Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 sierpnia 2022 r.
18:23

Puławianie oddali hołd powstańcom. Rocznica godziny "W"

Autor: Zdjęcie autora rs
81 11 A A

Punktualnie o godz. 17 ruch na głównym skrzyżowaniu w Puławach został wstrzymany. Włączono syreny, a mieszkańcy miasta z biało-czerwonymi flagami przystanęli, by wspomnieć bohaterów i ofiary wydarzeń sprzed 78 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1 sierpnia 1944 roku mieszkańcy Warszawy zaczęli stawiać zbrojny obór przeciwko niemieckim okupantom. Każdego roku podczas "godziny "W" w stolicy wyją syreny upamiętniające poległych w trakcie tego wyzwoleńczego zrywu. Ten zwyczaj od lat obecny jest także w innych miastach na terenie całego kraju. Nie inaczej jest w Puławach.

Tutaj rocznica Powstania Warszawskiego obchodzona jest dwutorowo. W ramach oficjalnych uroczystości samorządowcy i organizacje patriotyczne składają kwiaty przed tablicą poświęconą Krystynie Krahelskiej, poległej w trakcie walk sanitariuszce Armii Krajowej, pracownicy ówczesnego Państwowego Instytutu Gospodarstwa Wiejskiego w Puławach.

W tym samym czasie na głównym skrzyżowaniu łączącym ul. Lubelską, Centralną i al. Partyzantów zbierają się puławianie, którzy wychodzą na ulicę i wspólnie oddają hołd warszawskim powstańcom. Młodzież staje na baczność i odpala race, a po wyłączeniu syren słychać donośne "cześć i chwała bohaterom".

Puławy. Godzina W. Wideo: Piotr Furman

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kees22 / 1 sierpnia 2022 r. o 22:28
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce.
Ja robię podobnie. Jeden palec wysunięty.
Oszczędzasz na papierze toaletowym? Czekasz na papier+?
 no nareszcie,wróciłeś na właściwe tory- POstępów brak,normalny jezyk peowskiego trolla.
 no nareszcie,wróciłeś na właściwe tory- POstępów brak,normalny jezyk peowskiego trolla. rozwiń
Avatar
Kroll / 1 sierpnia 2022 r. o 22:18
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce.
Ja robię podobnie. Jeden palec wysunięty.
 Oszczędzasz na papierze toaletowym? Czekasz na papier+?
 Oszczędzasz na papierze toaletowym? Czekasz na papier+? rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 1 sierpnia 2022 r. o 22:13
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
 Za wiele wymagasz . Niestety mam w rodzinie takiego " patriotę" były koszulki z wilkami wyklętymi, z "kotwicą Polski walczącej" ," 1944 pamiętamy " ., jest wydziabany orzełek . Spytałem go kiedy zakończyło się Powstanie Warszawskie ?. Usłyszałem - nie pamiętam dokładnie ale jakoś w zimie , chyba w styczniu
Avatar
kees22 / 1 sierpnia 2022 r. o 22:12
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce.
 Ja robię podobnie. Jeden palec wysunięty.
 Ja robię podobnie. Jeden palec wysunięty. rozwiń
Avatar
Kroll / 1 sierpnia 2022 r. o 22:07
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
 Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce. 
 Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce.  rozwiń
Avatar
aromek7 / 1 sierpnia 2022 r. o 22:05
Cześć i chwała bohaterom! wrogom Ojczyzny śmierć!
Avatar
kees22 / 1 sierpnia 2022 r. o 21:53
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
 Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
Avatar
Jaromir / 1 sierpnia 2022 r. o 21:49
Race są kibolskie? Może jeszcze faszystowskie i urażające uczucia religijne lewicy?
Avatar
klikbajt / 1 sierpnia 2022 r. o 20:30
Kibolskie race jako symbol patriotyzmu....a i jeszcze koszulka "PW", albo "Polska dla Polaków".
Avatar
Kroll / 1 sierpnia 2022 r. o 20:07
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Avatar
kees22 / 1 sierpnia 2022 r. o 22:28
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce.
Ja robię podobnie. Jeden palec wysunięty.
Oszczędzasz na papierze toaletowym? Czekasz na papier+?
 no nareszcie,wróciłeś na właściwe tory- POstępów brak,normalny jezyk peowskiego trolla.
 no nareszcie,wróciłeś na właściwe tory- POstępów brak,normalny jezyk peowskiego trolla. rozwiń
Avatar
Kroll / 1 sierpnia 2022 r. o 22:18
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce.
Ja robię podobnie. Jeden palec wysunięty.
 Oszczędzasz na papierze toaletowym? Czekasz na papier+?
 Oszczędzasz na papierze toaletowym? Czekasz na papier+? rozwiń
Avatar
Palec_jenej_posel / 1 sierpnia 2022 r. o 22:13
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
 Za wiele wymagasz . Niestety mam w rodzinie takiego " patriotę" były koszulki z wilkami wyklętymi, z "kotwicą Polski walczącej" ," 1944 pamiętamy " ., jest wydziabany orzełek . Spytałem go kiedy zakończyło się Powstanie Warszawskie ?. Usłyszałem - nie pamiętam dokładnie ale jakoś w zimie , chyba w styczniu
Avatar
kees22 / 1 sierpnia 2022 r. o 22:12
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce.
 Ja robię podobnie. Jeden palec wysunięty.
 Ja robię podobnie. Jeden palec wysunięty. rozwiń
Avatar
Kroll / 1 sierpnia 2022 r. o 22:07
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
 Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce. 
 Towarzyszu Kęsik - w przeciwieństwie do ciebie nie potrzebuję działać w czyimś imieniu. Wiem, że nie ogarniasz czegoś takiego jak samodzielne myślenie ale może kiedyś jak podrośniesz i się usamodzielnisz..... Kto wie. Ale nie trzymam za to kciuków. Trochę inaczej układam palce.  rozwiń
Avatar
aromek7 / 1 sierpnia 2022 r. o 22:05
Cześć i chwała bohaterom! wrogom Ojczyzny śmierć!
Avatar
kees22 / 1 sierpnia 2022 r. o 21:53
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
 Niebywałe!. Peowski troll ,,Poucza" innych -chyba w imieniu peowskich prezydentów Poznania,Sopotu Jaśkowski,Karnowski,którzy zabronili używać syren dla uczczenia pamięci poległych powstańców.
Avatar
Jaromir / 1 sierpnia 2022 r. o 21:49
Race są kibolskie? Może jeszcze faszystowskie i urażające uczucia religijne lewicy?
Avatar
klikbajt / 1 sierpnia 2022 r. o 20:30
Kibolskie race jako symbol patriotyzmu....a i jeszcze koszulka "PW", albo "Polska dla Polaków".
Avatar
Kroll / 1 sierpnia 2022 r. o 20:07
Pamiętają. Pamiętają o tym żeby racę zapalić. Ale czy wiedzą? Czy wiedzą co to był Kedyw, BiP, SZP czy WSOP. Czy wiedzą kim był Monter, Radosław albo Nil. Albo chociaż Bytnar.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Grupa Dzieciak w sieci donosi o zatrzymaniu mężczyzny, który już wcześniej został ujęty za wysyłanie dziewczynce obscenicznych treści.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Pozycje obu drużyn w tabeli PGE Ekstraligi - dzisiejszego gospodarza, czyli Motoru Lublin, oraz Moje Bermudy Stali Gorzów - już się nie zmienią. Jednak to nie oznacza, że będziemy oglądać sportowe widowisko pozbawione emocji. Nad Bystrzycę przyjeżdża przecież najlepszy obecnie polski żużlowiec - Bartosz Zmarzlik - który w przyszłym roku ma bronić żółto-biało-niebieskich barw. Początek spotkania wyznaczono na godz. 19.15. Transmisję zapewnia Canal+ Sport 5. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

43 wnioski zgłoszono w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Chełmie. Kilkanaście z nich zostało odrzuconych. Ich autorzy mają ostatnią szansę na składanie odwołań

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

W drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym Azoty Puławy pokonały Handball Stal Mielec 29:20. W kolejnym sparingu brązowi medaliści kraju pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 31:27

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

W sześciu kolejnych miejscowościach mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nie tylko place zabaw, ale również siłownie na świeżym powietrzu.

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci
14 sierpnia 2022, 11:00

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci

14 sierpnia o godz. 11 w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat o tematyce superbohaterskiej.

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika
8 sierpnia 2022, 18:00

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika

Puławy goszczą grupę 60 uczniów ze szkoły artystycznej z Bojarki na Ukrainie. Ich pobyt w mieście partnerskim został sfinansowany z dobrowolnych wpłat mieszkańców, wsparcia miasta Douai oraz środków budżetowych. W poniedziałek wystąpią w Puławskim Ośrodku Kultury.

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus
galeria

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus

Podopieczne Moniki Marzec pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski oraz słowacką Iuventę Michalovce

Meeting of Styles 2022. Za rok trzeba w Lublinie szukać dłuższej ściany
zdjęcia
galeria

Meeting of Styles 2022. Za rok trzeba w Lublinie szukać dłuższej ściany

Około 50 osób wzięło udział w Meeting of Styles, polskiej odsłonie największego na świecie festiwalu poświęconego graffiti. Impreza w Lublinie gościła po raz dwunasty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!