Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 grudnia 2019 r.
17:23

Puławy: Chciał się zabić, już szedł nad Wisłę

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
26 13 A A
Dzięki spokojnej, empatycznej rozmowie prowadzonej przez dyżurnego, policjanci odnaleźli zdesperowanego młodego człowieka. Na zdjęciu asp. szt. Kazimierz Jędrych
Dzięki spokojnej, empatycznej rozmowie prowadzonej przez dyżurnego, policjanci odnaleźli zdesperowanego młodego człowieka. Na zdjęciu asp. szt. Kazimierz Jędrych (fot. Policja)

W niedziele rano znajomi młodego mieszkańca Puław zadzwonili na policję, że chce on popełnić samobójstwo. Wcześniej dostali od niego taką informację przez telefon.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci rozpoczęli poszukiwania puławianina. Nie było to łatwe, bowiem informacje przekazane przez zgłaszającego nie były precyzyjne, wiadomo było tylko, że młody człowiek jest zdesperowany i wymaga szybkiej pomocy.

Podczas gdy policjanci z patrolówki przeczesywali miasto, dyżurny – asp. szt. Kazimierz Jędrych nawiązał połączenie telefoniczne z mężczyzną i podjął z nim rozmowę, starając się go uspokoić i spowodować żeby poczuł się bezpiecznie. Spokojna, trwająca kilkanaście minut rozmowa sprawiła, że 21-latek przełamał się i podał dyżurnemu miejsce gdzie się znajduje. Potwierdził także, że zmierza w kierunku Wisły, bo przerosły go problemy osobiste.

Informacja o tym, gdzie znajduje się 21-latek została natychmiast przekazana patrolowi. Kilka minut później mężczyzna był już bezpieczny, pod opieką policjantów. Okazało się, że od Wisły dzieliły go już tylko dwie ulice.

Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Masz silne myśli samobójcze, z którymi sobie nie radzisz? Zgłoś się do Izby Przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego. Otrzymasz pomoc lekarską tego samego dnia.

Masz kryzys? Zadzwoń na bezpłatny numer: 800 70 2222, napisz maila lub porozmawiaj na czacie www.liniawsparcia.pl

Nie uzyskałeś oczekiwanej pomocy? Zadzwoń na bezpłatny kryzysowy: telefon zaufania dla dorosłych: 116 123 (czynny codziennie od godz. 14.00 do 22.00). Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (czynny codziennie od godz. 12.00 do 2.00).

Aktualne dane dotyczące ośrodków pomocowych znajdziesz na stronie www.pokonackryzys.pl.
W sytuacji zagrożenia życia, gdy nic nie pomogło, zadzwoń na numer alarmowy 112.

Czekaj na pomoc. Kryzys, nawet ten najgorszy, minie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 20:17
Raz zadzwoniłem pod 112, wyjaśniłem, że osoba straciła przytomność i prosiłem o karetkę, wysłuchał, i ... przełączył do pogotowia ratunkowego, gdzie musiałem... wszystko powtórzyć. A czas PŁYNĄŁ. 112 to brukselska głupota, bawią się ludzkim życiem
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 20:14
Numer 112 to niewypał kolejny unii europejskiej, zdarzały się przypadki, że ignorant ze 112 mylił miejscowości i kierował do innej gminy, zdarzało się, że potrzebujący umierał, dawniej numery 997, 998 i 999 były w każdym powiecie, służby powiatowe znały swój powiat na wylot.
Avatar
real / 23 grudnia 2019 r. o 19:44
Zadzwoń na "112" - to się połączysz ale NIE z Policja tylko z Centrum Ratunkowym. Gdy poprosisz o połączenie z Policją to Ci ODPOWIEDZĄ, że NIE ŁĄCZĄ
Avatar
Don Tadeo / 23 grudnia 2019 r. o 19:19
W tym przypadku próba samobójcza była wołaniem o pomoc ten człowiek nie chciał się zabić. Niestety ale samobójstwa to problem dzisiejszej Polski, szczególnie dotyczy on młodych mężczyzn do których nie dociera pomoc psychologa. 
Avatar
olo / 24 grudnia 2019 r. o 07:44
No niestety, ale takie załamanie to groźna sytuacja. Kiedyś, parę lat temu, mój kolega popełnił samobójstwo skacząc do Wisły.... tragedia. Ludzka psychika to bomba zegarowa do której zapalnik łatwo życie wkłada. Bądźmy czujni.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 01:24
Brawo Kaziu!
Avatar
Pomyślzanimpowiesz / 24 grudnia 2019 r. o 22:43
Sztorm... może i tak...ale ludzie mają różne problemy i szukają pomocy ,gdy jej nie znajdują szukają innej rady, pomocy ...np. U służb ratunkowych... ludzie nie radzą sobie z problemami lub nie mają z kim sie problemami swoimi podzielić,poszukać rad. Ludzie szukają porady, lecz dużo osób to lekceważy... kazdy ma inna psychikę ale nie wolno mówić, że gdyby chciał że sobą skończyć to by skończył...zanim ludzie tak zrobią to choć się nie spodzieamy poprzez normalną rozmowę i kontakty z przyjaciółmi jest nam łatwiej...Jeśli ludzie są osamotnieni jest im dużo gorzej. Potrafmy postawić się na miejscu innych ludzi, nie osądzajmy ich od razu po tym co czytamy w Internecie...
Sztorm... może i tak...ale ludzie mają różne problemy i szukają pomocy ,gdy jej nie znajdują szukają innej rady, pomocy ...np. U służb ratunkowych... ludzie nie radzą sobie z problemami lub nie mają z kim sie problemami swoimi podzielić,poszukać rad. Ludzie szukają porady, lecz dużo osób to lekceważy... kazdy ma inna psychikę ale nie wolno mówić, że gdyby chciał że sobą skończyć to by skończył...zanim ludzie tak zrobią to choć się nie spodzieamy poprzez normalną rozmowę i kontakty z przyjaciółmi jest nam łatwiej...Jeśli ludzie są osamotnien... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 18:17
Zaraz za znów się hejt i pomyje. Dla farmy troli Święta są bez znaczenia
Avatar
Ola / 24 grudnia 2019 r. o 11:39
Po co o tym piszecie?? Czy to ma pomóc temu człowiekowi? Nagłaśnianie jego dramatu? Jeszcze napiszcie gdzie mieszka i jak się nazywa; rodzina i sąsiedzi już lecą mu pomóc, nie mówiąc o psychologu.
Avatar
K49 / 25 grudnia 2019 r. o 10:13
Wystarczy zawierzyć się Bogu i modlić nie usta nie i gorliwie a wszystkie problemy i złe myśli znikną i nie powrócą.
Avatar
K49 / 25 grudnia 2019 r. o 10:13
Wystarczy zawierzyć się Bogu i modlić nie usta nie i gorliwie a wszystkie problemy i złe myśli znikną i nie powrócą.
Avatar
Pomyślzanimpowiesz / 24 grudnia 2019 r. o 22:43
Sztorm... może i tak...ale ludzie mają różne problemy i szukają pomocy ,gdy jej nie znajdują szukają innej rady, pomocy ...np. U służb ratunkowych... ludzie nie radzą sobie z problemami lub nie mają z kim sie problemami swoimi podzielić,poszukać rad. Ludzie szukają porady, lecz dużo osób to lekceważy... kazdy ma inna psychikę ale nie wolno mówić, że gdyby chciał że sobą skończyć to by skończył...zanim ludzie tak zrobią to choć się nie spodzieamy poprzez normalną rozmowę i kontakty z przyjaciółmi jest nam łatwiej...Jeśli ludzie są osamotnieni jest im dużo gorzej. Potrafmy postawić się na miejscu innych ludzi, nie osądzajmy ich od razu po tym co czytamy w Internecie...
Sztorm... może i tak...ale ludzie mają różne problemy i szukają pomocy ,gdy jej nie znajdują szukają innej rady, pomocy ...np. U służb ratunkowych... ludzie nie radzą sobie z problemami lub nie mają z kim sie problemami swoimi podzielić,poszukać rad. Ludzie szukają porady, lecz dużo osób to lekceważy... kazdy ma inna psychikę ale nie wolno mówić, że gdyby chciał że sobą skończyć to by skończył...zanim ludzie tak zrobią to choć się nie spodzieamy poprzez normalną rozmowę i kontakty z przyjaciółmi jest nam łatwiej...Jeśli ludzie są osamotnien... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 20:43
Brawo Kaziu!
Avatar
Ola / 24 grudnia 2019 r. o 11:39
Po co o tym piszecie?? Czy to ma pomóc temu człowiekowi? Nagłaśnianie jego dramatu? Jeszcze napiszcie gdzie mieszka i jak się nazywa; rodzina i sąsiedzi już lecą mu pomóc, nie mówiąc o psychologu.
Avatar
kpt Sowa / 24 grudnia 2019 r. o 08:18
No tak ... taki powolny chłopczyna ... ale jaki wredota ....
Avatar
olo / 24 grudnia 2019 r. o 07:44
No niestety, ale takie załamanie to groźna sytuacja. Kiedyś, parę lat temu, mój kolega popełnił samobójstwo skacząc do Wisły.... tragedia. Ludzka psychika to bomba zegarowa do której zapalnik łatwo życie wkłada. Bądźmy czujni.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 r. o 01:24
Brawo Kaziu!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 20:17
Raz zadzwoniłem pod 112, wyjaśniłem, że osoba straciła przytomność i prosiłem o karetkę, wysłuchał, i ... przełączył do pogotowia ratunkowego, gdzie musiałem... wszystko powtórzyć. A czas PŁYNĄŁ. 112 to brukselska głupota, bawią się ludzkim życiem
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 r. o 20:14
Numer 112 to niewypał kolejny unii europejskiej, zdarzały się przypadki, że ignorant ze 112 mylił miejscowości i kierował do innej gminy, zdarzało się, że potrzebujący umierał, dawniej numery 997, 998 i 999 były w każdym powiecie, służby powiatowe znały swój powiat na wylot.
Avatar
real / 23 grudnia 2019 r. o 19:44
Zadzwoń na "112" - to się połączysz ale NIE z Policja tylko z Centrum Ratunkowym. Gdy poprosisz o połączenie z Policją to Ci ODPOWIEDZĄ, że NIE ŁĄCZĄ
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Biedronka wprowadzi się do centrum Lublina. Dyskont będzie w znanym budynku

Na 10 lat właściciel sieci Biedronka wynajął od miasta lokal na parterze budynku Astorii na rogu Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7.10.2022

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice
galeria

Wielka kontrola. Strażacy sprawdzą schrony i piwnice

W Świdniku w miejscach ukrycia może się zmieścić prawie 700 osób. W Kraśniku znacznie więcej, a w Lublinie schrony pomieszczą 1 proc. mieszkańców. Teraz strażacy będą sprawdzać takie obiekty i inne miejsca jak piwnice bloków i garaże wielostanowiskowe.

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

Dni otwarte Funduszy Europejskich w Kraśniku

DOFE to coroczna impreza, którą organizuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To czas, kiedy małe i duże przedsiębiorstwa, a także instytucje z całej Polski prezentują swoje funduszowe projekty. Tegoroczna – już dziewiąta – edycja święta Funduszy Europejskich zaplanowana została na 7-9 października 2022 r. W tym roku zapraszamy do Kraśnika.

ARiMR oferuje wsparcie  na działania proekologiczne

ARiMR oferuje wsparcie na działania proekologiczne

Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

Warsztaty, usługi opiekuńcze i wspólny czas dzięki wsparciu unijnemu

„Za krokiem krok” to tytuł projektu realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. A wszystko dzięki wsparciu funduszy unijnych.

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie
galeria

Przełomowa decyzja. Muzeum Gotów w Masłomęczu jednak powstanie

Dołożyć 6 mln zł, czy zrezygnować z 13,5? – przed takim dylematem stanęli radni gminy Hrubieszów. Wybrali tę pierwszą opcję. Dzięki temu jeszcze w październiku będzie mogła zostać podpisana umowa na budowę Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego.

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest
4 listopada 2022, 9:00
galeria

Falkonu w Lublinie już nie będzie. Jest pomysł na nowy festiwal fantastyki - StarFest

W Lublinie odbędzie się nowy festiwal dla wielbicieli fantastyki i popkultury. StarFest powstał w wyniku inspiracji popularnym Falkonem, który ostatni raz odbył się w 2019 roku, i ma być jedną z największych imprez tematycznych w kraju. Pasjonaci mogą już rezerwować termin w kalendarzu: 4-6 listopada.

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor kontra Siofok KC. Rywalki faworytkami

MKS FunFloor Lublin rozpoczyna walkę o fazę grupową. Aby się tam dostać musi przejść dwie rundy kwalifikacyjne. Pierwszym rywalem już w sobotę w hali Globus będzie Siofok KC (godz. 18).

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Zamość. Nowy biurowiec ma dać pracę. Setki nowych miejsc pracy

Od podpisania listu intencyjnego do zawarcia umowy minęły cztery lata. W przyszłym roku być może ruszy budowa, a po upływie kolejnego lub dwóch na działce u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Legionów w Zamościu ma szanse pojawić się nowoczesny biurowiec. To wspólna inwestycja miejskiej spółki i Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach programu Fabryka.

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Uczelnia z Zamościa kusi i wabi studentów. Akademik za złotówkę

Chcesz się przenieść do Zamościa? Nie ma sprawy. Pojawią się problemy na macierzystej uczelni? Pomożemy je rozwiązać. Akademia Zamojska zachęca studentów, by skorzystali z jej oferty, kusząc np. miejscem w akademiku nawet za... symboliczną złotówkę.

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Hummel IV liga: Jakub Pryliński i Michał Zuber w klasyfikacji strzelców gonią Mariusza Chmielewskiego

Po ośmiu kolejkach można zaryzykować już chyba stwierdzenie, że o koronę króla strzelców w tym sezonie powalczą zawodnicy, którzy w poprzednich rozgrywkach także należeli do czołowych snajperów ligi. Na czele na razie jest Mariusz Chmielewski, ale tuż za nim znajdują się: Jakub Pryliński, Michał Zuber, czy Dominik Skiba

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Icemania w Lublinie. Jeszcze nie wystartowała, a już wiadomo, że będzie drożej

Zaczęły się przygotowania do otwarcia lodowiska Icemania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to łyżwiarze wjadą tutaj pod koniec przyszłego tygodnia.

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta
galeria

MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 3:1. Oddali uczniom seta