Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

15 kwietnia 2019 r.
13:26

Egzamin ósmoklasisty 2019: Strajk nauczycieli nie zakłócił egzaminów z języka polskiego

Autor: Zdjęcie autora rs
0 26 A A
Strajk nie zakłóca egzaminów ósmoklasistów. Dyrektorzy puławskich placówek poradzili sobie z kadrowymi kłopotami i zdołali uzupełnić komisje
Strajk nie zakłóca egzaminów ósmoklasistów. Dyrektorzy puławskich placówek poradzili sobie z kadrowymi kłopotami i zdołali uzupełnić komisje (fot. rs)

Egzamin gimnazjalny 2019 - język polski. Mimo strajku większości nauczycieli, zarówno egzaminy gimnazjalne, jak i rozpoczynająca się dzisiaj seria egzaminów ósmoklasistów, przebiegają zgodnie z planem. Nastolatki zmagają się dzisiaj z językiem polskim, jutro czekają na nich zadania z matematyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

>>> Egzamin ósmoklasisty 2019: "Mały książę" czyli "kocham CKE" [odpowiedzi i arkusze - pobierz PDF]

W Puławach i okolicznych gminach nie odnotowano żadnych kłopotów z organizacją dzisiejszego egzaminu ósmoklasisty. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że strajk może doprowadzić do zakłócenia tych ważnych sprawdzianów na koniec podstawówki, ale czarne scenariusze nie sprawdziły się. W SP nr 1 im. T. Kościuszki w Puławach do egzaminu z języka polskiego przystąpiło 46 uczniów, czyli nie licząc jednej osoby, która nie mogła tego zrobić z przyczyn zdrowotnych, wszyscy.

– W naszej szkole obyło się bez niespodzianek i problemów. Skompletowaliśmy komisje, posiłkując się nauczycielami, którzy nie przystąpili do strajku. Wsparli nas także koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 6. Jestem przekonany, że jutro i pojutrze egzaminy również odbędą się zgodnie z planem – mówi Andrzej Śliwa, wicedyrektor SP nr 1 w Puławach.

Spokojnie było również w SP nr 3 im. J. Brzechwy. – Do dzisiejszego egzaminu przystąpiło łącznie 35 osób, czyli wszyscy uczniowie naszych dwóch klas. Dysponujemy na tyle szeroką kadrą, że strajk nie sprawia nam organizacyjnych problemów. Posiadamy wystarczającą obsadę, żeby skompletować zarówno skład komisji, jak i dyżury na korytarzach – mówi Marek Chrzanowski, dyrektor szkoły. Jak podkreśla, uczniowie mogą być pewni, że egzaminy planowo odbędą się także w kolejnych dniach.

Z egzaminami poradziły sobie także placówki w gminie Końskowola. – W naszej gminie nie odnotowaliśmy żadnych problemów. Egzaminy odbyły się o czasie. Przystąpili do nich uczniowie ósmych klas szkół podstawowych w Końskowoli, Starym Pożogu i Chrząchowie – informuje Agnieszka Popiołek, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych.

Warto dodać, że nauczyciele z SP w Końskowoli strajk zawiesili, więc tym bardziej nie należało spodziewać się w tej placówce kłopotów ze skompletowaniem komisji.

Protest na czas egzaminów zawieszono również w SP w Osinach, w gminie Żyrzyn. W dwóch pozostałych szkołach w tej gminie, strajk oficjalnie nadal obowiązuje, ale mimo to, ośmioklasiści mogli przystąpić do egzaminu. Łącznie w całej gminie sprawdzian z języka polskiego napisało dzisiaj 47 uczniów.

e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rodzic / 15 kwietnia 2019 o 15:15
+15
W imieniu swoim jak i większości rodziców dziękuję nauczycielom pedagogom i innym ludziom związanych z naszymi dziećmi za determinację i za pokazanie co jest dla Państwa najważniejsze dobro dziecka dobro ucznia. Jeszcze raz wyrazy wielkiego szacunku dla państwa.
Avatar
ZNP KGB / 15 kwietnia 2019 o 18:33
+12
I bardzo dobrze - ZNP / PO / SLD /Broniarzowi /Schetynie nie udało się zakłócić uczniom egzaminów - szacunek dla tych nauczycieli którzy pracowali
Avatar
Kisiel / 15 kwietnia 2019 o 17:19
+12
Nie można też działać pod czyjeś aspiracje czy na zamówienie polityczne. Jest to chore. Reprezentuję zawód który również strajkował ale nie byl to strajk ze szkodą dla obywateli a odpowiedni ludzie czuwali by przy naszym strajku nie kręcili się żadni politycy z opozycji. I to nam się udało. A strajk nauczycieli jest taka szkodą i co najgorsze jest to wymierzone w uczniów. Myślałem że jednak ludzie pracujący w szkole to ludzie inteligentni myślący jednak się przeliczyłem. Broniarz rzucił hasło 1000 złotych od stycznia a niby to wykształcone środowisko poleciało za nim ja przczoly do ula. Jeśli zarabiacie średnio 2000 złotych pokażcie mi kraj który dał 50% podwyżkę. Powiem szczerze nie znam takiego kraju ani w UE ani na świecie. Cała sfera budżetowa pokutuje za 8 letnie rządy PO-PSL bo przez 8 lat nikt nie dostawał podwyżek. Wystarczyło dać co roku po 50 złotych to w tym momencie byłaby to suma 400 złotych więcej czyli o 96 euro zmniejszyłaby się różnica między Czechami Słowacja bo w chwili obecnej z tymi krajami się możemy równać. Druga rzecz to reputacja myślę że strajkujący nauczyciele stracili nie tylko reputację ale szacunek społeczeństwa co widać na forach internetowych. To co było organizowane wiece poparcia to raczej małe grupki rodziców czy nauczycieli i w większości ich dzieci. Każdy powinien godnie zarabiać ale nie da się naprawić czegoś co było zaniedbane przez 30 lat. Tak drodzy państwo my straciliśmy 30 lat rozwoju przez poszczególne rządy niekompetencji a przede wszystkim złodziejstwa od prawa do lewa. I co najgorsze nigdy państwo Polskie nie otrzymalo zwrotu ukradzionych pieniędzy. Więc mimo to patrzę z nadzieją w przyszłość . Bo co roku pocieszam się że będzie lepiej czego wam wszystkim życzę I zacznijcie się do cholery do siebie uśmiechać i patrzeć na siebie z życzliwością a nie przez pryzmat głupich polityków którzy podburzaja tłum. Wszystkiego dobrego na Święta Wielkanocne. Pozdrawiam Kisiel
Nie można też działać pod czyjeś aspiracje czy na zamówienie polityczne. Jest to chore. Reprezentuję zawód który również strajkował ale nie byl to strajk ze szkodą dla obywateli a odpowiedni ludzie czuwali by przy naszym strajku nie kręcili się żadni politycy z opozycji. I to nam się udało. A strajk nauczycieli jest taka szkodą i co najgorsze jest to wymierzone w uczniów. Myślałem że jednak ludzie pracujący w szkole to ludzie inteligentni myślący jednak się przeliczyłem. Broniarz rzucił hasło 1000 złotych od stycznia a niby to wykształcone ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 o 15:23
+9
Mam nadzieję że nauczyciele którzy wzięli udział w egzaminach nie będą szykanowani przez swoje koleżanki i kolegów. To co ostatnio spotkało nauczycieli którzy swą postawą manifestowali swoje zaangażowanie w kształtowanie i wychowywanie naszych dzieci a reakcję strajkujących których metody można porównać do metod z czasów komunizmu i pokazanie drugiej twarzy zasługuje na potępienie i nie ma nic wspólnego z kulturą i umiejętnością kształtowania uczniów. Jednym słowem mówiąc sami wyeliminowali się z zawodu pedagoga nauczyciela Polskiego nauczyciela
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 o 18:57
+8
My rodzice nie jesteśmy dla was drodzy. To wy jesteście "drodzy" dla społeczeństwa. Szantazujecie 2/3 społeczeństwa żądając niebotycznie wysokch POdwyżek.
Avatar
Do Elf / 15 kwietnia 2019 o 17:18
+8
Pamiętajcie orły latają samotnie A barany chodzą w stadach. Wielkie brawa i szacunek dla tzw. Łamistrajków
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 o 19:09
+7
Jeśli jesteś nauczycielem to biedna ta nasza młodzież. Najpierw naucz się słuchać potem czytać ze zrozumieniem. Bo powtarzasz głupoty jak wielu innych. Krowy i świnie są dotowane przez EU i to z budżetu unijnego pochodzą pieniądze. A na ciebie placu polskie społeczeństwo z podatków które odprowadzają. Jak mawiał mój dziadek głupich nie sieją sami wschodzą
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 o 15:52
+6
Jeśli jesteś nauczycielem to twoja wypowiedź już świadczy że jesteś człowiekiem nie mającym nic wspólnego z człowieczeństwem. Więc siedź i rycz jak krowa i chrumkaj jak świnia jak twoje koleżanki i koledzy bo takie też się sceny zdarzały w niektórych szkołach. Jesteś upadłym człowiekiem o bardzo małej kulturze osobistej i poszanowaniu pracy drugiego człowieka.
Avatar
Prawdziwy nauczyciel / 15 kwietnia 2019 o 19:46
+5
Czytam te komentarze i przeraża mnie to wszystko. Każdy może podszyć się pod nauczyciela, ucznia, rodzica i pisać co mu się podoba. Wszyscy znacie mądre przysłowie: "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Teraz mamy z jednej strony nauczycieli, którzy od grudnia mówili o proteście w związku z niskimi zarobkami i podwyżkami innych grup zawodowych. Z drugiej strony są wkurzeni rodzice, których dzieci nie chodzą do szkoły. Obie strony walczą. Rodzice plują na nauczycieli, a Ci wkurzeni staja się coraz bardziej zawzięci. Strona, która korzysta na tym patrzy z boku i liczy ile jeszcze można na strajku ugrać. Dlaczego słynnego okrągłego stołu nie da się zrobić już teraz tylko czekamy, jak uczniowie nie będą klasyfikowani???? Przecież każdy wie, że jeżeli ZNP odrzuciło porozumienie to go nie podpisze. To trwanie uderza zwłaszcza w uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Zawsze można uzgodnić takie warunki, aby obie strony wyszły z twarzą. Do przysłowiowa złotówka więcej. Mówiąc o zachowaniu twarzy nie mówię o rodzicach ale nauczycielach i związkach. Niesmak po strajku pozostanie i tak. Uczeń będzie miał nauczyciela za nieuka, nieroba, pasożyta społecznego lub nieudacznika. Bo takie stwierdzenia pojawiają się w domowych rozmowach. Nauczyciel będzie pracował w myśl zasady" jaka płaca taka praca". I kto na tym wygra? NIKT.
Czytam te komentarze i przeraża mnie to wszystko. Każdy może podszyć się pod nauczyciela, ucznia, rodzica i pisać co mu się podoba. Wszyscy znacie mądre przysłowie: "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Teraz mamy z jednej strony nauczycieli, którzy od grudnia mówili o proteście w związku z niskimi zarobkami i podwyżkami innych grup zawodowych. Z drugiej strony są wkurzeni rodzice, których dzieci nie chodzą do szkoły. Obie strony walczą. Rodzice plują na nauczycieli, a Ci wkurzeni staja się coraz bardziej zawzięci. Strona... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 o 14:45
+5
Ale Broniarz wraz ze Schetyna wydutkali nauczycieli, zrobili kampanię do EP na ich plecach.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2019 o 15:57
0
Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy ile tak naprawdę nauczyciel zarabia, adekwatnie do " przepracowanych" godzin.. Czego tak naprawdę broni i w jak cyniczny sposób chce oszukać nas, przecież to z naszych podatków jako budżetówka są utrzymywanie, kosztem naszych dzieci.. Zapytajcie drodzy państwo nauczyciela o PIT, Zapytajcie ile warte są w szkole nadgodziny, Zapytajcie ile kosztuje zastępstwo... Zapewniam, że " stara gwardia" tak się oni tytułują w szkole, bez niemalże 5000 PLN netto, nie wychodzą ze szkoły.. To są zwykłe czerwone mordy, które chcą wyrwać jeszcze więcej, ale żeby nie burzyć starego układu.. My rodzice powinniśmy się obudzić i też zastrajkować.... nie zwracać uwagi na te czerwone mordy za to co zgotowały naszym dzieciom..
Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy ile tak naprawdę nauczyciel zarabia, adekwatnie do " przepracowanych" godzin.. Czego tak naprawdę broni i w jak cyniczny sposób chce oszukać nas, przecież to z naszych podatków jako budżetówka są utrzymywanie, kosztem naszych dzieci.. Zapytajcie drodzy państwo nauczyciela o PIT, Zapytajcie ile warte są w szkole nadgodziny, Zapytajcie ile kosztuje zastępstwo... Zapewniam, że " stara gwardia" tak się oni tytułują w szkole, bez niemalże 5000 PLN netto, nie wychodzą ze szkoły.. To są zwykł... rozwiń
Avatar
Rebelia / 17 kwietnia 2019 o 14:56
+1
Prawdziwi nauczyciele byli dziś z dziećmi na egzaminach, a ci którzy ich zostawili w tak ważnym dniu nie warci są nawet komentarza.
 Prawdziwi rodzice byli przez te trzy dni z dziećmi na egzaminach, a ci którzy ich zostawili w tych ważnych dniach, nie warci są nawet komentarza.
Avatar
Rodzic / 16 kwietnia 2019 o 14:21
+4
Prawdziwi nauczyciele byli dziś z dziećmi na egzaminach, a ci którzy ich zostawili w tak ważnym dniu nie warci są nawet komentarza.
Avatar
dr / 15 kwietnia 2019 o 21:34
-1
Jak nie poprzemy nauczycieli to Lubelszczyzna zostanie dalej Polską "B".
Avatar
Prawdziwy nauczyciel / 15 kwietnia 2019 o 19:46
+5
Czytam te komentarze i przeraża mnie to wszystko. Każdy może podszyć się pod nauczyciela, ucznia, rodzica i pisać co mu się podoba. Wszyscy znacie mądre przysłowie: "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Teraz mamy z jednej strony nauczycieli, którzy od grudnia mówili o proteście w związku z niskimi zarobkami i podwyżkami innych grup zawodowych. Z drugiej strony są wkurzeni rodzice, których dzieci nie chodzą do szkoły. Obie strony walczą. Rodzice plują na nauczycieli, a Ci wkurzeni staja się coraz bardziej zawzięci. Strona, która korzysta na tym patrzy z boku i liczy ile jeszcze można na strajku ugrać. Dlaczego słynnego okrągłego stołu nie da się zrobić już teraz tylko czekamy, jak uczniowie nie będą klasyfikowani???? Przecież każdy wie, że jeżeli ZNP odrzuciło porozumienie to go nie podpisze. To trwanie uderza zwłaszcza w uczniów, ale też nauczycieli i rodziców. Zawsze można uzgodnić takie warunki, aby obie strony wyszły z twarzą. Do przysłowiowa złotówka więcej. Mówiąc o zachowaniu twarzy nie mówię o rodzicach ale nauczycielach i związkach. Niesmak po strajku pozostanie i tak. Uczeń będzie miał nauczyciela za nieuka, nieroba, pasożyta społecznego lub nieudacznika. Bo takie stwierdzenia pojawiają się w domowych rozmowach. Nauczyciel będzie pracował w myśl zasady" jaka płaca taka praca". I kto na tym wygra? NIKT.
Czytam te komentarze i przeraża mnie to wszystko. Każdy może podszyć się pod nauczyciela, ucznia, rodzica i pisać co mu się podoba. Wszyscy znacie mądre przysłowie: "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Teraz mamy z jednej strony nauczycieli, którzy od grudnia mówili o proteście w związku z niskimi zarobkami i podwyżkami innych grup zawodowych. Z drugiej strony są wkurzeni rodzice, których dzieci nie chodzą do szkoły. Obie strony walczą. Rodzice plują na nauczycieli, a Ci wkurzeni staja się coraz bardziej zawzięci. Strona... rozwiń
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 o 19:09
+7
Jeśli jesteś nauczycielem to biedna ta nasza młodzież. Najpierw naucz się słuchać potem czytać ze zrozumieniem. Bo powtarzasz głupoty jak wielu innych. Krowy i świnie są dotowane przez EU i to z budżetu unijnego pochodzą pieniądze. A na ciebie placu polskie społeczeństwo z podatków które odprowadzają. Jak mawiał mój dziadek głupich nie sieją sami wschodzą
Avatar
Baran / 15 kwietnia 2019 o 19:02
+1
Pamiętajcie orły latają samotnie A barany chodzą w stadach. Wielkie brawa i szacunek dla tzw. Łamistrajków
 Masz rację :) Widziałem orła cień...  Orła można też wywinąć....  Ja jednak wolę być baranem. Skoro krowa dostała i świania to i ja dostanę beeee beeee beeee  
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2019 o 18:57
+8
My rodzice nie jesteśmy dla was drodzy. To wy jesteście "drodzy" dla społeczeństwa. Szantazujecie 2/3 społeczeństwa żądając niebotycznie wysokch POdwyżek.
Avatar
ZNP KGB / 15 kwietnia 2019 o 18:33
+12
I bardzo dobrze - ZNP / PO / SLD /Broniarzowi /Schetynie nie udało się zakłócić uczniom egzaminów - szacunek dla tych nauczycieli którzy pracowali
Avatar
Kasia / 15 kwietnia 2019 o 17:22
+2
Bo KEN jest the best   
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy osiedla w Puławach: Nie chcemy żyć w betonowej dżungli! Podpisy przeciwko wycince drzew
Alarm 24

Mieszkańcy osiedla w Puławach: Nie chcemy żyć w betonowej dżungli! Podpisy przeciwko wycince drzew 0 0

Żądają zmiany kierownika osiedla, oczekują wyjaśnień od Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz apelują o wstrzymanie kolejnych wycinek drzew pod drogi pożarowe w Puławach. Grupa mieszkańców z osiedla Norwida przekonuje, że wiele z nich można zachować bez blokowania dojazdu służbom ratunkowym.

Świdnik: Kierowca skody wymusił pierwszeństwo przejazdu

Świdnik: Kierowca skody wymusił pierwszeństwo przejazdu 0 0

Dwa samochody osobowe zderzyły się w czwartek po południu na ul. Piaseckiej w Świdniku.

Lex deweloper w Lublinie. Tylko trzech radnych było za budową "willi miejskich"

Lex deweloper w Lublinie. Tylko trzech radnych było za budową "willi miejskich" 4 14

Rada Miasta znów nie pozwoliła na wzniesienie kompleksu budynków wielorodzinnych w strefie zabudowy jednorodzinnej przy ul. Sławinkowskiej. O zgodę na budowę w trybie lex deweloper prosiła spółka Movimento. Przeciwni jej planom byli właściciele sąsiednich domów. Spółka może zaskarżyć odmowę do sądu.

Piotr Sadczuk (prezes Górnika): Jesteśmy gotowi do walki o awans

Piotr Sadczuk (prezes Górnika): Jesteśmy gotowi do walki o awans 0 1

Rozmowa z Piotrem Sadczukiem, prezesem Górnika Łęczna

Romuald Lipko może mieć w Lublinie skwer. Radni za uhonorowaniem zmarłego kompozytora

Romuald Lipko może mieć w Lublinie skwer. Radni za uhonorowaniem zmarłego kompozytora 12 10

Za uhonorowaniem Romualda Lipki w przestrzeni publicznej jednogłośnie opowiedziała się w nocy z czwartku na piątek lubelska Rada Miasta. Propozycja radnych PiS została przyjęta bez większej dyskusji.

Co roku na polskich drogach ginie ponad 60 wilków i kilka rysi

Co roku na polskich drogach ginie ponad 60 wilków i kilka rysi 0 3

Dzięki danym z obroży telemetrycznych naukowcy wskazują odcinki dróg najbardziej niebezpieczne dla zwierząt, a zarządcy dróg wiedzą, gdzie instalować znaki ostrzegawcze i wprowadzać ograniczenia prędkości.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Lublinie. Program uroczystości
28 lutego 2020, 16:30

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Lublinie. Program uroczystości 22 30

W piątek zaczynają się lubelskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę 1 marca.

NeoKlez z koncertem w Domu Kultury
29 lutego 2020, 19:00
film

NeoKlez z koncertem w Domu Kultury 0 1

W sobotę, 29 lutego o godz. 19 w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) wystąpi formacja NeoKlez. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej nowy album "Votum Separatum".

Wynajmujesz mieszkanie? Ogranicz koszty

Wynajmujesz mieszkanie? Ogranicz koszty 0 1

Ponad jedna trzecia mieszkań na rynku wtórnym jest kupowana w celach inwestycyjnych – wynika z obliczeń ekspertów Metrohouse i Gold Finance. Wraz z coraz większą konkurencją na rynku najmu właściciele lokali starają się obniżać koszty eksploatacyjne związane z utrzymaniem mieszkania.

"Swingersi". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [28.02-01.03]
28 lutego 2020, 8:00
film

"Swingersi". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [28.02-01.03] 0 3

Spokojny weekend w lubelskich kinach. Wśród premier komedia romantyczna "Swingersi" i familijny "Sonic". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Okoliczni mieszkańcy byli przeciwni, ale radni zgodzili się na nowe bloki w dwóch częściach Lublina

Okoliczni mieszkańcy byli przeciwni, ale radni zgodzili się na nowe bloki w dwóch częściach Lublina 14 64

Mimo sprzeciwu okolicznych mieszkańców Rada Miasta wskazała nowe miejsca pod bloki i usługi. 20-metrowy budynek może stanąć pomiędzy ul. Jana Pawła II a wąwozem, a czteropiętrowy blok przy Baśniowej.

Skoki narciarskie. Konkursy w Lahti? Gdzie oglądać? Transmisja w TV i on-line

Skoki narciarskie. Konkursy w Lahti? Gdzie oglądać? Transmisja w TV i on-line 0 1

Po nie do końca udanych dla Polaków konkursach w rumuńskim Rasnovie polscy skoczkowie przenoszą się do fińskiego Lahti, gdzie powalczą o punkty w dwóch konkursach indywidualnych i „drużynówce”

Lublin będzie mieć własną kartę miejską. Kto jej nie wyrobi, zapłaci więcej za bilet

Lublin będzie mieć własną kartę miejską. Kto jej nie wyrobi, zapłaci więcej za bilet 56 40

W Lublinie zostanie wprowadzona „Lubelska Karta Miejska”. W nocy z czwartku na piątek jednogłośnie zdecydowała o tym Rada Miasta. Tylko posiadacze karty będą mogli kupić bilety okresowe w obecnych cenach. Inne osoby czekają podwyżki, które mają być zatwierdzone przez radnych już w kwietniu.

Moda na recykling w Kazimierzu Dolnym. Szyli ubrania z odpadów
galeria

Moda na recykling w Kazimierzu Dolnym. Szyli ubrania z odpadów 5 3

Taśmy ze starych kaset, części komputerowe, przewody elektryczne - to wszystko materiały, z których można wytwarzać nowe przedmioty, w tym ozdoby, a nawet ubrania. Udowodnili to uczniowie kazimierskiej podstawówki, których stroje jesienią trafią na pokaz recyklingowej mody

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28.02.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28.02.2020 0 2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.