Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 maja 2019 r.
15:53

Puławy: Po zamknięciu mostu na ul. Dęblińskiej tworzą się duże korki. Sklepy muszą przestroić światła

0 16 A A
Po zamknięciu starego mostu ul. Dęblińska przed wjazdem na nowy most mocno się korkuje<br />
Po zamknięciu starego mostu ul. Dęblińska przed wjazdem na nowy most mocno się korkuje
(fot. UM Puławy)

Jak już pisaliśmy, sygnalizatory świetlne znajdujące się na ul. Dęblińskiej są zarządzane przez Leroy Merlin oraz Tesco. Do obydwu firm, z prośbą o tymczasowe wyłączanie świateł w trakcie komunikacyjnych szczytów lub wydłużenie „zielonego” zwrócił się prezydent Paweł Maj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamknięcie mostu im. I. Mościckiego w Puławach skierowało potok aut na obwodnicę oraz ciąg ulic Piaskowa-Dęblińska, który można dostać się na węzeł i nową przeprawę. Niestety, w godzinach porannych i popołudniowych, na miejscu tworzą się korki, zarówno na głównym ciągu, jak i na zjazdach. W związku z tym, władze Puław proszą o zmiany w synchronizacji sygnalizacji świetlnej przy hipermarketach. Prezydent Paweł Maj zwrócił się do zarządzających światłami dyrekcji sklepów z pismem, by rozważyły przedłużenie „zielonego” dla jadących na wprost lub tymczasowe wyłączanie sygnalizatorów w godzinach szczytu.

– Mając na uwadze (...) chęć poprawy nabrzmiałego problemu komunikacyjnego, liczę na pozytywne i możliwie szybkie wprowadzenie proponowanych rozwiązań, które leżą zarówno w interesie kierowców, mieszkańców miasta, jak i klientów – napisał prezydent.

Wniosek poparł również Wiesław Stolarski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Puławach, który poinformował, że miasto nie otrzymało jeszcze odpowiedzi od wskazanych podmiotów. Sami kierowcy donoszą również o pewnej niedorzeczności, jaką wydaje się uruchamianie sygnalizatorów jeszcze przed otwarciem hipermarketów. – Nie rozumiem dlaczego wszyscy mają stać na czerwonym, kiedy stamtąd nikt nie wyjeżdża – piszą w internecie.

Niestety, przejście obydwu sygnalizacji w tryb awaryjny, o co wnioskuje prezydent, może znacznie utrudnić wyjazd ze sklepowych parkingów (szczególnie w stronę miasta). W związku z tym słuszniejszy wydaje się postulat wydłużenia „zielonego” lub wyłączenie jednego z sygnalizatorów, zachowując dla klientów drugi.

Warto dodać, że zmiany przydałyby się również na skrzyżowaniu ze światłami w Górze Puławskiej, gdzie dla odmiany „zielone” dla jadących od strony Bronowic pozwala na przejazd jedynie 3-4 aut (czyli zachowuje priorytet na kierunku do starego mostu, mimo tego, że ten jest nieczynny). Przypominamy, że blokada mostu na czas remontu ma potrwać jeszcze ok. 3,5 miesięcy.

e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aa / 31 maja 2019 o 17:03
+6
Przepraszam bardzo bo nie chwytam. Prezydent tego miasta prosi i zarząd dróg również?? A jak dyrekcja sklepów ustawi zielone tylko do skrętu na swój parking? To też będą prosić? Jedna z niewielu dróg wyjazdowych Miasta Puławy a zarządzana jest przez sklepy?? Jakis schizz.
Avatar
Janusz / 30 maja 2019 o 16:42
+6
Proszą się drugi tydzień, właściciel drogi może zrobić ze światłami co chce, ale lepiej czekać.
Avatar
obywatel / 2 czerwca 2019 o 00:25
+5
Tesco i Leroy Merlin rządzą sygnalizacją na drodze publicznej?????????? Przecież to się w głowie nie mieści!!!!! Czy Polska jest normalnym państwem? Kierowcy płacący podatki stoją w korkach, a jakieś sieci handlowe-przybłędy dyktują nam swoje warunki. Do czego to wszystko prowadzi?
Avatar
realista / 31 maja 2019 o 12:00
+5
Jak zwykle w Polsce: rzesza urzędników, a nie pomyślą o oczywistych sprawach i obywatel ma ciężko. Ta sytuacja potwierdza tylko regułę. W innym normalnym kraju w ciągu kilku godzin te problemy byłyby rozwiązane.
Avatar
Gość / 30 maja 2019 o 16:39
+4
zrubcie coś z tym bo ***..zy można dostać jadąc demblińską
Avatar
Gość / 30 maja 2019 o 18:40
+3
Niestety wydłużenie cyklu światła zielonego na wprost na niewiele się nie zda. Ponieważ dalej będzie się korkowało na tym małym rondzie przy Wólce Profeckiej . To rondo jest małe, a co za tym idzie jego przepustowość jest bardzo ograniczona?
Avatar
a / 31 maja 2019 o 09:21
+2
Należy zmienić nawyki i jeździć Partyzantów i1000-lecia.Nie będzie stania w korku.
Avatar
Gość / 31 maja 2019 o 08:47
+2
Nienarzekajcie na korki 3.5 miesiąca szybko zleci w Warszawie co dzień mają korki i żyją i nie narzekają
Avatar
Gość / 31 maja 2019 o 08:27
+2
Większość tworzących korek to azociaki po jednym w samochodzie
Avatar
Gość / 1 czerwca 2019 o 07:31
0
Panie redaktorze, stroi to się gitarę... W sygnalizacjach świetlnych zmienia się ich program.
Avatar
obywatel / 2 czerwca 2019 o 00:25
+5
Tesco i Leroy Merlin rządzą sygnalizacją na drodze publicznej?????????? Przecież to się w głowie nie mieści!!!!! Czy Polska jest normalnym państwem? Kierowcy płacący podatki stoją w korkach, a jakieś sieci handlowe-przybłędy dyktują nam swoje warunki. Do czego to wszystko prowadzi?
Avatar
Gość / 1 czerwca 2019 o 07:31
0
Panie redaktorze, stroi to się gitarę... W sygnalizacjach świetlnych zmienia się ich program.
Avatar
Gość / 1 czerwca 2019 o 06:13
0
Nie piszcie, że w innych miastach są większe korki. Wiemy że Wwa i Lublin zakorkowane w pewnych godzinach. Chodzi o to, że niewiele trzeba aby zmniejszyć korki w drodze na nowy most. Miejscowi mogą jeździć inną drogą, ale są i przyjezdni nie wiedzą że powinni nadrobić drogi aby było szybciej.
Avatar
Wiem coś o tym / 31 maja 2019 o 23:03
0
Zapraszam do Lublina jak ktoś chce zobaczyć prawdziwe korki, tutaj to pikuś
Avatar
Aa / 31 maja 2019 o 17:03
+6
Przepraszam bardzo bo nie chwytam. Prezydent tego miasta prosi i zarząd dróg również?? A jak dyrekcja sklepów ustawi zielone tylko do skrętu na swój parking? To też będą prosić? Jedna z niewielu dróg wyjazdowych Miasta Puławy a zarządzana jest przez sklepy?? Jakis schizz.
Avatar
realista / 31 maja 2019 o 12:00
+5
Jak zwykle w Polsce: rzesza urzędników, a nie pomyślą o oczywistych sprawach i obywatel ma ciężko. Ta sytuacja potwierdza tylko regułę. W innym normalnym kraju w ciągu kilku godzin te problemy byłyby rozwiązane.
Avatar
Nowoczesny / 31 maja 2019 o 09:21
-2
ja jeżdże rowerem i mam na was wywalone co w korkach stoją.miedzy ałtami i nim wy lenie dojedziecie do domu ja już zjem obiad i sobje odpoczywam
Avatar
a / 31 maja 2019 o 09:21
+2
Należy zmienić nawyki i jeździć Partyzantów i1000-lecia.Nie będzie stania w korku.
Avatar
Gość / 31 maja 2019 o 08:47
+2
Nienarzekajcie na korki 3.5 miesiąca szybko zleci w Warszawie co dzień mają korki i żyją i nie narzekają
Avatar
Gość / 31 maja 2019 o 08:27
+2
Większość tworzących korek to azociaki po jednym w samochodzie
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 8

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 273 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 231 35

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 8 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!