Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

28 czerwca 2019 r.
10:27

Puławy: Urzędnicy pytają o nowe pomysły na skwer

13 55 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Mieszkańcy Puław mogą wypełnić ankietę i wypowiedzieć się w sprawie sposobu zagospodarowania miejsca po usuniętym pomniku „Wspólnych walk”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdy pomnik polskiego i radzieckiego żołnierza jeszcze stał, dyskutowano o tym, czy go zburzyć lub przenieść. Obecnie, po monumencie nie ma już śladu, ale spory toczą się nadal. To, co tutaj powstanie, będzie miało wpływ na wizerunek centrum miasta przez wiele lat.

Pomysły, żeby w tym miejscu ustawić instalację przestrzenną z napisem „Puławy” spotkały się z twardym sprzeciwem ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowcy PiS najpierw nie dopuścili tego projektu do budżetu obywatelskiego, a następnie zadeklarowali wyraźne poparcie dla kontrinicjatywy puławskiego koła związku kombatantów AK. Środowisko to, jak przedstawiła na forum rady miasta Małgorzata Lenartowicz, domaga się przekazania im wskazanej działki, by można było postawić na niej pomnik mjra Mariana Bernaciaka „Orlika” na koniu.

W puławskim samorządzie nikt głośno nie sprzeciwia się budowie pomnika zasłużonego partyzanta (finansowany miałby być ze zbiórek), ale część opozycji, a także radni prezydenckiego ugrupowania „Niezależnych”, zastanawiają się, czy centralny skwer to najlepsze miejsce dla tego rodzaju monumentu. I czy warto przekazywać tę działkę puławskiemu kołu AK, bez wiedzy o tym, co na ten temat sądzą mieszkańcy. Niewykluczone, że puławianie mają odmienne zdanie o tym, jak powinien zostać zagospodarowany centralnie położony skwer.

Dlatego urzędnicy z puławskiego Ratusza udostępnili w tym celu internetową ankietę. Po uwagach ze strony radnych, tym razem została ona zabezpieczona przed możliwością głosowania przez osoby spoza miasta (musimy wpisać PESEL, imię, nazwisko, adres i jednorazowy SMS-owy kod) lub tych, którzy chcą oddać kilka głosów. Zasada jest prosta - jeden obywatel to jeden głos.

Ankietowani mogą odpowiedzieć, czy popierają budowę kolejnych pomników w Puławach, w tym tego proponowanego przez PiS. Respondenci mają okazję także na wskazanie innego miejsca dla tego typu monumentu oraz wpisania własnego pomysłu na zagospodarowanie centralnego skweru. Ankieta będzie dostępna do końca lipca. Jej wyniki wpłyną na ostateczną decyzję władz, co do przyszłości centrum Puław.

e-Wydanie

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 16:04
+23
Żadnych pomników
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 10:59
+23
Jeden pomnik zburzyli inny chcą budować w tym samym miejscu. Obłęd
Avatar
Ewski / 28 czerwca 2019 o 15:57
+21
Wybraliście oszołomów, to teraz nie płaczcie Puławianie. Niech wam Czeżyk postawi pomnik jakiegoś dziarskiego partyzanta przed każdym blokiem. A miasto jak schodziło na psy, tak schodzi.
Avatar
tk75 / 28 czerwca 2019 o 14:20
+19
a po co w ogóle zagospodarować? czy nie lepiej zostawić kwiaty i trawę ?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 11:03
+16
Orlik na koniu w środku miasta? To jakiś żart?
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 06:27
+15
Wy zacznijcie tworzyć miejsca pracy, a nie tylko ku... skwery! Młodzi z Puław uciekają...
Avatar
Mieszkaniec Puław / 28 czerwca 2019 o 12:06
+14
Może coś więcej niż tylko pomnik. Ciekawym rozwiązaniem może być instalacja artystyczna wyłoniona w drodze otwartego konkursu, wychodząca poza ramy tradycyjnych pomników. Powinna symbolizować i podkreślać wyjątkowość Miasta Puławy i stanowić wyjątkowy element architektury promujący Puławy. Powinna zachęcać do jej oglądania i przebywania w jej przestrzeni. Może być rozszerzona o elementy multimedialne dostosowywane do aktualnych wydarzeń w mieście. Najlepszym miejscem dla takiej instalacji artystycznej jest centrum miasta w miejscu po wyburzonym pomniku. W miejscu tym nie powinien powstać pomnik kojarzący się z martyrologią i męczeństwem. To miejsce zasługuje na radość i uśmiech ludzi tam przebywających. Do zadumy i smutku są tak liczne istniejące już Mauzolea i nekropolie
Może coś więcej niż tylko pomnik. Ciekawym rozwiązaniem może być instalacja artystyczna wyłoniona w drodze otwartego konkursu, wychodząca poza ramy tradycyjnych pomników. Powinna symbolizować i podkreślać wyjątkowość Miasta Puławy i stanowić wyjątkowy element architektury promujący Puławy. Powinna zachęcać do jej oglądania i przebywania w jej przestrzeni. Może być rozszerzona o elementy multimedialne dostosowywane do aktualnych wydarzeń w mieście. Najlepszym miejscem dla takiej instalacji artystycznej jest centrum miasta w miejscu po wyburz... rozwiń
Avatar
Hejt / 28 czerwca 2019 o 13:13
+13
Po co Wam "Orlik" wybudujcie tam pomnik Marcina Mizery, też na koniu. To będzie to samo.
Avatar
rop / 28 czerwca 2019 o 12:43
+13
Puławskie koło AK, lekko mnie to dziwi. Sytuacja się powtarza im dalej od wojny to więcej kombatantów. To ile oni mają lat, bo jak widzę poczet sztandarowy złożony z generała i pułkownika to jako oficer zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi, za  jakie zasługi mają takie stopnie?  Jaki jest szacunek dla stopnia i mundyru Żołnierz Polskiego, kto weryfikuje członków tych kół? Jeżeli jest wszysko OK, to należy takich bohaterów popularyzować, nie tylko w Puławach ale i w Polsce.   
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 o 15:55
+12
z Lenartowicza taki kombatant, który dla swoich korzyści wstąpił do PZPR! Wstyd panie Jurku!
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 07:55
0
Świetne miejsce na Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka
Avatar
Ciumbak / 5 lipca 2019 o 08:45
+3
Tylko pomnik Siekiery do jasnej chol.ry !:)
Avatar
Gość / 3 lipca 2019 o 16:33
0
łoJakich? Kogo i gdzie zabił choć nie powinien? Nazwisko. Bo tak to sobie może gadać każdy.
 Zamordował rodzinę Pytów, w tym 11-letniego chłopca z matką. W Podwierzbiu
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 19:35
0
Jakich? Kogo i gdzie zabił choć nie powinien? Nazwisko. Bo tak to sobie może gadać każdy.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 15:31
+5
Jestem za pięknym logiem Puław ew pomnikiem Izabelli ks. Czartoryskiej. Orlik nie zasłużył na takie wyróżnienie. Prawda o nim jest mroczna z przebłyskami działań propatriotycznych.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 14:23
+3
"Orlik" to morderca kobiet i dzieci
A co? Rodzinka z UB załapała się na wyrok bolszewicki pachołku?
 W czasie wojny nie było UB. Do UB nie przyjmowano dzieci. A bolszewików już dawno nie ma, są tylko ludzie, którzy znają prawdę o gloryfikowanych zbrodniarzach
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 14:20
+3
"Orlik" to morderca kobiet i dzieci
w wojnie nie ma ma nic pięknego ani szlachetnego, to krwawy absurd w którym KAŻDY  ubrudzi sobie rączki
 Niemniej mordowanie cywilów to zbrodnia wojenna
Avatar
and / 1 lipca 2019 o 20:00
-2
Czy ten Bernaciak to do końca był taki jakim próbuje się go teraz czynić??????? Czy dzisiejsi akowcy maja wiele wspólnego z tymi rzeczywistymi?????? Ile lat oni wtedy mieli? Czy ten cały Czeżyk & pisospółka znają prawdziwą historię?On co najwyżej to pieluchę nosił jak były walki z UB. Cholera bierze jak słucha się się forsujących nie do końca zgodną z prawdą historię!!!!! Tak panie zakłamany Ignacy....... & reszta idąca za głosem prezesa!
 Nie do końca zgodną z prawdą??  Mówisz o tej z czasów minionych którą napisano w KC KPZR?  Bo ta z prawdą ma tyle samo wspólnego co ty z rozumem
 Nie do końca zgodną z prawdą??  Mówisz o tej z czasów minionych którą napisano w KC KPZR?  Bo ta z prawdą ma tyle samo wspólnego co ty z rozumem rozwiń
Avatar
ank / 1 lipca 2019 o 19:57
-5
"Orlik" to morderca kobiet i dzieci
 A co? Rodzinka z UB załapała się na wyrok bolszewicki pachołku?
Avatar
Biały Polak / 30 czerwca 2019 o 18:34
-1
jeżeli temat ma być traktowany poważnie i koniecznie musi być pomnik- widzę jedno polubowne rozwiązanie. popiersie Księżnej Izabeli.
  CUDZOŁOŻNICA!!!! To ma być wzór dla Puławiaków?
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelscy politycy PO poszli do apteki. Leków nie kupili
Wideo
film

Lubelscy politycy PO poszli do apteki. Leków nie kupili 0 0

Z listą leków, których brakuje pacjentom w całej Polsce politycy lubelskiej Platformy Obywatelskiej udali się do dwóch aptek w mieście. I jak można było się spodziewać większości leków też tam nie znaleźli. Dlatego apelują do rządu o pilne ratowanie sytuacji pacjentów.

Lublin: Pobił ochroniarza w dyskoncie na Czubach i ukradł alkohol

Lublin: Pobił ochroniarza w dyskoncie na Czubach i ukradł alkohol 0 0

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pobił ochroniarza w dyskoncie przy ul. Bursztynowej. Napastnik wpadł podczas interwencji domowej, ukrywał się od maja. Będzie odpowiadał przed sądem, jako recydywista.

Biała Podlaska: Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na ul. Garncarskiej

Biała Podlaska: Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na ul. Garncarskiej 0 0

Od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Garncarskiej i Zamkowej.

9. edycja Lublin Blues Session. Wystąpi Wanda Johnson
20 września 2019, 19:00

9. edycja Lublin Blues Session. Wystąpi Wanda Johnson 0 0

Już po raz 9. Fundacja ODA pod wodzą naczelnego lubelskiego popularyzatora bluesa, Adama Bartosia, zorganizuje festiwal Lublin Blues Session. W tym roku czeka nas tylko jeden koncert, ale za to jaki! 20 września o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) wystąpi Amerykanka Wanda Johnson.

Zamieszanie z domem Daniela Olbrychskiego. "Nie sprzedaliśmy go"

Zamieszanie z domem Daniela Olbrychskiego. "Nie sprzedaliśmy go" 0 0

Nieprawda, że sprzedaliśmy chałupę pod Kazimierzem – takim zdaniem rozpoczyna się oświadczenie Krystyny Demskiej-Olbrychskiej, które żona sławnego aktora opublikowała w internecie. Chodzi o dom w Mięćmierzu pod Kazimierzem Dolnym, który para miała rzekomo sprzedać za ponad 2 mln zł.

Janów Lubelski: Rynek się zmieni. Ma być bardziej zielony

Janów Lubelski: Rynek się zmieni. Ma być bardziej zielony 0 1

Przebudowana zostanie fontanna „Zdrojów Rzemiosł” i pojawi się nowa fontanna posadzkowa. Będzie też nowy dworzec i 71 nowych drzew

Michał Szyba (Azoty Puławy): Wróciłem aby zdobyć medal

Michał Szyba (Azoty Puławy): Wróciłem aby zdobyć medal 0 0

Rozmowa z Michałem Szybą, rozgrywającym reprezentacji Polski i Azotów Puławy

Nie znaleźli podpalaczy dawnej szkoły. Zaczyna się rozbiórka sali gimnastycznej
galeria

Nie znaleźli podpalaczy dawnej szkoły. Zaczyna się rozbiórka sali gimnastycznej 0 2

Umorzone zostało śledztwo w sprawie podpalenia dawnej szkoły przy ul. Spokojnej. Prokuratorom nie udało się wykryć sprawców. Tymczasem ruszyły już przygotowania do rozbiórki szkolnej sali gimnastycznej

12-latka z Lublina zmarła na koloniach w Zakopanem. Znamy przyczyny śmierci
film

12-latka z Lublina zmarła na koloniach w Zakopanem. Znamy przyczyny śmierci 16 1

To choroba serca była przyczyną śmierci 12-latki z Lublina, która wypoczywała na kolonii w Zakopanem. Dziewczynka zmarła w poniedziałek. Ciało odkryły jej koleżanki.

Gmina Biała Podlaska uruchomi pierwszy samorządowy żłobek

Gmina Biała Podlaska uruchomi pierwszy samorządowy żłobek 7 0

Gmina Biała Podlaska będzie miała samorządowy żłobek. Najmłodsi mieszkańcy znajdą tam miejsce od października.

Skrobów: 19-latka w renault wymusiła pierwszeństwo na 19-latce na skuterze
galeria

Skrobów: 19-latka w renault wymusiła pierwszeństwo na 19-latce na skuterze 3 3

W wypadku w Skrobowie samochód osobowy zderzył się ze skuterem.

Chełm. Przełom w sporze miasta z Budimexem? Potrzebny będzie mediator

Chełm. Przełom w sporze miasta z Budimexem? Potrzebny będzie mediator 1 4

Niewielki, ale jest przełom w sporze w sprawie przebudowy drogi krajowej w granicach Chełma. - Chełmski Urząd Miasta oraz wykonawca Budimex S.A. zwróciły się o przeprowadzenie mediacji przed Prokuratorią Generalną Rzeczpospolitej Polskiej. Strony mają nadzieję na potwierdzenie w postępowaniu mediacyjnym satysfakcjonujących uzgodnień, które doprowadzą do ostatecznego i wiążącego rozwiązania kwestii spornych – czytamy w komunikacie Budimexu i miasta Chełm.

Avia Świdnik będzie mieć co najmniej trzech nowych zawodników

Avia Świdnik będzie mieć co najmniej trzech nowych zawodników 0 0

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w tym tygodniu powinien zostać zakontraktowany czwarty z graczy

"Potrzeby mieszkańców to nie tylko parkingi". Bronią drzew przy ul. Pana Tadeusza w Lublinie
Alarm 24
galeria

"Potrzeby mieszkańców to nie tylko parkingi". Bronią drzew przy ul. Pana Tadeusza w Lublinie 42 70

Zmiany projektu przebudowy ul. Pana Tadeusza żąda grupa mieszkańców przeciwna planowanej wycince około 50 drzew. Cięcia są tłumaczone budową miejsc parkingowych i prowadzącego do nich chodnika. Kontrowersyjna rozbudowa ulicy ma się zacząć już pojutrze. Ratusz zapewnia, że nie zacznie się od wycinek.

Chełm: Na dojazdówce mają dziury jak kratery, a miasto ogłosiło koniec remontów

Chełm: Na dojazdówce mają dziury jak kratery, a miasto ogłosiło koniec remontów 0 9

– Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle – śmieje się pan Bronisław, mieszkaniec „parzystej” strony ul. Rejowieckiej w Chełmie. – Radio grzmiało, gazety pisały - to połatali dziury na głównej a na dojazdówce zostawili. Tak jak zwykle, tak jak od lat. I co z sąsiadem trzeba będzie nawieźć piachu, żeby do domu dojechać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.