Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2017 r.
15:04

Puławy: Skąd te niedopłaty za ogrzewanie?

Autor: Zdjęcie autora rs
0 24 A A

Część mieszkańców Puław jest zaskoczona treścią przysłanych im przez OPEC rozliczeń. Chodzi o tych klientów spółki, którym wyliczono wysokie niedopłaty sięgające czasem nawet kilkuset złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Standardowo, uwagi tego typu można zgłaszać indywidualnie w biurze obsługi Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, ale w grudniu swoje pytania puławianie będą mogli skierować również bezpośrednio do prezesa.

Ryszard Jabłoński będzie gościem specjalnego zebrania z udziałem radnych i zainteresowanych tematyką opłat za ogrzewanie mieszkańców.

Początkowo miało się ono odbyć w miniony wtorek, ale zostało przełożone na 6 grudnia. Rozpocznie się o godz. 17:15 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

W jego trakcie szef spółki OPEC będzie miał okazję odpowiedzieć na pytania i odnieść się do uwag zgłaszanych przez lokatorów. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 grudnia 2017 o 10:28
+1
Jakiś czas temu bardzo dokładnie zacząłem przyglądać się rozliczeniom serwowanym nam przez puławski OPEC. Nie będę pisał co sądzę o ciągłych niedopłatach wielu lokatorów i ogromnych kosztach stałych bo chyba każdy ma to samo zdanie. Mam za to ogromne doświadczenie z budynkiem, który opomiarowany nie jest. Opłaty z licznika głównego dzieli się proporcjonalnie do zajmowanej powierzchni. I tutaj pojawia się słowo klucz "REGULATOR czy STEROWNIK POGODOWY", który to zgodnie z założeniem ma zmniejszać ogrzewanie w budynku jak jest ciepło albo zwiększać jak jest zimno. Niestety urządzenia takie służą do "lekko kreatywnego" zarządzania ciepłem w naszych blokach i lokalach użytkowych. Zapewniam, że da się je tak ustawić aby tłoczyć w węzeł cieplny wyższą temperaturę niz jest faktycznie potrzebna. Ile razy w ciepły dzień piony są tak gorące, ze można sobie jajecznicę usmażyć. Teraz macie odpowiedź dlaczego ciągłe zmienia się stosunek kosztów stałych do samego zużycia. Już jest 50% na 50%. To właśnie dlatego oszczędzając płacimy więcej i więcej i więcej ......
Jakiś czas temu bardzo dokładnie zacząłem przyglądać się rozliczeniom serwowanym nam przez puławski OPEC. Nie będę pisał co sądzę o ciągłych niedopłatach wielu lokatorów i ogromnych kosztach stałych bo chyba każdy ma to samo zdanie. Mam za to ogromne doświadczenie z budynkiem, który opomiarowany nie jest. Opłaty z licznika głównego dzieli się proporcjonalnie do zajmowanej powierzchni. I tutaj pojawia się słowo klucz "REGULATOR czy STEROWNIK POGODOWY", który to zgodnie z założeniem ma zmniejszać ogrzewanie w budynku jak jest ciepło ... rozwiń
Avatar
Miki / 4 sierpnia 2018 o 20:28
0
Czy jest jakiś sposób aby pozbyć się "Tych Sfałszowanych PODZIELNIKÓW " z odczytem radiowym Przeciez karzdy wie że po zamontowniu podzielników Opłaty wzrosły 100%. Ja mam 4 pokoje i staram się bardzo oszczedzać -grzeję tylko w 1 pokoju i łazięce na stałe - pozostałe zakręcone i co roku przychodzi NIEDOPŁATA ok 1000 -1200 zł. To co mogę jeszcze zrobić żeby przezyć jakoś w zimie? Niestety OPEC I PSM w imie dobra systemu "Rozliczeniowego " Odmawia ich demontaż Ręce opadają:(( CHyba nie ma sily na Monopolistów!!:((
Avatar
Opinie_o_spoldzielniach / 3 stycznia 2018 o 10:28
0
dodaj swoją opinię na forum skupiającym polskie spółdzielnie mieszkaniowe! podziel się swoim zdaniem z innymi - anonimowo i bezpłatnie. zapraszam: ******spoldzielniamieszkaniowa24.pl/forum/
Avatar
tyle zostaje / 11 grudnia 2017 o 14:51
0
undefined napisał:
poki co za ogrzanie mieszkania 33,5 m2 wyszło prawie 5 tys prezes opec nie widzi w tym nic dziwnego ani zadnych nieprawidłowości :)
 zdjąć podzielniki i będzie taniej
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 07:39
0
poki co za ogrzanie mieszkania 33,5 m2 wyszło prawie 5 tys prezes opec nie widzi w tym nic dziwnego ani zadnych nieprawidłowości :)
Avatar
dobra rada / 6 grudnia 2017 o 22:39
0
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec cieplo w mieszkaniu nalez zrezygnowac z podzielnikow choc doliczona nam bedzie kwota zalezna od wielkosci mieszkania z zostana zamontowane kryzy regulujace doplyw czynnika grzewczego.Z tego co wiem bloki innych zasobow mieszkalnych zrezygnowaly z podzielnikow i chyba lokatorzy na tym wyszli dobrze i siedza sobie w cieplych pomieszczeniach." 
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 18:11
0
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, oraz jeden pokój jest czasowo ogrzewany gdy ma przyjechać rodzina. Pozdrawiam.
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, o... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 12:17
0
Jak mieszkałem w bloku to nigdy nie czaiłem tych opłat za ciepło. Odkąd mieszkam w domku jednorodzinnych nie mam takich problemów. Płacę za zużyty gaz. Ile metrów gazu - taka opłata. Nawet gdyby mieli mi zaproponować rurę z OPEC-u - nie chcę!!! Wolę gaz.
Avatar
GTW&Partnerzy / 5 grudnia 2017 o 13:05
0
nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? uważasz, że jesteś oszukiwany? zgłoś się do nas, działamy w twojej sprawie! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 13:01
0
czujesz się oszukany przez swoją spółdzielnię mieszkaniową lub wspólnotę mieszkaniową? nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? zgłoś się do nas, pomożemy! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Avatar
Miki / 4 sierpnia 2018 o 20:28
0
Czy jest jakiś sposób aby pozbyć się "Tych Sfałszowanych PODZIELNIKÓW " z odczytem radiowym Przeciez karzdy wie że po zamontowniu podzielników Opłaty wzrosły 100%. Ja mam 4 pokoje i staram się bardzo oszczedzać -grzeję tylko w 1 pokoju i łazięce na stałe - pozostałe zakręcone i co roku przychodzi NIEDOPŁATA ok 1000 -1200 zł. To co mogę jeszcze zrobić żeby przezyć jakoś w zimie? Niestety OPEC I PSM w imie dobra systemu "Rozliczeniowego " Odmawia ich demontaż Ręce opadają:(( CHyba nie ma sily na Monopolistów!!:((
Avatar
Opinie_o_spoldzielniach / 3 stycznia 2018 o 10:28
0
dodaj swoją opinię na forum skupiającym polskie spółdzielnie mieszkaniowe! podziel się swoim zdaniem z innymi - anonimowo i bezpłatnie. zapraszam: ******spoldzielniamieszkaniowa24.pl/forum/
Avatar
tyle zostaje / 11 grudnia 2017 o 14:51
0
undefined napisał:
poki co za ogrzanie mieszkania 33,5 m2 wyszło prawie 5 tys prezes opec nie widzi w tym nic dziwnego ani zadnych nieprawidłowości :)
 zdjąć podzielniki i będzie taniej
Avatar
Gość / 7 grudnia 2017 o 07:39
0
poki co za ogrzanie mieszkania 33,5 m2 wyszło prawie 5 tys prezes opec nie widzi w tym nic dziwnego ani zadnych nieprawidłowości :)
Avatar
dobra rada / 6 grudnia 2017 o 22:39
0
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec cieplo w mieszkaniu nalez zrezygnowac z podzielnikow choc doliczona nam bedzie kwota zalezna od wielkosci mieszkania z zostana zamontowane kryzy regulujace doplyw czynnika grzewczego.Z tego co wiem bloki innych zasobow mieszkalnych zrezygnowaly z podzielnikow i chyba lokatorzy na tym wyszli dobrze i siedza sobie w cieplych pomieszczeniach." 
Zarząd Spódzielni powinien  podpisac kompleksowa umowę z LPECEM w Puławach na dostawe ciepła do grzania kaloryferów i dostawy ciepłej wody .Administracja osiedla powinna  "pilnowac mocy"  zamówionej ,korygowac zamówienia na moc w zalezności od pogody. Podjąc uchwałe o zdjęciu podzielników .      W Lublinie na Osiedlu 30 lecia były kiedys podzielniki ale na wniosek mieszkańców zostały zdjęte kilka lat temu . Ludzie nie sa zaskakiwani duzymi dopłatami za ciepło bo takich nie ma . Cytuję komentarz bee : "Mam dobra rade zeby miec... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 18:11
0
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, oraz jeden pokój jest czasowo ogrzewany gdy ma przyjechać rodzina. Pozdrawiam.
Ceny są wysokie! Tona węgla na rynkach światowych wynosi od 90 - 100$, czyli od 300 do 350 zł, węgla wysokiej jakości. Zakłady Azotowe za tonę węgla płacą około 200 zł (węgiel gorszej jakości). Mam mieszkanie o pow. 63,5 m2, za ogrzewanie rocznie płacę około 3000,00 zł, rozliczenie całego bloku. Ale gdyby nawet policzyć cenę x 3, czyli 200 zł x 3 = 600 zł za tonę z wszystkimi kosztami, to ogrzanie mojej chałupy zużywa się aż 5 ton węgla, a to chyba absurd. Tym bardziej że w sypialni mam wyłączony grzejnik, ponieważ w nocy mam otwarte okno, o... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2017 o 12:17
0
Jak mieszkałem w bloku to nigdy nie czaiłem tych opłat za ciepło. Odkąd mieszkam w domku jednorodzinnych nie mam takich problemów. Płacę za zużyty gaz. Ile metrów gazu - taka opłata. Nawet gdyby mieli mi zaproponować rurę z OPEC-u - nie chcę!!! Wolę gaz.
Avatar
GTW&Partnerzy / 5 grudnia 2017 o 13:05
0
nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? uważasz, że jesteś oszukiwany? zgłoś się do nas, działamy w twojej sprawie! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Avatar
Gość / 5 grudnia 2017 o 13:01
0
czujesz się oszukany przez swoją spółdzielnię mieszkaniową lub wspólnotę mieszkaniową? nie zgadzasz się ze zbyt dużymi rachunkami za ogrzewanie w twoim bloku? zgłoś się do nas, pomożemy! ***s://***youtube.com/watch?v=rj7bkm4y_94
Avatar
bolo / 5 grudnia 2017 o 08:26
0
Przecież wiadomo, że te dopłaty to efekt zadłużenia "przodowników pracy" z pewnego bloku socjalnego, którzy za nic nie płacą i wszystko mają gdzieś, żyją naszym kosztem...Ktoś to musi spłacić, OPEC przecież tego nie wrzuci w koszty, no to wyszło po kilkaset złotych od mieszkania żeby się zrzucić na nierobów...Szkoda tylko, że my uczciwi obywatele musimy za to płacić!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu

Co dalej z LKJ? Klub broni się przed eksmisją, miasto już szuka nowego gospodarza terenu 0 11

Lubelski Klub Jeździecki odwołał się od sądowego nakazu opuszczenia terenów dzierżawionych nad Bystrzycą od miejskiej spółki MOSiR. Tymczasem zaległości klubu wobec spółki przekroczyły już 230 tys. zł. MOSiR rozgląda się już za nowym gospodarzem terenu, ale musi czekać na koniec sporu w sądzie

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie"

Kierowca zabił syna swojego kolegi. "Zauważyłem go dopiero na szybie" 16 4

37-latek z Okolic Bełżyc odpowie za śmiertelne w skutkach potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Grzegorz M. zabił syna kolegi, z którym tego samego dnia pił alkohol

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury
24 sierpnia 2018, 16:00

Koncerty i warsztaty na Moście Kultury 2 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejne ciekawe koncerty i zajęcia na Moście Kultury (Most im. Lutosławskiego). W najbliższy weekend odbędzie się m.in. koncert z okazji 75-lecia urodzin Tadeusza Nalepy.

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek

Pogrzeb Konrada Gacy we wtorek 0 2

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w ubiegłym tygodniu Konrada Gacy rozpoczną się we wtorek o godz. 15 w kaplicy Cmentarza Komunalnego na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71).

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby
5 września 2018, 0:00
galeria

Europejski Festiwal Smaku 2018. Włoskie owoce morza, hiszpańskie oliwki, litewskie chleby 0 7

– Będziemy opowiadać o tym, że świętowanie niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym miało blask ułańskiej fantazji. To będzie najbardziej radosna edycja imprezy – zapowiadają organizatorzy X Europejskiego Festiwalu Smaku. I liczą na 100 tysięcy gości

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony

Lublin: Prace na ul. 3 Maja. Przystanek przeniesiony 0 2

Przeniesiony został ważny, śródmiejski przystanek na ul. 3 Maja po stronie pl. Litewskiego

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19

W samochodzie zostawił dzieci, a sam uciekł. Nietypowy finał stłuczki na DK19 22 6

W Strzeszkowicach Dużych na krajowej "19" kierowca samochodu doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Zapomniał, że w aucie zostawił dzieci.

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy

AOC AGON 3: Dwa monitory dla graczy 0 0

Oba zakrzywione, oba o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440. Ale jeden ma matrycę VA i technologię AMD FreeSync 2, a drugi matrycę TN i Nvidia G-SYNC.

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu

Wybory 2018. Żuk zaczął kampanię. Przedstawił 4 filary programu 7 53

Cztery filary swego programu przedstawił w poniedziałek Krzysztof Żuk, który o kolejną kadencję prezydenta Lublina będzie walczyć pod szyldem własnego komitetu. Szczegółowe pomysły dopiero ma ogłosić. Poczekać trzeba również na ostateczne listy jego kandydatów startujących do Rady Miasta

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni?

Końskowola: Gruntowny remont starego rynku. Co się zmieni? 4 2

Gmina rozpoczyna poważne zmiany na rynku. Ruszył już remont starego ratusza, wkrótce ma zostać rozstrzygnięty przetarg na prace na otaczających go ulicach. Powstaną m.in. nowe chodniki i parkingi. W planach jest także nowa fontanna i plac zabaw

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie

Spod farby wyjrzały anioły. Trwają prace w cerkwi w Chełmie 1 0

W zabytkowej cerkwi p.w. św. Jana Teologa w Chełmie prace przy konserwacji polichromii i malowaniu wnętrza dobiegają końca. Dłużej potrwa remont prawosławnej świątyni w Dubience, która przez lata popadała w ruinę

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie

PiS apeluje do prezydent Chełma: Niech pani nie kłamie 6 11

– Pani Agato, proszę nie kłamać – apelowali do prezydent miasta politycy PiS na piątkowej konferencji prasowej zwołanej na schodach chełmskiego magistratu. Ich zdaniem Agata Fisz miała kłamała podczas niedawnej inauguracji swojej kampanii wyborczej.