Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

19 sierpnia 2019 r.
7:13

Puławy: Starego boiska już nie ma, budują nowe

Autor: Zdjęcie autora rs
17 20 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Warszawska firma Tamex rozpoczęła budowę kolejnego już szkolnego kompleksu sportowego w Puławach. Nowe, długo wyczekiwane boiska otrzyma Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przy ul. Niemcewicza na razie trwają roboty ziemne, m.in. układanie nowych linii energetycznych oraz wyrównywanie terenu. Widać także studzienki kanalizacji deszczowej oraz pierwsze palety z betonowymi krawężnikami. Na północnej stronie spychacze i koparki po przyszłej płycie boiska rozprowadzają przywieziony piach.

Po starym boisku nie ma już śladu. Na jego miejscu pojawi się szereg nowych obiektów, w tym małe boisko do piłki nożnej o sztucznej nawierzchni, trzytorowa bieżnia z 60-metrową prostą, skocznia do skoków w dal, boisko do piłki ręcznej lub koszykówki, boisko do siatkówki (nawierzchnia twarda) oraz rzutnia do pchnięcia kulą z nawierzchnią trawiastą. Całość uzupełnią nowe chodniki, trawniki, nasadzenia, ławki, kosze na śmieci, a także miejsca parkingowe i oświetlenie. Prace powinny zakończyć się jesienią tego roku. Wartość inwestycji to prawie 3,5 mln zł.

e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 09:38
+22
szkoda ze za moich czasow tak o to nie dbali tylko robilo sie bramki z kamieni i gralo sie na krzywym klepisku ale za to chetnych bylo mnostwo bo dzieciaki kochali ruch.dziś są piekne boiska ale niedolegi życiowe wolą grać wirtualnie a boiska stoją puste.serce krwawi
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 11:40
+17
Nareszcie przetarg był tańszy niż zakładał kosztorys. Jak to możliwe
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 13:07
+16
Patologiczne trole przestańcie kłamać i robić cyrki . Przecież SP 3 została wpisana w końcu do wieloletniej prognozy finansowej i budowa boisk i hali za 30 mln nastąpi w 21 roku.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 13:59
+14
Rzadowa subwencja oświatowa na szkolnictwo wynosi 35 mln rocznie. Wydatki miasta na oświatę 90 mln rocznie. Subwencja miała pokrywać 100% nie pokrywa nawet 40%. Żadne miasto tego nie wytrzyma. Dlaczego rząd nie pokrywa obiecanych wydatków na oświatę??????
Avatar
Konan / 19 sierpnia 2019 o 14:18
+12
Zlikwidowac sp 3 i bedzie taniej.
 Nie wiem czy zlikwidować, zachować a może wygasić. Wiem tylko że ktorąś ze szkol trzeba bedzie zlikwidować. Trójka jest od dziesiątków lat niedoinwestowana, otoczona bardzo blisko nowoczesnymi szkołami. Nie widzę powodu żeby miasto się zabijało 30 milionami, by teraz naprawiać wieloletnie jej pomijanie. Co z trójką i szkolnictwem w Puławach potrzebne są analizy, debaty, rzeczowa dyskusję. Bo tak jak jest, planowane inwestycje po 30 mln, minimalna, ciągle spadająca rządowa  subwencja oświatowa, i dzieci w niektórych szkołach po 10 w klasie, żadne miasto nie wytrzyma finansowo. Obecną sytuacja to gwóźdź do trumny naszych Puław.
 Nie wiem czy zlikwidować, zachować a może wygasić. Wiem tylko że ktorąś ze szkol trzeba bedzie zlikwidować. Trójka jest od dziesiątków lat niedoinwestowana, otoczona bardzo blisko nowoczesnymi szkołami. Nie widzę powodu żeby miasto się zabijało 30 milionami, by teraz naprawiać wieloletnie jej pomijanie. Co z trójką i szkolnictwem w Puławach potrzebne są analizy, debaty, rzeczowa dyskusję. Bo tak jak jest, planowane inwestycje po 30 mln, minimalna, ciągle spadająca rządowa  subwencja oświatowa, i dzieci w niektórych szkołach p... rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 13:52
+12
Spada liczba dzieci. Klasy są już małe szczególnie w 3. Obok 5 min piechota leży sp6. 8 min sp10. Powinny zostać wdrożone bajania i debata czy przy sp3 trzeba naprawdę budować nową halę i boisko?
Avatar
Konan / 19 sierpnia 2019 o 14:06
+11
Spada liczba dzieci. Klasy są już małe szczególnie w 3. Obok 5 min piechota  leży sp6. 8 min sp10. Powinny zostać wdrożone bajania i debata czy przy  sp3 trzeba naprawdę  budować nową halę i boisko?[/quote]   [quote]Rzadowa subwencja oświatowa na szkolnictwo wynosi 35 mln rocznie. Wydatki miasta na oświatę 90 mln rocznie.  Subwencja miała pokrywać 100% nie pokrywa nawet 40%. Żadne miasto tego nie wytrzyma. Dlaczego rząd nie pokrywa obiecanych wydatków na oświatę??????
Wiec kiedyś i to niedługo trzeba bedzie zlikwidować  któraś ze szkół. Bardzo źle że Maj wpisał budowę nowej hali i boiska przy sp3. Naprawdę to aż 30 mln? To chore! Strzał w kolano miasta i prezydenta Maja! Początek końca!
Wiec kiedyś i to niedługo trzeba bedzie zlikwidować  któraś ze szkół. Bardzo źle że Maj wpisał budowę nowej hali i boiska przy sp3. Naprawdę to aż 30 mln? To chore! Strzał w kolano miasta i prezydenta Maja! Początek końca! rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 13:39
+10
Wstyd do dla Grobla że tyle lat nic nie zrobił sprawie kiepska na sp3. To nie hańba ?! Czy to nie Maj wpisał boisko i halę za 30 mln na 21 rok?
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 15:56
+8
Nikt nie wygasi trójki. Nawet jakby miała kosztować 20 mln rocznie a do klas będzie chodziło po pięcioro dzieci. Lobby kilku nauczycieli wraz z rodzicami rozniesli by radę miasta i budynek urzędu. Wbrew ekonomii logice i miastu.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 10:41
+8
Nareszcie widać sprawne realizowanie inwestycji przez Prezydenta Pawła Maja. Dziękuję Panie Prezydencie
Avatar
ulalala / 20 sierpnia 2019 o 00:28
+2
szkoda ze za moich czasow tak o to nie dbali tylko robilo sie bramki z kamieni i gralo sie na krzywym klepisku ale za to chetnych bylo mnostwo bo dzieciaki kochali ruch.dziś są piekne boiska ale niedolegi życiowe wolą grać wirtualnie a boiska stoją puste.serce krwawi
Czasy się zmieniły i trójka  rząda nowej hali i boiska ! Może kosztować to i 200 mln ! Nas to nie obchodzi! Mamy mieć halę i boisko! Teraz !!!! Zrozumieliscie ?
 no i lotnisko i kładkę dla pieszych nad Jaworową...zrozumiano??
Avatar
Lol / 19 sierpnia 2019 o 21:38
0
Mimo że jest mało dzieci to większość radnych głosowało za reaktywacją dawnej 5. A teraz mają kłopot. Po co było robić podstawówkę nie lepiej było zainwestować w szkołę np branżową. 
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 19:00
+3
Najwyżej miasto zbankrutuje. Wtedy zamkną połowę szkół nie jedną.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 15:56
+8
Nikt nie wygasi trójki. Nawet jakby miała kosztować 20 mln rocznie a do klas będzie chodziło po pięcioro dzieci. Lobby kilku nauczycieli wraz z rodzicami rozniesli by radę miasta i budynek urzędu. Wbrew ekonomii logice i miastu.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 14:53
+7
W obecnej sytuacji o przy tragicznych prognozach demograficznych dla Puław trójka powinna być wygaszana. Budowa nowycj hal i boisk za kilkadziesiąt milonow to nieodpowiedzialność i głupota.
Avatar
Konan / 19 sierpnia 2019 o 14:18
+12
Zlikwidowac sp 3 i bedzie taniej.
 Nie wiem czy zlikwidować, zachować a może wygasić. Wiem tylko że ktorąś ze szkol trzeba bedzie zlikwidować. Trójka jest od dziesiątków lat niedoinwestowana, otoczona bardzo blisko nowoczesnymi szkołami. Nie widzę powodu żeby miasto się zabijało 30 milionami, by teraz naprawiać wieloletnie jej pomijanie. Co z trójką i szkolnictwem w Puławach potrzebne są analizy, debaty, rzeczowa dyskusję. Bo tak jak jest, planowane inwestycje po 30 mln, minimalna, ciągle spadająca rządowa  subwencja oświatowa, i dzieci w niektórych szkołach po 10 w klasie, żadne miasto nie wytrzyma finansowo. Obecną sytuacja to gwóźdź do trumny naszych Puław.
 Nie wiem czy zlikwidować, zachować a może wygasić. Wiem tylko że ktorąś ze szkol trzeba bedzie zlikwidować. Trójka jest od dziesiątków lat niedoinwestowana, otoczona bardzo blisko nowoczesnymi szkołami. Nie widzę powodu żeby miasto się zabijało 30 milionami, by teraz naprawiać wieloletnie jej pomijanie. Co z trójką i szkolnictwem w Puławach potrzebne są analizy, debaty, rzeczowa dyskusję. Bo tak jak jest, planowane inwestycje po 30 mln, minimalna, ciągle spadająca rządowa  subwencja oświatowa, i dzieci w niektórych szkołach p... rozwiń
Avatar
Gosc / 19 sierpnia 2019 o 14:07
+6
Zlikwidowac sp 3 i bedzie taniej.
Avatar
Konan / 19 sierpnia 2019 o 14:06
+11
Spada liczba dzieci. Klasy są już małe szczególnie w 3. Obok 5 min piechota  leży sp6. 8 min sp10. Powinny zostać wdrożone bajania i debata czy przy  sp3 trzeba naprawdę  budować nową halę i boisko?[/quote]   [quote]Rzadowa subwencja oświatowa na szkolnictwo wynosi 35 mln rocznie. Wydatki miasta na oświatę 90 mln rocznie.  Subwencja miała pokrywać 100% nie pokrywa nawet 40%. Żadne miasto tego nie wytrzyma. Dlaczego rząd nie pokrywa obiecanych wydatków na oświatę??????
Wiec kiedyś i to niedługo trzeba bedzie zlikwidować  któraś ze szkół. Bardzo źle że Maj wpisał budowę nowej hali i boiska przy sp3. Naprawdę to aż 30 mln? To chore! Strzał w kolano miasta i prezydenta Maja! Początek końca!
Wiec kiedyś i to niedługo trzeba bedzie zlikwidować  któraś ze szkół. Bardzo źle że Maj wpisał budowę nowej hali i boiska przy sp3. Naprawdę to aż 30 mln? To chore! Strzał w kolano miasta i prezydenta Maja! Początek końca! rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 13:59
+14
Rzadowa subwencja oświatowa na szkolnictwo wynosi 35 mln rocznie. Wydatki miasta na oświatę 90 mln rocznie. Subwencja miała pokrywać 100% nie pokrywa nawet 40%. Żadne miasto tego nie wytrzyma. Dlaczego rząd nie pokrywa obiecanych wydatków na oświatę??????
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 13:52
+12
Spada liczba dzieci. Klasy są już małe szczególnie w 3. Obok 5 min piechota leży sp6. 8 min sp10. Powinny zostać wdrożone bajania i debata czy przy sp3 trzeba naprawdę budować nową halę i boisko?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik chce hucznie świętować swoje 40 urodziny

Górnik chce hucznie świętować swoje 40 urodziny 0 0

20 września 1979 roku w Łęcznej założono klub piłkarski GKS Górnik. Dlatego przed meczem z Gryfem Wejherowo dojdzie do spotkania dawnych piłkarzy, trenerów i działaczy, którzy następnie we wspólnym gronie obejrzą pojedynek drugoligowców

Lublin: Remont na zamku odsłonił skarby i historię wzgórza [zdjęcia]
galeria

Lublin: Remont na zamku odsłonił skarby i historię wzgórza [zdjęcia] 0 0

Sporo pracy mają archeolodzy podczas trwającego remontu głównej siedziby Muzeum Lubelskiego. Przy okazji robót natrafili na wiele cennych znalezisk, które prezentują cały przekrój historii wzgórza zamkowego od epoki neolitu po XIX wiek

Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Prezydent dołączył do małżonki [zdjęcia]
galeria

Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Prezydent dołączył do małżonki [zdjęcia] 0 2

I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie to podsumowanie projektu „Piękna Lubelska” realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wzięła w nim udział małżonka prezydenta, która objęła wydarzenie patronatem honorowym. – Dzisiejsze spotkanie, ale przede wszystkim aktywność wszystkich pań, dobitnie pokazują, że my kobiety nie lubimy być bierne – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Front burzowy w woj. lubelskim. Ostrzeżenie IMGW

Front burzowy w woj. lubelskim. Ostrzeżenie IMGW 4 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego i lubelskiego

"Cysterna wstydu" w Puławach. Happening PiS zakłócany przez przeciwników
galeria

"Cysterna wstydu" w Puławach. Happening PiS zakłócany przez przeciwników 0 15

Na parkingu przy ul. Słowackiego w Puławach pojawiła się dzisiaj "cysterna wstydu PO-PSL". Krzysztof Szulowski, poseł PiS, podczas konferencji prasowej mówił o odpowiedzialności poprzedniego rządu za gigantyczne straty finansowe powodowane przez przemytników i przestępczość zorganizowaną.

JSW z koncesją na rozpoznanie złoża węgla w woj. lubelskim

JSW z koncesją na rozpoznanie złoża węgla w woj. lubelskim 5 2

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie szukać węgla w okolicach Rejowca. Minister środowiska udzielił koncesji na rozpoznawanie części złoża węgla kamiennego „Chełm II” w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Chodźcie z nami!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Chodźcie z nami! 0 5

Kręcą amatorskie filmiki, zbierają po sklepach kartony i organizują wspólne malowanie transparentów. Na szkolnych korytarzach wieszają plakaty i rozdają wzory usprawiedliwień A w piątek zerwą się z lekcji i wyjdą na główne miejskie place. – Chodźcie z nami! – apelują

Przebudowa Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Spore zmiany dla pacjentów

Przebudowa Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Spore zmiany dla pacjentów 2 2

Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i ich rodzice muszą przygotować się na spore zmiany. W związku z przebudową placówki, która rozpocznie się już w październiku, oddziały będę przenoszone

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin 18 22

Przemysław Czarnek nie będzie odpowiadał przed sądem za swoje słowa o Marszu Równości. Sąd uznał, że opublikowane wcześniej przeprosiny są wystarczające, chociaż wojewoda oświadczył później, że... nie przeprasza za swoje słowa

Kolejne przetargi na autostradę A2. Tym razem do Siedlec

Kolejne przetargi na autostradę A2. Tym razem do Siedlec 1 5

GDDKiA szuka wykonawców kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o odcinek z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. W przygotowaniu są kolejne dwa, m.in. do granicy państwa.

Zbigniew Ziobro o agitacji w Ratuszu: Prawo jest równe dla wszystkich

Zbigniew Ziobro o agitacji w Ratuszu: Prawo jest równe dla wszystkich 0 8

- Prawo jest równe wobec wszystkich i nie ma tu wyjątków. To dotyczy zarówno ministra, jak i wiceministra sprawiedliwości - tak Zbigniew Ziobro komentuje niedawną konferencję prasową w zamojskim Ratuszu, podczas której udzielił poparcia swojemu zastępcy w wyborach parlamentarnych. Szef resortu sprawiedliwości może zostać ukarany grzywną za nielegalną agitację wyborczą.

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań- jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze?

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań- jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze? 0 0

Co drugi kosztorys zostaje zaniżony, stawia to niekiedy kierowców pod ścianą, ponieważ kwota, która zostaje im wypłacona, nie wystarcza na całkowitą naprawę samochodu. Bardzo często wielu z nich zgadza się na warunki, jakie proponuje im ubezpieczyciel. Dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach będzie się należeć dopłata do odszkodowania.

Henryk Gwardak na finał Świętokrzyskich Koncertów w Lublinie
20 września 2019, 19:00

Henryk Gwardak na finał Świętokrzyskich Koncertów w Lublinie 0 0

6. edycja Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie dobiega końca. Na finał tej edycji festiwalu zostanie zorganizowany koncert Henryka Gwardaka, który odbędzie się 20 września o godz. 19 w Kościele pw. Świętego Krzyża (ul. Pogodna 7).

Kolejna wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie

Kolejna wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie 6 0

Już w niedzielę 22 września na parkingu Targu Pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie kolejna wyprzedaż garażowa. Będzie można sprzedać wszystko to co jest dla nas zbędne, ale może stanowić wartość dla kogoś innego.

TBV Start Lublin zagra w Browar Kociewski Cup

TBV Start Lublin zagra w Browar Kociewski Cup 0 0

Turnieju w Skarszewie to dla „czerwono-czarnych” ostatni test przed rozpoczęciem rozgrywek – 29 września ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!