Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

30 grudnia 2019 r.
18:19

Reks zaczyna nowe życie. Z betonowej komórki trafił do prawdziwego domu

55 21 A A
Reks z nową właścicielką. Polubili się
Reks z nową właścicielką. Polubili się

Los uśmiechnął się do owczarka niemieckiego, którego od pewnej śmierci w dramatycznych warunkach, wybawiły wolontariuszki puławskiej fundacji "Przyjazna Łapa". Reks po kilku tygodniach kuracji w lecznicy weterynaryjnej, przybrał na wadze, nauczył się chodzić na smyczy i zdobył serce nowej właścicielki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdyby nie interwencja miłośniczek zwierząt z puławskiej fundacji, 10-letni owczarek najpewniej skonałby z głodu i chorób lub został uśpiony. Pies latami przetrzymywany był w dramatycznych warunkach. Wychudzony, zamknięty w ciemnym pomieszczeniu gospodarczym, karmiony resztkami, skamlał z bólu wydrapując sobie sierść i raniąc łapy brodzące po brudnej, mokrej betonowej posadzce.

Po odebraniu poprzedniej właścicielce, pies trafił w ręce specjalistów, weterynarzy z lecznicy przy ul. Norwida. W ciągu kilku tygodni przybrał na wadze, nauczył się nie rzucać na jedzenie, chodzić na smyczy i powoli, od nowa - ufać ludziom. Dzięki kąpielom z leczniczymi szamponami, poprawił się stan jego skóry, a łapy zaczęły się goić. Jego historia nie uszła uwadze lokalnych mediów. Psem zaczęły interesować się osoby z różnych stron Polski, oferując adopcję. Doszła do skutku w piątek 27 grudnia.

– Z zimnej, betonowej komórki Reks trafił do wymarzonego domu. Nasze szczęście jest nie do opisania, a emocje, które przeżywamy to mieszanina euforii i szoku. Długo czekaliśmy na ten dzień, ale udało się – relacjonuje Agnieszka Śniegocka, prezes "Przyjaznej Łapy".

Reks zdobył serce pani Olgi z okolic Warszawy, która przyjechała po niego pokonując 100 kilometrów. Jak mówią wolontariuszki, już pierwsza przedadopcyjna wizyta pokazała, że "to jest to", a kolejna potwierdziła wzajemną akceptację i rodzącą się przyjaźń. Jego aklimatyzacja w nowym miejscu, jak zapewnia Karolina Stępień z "PŁ", przebiega wzorowo. Psa czekają jeszcze konsultacje dermatologiczne u stołecznych specjalistów.

Dziewczyny z puławskiej fundacji za czterotygodniową opiekę nad psem, na swoim profilu w internecie podziękowały wszystkim pracownikom lecznicy przy ul. Norwida. – Z psa, który słaniał się na łapach i był jednym, wielkim gruzowiskiem, zrobilicie wspaniałego i pełnego dumy samca. Jesteśmy wam niesamowicie wdzięczne – przyznają.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Eliza / 30 grudnia 2019 r. o 20:16
+16
Gościu o Prezes tej "Fundacji" Uszy do góry można znaleźć dużo informacji w google. W internecie nic nie ginie. Czy ktoś widział rozliczenia ze zbiórek internetowych?
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 18:44
+14
warto pamiętać, że "Przyjazna Łapa" to jedyna Fundacja w Puławach, która niesie realną pomoc zwierzakom bezdomnym, porzuconym i dręczonym :-)
Avatar
Zwierzolub / 30 grudnia 2019 r. o 19:04
+12
warto pamiętać, że "Przyjazna Łapa" to jedyna Fundacja w Puławach, która niesie realną pomoc zwierzakom bezdomnym, porzuconym i dręczonym :-)
 I należy zaznaczyć, że nie jest dotowana przez miasto. 
Avatar
True / 31 grudnia 2019 r. o 11:10
+11
warto pamiętać, że "Przyjazna Łapa" to jedyna Fundacja w Puławach, która niesie realną pomoc zwierzakom bezdomnym, porzuconym i dręczonym :-)
Weź trollu. Jedyna fundacja niosąca pomoc? A "Uszy do góry" to co? Nie pomaga!!??? Przestań trollowac i kłamać w żywe oczy!
 Uuuu Pani Anna poczuła się urażona, ale tak wlaśnie jest postrzegana Pani działalność nie do końca transparentna. Chyba najwyższa pora uderzyć się w pierś, bo ludzie widzą i słyszą to w jaki sposób Pani wypowiada się na temat innych fundacji czy schroniska.
 Uuuu Pani Anna poczuła się urażona, ale tak wlaśnie jest postrzegana Pani działalność nie do końca transparentna. Chyba najwyższa pora uderzyć się w pierś, bo ludzie widzą i słyszą to w jaki sposób Pani wypowiada się na temat innych fundacji czy schroniska. rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 30 grudnia 2019 r. o 23:24
+11
Przykre że ktoś zamiast cieszyć się z tego że pies żyje i ma się dobrze próbuje wbić przy tym szpile innym. Ludzie opamiętajcie się! Na pewno wszyscy robią dobrą robotę ale dlaczego ktoś ma pretensje o artykuł i jeszcze wyzywa innych od troli? Polecam wziąść się innym do roboty zamaist wylewać jad w internecie anonimowo!!
Avatar
Lis / 30 grudnia 2019 r. o 20:50
+11
Fundacja Uszy do góry z prezes Anną Filipowską i wolontariuszkami robią naprawde dobra robotę. Nie latają z tym do mediów. Ten artykuł to tylko lans. Nic więcej.
 Taaaaa robią robotę obrabiając wszystkim tyłki. :D Zresztą Ta Pani prezes dała się poznać w Puławach i każdy swoje zdanie ma. 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 21:31
+10
Brawa dla fundacji za uratowanie Reksa. Jego losy śledziłem od samego poczontku i jestem bardzo szczęśliwy że nareszcie jest szczęśliwy i nic mu nie grozi. Trzymaliśmy kciuki z całą rodziną! Brawa dla media że piszą o takich sprawach oby tak dalej!!! BRAWA!!!
Avatar
Gawron / 30 grudnia 2019 r. o 21:15
+10
Fundacja Uszy do góry z prezes Anną Filipowską i wolontariuszkami robią naprawde dobra robotę. Nie latają z tym do mediów. Ten artykuł to tylko lans. Nic więcej.
 Komuś tyłek ściska. Artykuł ******januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/507-pomowieniem-mozna-zniszczyc-wizerunek-najuczciwszego-czyli-historia-rozpracowywania-kazimierskiego-radnego.html "... otrzymałem od pani redaktor Anny Filipowskiej następujące SMSy: -„pomowieniem można zniszczyć wizerunek najuczciwszego…” I to jest Prezes Fundacji? 
 Komuś tyłek ściska. Artykuł ******januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/507-pomowieniem-mozna-zniszczyc-wizerunek-najuczciwszego-czyli-historia-rozpracowywania-kazimierskiego-radnego.html "... otrzymałem od pani redaktor Anny Filipowskiej następujące SMSy: -„pomowieniem można zniszczyć wizerunek najuczciwszego…” I to jest Prezes Fundacji?  rozwiń
Avatar
Mam "pieskę" ze schroniska w Lublinie / 30 grudnia 2019 r. o 19:18
+9
WIELKI SZACUNEK dla PAŃ z Fundacji Przyjazna Łapa Pozdrawiam z Lublina
Avatar
Gawron / 2 stycznia 2020 r. o 06:05
+5
Szanowani Państwo, nie życzę sobie przypisywania mi autorstwa żadnego z powyższych komentarzy. Nie mam z nimi nic wspólnego. Do dziś nie widziałam tego materiału. O tym, że ktoś wyciera sobie tu gębę moją osobą dowiedziałam się przed chwilą. W przeciwieństwie do innych, mam zawsze odwagę występować czy pisać komentarze pod własnym nazwiskiem. Bardzo się cieszę, że Reks został uratowany. Każda organizacja, mając wiedzę o tym przypadku, zrobiłaby z pewnością to samo. Być może nasza fundacja, zdaniem wielu, nie robi nic, ale ponad 70 przypadków uratowanych i oddanych do adopcji zwierząt tylko w 2019 roku, jest dla nas wystarczającą nagrodą. I jeszcze jedno - gdybym była osobą karaną, co się sugeruje przytaczając artykuł opisujący durny wyrok puławskiego sędziego uchylony później przez Sąd Okręgowy, nie mogłabym być prezesem fundacji. Sąd rejestrowy dokładnie sprawdził ten fakt. Zresztą biorąc udział w różnych postępowaniach sądowych w charakterze strony sądy zawsze sprawdzają dane o niekaralności. Co do rozliczeń zbiórek, to w pierwszej kolejności rozliczamy się z lecznicami, gdzie wszystko regulujemy gotówką na bieżąco oraz instytucjami, gdzie takie rozliczenia się przesyła. Właśnie przygotowujemy dokumenty dla urzędu skarbowego. Reszta jest na naszym profilu. Tyle w tym temacie. Anna Filipowska - prezes zarządu fundacji ,,Uszy do góry,,
 "Właśnie przygotowujemy dokumenty dla urzędu skarbowego" - PO TERMINIE
 "Właśnie przygotowujemy dokumenty dla urzędu skarbowego" - PO TERMINIE rozwiń
Avatar
Gawron / 2 stycznia 2020 r. o 06:05
+5
Szanowani Państwo, nie życzę sobie przypisywania mi autorstwa żadnego z powyższych komentarzy. Nie mam z nimi nic wspólnego. Do dziś nie widziałam tego materiału. O tym, że ktoś wyciera sobie tu gębę moją osobą dowiedziałam się przed chwilą. W przeciwieństwie do innych, mam zawsze odwagę występować czy pisać komentarze pod własnym nazwiskiem. Bardzo się cieszę, że Reks został uratowany. Każda organizacja, mając wiedzę o tym przypadku, zrobiłaby z pewnością to samo. Być może nasza fundacja, zdaniem wielu, nie robi nic, ale ponad 70 przypadków uratowanych i oddanych do adopcji zwierząt tylko w 2019 roku, jest dla nas wystarczającą nagrodą. I jeszcze jedno - gdybym była osobą karaną, co się sugeruje przytaczając artykuł opisujący durny wyrok puławskiego sędziego uchylony później przez Sąd Okręgowy, nie mogłabym być prezesem fundacji. Sąd rejestrowy dokładnie sprawdził ten fakt. Zresztą biorąc udział w różnych postępowaniach sądowych w charakterze strony sądy zawsze sprawdzają dane o niekaralności. Co do rozliczeń zbiórek, to w pierwszej kolejności rozliczamy się z lecznicami, gdzie wszystko regulujemy gotówką na bieżąco oraz instytucjami, gdzie takie rozliczenia się przesyła. Właśnie przygotowujemy dokumenty dla urzędu skarbowego. Reszta jest na naszym profilu. Tyle w tym temacie. Anna Filipowska - prezes zarządu fundacji ,,Uszy do góry,,
 "Właśnie przygotowujemy dokumenty dla urzędu skarbowego" - PO TERMINIE
 "Właśnie przygotowujemy dokumenty dla urzędu skarbowego" - PO TERMINIE rozwiń
Avatar
Anna Filipowska / 1 stycznia 2020 r. o 21:34
-5
Szanowani Państwo, nie życzę sobie przypisywania mi autorstwa żadnego z powyższych komentarzy. Nie mam z nimi nic wspólnego. Do dziś nie widziałam tego materiału. O tym, że ktoś wyciera sobie tu gębę moją osobą dowiedziałam się przed chwilą. W przeciwieństwie do innych, mam zawsze odwagę występować czy pisać komentarze pod własnym nazwiskiem. Bardzo się cieszę, że Reks został uratowany. Każda organizacja, mając wiedzę o tym przypadku, zrobiłaby z pewnością to samo. Być może nasza fundacja, zdaniem wielu, nie robi nic, ale ponad 70 przypadków uratowanych i oddanych do adopcji zwierząt tylko w 2019 roku, jest dla nas wystarczającą nagrodą. I jeszcze jedno - gdybym była osobą karaną, co się sugeruje przytaczając artykuł opisujący durny wyrok puławskiego sędziego uchylony później przez Sąd Okręgowy, nie mogłabym być prezesem fundacji. Sąd rejestrowy dokładnie sprawdził ten fakt. Zresztą biorąc udział w różnych postępowaniach sądowych w charakterze strony sądy zawsze sprawdzają dane o niekaralności. Co do rozliczeń zbiórek, to w pierwszej kolejności rozliczamy się z lecznicami, gdzie wszystko regulujemy gotówką na bieżąco oraz instytucjami, gdzie takie rozliczenia się przesyła. Właśnie przygotowujemy dokumenty dla urzędu skarbowego. Reszta jest na naszym profilu. Tyle w tym temacie.  Anna Filipowska - prezes zarządu fundacji ,,Uszy do góry,,
Szanowani Państwo, nie życzę sobie przypisywania mi autorstwa żadnego z powyższych komentarzy. Nie mam z nimi nic wspólnego. Do dziś nie widziałam tego materiału. O tym, że ktoś wyciera sobie tu gębę moją osobą dowiedziałam się przed chwilą. W przeciwieństwie do innych, mam zawsze odwagę występować czy pisać komentarze pod własnym nazwiskiem. Bardzo się cieszę, że Reks został uratowany. Każda organizacja, mając wiedzę o tym przypadku, zrobiłaby z pewnością to samo. Być może nasza fundacja, zdaniem wielu, nie robi nic, ale ponad 70 przypadków... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2020 r. o 16:41
+4
Każdy kto uratował choćby jedno zwierzę, psa, kota lub jakiekolwiek inne, to człowiek o wielkim sercu. Trzeba docenić to co zrobiła fundacja. Zamiast krytykować pokaż kim jesteś, zaangażuj się i zrób więcej.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 16:43
+3
Bo to tak łatwo "raz na zawsze" zniwelować problem bezdomności, prawda? Wystarczy pstryknąć palcem przez panie z fundacji i problem się skończy, trzeba im o tym powiedzieć bo na pewno mają jakieś nadprzyrodzone moce tylko do tej pory o tym nie pomyślały co nie hejterze? ;) zamiast napisać miłe slowo zawsze lepiej jest pluć jadem a dziewczyny robią co mogą by zwierzętom było lepiej!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 16:32
-7
Wielkie mi halo, niech zrobią porządek raz na zawsze z bezdomnymi psami. Nie! Bo po co, nie będzie na co zbierać kasy
Avatar
True / 31 grudnia 2019 r. o 11:10
+11
warto pamiętać, że "Przyjazna Łapa" to jedyna Fundacja w Puławach, która niesie realną pomoc zwierzakom bezdomnym, porzuconym i dręczonym :-)
Weź trollu. Jedyna fundacja niosąca pomoc? A "Uszy do góry" to co? Nie pomaga!!??? Przestań trollowac i kłamać w żywe oczy!
 Uuuu Pani Anna poczuła się urażona, ale tak wlaśnie jest postrzegana Pani działalność nie do końca transparentna. Chyba najwyższa pora uderzyć się w pierś, bo ludzie widzą i słyszą to w jaki sposób Pani wypowiada się na temat innych fundacji czy schroniska.
 Uuuu Pani Anna poczuła się urażona, ale tak wlaśnie jest postrzegana Pani działalność nie do końca transparentna. Chyba najwyższa pora uderzyć się w pierś, bo ludzie widzą i słyszą to w jaki sposób Pani wypowiada się na temat innych fundacji czy schroniska. rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 30 grudnia 2019 r. o 23:24
+11
Przykre że ktoś zamiast cieszyć się z tego że pies żyje i ma się dobrze próbuje wbić przy tym szpile innym. Ludzie opamiętajcie się! Na pewno wszyscy robią dobrą robotę ale dlaczego ktoś ma pretensje o artykuł i jeszcze wyzywa innych od troli? Polecam wziąść się innym do roboty zamaist wylewać jad w internecie anonimowo!!
Avatar
ojojoj / 30 grudnia 2019 r. o 23:15
+4
A na chore dzieci kasy nie ma. Chore państwo.
 Chore to jest to że kasiora szerokim strumieniem płynie do torunia. A to, że pomogli zwierzęciu to ludzkie i normalne dla normalnych. 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2019 r. o 22:49
-6
A na chore dzieci kasy nie ma. Chore państwo.
Avatar
Hcxt / 30 grudnia 2019 r. o 22:25
-8
warto pamiętać, że "Przyjazna Łapa" to jedyna Fundacja w Puławach, która niesie realną pomoc zwierzakom bezdomnym, porzuconym i dręczonym :-)
Weź trollu. Jedyna fundacja niosąca pomoc? A "Uszy do góry" to co? Nie pomaga!!??? Przestań trollowac i kłamać w żywe oczy!