Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 stycznia 2009 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Ryki: Oddział położniczy przeszedł kapitalny remont

0 10 A A

Kobiety z powiatu ryckiego nie muszą już rodzić w Lublinie czy Puławach. Mają własną porodówkę z prawdziwego zdarzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Remont na oddziale położniczo-ginekologicznym szpitala w Rykach właśnie się zakończył, odbyło się uroczyste otwarcie.

- Tu zostały tylko stare mury. Wymieniliśmy wszystko - mówi prof. Jerzy Karski, dyrektor szpitala w Rykach NZOZ "Klinika”. - Nie otrzymaliśmy żadnego dofinansowania od samorządów. Całą kwotę potrzebną na inwestycję musieliśmy wygospodarować sami.

Po remoncie każda sala ma łazienkę z prysznicem i bidetem. W jednej z sal znajduje się wanna przystosowana specjalnie do porodów. - Rodzenie w wodzie jest wskazane u kobiet, które źle znoszą bolesne skurcze. Sam poród jest też mniej męczący - mówi Anna Siepkowska, położna oddziałowa. - Do tej pory nie przyjmowaliśmy zbyt dużo porodów w ten sposób. Ale to się zmieni, bo już jeździłyśmy także na specjalne szkolenia.

Kobieta rodząc w wannie może zmieniać pozycje. Ale oprócz komfortu dla kobiety, również dziecko czuje się w wodzie bardzo dobrze. Jak mówią położne, woda pomaga oswoić się z pierwszymi chwilami na świecie.

Ale dobry sprzęt to nie wszystko. Położne zapowiadają, że szpital będzie świetnym miejscem do rodzenia również z powodu pozytywnego podejścia do pacjentek.

- Będziemy stosować aromatoterapię, bo różne zapachy mogą działać odprężająco na kobiety, np. pomarańczowy kojarzy się z domem. Kobieta będzie mogła też do sali porodowej zabrać swoją ulubioną płytę z muzyką - opowiada Anna Siepkowska.

- Mam też swoje sposoby na rozluźnienie mięśni kręgosłupa. Podgrzewamy w woreczku pestki z wiśni i obkładamy nimi plecy rodzącej. Działa znakomicie - dodaje położna.

Rodzenie w ryckim szpitalu będzie bezpłatne, bo jak powiedział nam prof. Jerzy Karski, NZOZ "Klinika” ma umowę z NFZ.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
edycia081 / 8 stycznia 2010 r. o 17:55
Ja też z niepokojem czekam na otwarcie porodówki. do Ryk mam 10 minut i bardzo chciałabym tu rodzić.Czy ktoś z radych interesuje się tym tematem?
Avatar
ciężarna / 26 października 2009 r. o 20:23
Co z porodówką w Rykach ? Po co robić nadzieję , że oddział ruszy? Po co dawać nadzieję kobietom > Ja do szpitala w Rykach mam 10 minut spacerkiem a do Puław czy Garwolina około 30 km o Lublinie nie wspomnę. Może ktoś się zainteresuje .Czy my ciężarne musimy być tak traktowane ?To jest przykre .
Avatar
~marta~ / 26 października 2009 r. o 20:14
W Rykach nie ma porodówki . Wszystkie kobiety odsyłane są do Puław , Lublina lub Garwolina. Oddział jest ale bez ordynatora .
Avatar
pacjentka / 28 marca 2009 r. o 10:08
Panie Profesorze-gratuluje tak pięknego oddziału. Żałuję tylko, że zamiast zdrowych noworodków, przebywają tu ich prababcie-stare i schorowane. Zamiast zapachu mleka i kosmetyków dla dzieci unosi się zapach "pampersów" i starego moczu. Czy tak miało być? Czy wanna do porodów będzie służyła do rehabilitacji pooperacyjnej? Podobno porody nie przynoszą dochodu-wiec trzeba szukać kasy gdzie indziej. Po co każdym robić nadzieję, że wkrótce oddział ruszy? Jak się nie ma zamiaru otwierać oddziału to trzeba przyznać się do tego, a nie szukać wykrętów. Ciekawe jak długo ta farsa jeszcze potrwa????
Panie Profesorze-gratuluje tak pięknego oddziału. Żałuję tylko, że zamiast zdrowych noworodków, przebywają tu ich prababcie-stare i schorowane. Zamiast zapachu mleka i kosmetyków dla dzieci unosi się zapach "pampersów" i starego moczu. Czy tak miało być? Czy wanna do porodów będzie służyła do rehabilitacji pooperacyjnej? Podobno porody nie przynoszą dochodu-wiec trzeba szukać kasy gdzie indziej. Po co każdym robić nadzieję, że wkrótce oddział ruszy? Jak się nie ma zamiaru otwierać oddziału to trzeba przyznać się do tego, a nie szuk... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2009 r. o 14:44
Panie Profesorze jest Pan Wielki !!!!
Avatar
dadi / 28 stycznia 2009 r. o 09:44
Tylko ciekawe czemu wszystko co sie nie oplaca wywozone jest do panstwowych szpitali,
a kobiety w ciazy kwalifikujace sie na oddzial w Rykach przewozone sa do oddzialu np w Pulawach???
Avatar
ciężarówka / 28 stycznia 2009 r. o 08:34
Jak najlepiej sciągnać pacjentki? wprowadzić znieczulenie zewnt. do szpitala.bo aromatoterapia, woda..hmm..takiego bólu nie znoszą. ZZO - i są pacjentki. A jesli prywatna klinika to cc na zyczenie - i nie opędzicie sie od pacjentek.
Avatar
PACJENT / 27 stycznia 2009 r. o 22:58
Ciekawi mnie skad pan profesor nabral tyle kasy,napewno z marnej pensyjki lekarskiej bez lapowek
Avatar
kimdaniel / 27 stycznia 2009 r. o 22:04
I kto jest jeszcze przeciwko prywatyzacji szpitali???
Avatar
Ryszard H. / 27 stycznia 2009 r. o 20:43
Gratulujemy Panu Proesorowi. Życzymy zdrowia wytrwałości Panu i całemu personelowi Szpitala.
Avatar
edycia081 / 8 stycznia 2010 r. o 17:55
Ja też z niepokojem czekam na otwarcie porodówki. do Ryk mam 10 minut i bardzo chciałabym tu rodzić.Czy ktoś z radych interesuje się tym tematem?
Avatar
ciężarna / 26 października 2009 r. o 20:23
Co z porodówką w Rykach ? Po co robić nadzieję , że oddział ruszy? Po co dawać nadzieję kobietom > Ja do szpitala w Rykach mam 10 minut spacerkiem a do Puław czy Garwolina około 30 km o Lublinie nie wspomnę. Może ktoś się zainteresuje .Czy my ciężarne musimy być tak traktowane ?To jest przykre .
Avatar
~marta~ / 26 października 2009 r. o 20:14
W Rykach nie ma porodówki . Wszystkie kobiety odsyłane są do Puław , Lublina lub Garwolina. Oddział jest ale bez ordynatora .
Avatar
pacjentka / 28 marca 2009 r. o 10:08
Panie Profesorze-gratuluje tak pięknego oddziału. Żałuję tylko, że zamiast zdrowych noworodków, przebywają tu ich prababcie-stare i schorowane. Zamiast zapachu mleka i kosmetyków dla dzieci unosi się zapach "pampersów" i starego moczu. Czy tak miało być? Czy wanna do porodów będzie służyła do rehabilitacji pooperacyjnej? Podobno porody nie przynoszą dochodu-wiec trzeba szukać kasy gdzie indziej. Po co każdym robić nadzieję, że wkrótce oddział ruszy? Jak się nie ma zamiaru otwierać oddziału to trzeba przyznać się do tego, a nie szukać wykrętów. Ciekawe jak długo ta farsa jeszcze potrwa????
Panie Profesorze-gratuluje tak pięknego oddziału. Żałuję tylko, że zamiast zdrowych noworodków, przebywają tu ich prababcie-stare i schorowane. Zamiast zapachu mleka i kosmetyków dla dzieci unosi się zapach "pampersów" i starego moczu. Czy tak miało być? Czy wanna do porodów będzie służyła do rehabilitacji pooperacyjnej? Podobno porody nie przynoszą dochodu-wiec trzeba szukać kasy gdzie indziej. Po co każdym robić nadzieję, że wkrótce oddział ruszy? Jak się nie ma zamiaru otwierać oddziału to trzeba przyznać się do tego, a nie szuk... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2009 r. o 14:44
Panie Profesorze jest Pan Wielki !!!!
Avatar
dadi / 28 stycznia 2009 r. o 09:44
Tylko ciekawe czemu wszystko co sie nie oplaca wywozone jest do panstwowych szpitali,
a kobiety w ciazy kwalifikujace sie na oddzial w Rykach przewozone sa do oddzialu np w Pulawach???
Avatar
ciężarówka / 28 stycznia 2009 r. o 08:34
Jak najlepiej sciągnać pacjentki? wprowadzić znieczulenie zewnt. do szpitala.bo aromatoterapia, woda..hmm..takiego bólu nie znoszą. ZZO - i są pacjentki. A jesli prywatna klinika to cc na zyczenie - i nie opędzicie sie od pacjentek.
Avatar
PACJENT / 27 stycznia 2009 r. o 22:58
Ciekawi mnie skad pan profesor nabral tyle kasy,napewno z marnej pensyjki lekarskiej bez lapowek
Avatar
kimdaniel / 27 stycznia 2009 r. o 22:04
I kto jest jeszcze przeciwko prywatyzacji szpitali???
Avatar
Ryszard H. / 27 stycznia 2009 r. o 20:43
Gratulujemy Panu Proesorowi. Życzymy zdrowia wytrwałości Panu i całemu personelowi Szpitala.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!