Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

13 maja 2019 r.
14:01

Stary most na Wiśle w Puławach zamknięty z opóźnieniem. Będzie niedostępny 4 miesiące

0 17 A A
Zgodnie z nowymi informacjami zamykanie starego mostu ma rozpocząć w najbliższy wtorek, 14 maja
Zgodnie z nowymi informacjami zamykanie starego mostu ma rozpocząć w najbliższy wtorek, 14 maja

Nie w poniedziałek, jak zapowiadano, a we wtorek 14 maja, zamknięty ma zostać stary most na Wiśle w Puławach. Przesunięcie jest związane z poprawkami w projekcie organizacji ruchu. Most nie będzie dostępny dla kierowców przez ok. 4 miesiące.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mimo komunikatów mówiących o tym, że w poniedziałek o godz. 10:00 most im. Ignacego Mościckiego zostanie zamknięty - nic takiego się nie stało. Przez cały dzień kierowcy mogą korzystać z niego normalnie. Jak informuje Mariusz Gołąbek, kierownik robót z warszawskiej firmy Intop, wykonawcy remontu mostu, zamykanie rozpocznie się we wtorek, ok. godz. 8:30.

- Musieliśmy zaktualizować projekt organizacji ruchu, który powstał przed trzema laty. To oznaczało konieczność wprowadzenia kilku poprawek - mówi Gołąbek, nie wskazując jednak, co dokładnie zostanie zmienione.

Wiemy jedynie, że projekt nie uzyskał akceptacji zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Kolejne spotkanie w tej sprawie z udziałem obydwu stron zaplanowano właśnie na wtorek rano. W trakcie wizyty, sprawdzone zostaną m.in. znaki drogowe informujące o blokadzie przeprawy i kierujące na objazdy.

Objazdy

Od strony Góry Puławskiej ruch ma być kierowany w stronę węzła na S12 w Bronowicach, a następnie na most im. JPII. Kierowcy jadący od strony miasta, czyli ul. Piłsudskiego, żeby dostać na drugi brzeg rzeki, również będą musieli dostać się na nowy most, korzystając m.in. z ul. Piaskowej i Dęblińskiej (lub innych zjazdów na obwodnicę, takich jak węzeł Azoty lub węzeł Puławy-Michałówka).

Zamknięcie starego mostu na Wiśle związane jest z jego remontem. Pracownicy Intopu wkrótce rozpoczynają kolejny (i ostatni) etap renowacji przeprawy. Najważniejszym elementem przebudowy będzie położenie na stalowej konstrukcji nowej ochrony antykorozyjnej. Most zyska nowy lakier, w tym samym, szarym kolorze. Przeprawa będzie nieczynna przez najbliższe 4 miesiące. Korzystać z niej w tym czasie będą mogli jedynie piesi i rowerzyści.

Warto dodać, że w związku z zamknięciem starego mostu, tymczasowe zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej wprowadza puławski MZK. Szczegóły na stronie internetowej przewoźnika. 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 maja 2019 o 20:01
+12
Pracownicy Azotów powinni być przymusowo wożeni do i z pracy M-kami!
 Bardzo chętnie. Przypomnę że za komuny były autobusy zakładowe.
Avatar
Gość / 13 maja 2019 o 15:59
+9
korki były są i będą to nie uniknione.
Avatar
cham z solą / 13 maja 2019 o 23:08
+8
Most im. JPII ? kogo ?
 No JPII, nie czaisz?? Dojeżdza się do niego ulicą R2-D2 i rondem im. C-3PO.
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 08:35
+6
Z ostanie chwili - most będzie jeszcze dziś we wtorek otwarty a zamknięty prawdopodobnie w środę bo jeszcze nie dograli wszystkiego.
Avatar
Farmer / 14 maja 2019 o 11:15
+5
A co z przejazdem ciągników rolniczych i innych pojazdów wolnobierznych z jednego brzegu wisly na drugi ????? Którędy?
Avatar
żal / 13 maja 2019 o 20:05
+5
Pracownicy Azotów powinni być przymusowo wożeni do i z pracy M-kami!
 Następny co ma problem do azociaków.. 
Avatar
GOŚĆ z miasta Puławy / 14 maja 2019 o 10:16
+3
Witam! Młody człowieku, który piszesz o obowiązkowym dowożeniu pracowników do pracy do Z.A. i z pracy!!! Muszę Cię uświadomić, iż autobus komunikacji miejskiej nie jest autobusem pracowniczym, tylko ogólnodostępnym środkiem lokomocji publicznej z której korzystają mieszkańcy Puław, oraz ludzie z ościennych gmin zamieszkałych wokół Puław, czy to dla Ciebie jasne?! A żeby komunikacja funkcjonowała, to po to jest dotacja z Urzędu Miasta, oraz z ościennych Gmin znajdujących się wokół Puław, które chcąc mieć komunikację na swoim terenie, muszą dopłacać kasę do firmy MZK Puławy Sp. z o.o. Natomiast drugie wyjaśnienie to, bilet miesięczny, czy bilet nabyty u kierowcy, lub w punkcie tzw. kiosku nie jest umową przewozową, tylko ułatwia to pasażerowi komfort jazdy w postaci, że nie musi się pchać do kasownika, tylko siada spokojnie i sobie jedzie gdzie chce, kapujesz?! Sądzę, że tak, gdyż wiele ludzi myli pojęcia co to obowiązek, a co to umowa na wykonanie usługi przewozowej. Również wyjaśnienie trzecie to, że jeżeli autobus ma awarię, lub wypadnie kurs, to pasażer korzystający z komunikacji musi mieć świadomość, iż następny, lub podstawiony może być autobus, lub go może nie być, zależy to czy jest tzw. rezerwa, czyli osoba z autobusem, a zdarza się, że jest osobą a nie ma autobusu! Chyba jasno wyjaśniłem Tobie jak i innym czytelnikom, pasażerom, mieszkańcom kilka wątków, zdarzeń i funkcjonowania komunikacji miejskiej w naszym mieście Puławy. Pozdrawiam
Witam! Młody człowieku, który piszesz o obowiązkowym dowożeniu pracowników do pracy do Z.A. i z pracy!!! Muszę Cię uświadomić, iż autobus komunikacji miejskiej nie jest autobusem pracowniczym, tylko ogólnodostępnym środkiem lokomocji publicznej z której korzystają mieszkańcy Puław, oraz ludzie z ościennych gmin zamieszkałych wokół Puław, czy to dla Ciebie jasne?! A żeby komunikacja funkcjonowała, to po to jest dotacja z Urzędu Miasta, oraz z ościennych Gmin znajdujących się wokół Puław, które chcąc mieć komunikację na swoim terenie, muszą d... rozwiń
Avatar
gorsiejszy sort / 14 maja 2019 o 18:01
+2
Pracownicy Azotów powinni być przymusowo wożeni do i z pracy M-kami!
 a ty przymusowo wysłany na terapię bo widać jesteś zestresowanym, sfrustrowanym, zakompleksionym człowieczkiem co sobie z niczym nie radzi
Avatar
hmm / 13 maja 2019 o 16:29
+2
to się znowu korki jak stąd do moszczanki potworzą najgorzej jak azotowcy będą z roboty o 14 wracać
 W którym niby miejscu tak bedzie sie korkować o tej 14?
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 21:47
+1
A co z przejazdem ciągników rolniczych i innych pojazdów wolnobierznych z jednego brzegu wisly na drugi ????? Którędy?
 Żeby nie łamać przepisów w związku z zakazem poruszania się takich pojazdów przez nowy most pozostaje wyłącznie prom lub niskopodwozie/ laweta.
Avatar
Farmer / 15 maja 2019 o 11:02
-1
No wlasnie robia objazd bez uwzglenienia kazdego rodzaju pojazdu oby stan wisly pozwolil w okresie letnim na kursowanie przeprawy promowej bo tak to trzeba ciagnik na lawecie wozic
Avatar
GOSC / 15 maja 2019 o 08:07
0
Witam! Młody człowieku, który piszesz o obowiązkowym dowożeniu pracowników do pracy do Z.A.  i z pracy!!! Muszę Cię uświadomić, iż autobus komunikacji miejskiej nie jest autobusem pracowniczym, tylko ogólnodostępnym środkiem lokomocji publicznej z której korzystają mieszkańcy Puław, oraz ludzie z ościennych gmin zamieszkałych wokół Puław, czy to dla Ciebie jasne?! A żeby komunikacja funkcjonowała, to po to jest dotacja z Urzędu Miasta, oraz z ościennych Gmin znajdujących się wokół Puław, które chcąc mieć komunikację na swoim terenie, muszą dopłacać kasę do firmy MZK Puławy Sp. z o.o. Natomiast drugie wyjaśnienie to, bilet miesięczny, czy bilet nabyty u kierowcy, lub w punkcie tzw. kiosku nie jest umową przewozową, tylko ułatwia to pasażerowi komfort jazdy w postaci, że nie musi się pchać do kasownika, tylko siada spokojnie i sobie jedzie gdzie chce, kapujesz?! Sądzę, że tak, gdyż wiele ludzi myli pojęcia co to obowiązek, a co to umowa na wykonanie usługi przewozowej. Również wyjaśnienie trzecie to, że jeżeli autobus ma awarię, lub wypadnie kurs, to pasażer korzystający z komunikacji musi mieć świadomość, iż następny, lub podstawiony może być autobus, lub go może nie być, zależy to czy jest tzw. rezerwa, czyli osoba z autobusem, a zdarza się, że jest osobą a nie ma autobusu! Chyba jasno wyjaśniłem Tobie jak i innym czytelnikom, pasażerom, mieszkańcom kilka wątków, zdarzeń i funkcjonowania komunikacji miejskiej w naszym mieście Puławy. Pozdrawiam
 "Profesorze" , spinasz się jak plandeka na Żuku. 
 "Profesorze" , spinasz się jak plandeka na Żuku.  rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2019 o 07:43
0
Środa a most dalej otwarty.
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 21:47
+1
A co z przejazdem ciągników rolniczych i innych pojazdów wolnobierznych z jednego brzegu wisly na drugi ????? Którędy?
 Żeby nie łamać przepisów w związku z zakazem poruszania się takich pojazdów przez nowy most pozostaje wyłącznie prom lub niskopodwozie/ laweta.
Avatar
gorsiejszy sort / 14 maja 2019 o 18:01
+2
Pracownicy Azotów powinni być przymusowo wożeni do i z pracy M-kami!
 a ty przymusowo wysłany na terapię bo widać jesteś zestresowanym, sfrustrowanym, zakompleksionym człowieczkiem co sobie z niczym nie radzi
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 16:19
+1
Korek pracowników kończących o godz 14 zaczyna się o godz 13:40
Avatar
Farmer / 14 maja 2019 o 11:15
+5
A co z przejazdem ciągników rolniczych i innych pojazdów wolnobierznych z jednego brzegu wisly na drugi ????? Którędy?
Avatar
GOŚĆ z miasta Puławy / 14 maja 2019 o 10:16
+3
Witam! Młody człowieku, który piszesz o obowiązkowym dowożeniu pracowników do pracy do Z.A. i z pracy!!! Muszę Cię uświadomić, iż autobus komunikacji miejskiej nie jest autobusem pracowniczym, tylko ogólnodostępnym środkiem lokomocji publicznej z której korzystają mieszkańcy Puław, oraz ludzie z ościennych gmin zamieszkałych wokół Puław, czy to dla Ciebie jasne?! A żeby komunikacja funkcjonowała, to po to jest dotacja z Urzędu Miasta, oraz z ościennych Gmin znajdujących się wokół Puław, które chcąc mieć komunikację na swoim terenie, muszą dopłacać kasę do firmy MZK Puławy Sp. z o.o. Natomiast drugie wyjaśnienie to, bilet miesięczny, czy bilet nabyty u kierowcy, lub w punkcie tzw. kiosku nie jest umową przewozową, tylko ułatwia to pasażerowi komfort jazdy w postaci, że nie musi się pchać do kasownika, tylko siada spokojnie i sobie jedzie gdzie chce, kapujesz?! Sądzę, że tak, gdyż wiele ludzi myli pojęcia co to obowiązek, a co to umowa na wykonanie usługi przewozowej. Również wyjaśnienie trzecie to, że jeżeli autobus ma awarię, lub wypadnie kurs, to pasażer korzystający z komunikacji musi mieć świadomość, iż następny, lub podstawiony może być autobus, lub go może nie być, zależy to czy jest tzw. rezerwa, czyli osoba z autobusem, a zdarza się, że jest osobą a nie ma autobusu! Chyba jasno wyjaśniłem Tobie jak i innym czytelnikom, pasażerom, mieszkańcom kilka wątków, zdarzeń i funkcjonowania komunikacji miejskiej w naszym mieście Puławy. Pozdrawiam
Witam! Młody człowieku, który piszesz o obowiązkowym dowożeniu pracowników do pracy do Z.A. i z pracy!!! Muszę Cię uświadomić, iż autobus komunikacji miejskiej nie jest autobusem pracowniczym, tylko ogólnodostępnym środkiem lokomocji publicznej z której korzystają mieszkańcy Puław, oraz ludzie z ościennych gmin zamieszkałych wokół Puław, czy to dla Ciebie jasne?! A żeby komunikacja funkcjonowała, to po to jest dotacja z Urzędu Miasta, oraz z ościennych Gmin znajdujących się wokół Puław, które chcąc mieć komunikację na swoim terenie, muszą d... rozwiń
Avatar
Gość / 14 maja 2019 o 08:35
+6
Z ostanie chwili - most będzie jeszcze dziś we wtorek otwarty a zamknięty prawdopodobnie w środę bo jeszcze nie dograli wszystkiego.
Avatar
cham z solą / 13 maja 2019 o 23:08
+8
Most im. JPII ? kogo ?
 No JPII, nie czaisz?? Dojeżdza się do niego ulicą R2-D2 i rondem im. C-3PO.