Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

31 marca 2019 r.
21:15

Strajk nauczycieli w powiecie puławskim. W których szkołach nie będzie lekcji?

0 91 A A
(fot. AS / archiwum)

W powiecie puławskim zdecydowana większość nauczycieli w zakończonych już referendach poparła przeprowadzenie strajku. Ma być zorganizowany w 54 placówkach, w tym w niemal wszystkich szkołach podstawowych, średnich, a także przedszkolach prowadzonych przez organy samorządowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do protestu przystąpią m.in. puławskie szkoły podstawowe nr: 1, 2, 3, 6, 10 i 11, czyli wszystkie poza SP nr 4, a także ZSO nr 1, ZSO nr 2, 1 LO (Czartorych), Zespół Szkół Technicznych (Chemik), ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, SOSW, MOW, ZS nr 2 w Nałęczowie, ZS w Janowcu, ZSP w Wąwolnicy, ZSP w Baranowie, ZSP w Pożogu, SP w Końskowoli, GSZ w Kazimierzu Dolnym, podstawówki w Żyrzynie, Osinach, Skrudkach oraz wiele innych. Ze strajkiem solidaryzować będą się również Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Strajk poparło także większość pracowników puławskich przedszkoli nr: 2, 3, 5, 7, 8, 13, 15, 16, 18 oraz integracyjnego (wszystkie poza MP nr 10 i 14).

 Strajk rozpocznie się 8 kwietnia i będzie polegał na powstrzymaniu się od pracy. Nauczyciele przyjdą do placówek, ale nie będą prowadzić zajęć. Komitety Strajkowe otrzymają związkowe flagi, banery i plakaty  informuje Lucjan Tomaszewski, prezes puławskiego koła Związku Nauczycielstwa Polskiego.  Organizacja tego protestu jest konieczna, takie są oczekiwania ze strony nauczycieli  tłumaczy. Kiedy się zakończy?  To będzie zależało od decyzji zarządu głównego ZNP, która zapadnie po tzw. rozmowach ostatniej szansy.

Na razie nie wiadomo, czy 8 kwietnia, rodzice powinni wysyłać dzieci do szkół, w których ogłoszony zostanie strajk. To będzie decyzja poszczególnych dyrektorów. Niewiele wiadomo także o tym, czy bez zakłóceń przeprowadzone zostaną egzaminy gimnazjalne.

O tym, że wszystko powinno być w porządku, przekonana jest m.in. dyrekcja SP nr 10 w Puławach.

 U nas egzaminy się odbędą. Jestem po rozmowach z nauczycielami. Dla nich to jest trudna decyzja, bo z jednej strony popierają ideę strajku, ale nie chcą szkodzić uczniom. Część w referendum głosowała więc za strajkiem, ale do niego nie przystąpią  mówi Jadwiga Jędrzejczyk, wicedyrektor "dziesiątki".

Dobrej myśli jest także Marzena Klimek, zastępca kierownika wydziału spraw społecznych i edukacji w puławskim Ratuszu.  Nauczyciele mają prawo do strajku, ale liczę na to, że dyrektorzy będą robić wszystko, żeby te egzaminy się odbyły  przyznaje.  My czekamy obecnie na nowe rozporządzenie z ministerstwa w tej sprawie  dodaje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 91

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 marca 2019 r. o 23:10
+18
Grobel z Majem to powinni się zastanowić czy nie lepiej w edukację inwestować niż 100mln od tak rzucić na rozrywki dla kibiców
Avatar
gość / 31 marca 2019 r. o 22:35
+15
Przeciez od dawna wiadomo ze kto konczy jakis kierunek studiow i nie jest orlem to idzie uczyc w szkole.za co te podwyzki za korepetycje dxieci?
 czy ty wiesz głąbie, że trzbe amieć wykształcenie pedagogiczne. Tak, że każdy kierunek studiów nie wystarczy. Widać, że jesteś pisowskim moherem.
Avatar
Gość / 31 marca 2019 r. o 22:00
+14
Brawo puławscy nauczyciele! Jest nadzieja, że Puławy to nie pisowski zaścianek.
Avatar
zoom / 1 kwietnia 2019 r. o 16:43
+11
"Co porównujesz wojsko do nauczycieli!! Niech jedzie nauczyciel na poligon to zobaczymy ile wytrzyma." Znam takiego wojaka, który poligonu nie oglądał nigdy, maturę zdał za trzecim razem, studiów oczywiście nie kończył, a kasa jest spora. I jeszcze emeryturka po paru latach. Ale to jest dobrze. Nauczycielom nie trzeba poligonu. Wystarczą spotkania z niektórymi rodzicami. Ciekawe, który żołnierz by to wytrzymał.
Avatar
Gość / 31 marca 2019 r. o 21:52
+10
Czy poszczególni dyrektorzy o tym czy wysyłać dzieci do szkół poinformują rodziców 8 kwietnia o 8 rano?
Avatar
Gość / 31 marca 2019 r. o 23:48
+8
Wynagrodzenie nauczycieli kontraktowych to około 2000, dla porównania w tej samej budżetówce, porównywalny stopniem żołnierz dostaje ponad 5000. Od lat w kolejnych rządach MEN był spychany na boczny tor i dobrze, że nauczyciele późno ale zareagowali bo 2,5 krotnej przebitki jednej grupy nad drugą wytłumaczyć się nie da.
Avatar
Zzzzzzzzzzzzzzz / 31 marca 2019 r. o 23:23
+8
Szanowny Rodzicu mam nadzieję, że jutro rano wstaniesz do pracy, później popracujesz cały miesiąc, a zarobione pieniądze przeznaczysz na jakiś charytatywny cel ponieważ poczujesz powołanie pracy dla potrzebujących. Mam nadzieję, że tak zrobisz w następnych miesiącach i tak do emerytury, a jak będziesz miał wysoką emeryturę to też część jej będziesz oddawał dla potrzebujących bo całe życie będziesz czuł powołanie.
Avatar
puławianka / 31 marca 2019 r. o 23:00
+8
moje koleżanki twierdzą że za PO nie strajkowaly bo i tak by nic nie wyegzekwowały natomiast idą teraz strajkować tylko dlatego że widzą jak PIS rozdaje kasę na prawo i lewo....
Avatar
Ivo / 18 kwietnia 2019 r. o 10:35
+7
Strajkujcie do woli za strajk wam nikt nie zapłaci. Broniarzowi podziękujecie jak przy wypłacie zobaczycie w portfelu braki!
Avatar
567 / 1 kwietnia 2019 r. o 12:01
+7
Do Skołowanego ,co do korepetycji to Wy drodzy rodzice wypychacie swe pociechy na tzw korki a to dlatego że dzieciątka nie chcą słuchać i uważać na lekcjach :-( a zamiast czytać to co w podręczniku to mają to w nosie i wolą wsadzić ten nos w tablety czy komórki za moich czasów nie chodziło się na korki i każdy skończył szkołę ,zdał maturę i jeśli tylko chciał to studiował tyle w temacie a i jeszcze nauczyciel to była osoba ogólnie szanowana a teraz ...
Avatar
Ivo / 18 kwietnia 2019 r. o 10:35
+7
Strajkujcie do woli za strajk wam nikt nie zapłaci. Broniarzowi podziękujecie jak przy wypłacie zobaczycie w portfelu braki!
Avatar
CK / 8 kwietnia 2019 r. o 14:07
+3
Powinny nastąpić masowe represje i masowe czystki wobec skomunizowanej kadry nauczycielskiej. Od czasu PRL w edukacji obowiązywała zasada. Bierni, Mierni ale Wierni! Komuchy won ze szkół!
Avatar
CK / 8 kwietnia 2019 r. o 14:03
+2
Wszystkich komuchów won ze szkół! Wszystkiich szkodników o rozwodzie z PZPR i ZNP! Na zbity pysk!
Avatar
K.R (uczeń 17 lat) / 8 kwietnia 2019 r. o 08:39
-5
Proszę, nie obrażać Nauczycieli, ani nie uważać ich pracy za taką łatwą, i lekką bo mają duzo wolnego, bo źle uczą. A takie pytanie drodzy rodzice: Czy aby na pewno znacie swoje dzieci?, Wiecie jakie są naprawdę? - Sądzę że nie, a jeśli uważacie inaczej to wiedzcie, iż wasze dzieci was oszukują. Sam taki jestem, choć mam dobre oceny, ale nie dzięki moim rodzicom, ale dzi3ki sobie, dzięki nauczycielom, którzy realizują program, osobiście zawsze mam problem z nauką więc zawsze chodzę na konsultacje i tam uczę si3 indywidualnie z nauczycielami oraz chodzę na korepetycje. Czemu? -To proste w klasie nie ma pożądliwości, wszyscy rozrabiają, doliczają sobie, nie można się skupić, każdy każdemu przeszkadza... A kto na tym cierpi no niby uczniowie, bo potem czegoś tam nie potrafią zrobić. Również gdy nauczyciel pyta się czy coś jest nie jasne, coś wytłumaczyć, to oczywiście wszyscy wszytko rozumieją, ale potem po lekcji rozmowy między sobą o co w tym chodzi,jakieś to dziwne... itp. Podsumowując nie nauczyciele są tu problemem tylko uczniowie... Nie myślcie że z waszymi dziećmi jest inaczej. - Ja nie chodzę do byle jakiej szkoły, więc proszę nie komentować, to tylko tacy uczniowie w mojej szkole. Otórz nie, wcześniej chodziłem do różnych szkół, - A wszędzie to samo. Sam się dziwię,że z pokolenia na pokolenie jesteśmy coraz gorsi... Nie wiecie Nauczycieli za swoje błędy wychowawcze... Nauczyciel też człowiek , więc dajcie mu spokój. Pilnuje lepiej swoich dzieci i tego jak się zachowują na lekcjach nizeli pilnować nauczycieli.
Proszę, nie obrażać Nauczycieli, ani nie uważać ich pracy za taką łatwą, i lekką bo mają duzo wolnego, bo źle uczą. A takie pytanie drodzy rodzice: Czy aby na pewno znacie swoje dzieci?, Wiecie jakie są naprawdę? - Sądzę że nie, a jeśli uważacie inaczej to wiedzcie, iż wasze dzieci was oszukują. Sam taki jestem, choć mam dobre oceny, ale nie dzięki moim rodzicom, ale dzi3ki sobie, dzięki nauczycielom, którzy realizują program, osobiście zawsze mam problem z nauką więc zawsze chodzę na konsultacje i tam uczę si3 indywidualnie z nauczycielami ... rozwiń
Avatar
CK / 7 kwietnia 2019 r. o 16:09
+3
Komunistów z PZPR i ZNP wrzuciłbym na zbity pysk! Praca dla młodych i bezrobotnych! A komuchów na zbitą mordę!
Avatar
CK / 7 kwietnia 2019 r. o 14:02
+3
Komunistów z PZPR i ZNP wyrzuciłbym na zbity pysk! Niech łobuzy strajkują w czasie wakacji! 
Avatar
GalAnonim / 6 kwietnia 2019 r. o 10:26
0
w porzadku dajmy im to 1000zl ale pod jednym warunkiem ze za godzine pracy beda dostawac tyle co przecietny polak czyli jakies 12,50 zł
Avatar
Maria / 6 kwietnia 2019 r. o 10:08
+4
18 godzin pracy, 2 miesiące wakacji, ferie, święta ciągle zwolnienia, zastępstwa bez nauki na odwal, brak kółek zainteresowań, zero dodatkowych zajęć, słabe noty na egzaminach, marne szanse na dobre studia. Oto praca Polskich nauczycieli. Pytam za co płacić takietakie pieniądze? Za taką pracę?
Avatar
Ala / 6 kwietnia 2019 r. o 10:02
+1
Czy rodzice mają uczyć w domu dzieci za tych nierobow? Skandal. Ciagle mało i mało. A wyniki egzaminów beznadziejne. Wstydzcie się 
Avatar
Stefan / 6 kwietnia 2019 r. o 09:59
+4
Mam dzieci w ,, renomowanych szkołach" dobrych nauczycieli jak na lekarstwo. Klasa mat-fiz zmienia nauczyciela fizyki 3razy każdy beznadzieja, polski beznadzieja nie potrafia dobrze uczyc ,zero zaangażowania. Szkoły jada na renomie sprzed lat gdy byli prawdziwi nauczyciele. Brak kolek zainteresowań, tylko odwalanie pracy . Wstyd. Kogo oni chca wychowac. Dzieci nie mają dla tych leni szacunku.
Zobacz wszystkie komentarze 91

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Większość Polaków nie chce głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich
Sondaż

Większość Polaków nie chce głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich

Ponad 70 proc. Polaków nie poszłoby do lokalu wyborczego i nie zagłosowałoby osobiście w wyborach prezydenckich. Z kolei ponad 55 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie weźmie udziału w głosowaniu korespondencyjnym - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Muzyka, media społecznościowe i życie w czasach pandemii. "Czeka nas nowa era"
Magazyn

Muzyka, media społecznościowe i życie w czasach pandemii. "Czeka nas nowa era"

Skończył się lans, żyjemy pod jednym niebem i wszystkich nas to dotyka. Ludzie zaczęli czytać bajki, wygrzebywać stare zdjęcia z dzieciństwa, robi się tak bardziej swojsko - rozmowa z Anią Rusowicz, polską piosenkarką

Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie do narodu. "Wielka Brytania przetrwa epidemię"

Królowa Elżbieta II wygłosiła orędzie do narodu. "Wielka Brytania przetrwa epidemię"

Brytyjska królowa Elżbieta II w specjalnym orędziu do narodu, wygłoszonym w niedzielę w związku z epidemią koronawirusa, podkreśliła wartość samodyscypliny i determinacji. Zapewniła, że Wielka Brytania przetrwa epidemię, i podziękowała m.in. personelowi służby zdrowia.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne informacje [6 kwietnia]

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne informacje [6 kwietnia]

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najważniejsze i najnowsze informacje.

Minister nie żałuje uczniom stresu. "Ta sytuacja jeszcze dodatkowo zwiększa lęk"

Minister nie żałuje uczniom stresu. "Ta sytuacja jeszcze dodatkowo zwiększa lęk"

Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele chcą jak najszybszej decyzji o przeniesieniu terminu egzaminu ósmoklasisty i matur. Pierwszy z nich ma się – zgodnie z harmonogramem roku szkolnego – rozpocząć już za trzy tygodnie. Termin, ze względu na zagrożenie koronawirusem wydaje się być jednak nierealny. Decyzja o tym, co z egzaminami jednak nie zapadła.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 kwietnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 kwietnia 2020 r.

Ostrzeżenie przed zapaścią. Czy czeka nas problem odbioru śmieci?

Ostrzeżenie przed zapaścią. Czy czeka nas problem odbioru śmieci?

O rezygnację z remontów i wyrzucanie jak najmniejszej ilości śmieci apelują do mieszkańców władze Lublina. – Szykujemy się na gorszy scenariusz – tłumaczą urzędnicy, mówiąc o „istotnym zagrożeniu” i „ewentualnych ograniczeniach” w wywozie mebli oraz… odpadów bio. Czy czeka nas cuchnący problem?

Weekend pod okiem mundurowych. 400 zł mandatu za bieganie po parku

Weekend pod okiem mundurowych. 400 zł mandatu za bieganie po parku

Na ulicach i placach, w parku i lesie - przez cały weekend można było spotkać wspólne patrole policji i żołnierzy wojsk obrony terytorialnej. Sypały się mandaty.

Pociąg do cebulowej. Warto się wzmacniać odpowiednią dietą

Pociąg do cebulowej. Warto się wzmacniać odpowiednią dietą

Boczniak, cebula, czosnek i shitake. Warto postawić na zdrową, zbilansowaną dietę, składającą się z warzyw i owoców, które wspierają naturalną odporność.

Jeszcze nigdy nie udało mi się zapłacić rachunku
Magazyn

Jeszcze nigdy nie udało mi się zapłacić rachunku

Pochodząca ze Świdnika Marcelina Szumer-Brysz dzięki swojej najnowszej książce „Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji” uczestniczyła w marcu warsztatach literackich w Arktyce. Jej zbiór reportaży był również nominowany do Kryształowej Karty Polskiego Reportażu. Miłośniczka kraju na styku Europy i Azji, opowiada o jego specyfice i o tym, jak Turcy radzą sobie z epidemią koronawirusa

Koronawirus w powiecie łęczyńskim. „Szpital jest w dobrej sytuacji finansowej”

Koronawirus w powiecie łęczyńskim. „Szpital jest w dobrej sytuacji finansowej”

- Wiedzieliśmy, że prędzej czy później to nastąpi, gdyż odległość od miejsc, w których potwierdzono już zakażenia jest stosunkowo niewielka – mówi starostwa powiatu łęczyńskiego Krzysztof Niewiadomski po informacji na temat pierwszych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie.

Wideoblog zamiast dni interesantów. A Dni Włodawy 2020 nie będzie

Wideoblog zamiast dni interesantów. A Dni Włodawy 2020 nie będzie

W tym roku Dni Włodawy nie będzie. Burmistrz Wiesław Muszyński poinformował o tym mieszkańców w piątek. Jednocześnie zainaugurował prowadzenie wideobloga. Zamiast wtorkowych dni interesantów w każdy piątek będzie odpowiadał na pytania i informował co się dzieje w mieście

Prezydent Duda dwa lata dłużej, albo głosowanie korespondencyjne. Lubelscy politycy o pomysłach na wybory

Prezydent Duda dwa lata dłużej, albo głosowanie korespondencyjne. Lubelscy politycy o pomysłach na wybory

Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich, albo przedłużenie kadencji urzędującego prezydenta o dwa lata. To w tej chwili możliwe scenariusze związane z planowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi. Opozycja oba pomysły krytykuje i proponuje jeszcze inne rozwiązanie

CBA przyszło do kolejarzy. Chodzi o linię do Warszawy na odcinku między Lublinem a Dęblinem

CBA przyszło do kolejarzy. Chodzi o linię do Warszawy na odcinku między Lublinem a Dęblinem

Kontrola CBA przygląda się działaniom spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Agentów interesuje zwłaszcza kontrakt z firmą Astaldi, która miała przebudować tory pomiędzy Lublinem a Dęblinem.

Były napastnik Legii poszedł do kawiarni i trafił do aresztu

Były napastnik Legii poszedł do kawiarni i trafił do aresztu

Gazeta „Telegraf” donosi, że Aleksandar Prijović wraz z grupą znajomych udali się wieczorem do kawiarni. Wszyscy zostali aresztowani i złożyli wyjaśnienia na policji. Za złamanie godziny policyjnej grozi nawet więzienie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.