Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 lipca 2009 r.
14:07
Edytuj ten wpis

Taxi Okey kontra Mercedes Taxi. Taksówkarze niszczą sobie samochody

0 13 A A

Konflikt między puławskimi korporacjami taxi. Jednemu z taksówkarzy koledzy z konkurencji grozili i skopali auto. Obie strony zarzucają sobie nieuczciwą walkę z konkurencją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zaczęło się od zlecenia dla jednego z taksówkarzy Radio Taxi Okey. W okolice basenu na Wólce Profeckiej w Puławach wezwali go taksówkarze z konkurencyjnego Mercedes Taxi.

– Tylko tam wjechałem, a od razu podbiegło do mnie kilkanaście osób. Jeden z miejsca kopnął w drzwi, a potem tak nimi walnął, że uszkodził szybę – mówi pan Sławomir, taksówkarz z Radio Taxi Okey.

Sprawą zajmuje się teraz puławska policja. Ale taksówkarze mówią, że to nie pierwszy przypadek nieuczciwej walki z konkurencją.

– Najpierw zdarzało się rzucanie petard pod samochód. Potem było trochę spokoju, ale znowu zaczęli mnie nękać. Co jakiś czas dostaję telefony z bluzgami z zastrzeżonych numerów – mówi pan Henryk.

– Rzeczywiście była impreza na basenie na Wólce Profeckiej, ale ja takiej sytuacji nie pamiętam – zarzeka się Andrzej Molenda, prezes Mercedes Taxi.

Taksówkarz zarzuca z kolei nieuczciwą walkę jednemu z taksówkarzy Radio Taxi Okey. – Mieliśmy swoją reklamę w jednym z barów. Została przez niego zniszczona, a potem kiedy ustaliliśmy kto to zrobił, przyznał się do wszystkiego – mówi Andrzej Molenda.

– To prawda, ale wcześniej w tym samym barze wisiała nasza reklama, która została zniszczona. Najuczciwiej by było, gdyby wisiały one koło siebie, wtedy potencjalny pasażer miałby prawo wyboru. Za ich zniszczoną reklamę natomiast zapłaciłem i to wcale nie mało, bo 330 złotych, a za naszą nie widziałem ani grosza – odpowiada Marcin Torój z Radia Taxi Okey.

Kolejny zarzut Mercedesa to "dzikie” taksówki wożące klientów z zasłoniętym napisem "taxi”. Taki proceder jest niedozwolony. – Zwróciłem uwagę jednemu z taksówkarzy, który stał na postoju że robi to nielegalnie. Dziwi mnie to, że ich firma toleruje takie zachowanie – mówi Molenda.

– To bzdury. Zdarza się, że jeden z kolegów zostawia auto koło postoju na parkingu przy PKP lub PKS, bo jest tam ogólnie dostępny parking i jedzie na dwa dni na działkę. Ale nigdy nie staje z zasłoniętym kogutem na postoju i nie pracuje – odpiera Torój.

W konflikcie chodzi też o zwyczajowe do tej pory zajmowanie konkretnych postojów w mieście przez każdą z korporacji. Za tym rozwiązaniem optują m.in. taksówkarze z Mercedesa, którzy stoją zazwyczaj na postoju koło PKS.

– A co by się stało, gdyby w tej chwili powstała nowa firma? Czy musiałaby zakładać sobie nowy postój? To jakiś absurd – uważa Torój.

To, że taksówkarz z licencją może stawać na każdym postoju potwierdzają urzędnicy. – Urząd Miasta wydał 167 licencji, które uprawniają do prowadzenia działalności gospodarczej, czyli przewozu osób. Taksówkarze mogą korzystać ze wszystkich postojów w mieście – informuje Magdalena Zarychta, rzecznik prezydenta Puław.

Więcej informacji z Puław na www.mmpulawy.pl

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
popieramOKEY / 2 sierpnia 2009 o 09:14
0
Jak to miło ze ludzie nawet czytać nie umieją!! A tak ogólnie to teraz taksówką można nawet dzieci do przedszkola odwieźć, oczywiście nie osobiście tylko taksówkarz odprowadza. Nie komentuje tego pomysłu ale skoro można tak to dlaczego nie możne taki taksiarz kabli podpiąć do akumulatora klientowi który tego potrzebuje?? Przecież to dla niego chajsy. Popieram PANIĄ wyżej tłuczki. A wypowiadając się na ogólny temat to OKEY jest najlepszą korporacją w mieście!! I nic tego nie zmieni. Przynajmniej wiedzą gdzie są nowo wybudowane ulice a nie jak na świąteczny obiad jechałem to typ nawet z tego MERCEDES TAXI nie wiedział gdzie ulica jest!!!
Jak to miło ze ludzie nawet czytać nie umieją!! A tak ogólnie to teraz taksówką można nawet dzieci do przedszkola odwieźć, oczywiście nie osobiście tylko taksówkarz odprowadza. Nie komentuje tego pomysłu ale skoro można tak to dlaczego nie możne taki taksiarz kabli podpiąć do akumulatora klientowi który tego potrzebuje?? Przecież to dla niego chajsy. Popieram PANIĄ wyżej tłuczki. A wypowiadając się na ogólny temat to OKEY jest najlepszą korporacją w mieście!! I nic tego nie zmieni. Przynajmniej wiedzą gdzie są nowo wybudowane... rozwiń
Avatar
blue / 31 lipca 2009 o 13:57
0
Co to znaczy "zrób sobie"? Tobie matole w życiu nie zalało świec,nie padł akumulator?
Pewnie małolat swego auta nie ma,na prawko za młody a jak będzie większy to tatuś da pokierować furmanką. Skoro z autem coś sie dzieje błahego to taksówkarze chętnie pomagają.
W czasch komuny kto znał wszystkie ciemne sprawki(czyt.meliny,bur...kantory?)
Puknij się w główkę dzieciaku bo w warsztacie to wymieniam tylko opony na zimowe/letnie.Auto jak się psuje idzie do żyda a ja kupuję nowe.
Avatar
gośc / 30 lipca 2009 o 23:56
0
zrób sobie auto,bo taxi to nie auto serwis
Avatar
blue / 30 lipca 2009 o 20:16
0
PODESZŁAM, bo jestem kobietą Panie Poprawny:)
Avatar
poprawnie / 30 lipca 2009 o 11:48
0
blue napisał:
A nieprawda...
Okey to w porządku goście.Raz a nawet trzy razy jak miałam problemy z odpaleniem auta to kto pomógł???? Właśnie taxi okey. Oni przez radio porozumieli sie i podjechał pan z kablami,odpalił,poczekał aż ja sama potem odpalę.

Taxi na Kołłataja nawet nie zareagowało,podeszłam a pan rozłożył ręce i nie zapytał kolegów,taxi mercedes porażka bo od razu powiedział NIE MA i położył słuchawkę.Taxi na PCK szukało i znalazło jak już odjechałam.
Często jeżdzę okejem dzwoniąc po nich i nigdy nie miałam cyrków.Uważam,że oni sa w porządku.
Czy taxi wisła to to samo co okey???
nie "podeszłem" tylko podszedłem.
nie "podeszłem" tylko podszedłem. rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 16:45
0
"Kąłłątaja" dobre,dobre A innych starasz się pouczać!!!
Avatar
~gość~ / 29 lipca 2009 o 12:46
0
A koledze Puawiakowi zanim innych zacznie uczyć poprawnie pisać proponowałabym, aby najpierw sam się nauczył używać polskich liter tj. ł,ę itd. bo na razie to jego wypowiedź brzmi trochę nie po polsku. A co do korporacji OKEY to zgadzm się z innymi. Jest to najdroższa korporacja w Puławach. U nich za kurs w zwykły dzień tygodnia trzeba zapłacić więcej niż za ten sam kurs z taxi z Kąłłątaja w sobotę w nocy.
Avatar
blue / 29 lipca 2009 o 09:07
0
A nieprawda...
Okey to w porządku goście.Raz a nawet trzy razy jak miałam problemy z odpaleniem auta to kto pomógł???? Właśnie taxi okey. Oni przez radio porozumieli sie i podjechał pan z kablami,odpalił,poczekał aż ja sama potem odpalę.

Taxi na Kołłataja nawet nie zareagowało,podeszłam a pan rozłożył ręce i nie zapytał kolegów,taxi mercedes porażka bo od razu powiedział NIE MA i położył słuchawkę.Taxi na PCK szukało i znalazło jak już odjechałam.
Często jeżdzę okejem dzwoniąc po nich i nigdy nie miałam cyrków.Uważam,że oni sa w porządku.
Czy taxi wisła to to samo co okey???
A nieprawda...
Okey to w porządku goście.Raz a nawet trzy razy jak miałam problemy z odpaleniem auta to kto pomógł???? Właśnie taxi okey. Oni przez radio porozumieli sie i podjechał pan z kablami,odpalił,poczekał aż ja sama potem odpalę.

Taxi na Kołłataja nawet nie zareagowało,podeszłam a pan rozłożył ręce i nie zapytał kolegów,taxi mercedes porażka bo od razu powiedział NIE MA i położył słuchawkę.Taxi na PCK szukało i znalazło jak już odjechałam.
Często jeżdzę okejem dzwoniąc po nich i nigdy nie miałam cyrków.Uważam... rozwiń
Avatar
kom / 29 lipca 2009 o 07:39
0
Dlatego najlepiej wracac po pijaku.wszystko jedno kto siedzi za sterem i czym jedziesz.i tak zedrze z Ciebie:D:D
Avatar
pasażer / 28 lipca 2009 o 20:33
0
ty koles o pseudo puawiam to mam rozumiec ze sam w okeyu na taryfie siedzisz wiec sie nie odzywaj bo to co napisali ponizej to jest prawda tylko raz jechalem z okeyem wieczorem z pkp i to byl moj ostatni raz zaplacilem 3 zlote wiecej niz z inna korporacja wiec gon sie fiucie jak ci sie opinia klientow nie podoba
Avatar
popieramOKEY / 2 sierpnia 2009 o 09:14
0
Jak to miło ze ludzie nawet czytać nie umieją!! A tak ogólnie to teraz taksówką można nawet dzieci do przedszkola odwieźć, oczywiście nie osobiście tylko taksówkarz odprowadza. Nie komentuje tego pomysłu ale skoro można tak to dlaczego nie możne taki taksiarz kabli podpiąć do akumulatora klientowi który tego potrzebuje?? Przecież to dla niego chajsy. Popieram PANIĄ wyżej tłuczki. A wypowiadając się na ogólny temat to OKEY jest najlepszą korporacją w mieście!! I nic tego nie zmieni. Przynajmniej wiedzą gdzie są nowo wybudowane ulice a nie jak na świąteczny obiad jechałem to typ nawet z tego MERCEDES TAXI nie wiedział gdzie ulica jest!!!
Jak to miło ze ludzie nawet czytać nie umieją!! A tak ogólnie to teraz taksówką można nawet dzieci do przedszkola odwieźć, oczywiście nie osobiście tylko taksówkarz odprowadza. Nie komentuje tego pomysłu ale skoro można tak to dlaczego nie możne taki taksiarz kabli podpiąć do akumulatora klientowi który tego potrzebuje?? Przecież to dla niego chajsy. Popieram PANIĄ wyżej tłuczki. A wypowiadając się na ogólny temat to OKEY jest najlepszą korporacją w mieście!! I nic tego nie zmieni. Przynajmniej wiedzą gdzie są nowo wybudowane... rozwiń
Avatar
blue / 31 lipca 2009 o 13:57
0
Co to znaczy "zrób sobie"? Tobie matole w życiu nie zalało świec,nie padł akumulator?
Pewnie małolat swego auta nie ma,na prawko za młody a jak będzie większy to tatuś da pokierować furmanką. Skoro z autem coś sie dzieje błahego to taksówkarze chętnie pomagają.
W czasch komuny kto znał wszystkie ciemne sprawki(czyt.meliny,bur...kantory?)
Puknij się w główkę dzieciaku bo w warsztacie to wymieniam tylko opony na zimowe/letnie.Auto jak się psuje idzie do żyda a ja kupuję nowe.
Avatar
gośc / 30 lipca 2009 o 23:56
0
zrób sobie auto,bo taxi to nie auto serwis
Avatar
blue / 30 lipca 2009 o 20:16
0
PODESZŁAM, bo jestem kobietą Panie Poprawny:)
Avatar
poprawnie / 30 lipca 2009 o 11:48
0
blue napisał:
A nieprawda...
Okey to w porządku goście.Raz a nawet trzy razy jak miałam problemy z odpaleniem auta to kto pomógł???? Właśnie taxi okey. Oni przez radio porozumieli sie i podjechał pan z kablami,odpalił,poczekał aż ja sama potem odpalę.

Taxi na Kołłataja nawet nie zareagowało,podeszłam a pan rozłożył ręce i nie zapytał kolegów,taxi mercedes porażka bo od razu powiedział NIE MA i położył słuchawkę.Taxi na PCK szukało i znalazło jak już odjechałam.
Często jeżdzę okejem dzwoniąc po nich i nigdy nie miałam cyrków.Uważam,że oni sa w porządku.
Czy taxi wisła to to samo co okey???
nie "podeszłem" tylko podszedłem.
nie "podeszłem" tylko podszedłem. rozwiń
Avatar
Gość / 29 lipca 2009 o 16:45
0
"Kąłłątaja" dobre,dobre A innych starasz się pouczać!!!
Avatar
~gość~ / 29 lipca 2009 o 12:46
0
A koledze Puawiakowi zanim innych zacznie uczyć poprawnie pisać proponowałabym, aby najpierw sam się nauczył używać polskich liter tj. ł,ę itd. bo na razie to jego wypowiedź brzmi trochę nie po polsku. A co do korporacji OKEY to zgadzm się z innymi. Jest to najdroższa korporacja w Puławach. U nich za kurs w zwykły dzień tygodnia trzeba zapłacić więcej niż za ten sam kurs z taxi z Kąłłątaja w sobotę w nocy.
Avatar
blue / 29 lipca 2009 o 09:07
0
A nieprawda...
Okey to w porządku goście.Raz a nawet trzy razy jak miałam problemy z odpaleniem auta to kto pomógł???? Właśnie taxi okey. Oni przez radio porozumieli sie i podjechał pan z kablami,odpalił,poczekał aż ja sama potem odpalę.

Taxi na Kołłataja nawet nie zareagowało,podeszłam a pan rozłożył ręce i nie zapytał kolegów,taxi mercedes porażka bo od razu powiedział NIE MA i położył słuchawkę.Taxi na PCK szukało i znalazło jak już odjechałam.
Często jeżdzę okejem dzwoniąc po nich i nigdy nie miałam cyrków.Uważam,że oni sa w porządku.
Czy taxi wisła to to samo co okey???
A nieprawda...
Okey to w porządku goście.Raz a nawet trzy razy jak miałam problemy z odpaleniem auta to kto pomógł???? Właśnie taxi okey. Oni przez radio porozumieli sie i podjechał pan z kablami,odpalił,poczekał aż ja sama potem odpalę.

Taxi na Kołłataja nawet nie zareagowało,podeszłam a pan rozłożył ręce i nie zapytał kolegów,taxi mercedes porażka bo od razu powiedział NIE MA i położył słuchawkę.Taxi na PCK szukało i znalazło jak już odjechałam.
Często jeżdzę okejem dzwoniąc po nich i nigdy nie miałam cyrków.Uważam... rozwiń
Avatar
kom / 29 lipca 2009 o 07:39
0
Dlatego najlepiej wracac po pijaku.wszystko jedno kto siedzi za sterem i czym jedziesz.i tak zedrze z Ciebie:D:D
Avatar
pasażer / 28 lipca 2009 o 20:33
0
ty koles o pseudo puawiam to mam rozumiec ze sam w okeyu na taryfie siedzisz wiec sie nie odzywaj bo to co napisali ponizej to jest prawda tylko raz jechalem z okeyem wieczorem z pkp i to byl moj ostatni raz zaplacilem 3 zlote wiecej niz z inna korporacja wiec gon sie fiucie jak ci sie opinia klientow nie podoba
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!