Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 grudnia 2010 r.
20:48
Edytuj ten wpis

W powiecie puławskim ludowcy wolą PO. W opozycji PiS

0 5 A A

Nowym starostą puławskim ma zostać Witold Popiołek z PSL. A przewodniczącym Rady Powiatu Paweł Nakonieczny z PO – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Platforma dostanie też stanowisko wicestarosty i członka zarządu, drugi będzie reprezentować PSL. Nazwiska mają być znane dzisiaj. Podział stanowisk w powiecie puławskim wynika z umowy koalicyjnej zawartej pomiędzy PO, PSL i Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej.

Dziś w Puławach odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Powiatu, podczas której porozumienie ma być przypieczętowane w głosowaniach. Będzie też znana reszta nazwisk

Wygląda na to, że największym przegranym nowego rozdania w powiecie puławskim będzie PiS, choć wprowadziło do rady dziewięciu radnych.

PO przypadło siedem mandatów, PSL zdobył cztery, SLD dwa, zaś Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej (PSPP) jeden.

Jeśli sprawdzi się scenariusz z PiS w opozycji, to nie będzie powtórki z ostatnich czterech lat, gdy PiS rządził w powiecie razem z PSL. – Rozmawialiśmy o tym, ale PSL zażądał dla siebie fotela starosty i na tym rozmowy się zakończyły – mówi Sławomir Kamiński, były starosta, teraz szeregowy radny.

Co o tym zadecydowało? – Dostaliśmy odgórne zalecenia z centrali, żeby stworzyć sojusz z Platformą, a nie z PiS – mówi nam jeden z czołowych działaczy PSL w powiecie puławskim, prosząc o anonimowość.

– Rządzimy razem w kraju i w województwie, więc naturalne jest przełożenie tego na niższe szczeble samorządu. Osobiście wolałbym, żeby wszystko zostało po staremu, bo dobrze nam się współpracowało w poprzedniej kadencji. Ale jestem członkiem PSL i muszę wykonywać polecenia partii.

Co na to PiS? – Dla mnie to żenujące – komentuje Kamiński. – Albo samorządy są po to, aby robić coś mądrego dla ludzi, albo po to, żeby realizować wytyczne z góry.

Proszę zwrócić uwagę, że to przecież Platforma głosiła hasło "Z dala od polityki”. A potem dochodzi w Warszawie do spotkania Tuska z Pawlakiem i ustalają koalicję na poziomie samorządów.

Nowi koalicjanci będą mieć w sumie dwanaście głosów. Do bezwzględnej większości potrzeba im jeszcze dwóch. Języczkiem u wagi będzie SLD, które ma właśnie tylu radnych. Z naszych informacji wynika, że rozmowy na temat włączenia ich w koalicję trwają.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bezstronny / 3 grudnia 2010 o 21:09
0
[quote name='janusz kowalski' timestamp='1291294660' post='397301']
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital same niepowodzenia. A teraz przy koalicji w powiecie PO PSL rysuje się szansa na gonienie Polski A. sejmik sejm senat prezydent a nawet miasto Puławy wszystkie asy w rekach PO trzymam kciuki i liczę na owocną współpracę.
[/quote]
To już lekka przesada żeby byc tak kłamliwym. Jak mozna powiedzieć, że nic kompletnie nie zrobiono? Wyremontowano niemal wszystkie szkoły, oddano dwa boiska, wyremontowano dach na starostwie, wybudowano schetynówkę i powiat bierze udział w megaprojekcie drogowym. Trwa informatyzacja bibliotekni jeszcze parę innych projektów się realizuje. Albo ktoś tu zupełnie nie jest zorientowany albo kłamie z premedytacją. Mam nadzieję, że wielu jednak dostrzega co zrobione i potrafi odsiać ziarno od plew w takiej gadaninie która krzywdzi pracowników starostwa
[quote name='janusz kowalski' timestamp='1291294660' post='397301']
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata ... rozwiń
Avatar
Jimsonweed / 3 grudnia 2010 o 08:32
0
„– Dla mnie to żenujące – komentuje Sławomir Kamiński, były starosta, teraz szeregowy radny”…
Dla mnie również to żenujące. Jak PSL mógł być na tyle bezczelny i zażądać dla siebie fotela starosty? Przecież już przed wyborami wiadome było, że ten fotel należy się p. Kamińskiemu.
Szanowny Pan (były) Starosta najwyraźniej zapomniał o kadencyjności tego urzędu, a więc o tym, że „starostą” się BYWA.
Avatar
Ruwny / 2 grudnia 2010 o 14:53
0
[quote name='zrozpaczony rolnik' timestamp='1291295713' post='397315']
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfitości i nie idźcie moją drogą
wasz chłopek małorolny
[/quote]
Nie no trzeba coś zrobić bo tez będziemy mieli smutne ryjki jak nie będzie wieprzowinki. trzeba je porządnie spaść żeby wesoło szły do rzeźni
[quote name='zrozpaczony rolnik' timestamp='1291295713' post='397315']
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfit... rozwiń
Avatar
zrozpaczony rolnik / 2 grudnia 2010 o 14:15
0
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfitości i nie idźcie moją drogą
wasz chłopek małorolny
Avatar
janusz kowalski / 2 grudnia 2010 o 13:57
0
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital same niepowodzenia. A teraz przy koalicji w powiecie PO PSL rysuje się szansa na gonienie Polski A. sejmik sejm senat prezydent a nawet miasto Puławy wszystkie asy w rekach PO trzymam kciuki i liczę na owocną współpracę.
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital ... rozwiń
Avatar
bezstronny / 3 grudnia 2010 o 21:09
0
[quote name='janusz kowalski' timestamp='1291294660' post='397301']
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital same niepowodzenia. A teraz przy koalicji w powiecie PO PSL rysuje się szansa na gonienie Polski A. sejmik sejm senat prezydent a nawet miasto Puławy wszystkie asy w rekach PO trzymam kciuki i liczę na owocną współpracę.
[/quote]
To już lekka przesada żeby byc tak kłamliwym. Jak mozna powiedzieć, że nic kompletnie nie zrobiono? Wyremontowano niemal wszystkie szkoły, oddano dwa boiska, wyremontowano dach na starostwie, wybudowano schetynówkę i powiat bierze udział w megaprojekcie drogowym. Trwa informatyzacja bibliotekni jeszcze parę innych projektów się realizuje. Albo ktoś tu zupełnie nie jest zorientowany albo kłamie z premedytacją. Mam nadzieję, że wielu jednak dostrzega co zrobione i potrafi odsiać ziarno od plew w takiej gadaninie która krzywdzi pracowników starostwa
[quote name='janusz kowalski' timestamp='1291294660' post='397301']
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata ... rozwiń
Avatar
Jimsonweed / 3 grudnia 2010 o 08:32
0
„– Dla mnie to żenujące – komentuje Sławomir Kamiński, były starosta, teraz szeregowy radny”…
Dla mnie również to żenujące. Jak PSL mógł być na tyle bezczelny i zażądać dla siebie fotela starosty? Przecież już przed wyborami wiadome było, że ten fotel należy się p. Kamińskiemu.
Szanowny Pan (były) Starosta najwyraźniej zapomniał o kadencyjności tego urzędu, a więc o tym, że „starostą” się BYWA.
Avatar
Ruwny / 2 grudnia 2010 o 14:53
0
[quote name='zrozpaczony rolnik' timestamp='1291295713' post='397315']
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfitości i nie idźcie moją drogą
wasz chłopek małorolny
[/quote]
Nie no trzeba coś zrobić bo tez będziemy mieli smutne ryjki jak nie będzie wieprzowinki. trzeba je porządnie spaść żeby wesoło szły do rzeźni
[quote name='zrozpaczony rolnik' timestamp='1291295713' post='397315']
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfit... rozwiń
Avatar
zrozpaczony rolnik / 2 grudnia 2010 o 14:15
0
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfitości i nie idźcie moją drogą
wasz chłopek małorolny
Avatar
janusz kowalski / 2 grudnia 2010 o 13:57
0
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital same niepowodzenia. A teraz przy koalicji w powiecie PO PSL rysuje się szansa na gonienie Polski A. sejmik sejm senat prezydent a nawet miasto Puławy wszystkie asy w rekach PO trzymam kciuki i liczę na owocną współpracę.
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Groził, że zabije. 37-latek został aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej notowany

Groził, że zabije. 37-latek został aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej notowany 0 0

37-letni mieszkaniec gminy Leśniowice (powiat chełmski) groził pracownicom sklepu i postronnym osobom, że pozbawi je życia. Agresywny mężczyzna, który już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także mieniu i wolności, trafił za kraty.

Wisła w Annopolu. Rzeka przekroczyła stan alarmowy [stany wód w Lubelskiem]
galeria

Wisła w Annopolu. Rzeka przekroczyła stan alarmowy [stany wód w Lubelskiem] 0 3

Wisła w Annopolu przekroczyła stan alarmowy. Z danych z godz. 8 wynika, że w ciągu nocy poziom wody w tym mieście podniósł się o 32 cm. W Puławach Wisła płynie powyżej poziomu ostrzegawczego.

ŻeLKa 2019. Gala Ognia w Ogrodzie Saskim [ZDJĘCIA]
galeria

ŻeLKa 2019. Gala Ognia w Ogrodzie Saskim [ZDJĘCIA] 0 0

W Lublinie trwa Żonglerska Lubelska Konwencja (ŻeLKa). Wczoraj w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim można było podziwiać artystów z całej Polski podczas Gali Ognia.

Sportowe Inspiracje: akrobatyka powietrzna. Jak wygląda trening latania nad ziemią [wideo]
galeria
film

Sportowe Inspiracje: akrobatyka powietrzna. Jak wygląda trening latania nad ziemią [wideo] 0 0

Akrobatyka powietrzna łączy ze sobą sport i sztukę. Wszelkie figury akrobatyczne wykonuje się na specjalnych szarfach w powietrzu.

Dni Urzędowa 2019. Koncerty disco polo, wystawy, warsztaty rękodzielnicze [PROGRAM]
galeria

Dni Urzędowa 2019. Koncerty disco polo, wystawy, warsztaty rękodzielnicze [PROGRAM] 0 0

Piękni i Młodzi a także zespoły – Dejw i TeX wystąpią w niedzielę (26 maja) podczas Dni Urzędowa. W ramach trzydniowych wydarzeń organizatorzy zaplanowali nie tylko koncerty muzyczne. Będzie można obejrzeć także wystawę samochodów wojskowych i rajdowych i wziąć udział w warsztatach rękodzieła.

Szpital Jana Bożego w Lublinie szuka nowego dyrektora

Szpital Jana Bożego w Lublinie szuka nowego dyrektora 1 3

Do 3 czerwca mogą zgłaszać się kandydaci na dyrektora szpitala im. Jan Bożego, który właśnie ogłosił urząd marszałkowski.

Piknik z okazji Dnia Rodziny. Będą gry i zabawy, konkurencje sportowe
25 maja 2019, 11:00

Piknik z okazji Dnia Rodziny. Będą gry i zabawy, konkurencje sportowe 0 0

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny zaprasza do Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek na piknik z okazji Dnia Rodziny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 maja o godz. 11.

O staniku i mądrości doktorowej
Wiersze między newsami

O staniku i mądrości doktorowej 0 0

Na sobotnie przedpołudnie mamy fraszkę lubelskiego autora. Józef Czechowicz bohaterką uczynił żonę znanego lubelskiego lekarza i społecznika.

Chcą pojechać do Afryki by pomagać chorym. "To trudne wyzwanie, ale warto robić dobro"
Magazyn
galeria

Chcą pojechać do Afryki by pomagać chorym. "To trudne wyzwanie, ale warto robić dobro" 14 5

Lubelscy lekarze oraz studenci medycyny chcą wyjechać do Afryki, by przez kilka miesięcy otaczać troską jej mieszkańców. Jak podkreślają, pomoc jest niezbędna, bo tak złych warunków leczenia, jakie tam panują, w Europie nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić.

Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie ma 20 lat. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego na jubileusz [zdjęcia]
Magazyn
galeria

Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie ma 20 lat. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego na jubileusz [zdjęcia] 0 1

Nauczyłem się w teatrze obowiązkowości, punktualności i pracowitości. Nauczyłem się odpowiedzialności za to, co się robi i co się mówi. Klasy i kultury, nawet w najprostszych sytuacjach, że jak się wchodzi, to się puka na przykład, że się mówi przepraszam, jak się kogoś potrąci. Takich prostych rzeczy, które gdyby dziś obowiązywały, to nie byłoby tego, co się dziś dzieje w przestrzeni publicznej i w polityce. Rozmowa z Piotrem Zielińskim, właścicielem Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie

KSZO – Chełmianka 1:2. Utrzymanie niemal pewne!

KSZO – Chełmianka 1:2. Utrzymanie niemal pewne! 0 2

Kibice i piłkarze klubu z Chełma nie mogli być jeszcze pewni ligowego bytu. Po końcowym gwizdku piątkowego spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim sytuacja się zmieniła, bo biało-zieloni wygrali z KSZO 2:1. A to oznacza, że utrzymanie mają praktycznie w kieszeni

25 lat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Uroczystości w Lublinie [zdjęcia]
galeria

25 lat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Uroczystości w Lublinie [zdjęcia] 0 6

Jubileusz 25-lecia świętuje dziś Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie.

Samorządowcy: Puławskie Azoty coraz mniej zaangażowane

Samorządowcy: Puławskie Azoty coraz mniej zaangażowane 13 19

Społeczno-ekonomiczne skutki włączenia puławskich Zakładów Azotowych do Grupy Azoty były tematem wtorkowego spotkania Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Według samorządowców z powiatu puławskiego, nie są one pozytywne. Chodzi m.in. o spadające wpływy z podatków.