Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 grudnia 2010 r.
20:48
Edytuj ten wpis

W powiecie puławskim ludowcy wolą PO. W opozycji PiS

0 5 A A

Nowym starostą puławskim ma zostać Witold Popiołek z PSL. A przewodniczącym Rady Powiatu Paweł Nakonieczny z PO – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Platforma dostanie też stanowisko wicestarosty i członka zarządu, drugi będzie reprezentować PSL. Nazwiska mają być znane dzisiaj. Podział stanowisk w powiecie puławskim wynika z umowy koalicyjnej zawartej pomiędzy PO, PSL i Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej.

Dziś w Puławach odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Powiatu, podczas której porozumienie ma być przypieczętowane w głosowaniach. Będzie też znana reszta nazwisk

Wygląda na to, że największym przegranym nowego rozdania w powiecie puławskim będzie PiS, choć wprowadziło do rady dziewięciu radnych.

PO przypadło siedem mandatów, PSL zdobył cztery, SLD dwa, zaś Porozumienie Samorządowe Prawicy Puławskiej (PSPP) jeden.

Jeśli sprawdzi się scenariusz z PiS w opozycji, to nie będzie powtórki z ostatnich czterech lat, gdy PiS rządził w powiecie razem z PSL. – Rozmawialiśmy o tym, ale PSL zażądał dla siebie fotela starosty i na tym rozmowy się zakończyły – mówi Sławomir Kamiński, były starosta, teraz szeregowy radny.

Co o tym zadecydowało? – Dostaliśmy odgórne zalecenia z centrali, żeby stworzyć sojusz z Platformą, a nie z PiS – mówi nam jeden z czołowych działaczy PSL w powiecie puławskim, prosząc o anonimowość.

– Rządzimy razem w kraju i w województwie, więc naturalne jest przełożenie tego na niższe szczeble samorządu. Osobiście wolałbym, żeby wszystko zostało po staremu, bo dobrze nam się współpracowało w poprzedniej kadencji. Ale jestem członkiem PSL i muszę wykonywać polecenia partii.

Co na to PiS? – Dla mnie to żenujące – komentuje Kamiński. – Albo samorządy są po to, aby robić coś mądrego dla ludzi, albo po to, żeby realizować wytyczne z góry.

Proszę zwrócić uwagę, że to przecież Platforma głosiła hasło "Z dala od polityki”. A potem dochodzi w Warszawie do spotkania Tuska z Pawlakiem i ustalają koalicję na poziomie samorządów.

Nowi koalicjanci będą mieć w sumie dwanaście głosów. Do bezwzględnej większości potrzeba im jeszcze dwóch. Języczkiem u wagi będzie SLD, które ma właśnie tylu radnych. Z naszych informacji wynika, że rozmowy na temat włączenia ich w koalicję trwają.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bezstronny / 3 grudnia 2010 o 21:09
0
[quote name='janusz kowalski' timestamp='1291294660' post='397301']
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital same niepowodzenia. A teraz przy koalicji w powiecie PO PSL rysuje się szansa na gonienie Polski A. sejmik sejm senat prezydent a nawet miasto Puławy wszystkie asy w rekach PO trzymam kciuki i liczę na owocną współpracę.
[/quote]
To już lekka przesada żeby byc tak kłamliwym. Jak mozna powiedzieć, że nic kompletnie nie zrobiono? Wyremontowano niemal wszystkie szkoły, oddano dwa boiska, wyremontowano dach na starostwie, wybudowano schetynówkę i powiat bierze udział w megaprojekcie drogowym. Trwa informatyzacja bibliotekni jeszcze parę innych projektów się realizuje. Albo ktoś tu zupełnie nie jest zorientowany albo kłamie z premedytacją. Mam nadzieję, że wielu jednak dostrzega co zrobione i potrafi odsiać ziarno od plew w takiej gadaninie która krzywdzi pracowników starostwa
[quote name='janusz kowalski' timestamp='1291294660' post='397301']
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata ... rozwiń
Avatar
Jimsonweed / 3 grudnia 2010 o 08:32
0
„– Dla mnie to żenujące – komentuje Sławomir Kamiński, były starosta, teraz szeregowy radny”…
Dla mnie również to żenujące. Jak PSL mógł być na tyle bezczelny i zażądać dla siebie fotela starosty? Przecież już przed wyborami wiadome było, że ten fotel należy się p. Kamińskiemu.
Szanowny Pan (były) Starosta najwyraźniej zapomniał o kadencyjności tego urzędu, a więc o tym, że „starostą” się BYWA.
Avatar
Ruwny / 2 grudnia 2010 o 14:53
0
[quote name='zrozpaczony rolnik' timestamp='1291295713' post='397315']
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfitości i nie idźcie moją drogą
wasz chłopek małorolny
[/quote]
Nie no trzeba coś zrobić bo tez będziemy mieli smutne ryjki jak nie będzie wieprzowinki. trzeba je porządnie spaść żeby wesoło szły do rzeźni
[quote name='zrozpaczony rolnik' timestamp='1291295713' post='397315']
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfit... rozwiń
Avatar
zrozpaczony rolnik / 2 grudnia 2010 o 14:15
0
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfitości i nie idźcie moją drogą
wasz chłopek małorolny
Avatar
janusz kowalski / 2 grudnia 2010 o 13:57
0
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital same niepowodzenia. A teraz przy koalicji w powiecie PO PSL rysuje się szansa na gonienie Polski A. sejmik sejm senat prezydent a nawet miasto Puławy wszystkie asy w rekach PO trzymam kciuki i liczę na owocną współpracę.
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital ... rozwiń
Avatar
bezstronny / 3 grudnia 2010 o 21:09
0
[quote name='janusz kowalski' timestamp='1291294660' post='397301']
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital same niepowodzenia. A teraz przy koalicji w powiecie PO PSL rysuje się szansa na gonienie Polski A. sejmik sejm senat prezydent a nawet miasto Puławy wszystkie asy w rekach PO trzymam kciuki i liczę na owocną współpracę.
[/quote]
To już lekka przesada żeby byc tak kłamliwym. Jak mozna powiedzieć, że nic kompletnie nie zrobiono? Wyremontowano niemal wszystkie szkoły, oddano dwa boiska, wyremontowano dach na starostwie, wybudowano schetynówkę i powiat bierze udział w megaprojekcie drogowym. Trwa informatyzacja bibliotekni jeszcze parę innych projektów się realizuje. Albo ktoś tu zupełnie nie jest zorientowany albo kłamie z premedytacją. Mam nadzieję, że wielu jednak dostrzega co zrobione i potrafi odsiać ziarno od plew w takiej gadaninie która krzywdzi pracowników starostwa
[quote name='janusz kowalski' timestamp='1291294660' post='397301']
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata ... rozwiń
Avatar
Jimsonweed / 3 grudnia 2010 o 08:32
0
„– Dla mnie to żenujące – komentuje Sławomir Kamiński, były starosta, teraz szeregowy radny”…
Dla mnie również to żenujące. Jak PSL mógł być na tyle bezczelny i zażądać dla siebie fotela starosty? Przecież już przed wyborami wiadome było, że ten fotel należy się p. Kamińskiemu.
Szanowny Pan (były) Starosta najwyraźniej zapomniał o kadencyjności tego urzędu, a więc o tym, że „starostą” się BYWA.
Avatar
Ruwny / 2 grudnia 2010 o 14:53
0
[quote name='zrozpaczony rolnik' timestamp='1291295713' post='397315']
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfitości i nie idźcie moją drogą
wasz chłopek małorolny
[/quote]
Nie no trzeba coś zrobić bo tez będziemy mieli smutne ryjki jak nie będzie wieprzowinki. trzeba je porządnie spaść żeby wesoło szły do rzeźni
[quote name='zrozpaczony rolnik' timestamp='1291295713' post='397315']
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfit... rozwiń
Avatar
zrozpaczony rolnik / 2 grudnia 2010 o 14:15
0
a co to kogo obchodzi kto będzie w koalicji a kto nie, ja mam inny poważniejszy problem, jestem rolnikiem, hoduję trzodę chlewną i muszę wam powiedzieć, że czasem zdarza się, że nie mam pieniędzy na paszę, na wsi jest bieda, wtedy patrzę na te moje świnki i ich smutne ryjki i serce mi pęka, dlatego też wszystkich ludzi dobrej woli proszę o wsparcie na korytko dla moich świnek które muszą stawić ryjki smutnej rzeczywistości. Pozstańcie w obfitości i nie idźcie moją drogą
wasz chłopek małorolny
Avatar
janusz kowalski / 2 grudnia 2010 o 13:57
0
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital same niepowodzenia. A teraz przy koalicji w powiecie PO PSL rysuje się szansa na gonienie Polski A. sejmik sejm senat prezydent a nawet miasto Puławy wszystkie asy w rekach PO trzymam kciuki i liczę na owocną współpracę.
brawo nareszcie rozsądek zwycięża, bo głupotą by była inna koalicja przecież oczywistą oczywistością jest fakt że PO i PiS delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą i gdyby PiS nadal rządziło powiatem to o pieniądze na inwestycję było by ciężko a pamiętajmy że starostwo otrzymuje kasę głównie z budżetu państwa własnych dochodów nie ma zbyt wielu. Nie było by szans na wsparcie działań dla Pisu ze strony PO, zresztą widać ile przez ostatnie 3 lata zrobiło się w powiecie absolutnie nic pustynia inwestycyjna dziury w drogach bankrutujący szpital ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!