Gimnazjaliści do 24 czerwca muszą zdecydować o wyborze kierunku dalszego kształcenia. Mechanik lotniczy, to zawód z przyszłością
- Od trzech lat kształcimy mechaników lotniczych. Mając ten fach w ręku nie trzeba się obawiać trudności ze znalezieniem pracy. W najbliższych latach mechaników lotniczych zatrudnią pracodawcy nie tylko w Polsce, ale i za granicą - zachęca Tomasz Jaśkowski, zastępca dyrektora ZSZ nr 1 w Dęblinie.
O takich specjalistów zabiegają lotniska cywilne i wojskowe, zakłady produkujące, projektujące i konstruujące samoloty oraz służby techniczne lotnictwa wojskowego i cywilnego.
Mechanik lotniczy to przede wszystkim fachowiec w serwisowaniu i kontrolowaniu stanu technicznego samolotów. Specjalizując się w wykonywaniu obsługi hangarowej statków powietrznych odpowiada m.in. za przeprowadzanie okresowych badań stanu technicznego jednostki i wykonywanie prac naprawczych oraz konserwacyjnych.
Dęblińska szkoła dysponuje doskonałym zapleczem dydaktycznym. - Dzięki środkom unijnym mamy świetnie wyposażone pracownie i laboratoria specjalistyczne oraz biblioteki. Na potrzeby kształcenia zakupiliśmy samolot PZL-104 Wilga 35 A. Statek powietrzny jest w pełni sprawny i służy jako pomoc dydaktyczna do kształcenia specjalistycznego - dodaje Jaśkowski.
Szkoła działa w porozumieniu z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi i Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych. - W ten sposób podnosimy jakość kształcenia oraz otwieramy możliwości ciekawych praktyk zawodowych, uzyskania certyfikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zdobycia certyfikatu PART 66 oraz późniejszą możliwość atrakcyjnego zatrudnienia w Polsce i na świecie - dodaje dyrektor.
Rekrutacja dla mieszkańców województwa lubelskiego odbywa się elektronicznie poprzez stronę: lubelszczyzna.edu.com.pl. Kandydaci spoza Lubelskiego muszą złożyć dokumenty osobiście. Wzory dokumentów do pobrania i uzupełnienia są na stronie: www.zsz1deblin.pl/dokumenty