Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 czerwca 2013 r.
7:21
Edytuj ten wpis

Zderzenie busów na DK 17: Cztery osoby nie żyją

Autor: Zdjęcie autora aa KWP Lublin
0 26 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Cztery osoby nie żyją, a dziewięć jest rannych w wyniku czołowego zderzenia dwóch busów w miejscowości Parafianka, na trasie Lublin - Warszawa. Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja otrzymała informację o wypadku w miejscowości Parafianka (gmina Żyrzyn) na drodze krajowej nr 17 o godz. 2.19.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierujących podczas wyprzedzania prawdopodobnie dwóch rowerzystek zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z innym busem - relacjonuje podkom. Marcin Koper, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

W wypadku zginęły cztery osoby. - To dwaj kierowcy busów i pasażerowie VW Transportera - kobieta i mężczyzna - mówi przedstawiciel puławskiej policji.

Są to osoby pochodzące z terenu naszego województwa. Mężczyźni byli w wieku od 28 do 55 lat. Kobieta miała 37 lat.

W wyniku zderzenia busów dziewięć osób zostało rannych. - Jedna jest w stanie ciężkim - tłumaczy podkom. Marcin Koper.

Karetki pogotowia przewiozły ranne osoby do szpitali w Puławach, Lublinie i Rykach.

Kto podróżował samochodami?

Jak informuje policja w wypadku uczestniczyło w sumie 14 osób. W jednym z busów jechało 9 osób. Byli to kupcy z województwa lubelskiego. W drugim byli uczestnicy wycieczki rowerowej.

Podkom. Koper powiedział na antenie TVN24, że tylko z jedną osobą policjanci mają kontakt. Ta osoba jest przesłuchiwana.

Policja poszukuje osób, które jechała na rowerach. Prawdopodobnie były to dwie kobiety.

To były prywatne samochody

W wypadku uczestniczyły dwa busy - VW Transporter, drugi to VW L4. - Nie były to rejsowe busy, tylko prywatne samochody - dodaje rzecznik KPP w Puławach.

Jeden z tych busów nie był przystosowany do przewozu osób.

Koniec utrudnień

Po wypadku droga była nieprzejezdna (do godz. 5.). Później ruch odbywał się wahadłowo. W tej chwili kierowcy jadą tą drogą bez żadnych ograniczeń.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
andy / 23 czerwca 2013 o 17:42
0

Uczestników wypadku lub ich rodziny proszę o pilny kontakt. Mój mejl: d.madejski@tlen.pl. Z góry dziękuję!

Boże co za hiena. i w dodatku nie wstydzi się podać maila. Propozycja : Napiszmy do niego wszyscy.

Avatar
jj / 23 czerwca 2013 o 17:06
0

o 2:19 w nocy rowerzystki... pewnie z imprezy wracały i nie piły... ciekawe

nie każdego stać na samochód moge się zapytać tak samo o 2 w nocy i samochodem?każdy jęzdzi tym na co go stać

Avatar
Gość / 23 czerwca 2013 o 13:01
0

Po prostu kurwy uciekły jak zobaczyły co się dzieje!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Paolo / 23 czerwca 2013 o 12:20
0
Jeśli jechały środkiem to pewnie nieźle wcięte. W pobliżu jest mordownia.
Avatar
DIX 37 / 23 czerwca 2013 o 11:43
0

Uczestników wypadku lub ich rodziny proszę o pilny kontakt. Mój mejl: d.madejski@tlen.pl. Z góry dziękuję!

Może już dziś do nich pojedź i zaproponuj pseudo pomoc będziesz pierwszy i prowizja wpadnie - ja pie... co za lamus, trochę taktu i bez kulawych numerów.

Avatar
oultaeg presenting / 23 czerwca 2013 o 11:34
0

k#$%^ ma&%&^  przestańmy się upierać że po zmroku POZA TERENEM ZABUDOWANYM kierowca ma obowiązek widzieć coś co nie napie#$%# światłami po oczach.

Na drodze takiej jak warszawska nawet w środku nocy często trzeba wykonywać manewr wyprzedzania ponieważ tam ruch jest zawsze

gówno dadzą odblaski gówno dadzą światełka rowerowe, ni ch#%^$% tego nie zobaczysz jeśli obok świeci jasnym blaskiem jakiś samochód

pogonić cichociemnych z ulic

Avatar
pmwd / 23 czerwca 2013 o 11:19
0

Jaka wina rowerzystek?! Tam jest po 1.5 pasa w obie strony (taki dziwny polski wynalazek, jakby od razu nie możnabyło walnąć szerzej). I na tym niepełnym pasie bez problemu mogą 2 rowerzyści obok siebie jechać. A kierowca swoim pasem. Więc o jakim wyprzedzaniu ze zmianą pasa mówimy?

Dokładnie! A jeszcze uwadze większości umyka to że kierowca busa "prawdopodobnie" wymijał rowerzystki.

A może tylko kota widział i nie chciał go przejechać?

Dokładnie! A jeszcze uwadze większości umyka to że kierowca busa "prawdopodobnie" wymijał rowerzystki.

A może tylko kota widział i nie chciał go przejechać?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2013 o 11:03
0

kiedy w końcu policja zrobi porządek z tymi cichociemnymi mordercami na dwóch kółkach których pełno na  drogach?

Avatar
p / 23 czerwca 2013 o 09:48
0

Te szmaty wracały z popijawy sobotniej i były nawalone dlatego uciekły. Policja już jest na ich tropie. Nie wywiną się.

Avatar
gość / 23 czerwca 2013 o 09:48
0

o 2:19 w nocy rowerzystki... pewnie z imprezy wracały i nie piły... ciekawe

Avatar
andy / 23 czerwca 2013 o 17:42
0

Uczestników wypadku lub ich rodziny proszę o pilny kontakt. Mój mejl: d.madejski@tlen.pl. Z góry dziękuję!

Boże co za hiena. i w dodatku nie wstydzi się podać maila. Propozycja : Napiszmy do niego wszyscy.

Avatar
jj / 23 czerwca 2013 o 17:06
0

o 2:19 w nocy rowerzystki... pewnie z imprezy wracały i nie piły... ciekawe

nie każdego stać na samochód moge się zapytać tak samo o 2 w nocy i samochodem?każdy jęzdzi tym na co go stać

Avatar
Gość / 23 czerwca 2013 o 13:01
0

Po prostu kurwy uciekły jak zobaczyły co się dzieje!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Paolo / 23 czerwca 2013 o 12:20
0
Jeśli jechały środkiem to pewnie nieźle wcięte. W pobliżu jest mordownia.
Avatar
DIX 37 / 23 czerwca 2013 o 11:43
0

Uczestników wypadku lub ich rodziny proszę o pilny kontakt. Mój mejl: d.madejski@tlen.pl. Z góry dziękuję!

Może już dziś do nich pojedź i zaproponuj pseudo pomoc będziesz pierwszy i prowizja wpadnie - ja pie... co za lamus, trochę taktu i bez kulawych numerów.

Avatar
oultaeg presenting / 23 czerwca 2013 o 11:34
0

k#$%^ ma&%&^  przestańmy się upierać że po zmroku POZA TERENEM ZABUDOWANYM kierowca ma obowiązek widzieć coś co nie napie#$%# światłami po oczach.

Na drodze takiej jak warszawska nawet w środku nocy często trzeba wykonywać manewr wyprzedzania ponieważ tam ruch jest zawsze

gówno dadzą odblaski gówno dadzą światełka rowerowe, ni ch#%^$% tego nie zobaczysz jeśli obok świeci jasnym blaskiem jakiś samochód

pogonić cichociemnych z ulic

Avatar
pmwd / 23 czerwca 2013 o 11:19
0

Jaka wina rowerzystek?! Tam jest po 1.5 pasa w obie strony (taki dziwny polski wynalazek, jakby od razu nie możnabyło walnąć szerzej). I na tym niepełnym pasie bez problemu mogą 2 rowerzyści obok siebie jechać. A kierowca swoim pasem. Więc o jakim wyprzedzaniu ze zmianą pasa mówimy?

Dokładnie! A jeszcze uwadze większości umyka to że kierowca busa "prawdopodobnie" wymijał rowerzystki.

A może tylko kota widział i nie chciał go przejechać?

Dokładnie! A jeszcze uwadze większości umyka to że kierowca busa "prawdopodobnie" wymijał rowerzystki.

A może tylko kota widział i nie chciał go przejechać?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2013 o 11:03
0

kiedy w końcu policja zrobi porządek z tymi cichociemnymi mordercami na dwóch kółkach których pełno na  drogach?

Avatar
p / 23 czerwca 2013 o 09:48
0

Te szmaty wracały z popijawy sobotniej i były nawalone dlatego uciekły. Policja już jest na ich tropie. Nie wywiną się.

Avatar
gość / 23 czerwca 2013 o 09:48
0

o 2:19 w nocy rowerzystki... pewnie z imprezy wracały i nie piły... ciekawe

Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 24

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 53 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 103 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 43 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 70 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!