Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 października 2017 r.
11:57

Związkowcy Azotów grożą strajkiem generalnym

0 76 A A
To "niszczenie największego przedsiębiorstwa Lubelszczyzny" - piszą związkowcy
To "niszczenie największego przedsiębiorstwa Lubelszczyzny" - piszą związkowcy

Dwie największe organizacje związkowe z Zakładach Azotowych łączą siły w walce przeciwko zamiarowi wyprowadzenia z puławskiego przedsiębiorstwa dwóch kluczowych pionów-handlowego i audytu. Załoga grozi strajkiem, mówiąc o "być albo nie być" dla Puław

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Im bliżej wprowadzenia planowanej przez zarząd Grupy Azoty w Tarnowie konsolidacji handlu i audytu dla wszystkich spółek koncernu, tym gorsze nastroje wśród załogi puławskich Zakładów Azotowych.

Pracownicy i związkowcy obawiają się tego, że wraz z oddaniem działu zajmującego się sprzedażą, większość wypracowanego w Puławach zysku, trafi do osobnej spółki kontrolowanej bezpośrednio przez zarząd GA w Małopolsce. Taki ruch oznaczałby również utratę części pracowników na rzecz nowego podmiotu.

"Koniec sponsoringu"

 - Utrata pionu handlowego, to utrata wpływu na wynik finansowy firmy. Na to, komu sprzedajemy nasze produkty i za ile. A jeśli nie będziemy tego mieli, zysk może zostać wyprowadzony poza zakłady, co oznaczałoby koniec sponsoringu puławskiego sportu, wsparcia dla budowy hali, brak pieniędzy na podwyżki dla załogi itd. - wymienia Sławomir Kamiński z NSZZ "Solidarność", którego zdaniem możliwość ogłoszenia strajku generalnego na terenie Zakładów Azotowych jest realne. - Mamy poparcie całej załogi i wiemy, o co walczymy. To jest tak naprawdę nasze być albo nie być - podkreśla.

Podobnego zdania jest przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ "S" w Grupie Azoty Puławy, Piotr Śliwa, który przewiduje kolejne kroki uderzające w puławską spółkę.

- Jeśli teraz zgodzimy się na wydzielenie pionu handlowego i audytu, oni mogą posunąć się dalej i zabrać nam np. kontroling lub inne usługi. Uważam, że działania, które podejmujemy, łącznie z groźbą uruchomienia pogotowia strajkowego są słuszne - mówi związkowiec. 

Działania "Solidarności" wspiera także Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego. Jego przewodniczący, Sławomir Wręga nie ma wątpliwości, że skutki konsolidacji dla Puław byłyby druzgocące.

- To oznaczałoby dla nas brak pieniędzy na premie dla załogi, a nawet inwestycje i remonty, co doprowadziłoby do zajechania linii produkcyjnych, a cały zysk trafiłby do innych spółek - tłumaczy. - Na wyprowadzenie handlu i audytu naszej zgody nie będzie - dodaje.

Do strajku gotowych jest około 3,5 tys. pracowników. Załoga liczy na to, że działania podjęte w ostatnim czasie przez związkowców oraz polityków, przyniosą oczekiwany efekt. - Dlatego, że przemawiają za nami argumenty. Z biznesowego i społecznego punktu widzenia, proponowana konsolidacja handlu nie ma żadnego sensu - tłumaczy Kamiński.

Walka o integralność

O tym, że załoga jest zdeterminowana do walki o integralność kluczowych działów, świadczy m.in. przyjęte w ostatni czwartek, podczas walnego zgromadzenia delegatów, stanowisko WZD Regionu Środkowo-Wschodniego.

W jego treści czytamy, że plany tarnowskiego zarządu Grupy Azoty to "niszczenie największego przedsiębiorstwa Lubelszczyzny", które wpisuje się w "strategię osłabiania przedsiębiorstw zlokalizowanych we wschodniej Polsce". Związkowcy sugerują, że takie działania wyglądają, jak chęć zradykalizownia nastrojów społecznych. Pismo wysłali do premier Beaty Szydło, prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz do dziennikarzy.

Zanim doszło do przygotowania tego pisma, 20 października, w Lublinie z szefem resortu rozwoju i finansów rozmawiały w tej samej sprawie posłanki PiS, Elżbieta Kruk i Gabriela Masłowska. W spotkaniu uczestniczyli również Sławomir Kamiński i Sławomir Wręga. Premier Morawiecki był zainteresowany biznesowymi aspektami planowanej konsolidacji i jak podano w komunikcie - przyjął informację o zagrożeniu strajkiem.

Temat możliwego zaostrzenia nastrojów w ZA pojawił się również podczas ostatniej, czwartkowej sesji rady miasta. - Podczas walnego zgromadzenia dyskusja była bardzo burzliwa, zaprezentowano wariant powszechnego strajku. To dotyczy m.in. miejsc pracy i zatrudnienia - poinformował samorządowców radny Ignacy Czeżyk (PiS).

O kontrowersyjnym planie wyprowadzenia działu handlowego z Puław w piątek w Warszawie mieli rozmawiać także prezesi zarządów wszystkich spółek wchodzących w skład Grupy Azoty. Ostateczna decyzja dotycząca tego, jak ma wyglądać zarządzanie sprzedażą w grupie kapitałowej będzie należała do prezesa GA, Wojciecha Wardackiego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 00:24
0
Zamiast o Karpińskiego zapytaj raczej o Panią Sadurską na ciepłej posadce PZU, Panią Kruk czy Pana Szulowskiego co oni zrobili dla Puław i Lubelszczyzny, dla Azotów? Dla przypomnienia po "dobrej" zmianie wywalili z Grupy Azoty świetnego menadżera jakim był Jarczewski, w radzie nadzorczej całej grupy nie ma osób związanych z Lubelszczyzną nie mówiąc o Puławach. Obiecywane w kampanii przez PiSowskich kandydatów na posłów były m.in. siedziba w Puławach, podtrzymanie budowy elektrowni, że nadal będą rządzić kompetentni ludzie. a co mamy teraz? wielkie nic z tego wszystkiego. Karpiński po tym jak został mianowany ministrem skarbu (2013) co miejsce po konsolidacji z Tarnowem (2012) na Prezesa całej Grupy powołał prezesa puławskich Azotów. siedziba w Tarnowie ale najważniejszy człowiek, który rządził i podejmował decyzje był z naszych Puław, z naszych zakładów. W radzie nadzorczej całej grupy były dwie osoby związane z Puławskimi zakładami. Za jego "ministrowania" Azoty zostały wpisane na listę spółek o strategicznym znaczeniu dla gospodarki. Był orędownikiem budowy elektrowni Puławy - kluczowej inwestycji dla puławskich Azotów, której projekt przez obecny PiSowski zarząd, został wyrzucony do kosza, pomimo pozyskanych środków, wydanych pozwoleń. Wygląda na o, że Puławy przejdą do historii jako miejsce gdzie nie opłaca się mieć nowoczesnej elektrowni na gaz a bardziej korzystne jest przebudowa starej elektrociepłowni i kopcenie węglem. Jak się jest człowiekiem rozsądnym to się patrzy na fakty, a nie obietnice i puste slogany.
Zamiast o Karpińskiego zapytaj raczej o Panią Sadurską na ciepłej posadce PZU, Panią Kruk czy Pana Szulowskiego co oni zrobili dla Puław i Lubelszczyzny, dla Azotów? Dla przypomnienia po "dobrej" zmianie wywalili z Grupy Azoty świetnego menadżera jakim był Jarczewski, w radzie nadzorczej całej grupy nie ma osób związanych z Lubelszczyzną nie mówiąc o Puławach. Obiecywane w kampanii przez PiSowskich kandydatów na posłów były m.in. siedziba w Puławach, podtrzymanie budowy elektrowni, że nadal będą rządzić kompetentni ludzie. a co m... rozwiń
Avatar
Zieja / 4 listopada 2017 o 21:48
0
Panowie z pisu co by tu jeszcze spieprzyc?
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 09:15
0
Robicie kretyńskie wpisy - PODZIĘKUJCIE - Karpińskiemu z P O co zrobił z ZA PUŁAWY i całą Lubelszcyzną
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 11:15
0
Hehe, załatwili Grzelaczyka żeby przejąć Radę Nadzorczą, teraz chcą wyrugować cały zakład. Co na to Jarek? Jego przydupasy z Pomorza robią sobie z Lubelszczyzny folwark...
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 17:23
0
No i dobrze bo wcześniej przyjmowali tylko szczególne osoby. Wiadomo jakie Puławy są małe i każdy o tym mówił. le czas sie skończył i dostali kopa.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:54
0
A teraz kogo przyjmują? Na targu mówią, że wystarczy z jakimś pisiorem być zaprzyjaźnionym i już ciepła posadka załatwiona, nie trzeba być chemikiem, można muzykiem.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:21
0
i była k....wa rodzinna firma. Przyjmowali cukierników a chemików odsyłali z kwitkiem. Teraz cierpią - brak ludzi wykwalifikowanych. Nie piszcie o Włodku i pols e wscchodniej
Avatar
Xxc / 31 października 2017 o 18:45
0
Jak Włodek był ministrem, to w Zarządzie Grupy byli ludzie z Puław i puławskiej spółce włos z głowy nie spadł. Nikt nie marginalizował Puław, szły inwestycję, i wszystko było stabilne. Projekt Elektrowni Puławy był też już gotowy. Gdy przyszedł PiS to inwestycji nie ma, przychody spadają, zakupy, handel, audyt, a wkrótce logistyka, finanse, IT idą pod bezpośredni Zarząd Tarnowa. Jednym ruchem zniszczono gotowy projekt Elektrowni. Nie ma żadnej tajemnicy jakie będą dalsze posunięcia, wystarczy przeczytać zaktualizowaną strategię Grupy Azoty do 2020r. Zamiast Kolzapu, jest Koltar itd.  W 2012 r. Przewodniczący jednego związku złożył zamaszysty podpis pod stanowiskiem za konsolidacją , dzisiaj kreuje się na wielkiego obrońcę. Krótką pamięć niektòrzy mają, albo wolą nie pamiętać. 
Jak Włodek był ministrem, to w Zarządzie Grupy byli ludzie z Puław i puławskiej spółce włos z głowy nie spadł. Nikt nie marginalizował Puław, szły inwestycję, i wszystko było stabilne. Projekt Elektrowni Puławy był też już gotowy. Gdy przyszedł PiS to inwestycji nie ma, przychody spadają, zakupy, handel, audyt, a wkrótce logistyka, finanse, IT idą pod bezpośredni Zarząd Tarnowa. Jednym ruchem zniszczono gotowy projekt Elektrowni. Nie ma żadnej tajemnicy jakie będą dalsze posunięcia, wystarczy przeczytać zaktualizowaną strategię Grupy Azoty d... rozwiń
Avatar
gość / 31 października 2017 o 14:34
0
undefined napisał:
To dobrze że głosowali na PiS i teraz jest normalnie. 
 No jest zajefajnie. Firmę zaczęli zwijać a ty się cieszysz. No fakt ciemny lud wszystko kupi.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 14:18
0
Włodek był ministrem z Puław i co zrobił dla Puław i Azotów? Zostawił władze w Tarnowie, a teraz nagonka na PIS. Gdyby nie ZZ i PIS, OLEK już by sprzedał Azoty ruskim za grosze dla państwa a sam by zasiadał w spółce jako doradca. Nigdy nie zaufam PO i tym niby nowoczesnym bez pojęcia o gospodarce.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 00:24
0
Zamiast o Karpińskiego zapytaj raczej o Panią Sadurską na ciepłej posadce PZU, Panią Kruk czy Pana Szulowskiego co oni zrobili dla Puław i Lubelszczyzny, dla Azotów? Dla przypomnienia po "dobrej" zmianie wywalili z Grupy Azoty świetnego menadżera jakim był Jarczewski, w radzie nadzorczej całej grupy nie ma osób związanych z Lubelszczyzną nie mówiąc o Puławach. Obiecywane w kampanii przez PiSowskich kandydatów na posłów były m.in. siedziba w Puławach, podtrzymanie budowy elektrowni, że nadal będą rządzić kompetentni ludzie. a co mamy teraz? wielkie nic z tego wszystkiego. Karpiński po tym jak został mianowany ministrem skarbu (2013) co miejsce po konsolidacji z Tarnowem (2012) na Prezesa całej Grupy powołał prezesa puławskich Azotów. siedziba w Tarnowie ale najważniejszy człowiek, który rządził i podejmował decyzje był z naszych Puław, z naszych zakładów. W radzie nadzorczej całej grupy były dwie osoby związane z Puławskimi zakładami. Za jego "ministrowania" Azoty zostały wpisane na listę spółek o strategicznym znaczeniu dla gospodarki. Był orędownikiem budowy elektrowni Puławy - kluczowej inwestycji dla puławskich Azotów, której projekt przez obecny PiSowski zarząd, został wyrzucony do kosza, pomimo pozyskanych środków, wydanych pozwoleń. Wygląda na o, że Puławy przejdą do historii jako miejsce gdzie nie opłaca się mieć nowoczesnej elektrowni na gaz a bardziej korzystne jest przebudowa starej elektrociepłowni i kopcenie węglem. Jak się jest człowiekiem rozsądnym to się patrzy na fakty, a nie obietnice i puste slogany.
Zamiast o Karpińskiego zapytaj raczej o Panią Sadurską na ciepłej posadce PZU, Panią Kruk czy Pana Szulowskiego co oni zrobili dla Puław i Lubelszczyzny, dla Azotów? Dla przypomnienia po "dobrej" zmianie wywalili z Grupy Azoty świetnego menadżera jakim był Jarczewski, w radzie nadzorczej całej grupy nie ma osób związanych z Lubelszczyzną nie mówiąc o Puławach. Obiecywane w kampanii przez PiSowskich kandydatów na posłów były m.in. siedziba w Puławach, podtrzymanie budowy elektrowni, że nadal będą rządzić kompetentni ludzie. a co m... rozwiń
Avatar
Zieja / 4 listopada 2017 o 21:48
0
Panowie z pisu co by tu jeszcze spieprzyc?
Avatar
Gość / 4 listopada 2017 o 09:15
0
Robicie kretyńskie wpisy - PODZIĘKUJCIE - Karpińskiemu z P O co zrobił z ZA PUŁAWY i całą Lubelszcyzną
Avatar
Gość / 3 listopada 2017 o 11:15
0
Hehe, załatwili Grzelaczyka żeby przejąć Radę Nadzorczą, teraz chcą wyrugować cały zakład. Co na to Jarek? Jego przydupasy z Pomorza robią sobie z Lubelszczyzny folwark...
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 17:23
0
No i dobrze bo wcześniej przyjmowali tylko szczególne osoby. Wiadomo jakie Puławy są małe i każdy o tym mówił. le czas sie skończył i dostali kopa.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:54
0
A teraz kogo przyjmują? Na targu mówią, że wystarczy z jakimś pisiorem być zaprzyjaźnionym i już ciepła posadka załatwiona, nie trzeba być chemikiem, można muzykiem.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:21
0
i była k....wa rodzinna firma. Przyjmowali cukierników a chemików odsyłali z kwitkiem. Teraz cierpią - brak ludzi wykwalifikowanych. Nie piszcie o Włodku i pols e wscchodniej
Avatar
Xxc / 31 października 2017 o 18:45
0
Jak Włodek był ministrem, to w Zarządzie Grupy byli ludzie z Puław i puławskiej spółce włos z głowy nie spadł. Nikt nie marginalizował Puław, szły inwestycję, i wszystko było stabilne. Projekt Elektrowni Puławy był też już gotowy. Gdy przyszedł PiS to inwestycji nie ma, przychody spadają, zakupy, handel, audyt, a wkrótce logistyka, finanse, IT idą pod bezpośredni Zarząd Tarnowa. Jednym ruchem zniszczono gotowy projekt Elektrowni. Nie ma żadnej tajemnicy jakie będą dalsze posunięcia, wystarczy przeczytać zaktualizowaną strategię Grupy Azoty do 2020r. Zamiast Kolzapu, jest Koltar itd.  W 2012 r. Przewodniczący jednego związku złożył zamaszysty podpis pod stanowiskiem za konsolidacją , dzisiaj kreuje się na wielkiego obrońcę. Krótką pamięć niektòrzy mają, albo wolą nie pamiętać. 
Jak Włodek był ministrem, to w Zarządzie Grupy byli ludzie z Puław i puławskiej spółce włos z głowy nie spadł. Nikt nie marginalizował Puław, szły inwestycję, i wszystko było stabilne. Projekt Elektrowni Puławy był też już gotowy. Gdy przyszedł PiS to inwestycji nie ma, przychody spadają, zakupy, handel, audyt, a wkrótce logistyka, finanse, IT idą pod bezpośredni Zarząd Tarnowa. Jednym ruchem zniszczono gotowy projekt Elektrowni. Nie ma żadnej tajemnicy jakie będą dalsze posunięcia, wystarczy przeczytać zaktualizowaną strategię Grupy Azoty d... rozwiń
Avatar
gość / 31 października 2017 o 14:34
0
undefined napisał:
To dobrze że głosowali na PiS i teraz jest normalnie. 
 No jest zajefajnie. Firmę zaczęli zwijać a ty się cieszysz. No fakt ciemny lud wszystko kupi.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 14:18
0
Włodek był ministrem z Puław i co zrobił dla Puław i Azotów? Zostawił władze w Tarnowie, a teraz nagonka na PIS. Gdyby nie ZZ i PIS, OLEK już by sprzedał Azoty ruskim za grosze dla państwa a sam by zasiadał w spółce jako doradca. Nigdy nie zaufam PO i tym niby nowoczesnym bez pojęcia o gospodarce.
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 0 0

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej
galeria

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej 0 0

 W środę po porannym szczycie komunikacyjnym zmieniona ma być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019 0 1

Przedstawiciele FIFA wizytowali we wtorek Lublin mający być jednym z gospodarzy młodzieżowego mundialu w 2019 r. Tego, że rozgrywki trafią na Arenę Lublin, możemy być praktycznie pewni. FIFA ma jednak zastrzeżenia do bazy treningowej. Potwierdzono też, że treningi piłkarzy nie przeszkodzą żużlowcom

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej
23 września 2018, 17:00

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 23 września o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert chóralny Barwy folkloru.

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 2 4

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program]
27 września 2018, 18:00

Festiwal Trzech Kultur 2018 w wyremontowanym muzeum [program] 0 0

W remontowanym od prawie roku Muzeum – Zespół Synagogalny trwają ostatnie prace wykończeniowe. Wszystko ma być gotowe przed tegorocznym, trzydniowym XIX Festiwalem Trzech Kultur, który rozpocznie się 27 września

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim
23 września 2018, 16:00

Marek Niedźwiecki z "Trójki" w Radzyniu Podlaskim 0 0

W niedzielę w Radzyniu Podlaskim będzie się można spotkać z Markiem Niedźwieckim. Legenda radiowej "Trójki" to również autor książki "Australijczyk".

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata

Kampania wyborcza coraz ostrzejsza. Farbą w plakat kandydata 4 7

W końcu minionego tygodnia nieznani sprawcy zniszczyli wyborczy billboard Dariusza Grabczuka, kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Chełma. Koalicyjny Komitet Wyborczy złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie

Siatkarski jubileusz Tomasza Wójtowicza w czwartek na Globusie 0 0

Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, członek amerykańskiej galerii sław i medalista międzynarodowych imprez – Tomasz Wójtowicz obchodzi w tym roku swoje 65. urodziny. Lublinian będzie świętował 20 września na sportowo, podczas „Lubelskie CUP. Tomasz Wójtowicz zaprasza”.

20. Święto Jesieni w Kazimierzu
23 września 2018, 10:00

20. Święto Jesieni w Kazimierzu 11 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 20 w Kazimierzu Dolnym zorganizowane zostanie wielkie Święto Jesieni, obfitujące w kiermasze produktów regionalnych i rękodzieła ludowego. Wydarzenie odbędzie się 23 września o godz. 10 przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym
22 września 2018, 14:00

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. 22 września o godz. 14 w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy prac Tomasza Owczarskiego Codzienność.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem?

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem? 4 1

Pierwsze spotkania finałowe na trzech poziomach rozgrywkowych w Polsce dały odpowiedzi na kilka pytań, ale pozostawiły też tyle samo niedopowiedzeń. Mało komfortowa wydaje się być sytuacja, w której znaleźli się żużlowcy Speed Car Motoru Lublin

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki
aktualizacja

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki 74 15

Odporną na antybiotyki Klebsiellę pneumoniae, nazywaną superbakterią New Delhi wykryto u pacjenta oddziału nefrologicznego SPSK4 w Lublinie.

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200"
galeria

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200" 4 2

– Jeszcze rok temu mógłbym powiedzieć, że jesteśmy tutaj w mniejszości. Dziś już nie. Dziś większość ludzi na świecie jest podłączonych do internetu. A w ramach jednego z projektów w ciągu 18 miesięcy zostanie do niego podłączone kolejny miliard – mówił Yuri Drabent, którego „sesja motywacyjna” poświęcona przykładom postępu technologicznego, które zmieniają świat, otwierała drugi dzień II Europejskiego Kongresu Innowacji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok 6 6

Z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości dwa miejskie autobusy zyskały okolicznościowe graffiti. Ale sam prezes MZK przyznaje że autobusy pojeżdżą co najwyżej rok na bialskich ulicach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.