Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Radzyń Podlaski

21 września 2017 r.
7:44

Spór o mieszkanie komunalne. Lokatorka zawiadamia prokuraturę

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 11 A A
– Zalane ściany, dziurawe podłogi. Te warunki zagrażały zdrowiu mojego niepełnosprawnego syna – opowiadała nam pani Maria, która na komunalnym osiedlu Koszary mieszkała od urodzenia <br />
– Zalane ściany, dziurawe podłogi. Te warunki zagrażały zdrowiu mojego niepełnosprawnego syna – opowiadała nam pani Maria, która na komunalnym osiedlu Koszary mieszkała od urodzenia
(fot. Archiwum)

Spór Marii Kosidło z Urzędem Miasta w Radzyniu Podlaskim o mieszkanie komunalne nadal trwa. Niedawno lokatorka zawiadomiła prokuraturę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O sprawie pisaliśmy już w grudniu ub. roku. Wówczas Maria Kosidło ze względu na złe warunki wyprowadziła się z mieszkania komunalnego do bloku.

– Grzyb na ścianach, robaki, a nawet szczury. Moje dziecko było pogryzione. Zalane ściany, dziurawe podłogi. Te warunki zagrażały zdrowiu mojego niepełnosprawnego syna – relacjonowała wówczas pani Maria, która na komunalnym osiedlu Koszary mieszkała od urodzenia.

Jest samotną matką, sama przeszła udar. Jak mówi, od kilku lat w pismach adresowanych do władz miasta i Zakładu Gospodarki Lokalowej prosi o poprawę warunków mieszkaniowych.

– Nie odpowiedzieli mi na żadne pismo – żali się kobieta, przyznając jednocześnie, że nie płaci już czynszu za mieszkanie komunalne na Koszarach, bo jej nie stać.

– Wyprowadziłam się i wynajęłam małe mieszkanie w bloku, bo myślałam, że w tym czasie coś wyremontują. Wcześniej z własnych środków wyremontowałam łazienkę, wymieniłam okna – opowiada kobieta, która liczyła na to, że ZGL odliczy poniesione przez nią koszty w ramach czynszu.

Tymczasem spółka naliczyła kobiecie kilkanaście tysięcy złotych zadłużenia. – Ale cofnęli nakaz zapłaty, bo napisałam, jakie ja mam roszczenia względem nich – podkreśla Kosidło.

Radzyński Zakład Gospodarki Lokalowej rozwiązał z nią umowę najmu i nakazał opróżnienie mieszkania. – W czerwcu pracownicy ZGL wtargnęli do mieszkania komunalnego. A ja tam mam swoje rzeczy, ubrania, meble, dokumenty. Jak się okazało, wymienili zamki – dodaje kobieta, która zawiadomiła prokuraturę, a ta wszczęła śledztwo.

– Sprawa jest jeszcze w toku, gromadzimy dokumenty – usłyszeliśmy w radzyńskiej prokuraturze.

– Kilka dni temu drzwi do mieszkania zabito mi płytą. A przecież nie dostałam z sądu nakazu eksmisji. Nie poinformowano mnie, aby zabrać stamtąd swoje prywatne rzeczy – skarży się Kosidło.

Tymczasem burmistrz miasta tłumaczy, że nie może pozwolić „by 64-metrowe mieszkanie stanowiło dla kogoś rezerwę, stało puste, służyło jedynie za magazyn mebli, podczas gdy inni latami czekają na lokal komunalny”.

– Postanowiłem przeprowadzić remont i podzielić to jedno duże mieszkanie na dwa mniejsze. Dyrektor ZGL zmagazynował meble pani Kosidło w bezpiecznym miejscu, gdzie będą uchronione od zniszczenia – podkreśla burmistrz Jerzy Rębek. – Zdaję sobie sprawę, że rodzina pani Kosidło będzie wymagała pomocy i będziemy jej udzielali, być może także w formie jednego z wyremontowanych lokali powstałych z wcześniej zamieszkiwanego przez panią Kosidło 64-metrowego mieszkania. Jednak potrzebna jest tu roztropność, bo musimy wziąć pod uwagę potrzeby innych wymagających pomocy mieszkańców miasta – tłumaczy Rębek.

Z kolei Maria Kosidło swoją sprawę wraz z dokumentami zamierza przekazać prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, ministrowi sprawiedliwości i rzecznikowi praw obywatelskich.

Przypomnijmy, że miasto zamierza zaadaptować biurowiec przy ul. Budowlanych na ok. 30 nowych mieszkań socjalnych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ola / 5 marca 2020 r. o 16:44
0
patologia ja czekam  juz z 5 lat a taki dostanie za darmo i natym zaqrabia a ludzie kturym tszeba mieszkanie tulaja sie a zgl ma wszystko w *** tszeba zmienic zarzond zgl
Avatar
Gość / 6 marca 2019 r. o 08:20
0
No tak najlepiej niech zgl rozdaje mieszkania takiej patologii co nie będzie płacić a pożądane rodziny z dziećmi którym podwinela się noga niech czekają latami bądź dostaną propozycje od burmistrza o kupnie mieszkania w kredo. Brawo Radzyń podlaski.
Avatar
Gość / 26 września 2017 r. o 00:43
0
przy rozwiązaniu najmu powinien nastąpić okres wypowiedzenia i pismo o wzywające do opuszczenia lokalu następnie wytoczenie powództwa przez urząd o eksmisje z lokalu ,po wyroku sądowym na korzyść urzędu eksmisje można przeprowadzić wszelkie inne działanie są niezgodne z prawem i powinny być zakwalifikowane jako nie zgodne z prawem i ta pani powinna jak najszybciej wytoczyć powództwo o ustalenie stosunku istnienia najmu lokalu oraz bezprawne wtargniecie bez wyroku sadowego wraz z zadość uczynieniem i myślę ze prokuratura podejmie działania z kodeksu karnego o włamanie szanowni państwo nie można działać samowolnie i nie chodzi już o to czy ona się tam rozsiada jak piszecie czy nie ale jeżeli urząd działa bez prawnie i wy dajecie przyzwolenie to pewnego dnia i do was wtargną i wtedy ktoś napisze ze tą patologie trzeba wygonić z tego miasta i pojedziecie zagranice dalej się dorabiać
przy rozwiązaniu najmu powinien nastąpić okres wypowiedzenia i pismo o wzywające do opuszczenia lokalu następnie wytoczenie powództwa przez urząd o eksmisje z lokalu ,po wyroku sądowym na korzyść urzędu eksmisje można przeprowadzić wszelkie inne działanie są niezgodne z prawem i powinny być zakwalifikowane jako nie zgodne z prawem i ta pani powinna jak najszybciej wytoczyć powództwo o ustalenie stosunku istnienia najmu lokalu oraz bezprawne wtargniecie bez wyroku sadowego wraz z zadość uczynieniem i myślę ze pr... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 10:22
0
O co to halo!!!?? Jest wolny rynek a nie socjalizm. Jak warunki były nieproporcjonalne do opłat to się mówi do widzenia i przeprowadza do innego mieszkania kupionego lub wynajętego. Ta pani może mieć co najwyżej pretensje do pomocy społecznej a nie do UM w Radzyniu
Avatar
Matka / 21 września 2017 r. o 09:56
0
Potwierdzam!!!! Splacam kredyt za mieszkanie i musiałam robić remont do którego nikt mi się nie dokladal. I też mam niepełnosprawnego syna. Dość sponsoringu patologii!!!!
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 08:57
0
Nie "wtargnęli" tylko weszli do lokalu który jest własnością ZGL. I pytanie czy za to wynajęte mieszkanie ta pani płaci?
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 08:46
0
minister ma takie sprawy w ***.
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 08:40
0
"Mieszkała od urodzenia..." patologia rodzi patologie. Młodzi zasuwają za granica, by kupić byle co w Polsce a ta sie rozpycha na 64m i wymagania ma żeby jeszcze ktoś remontował a sama ni huhu. Ze tez państwo zezwala na to!
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 08:37
0
Roszczeniowi lokatorzy. 64m2./na 2 osoby to luksus. Ale remont nalezy zrobic samemu we własnym mieszkaniu. Dlaczego całe społeczeństwo ma się skladać na mieszkanie dla tej Pani a potem jeszcze jej remontować. Inni KUPUJĄ sami mieszkania lub BUDUJĄ domy i płaca kredyty przez całe życie. Ta osoba otrzymała bezpłatnie a teraz jeszcze ma żadania. Mnie sie to nie podoba.
Avatar
Buzpon / 21 września 2017 r. o 08:17
0
Na niski czynsz za komunalne nie miała, ale na wynajęcie innego po cenach rynkowych - już tak :)
Avatar
ola / 5 marca 2020 r. o 16:44
0
patologia ja czekam  juz z 5 lat a taki dostanie za darmo i natym zaqrabia a ludzie kturym tszeba mieszkanie tulaja sie a zgl ma wszystko w *** tszeba zmienic zarzond zgl
Avatar
Gość / 6 marca 2019 r. o 08:20
0
No tak najlepiej niech zgl rozdaje mieszkania takiej patologii co nie będzie płacić a pożądane rodziny z dziećmi którym podwinela się noga niech czekają latami bądź dostaną propozycje od burmistrza o kupnie mieszkania w kredo. Brawo Radzyń podlaski.
Avatar
Gość / 26 września 2017 r. o 00:43
0
przy rozwiązaniu najmu powinien nastąpić okres wypowiedzenia i pismo o wzywające do opuszczenia lokalu następnie wytoczenie powództwa przez urząd o eksmisje z lokalu ,po wyroku sądowym na korzyść urzędu eksmisje można przeprowadzić wszelkie inne działanie są niezgodne z prawem i powinny być zakwalifikowane jako nie zgodne z prawem i ta pani powinna jak najszybciej wytoczyć powództwo o ustalenie stosunku istnienia najmu lokalu oraz bezprawne wtargniecie bez wyroku sadowego wraz z zadość uczynieniem i myślę ze prokuratura podejmie działania z kodeksu karnego o włamanie szanowni państwo nie można działać samowolnie i nie chodzi już o to czy ona się tam rozsiada jak piszecie czy nie ale jeżeli urząd działa bez prawnie i wy dajecie przyzwolenie to pewnego dnia i do was wtargną i wtedy ktoś napisze ze tą patologie trzeba wygonić z tego miasta i pojedziecie zagranice dalej się dorabiać
przy rozwiązaniu najmu powinien nastąpić okres wypowiedzenia i pismo o wzywające do opuszczenia lokalu następnie wytoczenie powództwa przez urząd o eksmisje z lokalu ,po wyroku sądowym na korzyść urzędu eksmisje można przeprowadzić wszelkie inne działanie są niezgodne z prawem i powinny być zakwalifikowane jako nie zgodne z prawem i ta pani powinna jak najszybciej wytoczyć powództwo o ustalenie stosunku istnienia najmu lokalu oraz bezprawne wtargniecie bez wyroku sadowego wraz z zadość uczynieniem i myślę ze pr... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 10:22
0
O co to halo!!!?? Jest wolny rynek a nie socjalizm. Jak warunki były nieproporcjonalne do opłat to się mówi do widzenia i przeprowadza do innego mieszkania kupionego lub wynajętego. Ta pani może mieć co najwyżej pretensje do pomocy społecznej a nie do UM w Radzyniu
Avatar
Matka / 21 września 2017 r. o 09:56
0
Potwierdzam!!!! Splacam kredyt za mieszkanie i musiałam robić remont do którego nikt mi się nie dokladal. I też mam niepełnosprawnego syna. Dość sponsoringu patologii!!!!
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 08:57
0
Nie "wtargnęli" tylko weszli do lokalu który jest własnością ZGL. I pytanie czy za to wynajęte mieszkanie ta pani płaci?
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 08:46
0
minister ma takie sprawy w ***.
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 08:40
0
"Mieszkała od urodzenia..." patologia rodzi patologie. Młodzi zasuwają za granica, by kupić byle co w Polsce a ta sie rozpycha na 64m i wymagania ma żeby jeszcze ktoś remontował a sama ni huhu. Ze tez państwo zezwala na to!
Avatar
Gość / 21 września 2017 r. o 08:37
0
Roszczeniowi lokatorzy. 64m2./na 2 osoby to luksus. Ale remont nalezy zrobic samemu we własnym mieszkaniu. Dlaczego całe społeczeństwo ma się skladać na mieszkanie dla tej Pani a potem jeszcze jej remontować. Inni KUPUJĄ sami mieszkania lub BUDUJĄ domy i płaca kredyty przez całe życie. Ta osoba otrzymała bezpłatnie a teraz jeszcze ma żadania. Mnie sie to nie podoba.
Avatar
Buzpon / 21 września 2017 r. o 08:17
0
Na niski czynsz za komunalne nie miała, ale na wynajęcie innego po cenach rynkowych - już tak :)
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 czerwca 2020 r.

Akademia Kina CSK: "W obliczeniach był błąd"
11 czerwca 2020, 19:00

Akademia Kina CSK: "W obliczeniach był błąd"

11 czerwca o godz. 19 Centrum Spotkania Kultur zaprosi na drugą część webinaru "W obliczeniach był błąd" w ramach cyklu Akademia Kina CSK. To propozycja dla wszystkich wielbicieli historii filmu.

Dzieci chcą na place zabaw, a niektóre są zamknięte. "Przygotowujemy się do otwarcia, ale się nie spieszymy"
Alarm24
galeria

Dzieci chcą na place zabaw, a niektóre są zamknięte. "Przygotowujemy się do otwarcia, ale się nie spieszymy"

Chociaż od soboty można otwierać place zabaw, to część z nich wciąż pozostaje zamknięta. Rodzice narzekają na zbyt wolne tempo „odmrażania piaskownic”. Jednak tam, gdzie już można się bawić, nie widać zbyt wielu chętnych

Lublin: Ratusz przyjmuje wnioski o dotacje dla łapiących deszczówkę

Lublin: Ratusz przyjmuje wnioski o dotacje dla łapiących deszczówkę

Rozpoczął się nabór wniosków o miejskie dofinansowanie do instalacji pozwalających zatrzymywać i gromadzić wodę z opadów na swojej posesji. Od miasta można dostać na ten cel nawet 5 tys. zł, ale trzeba się pospieszyć

Biała Podlaska: Rodzinny dom dziecka powstanie przy ulicy Łomaskiej

Biała Podlaska: Rodzinny dom dziecka powstanie przy ulicy Łomaskiej

W Białej Podlaskiej powstanie rodzinny dom dziecka. Miasto zaadaptuje do tego celu budynek przy ulicy Łomaskiej 21.

Lubelskie: Kolejne osoby pokonały koronawirusa. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
galeria

Lubelskie: Kolejne osoby pokonały koronawirusa. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia nie odnotowało dzisiaj nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Przybyło za to 11 ozdrowieńców. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie - stan na 2 czerwca.

Część mieszkańców Lublina będzie miała w czwartek tylko zimną wodę w kranach

Część mieszkańców Lublina będzie miała w czwartek tylko zimną wodę w kranach

Wyłącznie zimną wodę w kranach będą mieli przez cały czwartek mieszkańcy i użytkownicy budynków w znacznej części Czechowa i jego okolicach.

Fonie Lublina: koncert "Pieśni i arie klasyków wiedeńskich"
7 czerwca 2020, 18:00

Fonie Lublina: koncert "Pieśni i arie klasyków wiedeńskich"

W niedzielę, 7 czerwca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie (Rynek 1) odbędzie się drugi z tegorocznego cyklu koncertów Fonie Lublina. Tym razem słuchacze odkryją pieśni i arie klasyków wiedeńskich. Wydarzenie będzie transmitowane w Internecie.

Gorączka sobotniej nocy w Chełmie. Trzy włamania i pościg za uciekinierem

Gorączka sobotniej nocy w Chełmie. Trzy włamania i pościg za uciekinierem

Ręce pełne roboty mieli ostatniej majowej nocy chełmscy policjanci. A wszystko przez nastolatków, którzy buszowali w blokowych piwnicach. Jakby tego było mało, mundurowi ścigali także 17-latka, który bez prawa jazdy uciekał volkswagenem. Chłopak nie chciał trafić do ośrodka wychowawczego, do którego skierował go Sąd Rejonowy w Chełmie.

Będzie nowa mapa chorych na COVID-19 w regionie. Jest coraz więcej osób spoza województwa

Będzie nowa mapa chorych na COVID-19 w regionie. Jest coraz więcej osób spoza województwa

- W związku z przeprowadzeniem przez WSSE w Lublinie weryfikacji miejsca zamieszkania osób zakażonych, zawieszamy czasowo publikację mapy pokazującej rozłożenie aktywnych przypadków w powiatach. Nadal będziemy informować o sytuacji epidemicznej województwa lubelskiego, publikując grafikę liczbową – taki komunikat można znaleźć na stronie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie zamiast mapy z aktualnymi danymi epidemicznymi. Ostatnia mapa została opublikowana w sobotę 30 maja.

Młodzi bezdomni, niewidzialni dla społeczeństwa i systemu. "Spałam w lesie przez tydzień"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Młodzi bezdomni, niewidzialni dla społeczeństwa i systemu. "Spałam w lesie przez tydzień"

Nie potrafią żyć samodzielnie, nie mają wykształcenia, pieniędzy, ani pracy. Za to mają depresję i zaburzony obraz rodziny. Młodzi bezdomni są niewidzialni dla społeczeństwa i niewydolnego systemu opieki.

Lublin: Mieszkańcy proszą o pomoc. Mają już dość bajor oraz dziur
Alarm24

Lublin: Mieszkańcy proszą o pomoc. Mają już dość bajor oraz dziur

O naprawę nawierzchni ul. Trześniowskiej upomina się jeden z naszych Czytelników. Po ostatnich deszczach droga jest w fatalnym stanie

Samorządowcy chcą poszerzyć granice gminy Markuszów

Samorządowcy chcą poszerzyć granice gminy Markuszów

Samorządowcy z Markuszowa chcą poszerzyć granice swojej gminy. Spór dotyczy części miejscowości Przybysławice oraz jeziora Duży Ług, które od lat należą do sąsiedniego Garbowa. Władze tego ostatniego niczego oddawać jednak nie chcą. Jeśli aneksja się uda, zmianie ulegną granice dwóch powiatów.