Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

31 lipca 2013 r.
20:23
Edytuj ten wpis

Fatalny początek żniw dla rolników. Zboża potaniały

1 18 A A
Żniwa zaczął już Tomasz Wójtowicz, rolnik z Kalinówki koło Lublina. – Mam pszenicę i jęczmień, ale p
Żniwa zaczął już Tomasz Wójtowicz, rolnik z Kalinówki koło Lublina. – Mam pszenicę i jęczmień, ale p

W Lubelskiem zbiory zbóż rozpoczęły się… od obniżki cen skupu ziarna. Rzepak potaniał aż o 45 proc, a pszenica o 20 proc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Początek żniw jest dla rolników fatalny – ocenia Wojciech Rysak z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. – Spadek cen jest spory. Moim zdaniem taka zniżka nie jest jednak uzasadniona, bo nie wynika z dużej podaży.

Rysak zaznacza jednocześnie, że ceny będą się jeszcze zmieniać. Średnia cena za pszenicę konsumpcyjną w województwie lubelskim kształtuje się na poziomie 650 zł za tonę, pszenżyto – 550 zł/tonę. Za tonę żyta skupy płacą średnio 430 zł, a za rzepak – 1290 zł.

– Uprawa rzepaku staje się nieopłacalna, w związku, z czym areał zasiewów może się zmniejszyć nawet o połowę – pisze w liście otwartym do Polskich Zakładów Tłuszczowych Mariusz Olejnik, prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. I dodaje: Ceny rzepaku obecnie wahają się od 1290 do 1463 zł/t za rzepak technologiczny. Porównując je z rokiem ubiegłym, gdzie wynosiły od 1900 do 2160 zł/t obserwujemy spadek cen o ponad 45 procent.

Aż takiej różnicy nie ma w przypadku zbóż, choć cena za pszenicę w porównaniu z ub. rokiem spadła o ponad 20 procent. – To o jakieś 120–200 zł mniej na tonie – zauważa Rafał Mładanowicz, prezes Krajowej Federacji Producentów Zbóż.

Prognoza tegorocznych zbiorów w Polsce

• Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych ocenia, że tegoroczne zbiory zbóż (bez kukurydzy) mogą wynieść od 24,5 do 25,5 mln ton, czyli o 6 do 8 proc. mniej niż w 2012 r.
• Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej zbiory zbóż ogółem wyniosą 27,5 mln ton wobec 28,4 mln ton w 2012. (PAP)

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 4 sierpnia 2013 o 20:01
0

SAM JESTEM ROLNIKIEM I WIEM ŻE JEST CIĘŻKO , ALE CIĘŻKO JEST TYM MAŁYM I IM NAJBARDZIEJ WSPÓŁCZUJE, A TYM ŻŁODZIEJOM DUŻYM JEST LEKKO NAWYŁUDZLI SPRZETU Z FUNDUSZY UNIJNYCH , JESZCZE DILER NA KONIEC DOLE ODPALA ZA ZAKUPY U NIEGO, W KAŻDEJ WSI JEST JEDEN CO NAKRADŁ , TO WIDAC PO OBEJŚĆIU NOWE MASZYNY ZA 1000000 ZŁOTYCH NA PODWÓRKU KOSTKA WYŁOŻONA I PŁOT Z KLINKIERU. MAM TAKĄ CICHĄ NADZIEJĘ ŻE TO SIĘ ZMIENI KIEDYŚ ,ZE TEN MAŁY MA TAKĄ SAMĄ BUŻIĘ DO JEDZENIA JAK I ONI, ZŁODZIEJE PO PRZECHODO NA VATY I JESZCZE PODATEK WYŁUDZAĄ , SZKODA ŻE JEST TAKA NIE SPRAWIEDLIWOŚC

SAM JESTEM ROLNIKIEM I WIEM ŻE JEST CIĘŻKO , ALE CIĘŻKO JEST TYM MAŁYM I IM NAJBARDZIEJ WSPÓŁCZUJE, A TYM ŻŁODZIEJOM DUŻYM JEST LEKKO NAWYŁUDZLI SPRZETU Z FUNDUSZY UNIJNYCH , JESZCZE DILER NA KONIEC DOLE ODPALA ZA ZAKUPY U NIEGO, W KAŻDEJ WSI JEST JEDEN CO NAKRADŁ , TO WIDAC PO OBEJŚĆIU NOWE MASZYNY ZA 1000000 ZŁOTYCH NA PODWÓRKU KOSTKA WYŁOŻONA I PŁOT Z KLINKIERU. MAM TAKĄ CICHĄ NADZIEJĘ ŻE TO SIĘ ZMIENI KIEDYŚ ,ZE TEN MAŁY MA TAKĄ SAMĄ BUŻIĘ DO JEDZENIA JAK I ONI, ZŁODZIEJE PO PRZECHODO NA VATY I JESZCZE PODATEK WYŁUDZAĄ , SZKODA ŻE JES... rozwiń

Avatar
abc / 4 sierpnia 2013 o 19:09
0

Nie widzialem jeszcze zadowolonego rolnika..

Też przy każdej takiej informacji o tym myślę i się zastanawiam czy kilka lat wstecz lub kiedyś było im dobrze.

Avatar
mecenas / 3 sierpnia 2013 o 12:39
0

Teraz za tuska to jest tak że pomiędzy jedną przyczepę zboża lub nawozów wpadło czy przybyło pięciu POśredników więcej,jak było kiedyś i te wszystkie krawaciarskie czerwone ryje [ nie nauczone nigdy uczciwej pracy ] teraz trzeba wyżywić,podobnie jak w górnictwie,na grzbiecie jednego górnika tego z dołu wiezie się co najmniej czterech prezesów i  ceny węgla wtedy zajebiste i musimy imPOrtować.

Avatar
mecenas / 3 sierpnia 2013 o 12:38
0

Teraz za tuska to jest tak że pomiędzy jedną przyczepę zboża lub nawozów wpadło czy przybyło pięciu POśredników więcej,jak było kiedyś i te wszystkie krawaciarskie czerwone ryje [ nie nauczone nigdy uczciwej pracy ] teraz trzeba wyżywić,podobnie jak w górnictwie,na grzbiecie jednego górnika tego z dołu wiezie się co najmniej czterech prezesów i  ceny węgla wtedy zajebiste i musimy imPOrtować.

Avatar
Jan / 3 sierpnia 2013 o 12:07
0

Pamiętam jak kiedyś pojechało się sprzedać przyczępę zboża i z pełną przyczepą nawozu się wracało,a teraz ....

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 08:00
0

Tylko wtedy paliwo nie było  po 5,5zł za litr tylko po 3zł ! Saletra była w cenie pszenicy a teraz ile kosztuje saletra ? 1300zł. A pszenica? 700zł  Myślisz że na samej saletrze ci urośnie coś ?

  Zwrot do sprzętów masz w kwocie netto. Od czasu wejścia programów sprzęt rolniczy podrożał horendalnie...  Także zanim wypowesz się gamoniu to myśl i zorientuj się zamiast klepać frazesy przed komputerem

Dlatego tusk musi odejść wraz z tą czerwoną bandą nieudaczników.

ą czerwoną bandą nieudaczników.

rozwiń
Avatar
Marcin / 1 sierpnia 2013 o 22:14
0

Dokładnie weź sobie kredyt na 20 lat 10 ha kup za 16 tyś bo po tyle chodzi ziemia i w tedy pogadamy ile ci zostanie z tych dopłat. Ja osobiście wziąłem kredyt na sprzęt rolniczy jestem zadowolony z niego ale co z tego cała dotacja unijna to odsetki w banku a raty kredytu to właśnie dopłaty. To dobrze jak ktoś ma 10 ha i nie inwestuje to w tedy się bawi.

Bierz kolego ziemię, pełno jest nieużytków, i pokaż jak to się robi zamiast się wymądrzać przed komputerem.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2013 o 11:46
0

A na dopłaty unijne ok 1000zł za hektar jakoś nie narzekają. Kilka lat temu tego nie było, pszenica była w cenie 350-400zł i było dobrze. Teraz ceny poszły do góry , dopłaty, sprzęty z UE i dalej źle. Jak się nie umie gospodarzyć tylko wszystko tanim kosztem to tak później jest.


A na dopłaty unijne ok 1000zł za hektar jakoś nie narzekają. Kilka lat temu tego nie było, pszenica była w cenie 350-400zł i było dobrze. Teraz ceny poszły do góry , dopłaty, sprzęty z UE i dalej źle. Jak się nie umie gospodarzyć tylko wszystko tanim kosztem to tak później jest.

Tylko wtedy paliwo nie było  po 5,5zł za litr tylko po 3zł ! Saletra była w cenie pszenicy a teraz ile kosztuje saletra ? 1300zł. A pszenica? 700zł  Myślisz że na samej saletrze ci urośnie coś ?

  Zwrot do sprzętów masz w kwocie netto. Od czasu wejścia programów sprzęt rolniczy podrożał horendalnie...  Także zanim wypowesz się gamoniu to myśl i zorientuj się zamiast klepać frazesy przed komputerem

Tylko wtedy paliwo nie było  po 5,5zł za litr tylko po 3zł ! Saletra była w cenie pszenicy a teraz ile kosztuje saletra ? 1300zł. A pszenica? 700zł  Myślisz że na samej saletrze ci urośnie coś ?

  Zwrot do sprzętów masz w kwocie netto. Od czasu wejścia programów sprzęt rolniczy podrożał horendalnie...  Także zanim wypowesz się gamoniu to myśl i zorientuj się zamiast klepać frazesy przed komputerem

rozwiń
Avatar
Piotr / 1 sierpnia 2013 o 11:07
0

A na dopłaty unijne ok 1000zł za hektar jakoś nie narzekają. Kilka lat temu tego nie było, pszenica była w cenie 350-400zł i było dobrze. Teraz ceny poszły do góry , dopłaty, sprzęty z UE i dalej źle. Jak się nie umie gospodarzyć tylko wszystko tanim kosztem to tak później jest.

Bierz kolego ziemię, pełno jest nieużytków, i pokaż jak to się robi zamiast się wymądrzać przed komputerem.

Avatar
zenek / 1 sierpnia 2013 o 09:57
0

Oczywiście że praca na roli jest ciężka nie ulega to żadnej wątpliwości ale to ciągłe biadolenie rolników staje się już męczące. Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą również nie ma lekko i musi ciężko pracować a nie ma takich preferencji ze strony państwa jak rolnicy, a mimo to ciągle narzekają. Dla przykładu kolega płaci KRUS raz na kwartał ok. 600 zł i po urodzeniu dziecka dostał od tej instytucji prawie 5 tys.zł powiedzmy wyprawki a za mnie pracodawca miesięcznie płaci więcej do ZUS niż tam za kwartał i nie należy mi się nic! 

Avatar
Andrzej / 4 sierpnia 2013 o 20:01
0

SAM JESTEM ROLNIKIEM I WIEM ŻE JEST CIĘŻKO , ALE CIĘŻKO JEST TYM MAŁYM I IM NAJBARDZIEJ WSPÓŁCZUJE, A TYM ŻŁODZIEJOM DUŻYM JEST LEKKO NAWYŁUDZLI SPRZETU Z FUNDUSZY UNIJNYCH , JESZCZE DILER NA KONIEC DOLE ODPALA ZA ZAKUPY U NIEGO, W KAŻDEJ WSI JEST JEDEN CO NAKRADŁ , TO WIDAC PO OBEJŚĆIU NOWE MASZYNY ZA 1000000 ZŁOTYCH NA PODWÓRKU KOSTKA WYŁOŻONA I PŁOT Z KLINKIERU. MAM TAKĄ CICHĄ NADZIEJĘ ŻE TO SIĘ ZMIENI KIEDYŚ ,ZE TEN MAŁY MA TAKĄ SAMĄ BUŻIĘ DO JEDZENIA JAK I ONI, ZŁODZIEJE PO PRZECHODO NA VATY I JESZCZE PODATEK WYŁUDZAĄ , SZKODA ŻE JEST TAKA NIE SPRAWIEDLIWOŚC

SAM JESTEM ROLNIKIEM I WIEM ŻE JEST CIĘŻKO , ALE CIĘŻKO JEST TYM MAŁYM I IM NAJBARDZIEJ WSPÓŁCZUJE, A TYM ŻŁODZIEJOM DUŻYM JEST LEKKO NAWYŁUDZLI SPRZETU Z FUNDUSZY UNIJNYCH , JESZCZE DILER NA KONIEC DOLE ODPALA ZA ZAKUPY U NIEGO, W KAŻDEJ WSI JEST JEDEN CO NAKRADŁ , TO WIDAC PO OBEJŚĆIU NOWE MASZYNY ZA 1000000 ZŁOTYCH NA PODWÓRKU KOSTKA WYŁOŻONA I PŁOT Z KLINKIERU. MAM TAKĄ CICHĄ NADZIEJĘ ŻE TO SIĘ ZMIENI KIEDYŚ ,ZE TEN MAŁY MA TAKĄ SAMĄ BUŻIĘ DO JEDZENIA JAK I ONI, ZŁODZIEJE PO PRZECHODO NA VATY I JESZCZE PODATEK WYŁUDZAĄ , SZKODA ŻE JES... rozwiń

Avatar
abc / 4 sierpnia 2013 o 19:09
0

Nie widzialem jeszcze zadowolonego rolnika..

Też przy każdej takiej informacji o tym myślę i się zastanawiam czy kilka lat wstecz lub kiedyś było im dobrze.

Avatar
mecenas / 3 sierpnia 2013 o 12:39
0

Teraz za tuska to jest tak że pomiędzy jedną przyczepę zboża lub nawozów wpadło czy przybyło pięciu POśredników więcej,jak było kiedyś i te wszystkie krawaciarskie czerwone ryje [ nie nauczone nigdy uczciwej pracy ] teraz trzeba wyżywić,podobnie jak w górnictwie,na grzbiecie jednego górnika tego z dołu wiezie się co najmniej czterech prezesów i  ceny węgla wtedy zajebiste i musimy imPOrtować.

Avatar
mecenas / 3 sierpnia 2013 o 12:38
0

Teraz za tuska to jest tak że pomiędzy jedną przyczepę zboża lub nawozów wpadło czy przybyło pięciu POśredników więcej,jak było kiedyś i te wszystkie krawaciarskie czerwone ryje [ nie nauczone nigdy uczciwej pracy ] teraz trzeba wyżywić,podobnie jak w górnictwie,na grzbiecie jednego górnika tego z dołu wiezie się co najmniej czterech prezesów i  ceny węgla wtedy zajebiste i musimy imPOrtować.

Avatar
Jan / 3 sierpnia 2013 o 12:07
0

Pamiętam jak kiedyś pojechało się sprzedać przyczępę zboża i z pełną przyczepą nawozu się wracało,a teraz ....

Avatar
Gość / 2 sierpnia 2013 o 08:00
0

Tylko wtedy paliwo nie było  po 5,5zł za litr tylko po 3zł ! Saletra była w cenie pszenicy a teraz ile kosztuje saletra ? 1300zł. A pszenica? 700zł  Myślisz że na samej saletrze ci urośnie coś ?

  Zwrot do sprzętów masz w kwocie netto. Od czasu wejścia programów sprzęt rolniczy podrożał horendalnie...  Także zanim wypowesz się gamoniu to myśl i zorientuj się zamiast klepać frazesy przed komputerem

Dlatego tusk musi odejść wraz z tą czerwoną bandą nieudaczników.

ą czerwoną bandą nieudaczników.

rozwiń
Avatar
Marcin / 1 sierpnia 2013 o 22:14
0

Dokładnie weź sobie kredyt na 20 lat 10 ha kup za 16 tyś bo po tyle chodzi ziemia i w tedy pogadamy ile ci zostanie z tych dopłat. Ja osobiście wziąłem kredyt na sprzęt rolniczy jestem zadowolony z niego ale co z tego cała dotacja unijna to odsetki w banku a raty kredytu to właśnie dopłaty. To dobrze jak ktoś ma 10 ha i nie inwestuje to w tedy się bawi.

Bierz kolego ziemię, pełno jest nieużytków, i pokaż jak to się robi zamiast się wymądrzać przed komputerem.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2013 o 11:46
0

A na dopłaty unijne ok 1000zł za hektar jakoś nie narzekają. Kilka lat temu tego nie było, pszenica była w cenie 350-400zł i było dobrze. Teraz ceny poszły do góry , dopłaty, sprzęty z UE i dalej źle. Jak się nie umie gospodarzyć tylko wszystko tanim kosztem to tak później jest.


A na dopłaty unijne ok 1000zł za hektar jakoś nie narzekają. Kilka lat temu tego nie było, pszenica była w cenie 350-400zł i było dobrze. Teraz ceny poszły do góry , dopłaty, sprzęty z UE i dalej źle. Jak się nie umie gospodarzyć tylko wszystko tanim kosztem to tak później jest.

Tylko wtedy paliwo nie było  po 5,5zł za litr tylko po 3zł ! Saletra była w cenie pszenicy a teraz ile kosztuje saletra ? 1300zł. A pszenica? 700zł  Myślisz że na samej saletrze ci urośnie coś ?

  Zwrot do sprzętów masz w kwocie netto. Od czasu wejścia programów sprzęt rolniczy podrożał horendalnie...  Także zanim wypowesz się gamoniu to myśl i zorientuj się zamiast klepać frazesy przed komputerem

Tylko wtedy paliwo nie było  po 5,5zł za litr tylko po 3zł ! Saletra była w cenie pszenicy a teraz ile kosztuje saletra ? 1300zł. A pszenica? 700zł  Myślisz że na samej saletrze ci urośnie coś ?

  Zwrot do sprzętów masz w kwocie netto. Od czasu wejścia programów sprzęt rolniczy podrożał horendalnie...  Także zanim wypowesz się gamoniu to myśl i zorientuj się zamiast klepać frazesy przed komputerem

rozwiń
Avatar
Piotr / 1 sierpnia 2013 o 11:07
0

A na dopłaty unijne ok 1000zł za hektar jakoś nie narzekają. Kilka lat temu tego nie było, pszenica była w cenie 350-400zł i było dobrze. Teraz ceny poszły do góry , dopłaty, sprzęty z UE i dalej źle. Jak się nie umie gospodarzyć tylko wszystko tanim kosztem to tak później jest.

Bierz kolego ziemię, pełno jest nieużytków, i pokaż jak to się robi zamiast się wymądrzać przed komputerem.

Avatar
zenek / 1 sierpnia 2013 o 09:57
0

Oczywiście że praca na roli jest ciężka nie ulega to żadnej wątpliwości ale to ciągłe biadolenie rolników staje się już męczące. Każdy kto prowadzi działalność gospodarczą również nie ma lekko i musi ciężko pracować a nie ma takich preferencji ze strony państwa jak rolnicy, a mimo to ciągle narzekają. Dla przykładu kolega płaci KRUS raz na kwartał ok. 600 zł i po urodzeniu dziecka dostał od tej instytucji prawie 5 tys.zł powiedzmy wyprawki a za mnie pracodawca miesięcznie płaci więcej do ZUS niż tam za kwartał i nie należy mi się nic! 

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 2

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 2 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 49 7

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?