Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

13 grudnia 2012 r.
18:42
Edytuj ten wpis

Kraina wokół Lublina. Miliony na piece, krosna i solary

0 4 A A
5,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostanie Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lub
5,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostanie Lokalna Grupa Działania \"Kraina wokół Lub

5,5 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dostanie Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina”. Pieniądze ma wydać m.in. na stworzenie pracowni rzemiosła i ekologicznych instalacji produkujących energię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Umowa w sprawie przekazania pieniędzy ma zostać podpisana na początku przyszłego roku. – My już jesteśmy gotowi, by ogłosić konkurs – zapewnia Małgorzata Olechowska, kierownik LGD "Kraina wokół Lublina”.

O pieniądze będą mogły się starać organizacje pozarządowe, parafie, ośrodki kultury i 15 gmin powiatu lubelskiego, które zrzesza LGD. Fundusze mogą przeznaczyć na stworzenie gminnych inkubatorów rzemiosła i produktów lokalnych. Do wydania jest dużo, bo aż 5,5 mln zł. – Zależy nam, by powstała nie tylko infrastruktura, ale też konkretny program.

Chcielibyśmy, aby odbywały się tam warsztaty, szkolenia i pokazy, a także targi i kiermasze lokalnych wyrobów – tłumaczy Olechowska.

Chodzi o to, by w świetlicach wiejskich, remizach czy przy parafiach powstały pracownie, gdzie mieszkańcy nieodpłatnie będą się uczyć wytwarzania tradycyjnych wyrobów. – Jest wiele osób, które próbują z produktu lokalnego utworzyć tworzyć źródło dodatkowego dochodu. Interesują się ceramiką czy tkactwem, ale nie mają warunków i urządzeń, by ruszyć z produkcją – tłumaczy Olechowska.

LGD ma też fundusze, by stworzyć w gminach ośrodki wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak kolektory słoneczne czy ogniwa.

Tutaj o pieniądze będą się również mogły starać gminy i organizacje pozarządowe, ale także lokalni przedsiębiorcy (na stworzenie tzw. zielonych miejsc pracy).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bobci / 16 grudnia 2012 r. o 10:28
0
Niestety, tak ważną dla mieszkańców informację komentują Ci którzy nie mają pojęcia na co tylko i wyłącznie mogą być wydane te pieniądze. To jest tylko 5,5 miliona złotych. Na budowy wielkich fabryk ? ?? trzeba szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednak te miliony pozwolą: - uruchomić wiele pomysłów, pozwolą je zrealizować, a w końcu mogą dawać także zarobek mieszkańcom wsi. Ludzie, czytając tak bzdurne komentarze proszę Was o choć trochę pomyślenia. Jak zawsze, na wdrażanie pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest pula na opłacenie kosztów obsługi. Są one bardzo kontrolowane, tak by nie były wydane bez potrzeby. Rzeczywiście jest nie jest lekko, ale żeby na wszystko pluć?????
Niestety, tak ważną dla mieszkańców informację komentują Ci którzy nie mają pojęcia na co tylko i wyłącznie mogą być wydane te pieniądze. To jest tylko 5,5 miliona złotych. Na budowy wielkich fabryk ? ?? trzeba szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednak te miliony pozwolą: - uruchomić wiele pomysłów, pozwolą je zrealizować, a w końcu mogą dawać także zarobek mieszkańcom wsi. Ludzie, czytając tak bzdurne komentarze proszę Was o choć trochę pomyślenia. Jak zawsze, na wdrażanie pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest pula na opłacen... rozwiń
Avatar
bobci / 16 grudnia 2012 r. o 10:21
0
Niestety, tak ważną dla mieszkańców informację komentują Ci którzy nie mają pojęcia na co tylko i wyłącznie mogą być wydane te pieniądze. To jest tylko 5,5 miliona złotych. Na budowy wielkich fabryk ? ?? trzeba szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednak te miliony pozwolą uruchomić wiele pomysłów, je zrealizować tak by dawały także zarobek mieszkańcom wsi. Ludzie czytając tak bzdurne komentarze choć trochę należy pomyśleć. Rzeczywiście jest nie jest lekko, ale żeby na wszystko pluć?????
Avatar
czytelnik / 16 grudnia 2012 r. o 08:50
0
Oby tak dalej... Polska CEPELIĄ Europy... tylko rękodzieło i wytwory ludoweza kasę unijną... Kto za to się utrzyma (oprócz prezesów Tego stowarzyszenia)? Gdzie nakłady na nowoczesne zakłady pracy? Gdzie nowe miejsca pracy? Ludzie dajcie spokój z tymi tandetnymi pomysłami remizowymi! Jak zwykle zorganizują niby szkolenie, za które 80% kasy podzie wiadomo w jakie ręce... Dość marnowania naszych pieniędzy na głupoty!!!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2012 r. o 08:28
0
Swietny interes dla obslugujacych Kraine .... Korzysci dla reszty, jak zwykle mizerne. Obawiam sie, ze to bedzie typowe dla Polski wykorzystanie pieniedzy unijnych ....
Avatar
bobci / 16 grudnia 2012 r. o 10:28
0
Niestety, tak ważną dla mieszkańców informację komentują Ci którzy nie mają pojęcia na co tylko i wyłącznie mogą być wydane te pieniądze. To jest tylko 5,5 miliona złotych. Na budowy wielkich fabryk ? ?? trzeba szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednak te miliony pozwolą: - uruchomić wiele pomysłów, pozwolą je zrealizować, a w końcu mogą dawać także zarobek mieszkańcom wsi. Ludzie, czytając tak bzdurne komentarze proszę Was o choć trochę pomyślenia. Jak zawsze, na wdrażanie pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest pula na opłacenie kosztów obsługi. Są one bardzo kontrolowane, tak by nie były wydane bez potrzeby. Rzeczywiście jest nie jest lekko, ale żeby na wszystko pluć?????
Niestety, tak ważną dla mieszkańców informację komentują Ci którzy nie mają pojęcia na co tylko i wyłącznie mogą być wydane te pieniądze. To jest tylko 5,5 miliona złotych. Na budowy wielkich fabryk ? ?? trzeba szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednak te miliony pozwolą: - uruchomić wiele pomysłów, pozwolą je zrealizować, a w końcu mogą dawać także zarobek mieszkańcom wsi. Ludzie, czytając tak bzdurne komentarze proszę Was o choć trochę pomyślenia. Jak zawsze, na wdrażanie pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich jest pula na opłacen... rozwiń
Avatar
bobci / 16 grudnia 2012 r. o 10:21
0
Niestety, tak ważną dla mieszkańców informację komentują Ci którzy nie mają pojęcia na co tylko i wyłącznie mogą być wydane te pieniądze. To jest tylko 5,5 miliona złotych. Na budowy wielkich fabryk ? ?? trzeba szukać pieniędzy gdzie indziej. Jednak te miliony pozwolą uruchomić wiele pomysłów, je zrealizować tak by dawały także zarobek mieszkańcom wsi. Ludzie czytając tak bzdurne komentarze choć trochę należy pomyśleć. Rzeczywiście jest nie jest lekko, ale żeby na wszystko pluć?????
Avatar
czytelnik / 16 grudnia 2012 r. o 08:50
0
Oby tak dalej... Polska CEPELIĄ Europy... tylko rękodzieło i wytwory ludoweza kasę unijną... Kto za to się utrzyma (oprócz prezesów Tego stowarzyszenia)? Gdzie nakłady na nowoczesne zakłady pracy? Gdzie nowe miejsca pracy? Ludzie dajcie spokój z tymi tandetnymi pomysłami remizowymi! Jak zwykle zorganizują niby szkolenie, za które 80% kasy podzie wiadomo w jakie ręce... Dość marnowania naszych pieniędzy na głupoty!!!
Avatar
Gość / 16 grudnia 2012 r. o 08:28
0
Swietny interes dla obslugujacych Kraine .... Korzysci dla reszty, jak zwykle mizerne. Obawiam sie, ze to bedzie typowe dla Polski wykorzystanie pieniedzy unijnych ....
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!