Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

29 marca 2012 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Ogromne straty lubelskich rolników. "Ogłoście klęskę żywiołową"

Autor: Zdjęcie autora (aa)
4 16 A A
Urzędnicy obiecują pomoc rolnikom (Jacek Świerczyński/archiwum)
Urzędnicy obiecują pomoc rolnikom (Jacek Świerczyński/archiwum)

Straty w uprawach będą ogromne – przekonują organizacje rolnicze z naszego województwa. Wszystko przez niesprzyjającą pogodę. Związkowcy apelują do władz województwa o ogłoszenie klęski żywiołowej w rolnictwie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Szczególnie trudna sytuacja dotyka plantatorów pszenicy, pszenżyta i rzepaku – tłumaczy Leszek Barwiński, przewodniczący Zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych. – Długotrwała susza jesienią, a zimą gwałtowny mróz do nawet -30 stopni C., przy jednoczesnym braku śniegu, zniweczyły wysiłek rolników. Wiele tysięcy hektarów zbóż ozimych i rzepaku trzeba będzie przeorać i przesiać zbożami jarymi.

Z kolei Lubelska Izba Rolnicza zwraca się z prośbą o jak najszybsze powołanie komisji szacujących straty. – Będzie to miało znaczący wpływ na odtworzenie produkcji bez zbędnej zwłoki – pisze w piśmie do wojewody lubelskiego Robert Jakubiec, prezes LIR.

Urzędnicy wojewody zapewniają, że pierwsze komisje już działają. – Inwentaryzacja będzie postawą przy ubieganiu się o pomoc – tłumaczy Kamil Smerdel, rzecznik wojewody.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że rolnicy, którym wymarzły uprawy, mogą liczyć na preferencyjne kredyty i dopłaty.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Oleksy / 30 marca 2012 o 12:20
0
Leszek Barwiński to ten przestępca? Skazany za ataki na urzędniczkę, obecnie przeciw niemu toczy się sprawa karna z oskarżenia publicznego. Pisał o nim Nasz Region http://www.nregion.pl/aktualnosci/nasz_nregion_12%2874%29
Ten człowiek nie jest przecież rolnikiem. Jest bezrobotny. Jakim prawem przestępca reprezentuje prawdziwych rolników? Kto go wybrał?!
Avatar
s / 30 marca 2012 o 09:32
0
A mnie ciekawi iel bedziecie płacić za chleb:)"
Avatar
antyŻUK / 30 marca 2012 o 09:11
0
A mnie ciekawi z czego będą żyć niektórzy rolnicy jak skończą się dopłaty z Unii...
Avatar
BORYNA / 30 marca 2012 o 09:02
0
[quote name='Gość' timestamp='1333088185' post='616142']
Ciekawi mnie ilu rolników miało wykupione ubezpieczenie.
[/quote]
Ubezpieczenie upraw od wymarznięcia,polisa kosztuje tyle co zbiór z trzech lat.
Avatar
Rolnik / 30 marca 2012 o 08:36
0
Przezorny zawsze ubezpieczony.Dobrze, że wymarzło, bo firma ubezpieczeniowa wypłaci tyle ile dochód z tego i to bez pracy przy zbiorze.Gorzej z tymi co sobie nie ubezpieczyli upraw , ale to ich strata na oszczędzaniu.
Avatar
Josef / 30 marca 2012 o 08:20
0
Sytuacja w rolnictwie jest bardzo poważna.W całym kraju wymarzły pszenice,żyta i rzepaki.Zanosi się na szalony wzrost cen.Na podsiew wiosenny nie ma materiału siewnego.Trzeba kupić,ale gdzie ?W unii,a ta podnosi ceny!Minister rolnictwa z gumo filcowych/PSL/ ma się dobrze.Pawlak też.A rolnik ma myśleć o sobie,bo oni są zajęci koalicją.W województwie zabiera głos przewodniczący nie istniejącego związku zawodowego rolników!!!Leppera udusili i kto się zajmie obroną rolników? A może "TW ps.Roman"????Jest do spraw rolnych!?Ale też z PSL-u,a oni się rolnikami nie zajmują,bo jeszcze nie ma wyborów!
Sytuacja w rolnictwie jest bardzo poważna.W całym kraju wymarzły pszenice,żyta i rzepaki.Zanosi się na szalony wzrost cen.Na podsiew wiosenny nie ma materiału siewnego.Trzeba kupić,ale gdzie ?W unii,a ta podnosi ceny!Minister rolnictwa z gumo filcowych/PSL/ ma się dobrze.Pawlak też.A rolnik ma myśleć o sobie,bo oni są zajęci koalicją.W województwie zabiera głos przewodniczący nie istniejącego związku zawodowego rolników!!!Leppera udusili i kto się zajmie obroną rolników? A może "TW ps.Roman"????Jest do spraw rolnych... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2012 o 08:16
0
Ciekawi mnie ilu rolników miało wykupione ubezpieczenie.
Avatar
KK / 30 marca 2012 o 08:13
0
Może by tak chłopi zaczeli się ubezpieczać ,im zawsze wiatr w oczy czy maja dużo czy nmało ,a to klęska urodzaju a to inna .
Avatar
Kolka / 30 marca 2012 o 07:51
0
[quote name='Pelagia Zając' timestamp='1333086574' post='616114']
Co nas tragicznego jako naród może jeszcze spotkać za rządów tych POjebów,tylko klęski,żywioły,afery,i zamachy,i praca aż do śmierci.Brawo dla ich wyborców,wzięli za to wszystko i za gamoni odpowiedzialnośc.
[/quote]
To i tak dobrze że komuchom nic nie wyszło z tym ACTA.
Avatar
Pelagia Zając / 30 marca 2012 o 07:49
0
Co nas tragicznego jako naród może jeszcze spotkać za rządów tych POjebów,tylko klęski,żywioły,afery,i zamachy,i praca aż do śmierci.Brawo dla ich wyborców,wzięli za to wszystko i za gamoni odpowiedzialnośc.
Avatar
Oleksy / 30 marca 2012 o 12:20
0
Leszek Barwiński to ten przestępca? Skazany za ataki na urzędniczkę, obecnie przeciw niemu toczy się sprawa karna z oskarżenia publicznego. Pisał o nim Nasz Region http://www.nregion.pl/aktualnosci/nasz_nregion_12%2874%29
Ten człowiek nie jest przecież rolnikiem. Jest bezrobotny. Jakim prawem przestępca reprezentuje prawdziwych rolników? Kto go wybrał?!
Avatar
s / 30 marca 2012 o 09:32
0
A mnie ciekawi iel bedziecie płacić za chleb:)"
Avatar
antyŻUK / 30 marca 2012 o 09:11
0
A mnie ciekawi z czego będą żyć niektórzy rolnicy jak skończą się dopłaty z Unii...
Avatar
BORYNA / 30 marca 2012 o 09:02
0
[quote name='Gość' timestamp='1333088185' post='616142']
Ciekawi mnie ilu rolników miało wykupione ubezpieczenie.
[/quote]
Ubezpieczenie upraw od wymarznięcia,polisa kosztuje tyle co zbiór z trzech lat.
Avatar
Rolnik / 30 marca 2012 o 08:36
0
Przezorny zawsze ubezpieczony.Dobrze, że wymarzło, bo firma ubezpieczeniowa wypłaci tyle ile dochód z tego i to bez pracy przy zbiorze.Gorzej z tymi co sobie nie ubezpieczyli upraw , ale to ich strata na oszczędzaniu.
Avatar
Josef / 30 marca 2012 o 08:20
0
Sytuacja w rolnictwie jest bardzo poważna.W całym kraju wymarzły pszenice,żyta i rzepaki.Zanosi się na szalony wzrost cen.Na podsiew wiosenny nie ma materiału siewnego.Trzeba kupić,ale gdzie ?W unii,a ta podnosi ceny!Minister rolnictwa z gumo filcowych/PSL/ ma się dobrze.Pawlak też.A rolnik ma myśleć o sobie,bo oni są zajęci koalicją.W województwie zabiera głos przewodniczący nie istniejącego związku zawodowego rolników!!!Leppera udusili i kto się zajmie obroną rolników? A może "TW ps.Roman"????Jest do spraw rolnych!?Ale też z PSL-u,a oni się rolnikami nie zajmują,bo jeszcze nie ma wyborów!
Sytuacja w rolnictwie jest bardzo poważna.W całym kraju wymarzły pszenice,żyta i rzepaki.Zanosi się na szalony wzrost cen.Na podsiew wiosenny nie ma materiału siewnego.Trzeba kupić,ale gdzie ?W unii,a ta podnosi ceny!Minister rolnictwa z gumo filcowych/PSL/ ma się dobrze.Pawlak też.A rolnik ma myśleć o sobie,bo oni są zajęci koalicją.W województwie zabiera głos przewodniczący nie istniejącego związku zawodowego rolników!!!Leppera udusili i kto się zajmie obroną rolników? A może "TW ps.Roman"????Jest do spraw rolnych... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2012 o 08:16
0
Ciekawi mnie ilu rolników miało wykupione ubezpieczenie.
Avatar
KK / 30 marca 2012 o 08:13
0
Może by tak chłopi zaczeli się ubezpieczać ,im zawsze wiatr w oczy czy maja dużo czy nmało ,a to klęska urodzaju a to inna .
Avatar
Kolka / 30 marca 2012 o 07:51
0
[quote name='Pelagia Zając' timestamp='1333086574' post='616114']
Co nas tragicznego jako naród może jeszcze spotkać za rządów tych POjebów,tylko klęski,żywioły,afery,i zamachy,i praca aż do śmierci.Brawo dla ich wyborców,wzięli za to wszystko i za gamoni odpowiedzialnośc.
[/quote]
To i tak dobrze że komuchom nic nie wyszło z tym ACTA.
Avatar
Pelagia Zając / 30 marca 2012 o 07:49
0
Co nas tragicznego jako naród może jeszcze spotkać za rządów tych POjebów,tylko klęski,żywioły,afery,i zamachy,i praca aż do śmierci.Brawo dla ich wyborców,wzięli za to wszystko i za gamoni odpowiedzialnośc.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 0 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 0

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 1

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 26 4

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 5

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 36 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!