Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

9 stycznia 2012 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Rolnicy chcą referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego

Autor: Zdjęcie autora AA
1 8 A A

Na wsiach będą zbierane podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie wieku emerytalnego. Akcję organizowaną przez NSZZ "Solidarność” włączyli się także rolnicy z naszego województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nasza akcja zaczęła się w środę – mówi Teresa Hałas, przewodnicząca Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych ,,Solidarność” w Lublinie. – Chcielibyśmy aby listy, na których mogą podpisywać się rolnicy, były dostępne np. w sklepach. Taka lista została wyłożona w jednym ze sklepów m.in. w miejscowości Dzworzyska w powiecie krasnostawskim. Ludzie chętnie się wpisują.

Akcja ma związek z zapowiedzią premiera Donald Tuska. W exposé szef rządu ogłosił wyrównanie i podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia. Związkowcy rozpoczęli protest. W połowie grudnia obradująca w Katowicach Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność” przyjęła uchwałę w sprawie rozpoczęcia akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o ogólnokrajowe referendum w sprawie zachowania obecnych rozwiązań emerytalnych.

Związkowcy tłumaczą, że aby uchwała w sprawie przeprowadzenia referendum trafiła pod obrady Sejmu, potrzebne jest zebranie 500 tysięcy podpisów. Przedstawiciele rolniczej "Solidarności” w naszym regionie chcą włączyć w akcję również sołtysów. – Jest pozytywny odzew w tej sprawie – dodaje Hałas.

Popisy będą zbierane do 23 stycznia.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2012 o 09:37
0
[quote name='Josef' timestamp='1326267128' post='582197']
Nie trzeba referendum,tylko w wyborach ani jednego głosu dla zdrajców z PSL-u i PO.Trzeba wybrać swoich ludzi sprawdzonych i załatwią sprawę.Jeżeli ulegamy oszustom gum filcowym i hazardzistom to mamy efekty.Wieś jak Polska długa i szeroka musi zrezygnować z cwaniaków tych partii,szczególnie z PSL-u,który od wojny żeruje na niewiedzy ludzkiej!Oni zawsze są dobrzy ze wszystkimi:z komunistami i Żydami,każdy im odpowiada byle załapać się na stołki!
[/quote]
Oni są jak G.Ó.W.N.O przyklejone do okrętu, obojętnie z kim byle by zawsze do przodu. Zawsze bez honoru i bez ambicji,tylko władza.
[quote name='Josef' timestamp='1326267128' post='582197']
Nie trzeba referendum,tylko w wyborach ani jednego głosu dla zdrajców z PSL-u i PO.Trzeba wybrać swoich ludzi sprawdzonych i załatwią sprawę.Jeżeli ulegamy oszustom gum filcowym i hazardzistom to mamy efekty.Wieś jak Polska długa i szeroka musi zrezygnować z cwaniaków tych partii,szczególnie z PSL-u,który od wojny żeruje na niewiedzy ludzkiej!Oni zawsze są dobrzy ze wszystkimi:z komunistami i Żydami,każdy im odpowiada byle załapać się na stołki!rozwiń
Avatar
Josef / 11 stycznia 2012 o 08:32
0
Nie trzeba referendum,tylko w wyborach ani jednego głosu dla zdrajców z PSL-u i PO.Trzeba wybrać swoich ludzi sprawdzonych i załatwią sprawę.Jeżeli ulegamy oszustom gum filcowym i hazardzistom to mamy efekty.Wieś jak Polska długa i szeroka musi zrezygnować z cwaniaków tych partii,szczególnie z PSL-u,który od wojny żeruje na niewiedzy ludzkiej!Oni zawsze są dobrzy ze wszystkimi:z komunistami i Żydami,każdy im odpowiada byle załapać się na stołki!
Avatar
MamDość / 11 stycznia 2012 o 07:08
0
Rolnicy to niech się nie udzielają w ogóle bo są grupą uprzywilejowaną. Niech zaczną prowadzić księgowość,płacić ZUS, zamiast śmiesznie niskiego KRUSu i podatek dochodowy. W mieście byle właściciel choćby kiosku musi wszystko płacić i nie ma dopłat unijnych,dopłat do paliwa,dopłat na jakikolwiek sprzęt ani preferencyjnych kredytów ! W większości małych gospodarstw nic się nie zmieniło od 30 lat,zero rozwoju tylko ciągłe narzekanie.Jak ktoś jest leniem to nic nie ma.Prawa wolnego rynku nie dotyczą rolników? A co to,oni wszyscy są upośledzeni,czy specjalnej troski? Pora wyrównać szanse, wiejska sielanka się skończyła. mnie nikt nie utrzymuje !
Rolnicy to niech się nie udzielają w ogóle bo są grupą uprzywilejowaną. Niech zaczną prowadzić księgowość,płacić ZUS, zamiast śmiesznie niskiego KRUSu i podatek dochodowy. W mieście byle właściciel choćby kiosku musi wszystko płacić i nie ma dopłat unijnych,dopłat do paliwa,dopłat na jakikolwiek sprzęt ani preferencyjnych kredytów ! W większości małych gospodarstw nic się nie zmieniło od 30 lat,zero rozwoju tylko ciągłe narzekanie.Jak ktoś jest leniem to nic nie ma.Prawa wolnego rynku nie dotyczą rolników? A co to,oni wszyscy są upośledz... rozwiń
Avatar
pawel1981 / 11 stycznia 2012 o 05:08
0
Witam. Nie można ludziom zmieniać reguł w trakcie gry - tak mówi się w przypadku wielu grup zawodowych, ale nie rolników - już zmienili je raz pisowcy w sprawie rent strukturalnych, potem peowcy w sprawie zmian dla kobiet z 55 na 60 w rolnictwie (przy dostatecznie długim stażu pracy), a teraz kombinują jak wydłużyć dalej. Rozumiem 67 lat dla tych, którzy niedawno zaczęli albo zaczynają pracę, ale nie zapominajmy, że czynnikami, które wpływały dawniej na podjęcie decyzji, jaki zawód się wybiera były między innymi zarobki, satysfakcja i warunki socjalne (przywileje). Jeśli ktoś myśli, że pójdzie za rok na emeryturę, a nagle dowiaduje się, że przepracuje jeszcze 5, a następnie, że jeszcze troszeczkę, to jest to nic innego, jak żenująca próba wydojenia paru groszy od ludzi.

Pozdrawiam!
Witam. Nie można ludziom zmieniać reguł w trakcie gry - tak mówi się w przypadku wielu grup zawodowych, ale nie rolników - już zmienili je raz pisowcy w sprawie rent strukturalnych, potem peowcy w sprawie zmian dla kobiet z 55 na 60 w rolnictwie (przy dostatecznie długim stażu pracy), a teraz kombinują jak wydłużyć dalej. Rozumiem 67 lat dla tych, którzy niedawno zaczęli albo zaczynają pracę, ale nie zapominajmy, że czynnikami, które wpływały dawniej na podjęcie decyzji, jaki zawód się wybiera były między innymi zarobki, satysfakcja i warunk... rozwiń
Avatar
b / 10 stycznia 2012 o 19:30
0
[quote name='a' timestamp='1326215695' post='582018']
popieram zrównanie wieku emerytalnego. rolnicy teraz biorą emerytury i renty, na które składają się podatnicy, a i tak dodatkowo pracują na roli do starości. reszta społeczeństwa takiej możliwości nie ma a podatki płacić musi. konstytucja zakłada równość wszystkich obywateli i pora tego dopilnować!
[/quote]

Ach, co za głupoty. A kto składa się na twoją emeryturę, nie podatnicy? tylko na chłopów podatnicy? A emeryci nie płacą podatków? Najpierw się zorientuj w tym bałaganie, a potem wypisuj durne hasła o równości konstytucyjnej, bo do niej ho ho, jak nam daleko.
[quote name='a' timestamp='1326215695' post='582018']
popieram zrównanie wieku emerytalnego. rolnicy teraz biorą emerytury i renty, na które składają się podatnicy, a i tak dodatkowo pracują na roli do starości. reszta społeczeństwa takiej możliwości nie ma a podatki płacić musi. konstytucja zakłada równość wszystkich obywateli i pora tego dopilnować!
[/quote]

Ach, co za głupoty. A kto składa się na twoją emeryturę, nie podatnicy? tylko na chłopów podatnicy? A emeryci nie płacą podatków? N... rozwiń
Avatar
tomek / 10 stycznia 2012 o 18:51
0
Właśnie Waldi jesst jednym z nielicznych,który stawia opory Donkowi. Pewnie gdyby rządziło SLD lub Ruch Palikaota,albo samo PO już dawno by to przeszło?Zastanów sie co piszesz.Codziennie w prasie pojawia się likwidacja KRUS itd itp. media robią "nagonkę" i gdyby nie Waldi to pewnie by tak już było.
Avatar
a / 10 stycznia 2012 o 18:14
0
popieram zrównanie wieku emerytalnego. rolnicy teraz biorą emerytury i renty, na które składają się podatnicy, a i tak dodatkowo pracują na roli do starości. reszta społeczeństwa takiej możliwości nie ma a podatki płacić musi. konstytucja zakłada równość wszystkich obywateli i pora tego dopilnować!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2012 o 17:35
0
Ale Was Pawlak załatwił, praca na roli do 67 roku życia to paranoja.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2012 o 09:37
0
[quote name='Josef' timestamp='1326267128' post='582197']
Nie trzeba referendum,tylko w wyborach ani jednego głosu dla zdrajców z PSL-u i PO.Trzeba wybrać swoich ludzi sprawdzonych i załatwią sprawę.Jeżeli ulegamy oszustom gum filcowym i hazardzistom to mamy efekty.Wieś jak Polska długa i szeroka musi zrezygnować z cwaniaków tych partii,szczególnie z PSL-u,który od wojny żeruje na niewiedzy ludzkiej!Oni zawsze są dobrzy ze wszystkimi:z komunistami i Żydami,każdy im odpowiada byle załapać się na stołki!
[/quote]
Oni są jak G.Ó.W.N.O przyklejone do okrętu, obojętnie z kim byle by zawsze do przodu. Zawsze bez honoru i bez ambicji,tylko władza.
[quote name='Josef' timestamp='1326267128' post='582197']
Nie trzeba referendum,tylko w wyborach ani jednego głosu dla zdrajców z PSL-u i PO.Trzeba wybrać swoich ludzi sprawdzonych i załatwią sprawę.Jeżeli ulegamy oszustom gum filcowym i hazardzistom to mamy efekty.Wieś jak Polska długa i szeroka musi zrezygnować z cwaniaków tych partii,szczególnie z PSL-u,który od wojny żeruje na niewiedzy ludzkiej!Oni zawsze są dobrzy ze wszystkimi:z komunistami i Żydami,każdy im odpowiada byle załapać się na stołki!rozwiń
Avatar
Josef / 11 stycznia 2012 o 08:32
0
Nie trzeba referendum,tylko w wyborach ani jednego głosu dla zdrajców z PSL-u i PO.Trzeba wybrać swoich ludzi sprawdzonych i załatwią sprawę.Jeżeli ulegamy oszustom gum filcowym i hazardzistom to mamy efekty.Wieś jak Polska długa i szeroka musi zrezygnować z cwaniaków tych partii,szczególnie z PSL-u,który od wojny żeruje na niewiedzy ludzkiej!Oni zawsze są dobrzy ze wszystkimi:z komunistami i Żydami,każdy im odpowiada byle załapać się na stołki!
Avatar
MamDość / 11 stycznia 2012 o 07:08
0
Rolnicy to niech się nie udzielają w ogóle bo są grupą uprzywilejowaną. Niech zaczną prowadzić księgowość,płacić ZUS, zamiast śmiesznie niskiego KRUSu i podatek dochodowy. W mieście byle właściciel choćby kiosku musi wszystko płacić i nie ma dopłat unijnych,dopłat do paliwa,dopłat na jakikolwiek sprzęt ani preferencyjnych kredytów ! W większości małych gospodarstw nic się nie zmieniło od 30 lat,zero rozwoju tylko ciągłe narzekanie.Jak ktoś jest leniem to nic nie ma.Prawa wolnego rynku nie dotyczą rolników? A co to,oni wszyscy są upośledzeni,czy specjalnej troski? Pora wyrównać szanse, wiejska sielanka się skończyła. mnie nikt nie utrzymuje !
Rolnicy to niech się nie udzielają w ogóle bo są grupą uprzywilejowaną. Niech zaczną prowadzić księgowość,płacić ZUS, zamiast śmiesznie niskiego KRUSu i podatek dochodowy. W mieście byle właściciel choćby kiosku musi wszystko płacić i nie ma dopłat unijnych,dopłat do paliwa,dopłat na jakikolwiek sprzęt ani preferencyjnych kredytów ! W większości małych gospodarstw nic się nie zmieniło od 30 lat,zero rozwoju tylko ciągłe narzekanie.Jak ktoś jest leniem to nic nie ma.Prawa wolnego rynku nie dotyczą rolników? A co to,oni wszyscy są upośledz... rozwiń
Avatar
pawel1981 / 11 stycznia 2012 o 05:08
0
Witam. Nie można ludziom zmieniać reguł w trakcie gry - tak mówi się w przypadku wielu grup zawodowych, ale nie rolników - już zmienili je raz pisowcy w sprawie rent strukturalnych, potem peowcy w sprawie zmian dla kobiet z 55 na 60 w rolnictwie (przy dostatecznie długim stażu pracy), a teraz kombinują jak wydłużyć dalej. Rozumiem 67 lat dla tych, którzy niedawno zaczęli albo zaczynają pracę, ale nie zapominajmy, że czynnikami, które wpływały dawniej na podjęcie decyzji, jaki zawód się wybiera były między innymi zarobki, satysfakcja i warunki socjalne (przywileje). Jeśli ktoś myśli, że pójdzie za rok na emeryturę, a nagle dowiaduje się, że przepracuje jeszcze 5, a następnie, że jeszcze troszeczkę, to jest to nic innego, jak żenująca próba wydojenia paru groszy od ludzi.

Pozdrawiam!
Witam. Nie można ludziom zmieniać reguł w trakcie gry - tak mówi się w przypadku wielu grup zawodowych, ale nie rolników - już zmienili je raz pisowcy w sprawie rent strukturalnych, potem peowcy w sprawie zmian dla kobiet z 55 na 60 w rolnictwie (przy dostatecznie długim stażu pracy), a teraz kombinują jak wydłużyć dalej. Rozumiem 67 lat dla tych, którzy niedawno zaczęli albo zaczynają pracę, ale nie zapominajmy, że czynnikami, które wpływały dawniej na podjęcie decyzji, jaki zawód się wybiera były między innymi zarobki, satysfakcja i warunk... rozwiń
Avatar
b / 10 stycznia 2012 o 19:30
0
[quote name='a' timestamp='1326215695' post='582018']
popieram zrównanie wieku emerytalnego. rolnicy teraz biorą emerytury i renty, na które składają się podatnicy, a i tak dodatkowo pracują na roli do starości. reszta społeczeństwa takiej możliwości nie ma a podatki płacić musi. konstytucja zakłada równość wszystkich obywateli i pora tego dopilnować!
[/quote]

Ach, co za głupoty. A kto składa się na twoją emeryturę, nie podatnicy? tylko na chłopów podatnicy? A emeryci nie płacą podatków? Najpierw się zorientuj w tym bałaganie, a potem wypisuj durne hasła o równości konstytucyjnej, bo do niej ho ho, jak nam daleko.
[quote name='a' timestamp='1326215695' post='582018']
popieram zrównanie wieku emerytalnego. rolnicy teraz biorą emerytury i renty, na które składają się podatnicy, a i tak dodatkowo pracują na roli do starości. reszta społeczeństwa takiej możliwości nie ma a podatki płacić musi. konstytucja zakłada równość wszystkich obywateli i pora tego dopilnować!
[/quote]

Ach, co za głupoty. A kto składa się na twoją emeryturę, nie podatnicy? tylko na chłopów podatnicy? A emeryci nie płacą podatków? N... rozwiń
Avatar
tomek / 10 stycznia 2012 o 18:51
0
Właśnie Waldi jesst jednym z nielicznych,który stawia opory Donkowi. Pewnie gdyby rządziło SLD lub Ruch Palikaota,albo samo PO już dawno by to przeszło?Zastanów sie co piszesz.Codziennie w prasie pojawia się likwidacja KRUS itd itp. media robią "nagonkę" i gdyby nie Waldi to pewnie by tak już było.
Avatar
a / 10 stycznia 2012 o 18:14
0
popieram zrównanie wieku emerytalnego. rolnicy teraz biorą emerytury i renty, na które składają się podatnicy, a i tak dodatkowo pracują na roli do starości. reszta społeczeństwa takiej możliwości nie ma a podatki płacić musi. konstytucja zakłada równość wszystkich obywateli i pora tego dopilnować!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2012 o 17:35
0
Ale Was Pawlak załatwił, praca na roli do 67 roku życia to paranoja.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!