Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

23 października 2019 r.
17:44

Rektor się nie ugiął, mimo sprzeciwu pracowników uniwersytetu. Wojewoda został odznaczony

0 79 A A
Anna Dąbrowska z Homo Faber na środowej uroczystości przyznawania medali Przyjaciół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
Anna Dąbrowska z Homo Faber na środowej uroczystości przyznawania medali Przyjaciół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (fot. Krzysztof Mazur)

Mimo sprzeciwu części pracowników i innych środowisk władze UMCS wręczyły medal wojewodzie lubelskiemu Przemysławowi Czarnkowi. – Nie obchodzą mnie poglądy pana wojewody – tłumaczy rektor uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Protestują ci, którzy protestowali też gdy robiliśmy reformę uniwersytetu. Cieszyłbym się, gdyby przyszli i powiedzieli, że chcą w czymś pomóc. Protestować jest najłatwiej, budować trudniej – mówił wczoraj rano podczas spotkania z dziennikarzami rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski.

Chodzi o wyróżnienie Medal Amicis Universitatis Mariae Curie-Skłodowska przyznawane osobom zasłużonym dla uniwersytetu. W trakcie dzisiejszej inauguracji roku akademickiego na największej lubelskiej uczelni wręczono je byłej minister finansów Teresie Czerwińskiej, prezydentowi Lublina Krzysztofowi Żukowi, marszałkowi województwa Jarosławowi Stawiarskiemu i wojewodzie lubelskiemu Przemysławowi Czarnkowi.

– Te medale przyznajemy osobom, które pomogły nam w budowie uczelni – podkreśla rektor Michałowski. Jak tłumaczy, doceniono wkład Przemysława Czarnka m.in. w pomoc przy pozyskaniu rządowych funduszy na budowę Kampusu Zachodniego czy uregulowaniu kwestii własnościowych jednego z domów studenckich. – Ja nie patrzę na względy polityczne. Mnie w ogóle nie obchodzą poglądy pana wojewody – stwierdza.

Podczas głosowania kandydatura wojewody lubelskiego podzieliła członków uczelnianego Senatu. Decyzję krytykowali też inni pracownicy uniwersytetu.

– Medal Przyjaciół Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej władze uczelni - bez żadnych konsultacji z nami, pracownicami i pracownikami - przekazują wojewodzie lubelskiemu Przemysławowi Czarnkowi, który szczyci się nienawiścią do Ukraińców, LGBT, muzułmanów, a rolę kobiet ogranicza do reprodukcji. Dlatego proszę, aby zrezygnowano dzisiaj z wręczenia medalu – napisał w liście otwartym dr hab. Tomasz Kitliński, wykładowca UMCS i kandydat SLD na posła w niedawnych wyborach parlamentarnych.

Protestowali nie tylko naukowcy. – Honorowanie przez największy lubelski uniwersytet człowieka znanego ze skrajnych, urągających współczesnej wiedzy poglądów, nie licuje z powagą poważnej, publicznej uczelni. Jego postawa moralna: szowinistyczne, ksenofobiczne, homofobiczne i mizoginiczne wypowiedzi także nie powinny znajdować wsparcia instytucji, której patronką jest kobieta, która znalazła swój dom w innym kraju – możemy przeczytać w oświadczeniu stowarzyszenia Homo Faber.

Władze uczelni nie ugięły się głosom sprzeciwu i medal wojewodzie wręczyły. W trakcie przyznawania wyróżnienia ktoś z sali krzyknął: „Wstyd i hańba!”.

– Za te słowa mogę tylko przeprosić i pozostawić państwu komentarz do tych wydarzeń – skomentował rektor Michałowski.

 

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
/ 23 października 2019 r. o 21:39
+31
Pan CZARNEK wygrał sprawę w NSA z ZUkiem, którego osłaniali "wybitni prawnicy"
 Właśnie Żuk zlamal prawo, dlaczego człowiek łamiący prawo i konstytucję też dostaje medal? Dlaczego nie protestujecie przeciwko wreczeniu medalu dla Żuka?
Avatar
Gość 51 / 23 października 2019 r. o 18:31
+31
Czy upominanie się o prawdę o zbrodniach UPA na Polakach, Żydach dokonanych w IIWS jest przejawem nienawiści do Ukraińców? Czy przywiązanie do prawa naturalnego, przeciwstawienie się tęczowej ideologii równa się nienawiści do ludzi LGBT?
Avatar
BRAWO PAN CZARNEK !! / 23 października 2019 r. o 20:37
+28
Pan CZARNEK wygrał sprawę w NSA z ZUkiem, którego osłaniali "wybitni prawnicy"
Avatar
człowiek prawy / 23 października 2019 r. o 20:09
+28
w wyniku demokratycznych procedur i woli  ludu/narodu/społczeństwa, profesor Czarnek cieszy sie w naszym regionie najwyższym zaufaniem społecznym , w demokratycznych wyborach uzyskał blisko 88 tys głosów a protestujacy przeciwko uhonorowaniu profesora Czarnka wykładowca UMCS jakies marne 2300 głosów. DEMOKRACJA W POLSCE MA SIE BARDZO DOBRZE TYLKO SAMOZWAŃCZY "OBRONCY DEMOKRACJI" NIE MOGĄ SIĘ Z TYM POGODZIĆ. typowa lewicowa mentalnosć
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 18:46
+24
Czarnek nie jest z mojej bajki tak jak i jego ekipa ale Rektor poprosil o pomoc dla Uniwersytetu, którą uzyskal. W takiej sytuacji normalnym zachowaniem(cywilizowanym) jest podziekowanie. Człowiek pokazal ze ma klasę i wiecej odwagi od ujadających anonimowych komentatorów.
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 18:53
+23
Wstyd dla miasta to ta uczelnia ze swoją post- kadrą. Edukacja na poziomie pierwszych klas dawnego liceum.
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 19:33
+20
Lewactwo nie może zdzierżyć jak coś jest nie po ich myśli.
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 19:01
+20
"Homo niewiadomo" uzurpuje sobie prawo do narzucania większości norm i przekonań sprzecznych z rozumem, zdrowym rozsądkiem, dobrym wychowaniem, nauką, tradycją, prawdą historyczną i wolą narodu. Nie poddawajmy się terrorowi tych nowoczesnych trendów, bo ludzkość już przerabiała takie doświadczenia w Sodomie i Gomorze. Wiemy, czy to się skończyło.
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 18:29
+19
Brawa dla Posła Czarnka, niech nie protestują i wezmą się do roboty, nieroby.
Avatar
człowiek prawy / 23 października 2019 r. o 20:40
+17
profesor Przemysław Czarnek to najlepszy z najleszych lubelskich polityków, powinien zastąpić Gowina na stanowisku ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - i skonczyc z lewacką ideologia na polskich uczelniach. Nauka ma służyć prawdzie a nie wykolejonym urojeniom
Avatar
Czytelnik / 31 października 2019 r. o 12:22
-1
TEN REKTOR TO HAŃBA DLA UCZELNI I POLICZEK DLA ABSOLWENTÓW
 Zgadza się.
Avatar
Czytelnik / 31 października 2019 r. o 12:21
0
Czy upominanie się o prawdę o zbrodniach UPA na Polakach, Żydach dokonanych w IIWS jest przejawem nienawiści do Ukraińców?[/quote] Popieram, tak jak domaganie się prawdy o mordach dokonanych przez Polaków na Żydach czy polskich szmalcownikach wydających Żydów Niemcom. Co do nienawiści do Ukraińców to nazywanie uroczystości ku czci ukraińskich dzieci i innych cywili zamordowanych przez Polaków "hucpą" już jest jak najbardziej karygodną wartą politowania wypowiedzią godną kanalii i któ©ą można jak najbardziej nazwać nienawistną. [quote]Czy przywiązanie do prawa naturalnego, przeciwstawienie się tęczowej ideologii równa się nienawiści do ludzi LGBT?
Nie ma czegoś takiego jak "tęczowa ideologia". Chyba, że dla ciebie "tęczową ideologią" jest stwierdzenie naturalnego faktu, że homoseksualista to normalny pełnoprawny człowiek.
Nie ma czegoś takiego jak "tęczowa ideologia". Chyba, że dla ciebie "tęczową ideologią" jest stwierdzenie naturalnego faktu, że homoseksualista to normalny pełnoprawny człowiek. rozwiń
Avatar
Gość / 24 października 2019 r. o 17:25
-3
TEN REKTOR TO HAŃBA DLA UCZELNI I POLICZEK DLA ABSOLWENTÓW
Avatar
byłem tam kiedyś / 24 października 2019 r. o 16:22
-3
" ale Wojewoda przyczynił się do rozwoju i dał pieniądze.Przecież mógł nie dać. Pan jest Rektorem i Pan odpowiada za sprawiedliwość i bezstronność polityczną na uczelni. I za to dziękujemy." Jaki dobry pan ten wojewoda. Mógł nie dać , a dał. A inny by dał ? Może by i dał , ale ile by się na mruczał. To tak jak w tym dowcipie o dobrym wujku. Przyjechał w odwiedziny wujek i mówi do siostrzeńca: Jesteś fajnym chłopakiem i bardzo cie lubię. Gdybym miał to dałbym ci 50 zł. A inny by ci dał? Może by i dał , ale ile by się na mruczał.
Avatar
gość / 24 października 2019 r. o 12:38
+5
Brawo Panie Rektorze.Bardzo dobre posunięcie.Polska jest podzielona na dobroć i na nienawiść.Pan nie patrząc na ten problem udekorował tych co potrzeba.Dziękuję za odwagę i sprawiedliwość. W końcu nie jestem zwolennikiem dobrej zmiany ale Wojewoda przyczynił się do rozwoju i dał pieniądze.Przecież mógł nie dać. Pan jest Rektorem i Pan odpowiada za sprawiedliwość i bezstronność polityczną na uczelni. I za to dziękujemy.
Avatar
gerq / 24 października 2019 r. o 12:36
+8
rozumiem że można nawet faszystę obdzielać medalami bo załatwił kasę dla UMCS. Panie rektorze wstyd pan przynosisz swoim zachowaniem.
 Ale nikt tobie medalu nie dał, więc co pyszczysz?
Avatar
byłem tam kiedyś / 24 października 2019 r. o 12:25
-7
rozumiem że można nawet faszystę obdzielać medalami bo załatwił kasę dla UMCS. Panie rektorze wstyd pan przynosisz swoim zachowaniem.
Avatar
Zz / 24 października 2019 r. o 11:55
+10
a tak na marginesie , ten caly czarnek to kawał sukinsyna  z tego co się czyta No ale nie ma się czemu dziwić, kaczyński lubi obstawiać  się  sukinsynami umoczonymi maryjanami czy magistrami zero tudzież innymi adryjanami. BMW =  biernym mierny ale wierny , a gdy dużo szczeka to  może nawet zostać  posłem PiS  tak jak tarczyński, kempa czy mazurek
 Piękny język miłości i tolerancja polskiej lewicy. Brawo, brawo, brawo!
Avatar
Przemek / 24 października 2019 r. o 11:50
+10
Za to koledzy pana Kitlinskiego szczycą się nienawiścią do zakonnic, księży czy praktykujących katolików. Ale to panu nie przeszkadza, prawda panie Tomaszu. Swoją drogą zastanawiajaca jest miłość pana Kitlinskiego do muzułmanów, którzy wiadomo jak miluja LGBT szczególnie w krajach islamskich.
Avatar
mryj / 24 października 2019 r. o 11:39
+11
Brawa dla pana Rektora! Bardzo dobrze, że oddziela pan poglądy od działań w momencie gdy kieruje Pan UMCS. Uczelnie powinny być wolne od tej czy innej ideologii, natomiast jaka na UMCS panuje "wolność i toleracja" dla ludzi myślących inaczej niż chciała by np. paniusia ze zdjęcia, widać właśnie po tych protestach i wpisach na forum. Niech to do waszych zlewaczalych głów wreszcie dotrze - to, że ktoś myśli inaczej niż wy, nie znaczy, że myśli źle i nie daje wam prawa sugerować, że rektor powinien iść do odstrzału, jek tu jeden z komentujących sugeruje. Tego rodzaju ignorancja i zadufanie w sobie nie jest cechą prawdziwych naukowców. Nagrody za poglądy przerabialiśmy już w czasch PRL, ale jak widać sieroty po dawnej ideologii końca tego "ustroju społecznej szczęśliwości" nie zauważyły. A to, że pan Czarnek zdobył najwięcej na lubelszczyźnie głosów, pokazuje, że ludzie jego działania popierają. I nie zmieni tego wasz kwik (bo krytyką tego nazwać nie można).
Brawa dla pana Rektora! Bardzo dobrze, że oddziela pan poglądy od działań w momencie gdy kieruje Pan UMCS. Uczelnie powinny być wolne od tej czy innej ideologii, natomiast jaka na UMCS panuje "wolność i toleracja" dla ludzi myślących inaczej niż chciała by np. paniusia ze zdjęcia, widać właśnie po tych protestach i wpisach na forum. Niech to do waszych zlewaczalych głów wreszcie dotrze - to, że ktoś myśli inaczej niż wy, nie znaczy, że myśli źle i nie daje wam prawa sugerować, że rektor powinien iść do odstrzału, jek tu jeden z kom... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Mimo nieobecności kilku podstawowych piłkarzy Wisła Puławy wygrała w Białej Podlaskiej 2:0. A Podlasie na finiszu rozgrywek zanotowało właśnie trzecią porażkę z rzędu. Mimo to piłkarze Rafała Borysiuka znowu utrzymali się w bezpiecznej strefie tabeli. Mają jednak ciągle tylko punkt przewagi nad Orlętami Spomlek i dwa nad KS Wiązownica. A to zapowiada duże emocje w ostatniej serii gier.

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Ciekawa sytuacja w grupie czwartej III ligi. Drużyny, który utrzymują się nad kreską znowu przegrały swoje mecze. Z kolei te ze strefy spadkowej przedłużyły nadzieje na utrzymanie. Nie wszystkie, bo Stal Kraśnik została w sobotę trzecim spadkowiczem. Reszta ekip powalczy o ligowy byt w ostatniej kolejce. W tym gronie będzie Lewart Lubartów, który prowadził na wyjeździe z Chełmianką 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2.

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini protestowali w sobotę w pobliżu przejścia granicznego w Koroszczynie. W ten sposób domagają się, by prezydent Aleksandr Łukaszenka otworzył granicę z Polską.

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena
film

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena

Dramat podczas skandynawskich derbów na Euro 2020. Christian Eriksen stracił przytomność w 43. minucie meczu Dania – Finlandia, rozgrywanego na stadionie Parken w Kopenhadze. Piłkarz upadł na murawę biegnąc przy linii bocznej boiska.

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?
film

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?

Niedziela zapowiada się dość chłodno i burzowo. Jednak w kolejnych dniach powróci ciepło - w czwartek miejscami może zrobić się upalnie. Należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu.

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował w sobotę, że dni od 15 do 19 czerwca będą w stolicy Rosji wolne od pracy. Pracodawcom w Moskwie mer ponownie zalecił przeniesienie co najmniej 30 proc. pracowników do pracy zdalnej. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]

Miłośnicy win z różnych zakątków Polski przyjechali do Janowca, gdzie swoje stoiska wystawiły najlepsze winnice Małopolskiego Przełomu Wisły. Święto Wina rozpoczęto od tradycyjnego przemarszu z kościoła na janowiecki zamek w towarzystwie strażaków oraz słynnej "Czarnej Damy".

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni
zdjęcia
galeria

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni

81-letni z Międzyrzeca Podlaskiego i 43-letni mieszkaniec gminy Drelów zostali ranni w wypadku w miejscowości Zahajki (powiat bialski). Do zderzenia dwóch samochodów doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej.

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

Puławska lista płac. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe powiatowych urzędników. Najwyższe uposażenie sięga niemal 300 tys. zł. Najniższe nie przekraczają nawet jednej dziesiątej tej sumy.

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

W ostatnim meczu u siebie Lublinianka prowadziła z Kryształem Werbkowice, ale nie dopisała do swojego konta ani jednego punktu. Goście wygrali ostatecznie 4:1. Wszystko wskazuje też na to, że było to ostatnie, domowe spotkanie ekipy z Lublina pod wodzą trenera Dariusza Bodaka. Na Wieniawie są nowi właściciele, a według plotek w lecie w drużynie zajdzie sporo zmian, także na ławce.

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny
Z KRAJU
film

W wypadku zginęło 3-letnie dziecko. Policja szuka tego mężczyzny

Jelenia Góra (woj. dolnośląskie). Dominik Hutnik, domniemany sprawca wypadku, w którym zginęło trzyletnie dziecko, jest poszukiwany listem gończym. Do zdarzenia doszło w niedzielę (6.06) we wsi Koźmin, w województwie dolnośląskim.

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety
film

USA. Motorówka zawisła na krawędzi tamy. W środku były cztery kobiety

Cztery turystki przeżyły chwilę grozy, gdy motorówka, którą płynęły zawisłą na krawędzi tamy w rejonie Austin w Teksasie.

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

Zawodniczki Stelli Kraśnik dostaną stroje i piłki. Dzięki głośnemu skandalowi

100, 150 a nawet 500 złotych wpłacają ludzie w internetowej zrzutce dla Stelli Kraśnik. To efekt skandalu piłkarskiego sprzed tygodnia.

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Włodawianka – Tomasovia 0:7. Sto punktów na horyzoncie

Nie mieli najmniejszych problemów z wygraniem meczu ligowego numer 32 piłkarze Tomasovii. W sobotę rozbili Włodawiankę aż 7:0. I to na boisku rywali. Efekt? Jeżeli w ostatniej kolejce pokonają u siebie z Lutnię Piszczac, to zakończą sezon z dorobkiem… 100 punktów.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie w jednym z lubelskich miast

Odsłonięcie pomnika prezydenta zaplanowano na najbliższy czwartek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.