Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

18 maja 2019 r.
8:16

Ruszyła rekrutacyjna machina na studia w Lublinie. Najpopularniejsze kierunki

4 24 A A

Absolwenci szkół średnich są jeszcze w trakcie egzaminów maturalnych, ale ci zdecydowani mogą już rejestrować się w systemach rekrutacyjnych lubelskich uczelni. Ci, którzy nie podjęli jeszcze decyzji, wciąż mają na to czas.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

UMCS

Internetowa rejestracja kandydatów na największej lubelskiej uczelni została uruchomiona 1 kwietnia. – Na chwilę obecną w systemie widoczny jest ruch, szczególnie jeśli chodzi o cudzoziemców. Największego „boomu rekrutacyjnego” spodziewamy się jednak po otrzymaniu przez maturzystów wyników egzaminów maturalnych – mówi Katarzyna Skałecka z biura prasowego UMCS.

Czas na zarejestrowanie się mija 10 lipca. Tego dnia nastąpi zakończenie rejestracji i możliwości wnoszenia opłat rekrutacyjnych przez osoby ubiegające się o przyjęcie na większość kierunków. Wyjątkiem są logopedia z audiologią, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz kierunki na Wydziale Artystycznym. Tam ze względu na obowiązkowe egzaminy wstępne nabory zakończą się 25 czerwca.

16 lipca komisje rekrutacyjne zakończą postępowanie kwalifikacyjne na kierunkach, na których nie przeprowadza się egzaminów wstępnych. Wtedy też ogłoszone zostaną listy rankingowe i listy osób zakwalifikowanych na studia. – Od 18 do 20 lipca będziemy przyjmować dokumenty od osób przyjętych na studia w pierwszej turze rekrutacji – dodaje Skałecka.

UMCS oferuje kształcenie na 11 wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Kandydaci mogą wybierać spośród ponad 80 kierunków i ok. 250 specjalności. W tym roku uniwersytet na studiach pierwszego stopnia przygotował cztery nowości: wychowanie fizyczne (na Wydziale Zamiejscowym w Puławach), polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie, anglojęzyczny kierunek international relations oraz kierunek prawno-administracyjny - studia stacjonarne i niestacjonarne I oraz II stopnia prowadzone na Wydziale Prawa i Administracji.

Uczelnia nie informuje, które z jej propozycji do tej pory cieszą się największym zainteresowaniem. W ubiegłym roku najwięcej osób starało się o przyjęcie na: finanse i rachunkowość, prawo, psychologię, anglistykę, logistykę, bezpieczeństwo wewnętrzne, Informatyka i Ekonomia.

Natomiast pod względem liczby osób przypadających na jedno miejsce w czołówce były: Psychologia - 9,3 osób na jedno miejsce; Anglistyka - 6,6; Finanse i rachunkowość - 5,7; Jazz i muzyka estradowa - 5,5; Lingwistyka stosowana, profil angielski z niemieckim – 5,2; Biologia, specjalność biologia medyczna – 5,2.

KUL

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rejestracja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu i potrwa do 8 lipca. Ogłoszenie wyników kwalifikacji nastąpi 11 lipca.

Tegoroczną nowością jest kierunek applied anthropology, antropologia stosowana kierunek prowadzony w języku angielskim. To studia interdyscyplinarne, łączące wiedzę o człowieku w wymiarze społeczno-kulturowym, historycznym, biologicznym oraz filozoficznym. Wszyscy studenci tego kierunku odbędą staże zagraniczne bądź praktyki w organizacjach podejmujących działalność międzynarodową, na przykład pozarządowych organizacjach humanitarnych, agencjach pomocowych czy instytucjach podejmujących działania na rzecz imigrantów i uchodźców.

– Ponadto, zgodnie ze zmianami prawnymi wprowadzonymi nową ustawą o szkolnictwie wyższym, kierunek pedagogika specjalna, który dotychczas prowadzony był w systemie studiów licencjackich, staje się kierunkiem jednolitym magisterskim, czyli pięcioletnim – informuje Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

W ubiegłym roku największym zainteresowaniem maturzystów cieszyły się: psychologia, prawo, filologia angielska, pedagogika, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, ekonomia, administracja, zarządzanie, czy sinologia.

Uniwersytet Przyrodniczy

W ubiegłym tygodniu rejestrację na studia rozpoczęła uczelnia przyrodnicza. Potrwa ona do 10 lipca. 12 lipca kandydaci na kierunek hipologia i jeździectwo odbędą sprawdzian z kontaktu z koniem. 15 lipca w systemie kandydaci otrzymają informację o wynikach postępowania kwalifikacyjnego. Proces rekrutacji kończy się, kiedy zakwalifikowani kandydaci w dniach od 16 do 18 lipca złożą wymagane dokumenty.

W ofercie rekrutacyjnej na rok 2019/20 znajduje się 39 kierunków studiów, wśród nich kierunki unikatowe w skali kraju: behawiorystka zwierząt, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, hipologia i jeździectwo, gastronomia i sztuka kulinarna czy biokosmetologia.

W tym roku uczelnia proponuje aż siedem nowości. Należą do nich: mleczarstwo, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, zielarstwo i fitoprodukty, analityka weterynaryjna, pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne oraz zarządzanie zasobami Ziemi, kierunek interdyscyplinarny - unikalny kierunek studiów w Lublinie i w Polsce. Ponadto w ofercie jest także kierunek Global Manager in Agrobusiness - bezpłatne studia anglojęzyczne dla kandydatów z Polski.

W trakcie ubiegłorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Przyrodniczym rekrutowało się 6 tys. kandydatów na studia. Przyjęto ok. 1850 studentów.

– W tym roku została zwiększona liczba miejsc dla kandydatów, uczelnia przygotowała 2150 miejsc tj. ok. 360 miejsc więcej w stosunku do roku ubiegłego. Zwiększenie liczby wynika z dobrych wyników rekrutacyjnych, dużego zainteresowania kierunkami unikatowymi oraz z uwagi na wprowadzenie siedmiu nowych kierunków unikatowych w skali kraju – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego.

W 2018 roku najpopularniejsze pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce były kierunki: weterynaria (9 osób na jedno miejsce), biokosmetologia (7) oraz dietetyka, behawiorystyka zwierząt, geodezja i kartografia, architektura krajobrazu (4).

Politechnika Lubelska

Jako ostatnia, 20 maja internetową rejestrację rozpocznie Politechnika Lubelska. Zakończy się 8 lipca. Wyjątkiem jest kierunek architektura: tutaj rekrutacja potrwa do 21 czerwca, ponieważ 2 i 3 lipca odbędą się egzaminy z rysunku.

Uczelnia oferuje 21 kierunków kształcenia na studiach stacjonarnych I stopnia. W tym roku w ofercie nie ma nowych propozycji. - Przygotowaliśmy w sumie 4360 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. 1830 miejsc czeka na kandydatów na studiach stacjonarnych I stopnia oraz 660 na studiach niestacjonarnych I stopnia – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy PL.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 maja 2019 r. o 09:14
+10
Duży tłok na politologię?
Avatar
Jestem inżynierem, nie kucharzem / 18 maja 2019 r. o 12:28
+6
Na UWM w Olsztynie wymyślili "Gastronomię - Sztukę Kulinarną" i no proszę teraz i w Lublinie jest z podobny z nazwy kierunek. Zabawne, bo kucharzem można być po zasadniczej szkole zawodowej. W programie nauczania na studiach na rzeczonym kierunku nie ma jednak miejsca na naukę gotowania, za to jest na zupełnie coś innego. Moim zdaniem po studiach oczekiwać można od siebie i dla siebie czegoś innego niż zwykłego prozaicznego zajęcia "przy garach". Nieporozumienie z tym kierunkiem jeżeli ma się po nim być kucharzem lub czymś podobnym, po prostu kpina.
Avatar
Gość / 18 maja 2019 r. o 14:15
+3
Dzieciaki nie idźcie na g..ne studia.  
Czyli innymi słowy darujcie sobie Lublin i jedźcie do Warszawy, Krakowa na prawdziwe studia, a nie takie tylko z nazwy. W Lublinie będziecie po prostu zrobieni w balona.
Avatar
Leoncio / 18 maja 2019 r. o 13:20
+3
pielęgnacja zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem konia ma przyszłość
Avatar
zc / 18 maja 2019 r. o 10:36
+3
studia w dobie jej masowości straciły zupełnie sens. Ot takie liceum+
Avatar
Gość / 18 maja 2019 r. o 09:40
+3
Jest kierunek picowanie kibla, toalety?? Bo nawet na to trzeba mieć studia.
Avatar
twister / 18 maja 2019 r. o 09:26
+2
Dzieciaki nie idźcie na g..ne studia. Taka pedagogika jest tylko dla tych co mają znajomości w przedszkolach i szkołach reszta skończy w McDonaldzie.
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 18:22
0
Z Lublina to już nie daleko do Torunia, przcież lepiej tam studiować, na Kolegium Jagiellońskim jest dużo też nowych fajnych kierunków, sama kończe podyplomowe z pedagogiki, mają wyżyszy poziom niż w Lublinie, pewnie kto się do nas nie dostanie to tam pójdzie
Avatar
smalicka / 15 lipca 2019 r. o 11:41
0
mnie zachęcił kierunek Sport i Zdrowie więc złożyłam na niego papieru na WSEHu w Bielsku :D
Avatar
onlineekspertwsb / 24 czerwca 2019 r. o 19:37
0
Witam! Balca, promocja zniżkowa obowiązuje bez względu na formę zapisu - online czy bezpośrednio w wybranym oddziale Wyższej Szkoły Bankowej. Skorzystać z niej moga wszyscy, którzy zapiszą się na studia: stacjonarne lub niestacjonarne. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 r. o 18:22
0
Z Lublina to już nie daleko do Torunia, przcież lepiej tam studiować, na Kolegium Jagiellońskim jest dużo też nowych fajnych kierunków, sama kończe podyplomowe z pedagogiki, mają wyżyszy poziom niż w Lublinie, pewnie kto się do nas nie dostanie to tam pójdzie
Avatar
smalicka / 15 lipca 2019 r. o 11:41
0
mnie zachęcił kierunek Sport i Zdrowie więc złożyłam na niego papieru na WSEHu w Bielsku :D
Avatar
onlineekspertwsb / 24 czerwca 2019 r. o 19:37
0
Witam! Balca, promocja zniżkowa obowiązuje bez względu na formę zapisu - online czy bezpośrednio w wybranym oddziale Wyższej Szkoły Bankowej. Skorzystać z niej moga wszyscy, którzy zapiszą się na studia: stacjonarne lub niestacjonarne. Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Avatar
Balca / 23 czerwca 2019 r. o 02:28
0
Promocja obowiązuje niezależnie od tego na jaki kierunek się zdecyduję? Niezależnie od systemu, czy stacjonarnego, czy niestacjonarnego?
Avatar
onlineekspertwsb / 14 czerwca 2019 r. o 18:06
0
Witam! Lola, promocja znizkowa została przedłużona do 16 lipca. Możesz zatem nadal z aoszczędzić 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł dzięki braku opłaty wpisowego. Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Avatar
Lela / 10 czerwca 2019 r. o 10:09
0
Czyli zapisując się na studia na WSB w czerwcu już nie mamy co liczyć na zniżkę?
Avatar
Marek / 10 czerwca 2019 r. o 09:53
0
Ja startuje na wsb na kierunek- bezpieczeństwo wewnętrzne- Zawsze interesołal mnie ten kierunek, znalazłem go więc nie idę. 
Avatar
onlineekspertwsb / 27 maja 2019 r. o 16:48
0
Już można się zapisywać? Przecież nie ma jeszcze wyników matur. Proszę powiedzieć, czy jeśli nie zdążę do końca maja się zapisać, później już nie będę miała okazji? Nie zdecydowałam się jeszcze na konkretny kierunek.
Witam! Miriana zapisać się na studia I stopnia w oddziałach WSB możesz już teraz. Wszelkie wymagane dokumenty dostarczysz w późniejszym terminie.Zapisując się po 30 maja dalej będziesz mogła się zapisać, jednak możliwe, że mogą zmienić się warunki promocji.   Pozdrawiam, Renata Mazur       Online Ekspert WSB Studia I stopnia  
Witam! Miriana zapisać się na studia I stopnia w oddziałach WSB możesz już teraz. Wszelkie wymagane dokumenty dostarczysz w późniejszym terminie.Zapisując się po 30 maja dalej będziesz mogła się zapisać, jednak możliwe, że mogą zmienić się warunki promocji.   Pozdrawiam, Renata Mazur       Online Ekspert WSB Studia I stopnia   rozwiń
Avatar
onlineekspertwsb / 23 maja 2019 r. o 20:52
-1
Pani Renayo  Czy macie mozliwość studiowanie w weekendy? Mam dpbrą pracę i dostałam sugestię szefostwa o dokształceniu się.
Witam! Olga, oczywiście że tak. W oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej możesz studiować także w systemie niestacjonarnym. Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Avatar
Kiwi / 20 maja 2019 r. o 22:00
-3
Najpopularniejsze kierunki po studiach w PL: Anglia, Norwegia, Niemcy, McDonald...albo zostanie patologia z 500+ godnej pracy w Lublinie przeciez i tak nie ma...hehe to tak jak smieja sie ze na magazyn do Holandii biora kazdego polaczka...
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Lublinianin w pierwszym wyścigu zajął 9 miejsce

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych
galeria
film

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych

Dla mieszkańców niewielkiej miejscowość koło Zwierzyńca 1 czerwca jest jak dzień Wszystkich Świętych. Nie ma rodziny, by nie pamiętali o kimś pochowanym na wojennym cmentarzu. Jednego dnia Niemcy zamordowali tu blisko 200 osób.

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Od dziś tylko jedna aplikacja na smartfony umożliwia opłatę za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Wielu kierowców jest z tego niezadowolonych i twierdzą, że aplikacja nie jest praktyczna i ma fatalne oceny.

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn
Wideo
galeria
film

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn

Po godzinie 22 mieszkańców ulicy Lipowej zaniepokoiły odgłosy maszyn. Okazało się, że właśnie o tej porze, w środku nocy, rozpoczęło się usuwanie drzew przeznaczonych do przesadzenia. Na miejscu doszło do słownych utarczek, gdy przeciwnicy operacji namawiali pracowników firmy ogrodniczej do zaniechania pracy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy
Alarm 24

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy

Nieczynna od dawna latarnia oświetleniowa znajdująca się przed wjazdem na teren dawnej garbarni w Chlewiskach pod Lubartowem stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa osób podróżujących po drodze powiatowej.

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje
5 czerwca 2020, 19:00

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje

W piątek, 5 czerwca o godz. 19 w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin odbędzie się koncert Damiana Ukeje. Wydarzenie będzie zamknięte dla publiczności, a koncert transmitowany będzie na antenie rozgłośni i w Internecie.

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Każdy, kto zamierza załatwić sprawę w miejskim Wydziale Komunikacji powinien się wcześniej umówić, mimo usunięcia trwającej kilka dni awarii systemu kolejkowego.

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski jednak wróci do pomysłu poszerzenia strefy płatnego parkowania. Niedawno radni zdecydowali, że zamiast wydawać pieniądze na parkometry, w mieście powstanie rondo.

Lubelska Wymiana Roślin
7 czerwca 2020, 10:00

Lubelska Wymiana Roślin

Akademia Kreatywności zaprasza na drugą odsłonę Lubelskiej Wymiany Roślin. Wydarzenie adresowane do wszystkich, którzy chcieliby kupić lub sprzedać rośliny odbędzie się 7 czerwca o godz. 10 w Akademii Kreatywności (ul. Zamojska 21).

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

Na intensywną terapię do szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie trafił kolejny pacjent z Covid-19, który wymagał podłączenia do tzw. płucoserca. – Efektem ostatniego poluzowania restrykcji mogą być kolejni pacjenci w ciężkim stanie – ostrzega szef lubelskiej kliniki.

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia i Arka poszły na całość!
film

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia i Arka poszły na całość!

Cztery rzuty karne, samobój, nieuznany gol i przechylenie szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy w szóstej minucie doliczonego czasu gry. To wszystko działo się w niedzielę na stadionie Lechii Gdańsk w meczu derbowym z Arką Gdynia

Epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka. Zostanie poświęcone w rocznicę śmierci hierarchy

Epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka. Zostanie poświęcone w rocznicę śmierci hierarchy

W rocznicę śmierci w lubelskiej archikatedrze zostanie poświęcone epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka – zapowiedział metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Abp Pylak zmarł 6 czerwca 2019 roku. Miał 98 lat.

Lubelskie: Kierowca zakleszczony w ciężarówce po wypadku. Wideo z kamery na hełmie strażaka
film

Lubelskie: Kierowca zakleszczony w ciężarówce po wypadku. Wideo z kamery na hełmie strażaka

O poważnym wypadku na drodze krajowej nr 19 w Wólce Rozwadowskiej pisaliśmy wczoraj.

Lubelski sanepid wydał 123 decyzje o ukaraniu na łączną kwotę ponad 680 tys. zł
film

Lubelski sanepid wydał 123 decyzje o ukaraniu na łączną kwotę ponad 680 tys. zł

– Kary wymierzane ludziom przez sanepid są bezprawne – alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Zwraca również uwagę, że policjanci nie mają prawa przekazywać naszych danych urzędnikom. Tylko w naszym regionie służby sanitarne nałożyły na obywateli kary o wartości blisko 700 tys. zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.