Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 maja 2014 r.
6:15
Edytuj ten wpis

AK się odrodzi? Burmistrz Świdnika apeluje do prezydenta RP

Autor: Zdjęcie autora (aa)
110 39 A A

O powołanie powszechnej, terytorialnej organizacji wojskowej na wzór Armii Krajowej apeluje do prezydenta Bronisława Komorowskiego m.in. burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson. W internecie można poprzeć tę inicjatywę - wystarczy złożyć podpis pod petycją w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inicjatorzy kampanii społecznej "Odbudujmy Armię Krajową” - Stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl - Ruch na Rzecz Obrony Terytorialnej przekonują, że "nasza armia nie posiada obecnie zdolności do odstraszania, obrony i ochrony. Wynikająca z tego słabość jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa”. Dlatego postulują o utworzenie jednostek obrony terytorialnej. Formacje tego typu działają m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii czy też Austrii.

- Takie przeszkolone osoby stanowiłyby wsparcie zarówno w czasie pokoju - w przypadku klęsk żywiołowych, jak też na wypadek zagrożenia - tłumaczy Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. I przekonuje: To można w bardzo łatwy sposób zrobić. Na przykład jeden pluton - przypuszczalnie 30 osób - funkcjonowałby w każdym powiecie. Dłuższe szkolenia mogłyby się odbywać w wakacje. Krótsze - np. raz w tygodniu - na miejscu.

Burmistrz zwraca również uwagę na inny aspekt tej akcji. - Taka inicjatywa byłaby cenna również pod względem wychowawczym i obywatelskim - podkreśla Jakson.

O inicjatywie odbudowy sił obrony terytorialnej burmistrz Świdnika opowie dziś podczas wykładu zorganizowanego przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Spotkanie w Urzędzie Miasta w Świdniku rozpocznie się o godz. 16.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 26 maja 2014 o 21:35
0

to po to trzeba było rozwalić armię ??

Avatar
leoncio / 26 maja 2014 o 21:33
0

Jakson ma " krew na rekach"

Mieszkancy przez kilka lat apelowali do niego zeby poprawił bezpieczenstwo na ulicy Klonowej w Świdniku. Kiedy doszlo juz  do tragicznego wypadku powiedzial ze to nie wina Burmistrza tylko kierujacych.

Teraz przed wyborami proponuje zainstalowac sygnalizacje swietlna i to tylko w miejscu gdzie mial tragiczny wypadek.

Nie popieram tego Burmistrza

co bierzesz ?

zapory kolejowe może ma  ustawić ?

Klonowa-Wyszyńskiego jest prawidłowo oznakowana, tylko trzeba się stosować do przepisów i oznakowania, a nie gadać przez komórki i pisać SMSy w czasie jazdy !

co bierzesz ?

zapory kolejowe może ma  ustawić ?

Klonowa-Wyszyńskiego jest prawidłowo oznakowana, tylko trzeba się stosować do przepisów i oznakowania, a nie gadać przez komórki i pisać SMSy w czasie jazdy !

rozwiń
Avatar
Dionizy / 26 maja 2014 o 21:26
0

Chory człowiek, żyjący w wirtualnym świecie.

110 / 100 !

Antek , uśmiałem się serdecznie

Avatar
karol / 26 maja 2014 o 21:22
0

A może choć jeden przykład tego "napadania na wioski". Żołnierze WiN to w 90% synowie chłopscy - więc napadali na swoich?. Może tak trochę odpowiedniej lektury, a dopiero potem pisać  (rodem z propagandowych broszur z PRL) komentarze. Jestem historykiem i synem łaczniczki WiN z obwodu hrubieszowskiego (a to rawie Roztocze) i chetnie podyskutuję o tych "napadach". A burmistrz ma rację co do kondycji polskiej armii.

"Oddziały leśne (partyzanckie) WiN rozbijały więzienia, atakowały posterunki milicji i członków ORMO, prowadziły walkę zbrojną z oddziałami wojska, KBW i WOP, zabijały osoby współpracujące z władzą komunistyczną i członków PPR, traktując to jako obronę przed terrorem. Zwalczano wspierających władze starostów, wójtów i sołtysów. "

WIKI.

w źródłach tego nie znajdziesz , bo tam kmiotkami ( którzy byli mordowani i grabieni, min. przez WIN ) - historycy się nie zajmują

  

rozwiń
Avatar
fdd / 21 maja 2014 o 21:50
0

Prawy obywatel jest spostrzegawczy zauważył że psy załatwiają się na trawnikach a nie w szalecie na placu ale nie widział jak koty też tam się załatwiają nie widział jak ptaki srają na głowy przechodniów i.t.d ale co gorsze zapomniał jak wracając z imprezy narzygał przed domem i nie miał kto tego sprzątnąć a taki czyścioszek wzioł byś się za poważną robotę i nie wypisywał głupot bo są poważniejsze sprawy do załatwienia dla społeczeństwa Świdnika...

Odnosze wrażenie że Ty gosciu widzisz kto gdzie narzygał.

To moze i burmistrza widziałes...? 

Odnosze wrażenie że Ty gosciu widzisz kto gdzie narzygał.

To moze i burmistrza widziałes...? 

rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2014 o 11:46
0

Prawy obywatel jest spostrzegawczy zauważył że psy załatwiają się na trawnikach a nie w szalecie na placu ale nie widział jak koty też tam się załatwiają nie widział jak ptaki srają na głowy przechodniów i.t.d ale co gorsze zapomniał jak wracając z imprezy narzygał przed domem i nie miał kto tego sprzątnąć a taki czyścioszek wzioł byś się za poważną robotę i nie wypisywał głupot bo są poważniejsze sprawy do załatwienia dla społeczeństwa Świdnika...

Avatar
polak / 19 maja 2014 o 19:43
0

informuje,że post   z godz 20.15 sygnowany moim longinem nie jest mojego autorstwa.

Co na to administrator?

Avatar
polak / 18 maja 2014 o 20:29
0

To już było.

To Obrona Cywilna podległa administracji państwowej.

Pozostało z demobilu wojskowego tysiące masek p-gaz i innego złomu.

Burmistrz wraca do PRL z tym za pieniądze podatników chce dać zatrudnienie swoim.

Brzydal  z Pana Burmistrzu .

ło

Avatar
polak / 18 maja 2014 o 20:15
0

Jezu!

Czy u nas w Polsce zawsze tak będzie, że jak ktoś robi coś pożytecznego, to zaraz grupa głupców go opluwa. Ja niedawno wróciłam ze Szwecji i tam owszem jest Hemvarnet/ Home Guard, czyli struktura, o którą zabiega burmistrz Jakson i jego koledzy ze stowarzyszenia obrona narodowa.Zresztą żeby zabierać głos w jakiejś sprawie trzeba mieć wiedzę chociaż przedszkolaka. Apel do zabierających głos: uważnie przeczytajcie artykuł i strony internetowe: stowarzyszenia -obrona narodowa oraz strony prowadzących kampanię na rzecz obrony terytorialnej -odbudujmy AK. Ja to zrobiłam.

Chylę głowę przed burmistrzem i jego kolegami. 

rozwiń
Avatar
Prawy obywatel / 17 maja 2014 o 16:19
0

Panie Burmistrzu ! W Świdniku nie trzeba tworzyć zadnych armii - natomiast trzeba pilnie zmobilizować straż miejską do skutecznego eliminowania mlodociinych rowerzystów, którzy z jęzdżąc z predkością ponad 20 km/g potrącają pieszych i jeszcze im ublizają. W żadnym chyba mieście w takim rozmiarze nie występują wykroczenia w postaci przejężdzania rowerem po przejściu dla pieszych.Kolejny palacy problem to załatwienie sie psów na miejskich trawnikach. Nie widziałem jeszcze nigdy aby właściciel psa posprzątał po swoim czworonogu. Obserwując powyższe zachowania można odnieść wrażenie, że Świdnik to nie 40 tysięczne miasto w zjednoczonej Europie ale zapadła wioska w syberyjskiej tajdze, gdzie wódka jest nr 1 na liscie   artykułów pierwszej potrzeby.

Jęzeli by powołana armia miała skutecznie walczyć z zachowaniami, które opisałem  - jestem za - oczywiście żartowałem choć to wcale nie jest śmieszne.

Panie Burmistrzu ! W Świdniku nie trzeba tworzyć zadnych armii - natomiast trzeba pilnie zmobilizować straż miejską do skutecznego eliminowania mlodociinych rowerzystów, którzy z jęzdżąc z predkością ponad 20 km/g potrącają pieszych i jeszcze im ublizają. W żadnym chyba mieście w takim rozmiarze nie występują wykroczenia w postaci przejężdzania rowerem po przejściu dla pieszych.Kolejny palacy problem to załatwienie sie psów na miejskich trawnikach. Nie widziałem jeszcze nigdy aby właściciel psa posprzątał po swoim czworonogu. Obserwując p... rozwiń

Avatar
jon / 26 maja 2014 o 21:35
0

to po to trzeba było rozwalić armię ??

Avatar
leoncio / 26 maja 2014 o 21:33
0

Jakson ma " krew na rekach"

Mieszkancy przez kilka lat apelowali do niego zeby poprawił bezpieczenstwo na ulicy Klonowej w Świdniku. Kiedy doszlo juz  do tragicznego wypadku powiedzial ze to nie wina Burmistrza tylko kierujacych.

Teraz przed wyborami proponuje zainstalowac sygnalizacje swietlna i to tylko w miejscu gdzie mial tragiczny wypadek.

Nie popieram tego Burmistrza

co bierzesz ?

zapory kolejowe może ma  ustawić ?

Klonowa-Wyszyńskiego jest prawidłowo oznakowana, tylko trzeba się stosować do przepisów i oznakowania, a nie gadać przez komórki i pisać SMSy w czasie jazdy !

co bierzesz ?

zapory kolejowe może ma  ustawić ?

Klonowa-Wyszyńskiego jest prawidłowo oznakowana, tylko trzeba się stosować do przepisów i oznakowania, a nie gadać przez komórki i pisać SMSy w czasie jazdy !

rozwiń
Avatar
Dionizy / 26 maja 2014 o 21:26
0

Chory człowiek, żyjący w wirtualnym świecie.

110 / 100 !

Antek , uśmiałem się serdecznie

Avatar
karol / 26 maja 2014 o 21:22
0

A może choć jeden przykład tego "napadania na wioski". Żołnierze WiN to w 90% synowie chłopscy - więc napadali na swoich?. Może tak trochę odpowiedniej lektury, a dopiero potem pisać  (rodem z propagandowych broszur z PRL) komentarze. Jestem historykiem i synem łaczniczki WiN z obwodu hrubieszowskiego (a to rawie Roztocze) i chetnie podyskutuję o tych "napadach". A burmistrz ma rację co do kondycji polskiej armii.

"Oddziały leśne (partyzanckie) WiN rozbijały więzienia, atakowały posterunki milicji i członków ORMO, prowadziły walkę zbrojną z oddziałami wojska, KBW i WOP, zabijały osoby współpracujące z władzą komunistyczną i członków PPR, traktując to jako obronę przed terrorem. Zwalczano wspierających władze starostów, wójtów i sołtysów. "

WIKI.

w źródłach tego nie znajdziesz , bo tam kmiotkami ( którzy byli mordowani i grabieni, min. przez WIN ) - historycy się nie zajmują

  

rozwiń
Avatar
fdd / 21 maja 2014 o 21:50
0

Prawy obywatel jest spostrzegawczy zauważył że psy załatwiają się na trawnikach a nie w szalecie na placu ale nie widział jak koty też tam się załatwiają nie widział jak ptaki srają na głowy przechodniów i.t.d ale co gorsze zapomniał jak wracając z imprezy narzygał przed domem i nie miał kto tego sprzątnąć a taki czyścioszek wzioł byś się za poważną robotę i nie wypisywał głupot bo są poważniejsze sprawy do załatwienia dla społeczeństwa Świdnika...

Odnosze wrażenie że Ty gosciu widzisz kto gdzie narzygał.

To moze i burmistrza widziałes...? 

Odnosze wrażenie że Ty gosciu widzisz kto gdzie narzygał.

To moze i burmistrza widziałes...? 

rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2014 o 11:46
0

Prawy obywatel jest spostrzegawczy zauważył że psy załatwiają się na trawnikach a nie w szalecie na placu ale nie widział jak koty też tam się załatwiają nie widział jak ptaki srają na głowy przechodniów i.t.d ale co gorsze zapomniał jak wracając z imprezy narzygał przed domem i nie miał kto tego sprzątnąć a taki czyścioszek wzioł byś się za poważną robotę i nie wypisywał głupot bo są poważniejsze sprawy do załatwienia dla społeczeństwa Świdnika...

Avatar
polak / 19 maja 2014 o 19:43
0

informuje,że post   z godz 20.15 sygnowany moim longinem nie jest mojego autorstwa.

Co na to administrator?

Avatar
polak / 18 maja 2014 o 20:29
0

To już było.

To Obrona Cywilna podległa administracji państwowej.

Pozostało z demobilu wojskowego tysiące masek p-gaz i innego złomu.

Burmistrz wraca do PRL z tym za pieniądze podatników chce dać zatrudnienie swoim.

Brzydal  z Pana Burmistrzu .

ło

Avatar
polak / 18 maja 2014 o 20:15
0

Jezu!

Czy u nas w Polsce zawsze tak będzie, że jak ktoś robi coś pożytecznego, to zaraz grupa głupców go opluwa. Ja niedawno wróciłam ze Szwecji i tam owszem jest Hemvarnet/ Home Guard, czyli struktura, o którą zabiega burmistrz Jakson i jego koledzy ze stowarzyszenia obrona narodowa.Zresztą żeby zabierać głos w jakiejś sprawie trzeba mieć wiedzę chociaż przedszkolaka. Apel do zabierających głos: uważnie przeczytajcie artykuł i strony internetowe: stowarzyszenia -obrona narodowa oraz strony prowadzących kampanię na rzecz obrony terytorialnej -odbudujmy AK. Ja to zrobiłam.

Chylę głowę przed burmistrzem i jego kolegami. 

rozwiń
Avatar
Prawy obywatel / 17 maja 2014 o 16:19
0

Panie Burmistrzu ! W Świdniku nie trzeba tworzyć zadnych armii - natomiast trzeba pilnie zmobilizować straż miejską do skutecznego eliminowania mlodociinych rowerzystów, którzy z jęzdżąc z predkością ponad 20 km/g potrącają pieszych i jeszcze im ublizają. W żadnym chyba mieście w takim rozmiarze nie występują wykroczenia w postaci przejężdzania rowerem po przejściu dla pieszych.Kolejny palacy problem to załatwienie sie psów na miejskich trawnikach. Nie widziałem jeszcze nigdy aby właściciel psa posprzątał po swoim czworonogu. Obserwując powyższe zachowania można odnieść wrażenie, że Świdnik to nie 40 tysięczne miasto w zjednoczonej Europie ale zapadła wioska w syberyjskiej tajdze, gdzie wódka jest nr 1 na liscie   artykułów pierwszej potrzeby.

Jęzeli by powołana armia miała skutecznie walczyć z zachowaniami, które opisałem  - jestem za - oczywiście żartowałem choć to wcale nie jest śmieszne.

Panie Burmistrzu ! W Świdniku nie trzeba tworzyć zadnych armii - natomiast trzeba pilnie zmobilizować straż miejską do skutecznego eliminowania mlodociinych rowerzystów, którzy z jęzdżąc z predkością ponad 20 km/g potrącają pieszych i jeszcze im ublizają. W żadnym chyba mieście w takim rozmiarze nie występują wykroczenia w postaci przejężdzania rowerem po przejściu dla pieszych.Kolejny palacy problem to załatwienie sie psów na miejskich trawnikach. Nie widziałem jeszcze nigdy aby właściciel psa posprzątał po swoim czworonogu. Obserwując p... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 92 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 67 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!