Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

12 maja 2016 r.
6:03

Baseny, korty, hala sportowa. Dawne obiekty Avii Świdnik mają tętnić życiem

Autor: Zdjęcie autora aa
4 20 A A
PZL Świdnik sprzedał miastu obiekty sportowe przy ul. Fabrycznej w 2013 r.<br />
PZL Świdnik sprzedał miastu obiekty sportowe przy ul. Fabrycznej w 2013 r.

Nowa kryta pływalnia, modernizacja otwartego basenu, przebudowana hala sportowa i korty tenisowe – tak mają zmienić się dawne obiekty Avia Świdnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie chodzi o odtworzenie wyglądu tych obiektów z lat 70. poprzedniego wieku. Teren przy ul. Fabrycznej został podzielony na trzy obszary – Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, „Słoneczny Świdnik” oraz Park Zdrowia i Wypoczynku.

– W skład MCSiR będą wchodzić nowa kryta pływalnia, korty tenisowe i hala sportowa do gry m.in. w piłkę siatkową na poziomie I ligi – tłumaczy Aleksandra Dyjak, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku. – Obiekty krytej pływalni i hali sportowej zostaną ze sobą połączone łącznikiem.

Natomiast kompleks rekreacyjny „Słoneczny Świdnik” z kąpieliskiem ma być przeznaczony głównie dla rodzin z dziećmi. – Basen zostanie zmodernizowany poprzez wykonanie w istniejącej niecce kąpieliska dla dorosłych, brodzika dla dzieci i zjeżdżalni – opisuje Dyjak.

Z myślą o najmłodszych ma powstać też wodny plac zabaw. Planowane jest też boisko do piłki plażowej, siłownia pod chmurką, przebieralnia i punkt gastronomiczny.

Natomiast Park Zdrowia i Wypoczynku ma być miejscem dla seniorów. – Planujemy budowę ścieżek na terenie zielonym, stolików do gier, placu piknikowego, okrągłego placu tanecznego, tężni, ławek oraz toalet – wylicza rzeczniczka. 

W czerwcu miasto planuje ogłosić przetarg na dokumentację projektową. – Jednocześnie przygotowujemy się do przygotowania tego terenu jako placu budowy – przyznaje Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. – Hala na pewno nie będzie rozebrana. Rozbiórka będzie zaś dotyczyć m.in. niecki basenu dla dzieci i basenu odkrytego.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Swój chłopak / 17 maja 2016 o 15:51
0
Dópa będzie i tyle ! Nie ma kasy .
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:13
0
Czekamy już długo na porządny basen w Świdniku, ciekawe kiedy będzie..... i czy będzie?
Avatar
Gość / 15 maja 2016 o 09:15
0

Odważne inwestycje , co cieszy mieszkańców a urzędników  ratusza czeka dużo pracy .

WSPIERAMY  WAS

Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 23:36
0
Wszystko jedno kto rządzi w Świdniku,dopóki w mieście powstają obiekty typu;hale sportowe,boiska,stadion,kino,dom kultury,skwery,ulice,sąd,urząd miejski,ścieżki rowerowe i choć lotnisko bardziej Lubelskie to i świdnickie,miejsca edukacyjne a i remonty innych instytucji czy obiektów.Cieszmy się nadeszły czasy niemałych inwestycji a nie ciągły hejt.
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 22:07
0
to byly czasy, gdy na basen wbijalo sie bez biletu przez brame obok strazy pozarnej, szlo sie krzakami na brodzik, na "plazy" rozbijalo koc, po chwili przenosilo sie na laweczki i kapalo za darmo :)))))))))))))))))))
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 07:40
0
Nie rozumiem, dlaczego atakuje się urząd miasta, przecież oni to robią dla NAS,MIESZKAŃCÓW! Nie ma basenów-źle, są baseny-źle...Ludzie!!! Niektórym dogodzić to trzeba się naprawdę nieźle nagimnastykować. Trzymam kciuki,żeby w nowych basenach można było jak najszybciej popływać. Pozdrawiam.
Avatar
Grzegorz / 13 maja 2016 o 22:17
0

A powiat zamiast kortów czy pasów rowerowych to nie może zrobić basenu powiatowego? Rondo wymalowali a drugie oznaczyli idealnie, a basenu obiecanego jak nie było tak nie ma. Dlaczego miasto ma robić basen? Dlaczego mieszkańcy Świdnika muszą znowu łożyć na cały powiat? Niech Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki teraz sponsorują powiat. Przecież tam wszędzie rządzi PSL. Umowa układowo-koalicyjna nie przewidywała basenu?? Panowie starostowie miasto już ma basen wiec teraz czas na Was, czas teraz na powiat. Zrzute zróbcie międzygminną i po sprawie. Czekamy Panie Białowąs i Osina na basen przy PCEZ. A może w Piaskach Panie Kołodziejczyk Pan zrobi basen powiatowy? Jesteśmy za tym aby miał wymiary olimpijskie! Przecież obiecaliście, że będzie basen w powiecie?? Petycje przygotować czy Pana Świdnika o to poprosicie? Czekamy na efekty a nie krzcze gadanie!!

A powiat zamiast kortów czy pasów rowerowych to nie może zrobić basenu powiatowego? Rondo wymalowali a drugie oznaczyli idealnie, a basenu obiecanego jak nie było tak nie ma. Dlaczego miasto ma robić basen? Dlaczego mieszkańcy Świdnika muszą znowu łożyć na cały powiat? Niech Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki teraz sponsorują powiat. Przecież tam wszędzie rządzi PSL. Umowa układowo-koalicyjna nie przewidywała basenu?? Panowie starostowie miasto już ma basen wiec teraz czas na Was, czas teraz na powiat. Zrzute zróbcie międzygminną i po... rozwiń

Avatar
Grzesiek / 13 maja 2016 o 21:53
0

Panie Osina niech Pan pozwoli im pracować, robią to dla nas, zwykłych Świdniczan. Nas nie interesuje Pana bezsensowny hejt i krytyka wszystkiego. Niech Pan zamiast biegania zacznie uprawiać jakieś sztuki walki, może tam się Pan wyżyje i to bez szkody dla Świdnika. Niech Pan zrozumie, że bez sensu jest ten wasz hejt Świdnicko Wspólnotowo Sprawowy i atakowanie na każdym kroku Jaksona i jego urzędników. Pan już pokazał z Wilkiem, Sadło, Kruczkową, remntami, nowymi laptopami, telefonami i zleceniami dla Lubasia po co Panu władza i jak Pan wykonuje mandat uzyskany od ludzi. Panie Osina Panu już dziękujemy. Dziękujemy też Pana laleczce Edytce i Wiesiowi. Zmieńcie profesje i dla dobra Świdnika i jego mieszkańców zajmijcie się czymś innym niż polityka.

Panie Osina niech Pan pozwoli im pracować, robią to dla nas, zwykłych Świdniczan. Nas nie interesuje Pana bezsensowny hejt i krytyka wszystkiego. Niech Pan zamiast biegania zacznie uprawiać jakieś sztuki walki, może tam się Pan wyżyje i to bez szkody dla Świdnika. Niech Pan zrozumie, że bez sensu jest ten wasz hejt Świdnicko Wspólnotowo Sprawowy i atakowanie na każdym kroku Jaksona i jego urzędników. Pan już pokazał z Wilkiem, Sadło, Kruczkową, remntami, nowymi laptopami, telefonami i zleceniami dla Lubasia po co Panu władza i jak Pan wyk... rozwiń

Avatar
Adaś / 13 maja 2016 o 21:47
0

Chciałabym aby Osina rękami swoich marionetek Lipniowieckiej i Księskiego nie zablokował tych basenów :( swoją głupotę i bezsensowność pokazał już przy kinie i stadionie, na szczęście wtedy udało się go zablokować. Mam nadzieję, że baseny powstaną!

Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 20:08
0

Jakson rozpoczął już swoją kampanię !

Ale tu ma falstart , bo nikt mu tego nie daruje i przegra .

Avatar
Swój chłopak / 17 maja 2016 o 15:51
0
Dópa będzie i tyle ! Nie ma kasy .
Avatar
Gość / 16 maja 2016 o 00:13
0
Czekamy już długo na porządny basen w Świdniku, ciekawe kiedy będzie..... i czy będzie?
Avatar
Gość / 15 maja 2016 o 09:15
0

Odważne inwestycje , co cieszy mieszkańców a urzędników  ratusza czeka dużo pracy .

WSPIERAMY  WAS

Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 23:36
0
Wszystko jedno kto rządzi w Świdniku,dopóki w mieście powstają obiekty typu;hale sportowe,boiska,stadion,kino,dom kultury,skwery,ulice,sąd,urząd miejski,ścieżki rowerowe i choć lotnisko bardziej Lubelskie to i świdnickie,miejsca edukacyjne a i remonty innych instytucji czy obiektów.Cieszmy się nadeszły czasy niemałych inwestycji a nie ciągły hejt.
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 22:07
0
to byly czasy, gdy na basen wbijalo sie bez biletu przez brame obok strazy pozarnej, szlo sie krzakami na brodzik, na "plazy" rozbijalo koc, po chwili przenosilo sie na laweczki i kapalo za darmo :)))))))))))))))))))
Avatar
Gość / 14 maja 2016 o 07:40
0
Nie rozumiem, dlaczego atakuje się urząd miasta, przecież oni to robią dla NAS,MIESZKAŃCÓW! Nie ma basenów-źle, są baseny-źle...Ludzie!!! Niektórym dogodzić to trzeba się naprawdę nieźle nagimnastykować. Trzymam kciuki,żeby w nowych basenach można było jak najszybciej popływać. Pozdrawiam.
Avatar
Grzegorz / 13 maja 2016 o 22:17
0

A powiat zamiast kortów czy pasów rowerowych to nie może zrobić basenu powiatowego? Rondo wymalowali a drugie oznaczyli idealnie, a basenu obiecanego jak nie było tak nie ma. Dlaczego miasto ma robić basen? Dlaczego mieszkańcy Świdnika muszą znowu łożyć na cały powiat? Niech Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki teraz sponsorują powiat. Przecież tam wszędzie rządzi PSL. Umowa układowo-koalicyjna nie przewidywała basenu?? Panowie starostowie miasto już ma basen wiec teraz czas na Was, czas teraz na powiat. Zrzute zróbcie międzygminną i po sprawie. Czekamy Panie Białowąs i Osina na basen przy PCEZ. A może w Piaskach Panie Kołodziejczyk Pan zrobi basen powiatowy? Jesteśmy za tym aby miał wymiary olimpijskie! Przecież obiecaliście, że będzie basen w powiecie?? Petycje przygotować czy Pana Świdnika o to poprosicie? Czekamy na efekty a nie krzcze gadanie!!

A powiat zamiast kortów czy pasów rowerowych to nie może zrobić basenu powiatowego? Rondo wymalowali a drugie oznaczyli idealnie, a basenu obiecanego jak nie było tak nie ma. Dlaczego miasto ma robić basen? Dlaczego mieszkańcy Świdnika muszą znowu łożyć na cały powiat? Niech Piaski, Mełgiew, Rybczewice i Trawniki teraz sponsorują powiat. Przecież tam wszędzie rządzi PSL. Umowa układowo-koalicyjna nie przewidywała basenu?? Panowie starostowie miasto już ma basen wiec teraz czas na Was, czas teraz na powiat. Zrzute zróbcie międzygminną i po... rozwiń

Avatar
Grzesiek / 13 maja 2016 o 21:53
0

Panie Osina niech Pan pozwoli im pracować, robią to dla nas, zwykłych Świdniczan. Nas nie interesuje Pana bezsensowny hejt i krytyka wszystkiego. Niech Pan zamiast biegania zacznie uprawiać jakieś sztuki walki, może tam się Pan wyżyje i to bez szkody dla Świdnika. Niech Pan zrozumie, że bez sensu jest ten wasz hejt Świdnicko Wspólnotowo Sprawowy i atakowanie na każdym kroku Jaksona i jego urzędników. Pan już pokazał z Wilkiem, Sadło, Kruczkową, remntami, nowymi laptopami, telefonami i zleceniami dla Lubasia po co Panu władza i jak Pan wykonuje mandat uzyskany od ludzi. Panie Osina Panu już dziękujemy. Dziękujemy też Pana laleczce Edytce i Wiesiowi. Zmieńcie profesje i dla dobra Świdnika i jego mieszkańców zajmijcie się czymś innym niż polityka.

Panie Osina niech Pan pozwoli im pracować, robią to dla nas, zwykłych Świdniczan. Nas nie interesuje Pana bezsensowny hejt i krytyka wszystkiego. Niech Pan zamiast biegania zacznie uprawiać jakieś sztuki walki, może tam się Pan wyżyje i to bez szkody dla Świdnika. Niech Pan zrozumie, że bez sensu jest ten wasz hejt Świdnicko Wspólnotowo Sprawowy i atakowanie na każdym kroku Jaksona i jego urzędników. Pan już pokazał z Wilkiem, Sadło, Kruczkową, remntami, nowymi laptopami, telefonami i zleceniami dla Lubasia po co Panu władza i jak Pan wyk... rozwiń

Avatar
Adaś / 13 maja 2016 o 21:47
0

Chciałabym aby Osina rękami swoich marionetek Lipniowieckiej i Księskiego nie zablokował tych basenów :( swoją głupotę i bezsensowność pokazał już przy kinie i stadionie, na szczęście wtedy udało się go zablokować. Mam nadzieję, że baseny powstaną!

Avatar
Gość / 13 maja 2016 o 20:08
0

Jakson rozpoczął już swoją kampanię !

Ale tu ma falstart , bo nikt mu tego nie daruje i przegra .

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 1 0

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 9 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 8 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 20 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 36 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 15 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!