Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

27 października 2011 r.
7:41
Edytuj ten wpis

Dziś kolejny dzień strajku w PZL Świdnik

Autor: Zdjęcie autora łm
0 46 A A
Wczoraj wg związku "Sierpień 80" w strajku udział wzięło około 600 osób (Maciej Kaczanowski)
Wczoraj wg związku \"Sierpień 80\" w strajku udział wzięło około 600 osób (Maciej Kaczanowski)

Od rana w PZL Świdnik strajkują związkowcy, którzy domagają się podwyżek. - Będziemy protestować do skutku - mówi "Dziennikowi Wschodniemu" Andrzej Borys, przewodniczący związku "Sierpień 80".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Strajk się rozszerza. Jest większy niż w dniu wczorajszym. Protestuje już 80 proc. pracowników - twierdzi Andrzej Borys.

Strajk rozpoczął się w środę rano. Strajkujący przyszli do pracy, ale nie przebierali się w ubrania robocze. Zbierali się w halach, gdzie na codzień pracują. - Dzisiaj wygląda to trochę inaczej. Protestujący gromadzą się w pomieszczeniach socjalnych i aneksach. Niestety szefowie próbują wyrzucić nas na dwór - wyjaśnia Andrzej Borys.

Głównym postulatem strajkujących jest 15-procentowa podwyżka płac. Wczoraj doszło do rozmów z zarządem, ale nie przyniosły one rezultatów.

- Zamiast podjęcia rzeczywistego dialogu z naszym Związkiem, zmierzającego do szybkiego zakończenia strajku, a tym samym, zakończenia sporu zbiorowego i zminimalizowania strat, jakie niesie z natury strajk, Zarząd Spółki (wzorem, jaki standardowo stosują pracodawcy wobec protestujących pracowników) podjął działania zastraszające, uczestniczącą w strajku, Załogę. W godzinach popołudniowych na ręce organizatorów protestu zostało przekazane pismo, w którym zagrożono konsekwencjami w przypadku nie zastosowania się do "zaleceń” kierownictwa Spółki. Niektóre z tych zaleceń nie mają nic wspólnego z dbaniem o zdrowie i bezpieczeństwo strajkujących pracowników - czytamy w komunikacie związkowców.

Andrzej Borys zapowiada, że strajk będzie trwał do skutku. - W każdej chwili jesteśmy jednak gotowi na rozmowy - zapewnia.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
robol / 8 listopada 2011 r. o 08:46
0
Właśnie obskoczyłem fora na temat strajku w Świdniku no i doszedłem do wniosku że ludzie którzy wywołali ten bałagan sami się nakręcają do takiego stopnia że zaczynam się poważnie obawiać o losy PZL i czy następnym postulatem Sierpnia nie będzie otwarcie pustelni na terenie zakładu coś na kształt tej księdza Natanka
Przypomnę że mówi się wszędzie o nie szykanowaniu strajkujących a nic się nie wspomina o szykanach i obelgach jakie spotykają tych którzy pracują myślę że trzeba rozmawiać o ochronie właśnie tych ludzi a nie strajkujących bo to co sie dzieje w zakładzie dzisiaj to jakiś terror a to co wyprawia pan Sławek to jakaś masakra wyzwiska i obelgi które kieruje pod adresem pracujących to nosi znamiona przestępstwa a ten wiersz dla pana Sławka który napisał jeden z jego kolegów i jak bardzo się wstydzi podejść i mu go przekazać żenada ale rozumiem tego faceta też bym nie chciał żeby ktoś mnie zobaczył w tak doborowym towarzystwie jakim jest pan Sławek ze swoją wszech obecną szczekaczką
Wyczytałem również że inne fora kłamią i nie podoba się Sierpniakom gdy się pisze prawdę ten rzekomy strajk to jakaś ściema nikt nad nim nie panuje a Komitet Strajkowy chyba tylko na papierze
A co do wczorajszej manifestacji no dobrze pokazaliście się w TV i w internecie więc teraz bierzcie się za rozmowy z zarządem kończcie ten żałosny spektakl bo jak jeszcze to potrwa parę dni to znowu zostanie was tylko 120 i z etatu na stanowisku przewodniczącego nici z pensją 2,2 średniej zakładowej Andrzej będzie musiał się pożegnać pozdrawiam
Właśnie obskoczyłem fora na temat strajku w Świdniku no i doszedłem do wniosku że ludzie którzy wywołali ten bałagan sami się nakręcają do takiego stopnia że zaczynam się poważnie obawiać o losy PZL i czy następnym postulatem Sierpnia nie będzie otwarcie pustelni na terenie zakładu coś na kształt tej księdza Natanka
Przypomnę że mówi się wszędzie o nie szykanowaniu strajkujących a nic się nie wspomina o szykanach i obelgach jakie spotykają tych którzy pracują myślę że trzeba rozmawiać o ochronie właśnie tych ludzi a nie strajkujących ... rozwiń
Avatar
robol / 5 listopada 2011 r. o 11:54
0
[quote name='lider' timestamp='1319817186' post='552417']
Ale kasa którą wywalczą nie bedzie Ci śmierdziała, PRAWDA !!!. Wezmiesz ją i szybko spierzysz do żonki, zapominając dlaczego ją dostałeś. A nie pomyślałeś żeby w jakiś sposób ich poprzec, więc nie się dziw że dostajesz H...je
[/quote]
Zastanów się co piszesz matole powiem tylko tyle że propozycje z piątku buły o wiele lepsze niż mamy je dzisiaj dlaczego Sierpień nie wziął pod uwagę że cierpliwość ma swoje granice jeżeli się coś chce to trzeba i coś od siebie dać a tu nie ma porozumienia
dodam że Tobie kasa nie śmierdziała jak ją wybierałeś z bankomatu
jak doprowadzicie do upadłości zakład ciekawe co powiesz ludziom wtedy nawet nie dostaniesz tej kasy co została wynegocjowana w pakiecie może Ty nie musisz się martwić bogatych rodziców którzy przyjmą skruszonego synka pod swój dach
[quote name='lider' timestamp='1319817186' post='552417']
Ale kasa którą wywalczą nie bedzie Ci śmierdziała, PRAWDA !!!. Wezmiesz ją i szybko spierzysz do żonki, zapominając dlaczego ją dostałeś. A nie pomyślałeś żeby w jakiś sposób ich poprzec, więc nie się dziw że dostajesz H...je
[/quote]
Zastanów się co piszesz matole powiem tylko tyle że propozycje z piątku buły o wiele lepsze niż mamy je dzisiaj dlaczego Sierpień nie wziął pod uwagę że cierpliwość ma swoje granice j... rozwiń
Avatar
polak / 4 listopada 2011 r. o 20:17
0
30 lat za póżno.
Przypominam A.Borysowi,że solidarność 80 działała w innych warunkach i ostatecznie doprowadziła do likwidacji WSK.
Zwykli robotnicy Nic nie zyskali choć stosowano rozwiązania siłowe i było poparcie Solidarności i Wałęsy.
Czy strajk w słusznej sprawie,nakrecanie robotników,zmuszanie innych do strajku to cała mądrość na którą stać solidarność 80.
Motto Lenina,,z iskry wybuchnie płomień,, świadczy o myśleniu komunistycznym,a i data strajku kojarzy się z rewolucją
pażdziernikową,a to żle świadczy o związku.
Przypominam,że mamy kapitalizm z wredną twarzą z winy Zwycięstwów nad socjalizmem.
Oni są urządzeni i od 30 lat pierdzą w ławy poselskie,a wy macie szanse pod wodzą Borysa A. rozpieprzyć ostatni zakład
w Świdniku.
Odsuńcie Borysa od rozmów,powołajcie komitet strajkowy z mądrych młodych ludzi i sami negocjujcie podwyżki i warunki pracy.
Nie dajcie się znowu oszukać pseudo związkowcom,kierownikom i innym donosicielom bo oni nie mówią Właścicielom jakie
są naprawdę warunki pracy bo oni podburzając Was myślą o własnych stołkach.
30 lat za póżno.
Przypominam A.Borysowi,że solidarność 80 działała w innych warunkach i ostatecznie doprowadziła do likwidacji WSK.
Zwykli robotnicy Nic nie zyskali choć stosowano rozwiązania siłowe i było poparcie Solidarności i Wałęsy.
Czy strajk w słusznej sprawie,nakrecanie robotników,zmuszanie innych do strajku to cała mądrość na którą stać solidarność 80.
Motto Lenina,,z iskry wybuchnie płomień,, świadczy o myśleniu komunistycznym,a i data strajku kojarzy się z rewolucją
pażdziernikową,a to żle świadczy o... rozwiń
Avatar
robol / 4 listopada 2011 r. o 19:22
0
[quote name='brykiet' timestamp='1319727720' post='551951']
Jak taki prezes solidaruchów czy metalowców dostaje ponad 2x średnią zakładową, to robi interesy z pracodawcą i nie przejmuje się pracownikami. Solidaruchy zapomniały już że to zwykli ludzie stworzyli ten związek, i mają robić to co my im każemy a nie na odwrót. Niestety, wciąż na zakładzie jest mnóstwo ludzi z klapkami na oczach, którzy nie wiadomo dlaczego utrzymują na stołkach tych zdrajców i sprzedawczyków.
[/quote]

Ty brykiet zapytaj Andrzeja jaką ma stawkę :-))))) jako przewodniczący
[quote name='brykiet' timestamp='1319727720' post='551951']
Jak taki prezes solidaruchów czy metalowców dostaje ponad 2x średnią zakładową, to robi interesy z pracodawcą i nie przejmuje się pracownikami. Solidaruchy zapomniały już że to zwykli ludzie stworzyli ten związek, i mają robić to co my im każemy a nie na odwrót. Niestety, wciąż na zakładzie jest mnóstwo ludzi z klapkami na oczach, którzy nie wiadomo dlaczego utrzymują na stołkach tych zdrajców i sprzedawczyków.
[/quote]

Ty brykiet za... rozwiń
Avatar
robol / 4 listopada 2011 r. o 19:18
0
[quote name='brykiet' timestamp='1319727720' post='551951']
Jak taki prezes solidaruchów czy metalowców dostaje ponad 2x średnią zakładową, to robi interesy z pracodawcą i nie przejmuje się pracownikami. Solidaruchy zapomniały już że to zwykli ludzie stworzyli ten związek, i mają robić to co my im każemy a nie na odwrót. Niestety, wciąż na zakładzie jest mnóstwo ludzi z klapkami na oczach, którzy nie wiadomo dlaczego utrzymują na stołkach tych zdrajców i sprzedawczyków.
[/quote]
Avatar
FR / 30 października 2011 r. o 16:16
0
BÓJ TO JEST WASZ OSTATNI NIECH ŻYJE KC PZPR.
Avatar
mieszkaniec1 / 30 października 2011 r. o 15:58
0
[quote name='uynbgn vgd fgt d ghy t' timestamp='1319831859' post='552530']
co wam to da jak by nie skok to zycia by nie mieliscie a jaj macie wypłate to sklepy zawalone i [size="4"]normalny[/size] człowiek do bankomatu nie moze pojsc jak cos nie zrobia ze starymi pracownikami to tam nigdy nie bedzie lepiej nigdy i to nigdy
[/quote]
Coś mi się wydaje, że[size="4"] normalny[/size] to ty nie jesteś

[size="4"][size="3"][size="4"]Panie kolego my chcemy pracować,tylko ,że polityka "przykręcania śruby" za te pieniądze(zarabiam1870zł na reke) mi się nie podoba.Już teraz szefostwo hali nr.1 wydało nieoficjalnie polecenie aby obrabiarki sterowane numerycznie pracowały w przerwę. Włoch "Biały Adidas" chodzi po hali i osobiście to sprawdza.Po za tym wprowadza się system pracy na dwóch obrabiarkach.Każdemu pracownikowi dołożono sporo obowiązków np.:dokładne mierzenie pierwszej sztuki ,gdzie kiedyś robił to pracownik i kontroler,wypełnianie "dzienniczka" z każdego dnia i wiele wiele innych rzeczy o ktorych szkoda pisać.I w takim systemie pracy narzuconym przez Włochów niedaleko nam się do osławionych "obozów pracy" jakie były we Włoszech.Podwyżki były nie powiem ,ale to były podwyżki brutto gdzie na rękę zostaje po kilkadziesiąt złotych.A galopujących cen w zaden sposób nie dogoniły.Wie proszę nie krytykować strajkujących bo my chcemy pracować uczciwie i uczciwie ZARABIAĆ!!!!!!!!!!!!!!![/size][/size]
[size="2"]W pełni popieram.
Przypominam, że strajkujący walczą o godne wynagrodzenie za pracę nie tylko dla siebie, [size="3"]ale równierz dla osób nie biorących udziału w strajku.[/size][/size][/size]
[quote name='uynbgn vgd fgt d ghy t' timestamp='1319831859' post='552530']
co wam to da jak by nie skok to zycia by nie mieliscie a jaj macie wypłate to sklepy zawalone i [size="4"]normalny[/size] człowiek do bankomatu nie moze pojsc jak cos nie zrobia ze starymi pracownikami to tam nigdy nie bedzie lepiej nigdy i to nigdy
[/quote]
Coś mi się wydaje, że[size="4"] normalny[/size] to ty nie jesteś

[size="4"][siz... rozwiń
Avatar
fg / 30 października 2011 r. o 14:39
0
NIECH ŻYJE KC PZPR.
Avatar
uynbgn vgd fgt d ghy t / 28 października 2011 r. o 21:57
0
co wam to da jak by nie skok to zycia by nie mieliscie a jaj macie wypłate to sklepy zawalone i normalny człowiek do bankomatu nie moze pojsc jak cos nie zrobia ze starymi pracownikami to tam nigdy nie bedzie lepiej nigdy i to nigdy
Avatar
ANDY / 28 października 2011 r. o 20:09
0
Pierwsze i drugie piętro mechanicznego śpi czy udaje , że nie ma problemu ?
Avatar
robol / 8 listopada 2011 r. o 08:46
0
Właśnie obskoczyłem fora na temat strajku w Świdniku no i doszedłem do wniosku że ludzie którzy wywołali ten bałagan sami się nakręcają do takiego stopnia że zaczynam się poważnie obawiać o losy PZL i czy następnym postulatem Sierpnia nie będzie otwarcie pustelni na terenie zakładu coś na kształt tej księdza Natanka
Przypomnę że mówi się wszędzie o nie szykanowaniu strajkujących a nic się nie wspomina o szykanach i obelgach jakie spotykają tych którzy pracują myślę że trzeba rozmawiać o ochronie właśnie tych ludzi a nie strajkujących bo to co sie dzieje w zakładzie dzisiaj to jakiś terror a to co wyprawia pan Sławek to jakaś masakra wyzwiska i obelgi które kieruje pod adresem pracujących to nosi znamiona przestępstwa a ten wiersz dla pana Sławka który napisał jeden z jego kolegów i jak bardzo się wstydzi podejść i mu go przekazać żenada ale rozumiem tego faceta też bym nie chciał żeby ktoś mnie zobaczył w tak doborowym towarzystwie jakim jest pan Sławek ze swoją wszech obecną szczekaczką
Wyczytałem również że inne fora kłamią i nie podoba się Sierpniakom gdy się pisze prawdę ten rzekomy strajk to jakaś ściema nikt nad nim nie panuje a Komitet Strajkowy chyba tylko na papierze
A co do wczorajszej manifestacji no dobrze pokazaliście się w TV i w internecie więc teraz bierzcie się za rozmowy z zarządem kończcie ten żałosny spektakl bo jak jeszcze to potrwa parę dni to znowu zostanie was tylko 120 i z etatu na stanowisku przewodniczącego nici z pensją 2,2 średniej zakładowej Andrzej będzie musiał się pożegnać pozdrawiam
Właśnie obskoczyłem fora na temat strajku w Świdniku no i doszedłem do wniosku że ludzie którzy wywołali ten bałagan sami się nakręcają do takiego stopnia że zaczynam się poważnie obawiać o losy PZL i czy następnym postulatem Sierpnia nie będzie otwarcie pustelni na terenie zakładu coś na kształt tej księdza Natanka
Przypomnę że mówi się wszędzie o nie szykanowaniu strajkujących a nic się nie wspomina o szykanach i obelgach jakie spotykają tych którzy pracują myślę że trzeba rozmawiać o ochronie właśnie tych ludzi a nie strajkujących ... rozwiń
Avatar
robol / 5 listopada 2011 r. o 11:54
0
[quote name='lider' timestamp='1319817186' post='552417']
Ale kasa którą wywalczą nie bedzie Ci śmierdziała, PRAWDA !!!. Wezmiesz ją i szybko spierzysz do żonki, zapominając dlaczego ją dostałeś. A nie pomyślałeś żeby w jakiś sposób ich poprzec, więc nie się dziw że dostajesz H...je
[/quote]
Zastanów się co piszesz matole powiem tylko tyle że propozycje z piątku buły o wiele lepsze niż mamy je dzisiaj dlaczego Sierpień nie wziął pod uwagę że cierpliwość ma swoje granice jeżeli się coś chce to trzeba i coś od siebie dać a tu nie ma porozumienia
dodam że Tobie kasa nie śmierdziała jak ją wybierałeś z bankomatu
jak doprowadzicie do upadłości zakład ciekawe co powiesz ludziom wtedy nawet nie dostaniesz tej kasy co została wynegocjowana w pakiecie może Ty nie musisz się martwić bogatych rodziców którzy przyjmą skruszonego synka pod swój dach
[quote name='lider' timestamp='1319817186' post='552417']
Ale kasa którą wywalczą nie bedzie Ci śmierdziała, PRAWDA !!!. Wezmiesz ją i szybko spierzysz do żonki, zapominając dlaczego ją dostałeś. A nie pomyślałeś żeby w jakiś sposób ich poprzec, więc nie się dziw że dostajesz H...je
[/quote]
Zastanów się co piszesz matole powiem tylko tyle że propozycje z piątku buły o wiele lepsze niż mamy je dzisiaj dlaczego Sierpień nie wziął pod uwagę że cierpliwość ma swoje granice j... rozwiń
Avatar
polak / 4 listopada 2011 r. o 20:17
0
30 lat za póżno.
Przypominam A.Borysowi,że solidarność 80 działała w innych warunkach i ostatecznie doprowadziła do likwidacji WSK.
Zwykli robotnicy Nic nie zyskali choć stosowano rozwiązania siłowe i było poparcie Solidarności i Wałęsy.
Czy strajk w słusznej sprawie,nakrecanie robotników,zmuszanie innych do strajku to cała mądrość na którą stać solidarność 80.
Motto Lenina,,z iskry wybuchnie płomień,, świadczy o myśleniu komunistycznym,a i data strajku kojarzy się z rewolucją
pażdziernikową,a to żle świadczy o związku.
Przypominam,że mamy kapitalizm z wredną twarzą z winy Zwycięstwów nad socjalizmem.
Oni są urządzeni i od 30 lat pierdzą w ławy poselskie,a wy macie szanse pod wodzą Borysa A. rozpieprzyć ostatni zakład
w Świdniku.
Odsuńcie Borysa od rozmów,powołajcie komitet strajkowy z mądrych młodych ludzi i sami negocjujcie podwyżki i warunki pracy.
Nie dajcie się znowu oszukać pseudo związkowcom,kierownikom i innym donosicielom bo oni nie mówią Właścicielom jakie
są naprawdę warunki pracy bo oni podburzając Was myślą o własnych stołkach.
30 lat za póżno.
Przypominam A.Borysowi,że solidarność 80 działała w innych warunkach i ostatecznie doprowadziła do likwidacji WSK.
Zwykli robotnicy Nic nie zyskali choć stosowano rozwiązania siłowe i było poparcie Solidarności i Wałęsy.
Czy strajk w słusznej sprawie,nakrecanie robotników,zmuszanie innych do strajku to cała mądrość na którą stać solidarność 80.
Motto Lenina,,z iskry wybuchnie płomień,, świadczy o myśleniu komunistycznym,a i data strajku kojarzy się z rewolucją
pażdziernikową,a to żle świadczy o... rozwiń
Avatar
robol / 4 listopada 2011 r. o 19:22
0
[quote name='brykiet' timestamp='1319727720' post='551951']
Jak taki prezes solidaruchów czy metalowców dostaje ponad 2x średnią zakładową, to robi interesy z pracodawcą i nie przejmuje się pracownikami. Solidaruchy zapomniały już że to zwykli ludzie stworzyli ten związek, i mają robić to co my im każemy a nie na odwrót. Niestety, wciąż na zakładzie jest mnóstwo ludzi z klapkami na oczach, którzy nie wiadomo dlaczego utrzymują na stołkach tych zdrajców i sprzedawczyków.
[/quote]

Ty brykiet zapytaj Andrzeja jaką ma stawkę :-))))) jako przewodniczący
[quote name='brykiet' timestamp='1319727720' post='551951']
Jak taki prezes solidaruchów czy metalowców dostaje ponad 2x średnią zakładową, to robi interesy z pracodawcą i nie przejmuje się pracownikami. Solidaruchy zapomniały już że to zwykli ludzie stworzyli ten związek, i mają robić to co my im każemy a nie na odwrót. Niestety, wciąż na zakładzie jest mnóstwo ludzi z klapkami na oczach, którzy nie wiadomo dlaczego utrzymują na stołkach tych zdrajców i sprzedawczyków.
[/quote]

Ty brykiet za... rozwiń
Avatar
robol / 4 listopada 2011 r. o 19:18
0
[quote name='brykiet' timestamp='1319727720' post='551951']
Jak taki prezes solidaruchów czy metalowców dostaje ponad 2x średnią zakładową, to robi interesy z pracodawcą i nie przejmuje się pracownikami. Solidaruchy zapomniały już że to zwykli ludzie stworzyli ten związek, i mają robić to co my im każemy a nie na odwrót. Niestety, wciąż na zakładzie jest mnóstwo ludzi z klapkami na oczach, którzy nie wiadomo dlaczego utrzymują na stołkach tych zdrajców i sprzedawczyków.
[/quote]
Avatar
FR / 30 października 2011 r. o 16:16
0
BÓJ TO JEST WASZ OSTATNI NIECH ŻYJE KC PZPR.
Avatar
mieszkaniec1 / 30 października 2011 r. o 15:58
0
[quote name='uynbgn vgd fgt d ghy t' timestamp='1319831859' post='552530']
co wam to da jak by nie skok to zycia by nie mieliscie a jaj macie wypłate to sklepy zawalone i [size="4"]normalny[/size] człowiek do bankomatu nie moze pojsc jak cos nie zrobia ze starymi pracownikami to tam nigdy nie bedzie lepiej nigdy i to nigdy
[/quote]
Coś mi się wydaje, że[size="4"] normalny[/size] to ty nie jesteś

[size="4"][size="3"][size="4"]Panie kolego my chcemy pracować,tylko ,że polityka "przykręcania śruby" za te pieniądze(zarabiam1870zł na reke) mi się nie podoba.Już teraz szefostwo hali nr.1 wydało nieoficjalnie polecenie aby obrabiarki sterowane numerycznie pracowały w przerwę. Włoch "Biały Adidas" chodzi po hali i osobiście to sprawdza.Po za tym wprowadza się system pracy na dwóch obrabiarkach.Każdemu pracownikowi dołożono sporo obowiązków np.:dokładne mierzenie pierwszej sztuki ,gdzie kiedyś robił to pracownik i kontroler,wypełnianie "dzienniczka" z każdego dnia i wiele wiele innych rzeczy o ktorych szkoda pisać.I w takim systemie pracy narzuconym przez Włochów niedaleko nam się do osławionych "obozów pracy" jakie były we Włoszech.Podwyżki były nie powiem ,ale to były podwyżki brutto gdzie na rękę zostaje po kilkadziesiąt złotych.A galopujących cen w zaden sposób nie dogoniły.Wie proszę nie krytykować strajkujących bo my chcemy pracować uczciwie i uczciwie ZARABIAĆ!!!!!!!!!!!!!!![/size][/size]
[size="2"]W pełni popieram.
Przypominam, że strajkujący walczą o godne wynagrodzenie za pracę nie tylko dla siebie, [size="3"]ale równierz dla osób nie biorących udziału w strajku.[/size][/size][/size]
[quote name='uynbgn vgd fgt d ghy t' timestamp='1319831859' post='552530']
co wam to da jak by nie skok to zycia by nie mieliscie a jaj macie wypłate to sklepy zawalone i [size="4"]normalny[/size] człowiek do bankomatu nie moze pojsc jak cos nie zrobia ze starymi pracownikami to tam nigdy nie bedzie lepiej nigdy i to nigdy