Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 marca 2013 r.
11:47
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy brną przez błoto. Budowa drogi utrudnia dojście do domu

0 15 A A
Sytuacja poprawiła się w zimie, bo ziemia zamarła. Teraz problem powrócił.  (Zdjęcie od Czytelnika)
Sytuacja poprawiła się w zimie, bo ziemia zamarła. Teraz problem powrócił. (Zdjęcie od Czytelnika)

Mieszkańcy ul. Szklarnianej w Świdniku skarżą się, że nie mogą dojechać do swoich posesji, ponieważ brną w błocie. Wykonawca obiecuje, że bałagan uprzątnie ekspresowo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Przy ul. Szklarnianej mieszka ok. 90 osób – pisze nasz Czytelnik ze Świdnika. – W październiku 2012 r. na ulicy zaczęto prace ziemne, wykopy pod kanalizacje i przygotowanie do ułożenia kostki brukowej. W listopadzie po zasypaniu wykopów wykonawca nie zadbał o doprowadzenie drogi do stanu używalności tak, aby można było dotrzeć do domu pieszo lub samochodem.

Mieszkaniec ul. Szklarnianej zwraca też uwagę, że nie tylko tutejsi mają problem z poruszaniem się. Problem dotyczy też służb ratunkowych. – W połowie listopada w nocy przyjechała karetka na sygnale po jedną z mieszkanek. Ale nie zawiozła chorej do szpitala, bo nie mogła wyjechać – opisuje nasz Czytelnik. – Przyjechała kolejna karetka, która również ugrzęzła.

Sytuacja poprawiła się w zimie, bo ziemia zamarła. Teraz problem powrócił.

– Interweniowaliśmy już w Urzędzie Miasta i u inspektora, który nadzoruje budowę tej drogi – pisze mężczyzna. – Inspektor obiecywał, że następnego dnia wykonawca naprawi drogę. Od dwóch tygodni jednak nic się nie zmienia.

Urzędnicy ze świdnickiego magistratu podkreślają, przy inwestycjach drogowych w zamieszkałych już osiedlach problemy komunikacyjne są powszechne.

– To jest klasyka – zaznacza Artur Soboń, sekretarz Świdnika. – Są dziesiątki takich sytuacji w Świdniku i w innych miastach. I dodaje: Piekło skończy się z końcem maja, bo wtedy ma być gotowa ta droga.

Obiecuje też, że urzędnicy będą interweniować u wykonawcy, aby ulicą można było się poruszać.

– Za jakąś godzinę na miejscu będzie koparka, która uprzątnie to całe błoto – zapewniał nas w czwartek Tadeusz Cichosz, właściciel firmy, która buduje drogę. – Na drodze wyłożyliśmy drewniane podkłady o wymiarach 80 na 120 cm, żeby piesi mieli jak przejść. Gdyby po tym nie jeździły samochody, to sytuacja była lepsza.

Wykonawca zapewnia, że jeśli uda mu się kupić takie podkłady, to zostaną ułożone po raz kolejny. – Nie będzie to jednak na długo, bo czasu na prace budowlane jest coraz mniej – zapowiada wykonawca.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
radny / 8 marca 2013 o 12:54
0
[quote name='Bartek' timestamp='1362688232' post='742367']
A ul. Traugutta tragedia, budowali boisko szkolne rozjeździli drogę całkowicie, zrobili sobie na niej skład materiałów, p. Kurowska obiecywała, że firma przywróci stan przed budową, znowu nie dotrzymała słowa. Jak dojechać do przedszkola?
[/quote]Nie ma na razie pieniędzy na tą drogę, musimy stawiać fotoradary bo w tym jest przyszłość.
Avatar
Gość / 8 marca 2013 o 12:32
0
[quote name='janek' timestamp='1362729925' post='742475']
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się przez błoto
[/quote]

[quote name='janek' timestamp='1362729925' post='742475']
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się przez błoto
[/quote]

Dodać należy ul. Sławin jedno bagno
[quote name='janek' timestamp='1362729925' post='742475']
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się przez błoto
[/quote]

[quote name='janek' timestamp='1362729925' post='742475']
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się p... rozwiń
Avatar
ja / 8 marca 2013 o 12:18
0
[quote name='Mikar' timestamp='1362726989' post='742445']
Zapraszasz nie na swoje?Tam nigdy nikt nie powinien mieszkać.25 lat temu liczyliście na dostanie mieszkanka ze względu na trudne warunki mieszkalne?Ustrój was wycyckał,nie wy jego.
[/quote]

Akurat od urodzenia mieszkam na Dzierżawnej a nie jestem młody wiec nie wyjeżdząj że zapraszam nie na swoje to po pierwsze. Po drugie kto liczył? zapewniam cie że wiekszość mieszkańców woli zostać w domku niż iść do bloku. Ustrój wycyckal? kim ty jesteś że masz takie pomysły? Widze że jesteś mało ogarnięty wiec przypomne że ta ulica/dzielnica jest robotnicza co oznacza że mieszkali i mieszkają tutaj pracownicy cukrowni, polmosu, zakładów ziemniaczanych, zakładów tytoniowych, lubelli, herbapolu i apisu.
Następnym razem zanim coś napiszesz to przemyśl to dwa razy bo robisz z siebie pośmiewisko.
[quote name='Mikar' timestamp='1362726989' post='742445']
Zapraszasz nie na swoje?Tam nigdy nikt nie powinien mieszkać.25 lat temu liczyliście na dostanie mieszkanka ze względu na trudne warunki mieszkalne?Ustrój was wycyckał,nie wy jego.
[/quote]

Akurat od urodzenia mieszkam na Dzierżawnej a nie jestem młody wiec nie wyjeżdząj że zapraszam nie na swoje to po pierwsze. Po drugie kto liczył? zapewniam cie że wiekszość mieszkańców woli zostać w domku niż iść do bloku. Ustrój wycyckal? kim ty jes... rozwiń
Avatar
kamil / 8 marca 2013 o 10:43
0
tak to jest nie zrobia przed zima tylko sie biora po zimie kiedy snieg sie topi i wiadomo ze bedzie bloto zaobaczcie rowniez inne.. http://www.wiadomoscii.oz.pl
Avatar
janek / 8 marca 2013 o 09:05
0
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się przez błoto
Avatar
Mikar / 8 marca 2013 o 08:16
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Zapraszamy na ulice Dzierżawną,[/font][/color]

Zapraszasz nie na swoje?Tam nigdy nikt nie powinien mieszkać.25 lat temu liczyliście na dostanie mieszkanka ze względu na trudne warunki mieszkalne?Ustrój was wycyckał,nie wy jego.
Avatar
załamany / 8 marca 2013 o 07:15
0
Droga Redakcjo!Czytelnicy!
O wiele gorsza sytuacja występuje już od wielu lat na ul. Drewnianej. Wraz z przedłużeniem do ul. al. Lotników Polskich(ul. Rejkowizna) jest to ok 2km masy błotnej z wielkimi dziurami, po której nie da się już prawie przejechać pojazdem osobowym a pokonanie jej pieszo oznacza brnięcie po kolana w błocie. W tym rejonie powstaje sporo nowych domów. Można szacować, że skazanych na zażywanie kąpieli błotnych jest tu ponad 200 osób. Władze naszego miasta mają nas póki co chyba za element należący do nikogo. To, że teren ten jest położony na peryferiach nie znaczy że należy go traktować jak teren zapomniany i opuszczony! Tu żyją ludzie. Mamy swoje potrzeby! Pracujemy, uczymy się czy chociażby chcemy normalnie dojechać na zakupy. Tymczasem dopiero bo uporczywych prośbach i interwencjach osobistych w UM Świdnik czasami łaskawie zjawi się radosna ekipa, która podrówna dołki i tym sposobem rozwiąże problem......do pierwszego deszczu. Sytuację pogorszył jeszcze fakt budowy drogi ekspresowej i wlotowej do Świdnika. Codziennie naszą biedną zdewastowaną Drewniankę dojeżdżały ogromne ciężarówki. Ponadto w newralgicznym okresie nasza szutrowa dróżka traktowana była jako główna droga wyjazdowa ze Świdnika, co także miało swój wkład w to jak obecnie wygląda. Podczas gdy zamknięty był wyjazd z al. Lotników na dwupasmówkę wszyscy wiedzieli jak przejechać przez Drewnianą. Stała się ona główną linią komunikacyjną(regularnie kursowały tędy autobusy do Lublina a nawet Tomaszów-Warszawa). Teraz jakby nagle wszyscy o nas zapomnieli. Czy naprawdę nie można zrobić porządku z tą drogą? Czy długo jeszcze władze będą nas tak ignorowały? Rozumiem że wygodniej pochwalić się wybudowaniem fontanny czy wyremontowaniem Lotu. Ale co nam po tym skoro nie mamy jak tam dojechać? Nie spodziewamy się autostrady ale uważamy że należy się nam chociaż najcieńsza z możliwych warstwa asfaltu, żeby móc godnie mieszkać i czuć się bezpiecznie. W razie potrzeby służby ratunkowe mogłyby mieć problem z dojazdem. Domagamy się zdecydowanej reakcji władz w naszej sprawie, tym bardziej że ul. Drewniana nie jest nowo powstała uliczką z trzema domami tylko istniejącą od bardzo dawna ulicą przy której mieszka dwie setki ludzi.
A jeżeli ktoś uważa że jestem kolejnym biadolącym nad swoim losem świdniczaninem PISiorem albo POpaprańcem(bo takich komentarzy się spodziewam) to zapraszam serdecznie na przejażdżkę albo spacer do nas.
Droga Redakcjo!Czytelnicy!
O wiele gorsza sytuacja występuje już od wielu lat na ul. Drewnianej. Wraz z przedłużeniem do ul. al. Lotników Polskich(ul. Rejkowizna) jest to ok 2km masy błotnej z wielkimi dziurami, po której nie da się już prawie przejechać pojazdem osobowym a pokonanie jej pieszo oznacza brnięcie po kolana w błocie. W tym rejonie powstaje sporo nowych domów. Można szacować, że skazanych na zażywanie kąpieli błotnych jest tu ponad 200 osób. Władze naszego miasta mają nas póki co chyba za element należący do nikogo... rozwiń
Avatar
onnnnn / 7 marca 2013 o 22:08
0
Bo Ci ludzie ze Świdnika są dziwni,, i tyle.. zrobisz źle, nie zrobisz źle... im niedogodzi... mają lotnisko to niech latają a nie jeźdżą i juz.
Avatar
Bartek / 7 marca 2013 o 21:30
0
A ul. Traugutta tragedia, budowali boisko szkolne rozjeździli drogę całkowicie, zrobili sobie na niej skład materiałów, p. Kurowska obiecywała, że firma przywróci stan przed budową, znowu nie dotrzymała słowa. Jak dojechać do przedszkola?
Avatar
Piotr / 7 marca 2013 o 21:06
0
Phii dopiero mi błotko na ulicy. Rejkowizna, Drewniana to jest błoto że się przejechać nie da a co mówić przejść.
Avatar
radny / 8 marca 2013 o 12:54
0
[quote name='Bartek' timestamp='1362688232' post='742367']
A ul. Traugutta tragedia, budowali boisko szkolne rozjeździli drogę całkowicie, zrobili sobie na niej skład materiałów, p. Kurowska obiecywała, że firma przywróci stan przed budową, znowu nie dotrzymała słowa. Jak dojechać do przedszkola?
[/quote]Nie ma na razie pieniędzy na tą drogę, musimy stawiać fotoradary bo w tym jest przyszłość.
Avatar
Gość / 8 marca 2013 o 12:32
0
[quote name='janek' timestamp='1362729925' post='742475']
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się przez błoto
[/quote]

[quote name='janek' timestamp='1362729925' post='742475']
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się przez błoto
[/quote]

Dodać należy ul. Sławin jedno bagno
[quote name='janek' timestamp='1362729925' post='742475']
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się przez błoto
[/quote]

[quote name='janek' timestamp='1362729925' post='742475']
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się p... rozwiń
Avatar
ja / 8 marca 2013 o 12:18
0
[quote name='Mikar' timestamp='1362726989' post='742445']
Zapraszasz nie na swoje?Tam nigdy nikt nie powinien mieszkać.25 lat temu liczyliście na dostanie mieszkanka ze względu na trudne warunki mieszkalne?Ustrój was wycyckał,nie wy jego.
[/quote]

Akurat od urodzenia mieszkam na Dzierżawnej a nie jestem młody wiec nie wyjeżdząj że zapraszam nie na swoje to po pierwsze. Po drugie kto liczył? zapewniam cie że wiekszość mieszkańców woli zostać w domku niż iść do bloku. Ustrój wycyckal? kim ty jesteś że masz takie pomysły? Widze że jesteś mało ogarnięty wiec przypomne że ta ulica/dzielnica jest robotnicza co oznacza że mieszkali i mieszkają tutaj pracownicy cukrowni, polmosu, zakładów ziemniaczanych, zakładów tytoniowych, lubelli, herbapolu i apisu.
Następnym razem zanim coś napiszesz to przemyśl to dwa razy bo robisz z siebie pośmiewisko.
[quote name='Mikar' timestamp='1362726989' post='742445']
Zapraszasz nie na swoje?Tam nigdy nikt nie powinien mieszkać.25 lat temu liczyliście na dostanie mieszkanka ze względu na trudne warunki mieszkalne?Ustrój was wycyckał,nie wy jego.
[/quote]

Akurat od urodzenia mieszkam na Dzierżawnej a nie jestem młody wiec nie wyjeżdząj że zapraszam nie na swoje to po pierwsze. Po drugie kto liczył? zapewniam cie że wiekszość mieszkańców woli zostać w domku niż iść do bloku. Ustrój wycyckal? kim ty jes... rozwiń
Avatar
kamil / 8 marca 2013 o 10:43
0
tak to jest nie zrobia przed zima tylko sie biora po zimie kiedy snieg sie topi i wiadomo ze bedzie bloto zaobaczcie rowniez inne.. http://www.wiadomoscii.oz.pl
Avatar
janek / 8 marca 2013 o 09:05
0
Oj wiele takich ulic niestety u nas w mieście. Południe miasta wygląda tak samo ul. Gospodarcza, Wiejska, Widokowa i wiele wiele innych. Codzienne przedzieranie się przez błoto
Avatar
Mikar / 8 marca 2013 o 08:16
0
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]Zapraszamy na ulice Dzierżawną,[/font][/color]

Zapraszasz nie na swoje?Tam nigdy nikt nie powinien mieszkać.25 lat temu liczyliście na dostanie mieszkanka ze względu na trudne warunki mieszkalne?Ustrój was wycyckał,nie wy jego.
Avatar
załamany / 8 marca 2013 o 07:15
0
Droga Redakcjo!Czytelnicy!
O wiele gorsza sytuacja występuje już od wielu lat na ul. Drewnianej. Wraz z przedłużeniem do ul. al. Lotników Polskich(ul. Rejkowizna) jest to ok 2km masy błotnej z wielkimi dziurami, po której nie da się już prawie przejechać pojazdem osobowym a pokonanie jej pieszo oznacza brnięcie po kolana w błocie. W tym rejonie powstaje sporo nowych domów. Można szacować, że skazanych na zażywanie kąpieli błotnych jest tu ponad 200 osób. Władze naszego miasta mają nas póki co chyba za element należący do nikogo. To, że teren ten jest położony na peryferiach nie znaczy że należy go traktować jak teren zapomniany i opuszczony! Tu żyją ludzie. Mamy swoje potrzeby! Pracujemy, uczymy się czy chociażby chcemy normalnie dojechać na zakupy. Tymczasem dopiero bo uporczywych prośbach i interwencjach osobistych w UM Świdnik czasami łaskawie zjawi się radosna ekipa, która podrówna dołki i tym sposobem rozwiąże problem......do pierwszego deszczu. Sytuację pogorszył jeszcze fakt budowy drogi ekspresowej i wlotowej do Świdnika. Codziennie naszą biedną zdewastowaną Drewniankę dojeżdżały ogromne ciężarówki. Ponadto w newralgicznym okresie nasza szutrowa dróżka traktowana była jako główna droga wyjazdowa ze Świdnika, co także miało swój wkład w to jak obecnie wygląda. Podczas gdy zamknięty był wyjazd z al. Lotników na dwupasmówkę wszyscy wiedzieli jak przejechać przez Drewnianą. Stała się ona główną linią komunikacyjną(regularnie kursowały tędy autobusy do Lublina a nawet Tomaszów-Warszawa). Teraz jakby nagle wszyscy o nas zapomnieli. Czy naprawdę nie można zrobić porządku z tą drogą? Czy długo jeszcze władze będą nas tak ignorowały? Rozumiem że wygodniej pochwalić się wybudowaniem fontanny czy wyremontowaniem Lotu. Ale co nam po tym skoro nie mamy jak tam dojechać? Nie spodziewamy się autostrady ale uważamy że należy się nam chociaż najcieńsza z możliwych warstwa asfaltu, żeby móc godnie mieszkać i czuć się bezpiecznie. W razie potrzeby służby ratunkowe mogłyby mieć problem z dojazdem. Domagamy się zdecydowanej reakcji władz w naszej sprawie, tym bardziej że ul. Drewniana nie jest nowo powstała uliczką z trzema domami tylko istniejącą od bardzo dawna ulicą przy której mieszka dwie setki ludzi.
A jeżeli ktoś uważa że jestem kolejnym biadolącym nad swoim losem świdniczaninem PISiorem albo POpaprańcem(bo takich komentarzy się spodziewam) to zapraszam serdecznie na przejażdżkę albo spacer do nas.
Droga Redakcjo!Czytelnicy!
O wiele gorsza sytuacja występuje już od wielu lat na ul. Drewnianej. Wraz z przedłużeniem do ul. al. Lotników Polskich(ul. Rejkowizna) jest to ok 2km masy błotnej z wielkimi dziurami, po której nie da się już prawie przejechać pojazdem osobowym a pokonanie jej pieszo oznacza brnięcie po kolana w błocie. W tym rejonie powstaje sporo nowych domów. Można szacować, że skazanych na zażywanie kąpieli błotnych jest tu ponad 200 osób. Władze naszego miasta mają nas póki co chyba za element należący do nikogo... rozwiń
Avatar
onnnnn / 7 marca 2013 o 22:08
0
Bo Ci ludzie ze Świdnika są dziwni,, i tyle.. zrobisz źle, nie zrobisz źle... im niedogodzi... mają lotnisko to niech latają a nie jeźdżą i juz.
Avatar
Bartek / 7 marca 2013 o 21:30
0
A ul. Traugutta tragedia, budowali boisko szkolne rozjeździli drogę całkowicie, zrobili sobie na niej skład materiałów, p. Kurowska obiecywała, że firma przywróci stan przed budową, znowu nie dotrzymała słowa. Jak dojechać do przedszkola?
Avatar
Piotr / 7 marca 2013 o 21:06
0
Phii dopiero mi błotko na ulicy. Rejkowizna, Drewniana to jest błoto że się przejechać nie da a co mówić przejść.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 1 1

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 8 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 37 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!