Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 lipca 2012 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy walczą o bezpieczeństwo na ul. Klonowej

0 20 A A
Po ulicy Klonowej jeździ się szybko. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo (Maciej Kaczanowski)
Po ulicy Klonowej jeździ się szybko. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo (Maciej Kaczanowski)

Mieszkańcy ul. Klonowej walczą o poprawę bezpieczeństwa drogowego na swojej ulicy. Miasto chce pomóc, ale jeszcze nie w tym roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Praktycznie nie ma tygodnia, żeby na naszej ulicy nie doszło do jakiegoś wypadku czy kolizji – przekonują mieszkańcy ul. Klonowej w Świdniku, którzy założyli społeczny komitet ds. bezpieczeństwa. Od dłuższego czasu przekonują władze miasta, aby zadbali o poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta. Wśród propozycji wysuwanych przez mieszkańców był m.in. ustawienie fotoradaru. Do realizacji nie doszło.

Kolejna propozycja to podwyższone przejścia dla pieszych. I znowu pojawia się problem. – Okazuje się, że tego też nie będzie, bo nie ma na to pieniędzy – żalą się mieszkańcy ul. Klonowej. – Nie poddamy się i dalej będziemy walczyć, bo tutaj jest naprawdę niebezpiecznie. Strach jest puścić dziecko nawet na chodnik, bo tak szybko jeżdżą tędy kierowcy, że może się coś złego stać.

Na dowód mieszkańcy wskazują pismo od Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, do której jeszcze w ub. r. zwrócili się o pomoc.

- Z danych zawartych w systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji Drogowych wynika, że w okresie od 1 stycznia 2010 r. do 31 sierpnia 2011 r. na ul. Klonowej w Świdniku zaistniały 3 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne i 14 kolizji drogowych. Wypadki i kolizje (dziewięć) wydarzyły się w rejonie skrzyżowania ul. Klonowej z Wyszyńskiego z powodu nieudzielania pierwszeństwa przejazdu” – wyjaśnia na piśmie mieszkańcom Katarzyna Turska, dyrektor sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Sprawę badała również Wojewódzka Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Lublinie.

– Rzeczywiście jest tam niebezpiecznie. Kierowcy szybko jeżdżą – potwierdza Artur Banaszkiewicz, sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Lublinie i z-ca dyrektora WORD Lublin. – Zleciliśmy wykonanie ekspertyzy, którą przesłaliśmy do burmistrza Świdnika. Sprawą zajęliśmy się od strony prawnej, ale fizycznie nikogo do niczego zmusić nie możemy.

Urzędnicy przekonują, że rozpatrywana jest budowa wyniesionych przejść dla pieszych na ul. Klonowej, ale nie w tym roku. – Na razie nie mamy pieniędzy na ten cel – wyjaśnia Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta w Świdniku. – Poinformowałam mieszkańców, że mogą złożyć do burmistrza wniosek o umieszczenie tej inwestycji w przyszłorocznym budżecie. Mają na to czas do końca września.

Na ulicy miałoby powstać 22 podwyższone przejścia dla pieszych. Koszt to ok. 150 tys. zł.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bezpieczna Lubelszczyzna / 14 listopada 2012 o 18:17
0
Witam. Jesteśmy firmą z Lublina www.safetysolutions.pl która jest dystrybutorem urządzeń potocznie zwanych fotoradarami. Strażom miejskim i gminnym oferujemy usługę w postaci dzierżawy urządzeń na dzień, kilka dni wybranych w miesiącu oraz na dłużej. Z naszych doświadczeń wynika, że wystarczy już kilka dni pomiaru w miesiącu by kierowcy na danym odcinku drogi drastycznie zmienili swoje rajdowe przyzwyczajenia. Do tego celu jednak konieczna jest tzw. zmiana organizacji ruchu w postaci oznakowania odcinka drogi znakiem D-51 "pomiar prędkości" a ponadto prowadzenie kontroli (rejestracja wykroczeń) przez funkcjonariusza Policji lub Straży Miejskiej.
Jest jednak inny - szybszy aczkolwiek też skuteczny sposób. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Bezpieczna Lubelszczyzna któremu możemy nieodpłatnie użyczyć sprzętu a przedstawiciele którego będąc do tego przeszkolonymi mogą "społecznie" dokonać rejestracji obrazu z tych wykroczeń. Ponieważ nasze urządzenia posiadają Zatwierdzenia Typu i legalizację wykonane przez nie zdjęcia mogą stanowić dowód w sądzie. Członkowie stowarzyszenia Bezpieczna Lubelszczyzna chętnie udzielą Państwu w tej krytycznej sytuacji pomocy - prosimy o kontakt mailowy info@safetysolutions.pl
Pozdrawiamy i czekamy na kontakt zainteresowanych mieszkańców ul. Klonowej
Witam. Jesteśmy firmą z Lublina www.safetysolutions.pl która jest dystrybutorem urządzeń potocznie zwanych fotoradarami. Strażom miejskim i gminnym oferujemy usługę w postaci dzierżawy urządzeń na dzień, kilka dni wybranych w miesiącu oraz na dłużej. Z naszych doświadczeń wynika, że wystarczy już kilka dni pomiaru w miesiącu by kierowcy na danym odcinku drogi drastycznie zmienili swoje rajdowe przyzwyczajenia. Do tego celu jednak konieczna jest tzw. zmiana organizacji ruchu w postaci oznakowania odcinka drogi znakiem D-51 "pomiar prędko... rozwiń
Avatar
poi / 1 sierpnia 2012 o 15:58
0
myślę ze jakson powinien podac sie do dymisji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
gość / 31 lipca 2012 o 12:10
0
Kultura wypowiedzi w tych komentarzach daje wiele do życzenia jak nie znasz mieszkańców to ich nie obrażaj. I Tak w ogóle po co się wypowiadasz jak problem ciebie nie dotyczy. pewnie siedzisz na bezrobociu i tak zabijasz swój wolny czas!!!!
Avatar
Gość / 31 lipca 2012 o 12:09
0
Kultura wypowiedzi w tych komentarzach daje wiele do życzenia jak nie znasz mieszkańców to ich nie obrażaj. I Tak w ogóle po co się wypowiadasz jak problem ciebie nie dotyczy. pewnie siedzisz na bezrobociu i tak zabijasz swój wolny czas!!!!
Avatar
mieszkaniec / 31 lipca 2012 o 07:27
0
priorytet wydatków wg Burmistrza Jaksona i Radnych z Rodziny i Prawa:
http://wsw.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=5120:urz%C4%85d-miasta-widz%C4%85-ogromny&Itemid=46
Avatar
wyborca janusz / 30 lipca 2012 o 12:52
0
Podpisuje sie pod apelem o basen! To Jakson i cala bandycka wladza ponosi calkowita odpowiedzialnosc za zniszczenie jedynego miejsca rekreacji w Swidniku. Nie puscimy tego plazem!
Avatar
bd / 30 lipca 2012 o 11:28
0
[quote name='kaska' timestamp='1343639419' post='658773']
A ja sie pytam gdzie jest basen? ?Upaly ... do cho...., a basenu brak! Sobon, Jakson oddajcie ludziom basen!
[/quote]
popieram. basen zarasta a winnych tego stanu rzeczy brak
Avatar
kaska / 30 lipca 2012 o 11:10
0
A ja sie pytam gdzie jest basen? ?Upaly ... do cho...., a basenu brak! Sobon, Jakson oddajcie ludziom basen!
Avatar
qw / 30 lipca 2012 o 07:48
0
pieniedzy na poprawe bezpieczenstwa nie ma a na nagrody dla dla urzedników nie brakuje. Ot i polityka jaksona i sobonia,radka
[url="http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2434:radny-oburzony-nagrodami&Itemid=46"]http://www.nowytydzi...odami&Itemid=46[/url]
Avatar
wew / 30 lipca 2012 o 07:16
0
Mieszkancow swidnika nazywasz swirusami spojrz w lustro na siebie i powiedz po co w tym urzedzie miasta pracujesz.
Avatar
Bezpieczna Lubelszczyzna / 14 listopada 2012 o 18:17
0
Witam. Jesteśmy firmą z Lublina www.safetysolutions.pl która jest dystrybutorem urządzeń potocznie zwanych fotoradarami. Strażom miejskim i gminnym oferujemy usługę w postaci dzierżawy urządzeń na dzień, kilka dni wybranych w miesiącu oraz na dłużej. Z naszych doświadczeń wynika, że wystarczy już kilka dni pomiaru w miesiącu by kierowcy na danym odcinku drogi drastycznie zmienili swoje rajdowe przyzwyczajenia. Do tego celu jednak konieczna jest tzw. zmiana organizacji ruchu w postaci oznakowania odcinka drogi znakiem D-51 "pomiar prędkości" a ponadto prowadzenie kontroli (rejestracja wykroczeń) przez funkcjonariusza Policji lub Straży Miejskiej.
Jest jednak inny - szybszy aczkolwiek też skuteczny sposób. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Bezpieczna Lubelszczyzna któremu możemy nieodpłatnie użyczyć sprzętu a przedstawiciele którego będąc do tego przeszkolonymi mogą "społecznie" dokonać rejestracji obrazu z tych wykroczeń. Ponieważ nasze urządzenia posiadają Zatwierdzenia Typu i legalizację wykonane przez nie zdjęcia mogą stanowić dowód w sądzie. Członkowie stowarzyszenia Bezpieczna Lubelszczyzna chętnie udzielą Państwu w tej krytycznej sytuacji pomocy - prosimy o kontakt mailowy info@safetysolutions.pl
Pozdrawiamy i czekamy na kontakt zainteresowanych mieszkańców ul. Klonowej
Witam. Jesteśmy firmą z Lublina www.safetysolutions.pl która jest dystrybutorem urządzeń potocznie zwanych fotoradarami. Strażom miejskim i gminnym oferujemy usługę w postaci dzierżawy urządzeń na dzień, kilka dni wybranych w miesiącu oraz na dłużej. Z naszych doświadczeń wynika, że wystarczy już kilka dni pomiaru w miesiącu by kierowcy na danym odcinku drogi drastycznie zmienili swoje rajdowe przyzwyczajenia. Do tego celu jednak konieczna jest tzw. zmiana organizacji ruchu w postaci oznakowania odcinka drogi znakiem D-51 "pomiar prędko... rozwiń
Avatar
poi / 1 sierpnia 2012 o 15:58
0
myślę ze jakson powinien podac sie do dymisji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
gość / 31 lipca 2012 o 12:10
0
Kultura wypowiedzi w tych komentarzach daje wiele do życzenia jak nie znasz mieszkańców to ich nie obrażaj. I Tak w ogóle po co się wypowiadasz jak problem ciebie nie dotyczy. pewnie siedzisz na bezrobociu i tak zabijasz swój wolny czas!!!!
Avatar
Gość / 31 lipca 2012 o 12:09
0
Kultura wypowiedzi w tych komentarzach daje wiele do życzenia jak nie znasz mieszkańców to ich nie obrażaj. I Tak w ogóle po co się wypowiadasz jak problem ciebie nie dotyczy. pewnie siedzisz na bezrobociu i tak zabijasz swój wolny czas!!!!
Avatar
mieszkaniec / 31 lipca 2012 o 07:27
0
priorytet wydatków wg Burmistrza Jaksona i Radnych z Rodziny i Prawa:
http://wsw.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=5120:urz%C4%85d-miasta-widz%C4%85-ogromny&Itemid=46
Avatar
wyborca janusz / 30 lipca 2012 o 12:52
0
Podpisuje sie pod apelem o basen! To Jakson i cala bandycka wladza ponosi calkowita odpowiedzialnosc za zniszczenie jedynego miejsca rekreacji w Swidniku. Nie puscimy tego plazem!
Avatar
bd / 30 lipca 2012 o 11:28
0
[quote name='kaska' timestamp='1343639419' post='658773']
A ja sie pytam gdzie jest basen? ?Upaly ... do cho...., a basenu brak! Sobon, Jakson oddajcie ludziom basen!
[/quote]
popieram. basen zarasta a winnych tego stanu rzeczy brak
Avatar
kaska / 30 lipca 2012 o 11:10
0
A ja sie pytam gdzie jest basen? ?Upaly ... do cho...., a basenu brak! Sobon, Jakson oddajcie ludziom basen!
Avatar
qw / 30 lipca 2012 o 07:48
0
pieniedzy na poprawe bezpieczenstwa nie ma a na nagrody dla dla urzedników nie brakuje. Ot i polityka jaksona i sobonia,radka
[url="http://www.nowytydzien.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2434:radny-oburzony-nagrodami&Itemid=46"]http://www.nowytydzi...odami&Itemid=46[/url]
Avatar
wew / 30 lipca 2012 o 07:16
0
Mieszkancow swidnika nazywasz swirusami spojrz w lustro na siebie i powiedz po co w tym urzedzie miasta pracujesz.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 92 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 67 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!