Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

18 listopada 2019 r.
12:49

Wypadek w Dorohuczy. Policja szuka kierowcy, który utrudniał wyprzedzanie

37 26 A A

Świdniccy policjanci proszą o pomoc kierowców, którzy byli świadkami niedzielnego wypadku w Dorohuczy lub posiadają kamerę samochodową i jechały drogą krajową nr 12 Chełm - Lublin między godz. 9 a 11

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W szczególności policja prosi o kontakt osoby, które posiadają wiedzę na temat ciemnego pojazdu, najprawdopodobniej marki BMW lub Audi o tablicy rejestracyjnej zaczynającej się od litery „W”.

Kierujący miał poruszać się w kierunku Chełma i nie pozwalać na wyprzedzenie.

Wszelkie informacje można kierować pod nr tel. 81 749 42 10 lub 112 bądź zgłaszać się do najbliższej jednostki policji.

Groźny wypadek

Do wypadku doszło w niedzielę o godz. 10.30. Dwa auta osobowe zderzyły się czołowo na wysokości miejscowści Dorohucza (pow. świdnicki).

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadące w kierunku Chełma audi wymusiło pierwszeństwo na dacii. Kierowca pierwszego z tych aut wyprzedzał inny samochód. Nie zdążył jednak tego zrobić, ani wrócić na swój pas ruchu, i zderzył się z jadącą prawidłowo z naprzeciwka dacią.

W wypadku ucierpiały trzy osoby - pasażerowie obu samochodów oraz kierowca dacii - które trafiły już do szpitala. Nikt nie zginął.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Droga była zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia trwały kilka godzin.

 

e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 14:47
+37
Taki pacan który przyspiesza przy wyprzedzania powinien mieć konfiskatę samochodu, 5 lat bezwzględnego więzienia i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na zawsze
 A co powiesz o mistrzech kierownicy, nieprzestrzegających przepisów, za nic mających ograniczenia prędkośći. Na tej trasie jaszda to jakiś horror. Miałem ostatnio nieprzyjemność podróżować w sobotni wieczór na trasie Lublin - Chełm. Jadąc przepisowo nieprzekraczając poza terenenm zabudowanaym 90km/h byłem najwolniejszym pojazdem. Najeżdżanie z tyłu, jazda na zderzaku i wyprzedzanie z zajeżdżaniem drogi powodujące niebezpieczne sytuacje to norma. Większość to osoby z rodzinami. Przypominam to wszystko się dzieje w sobotnie popołudnie. Ile czasu można w ten sposób ,,zaoszczędzić"?  Brak kultury i szacunku do innych uczestników rodzi właśnie takie sytuacje. 
 A co powiesz o mistrzech kierownicy, nieprzestrzegających przepisów, za nic mających ograniczenia prędkośći. Na tej trasie jaszda to jakiś horror. Miałem ostatnio nieprzyjemność podróżować w sobotni wieczór na trasie Lublin - Chełm. Jadąc przepisowo nieprzekraczając poza terenenm zabudowanaym 90km/h byłem najwolniejszym pojazdem. Najeżdżanie z tyłu, jazda na zderzaku i wyprzedzanie z zajeżdżaniem drogi powodujące niebezpieczne sytuacje to norma. Większość to osoby z rodzinami. Przypominam to wszystko się dzieje w sobotnie pop... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 12:55
+32
Ale nie wpadl na pomysł żeby jednak odpuscic wyprzedzanie. Trzeba bylo cisnac na czolowke bo on MUSI wyprzedzic
Avatar
Marzena / 18 listopada 2019 o 13:05
+31
Po co wyprzedza jak widzi że nie da rady ... .trochę wyobraźni... Ale później szukaj A winnych bo ktoś nie pozwolił sobie na wyprzedzanie . Winnym jest ten co wyprzedza i idzie na czołówkę.... tyle szczęścia że nikt nie zginął
Avatar
taka prawda / 18 listopada 2019 o 18:49
+25
Debilu z Audi zawsze taki kozak byłeś a teraz coś nie "pykło"... Przestań ściemniać, bo po: 1. Źle oceniłeś sytuację na drodze, 2. Ścigałeś się z kimś zamiast pokornie i grzecznie jechać za kimś (no tak, ale przecież to nie w twoim stylu), 3. Tam jest podwójna ciągła linia oraz wyjazd ze stacji - ergo - miałeś zakaz wyprzedzania a mimo to wyprzedzałeś, 4. Tam jest również wysepka którą to po cwaniacku "brałeś" z lewej strony, łamiąc wszelkie możliwe zakazy! Taka prawda i przestań robić z siebie teraz ofiarę. Taki byłeś kozak? No to bądź taki odważny do końca i módl się żeby ludziom nikomu nie winnym, tj. z Dacii nic się nie stało bo jak stanie się inaczej to będziesz mieć ciepło.
Debilu z Audi zawsze taki kozak byłeś a teraz coś nie "pykło"... Przestań ściemniać, bo po: 1. Źle oceniłeś sytuację na drodze, 2. Ścigałeś się z kimś zamiast pokornie i grzecznie jechać za kimś (no tak, ale przecież to nie w twoim stylu), 3. Tam jest podwójna ciągła linia oraz wyjazd ze stacji - ergo - miałeś zakaz wyprzedzania a mimo to wyprzedzałeś, 4. Tam jest również wysepka którą to po cwaniacku "brałeś" z lewej strony, łamiąc wszelkie możliwe zakazy! Taka prawda i przestań robić z siebie teraz ofiarę. Taki byłeś ko... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 13:18
+21
Odpuścić, puścić idiotów przodem niech sobie udowadniają - dużo należy już do takiego klubu co sobie coś udowadniali na drodze, klub nazywa się CMENTARZ.
Avatar
Roman / 18 listopada 2019 o 16:30
+20
Czy rzeczywiście nie pozwoli się wyprzedzić? Kto będzie w stanie tego dowieść? Może to tylko nieudolne tłumaczenie sprawcy, który jak wielu innych kozaków, uważa że przy wyprzedzaniu limity prędkości nie obowiązują? Brawura na naszych drogach to chleb powszedni! Jesteśmy głupim narodem, który nie potrafi dać sobie rady z wariatami drogowymi! Inni już dawno to zrobili, my nie!
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 13:32
+18
.. że ja go nie wyprzedzę ?! Potrzymaj mi browara!
Avatar
PP / 18 listopada 2019 o 13:50
+13
Ja jak nie mam czym wyprzedzać to nie wyprzedzam A nieraz się zdarza że podczas przyspieszania ktoś mnie wyprzedza.
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 14:21
+12
Taki pacan który przyspiesza przy wyprzedzania powinien mieć konfiskatę samochodu, 5 lat bezwzględnego więzienia i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na zawsze
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 13:28
+11
Jednym słowem dziki wschód. Polska mentalność kretynow, a cierpi niewinny. Ten co sie nie pozwolil wyprzedzić odjechal, znaczy sie ma cos na sumieniu
Avatar
Gość / 21 listopada 2019 o 15:14
0
do wszytskich obroncow drogowych idiotow ale i ludzi dobrej woli zeby przyszli i oddali honorowo krew dla kobiety przez ktorego teraz ta kobieta cierpi i czekaja ja powazne zabiegi i potrzeba jest KREW !!!! broncie ich dalej!!! gdyby poczekal pare sekund to by nie bylo calego tego tragicznego wypadku
Avatar
Art / 21 listopada 2019 o 07:41
0
Znowu kolumna rządowa?
Avatar
Gość / 19 listopada 2019 o 10:43
0
O tablicy rejestracyjnej zaczynającej się od litery W, to może SOP
Avatar
telefon do mileskwiego / 19 listopada 2019 o 07:45
-1
oby sprawca nazywał podobnie jak najsztub, cimoszewicz, kalisz lub piwnik
Avatar
Zezem na wprost / 18 listopada 2019 o 23:51
+9
Przed kilku laty taki przypadek miałem na ulicy Mełgiewskiej . Jechałem w kierunku Świdnika a historia zaczęła się na wysokości Falbudu . Dojeżdżałem do auta jadącego w tym samym kierunku a że to jechało bardzo powoli 30-40 km/h i środkiem jezdni mrugnąłem światłami i spokojnie rozpocząłem manewr wyprzedzania swoim Opelkiem . Wtedy wyprzedzany zaczął swoim Audi zabawę ze mną w kotka i myszkę ja przyspieszałem to i on ,ja zwalniałem to mi uniemożliwiał powrót na właściwy pas . Zbliżałem się niebezpiecznie do łuku i musiałem się wręcz zatrzymać aby ten dalej mógł jechać już jakieś 20 km/h by po chwili skręcić na posesję jakiejś firmy ,bodajże ciut przed chłodnią. Spisałem numer auta ,zapamiętałem twarz kierowcy i poszedłem poskarżyć się do policji na Północnej i wiecie co ? długo by o tym pisać a ja powiem krótko - mieli to daleko w ***. twierdzili że bez świadków ....itd. Ja liczyłem nie na wiele ale na to że w obecności policjanta spojrzę temu ignorantowi w oczy i zapytam czemu tak postąpił ? Bezkaaaarność ośmiela bezmózgowców i w tym jest problem.
Przed kilku laty taki przypadek miałem na ulicy Mełgiewskiej . Jechałem w kierunku Świdnika a historia zaczęła się na wysokości Falbudu . Dojeżdżałem do auta jadącego w tym samym kierunku a że to jechało bardzo powoli 30-40 km/h i środkiem jezdni mrugnąłem światłami i spokojnie rozpocząłem manewr wyprzedzania swoim Opelkiem . Wtedy wyprzedzany zaczął swoim Audi zabawę ze mną w kotka i myszkę ja przyspieszałem to i on ,ja zwalniałem to mi uniemożliwiał powrót na właściwy pas . Zbliżałem się niebezpiecznie do łuku i musiałem się wręcz zatrzyma... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 22:12
+7
Nie lubię być wyprzedzany w sytuacji gdy jadę maksymalną dozwoloną prędkością ale gdy już to się dzieję nigdy nie przyszło mi do głowy przyspieszyć ( pewnie taką sytuację wskazuje kierowca ktory wyprzedzał) czesto pomimo tego że nie pochwalam takiego wyprzedzania zdejmuje na moment nogę z gazu żeby przyszły samobójca nie skonczył źle akurat tego dnia wyorzedzając akurat mnie. Gdybym przyspieszył będąc wyprzedzanym to przejąłbym na siebie ciężar winy za mozliwe stracone w tym manewrze życia. Nie moją rolą jest uczyć innych kiedy mogą a kiedy nie wyprzedzać, ale moim zadaniem jest bezpiecznie dojechać do celu nie narażając innych.
Nie lubię być wyprzedzany w sytuacji gdy jadę maksymalną dozwoloną prędkością ale gdy już to się dzieję nigdy nie przyszło mi do głowy przyspieszyć ( pewnie taką sytuację wskazuje kierowca ktory wyprzedzał) czesto pomimo tego że nie pochwalam takiego wyprzedzania zdejmuje na moment nogę z gazu żeby przyszły samobójca nie skonczył źle akurat tego dnia wyorzedzając akurat mnie. Gdybym przyspieszył będąc wyprzedzanym to przejąłbym na siebie ciężar winy za mozliwe stracone w tym manewrze życia. Nie moją rolą jest uczyć innych kiedy mogą a kiedy ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 listopada 2019 o 21:44
+2
Co za durne komenty niektórych pszenno-buraczanych mondrołków. To, że ty jadąc za kimś MUSISZ zawsze WYPRZEDZIĆ prawidłowo jadace przed tobą 90 km/h (najczęściej dopuszczalna prędkość na większości dróg poza terenem zabudowanym) auto, świadczy tylko o twojej głupocie barani łbie. Łamiesz przepisy przekraczając tę prędkość podczas wyprzedzania i powodujesz napędzanie rywalizacji u takich samych jak ty. Twoja chwilowa bezkarność wywołuje lawinową reakcję przyspieszania u pozostałych kierowców i większość zaczyna jechać ponad 100km/h , żeby utrzymać swoją pozycję w ruchu i nie być bez przerwy wyprzedzanym z zajeżdżaniem drogi przez takich jak ty.
Co za durne komenty niektórych pszenno-buraczanych mondrołków. To, że ty jadąc za kimś MUSISZ zawsze WYPRZEDZIĆ prawidłowo jadace przed tobą 90 km/h (najczęściej dopuszczalna prędkość na większości dróg poza terenem zabudowanym) auto, świadczy tylko o twojej głupocie barani łbie. Łamiesz przepisy przekraczając tę prędkość podczas wyprzedzania i powodujesz napędzanie rywalizacji u takich samych jak ty. Twoja chwilowa bezkarność wywołuje lawinową reakcję przyspieszania u pozostałych kierowców i większość zaczyna jechać ponad 100km/h , żeby utr... rozwiń
Avatar
taka prawda / 18 listopada 2019 o 18:49
+25
Debilu z Audi zawsze taki kozak byłeś a teraz coś nie "pykło"... Przestań ściemniać, bo po: 1. Źle oceniłeś sytuację na drodze, 2. Ścigałeś się z kimś zamiast pokornie i grzecznie jechać za kimś (no tak, ale przecież to nie w twoim stylu), 3. Tam jest podwójna ciągła linia oraz wyjazd ze stacji - ergo - miałeś zakaz wyprzedzania a mimo to wyprzedzałeś, 4. Tam jest również wysepka którą to po cwaniacku "brałeś" z lewej strony, łamiąc wszelkie możliwe zakazy! Taka prawda i przestań robić z siebie teraz ofiarę. Taki byłeś kozak? No to bądź taki odważny do końca i módl się żeby ludziom nikomu nie winnym, tj. z Dacii nic się nie stało bo jak stanie się inaczej to będziesz mieć ciepło.
Debilu z Audi zawsze taki kozak byłeś a teraz coś nie "pykło"... Przestań ściemniać, bo po: 1. Źle oceniłeś sytuację na drodze, 2. Ścigałeś się z kimś zamiast pokornie i grzecznie jechać za kimś (no tak, ale przecież to nie w twoim stylu), 3. Tam jest podwójna ciągła linia oraz wyjazd ze stacji - ergo - miałeś zakaz wyprzedzania a mimo to wyprzedzałeś, 4. Tam jest również wysepka którą to po cwaniacku "brałeś" z lewej strony, łamiąc wszelkie możliwe zakazy! Taka prawda i przestań robić z siebie teraz ofiarę. Taki byłeś ko... rozwiń
Avatar
czyt / 18 listopada 2019 o 17:15
+9
No tak, ałdica albo burakowóz. A jak rejestracja zaczyna się na W, to pewnie jakiś burak - słoik.
 Nie wiadomo co i nie wiadomo, czy istnieje: z całą pewnością nie było tam " Nakazu wyprzedzania" - nie ma się czym i nie ma warunków, to się grzecznie jedzia za poprzednim. Policja szuka? Jakieś nowe przepisy chcą wprowadzać i na siłę szukać winnych, choć winnego mają i jeszcze naszkodził innym, niewinnym ludziom.
Avatar
Roman / 18 listopada 2019 o 16:30
+20
Czy rzeczywiście nie pozwoli się wyprzedzić? Kto będzie w stanie tego dowieść? Może to tylko nieudolne tłumaczenie sprawcy, który jak wielu innych kozaków, uważa że przy wyprzedzaniu limity prędkości nie obowiązują? Brawura na naszych drogach to chleb powszedni! Jesteśmy głupim narodem, który nie potrafi dać sobie rady z wariatami drogowymi! Inni już dawno to zrobili, my nie!
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów
film

Interaktywna wystawa "Star Wars" w Nowym Jorku. Przed wejściem tłumy fanów 0 0

Nowy Jork, Stany Zjednoczone. W piątek (06.12) odbyło się oficjalne otwarcie interaktywnej wystawy "Star Wars" w nowojorskim Dolby SoHo.

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp

Ulice i place w Świdniku z nowym oświetleniem? Urzędnicy chcą wymienić tysiąc opraw lamp 0 0

Urząd Miasta Świdnik chce wymienić 1001 opraw lamp oświetleniowych na nowoczesne i energooszczędne. Urzędnicy zapowiadali, że w piątek złożą wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia]
galeria

Tragedia nad zalewem. Sobotnia akcja poszukiwawcza już się zakończyła [zdjęcia] 22 5

Sobotnie poszukiwania prowadzone przez strażaków na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie już się zakończyły. Niestety nie udało się odnaleźć młodszego z wędkarzy, w wieku 37 lat. Ciało starszego z mężczyzn - 60-latka z Lublina zostało odnalezione w wodzie przed południem.

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 25 11

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 6

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 7

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 29 19

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 8

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 16 6

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 48 10

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 47 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 2

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 11 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?