Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

1 sierpnia 2016 r.
20:59

Niegrzecznie nazwał premier Beatę Szydło. Biegły orzekł, że radny nie powinien odpowiadać przed sądem

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 53 A A

Prokuratura nie będzie ścigała radnego ze Świdnika za nazwanie premier Beaty Szydło „nędznym błaznem”. Śledczy uznali, że nie doszło do przestępstwa i umorzyli postępowanie w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o wpis, jaki Jakub Osina z zarządu powiatu świdnickiego zamieścił na jednym z portali społecznościowych. W marcu, kiedy Beata Szydło ogłaszała uruchomienie programu „500 plus”, Osina napisał, że premier „jest nędznym błaznem, który szkodzi Polsce.”. Działacze PiS postanowili stanąć w obronie Beaty Szydło. O obraźliwym ich zdaniem komentarzu, zawiadomili świdnicką prokuraturę. Śledczy ze Świdnika odmówili jednak wszczęcia postępowania. Uzasadnili to niewielką szkodliwością społeczną. Prokuratura Okręgowa poleciła jednak, by sprawie przyjrzeć się raz jeszcze.

Śledczy poprosili więc o opinię biegłego językoznawcę z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Miał on określić wydźwięk słowa „błazen”. Z opinii biegłego wynika, że Jakub Osina nie powinien odpowiadać przed sądem.

– Śledztwo zostało umorzone ze względu na brak znamion przestępstwa – tłumaczy Katarzyna Matusiak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Świdniku. – Biegły ocenił, że słowa „nędzny błazen” mają oczywiście negatywny i pejoratywny wydźwięk. To z pewnością niegrzeczne określenie. Nie jest jednak niezgodne z normami życia społecznego. Wobec takiej opinii prokurator nie mógł wystąpić ze skutecznym aktem oskarżenia.

Badając sprawę, biegły językoznawca wskazał również na dwie interpretacje sformułowania „nędzny błazen”. Pierwsza z nich odnosi się do osoby, która nie sprawdza się w roli żartownisia. Druga z definicji dotyczy natomiast kogoś budzącego litość, żałosnego i niegodnego uwagi. Według biegłego, Jakub Osina użył sformułowania „nędzny błazen” właśnie w tym znaczeniu. Chociaż jest to nieeleganckie, nie może być podstawą oskarżenia.

Decyzja prokuratury najprawdopodobniej zamyka sprawę. Z prywatnym aktem oskarżenia przeciwko Jakubowi Osinie może jeszcze wystąpić sama Beata Szydło.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 11:46
0
Brawo p.Osina! !!!!Błazen to i tak malo powiedziane....
Avatar
xxx / 18 sierpnia 2016 o 15:16
0
a kto jest premierem nierządu, jarosław?
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 09:29
0
NIEGRZECZNIE?! Co to za okreslenie! Niegrzecznie to dziecko może się w kościele zachowywać. Ten facet zachował się jak zwykły, prymityw - palikociarz i za ewidentną obrazę Premiera Rządu RP sąd powinien go przykładnie ukarać.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 22:17
0
Biedny Adaś, musia sam działać w internecie przeciwko wszystkim. Wszystko na jego głowie. Cytat "do cpn: "Chciałeś sie Kuba w politykę bawić to trzeba było do tego dorosnąć. Myślisz że wsadzajac Wilka,Sadło i Kruczkową na stołki i sterujac Lipniowiecką Świdnik zawojujesz?? Pij mniej, więcej biegaj i zacznij wreszcie coś robić dla nas zwykłych ludzi a nie dbasz tylko o swoją i swoich kolesi d...ę. Obłuda Ci wychodzi zza uszu"- cyt. za forum dziennik wschodni. hmm... mówicie, że 260 tys. nas ten członek kosztuje rocznie?"
Avatar
czytelnik / 8 sierpnia 2016 o 07:30
0
Mądrze mówi, polejcie muPanie Osina powiedział Pan co myśli. Mniejsza o to czy na trzeźwo czy pod wpływem środków odurzających. To bez znaczenia. Ważne, że NIC Z TEGO NIE WYNIKA. Czy nowe miejsca pracy w powiecie powstały, czy nowe drogi wybudował Pan, czy mamy nowe obiekty sportowe lub kulturalne, czy komuś dzięki temu żyje się lepiej? Nie pytam o Pańskich politycznych kolegów, którym status materialny znacząco się poprawił (Wilka, Sadło, Kruczek, Szczerbę, Poździk, Lipniowiecką czy Kulakową). Proszę skupić się na konkretach! Nam, mieszkańcom Świdnika i powiatu świdnickiego zależy na nich a nie na mydleniu oczu. Co mamy z tego, że stołki Pan kolesiom załatwia? Jasne bezrobocie spadło- niestety w tych konkretnych przypadkach tylko. Wystarczy już mydlenia oczu i koloryzowania rzeczywistości aleją Lotników Polskich czy Dworcową. Gdzie jak widać bez pieniędzy od miasta powiat i Pan nic nie wskóra. Gdyby nie pomoc gmin nic byście nie zrobili, nie sory promocję byście zrobili i sobie pensje wypłacili! My tego nie kupujemy! Jest Pan razem z kolegą Adamem i Mariuszem głównym prowodyrem walki i ciągłej wojny z miastem. Mamy już dość tego. Fundamentem rozwoju powiatu ma być Pan i Pański ciągły atak na miasto, na Jaksona i Sobonia? Sadło i jego zarządzanie stronami Świdnik Wspólna Sprawa czy innymi lewymi profilami na facebooku to Pana koncepcja prowadzenia kampanii wyborczej? Mamy dość polityki, mamy dość mydlenia oczu- MY TEGO NIE KUPUJEMY. Ma Pan nas za idiotów? Tęsknimy za prawdziwą lewicą jaką reprezentował p. Andrzej Borys, jaką budował wspólnie z Grześkiem Świerczyńskim, jaką reprezentował p. Karol Szczotka. To co Wy jako ŚWS reprezentujecie to jest kpina z nas wszystkich, z ludzi którym los innych jest na sercu. Zatem pytam czy Osina, Wilk, Sadło, Lipniowiecka, Księski, Kantor to tylko farbowane lisy lewicy czy coś więcej? Wasz czas na szczęście mija. Odejdźcie i zróbcie miejsca dla tych na których się nie zawiedziemy! Panie Grzegorzu Świerczyński niech Pan weźmie sprawy w swoje ręce, już czas! P. Świerczyński poparcie lewicy świdnickiej już Pan ma, nigdy Pan nas nie zawiódł!"
Mądrze mówi, polejcie muPanie Osina powiedział Pan co myśli. Mniejsza o to czy na trzeźwo czy pod wpływem środków odurzających. To bez znaczenia. Ważne, że NIC Z TEGO NIE WYNIKA. Czy nowe miejsca pracy w powiecie powstały, czy nowe drogi wybudował Pan, czy mamy nowe obiekty sportowe lub kulturalne, czy komuś dzięki temu żyje się lepiej? Nie pytam o Pańskich politycznych kolegów, którym status materialny znacząco się poprawił (Wilka, Sadło, Kruczek, Szczerbę, Poździk, Lipniowiecką czy Kulakową). Proszę skupić się na konkretach! Nam, mieszkańc... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 16:30
0
Osina- jest nędznym błaznem, który szkodzi Polsce. Jak moderator to usunie to chyba powinienem iść do sądu. Bo jak właśnie przeczytałem jest to dopuszczalne.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 08:20
0
Czyli nędznym błaznem można nazywać każdego?Dobrze wiedzieć.
Avatar
cpn / 6 sierpnia 2016 o 11:21
0
Prawicowy hejterze o tysiącu nicków, nikogo z ŚWS nie zdemaskowano, bo tu nikt nic nie udaje, z tego co się orientuję. W PIS-ie natomiast zdemaskowano Reszkę. Na facebooku ma piękne zdjęcie z żoną i synkiem, a urzędniczkę z Mełgwii straszył gwałtem (prawdopodobnie), jak to ktoś na tym forum opisał. Raczej jest to prawda, bo prawicowi hejterzy nie zaprzeczyli temu, tylko próbowali obrócić wszystko w żart: straszenie gwałtem kobiety? A gdzie tam, przecież wiadomo, że to tylko żart, bo ta kobieta jest tak brzydka, że nikt by jej nie zgwałcił. Ci obrońcy Reszki są równie obrzydliwi jak sam Reszka (prawdopodobnie), bo jest to dalsze gnębienie ofiary. To są już faszystowskie zapaszki. Najwyższy czas, żebyś hejterze zmienił opcję polityczną, bo łajba PIS-u moralnie tonie. Nawet jeśli to nie Reszka straszył gwałtem, tylko jeden z jego znajomych, to Reszka powinienen mieć na tyle honoru, żeby nie używać argumentu wobec Osiny, że ten się niewłaściwie zachował względem kobiety. Tak więc to twój sojusznik Łukasz Reszka został zdemaskowany jako hipokryta i to ty powinieneś się wstydzić i napisać długi komentarz jak to Reszka złamał ci serce i pogrążył świdnicką prawicę, na wzór tego fejka co napisałeś podszywajac się pod zawiedzionego zwolennika Osiny.
Prawicowy hejterze o tysiącu nicków, nikogo z ŚWS nie zdemaskowano, bo tu nikt nic nie udaje, z tego co się orientuję. W PIS-ie natomiast zdemaskowano Reszkę. Na facebooku ma piękne zdjęcie z żoną i synkiem, a urzędniczkę z Mełgwii straszył gwałtem (prawdopodobnie), jak to ktoś na tym forum opisał. Raczej jest to prawda, bo prawicowi hejterzy nie zaprzeczyli temu, tylko próbowali obrócić wszystko w żart: straszenie gwałtem kobiety? A gdzie tam, przecież wiadomo, że to tylko żart, bo ta kobieta jest tak brzydka, że nikt by jej nie zgwałcił. C... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 21:12
0
Wstyd i gumofilce.....
Avatar
lolo / 5 sierpnia 2016 o 07:40
0
jak kuba bogu tak bóg kubie
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 11:46
0
Brawo p.Osina! !!!!Błazen to i tak malo powiedziane....
Avatar
xxx / 18 sierpnia 2016 o 15:16
0
a kto jest premierem nierządu, jarosław?
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2016 o 09:29
0
NIEGRZECZNIE?! Co to za okreslenie! Niegrzecznie to dziecko może się w kościele zachowywać. Ten facet zachował się jak zwykły, prymityw - palikociarz i za ewidentną obrazę Premiera Rządu RP sąd powinien go przykładnie ukarać.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 22:17
0
Biedny Adaś, musia sam działać w internecie przeciwko wszystkim. Wszystko na jego głowie. Cytat "do cpn: "Chciałeś sie Kuba w politykę bawić to trzeba było do tego dorosnąć. Myślisz że wsadzajac Wilka,Sadło i Kruczkową na stołki i sterujac Lipniowiecką Świdnik zawojujesz?? Pij mniej, więcej biegaj i zacznij wreszcie coś robić dla nas zwykłych ludzi a nie dbasz tylko o swoją i swoich kolesi d...ę. Obłuda Ci wychodzi zza uszu"- cyt. za forum dziennik wschodni. hmm... mówicie, że 260 tys. nas ten członek kosztuje rocznie?"
Avatar
czytelnik / 8 sierpnia 2016 o 07:30
0
Mądrze mówi, polejcie muPanie Osina powiedział Pan co myśli. Mniejsza o to czy na trzeźwo czy pod wpływem środków odurzających. To bez znaczenia. Ważne, że NIC Z TEGO NIE WYNIKA. Czy nowe miejsca pracy w powiecie powstały, czy nowe drogi wybudował Pan, czy mamy nowe obiekty sportowe lub kulturalne, czy komuś dzięki temu żyje się lepiej? Nie pytam o Pańskich politycznych kolegów, którym status materialny znacząco się poprawił (Wilka, Sadło, Kruczek, Szczerbę, Poździk, Lipniowiecką czy Kulakową). Proszę skupić się na konkretach! Nam, mieszkańcom Świdnika i powiatu świdnickiego zależy na nich a nie na mydleniu oczu. Co mamy z tego, że stołki Pan kolesiom załatwia? Jasne bezrobocie spadło- niestety w tych konkretnych przypadkach tylko. Wystarczy już mydlenia oczu i koloryzowania rzeczywistości aleją Lotników Polskich czy Dworcową. Gdzie jak widać bez pieniędzy od miasta powiat i Pan nic nie wskóra. Gdyby nie pomoc gmin nic byście nie zrobili, nie sory promocję byście zrobili i sobie pensje wypłacili! My tego nie kupujemy! Jest Pan razem z kolegą Adamem i Mariuszem głównym prowodyrem walki i ciągłej wojny z miastem. Mamy już dość tego. Fundamentem rozwoju powiatu ma być Pan i Pański ciągły atak na miasto, na Jaksona i Sobonia? Sadło i jego zarządzanie stronami Świdnik Wspólna Sprawa czy innymi lewymi profilami na facebooku to Pana koncepcja prowadzenia kampanii wyborczej? Mamy dość polityki, mamy dość mydlenia oczu- MY TEGO NIE KUPUJEMY. Ma Pan nas za idiotów? Tęsknimy za prawdziwą lewicą jaką reprezentował p. Andrzej Borys, jaką budował wspólnie z Grześkiem Świerczyńskim, jaką reprezentował p. Karol Szczotka. To co Wy jako ŚWS reprezentujecie to jest kpina z nas wszystkich, z ludzi którym los innych jest na sercu. Zatem pytam czy Osina, Wilk, Sadło, Lipniowiecka, Księski, Kantor to tylko farbowane lisy lewicy czy coś więcej? Wasz czas na szczęście mija. Odejdźcie i zróbcie miejsca dla tych na których się nie zawiedziemy! Panie Grzegorzu Świerczyński niech Pan weźmie sprawy w swoje ręce, już czas! P. Świerczyński poparcie lewicy świdnickiej już Pan ma, nigdy Pan nas nie zawiódł!"
Mądrze mówi, polejcie muPanie Osina powiedział Pan co myśli. Mniejsza o to czy na trzeźwo czy pod wpływem środków odurzających. To bez znaczenia. Ważne, że NIC Z TEGO NIE WYNIKA. Czy nowe miejsca pracy w powiecie powstały, czy nowe drogi wybudował Pan, czy mamy nowe obiekty sportowe lub kulturalne, czy komuś dzięki temu żyje się lepiej? Nie pytam o Pańskich politycznych kolegów, którym status materialny znacząco się poprawił (Wilka, Sadło, Kruczek, Szczerbę, Poździk, Lipniowiecką czy Kulakową). Proszę skupić się na konkretach! Nam, mieszkańc... rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 16:30
0
Osina- jest nędznym błaznem, który szkodzi Polsce. Jak moderator to usunie to chyba powinienem iść do sądu. Bo jak właśnie przeczytałem jest to dopuszczalne.
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 08:20
0
Czyli nędznym błaznem można nazywać każdego?Dobrze wiedzieć.
Avatar
cpn / 6 sierpnia 2016 o 11:21
0
Prawicowy hejterze o tysiącu nicków, nikogo z ŚWS nie zdemaskowano, bo tu nikt nic nie udaje, z tego co się orientuję. W PIS-ie natomiast zdemaskowano Reszkę. Na facebooku ma piękne zdjęcie z żoną i synkiem, a urzędniczkę z Mełgwii straszył gwałtem (prawdopodobnie), jak to ktoś na tym forum opisał. Raczej jest to prawda, bo prawicowi hejterzy nie zaprzeczyli temu, tylko próbowali obrócić wszystko w żart: straszenie gwałtem kobiety? A gdzie tam, przecież wiadomo, że to tylko żart, bo ta kobieta jest tak brzydka, że nikt by jej nie zgwałcił. Ci obrońcy Reszki są równie obrzydliwi jak sam Reszka (prawdopodobnie), bo jest to dalsze gnębienie ofiary. To są już faszystowskie zapaszki. Najwyższy czas, żebyś hejterze zmienił opcję polityczną, bo łajba PIS-u moralnie tonie. Nawet jeśli to nie Reszka straszył gwałtem, tylko jeden z jego znajomych, to Reszka powinienen mieć na tyle honoru, żeby nie używać argumentu wobec Osiny, że ten się niewłaściwie zachował względem kobiety. Tak więc to twój sojusznik Łukasz Reszka został zdemaskowany jako hipokryta i to ty powinieneś się wstydzić i napisać długi komentarz jak to Reszka złamał ci serce i pogrążył świdnicką prawicę, na wzór tego fejka co napisałeś podszywajac się pod zawiedzionego zwolennika Osiny.
Prawicowy hejterze o tysiącu nicków, nikogo z ŚWS nie zdemaskowano, bo tu nikt nic nie udaje, z tego co się orientuję. W PIS-ie natomiast zdemaskowano Reszkę. Na facebooku ma piękne zdjęcie z żoną i synkiem, a urzędniczkę z Mełgwii straszył gwałtem (prawdopodobnie), jak to ktoś na tym forum opisał. Raczej jest to prawda, bo prawicowi hejterzy nie zaprzeczyli temu, tylko próbowali obrócić wszystko w żart: straszenie gwałtem kobiety? A gdzie tam, przecież wiadomo, że to tylko żart, bo ta kobieta jest tak brzydka, że nikt by jej nie zgwałcił. C... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2016 o 21:12
0
Wstyd i gumofilce.....
Avatar
lolo / 5 sierpnia 2016 o 07:40
0
jak kuba bogu tak bóg kubie
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!