Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

31 października 2017 r.
9:29

Aneta P.: "Nikt nie wiedział o ciąży, dziecko utopiłam". Nowe fakty ws. makabrycznego odkrycia

0 19 A A

W sprawie dziewczynki wyłowionej z rzeki w Krzesimowie zatrzymano jej matkę, a na przesłuchanie trafili bliscy Anety P. oraz domniemany ojciec zmarłego dziecka – ustaliliśmy nieoficjalnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rzeczywiście, w związku ze sprawą zatrzymano jeszcze kilka osób – przyznaje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Wszystkie zostały przesłuchane w charakterze świadków i zwolnione bez stawiania zarzutów.

Na obecnym etapie śledztwa prowadzący sprawę nie mają dowodów, by ktokolwiek pomagał Anecie P. w popełnieniu zbrodni lub namawiał ją do zabicia dziecka. 22-latka przyznała się do zbrodni. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, przekonywała śledczych, że nikt z bliskich nie wiedział o jej ciąży. Nikomu też nie zwierzała się ze swoich zamiarów. Sama miała wpaść na pomysł, jak „pozbyć” się dziecka.

Aneta P. mieszkała z rodziną w okolicach Świdnika. Jak ustaliliśmy, 22-latka studiowała na jednej z lubelskich uczelni. Kobieta miała związać się ze starszym od siebie mężczyzną, który ma własną rodzinę. Śledczy nie ujawniają, czy z zeznań mężczyzny wynika, że wiedział o ciąży. Nie zdradzają również, co miała w tej sprawie do powiedzenia matka Anety P.

Makabryczne znalezisko

 

Zwłoki dziecka odnaleziono w połowie października w rzece w Krzesimowie. Mężczyzna, który je zauważył, zawiadomił policję. Już wstępne oględziny wskazywały, że dziewczynka została wrzucona do wody tuż po porodzie. Nie odcięto jej nawet pępowiny. Późniejsza sekcja zwłok wykazała wstępnie, że dziecko urodziło się żywe i zdrowe. Zmarło z powodu utonięcia.

– Od momentu odnalezienia ciała funkcjonariusze wraz z prokuraturą prowadzili intensywne dochodzenie. Przez wiele godzin na miejscu odnalezienia zwłok trwały oględziny. Z drugiej zaś strony prowadzone były czynności operacyjne, do których zaangażowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie – dodaje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

W ubiegły czwartek policjanci namierzyli i zatrzymali matkę dziecka. Śledczy nie postawili Anecie P. zarzutu dotyczącego uśmiercenia dziecka „w okresie porodu lub pod wpływem jego przebiegu’, za co groziłoby jej od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Prokuratura uznała, że Aneta P. powinna odpowiadać za zabójstwo. Z zebranych w sprawie dowodów wynika, że w pełni świadomie wrzuciła córkę do wody, by ją utopić. Aneta P. przyznała się do tego zarzutu. Grozi jej nawet dożywocie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 listopada 2017 o 21:25
0
Piła i cpala tlukla sie z obcym facetem na oczach wszystkich.studiowała ona chlanie a nie psychologię ludzie przecież wiecie wcale taka święta nie była jak ja piszecie . po co ukrywała ?Planowała to .
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 12:19
0
Zamiast topić niewinne dziecko mogła oddać je do okna życia, nie dała jej nawet szansy na życie. Jako osoba dorosła powinna się zastanowić nad ty co robi, miała na to całą ciążę. Nie zasługuje na współczucie, anie na zrozumienie, to nie średniowiecze,tym bardziej że studiowała pedagogikę.
Avatar
człowiek / 2 listopada 2017 o 10:21
0
A może swoje prywatne frustracje odreagujcie pomagając dzieciom/staruszkom/zwierzętom? Wszyscy nagle tacy moralni, a nikomu nie przyjdzie do głowy, że w wielu rodzinach młody człowiek nie ma żadnego wsparcia, w szkołach nie ma normalnej edukacji seksualnej (a co najwyżej pierniczenie o grzechu), że dziewczyna idąc do ginekologa ("na NFZ") najczęściej dostaje opr... kiedy prosi o tabletki antykoncepcyjne, że wreszcie możliwość anonimowego pozostawienia dziecka w szpitalu jest fikcją, bo potem matki poszukuje policja itd.  Coraz więcej będzie takich przypadków, bo niby XXI wiek a promuje się zasady życia żywcem przeniesione ze średniowiecza.
A może swoje prywatne frustracje odreagujcie pomagając dzieciom/staruszkom/zwierzętom? Wszyscy nagle tacy moralni, a nikomu nie przyjdzie do głowy, że w wielu rodzinach młody człowiek nie ma żadnego wsparcia, w szkołach nie ma normalnej edukacji seksualnej (a co najwyżej pierniczenie o grzechu), że dziewczyna idąc do ginekologa ("na NFZ") najczęściej dostaje opr... kiedy prosi o tabletki antykoncepcyjne, że wreszcie możliwość anonimowego pozostawienia dziecka w szpitalu jest fikcją, bo potem matki poszukuje policja itd.  Coraz więc... rozwiń
Avatar
jijiji / 1 listopada 2017 o 17:25
0
"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien..." Tragedia szkoda dziecka ale i dziewczyna potrzebuje pomocy
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 00:03
0
Nie oszukujmy się,ktos z bliskich musiał wiedzieć o ciaży,to jest 9miesiecy,a nie kilka dni,ona do osob grubszych nie nalezała. Mogła podrzucic gdzieś,a nie zabijac. Brak slow. Dozywocie dla niej,bez usprawiedliwien.
Avatar
szpieg / 31 października 2017 o 20:54
0
cala sprawa mogla miec swoj poczatek juz w kwietniu, kiedy to aneta p. zmienila swoje zdjecie w tle na facebooku, na ktorym jest rzeka, ona juz wtedy wiedziala, ze je utopi wlasnie tam....
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:40
0
Ojciec dziecka doskonale wiedział że Aneta jest w ciąży,dłuższy czas mieszkała u niego z jego dziećmi i żoną, W zabójstwie dzieciątka ktoś jej pomagał,przyjechali tam autem,potem jak gdyby nigdy nic odjechali.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 19:55
0
No i sponsoring sie skonczył dzieciobójstwem
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 17:39
0
Może należy ogarnąć odpowiedzialny seks, a nie akceptować topienie dzieci jak kociąt.
Avatar
KR / 31 października 2017 o 15:46
0
 Czy to znaczy, że jak swoje to może zamordować?! I może jeszcze nie powinno się jej za to karać ? Jeśli go nie chciała to mogła je oddać, nie musiała zabijać.
Zamordowanie dziecka, zwierzęcia czy jakiejkolwiek istoty żywej - nieżerującej na kimś i nieszkodzącej ogółowi uważam, ża czyn bestialstwa który powinien podlegać karze, ale bądźmy szczerzy - wiemy jak działa oddanie dziecka albo "okna życia" ostatnio tyle sie o tym mówi... Matka chce byc anonimowa, nie chce zamordować, oddaje dziecko do "okna życia" i co się dzieje ? Jest poszukiwana, piętnowana przez ludzi i media jako wyrodna, okrutna - ludzie najchętniej by ją ukamieniowali. Okna zycia -są spoko, ale nie z takim "regulaminem" jaki aktualnie posiadają- dziecko zostawione w tym przybytku powinno od razu byc uznane, że rodzice zrzekli sie jakichkolwiek praw- nie szukamy, nie robimy afer, nie piętnujemy! Ale Polacy to Polacy- dulszczyzna i dwulicowość wychodzi za każdym razem. Zamordowała - na swoje sumienie nie na Twoje, ani nie na sumienie ogółu- to ta kobieta będzie musiała żyć z tym wspomnieniem co dokładnie zrobiła żywej istocie, mieć obrazy przed oczami- jeśli jednak nie poruszyło ją to co zrobiła powinna zostać jak najszybciej zutylizowana jako jednostka spaczona, nie nadająca się do życia w społeczeństwie- bo przykro mi, ale ani Ty ani ja ani ktokolwiek nie chce płacic swoich ciężko zarobionych pieniędzy na utrzymywanie bestii. Konieczność jest uregulowania spraw takich przypadków - oddania dziecka, aborcji (nie na koszt państwa, na własny, ale możliwy) oraz antykoncepcji (edukowanie, dostępność środków). Żyjemy w takim czasie, śe seks stał się powszechny, zabawowy, bez wiązań emocjonalnych i prawie w każdym wieku (coraz młodsze mamy-nastolatki)- musimy to prawnie ogarnąć i to jak najszybciej bo z roku na rok będzie coraz więcej takich przypadków niestety.
Zamordowanie dziecka, zwierzęcia czy jakiejkolwiek istoty żywej - nieżerującej na kimś i nieszkodzącej ogółowi uważam, ża czyn bestialstwa który powinien podlegać karze, ale bądźmy szczerzy - wiemy jak działa oddanie dziecka albo "okna życia" ostatnio tyle sie o tym mówi... Matka chce byc anonimowa, nie chce zamordować, oddaje dziecko do "okna życia" i co się dzieje ? Jest poszukiwana, piętnowana przez ludzi i media jako wyrodna, okrutna - ludzie najchętniej by ją ukamieniowali. Okna zycia -są spoko, ale ni... rozwiń
Avatar
Gość / 17 listopada 2017 o 21:25
0
Piła i cpala tlukla sie z obcym facetem na oczach wszystkich.studiowała ona chlanie a nie psychologię ludzie przecież wiecie wcale taka święta nie była jak ja piszecie . po co ukrywała ?Planowała to .
Avatar
Gość / 2 listopada 2017 o 12:19
0
Zamiast topić niewinne dziecko mogła oddać je do okna życia, nie dała jej nawet szansy na życie. Jako osoba dorosła powinna się zastanowić nad ty co robi, miała na to całą ciążę. Nie zasługuje na współczucie, anie na zrozumienie, to nie średniowiecze,tym bardziej że studiowała pedagogikę.
Avatar
człowiek / 2 listopada 2017 o 10:21
0
A może swoje prywatne frustracje odreagujcie pomagając dzieciom/staruszkom/zwierzętom? Wszyscy nagle tacy moralni, a nikomu nie przyjdzie do głowy, że w wielu rodzinach młody człowiek nie ma żadnego wsparcia, w szkołach nie ma normalnej edukacji seksualnej (a co najwyżej pierniczenie o grzechu), że dziewczyna idąc do ginekologa ("na NFZ") najczęściej dostaje opr... kiedy prosi o tabletki antykoncepcyjne, że wreszcie możliwość anonimowego pozostawienia dziecka w szpitalu jest fikcją, bo potem matki poszukuje policja itd.  Coraz więcej będzie takich przypadków, bo niby XXI wiek a promuje się zasady życia żywcem przeniesione ze średniowiecza.
A może swoje prywatne frustracje odreagujcie pomagając dzieciom/staruszkom/zwierzętom? Wszyscy nagle tacy moralni, a nikomu nie przyjdzie do głowy, że w wielu rodzinach młody człowiek nie ma żadnego wsparcia, w szkołach nie ma normalnej edukacji seksualnej (a co najwyżej pierniczenie o grzechu), że dziewczyna idąc do ginekologa ("na NFZ") najczęściej dostaje opr... kiedy prosi o tabletki antykoncepcyjne, że wreszcie możliwość anonimowego pozostawienia dziecka w szpitalu jest fikcją, bo potem matki poszukuje policja itd.  Coraz więc... rozwiń
Avatar
jijiji / 1 listopada 2017 o 17:25
0
"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamien..." Tragedia szkoda dziecka ale i dziewczyna potrzebuje pomocy
Avatar
Gość / 1 listopada 2017 o 00:03
0
Nie oszukujmy się,ktos z bliskich musiał wiedzieć o ciaży,to jest 9miesiecy,a nie kilka dni,ona do osob grubszych nie nalezała. Mogła podrzucic gdzieś,a nie zabijac. Brak slow. Dozywocie dla niej,bez usprawiedliwien.
Avatar
szpieg / 31 października 2017 o 20:54
0
cala sprawa mogla miec swoj poczatek juz w kwietniu, kiedy to aneta p. zmienila swoje zdjecie w tle na facebooku, na ktorym jest rzeka, ona juz wtedy wiedziala, ze je utopi wlasnie tam....
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 20:40
0
Ojciec dziecka doskonale wiedział że Aneta jest w ciąży,dłuższy czas mieszkała u niego z jego dziećmi i żoną, W zabójstwie dzieciątka ktoś jej pomagał,przyjechali tam autem,potem jak gdyby nigdy nic odjechali.
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 19:55
0
No i sponsoring sie skonczył dzieciobójstwem
Avatar
Gość / 31 października 2017 o 17:39
0
Może należy ogarnąć odpowiedzialny seks, a nie akceptować topienie dzieci jak kociąt.
Avatar
KR / 31 października 2017 o 15:46
0
 Czy to znaczy, że jak swoje to może zamordować?! I może jeszcze nie powinno się jej za to karać ? Jeśli go nie chciała to mogła je oddać, nie musiała zabijać.
Zamordowanie dziecka, zwierzęcia czy jakiejkolwiek istoty żywej - nieżerującej na kimś i nieszkodzącej ogółowi uważam, ża czyn bestialstwa który powinien podlegać karze, ale bądźmy szczerzy - wiemy jak działa oddanie dziecka albo "okna życia" ostatnio tyle sie o tym mówi... Matka chce byc anonimowa, nie chce zamordować, oddaje dziecko do "okna życia" i co się dzieje ? Jest poszukiwana, piętnowana przez ludzi i media jako wyrodna, okrutna - ludzie najchętniej by ją ukamieniowali. Okna zycia -są spoko, ale nie z takim "regulaminem" jaki aktualnie posiadają- dziecko zostawione w tym przybytku powinno od razu byc uznane, że rodzice zrzekli sie jakichkolwiek praw- nie szukamy, nie robimy afer, nie piętnujemy! Ale Polacy to Polacy- dulszczyzna i dwulicowość wychodzi za każdym razem. Zamordowała - na swoje sumienie nie na Twoje, ani nie na sumienie ogółu- to ta kobieta będzie musiała żyć z tym wspomnieniem co dokładnie zrobiła żywej istocie, mieć obrazy przed oczami- jeśli jednak nie poruszyło ją to co zrobiła powinna zostać jak najszybciej zutylizowana jako jednostka spaczona, nie nadająca się do życia w społeczeństwie- bo przykro mi, ale ani Ty ani ja ani ktokolwiek nie chce płacic swoich ciężko zarobionych pieniędzy na utrzymywanie bestii. Konieczność jest uregulowania spraw takich przypadków - oddania dziecka, aborcji (nie na koszt państwa, na własny, ale możliwy) oraz antykoncepcji (edukowanie, dostępność środków). Żyjemy w takim czasie, śe seks stał się powszechny, zabawowy, bez wiązań emocjonalnych i prawie w każdym wieku (coraz młodsze mamy-nastolatki)- musimy to prawnie ogarnąć i to jak najszybciej bo z roku na rok będzie coraz więcej takich przypadków niestety.