Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 lipca 2011 r.
13:09
Edytuj ten wpis

Nowy przetarg na budowę terminala na lotnisku w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 38 A A
Dzisiejsza konferencja prasowa w sprawie Lotniska w Świdniku (Jacek Świerczyński)
Dzisiejsza konferencja prasowa w sprawie Lotniska w Świdniku (Jacek Świerczyński)

Terminal będzie mniejszy od planowanego. Zamiast 23 tys. mkw. stanie budynek o pow. 11 tys. mkw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tymczasem po cięciach powierzchnia terminala skurczy się do 11 tys. mkw. Nie będzie m.in. antresoli, tarasu widokowego, podpiwniczenia i pomieszczeń technicznych. Restauracja powędruje na dół. Wizualnie budynek będzie miał jakby przycięte skrzydła. Muszyński podkreśla, że w przyszłości terminal może być rozbudowany.

Bez zmian pozostanie pierwsza kondygnacja, do terminala wjedziemy szynobusem, a pas startowy, zgodnie z planem, będzie miał 2520 m długości.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 26 lipca 2011 o 21:14
0
sorry ! literówkę zrobiłem.
===================================
jak tam aktualnie wyglądają destynacje u Prezesa Muszyńskiego ?
Avatar
poinformowany / 26 lipca 2011 o 21:10
0
Kto się założy o milion że port będzie budowała firma HENPOL Sp. z o.o. z Lublina ?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Przetarg już dawno się odbył
Avatar
neceelo judge / 26 lipca 2011 o 21:09
0
sorry ! literówkę zrobiłem.
===================================
jak tam aktualnie wyglądają destynacje u Prezesa Muszyńskiego ?
Avatar
jon / 26 lipca 2011 o 21:07
0
jak tam aktualnie wyglądają destynacje u Pana prezesa Muszyńsiego ?
Avatar
Obierski / 25 lipca 2011 o 21:50
0
[quote name='ktosik' timestamp='1311616316' post='506583']
Praktycznie cała część ogrodzona docelowym płotem, znajdująca się na dawnym trawiastym lotnisku, to obszar Natura 2000. Panowie z PLL i Dyrekcji Ochrony Środowiska zarówno regionalnej jak i generalnej powiedza Ci, że obszar Natura 2000 tak, ale nie obszar występowania susła.
[/quote]
A to bardzo interesujące. Można było się spodziewać, że obszar uznany za Natura 2000 to obszar Natura 2000. Bez względu czy "zamieszkały" przez susły czy tylko np przez dżdżownice. Ale widocznie fantazja i pomysłowość urzędasów jest nieograniczona jak głupota lub miłosierdzie boże.
[quote name='ktosik' timestamp='1311616316' post='506583']
Praktycznie cała część ogrodzona docelowym płotem, znajdująca się na dawnym trawiastym lotnisku, to obszar Natura 2000. Panowie z PLL i Dyrekcji Ochrony Środowiska zarówno regionalnej jak i generalnej powiedza Ci, że obszar Natura 2000 tak, ale nie obszar występowania susła.
[/quote]
A to bardzo interesujące. Można było się spodziewać, że obszar uznany za Natura 2000 to obszar Natura 2000. Bez względu czy "zamieszkały" przez susły ... rozwiń
Avatar
ktosik / 25 lipca 2011 o 19:51
0
[quote name='Obierski' timestamp='1311607681' post='506509']
Odnośnie ostatniego zdania. Ciekawy problem. Czy przepisami "Natura 2000" objęte jest całe lotnisko trawiaste (ok 122ha)? Jeśli tak to został naruszone prawo. Wprawdzie droga startowa nie przecina szosy "mełgiewskiej" ale spory obszar po jej stronie południowej włączono do budowanego lotniska. Ta część jest już ogrodzona docelowym płotem.
[/quote]
Praktycznie cała część ogrodzona docelowym płotem, znajdująca się na dawnym trawiastym lotnisku, to obszar Natura 2000. Panowie z PLL i Dyrekcji Ochrony Środowiska zarówno regionalnej jak i generalnej powiedza Ci, że obszar Natura 2000 tak, ale nie obszar występowania susła.
[quote name='Obierski' timestamp='1311607681' post='506509']
Odnośnie ostatniego zdania. Ciekawy problem. Czy przepisami "Natura 2000" objęte jest całe lotnisko trawiaste (ok 122ha)? Jeśli tak to został naruszone prawo. Wprawdzie droga startowa nie przecina szosy "mełgiewskiej" ale spory obszar po jej stronie południowej włączono do budowanego lotniska. Ta część jest już ogrodzona docelowym płotem.
[/quote]
Praktycznie cała część ogrodzona docelowym płotem, znajdująca się na dawny... rozwiń
Avatar
Obierski / 25 lipca 2011 o 17:28
0
[quote name='UkłaDanka' timestamp='1311605866' post='506487']
Prawda jest taka, że wiedzieli wszystcy - nawet tzw. "niezależni". Jeżeli było inaczej to gdzie są ci, którzy nie wiedzieli? Czemu nie zwoluja w trybie pilnym sesji rady miasta i samorzadu wojewodztwa? Czemu nie interpeluja do prezydenta i marszalka? Wyrolowali nas wszystcy od prawa do lewa, a teraz w panice susly sciagaja bo grozi nam cofniecie wszelkiej unijnej pomocy dla "lotniska" i do tego drakonskie kary za "eksterminacje" kolonii sluslow i naruszenie terenow "Natura 2000".
[/quote]
Odnośnie ostatniego zdania. Ciekawy problem. Czy przepisami "Natura 2000" objęte jest całe lotnisko trawiaste (ok 122ha)? Jeśli tak to został naruszone prawo. Wprawdzie droga startowa nie przecina szosy "mełgiewskiej" ale spory obszar po jej stronie południowej włączono do budowanego lotniska. Ta część jest już ogrodzona docelowym płotem.
[quote name='UkłaDanka' timestamp='1311605866' post='506487']
Prawda jest taka, że wiedzieli wszystcy - nawet tzw. "niezależni". Jeżeli było inaczej to gdzie są ci, którzy nie wiedzieli? Czemu nie zwoluja w trybie pilnym sesji rady miasta i samorzadu wojewodztwa? Czemu nie interpeluja do prezydenta i marszalka? Wyrolowali nas wszystcy od prawa do lewa, a teraz w panice susly sciagaja bo grozi nam cofniecie wszelkiej unijnej pomocy dla "lotniska" i do tego drakonskie kary za "eksterminacj... rozwiń
Avatar
ktosik / 25 lipca 2011 o 17:21
0
[quote name='andy' timestamp='1311605376' post='506481']
PO z PiSem? TO PO-PSL rządzi na Lubelszczyźnie. Wojewodą jest gienia tokarska z PSL, marszałkiem województwa jest hetman z PSL a jego zastępcą grabarczuk z PO, Lublinem natomiast rządzi Żuk z PO. Władze centralne (Premier, Prezydent, Sejm, Senat) to PO. Gdzie tutaj widzisz PiS?
[/quote]
Oj andy, andy, gdzieś Ty był do dziś? Na przełomie roku 2006/2007 po wyborach samorządowych, PO i PiS by wysadzić z siodła PSL zawarło koalicję, której skutkiem jest lotnisko w Świdniku, a powód zmiany lokalizacji to dokopać PSL. W zarządzie PLL nie ma nikogo z PSL. Piszesz o wojewodzie, a na czym ma się niby znać kobieta zaczynająca swoją karierę w kole gospodyń wiejskich, no na czym. Przecież ona pojęcia nie ma co podpisuje a wojewodą została by zatkać gęby PSL. Myślę, ze prym wiedzie Strojnowska, a ona jest już z nadania PO. W 2007 roku psy wieszaliście na PSL-u za działki w Niedźwiadzie, to co teraz? Broń Boże nie jestem zwolennikiem PSL. Szkoda Waszego czasu na pisanie o lotnisku, zrobią co będą chcieli i środkowy palec Wam pokażą. Za to ja doskonale pamiętam ten zachwyt na forach gdy Wam obiecano to okno na świat. Nikt się wtedy nie zastanowił jakim prawem posłowie i urzędnicy z lubelszczyzny, reprezentujący interesy Po i PiS zmieniają lokalizację nie mając do tego żadnego prawa i żadnej znajomości tematu. Dlaczego zdecydowali nie biorąc pod uwagę opinii ekspertów ( profesorowie WAT) jeszcze z 2000 r. dotyczących planów dużo mniejszego lotniska, że Świdnik jest akademickim przykładem złej lokalizacji lotniska z bardzo wielu powodów.
[quote name='andy' timestamp='1311605376' post='506481']
PO z PiSem? TO PO-PSL rządzi na Lubelszczyźnie. Wojewodą jest gienia tokarska z PSL, marszałkiem województwa jest hetman z PSL a jego zastępcą grabarczuk z PO, Lublinem natomiast rządzi Żuk z PO. Władze centralne (Premier, Prezydent, Sejm, Senat) to PO. Gdzie tutaj widzisz PiS?
[/quote]
Oj andy, andy, gdzieś Ty był do dziś? Na przełomie roku 2006/2007 po wyborach samorządowych, PO i PiS by wysadzić z siodła PSL zawarło koalicję, której skutkiem... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lipca 2011 o 17:13
0
[quote name='boo' timestamp='1311603688' post='506460']
Skoro był od zawsze plany budowy mniejszego lotniska to dlaczego Zarząd wciskał nam kit, że będzie miał powierzchnię 23 ?

I dlaczego projekt zostaje okrojony teraz, a nie w trakcie projektowania go, skoro wiedzieli że będzie to małe lotnisko ?
[/quote]

[size="2"]Te pytania pozostaną bez odpowiedzi. Ta klika kryje się nawzajem.
Jak budujesz za kasę podatników, to budowa zawsze wychodzi drożej o minimum 40 %
Im większa bieda wokoło, tym większe dymanie społeczeństwa.

To inwestycja za 500 - 600 mln PLN. Taka okazja do skoku na kasę może już się nie powtórzyć.
[/size]
[quote name='boo' timestamp='1311603688' post='506460']
Skoro był od zawsze plany budowy mniejszego lotniska to dlaczego Zarząd wciskał nam kit, że będzie miał powierzchnię 23 ?

I dlaczego projekt zostaje okrojony teraz, a nie w trakcie projektowania go, skoro wiedzieli że będzie to małe lotnisko ?
[/quote]

[size="2"]Te pytania pozostaną bez odpowiedzi. Ta klika kryje się nawzajem.
Jak budujesz za kasę podatników, to budowa zawsze wychodzi drożej o minimum 40 %
rozwiń
Avatar
UkłaDanka / 25 lipca 2011 o 16:57
0
[quote name='andy' timestamp='1311605376' post='506481']
PO z PiSem? TO PO-PSL rządzi na Lubelszczyźnie. Wojewodą jest gienia tokarska z PSL, marszałkiem województwa jest hetman z PSL a jego zastępcą grabarczuk z PO, Lublinem natomiast rządzi Żuk z PO. Władze centralne (Premier, Prezydent, Sejm, Senat) to PO. Gdzie tutaj widzisz PiS?
[/quote]

Prawda jest taka, że wiedzieli wszystcy - nawet tzw. "niezależni". Jeżeli było inaczej to gdzie są ci, którzy nie wiedzieli? Czemu nie zwoluja w trybie pilnym sesji rady miasta i samorzadu wojewodztwa? Czemu nie interpeluja do prezydenta i marszalka? Wyrolowali nas wszystcy od prawa do lewa, a teraz w panice susly sciagaja bo grozi nam cofniecie wszelkiej unijnej pomocy dla "lotniska" i do tego drakonskie kary za "eksterminacje" kolonii sluslow i naruszenie terenow "Natura 2000".
[quote name='andy' timestamp='1311605376' post='506481']
PO z PiSem? TO PO-PSL rządzi na Lubelszczyźnie. Wojewodą jest gienia tokarska z PSL, marszałkiem województwa jest hetman z PSL a jego zastępcą grabarczuk z PO, Lublinem natomiast rządzi Żuk z PO. Władze centralne (Premier, Prezydent, Sejm, Senat) to PO. Gdzie tutaj widzisz PiS?
[/quote]

Prawda jest taka, że wiedzieli wszystcy - nawet tzw. "niezależni". Jeżeli było inaczej to gdzie są ci, którzy nie wiedzieli? Czemu nie zwoluja ... rozwiń
Avatar
jon / 26 lipca 2011 o 21:14
0
sorry ! literówkę zrobiłem.
===================================
jak tam aktualnie wyglądają destynacje u Prezesa Muszyńskiego ?
Avatar
poinformowany / 26 lipca 2011 o 21:10
0
Kto się założy o milion że port będzie budowała firma HENPOL Sp. z o.o. z Lublina ?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Przetarg już dawno się odbył
Avatar
neceelo judge / 26 lipca 2011 o 21:09
0
sorry ! literówkę zrobiłem.
===================================
jak tam aktualnie wyglądają destynacje u Prezesa Muszyńskiego ?
Avatar
jon / 26 lipca 2011 o 21:07
0
jak tam aktualnie wyglądają destynacje u Pana prezesa Muszyńsiego ?
Avatar
Obierski / 25 lipca 2011 o 21:50
0
[quote name='ktosik' timestamp='1311616316' post='506583']
Praktycznie cała część ogrodzona docelowym płotem, znajdująca się na dawnym trawiastym lotnisku, to obszar Natura 2000. Panowie z PLL i Dyrekcji Ochrony Środowiska zarówno regionalnej jak i generalnej powiedza Ci, że obszar Natura 2000 tak, ale nie obszar występowania susła.
[/quote]
A to bardzo interesujące. Można było się spodziewać, że obszar uznany za Natura 2000 to obszar Natura 2000. Bez względu czy "zamieszkały" przez susły czy tylko np przez dżdżownice. Ale widocznie fantazja i pomysłowość urzędasów jest nieograniczona jak głupota lub miłosierdzie boże.
[quote name='ktosik' timestamp='1311616316' post='506583']
Praktycznie cała część ogrodzona docelowym płotem, znajdująca się na dawnym trawiastym lotnisku, to obszar Natura 2000. Panowie z PLL i Dyrekcji Ochrony Środowiska zarówno regionalnej jak i generalnej powiedza Ci, że obszar Natura 2000 tak, ale nie obszar występowania susła.
[/quote]
A to bardzo interesujące. Można było się spodziewać, że obszar uznany za Natura 2000 to obszar Natura 2000. Bez względu czy "zamieszkały" przez susły ... rozwiń
Avatar
ktosik / 25 lipca 2011 o 19:51
0
[quote name='Obierski' timestamp='1311607681' post='506509']
Odnośnie ostatniego zdania. Ciekawy problem. Czy przepisami "Natura 2000" objęte jest całe lotnisko trawiaste (ok 122ha)? Jeśli tak to został naruszone prawo. Wprawdzie droga startowa nie przecina szosy "mełgiewskiej" ale spory obszar po jej stronie południowej włączono do budowanego lotniska. Ta część jest już ogrodzona docelowym płotem.
[/quote]
Praktycznie cała część ogrodzona docelowym płotem, znajdująca się na dawnym trawiastym lotnisku, to obszar Natura 2000. Panowie z PLL i Dyrekcji Ochrony Środowiska zarówno regionalnej jak i generalnej powiedza Ci, że obszar Natura 2000 tak, ale nie obszar występowania susła.
[quote name='Obierski' timestamp='1311607681' post='506509']
Odnośnie ostatniego zdania. Ciekawy problem. Czy przepisami "Natura 2000" objęte jest całe lotnisko trawiaste (ok 122ha)? Jeśli tak to został naruszone prawo. Wprawdzie droga startowa nie przecina szosy "mełgiewskiej" ale spory obszar po jej stronie południowej włączono do budowanego lotniska. Ta część jest już ogrodzona docelowym płotem.
[/quote]
Praktycznie cała część ogrodzona docelowym płotem, znajdująca się na dawny... rozwiń
Avatar
Obierski / 25 lipca 2011 o 17:28
0
[quote name='UkłaDanka' timestamp='1311605866' post='506487']
Prawda jest taka, że wiedzieli wszystcy - nawet tzw. "niezależni". Jeżeli było inaczej to gdzie są ci, którzy nie wiedzieli? Czemu nie zwoluja w trybie pilnym sesji rady miasta i samorzadu wojewodztwa? Czemu nie interpeluja do prezydenta i marszalka? Wyrolowali nas wszystcy od prawa do lewa, a teraz w panice susly sciagaja bo grozi nam cofniecie wszelkiej unijnej pomocy dla "lotniska" i do tego drakonskie kary za "eksterminacje" kolonii sluslow i naruszenie terenow "Natura 2000".
[/quote]
Odnośnie ostatniego zdania. Ciekawy problem. Czy przepisami "Natura 2000" objęte jest całe lotnisko trawiaste (ok 122ha)? Jeśli tak to został naruszone prawo. Wprawdzie droga startowa nie przecina szosy "mełgiewskiej" ale spory obszar po jej stronie południowej włączono do budowanego lotniska. Ta część jest już ogrodzona docelowym płotem.
[quote name='UkłaDanka' timestamp='1311605866' post='506487']
Prawda jest taka, że wiedzieli wszystcy - nawet tzw. "niezależni". Jeżeli było inaczej to gdzie są ci, którzy nie wiedzieli? Czemu nie zwoluja w trybie pilnym sesji rady miasta i samorzadu wojewodztwa? Czemu nie interpeluja do prezydenta i marszalka? Wyrolowali nas wszystcy od prawa do lewa, a teraz w panice susly sciagaja bo grozi nam cofniecie wszelkiej unijnej pomocy dla "lotniska" i do tego drakonskie kary za "eksterminacj... rozwiń
Avatar
ktosik / 25 lipca 2011 o 17:21
0
[quote name='andy' timestamp='1311605376' post='506481']
PO z PiSem? TO PO-PSL rządzi na Lubelszczyźnie. Wojewodą jest gienia tokarska z PSL, marszałkiem województwa jest hetman z PSL a jego zastępcą grabarczuk z PO, Lublinem natomiast rządzi Żuk z PO. Władze centralne (Premier, Prezydent, Sejm, Senat) to PO. Gdzie tutaj widzisz PiS?
[/quote]
Oj andy, andy, gdzieś Ty był do dziś? Na przełomie roku 2006/2007 po wyborach samorządowych, PO i PiS by wysadzić z siodła PSL zawarło koalicję, której skutkiem jest lotnisko w Świdniku, a powód zmiany lokalizacji to dokopać PSL. W zarządzie PLL nie ma nikogo z PSL. Piszesz o wojewodzie, a na czym ma się niby znać kobieta zaczynająca swoją karierę w kole gospodyń wiejskich, no na czym. Przecież ona pojęcia nie ma co podpisuje a wojewodą została by zatkać gęby PSL. Myślę, ze prym wiedzie Strojnowska, a ona jest już z nadania PO. W 2007 roku psy wieszaliście na PSL-u za działki w Niedźwiadzie, to co teraz? Broń Boże nie jestem zwolennikiem PSL. Szkoda Waszego czasu na pisanie o lotnisku, zrobią co będą chcieli i środkowy palec Wam pokażą. Za to ja doskonale pamiętam ten zachwyt na forach gdy Wam obiecano to okno na świat. Nikt się wtedy nie zastanowił jakim prawem posłowie i urzędnicy z lubelszczyzny, reprezentujący interesy Po i PiS zmieniają lokalizację nie mając do tego żadnego prawa i żadnej znajomości tematu. Dlaczego zdecydowali nie biorąc pod uwagę opinii ekspertów ( profesorowie WAT) jeszcze z 2000 r. dotyczących planów dużo mniejszego lotniska, że Świdnik jest akademickim przykładem złej lokalizacji lotniska z bardzo wielu powodów.
[quote name='andy' timestamp='1311605376' post='506481']
PO z PiSem? TO PO-PSL rządzi na Lubelszczyźnie. Wojewodą jest gienia tokarska z PSL, marszałkiem województwa jest hetman z PSL a jego zastępcą grabarczuk z PO, Lublinem natomiast rządzi Żuk z PO. Władze centralne (Premier, Prezydent, Sejm, Senat) to PO. Gdzie tutaj widzisz PiS?
[/quote]
Oj andy, andy, gdzieś Ty był do dziś? Na przełomie roku 2006/2007 po wyborach samorządowych, PO i PiS by wysadzić z siodła PSL zawarło koalicję, której skutkiem... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lipca 2011 o 17:13
0
[quote name='boo' timestamp='1311603688' post='506460']
Skoro był od zawsze plany budowy mniejszego lotniska to dlaczego Zarząd wciskał nam kit, że będzie miał powierzchnię 23 ?

I dlaczego projekt zostaje okrojony teraz, a nie w trakcie projektowania go, skoro wiedzieli że będzie to małe lotnisko ?
[/quote]

[size="2"]Te pytania pozostaną bez odpowiedzi. Ta klika kryje się nawzajem.
Jak budujesz za kasę podatników, to budowa zawsze wychodzi drożej o minimum 40 %
Im większa bieda wokoło, tym większe dymanie społeczeństwa.

To inwestycja za 500 - 600 mln PLN. Taka okazja do skoku na kasę może już się nie powtórzyć.
[/size]
[quote name='boo' timestamp='1311603688' post='506460']
Skoro był od zawsze plany budowy mniejszego lotniska to dlaczego Zarząd wciskał nam kit, że będzie miał powierzchnię 23 ?

I dlaczego projekt zostaje okrojony teraz, a nie w trakcie projektowania go, skoro wiedzieli że będzie to małe lotnisko ?
[/quote]

[size="2"]Te pytania pozostaną bez odpowiedzi. Ta klika kryje się nawzajem.
Jak budujesz za kasę podatników, to budowa zawsze wychodzi drożej o minimum 40 %
rozwiń
Avatar
UkłaDanka / 25 lipca 2011 o 16:57
0
[quote name='andy' timestamp='1311605376' post='506481']
PO z PiSem? TO PO-PSL rządzi na Lubelszczyźnie. Wojewodą jest gienia tokarska z PSL, marszałkiem województwa jest hetman z PSL a jego zastępcą grabarczuk z PO, Lublinem natomiast rządzi Żuk z PO. Władze centralne (Premier, Prezydent, Sejm, Senat) to PO. Gdzie tutaj widzisz PiS?
[/quote]

Prawda jest taka, że wiedzieli wszystcy - nawet tzw. "niezależni". Jeżeli było inaczej to gdzie są ci, którzy nie wiedzieli? Czemu nie zwoluja w trybie pilnym sesji rady miasta i samorzadu wojewodztwa? Czemu nie interpeluja do prezydenta i marszalka? Wyrolowali nas wszystcy od prawa do lewa, a teraz w panice susly sciagaja bo grozi nam cofniecie wszelkiej unijnej pomocy dla "lotniska" i do tego drakonskie kary za "eksterminacje" kolonii sluslow i naruszenie terenow "Natura 2000".
[quote name='andy' timestamp='1311605376' post='506481']
PO z PiSem? TO PO-PSL rządzi na Lubelszczyźnie. Wojewodą jest gienia tokarska z PSL, marszałkiem województwa jest hetman z PSL a jego zastępcą grabarczuk z PO, Lublinem natomiast rządzi Żuk z PO. Władze centralne (Premier, Prezydent, Sejm, Senat) to PO. Gdzie tutaj widzisz PiS?
[/quote]

Prawda jest taka, że wiedzieli wszystcy - nawet tzw. "niezależni". Jeżeli było inaczej to gdzie są ci, którzy nie wiedzieli? Czemu nie zwoluja ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia]
galeria

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin. Ma obsłużyć milion pasażerów rocznie [zdjęcia] 6 0

Nowa poczekalnia, dodatkowe linie bezpieczeństwa i pięć bramek, które będą w stanie obsłużyć cztery samoloty na godzinę. Na budowie nowej części terminala Portu Lotniczego Lublin widać już szkielet powiększonej hali odlotów. Ma być gotowa za rok.

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 10 4

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 1

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 6 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010