Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 listopada 2019 r.
20:24

49-latek, który podpalił się przed sądem w Świdniku, został niedawno skazany w głośnej sprawie

33 41 A A
Sprawę relacjonowały także ogólnopolskie media<br />
Sprawę relacjonowały także ogólnopolskie media

49-letni mężczyzna podpalił się w czwartek przed gmachem sądu w Świdniku. Ranny trafił do szpitala. Kilka dni temu został skazany w głośnej sprawie, dotyczącej policyjnej interwencji w Pliszczynie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tragedii doszło ok. godz. 10:30. 49-latek przyszedł przed budynek sądu przy ul. Wyszyńskiego i oblał się łatwopalną substancją.

– Podpalił się niedaleko wejścia. Potem zaczął zrywać z siebie płonące ubranie. Zrzucił z siebie koszulkę. Później usiadł po turecku i siedział poparzony. Za chwilę na miejscu była policja – relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia.

Poparzonemu mężczyźnie pomagali m.in. pracownicy sądu. Wezwali policję i pogotowie.

– Kiedy policjanci dotarli na miejsce, mężczyzna zaczął zdejmować z siebie płonącą odzież – przyznaje Elwira Domaradzka, oficer prasowy świdnickiej policji. – Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy.

Ranny został przewieziony do centrum leczenia oparzeń w Łęcznej.

– Stan pacjenta jest stabilny. Mamy z nim kontakt. Obecnie nie przekazujemy jednak żadnych informacji dotyczących dalszych rokowań – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor lecznicy.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów i prokuraturę.

– Zabezpieczamy nagrania z kamer monitoringu i przesłuchujemy świadków. Nie ustaliliśmy jeszcze, dlaczego mężczyzna targnął się na swoje życie – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zostawił list

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 49-latek zostawił list. Śledczy nie wypowiadają się jednak w tej sprawie. Zdarzenie może mieć związek z wyrokiem, jaki zapadł właśnie w świdnickim sądzie.

49-latek z Pliszczyna i jego rodzice zostali skazani za naruszenie nietykalności oraz znieważanie policjanta.

Opisywaliśmy tę sprawę w lutym 2016 r.

Przed domem rodziny P. doszło wówczas do dramatycznej interwencji. 75-latek i jego żona relacjonowali, że zostali poturbowani przez policjanta. Dla kobiety skończyło się to złamaniem nogi, a dla jej męża podbitym okiem. Policja wyjaśniała po zdarzeniu, że to mundurowy został zaatakowany przez emerytów.

Awantura

Do awantury doszło po tym, jak małżonkowie wracali z niedzielnej mszy. Parkowali samochód w garażu.

– Wtedy policjant wyciągnął mnie z auta i rzucił w błoto, jak psa – wspominał wówczas 75-letni Jan P. – Kiedy próbowałem się podnieść uderzył w mnie z główki.

Policyjny radiowóz ruszył za emerytem, bo ten, skręcając na swoją posesję, miał zajechać im drogę. Nie włączył przy tym kierunkowskazu. Według policji późniejszą szarpaninę miał sprowokować 75-latek. Nie chciał pokazać prawa jazdy, a jego żona okładała policjanta grabiami.

– Żona chciała podbiec na ratunek, ale policjant kopnął ją w nogę tak, że ją złamał. Po chwili też zaatakował żonę gazem – tłumaczył po interwencji pan Jan.

Kobieta skończyła z nogą w gipsie. Policjant z siniakiem w okolicy łopatki poszedł na krótkie zwolnienie. Wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęła się prokuratura. Śledczy umorzyli wątek dotyczący poturbowania emerytów przez policjanta. Postawili przed sądem rodzinę P., oskarżając małżonków i ich syna o naruszenie nietykalności, groźby oraz obrażanie mundurowego.

W ubiegły wtorek sąd skazał wszystkich troje. Małżonkom wymierzył kary po roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Syn, za znieważanie i groźby pod adresem policjanta, dostał pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Do tego należy doliczyć odpowiednio po 1000 zł i 800 zł zadośćuczynienia oraz po 700 zł i 300 zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.

e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość12345 / 8 listopada 2019 o 09:41
+30
Pamiętam tą sprawę z Uwagi. Nie mieści mi się w głowie jak ci starsi ludzie mogli być oskarżeni przez policjanta. Przecież to oni byli poszkodowani!!! Policjant poszedł na zwolnienie z powodu siniaka ? Może sam go sobie nabił poniewierając tych starszych ludzi??! I miał jescze tupet skierować sprawę do sądu! Na nagraniu w programie Uwaga przecież był pokazany wspaniały Pan Policjant który stoi cały i zdrowy i głupio się uśmiecha - nie wyglądał na poszkodowanego!!! NIE WIERZĘ W POLICJĘ! NIE WIERZE W SĄDY, NIE WIERZE W SPRAWIEDLIWOŚĆ! Nic dziennego, że ludzie życie chcą sobie odebrac po takim wyroku. Wyrazy współczucia dla całej rodziny.
Pamiętam tą sprawę z Uwagi. Nie mieści mi się w głowie jak ci starsi ludzie mogli być oskarżeni przez policjanta. Przecież to oni byli poszkodowani!!! Policjant poszedł na zwolnienie z powodu siniaka ? Może sam go sobie nabił poniewierając tych starszych ludzi??! I miał jescze tupet skierować sprawę do sądu! Na nagraniu w programie Uwaga przecież był pokazany wspaniały Pan Policjant który stoi cały i zdrowy i głupio się uśmiecha - nie wyglądał na poszkodowanego!!! NIE WIERZĘ W POLICJĘ! NIE WIERZE W SĄDY, NIE WIERZE W SPRAWIEDLIWOŚĆ! Nic dzie... rozwiń
Avatar
Adolf tusk / 8 listopada 2019 o 06:46
+27
Milicjant mial siniaka w okolicy łopatki buhahaha ,emeryci zlali stróża prawa,wychidzi na to ze idiota nie nadaje sie do służby,co bedzie jak spotka podchmielona mlodzież? Zesra sie ze strachu ,czy straci przytomnosc?
Avatar
r / 8 listopada 2019 o 01:28
+27
Przeklinam niesprawiedliwych sędziów z waszego sądu! Będziecie kiedyś sądzeni po waszym marnym zakłamanym życiu!
Avatar
Kasta się sama oczyści ;) / 7 listopada 2019 o 21:06
+25
cimoszewicz, najsztub, piwnik lub kalisz - ci to resortami problemów nie mają
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 22:41
+24
Zachowanie emerytów było bezsensowne, ale zachowanie policjanta wówczas zbyt ostre.Toż to tylko babcia z dziadkiem byli. Moim skromnym zdaniem, powinni zostać upomnieni jakimiś mandatami ale zawiasy? No nie wiem. Gościu który się podpalił, nikt mi nie powie że jest do końca normalny. Czyn nieadekwatny do kar. Wiadomo jednak że rodzinka uważa się za pokrzywdzoną i że to policjant powinien być ukarany. Widziałem nagranie i myślę że wszyscy byli zbytnio "podekscytowani ",policjant też.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 21:43
+22
pomimo że wtargnęli, pobili to sąd i tak skazał pobitych tak jak zawsze skażą słabszego czy mniej groźnego pomimo że udowodnisz że masz rację to nieważne.....jak w każdym zawodzie 90 % niedouczeni kolesie z dużym ego
Avatar
Patrząc z boku / 8 listopada 2019 o 08:54
+20
Czy wymuszenie pierwszeństwa przejazdu daje prawo do takiej interwencji? Zresztą na prywatnej posesji. Policjant przekroczył swoje uprawnienia oczywiście trafił na dziadka pieniacza ale takie działania to nie usprawiedliwia.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 08:09
+18
Policjant jest czynnym karateką bieże udział w zawodach o tym dziwnie nik nie wspomina .staruszki go napadli to kpina ale to przecież dobra zmiana i nazwa właściwa
Avatar
w imię praworządności RP / 8 listopada 2019 o 11:06
+17
Miałem kontakt z policjantem RP. Ja miałem ślady pobicia przez policjanta, on żadnych. Sąd RP skazał mnie za pobicie policjanta z nawiązką dla policjanta. Taka jest sprawiedliwość w RP, uciekaj od policjanta, bo zostaniesz winny za coś czego nie zrobiłeś.
Avatar
pzpr / 8 listopada 2019 o 01:09
+15
KONSTYTUCJA!!! Dalej drzyjcie mordy! a będziecie kiedyś osądzeni obłudnicy!!! Kto Was sponsoruje kasto .ebana! Gyorgy Szorosz czy inny mason?!
Avatar
amen / 2 dni temu o 18:35
0
to  wielkie  rodzi  sie  wlasnie  w  takich  pobiciach  na  pocztek  pojedynczych  obywateli tak  zaczyna  sie  calkowite  bezprawie  i  nierzad  pod  parasolem ochronym   wladzy  urzedasow
Avatar
lokaj DONALD / 4 dni temu o 21:17
+1
... A MOGŁ ZADZWONIC DO MILEWSKIEGO.
Avatar
gosc / 5 dni temu o 20:13
+2
Mieszkam w Pliszczynie i jakoś nigdy nie słyszałam, żeby ta rodzina z kimś się kłóciła a przeważnie jak ktoś się z kimś kłoci to cała wieś o tym wie, kto z kim i dlaczego... ciekawe Pani Kasiu skąd ma Pani takie informacje. Bo akurat tym ludziom to tylko można współczuć za takie potraktowanie przez nasza beznadziejna policję.
Avatar
normalny / 12 listopada 2019 o 09:59
+6
przeciez ta interwencja policjantów to kpina.Npadli ich staruszkowie po 70-siątce?Jakim cudem staruszek ma podpide oko a ona złamaną nogę?Jakich chwytów obezwładniających użyli owi policjanci,ze staruszkowie doznali takich obrażeń?Przeciez to śmierdzi na kilometr!Nie popieram samopodpalenia bo to tylko sam sobie zaszkodził,ale zastanawia mnie fakt jak długo policjanci będą bezkarni?
Avatar
tia / 10 listopada 2019 o 14:48
-8
Ciekawe czy zawsze ze sobą nosi flaszkę z benzyną... ot tak, na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie po jego myśli...
Avatar
Siekiera 1984 / 8 listopada 2019 o 22:11
+2
Podpalił się, no cóż jego wola. Ale jak czytam że pies z siniakiem w okolicy łopatki poszedł na krótkie zwolnienie. Śmiać się czy płakać? To był, pies, kundel czy inny biedron tudzież rabiej :-)
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 16:19
-3
Sezon grillowy w Swidniku juz zakonczony szkoda tylko ze to tylko przypiekanie a nie smazenie i duszenie
Avatar
Edek bez kredek / 8 listopada 2019 o 14:02
-15
Nawet podpalił sie pod publikę,pewnie sie zbyt słabo podlał i słabo sie palił,nastepnym razem niech sobie kupi kanister benzyny to i efekt będzie lepszy. Swoja droga tym czynem potwierdził ,że jest ułomny intelektualnie i mógł sie dopuścić zarzucanego mu czynu .Niech rodzice wezwą Uwagę z Polsatu i dalej robia szum na całą Polskę,a później grill i pieczone żeberka .
Avatar
Kasia / 8 listopada 2019 o 13:43
-1
To rodzina znanych w Pliszczynie pieniaczy ,praktycznie ze wszystkimi sie kłóća,a psrawa z policjantami tez swaidczy o ich poziomie intelektualnych,Synek podpalając się sam potwierdził,że z głowką nie ma w porządu i zapewne jest winny
Avatar
kazik / 8 listopada 2019 o 13:13
+4
Najechali w na dom, połamali staruszce nogę wynurzali staruszka w błocie pobili . A niezawisły sąd uznał napad staruszków na uzbrojony patrol Policji. Poco nam takie sady?. Bo nie kupili sobie wyroku.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 30 69

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 16 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 15 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 125 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 70 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010