Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

7 listopada 2019 r.
20:24

49-latek, który podpalił się przed sądem w Świdniku, został niedawno skazany w głośnej sprawie

33 41 A A
Sprawę relacjonowały także ogólnopolskie media<br />
Sprawę relacjonowały także ogólnopolskie media

49-letni mężczyzna podpalił się w czwartek przed gmachem sądu w Świdniku. Ranny trafił do szpitala. Kilka dni temu został skazany w głośnej sprawie, dotyczącej policyjnej interwencji w Pliszczynie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tragedii doszło ok. godz. 10:30. 49-latek przyszedł przed budynek sądu przy ul. Wyszyńskiego i oblał się łatwopalną substancją.

– Podpalił się niedaleko wejścia. Potem zaczął zrywać z siebie płonące ubranie. Zrzucił z siebie koszulkę. Później usiadł po turecku i siedział poparzony. Za chwilę na miejscu była policja – relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia.

Poparzonemu mężczyźnie pomagali m.in. pracownicy sądu. Wezwali policję i pogotowie.

– Kiedy policjanci dotarli na miejsce, mężczyzna zaczął zdejmować z siebie płonącą odzież – przyznaje Elwira Domaradzka, oficer prasowy świdnickiej policji. – Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy.

Ranny został przewieziony do centrum leczenia oparzeń w Łęcznej.

– Stan pacjenta jest stabilny. Mamy z nim kontakt. Obecnie nie przekazujemy jednak żadnych informacji dotyczących dalszych rokowań – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor lecznicy.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów i prokuraturę.

– Zabezpieczamy nagrania z kamer monitoringu i przesłuchujemy świadków. Nie ustaliliśmy jeszcze, dlaczego mężczyzna targnął się na swoje życie – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Zostawił list

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 49-latek zostawił list. Śledczy nie wypowiadają się jednak w tej sprawie. Zdarzenie może mieć związek z wyrokiem, jaki zapadł właśnie w świdnickim sądzie.

49-latek z Pliszczyna i jego rodzice zostali skazani za naruszenie nietykalności oraz znieważanie policjanta.

Opisywaliśmy tę sprawę w lutym 2016 r.

Przed domem rodziny P. doszło wówczas do dramatycznej interwencji. 75-latek i jego żona relacjonowali, że zostali poturbowani przez policjanta. Dla kobiety skończyło się to złamaniem nogi, a dla jej męża podbitym okiem. Policja wyjaśniała po zdarzeniu, że to mundurowy został zaatakowany przez emerytów.

Awantura

Do awantury doszło po tym, jak małżonkowie wracali z niedzielnej mszy. Parkowali samochód w garażu.

– Wtedy policjant wyciągnął mnie z auta i rzucił w błoto, jak psa – wspominał wówczas 75-letni Jan P. – Kiedy próbowałem się podnieść uderzył w mnie z główki.

Policyjny radiowóz ruszył za emerytem, bo ten, skręcając na swoją posesję, miał zajechać im drogę. Nie włączył przy tym kierunkowskazu. Według policji późniejszą szarpaninę miał sprowokować 75-latek. Nie chciał pokazać prawa jazdy, a jego żona okładała policjanta grabiami.

– Żona chciała podbiec na ratunek, ale policjant kopnął ją w nogę tak, że ją złamał. Po chwili też zaatakował żonę gazem – tłumaczył po interwencji pan Jan.

Kobieta skończyła z nogą w gipsie. Policjant z siniakiem w okolicy łopatki poszedł na krótkie zwolnienie. Wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęła się prokuratura. Śledczy umorzyli wątek dotyczący poturbowania emerytów przez policjanta. Postawili przed sądem rodzinę P., oskarżając małżonków i ich syna o naruszenie nietykalności, groźby oraz obrażanie mundurowego.

W ubiegły wtorek sąd skazał wszystkich troje. Małżonkom wymierzył kary po roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Syn, za znieważanie i groźby pod adresem policjanta, dostał pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Do tego należy doliczyć odpowiednio po 1000 zł i 800 zł zadośćuczynienia oraz po 700 zł i 300 zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość12345 / 8 listopada 2019 r. o 09:41
+30
Pamiętam tą sprawę z Uwagi. Nie mieści mi się w głowie jak ci starsi ludzie mogli być oskarżeni przez policjanta. Przecież to oni byli poszkodowani!!! Policjant poszedł na zwolnienie z powodu siniaka ? Może sam go sobie nabił poniewierając tych starszych ludzi??! I miał jescze tupet skierować sprawę do sądu! Na nagraniu w programie Uwaga przecież był pokazany wspaniały Pan Policjant który stoi cały i zdrowy i głupio się uśmiecha - nie wyglądał na poszkodowanego!!! NIE WIERZĘ W POLICJĘ! NIE WIERZE W SĄDY, NIE WIERZE W SPRAWIEDLIWOŚĆ! Nic dziennego, że ludzie życie chcą sobie odebrac po takim wyroku. Wyrazy współczucia dla całej rodziny.
Pamiętam tą sprawę z Uwagi. Nie mieści mi się w głowie jak ci starsi ludzie mogli być oskarżeni przez policjanta. Przecież to oni byli poszkodowani!!! Policjant poszedł na zwolnienie z powodu siniaka ? Może sam go sobie nabił poniewierając tych starszych ludzi??! I miał jescze tupet skierować sprawę do sądu! Na nagraniu w programie Uwaga przecież był pokazany wspaniały Pan Policjant który stoi cały i zdrowy i głupio się uśmiecha - nie wyglądał na poszkodowanego!!! NIE WIERZĘ W POLICJĘ! NIE WIERZE W SĄDY, NIE WIERZE W SPRAWIEDLIWOŚĆ! Nic dzie... rozwiń
Avatar
Adolf tusk / 8 listopada 2019 r. o 06:46
+27
Milicjant mial siniaka w okolicy łopatki buhahaha ,emeryci zlali stróża prawa,wychidzi na to ze idiota nie nadaje sie do służby,co bedzie jak spotka podchmielona mlodzież? Zesra sie ze strachu ,czy straci przytomnosc?
Avatar
r / 8 listopada 2019 r. o 01:28
+27
Przeklinam niesprawiedliwych sędziów z waszego sądu! Będziecie kiedyś sądzeni po waszym marnym zakłamanym życiu!
Avatar
Kasta się sama oczyści ;) / 7 listopada 2019 r. o 21:06
+25
cimoszewicz, najsztub, piwnik lub kalisz - ci to resortami problemów nie mają
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 22:41
+24
Zachowanie emerytów było bezsensowne, ale zachowanie policjanta wówczas zbyt ostre.Toż to tylko babcia z dziadkiem byli. Moim skromnym zdaniem, powinni zostać upomnieni jakimiś mandatami ale zawiasy? No nie wiem. Gościu który się podpalił, nikt mi nie powie że jest do końca normalny. Czyn nieadekwatny do kar. Wiadomo jednak że rodzinka uważa się za pokrzywdzoną i że to policjant powinien być ukarany. Widziałem nagranie i myślę że wszyscy byli zbytnio "podekscytowani ",policjant też.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 r. o 21:43
+22
pomimo że wtargnęli, pobili to sąd i tak skazał pobitych tak jak zawsze skażą słabszego czy mniej groźnego pomimo że udowodnisz że masz rację to nieważne.....jak w każdym zawodzie 90 % niedouczeni kolesie z dużym ego
Avatar
Patrząc z boku / 8 listopada 2019 r. o 08:54
+20
Czy wymuszenie pierwszeństwa przejazdu daje prawo do takiej interwencji? Zresztą na prywatnej posesji. Policjant przekroczył swoje uprawnienia oczywiście trafił na dziadka pieniacza ale takie działania to nie usprawiedliwia.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 08:09
+18
Policjant jest czynnym karateką bieże udział w zawodach o tym dziwnie nik nie wspomina .staruszki go napadli to kpina ale to przecież dobra zmiana i nazwa właściwa
Avatar
w imię praworządności RP / 8 listopada 2019 r. o 11:06
+17
Miałem kontakt z policjantem RP. Ja miałem ślady pobicia przez policjanta, on żadnych. Sąd RP skazał mnie za pobicie policjanta z nawiązką dla policjanta. Taka jest sprawiedliwość w RP, uciekaj od policjanta, bo zostaniesz winny za coś czego nie zrobiłeś.
Avatar
pzpr / 8 listopada 2019 r. o 01:09
+15
KONSTYTUCJA!!! Dalej drzyjcie mordy! a będziecie kiedyś osądzeni obłudnicy!!! Kto Was sponsoruje kasto .ebana! Gyorgy Szorosz czy inny mason?!
Avatar
amen / 20 listopada 2019 r. o 18:35
0
to  wielkie  rodzi  sie  wlasnie  w  takich  pobiciach  na  pocztek  pojedynczych  obywateli tak  zaczyna  sie  calkowite  bezprawie  i  nierzad  pod  parasolem ochronym   wladzy  urzedasow
Avatar
lokaj DONALD / 18 listopada 2019 r. o 21:17
+1
... A MOGŁ ZADZWONIC DO MILEWSKIEGO.
Avatar
gosc / 17 listopada 2019 r. o 20:13
+2
Mieszkam w Pliszczynie i jakoś nigdy nie słyszałam, żeby ta rodzina z kimś się kłóciła a przeważnie jak ktoś się z kimś kłoci to cała wieś o tym wie, kto z kim i dlaczego... ciekawe Pani Kasiu skąd ma Pani takie informacje. Bo akurat tym ludziom to tylko można współczuć za takie potraktowanie przez nasza beznadziejna policję.
Avatar
normalny / 12 listopada 2019 r. o 09:59
+6
przeciez ta interwencja policjantów to kpina.Npadli ich staruszkowie po 70-siątce?Jakim cudem staruszek ma podpide oko a ona złamaną nogę?Jakich chwytów obezwładniających użyli owi policjanci,ze staruszkowie doznali takich obrażeń?Przeciez to śmierdzi na kilometr!Nie popieram samopodpalenia bo to tylko sam sobie zaszkodził,ale zastanawia mnie fakt jak długo policjanci będą bezkarni?
Avatar
tia / 10 listopada 2019 r. o 14:48
-8
Ciekawe czy zawsze ze sobą nosi flaszkę z benzyną... ot tak, na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie po jego myśli...
Avatar
Siekiera 1984 / 8 listopada 2019 r. o 22:11
+2
Podpalił się, no cóż jego wola. Ale jak czytam że pies z siniakiem w okolicy łopatki poszedł na krótkie zwolnienie. Śmiać się czy płakać? To był, pies, kundel czy inny biedron tudzież rabiej :-)
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 16:19
-3
Sezon grillowy w Swidniku juz zakonczony szkoda tylko ze to tylko przypiekanie a nie smazenie i duszenie
Avatar
Edek bez kredek / 8 listopada 2019 r. o 14:02
-15
Nawet podpalił sie pod publikę,pewnie sie zbyt słabo podlał i słabo sie palił,nastepnym razem niech sobie kupi kanister benzyny to i efekt będzie lepszy. Swoja droga tym czynem potwierdził ,że jest ułomny intelektualnie i mógł sie dopuścić zarzucanego mu czynu .Niech rodzice wezwą Uwagę z Polsatu i dalej robia szum na całą Polskę,a później grill i pieczone żeberka .
Avatar
Kasia / 8 listopada 2019 r. o 13:43
-1
To rodzina znanych w Pliszczynie pieniaczy ,praktycznie ze wszystkimi sie kłóća,a psrawa z policjantami tez swaidczy o ich poziomie intelektualnych,Synek podpalając się sam potwierdził,że z głowką nie ma w porządu i zapewne jest winny
Avatar
kazik / 8 listopada 2019 r. o 13:13
+4
Najechali w na dom, połamali staruszce nogę wynurzali staruszka w błocie pobili . A niezawisły sąd uznał napad staruszków na uzbrojony patrol Policji. Poco nam takie sady?. Bo nie kupili sobie wyroku.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Groźny wypadek z udziałem dwóch aut. Jedna osoba zginęła, trzy są ranne

Lubelskie: Groźny wypadek z udziałem dwóch aut. Jedna osoba zginęła, trzy są ranne

Jedna osoba zginęła, a trzy kolejne są ranne - to bilans wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem w Kocku.

Nie wybiera się koloru "szalupy ratunkowej". Powstała fundacja, która edukuje o szczepieniach
Magazyn

Nie wybiera się koloru "szalupy ratunkowej". Powstała fundacja, która edukuje o szczepieniach

Wierzymy głęboko, że twarde dane i rzeczowa argumentacja broni się sama w wielu przypadkach – rozmowa z Anną Denslow, współzałożycielką Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”, która propaguje rzetelne informacje na temat szczepień, w tym przeciwko COVID-19.

Mieszkańcy tej miejscowości boją się korzystać z bieżącej wody. "Przekroczona zawartość niklu"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Mieszkańcy tej miejscowości boją się korzystać z bieżącej wody. "Przekroczona zawartość niklu"

Od kilku miesięcy mieszkańcy podwrocławskiej Sobótki boją się korzystać z wody płynącej z kranów. Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości żołądkowe i problemy skórne.

Wirusolog o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce: Jesteśmy w okresie stabilizacji

Wirusolog o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce: Jesteśmy w okresie stabilizacji

Po kolejnym wzroście liczby zakażeń koronawirusem jesteśmy w okresie stabilizacji - powiedział w sobotę PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Podkreślił, że rozwój sytuacji będzie zależał od ruchliwości obywateli, w szczególności podczas majówki.

Podhale Nowy Targ – Stal Kraśnik 1:1. Mogli nawet wygrać

Podhale Nowy Targ – Stal Kraśnik 1:1. Mogli nawet wygrać

Niepokonany w tym roku rywal, który dodatkowo wygrał pięć meczów z rzędu. Niewielu stawiało w sobotę na Stal Kraśnik w starciu z Podhalem Nowy Targ. A tymczasem drużyna Marcina Wróbla sprawiła niespodziankę i wywiozła z trudnego terenu jeden punkt po remisie 1:1. Co ciekawe, niebiesko-żółci zdobyli pierwszego gola w lidze od około… 350 minut.

Pogrzeb królewski, ale prywatny. Rodzina pożegnała księcia Filipa
film

Pogrzeb królewski, ale prywatny. Rodzina pożegnała księcia Filipa

Windsor, Wielka Brytania. Rodzina królewska pożegnała zmarłego księcia Filipa. Uroczystości ze względu na epidemię były skromne, uczestniczyło w nich zaledwie 30 osób. Książę spoczął w królewskiej krypcie na zamku w Windsorze.

Regulamin, kosze, a może fotopułapka? Chcą uprzątnięcia terenów zielonych w Lubartowie

Regulamin, kosze, a może fotopułapka? Chcą uprzątnięcia terenów zielonych w Lubartowie

22 osoby podpisały się pod petycją do burmistrza Lubartowa z prośbą o uprzątnięcie terenów zielonych przy kilku ulicach. Problem wraca po każdej zimie. Jak go rozwiązać?

Granit Bychawa – Lublinianka 5:0. Nokaut w pierwszej połowie

Granit Bychawa – Lublinianka 5:0. Nokaut w pierwszej połowie

Rywalizacja w grupie mistrzowskiej Hummel IV ligi rozpoczęła się od meczu Granitu Bychawa z Lublinianką. Podopieczni Dariusza Bodaka w tym roku na razie nie zachwycali, dlatego faworytem byli gospodarze. I wywiązali się z tej roli znakomicie, bo łatwo ograli rywali. Już po 42 minutach było 4:0. W drugiej połowie gospodarze dorzucili jeszcze jedną bramkę

2127 rzutów, 870 celnych. Kto zachwycił, a kto zawiódł w Pszczółce Start Lublin?
Magazyn

2127 rzutów, 870 celnych. Kto zachwycił, a kto zawiódł w Pszczółce Start Lublin?

Epickie boje, występ w Koszykarskiej Lidze Mistrzów i 45,6 procent skuteczności z gry zawodników. A kto wykonał 90 rzutów osobistych i spudłował tylko 3 razy? Pszczółka Start Lublin zakończyła sezon na szóstym miejscu. Czas na podsumowanie.

Były więzień obozu skrytykował powołanie B. Szydło do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Wszyscy są zdziwieni"
film

Były więzień obozu skrytykował powołanie B. Szydło do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Wszyscy są zdziwieni"

Warszawa. Członkowie Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau rezygnują z zasiadania w tym gremium w proteście przeciwko powołaniu do Rady byłej premier Beaty Szydło. To ich zdaniem upolitycznianie organu, który nadzoruje działalność placówki.

Lublin Jazz Festiwal po raz 12. w lipcu
12 lipca 2021, 0:00

Lublin Jazz Festiwal po raz 12. w lipcu

Poznaliśmy termin tegorocznej odsłony Lublin Jazz Festiwal. Centrum Kultury poinformowało, że ten cieszący się dużą popularnością festiwal dla wielbicieli jazzu odbędzie się w dniach 12-18 lipca.

Lublin: W poniedziałek znów pojedziemy ul. Lipową
galeria

Lublin: W poniedziałek znów pojedziemy ul. Lipową

W poniedziałek ul. Lipowa ma zostać otwarta dla ruchu, nie tylko dla komunikacji miejskiej. Z objazdów wrócą trolejbusy i część autobusów. Równocześnie drogowcy zamkną odcinek ul. Okopowej, a część ruchu przejmą ul. Chopina i Sztajna

Ekspert: Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii

Ekspert: Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii

Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii – ocenił w rozmowie z PAP dr Michał Sutkowski. Podkreślił, że nie oznacza to, że jest dobrze, szczególnie w szpitalach, a do maja liczba zgonów będzie najprawdopodobniej duża.

Parchatka się doczekała. Powstaje nowy chodnik

Parchatka się doczekała. Powstaje nowy chodnik

Trwają prace przy długo oczekiwanym drugim etapie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 824 w Parchatce koło Puław.

Najpierw muzyka, potem reszta świata. Zeszli się ze sobą w latach 90., płytę nagrali 30 lat później
Magazyn
film

Najpierw muzyka, potem reszta świata. Zeszli się ze sobą w latach 90., płytę nagrali 30 lat później

– W ogóle nie przejmowaliśmy się czymś takim jak sformalizowanie tego, co my robimy. Tym żyliśmy, to była najważniejsza rzecz w naszym życiu, nasz skarb. Tak jest do dzisiaj – mówi Krzysztof Grabań, basista grupy Sezamkova z Dęblina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!