Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 kwietnia 2017 r.
18:34

Przepychanki czynszowe między starostą a burmistrzem. Chodzi o siedzibę urzędu

0 161 A A
Zdaniem Mariusza Wilka, sekretarza powiatu świdnickiego, podwyżka czynszu za lokal w budynku przy ul. Niepodległości 13, gdzie siedzibę ma Starostwo Powiatowe (na zdjęciu), może mieć związek z kosztami nowej siedziby urzędników magistratu. – Proponowana podwyżka zbiega się z blisko 13 milionami złotych wydanymi przez ekipę burmistrza Waldemara Jaksona na nowy urząd – wskazuje Wilk. – Być może w budżecie miasta brakuje pieniędzy i trzeba szukać dodatkowych środków – sugeruje
Zdaniem Mariusza Wilka, sekretarza powiatu świdnickiego, podwyżka czynszu za lokal w budynku przy ul. Niepodległości 13, gdzie siedzibę ma Starostwo Powiatowe (na zdjęciu), może mieć związek z kosztami nowej siedziby urzędników magistratu. – Proponowana podwyżka zbiega się z blisko 13 milionami złotych wydanymi przez ekipę burmistrza Waldemara Jaksona na nowy urząd – wskazuje Wilk. – Być może w budżecie miasta brakuje pieniędzy i trzeba szukać dodatkowych środków – sugeruje (fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Spięcie na linii władze Świdnika – władze powiatu świdnickiego. Poszło o podwyżkę czynszu za lokal w budynku przy ul. Niepodległości 13, w którym mieści się Starostwo Powiatowe. Budynek ten należy do miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Konflikt ma podłoże polityczne. Powiatem rządzi koalicja PO-PSL-Świdnik Wspólna Sprawa, z kolei władze miasta nie ukrywają sympatii do PiS.

– Nie jesteśmy miejskim ośrodkiem pomocy dla starostwa powiatowego – podkreśla Ewa Jankowska, sekretarz Świdnika. – Lokal, który starostwo zajmuje przy ul. Niepodległości 13 (siedziba władz powiatu – red.), to dość wartościowy budynek. Jest w bardzo dobrej lokalizacji.

Budynek, w którym mieści się starostwo, jest w centrum Świdnika. Na parterze budynku przy ul. Niepodległości 13 funkcjonuje biblioteka publiczna, zaś na najwyższym piętrze – hotel.

Obecnie poza lokalem w budynku przy ul. Niepodległości 13 starostwo wynajmuje od miasta także lokal przy ul. Norwida 2. Poza tym w 2007 r. część budynków przy al. Lotników Polskich 1 została przekazana powiatowi na cele publiczne.

Tymczasem do tej pory za wynajem powierzchni przy ul. Niepodległości 13 starostwo płaciło miastu 5 zł/mkw. Jak tłumaczą urzędnicy ze świdnickiego magistratu, „stawki te nie były zmieniane od 5 lat”. Teraz miasto chce je podnieść do 14 zł/mkw. – To dalej są preferencyjne warunki w porównaniu z cenami rynkowymi – podkreśla Jankowska i dodaje: To jest o złotówkę mniej niż płacą nam lekarze rodzinni. Poza tym starostwo wynajmuje lokale w przychodni przy ul. Lotników Polskich 22 lekarzom za stawkę 20 zł/mkw.

Podwyżka czynszu za lokal przy ul. Niepodległości 13 zaproponowana przez władze Świdnika spotkała się ze sprzeciwem władz powiatu. – Nie było żadnej rozmowy, żadnych negocjacji. Po prostu dostaliśmy gotowy aneks do umowy do podpisania – podkreśla Mariusz Wilk, sekretarz powiatu świdnickiego, który zwraca też uwagę na to, o ile czynsz ma wzrosnąć. – Podwyżka jest blisko 200-procentowa i to w środku roku budżetowego – zaznacza Wilk.

Z tych powodów powiat prosi, aby na razie warunków umowy nie zmieniać. – W piśmie do urzędu sugerowałem, aby czynszu przynajmniej w tym roku budżetowym nie podnosić. Aby nie miało to wpływu na zmianę naszego budżetu – wskazuje Wilk. – To miesięcznie 10 tys. zł, do końca roku daje to sumę 70 tys. zł. Na pstryknięcie palcami tych pieniędzy się nie znajdzie. Z czegoś będziemy musieli zrezygnować.

Tymczasem władze miasta oburzyła sugestia powiatu dotycząca ewentualnego „odstąpienia” budynku urzędu miasta przy ul. Wyszyńskiego 15 powiatowi. Urzędnicy burmistrza w tym roku przeprowadzają się do nowej siedziby. Władze Świdnika chcą obecnie zajmowany budynek, wyceniony na 4,5 mln zł, sprzedać.

W środę Rada Miasta Świdnik jednogłośnie (18 radnych było „za”) zgodziła się na sprzedaż dotychczasowej siedziby Urzędu Miasta.

Komentarze 161

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 19:05
0
wszyscy jesteście burakami, Peje, Reszki i Króle też... wstyd mi za to
Avatar
Gość / 13 maja 2017 o 21:14
0
Ojejku nie będzie starostwa w Świdniku, jak mi łzy ciekną po policzkach......haaaa haaaaa!!!!
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 11:25
0
Ten kryzys pokazuje, że czas Kołodziejczyka dobiega końca. Nie radzi sobie i postawił na złych koalicjantów i myślał, że to on rozdaje karty. Teraz jest ważne kto po nim? Wrócił Król czy młodzi go zastąpią, Asterix czy Obelix? Obaj aktywni i już opierzeni w samorządzie. Moim zdaniem jak wygra pis to Pejo starostą a jak Korwin to Reszka.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 11:55
0
PiS niszczy kulturę w Świdniku zatrudniając złych dyrektorów MOK-u i wyrzucają Jadwigę Ciołek, której biblioteka była jak oazą na świdnickiej pustyni kulturalnej. Ale co wy o tym możecie wiedzieć pisowscy barbarzyńcy...
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 11:47
0
O tacie kulturalnym niech Sadło napisze w mediach
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 11:46
0
Sadło i kultura no nie moge żart dnia
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 11:29
0
aha, czyli PiS ma prawo niszczyć świdnicką kulturę, bo trzeba zapewniać synekury pisowskim żołnierzom, bo trzeba przecież bronić Świdnik przed wielkim niebezpieczeństwem: przed prawie nikomu nie znanym Sadło. Widać jak pis jest zaślepiony walką i nic innego się dla was nie liczy.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 10:42
0
Dobrze, że Sadło zna sie na hejtowaniu to wystarczające żeby pracować w starostwie
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 09:28
0
Pani Jadwiga Ciołek została zmuszona do odejścia na emeryturę. Pani Jadwiga Ciołek to był nr 1 świdnickiej kultury, ponieważ stworzyła w bibliotece mały dom kultury, gdzie odbywają się wernisaże, koncerty i wieczorki poetyckie. Dziś to oczywiste rozwiązanie, ale wtedy niewiele bibliotek w Polsce tak robiło. Biblioteka stała się jedyną ostoją dla ludzi świdnickiej kultury. Tam czuło się klimat kultury. Dyrektorzy MOK-u to zawsze byli kolesie z sitwy pisowskiej, dla których kultura to impresariat, czyli kupowanie artystów z poza Świdnika,żeby wsytępowali na koncertach w Świdniku za pieniądze. Dyrektor Żurek wręcz szczyci się tym, że się nie zna na kulturze, bo twierdzi, że on od tego ma swoich ludzi. Widać, że męczy się gdy przemawia, że nie wie o czym mówi. No ale Żurek to jest kumpel naszych świdnickich prawicowców i to jest wystarczająca rekomendacja. Dlatego Jadwiga Ciołek to był nr 1 świdnickiej kultury i to przerażające, że wystarczyło, że Jakson pstryknął palcami i pani Ciołek zniknęła ze świdnickiej kultury, tylko dlatego że jakiś pisowski aparatczyk potrzebował synekury. Świdnik to jest upadłe miasto.
Pani Jadwiga Ciołek została zmuszona do odejścia na emeryturę. Pani Jadwiga Ciołek to był nr 1 świdnickiej kultury, ponieważ stworzyła w bibliotece mały dom kultury, gdzie odbywają się wernisaże, koncerty i wieczorki poetyckie. Dziś to oczywiste rozwiązanie, ale wtedy niewiele bibliotek w Polsce tak robiło. Biblioteka stała się jedyną ostoją dla ludzi świdnickiej kultury. Tam czuło się klimat kultury. Dyrektorzy MOK-u to zawsze byli kolesie z sitwy pisowskiej, dla których kultura to impresariat, czyli kupowanie artystów z poza Świdnika,żeby ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 07:38
0
Osina będąc przy władzy zasłyną z podwyżki pensji dla starosty (odwdsieczyl się kolesiowi za stołek), kolesiostwa i zatrudnieniu Wilka i Sadło, awansie dla Kruczkowej, Kulakowej, propagandzie za 180 tys, z radykalizmu i fanatyzmu "nędzy błazen". To nie przystoi starocie! A kiedyś jako opozycja w mieście z kłótni, awantur i obrzucania błotem. Najgłośniejsze to blokowanie budowy kina, stadionu, przejęcia obiektów Avii gdzie teraz mają być baseny. Hipokryta i populista pełną gębą. To typ narcyza który zapatrzony jest w siebie. Nawet Sadło się kiedyś na tym przejechał. Ale się nie przyzna.
Osina będąc przy władzy zasłyną z podwyżki pensji dla starosty (odwdsieczyl się kolesiowi za stołek), kolesiostwa i zatrudnieniu Wilka i Sadło, awansie dla Kruczkowej, Kulakowej, propagandzie za 180 tys, z radykalizmu i fanatyzmu "nędzy błazen". To nie przystoi starocie! A kiedyś jako opozycja w mieście z kłótni, awantur i obrzucania błotem. Najgłośniejsze to blokowanie budowy kina, stadionu, przejęcia obiektów Avii gdzie teraz mają być baseny. Hipokryta i populista pełną gębą. To typ narcyza który zapatrzony jest w siebie. Nawet S... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2017 o 19:05
0
wszyscy jesteście burakami, Peje, Reszki i Króle też... wstyd mi za to
Avatar
Gość / 13 maja 2017 o 21:14
0
Ojejku nie będzie starostwa w Świdniku, jak mi łzy ciekną po policzkach......haaaa haaaaa!!!!
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 11:25
0
Ten kryzys pokazuje, że czas Kołodziejczyka dobiega końca. Nie radzi sobie i postawił na złych koalicjantów i myślał, że to on rozdaje karty. Teraz jest ważne kto po nim? Wrócił Król czy młodzi go zastąpią, Asterix czy Obelix? Obaj aktywni i już opierzeni w samorządzie. Moim zdaniem jak wygra pis to Pejo starostą a jak Korwin to Reszka.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 11:55
0
PiS niszczy kulturę w Świdniku zatrudniając złych dyrektorów MOK-u i wyrzucają Jadwigę Ciołek, której biblioteka była jak oazą na świdnickiej pustyni kulturalnej. Ale co wy o tym możecie wiedzieć pisowscy barbarzyńcy...
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 11:47
0
O tacie kulturalnym niech Sadło napisze w mediach
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 11:46
0
Sadło i kultura no nie moge żart dnia
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 11:29
0
aha, czyli PiS ma prawo niszczyć świdnicką kulturę, bo trzeba zapewniać synekury pisowskim żołnierzom, bo trzeba przecież bronić Świdnik przed wielkim niebezpieczeństwem: przed prawie nikomu nie znanym Sadło. Widać jak pis jest zaślepiony walką i nic innego się dla was nie liczy.
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 10:42
0
Dobrze, że Sadło zna sie na hejtowaniu to wystarczające żeby pracować w starostwie
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 09:28
0
Pani Jadwiga Ciołek została zmuszona do odejścia na emeryturę. Pani Jadwiga Ciołek to był nr 1 świdnickiej kultury, ponieważ stworzyła w bibliotece mały dom kultury, gdzie odbywają się wernisaże, koncerty i wieczorki poetyckie. Dziś to oczywiste rozwiązanie, ale wtedy niewiele bibliotek w Polsce tak robiło. Biblioteka stała się jedyną ostoją dla ludzi świdnickiej kultury. Tam czuło się klimat kultury. Dyrektorzy MOK-u to zawsze byli kolesie z sitwy pisowskiej, dla których kultura to impresariat, czyli kupowanie artystów z poza Świdnika,żeby wsytępowali na koncertach w Świdniku za pieniądze. Dyrektor Żurek wręcz szczyci się tym, że się nie zna na kulturze, bo twierdzi, że on od tego ma swoich ludzi. Widać, że męczy się gdy przemawia, że nie wie o czym mówi. No ale Żurek to jest kumpel naszych świdnickich prawicowców i to jest wystarczająca rekomendacja. Dlatego Jadwiga Ciołek to był nr 1 świdnickiej kultury i to przerażające, że wystarczyło, że Jakson pstryknął palcami i pani Ciołek zniknęła ze świdnickiej kultury, tylko dlatego że jakiś pisowski aparatczyk potrzebował synekury. Świdnik to jest upadłe miasto.
Pani Jadwiga Ciołek została zmuszona do odejścia na emeryturę. Pani Jadwiga Ciołek to był nr 1 świdnickiej kultury, ponieważ stworzyła w bibliotece mały dom kultury, gdzie odbywają się wernisaże, koncerty i wieczorki poetyckie. Dziś to oczywiste rozwiązanie, ale wtedy niewiele bibliotek w Polsce tak robiło. Biblioteka stała się jedyną ostoją dla ludzi świdnickiej kultury. Tam czuło się klimat kultury. Dyrektorzy MOK-u to zawsze byli kolesie z sitwy pisowskiej, dla których kultura to impresariat, czyli kupowanie artystów z poza Świdnika,żeby ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 07:38
0
Osina będąc przy władzy zasłyną z podwyżki pensji dla starosty (odwdsieczyl się kolesiowi za stołek), kolesiostwa i zatrudnieniu Wilka i Sadło, awansie dla Kruczkowej, Kulakowej, propagandzie za 180 tys, z radykalizmu i fanatyzmu "nędzy błazen". To nie przystoi starocie! A kiedyś jako opozycja w mieście z kłótni, awantur i obrzucania błotem. Najgłośniejsze to blokowanie budowy kina, stadionu, przejęcia obiektów Avii gdzie teraz mają być baseny. Hipokryta i populista pełną gębą. To typ narcyza który zapatrzony jest w siebie. Nawet Sadło się kiedyś na tym przejechał. Ale się nie przyzna.
Osina będąc przy władzy zasłyną z podwyżki pensji dla starosty (odwdsieczyl się kolesiowi za stołek), kolesiostwa i zatrudnieniu Wilka i Sadło, awansie dla Kruczkowej, Kulakowej, propagandzie za 180 tys, z radykalizmu i fanatyzmu "nędzy błazen". To nie przystoi starocie! A kiedyś jako opozycja w mieście z kłótni, awantur i obrzucania błotem. Najgłośniejsze to blokowanie budowy kina, stadionu, przejęcia obiektów Avii gdzie teraz mają być baseny. Hipokryta i populista pełną gębą. To typ narcyza który zapatrzony jest w siebie. Nawet S... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 161

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 0

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 6 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 81 39

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 14 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 31 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 7

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.