Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

15 czerwca 2010 r.
21:48
Edytuj ten wpis

PZL-Świdnik: Będą zwalniać, ale trochę łagodniej

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 20 A A

Do późnych godzin popołudniowych trwały dziś rozmowy między zarządem a związkami zawodowymi w PZL-Świdnik. Negocjacje dotyczyły liczby osób, które obejmą zwolnienia grupowe i kryteriów, którymi będzie kierowało się kierownictwo zakładu przy typowaniu do zwolnienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie zawarliśmy porozumienia – mówił tuż po spotkaniu Jan Borys, przewodniczący Związku Zawodowego Metalowcy w PZL-Świdnik. – Udało nam się jednak wywalczyć, by w grupie 450 osób do zwolnienia 20 to byli emeryci, zaś 70 to korzystający z dobrowolnych odejść. Zarząd złagodził też kryteria zwolnień. Mam nadzieję, że udało nam się uchronić młodych ludzi.

CAŁY ARTYKUŁ NA STREFIE BIZNESU: PZL-Świdnik: Będą zwalniać, ale odrobinę łagodniej

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 21:37
0
dobrze im, juz dawno winien ten zakład upaść a ci co tak byli za solidarnością jako pierwsi winni klepać biedę, a nie, że niewinni ludzie cierpią biedę. zwróćcie sie o pomoc do przywódcy w gdańsku, was nakarmi
Avatar
~maniek~ / 16 czerwca 2010 o 21:27
0
Co w obronie pracowników robią, te związkowe nieroby, Kość i Borys z Solidarności i Metalowców ??
Swoje sprawy u Mieczysława załatwiają... że też ludzie nie zrobią, z tym porządku!
Avatar
~mieszkaniec1~ / 16 czerwca 2010 o 18:31
0
beduin napisał:
I ja się dołożę w wykazaniu Twojej głupoty ignorancji jeżeli chcesz coś skomentować czy dołożyć to rób to z jakąś logiką opartą na wiedzy bo dziś samo szczekanie sprowadza Cie do psa uwiązanego przy budzie który szczeka nie wiedząc dlaczego nawet na swego gospodarza co świadczy że zdurniał i stał się niebezpieczny!.Wszystko się tobie pomyliło partie -ludzie -czyny- państwa -oraz poczynania więc chyba czas byś poszedł na spacer do ludzi popytał zorientowanych zapisał pouczył się i może za jakiś czas coś Ci wyjdzie teraz to ...eh szkoda słów bo niewiele rozumiesz !.

BRAAAAWO - trzeba tępić ciemnotę!

BRAAAAWO - trzeba tępić ciemnotę! rozwiń
Avatar
7 / 16 czerwca 2010 o 16:02
0
[quote name='man' date='16.06.2010, 13:44:47' post='304069']
"Do tej pory nie miałem szansy na zwolnienie. Teraz spróbuje się załapać na program dobrowolnych odejść. To już ostatnia taka szansa na to żeby odejść z naprawdę dobrą kasą w ręce"



Kolego nie możesz być taki pewny że w przypadku dobrowolnych odejść załapiesz się. A jeżeli twój kierownik uzna że jesteś powiedzmy abyś nie wpadał w zachwyt nad sobą przyzwoitym pracownikiem to się na to nie zgodzi. Ale jeżeli jesteś lihuśki w pracy a też i na zdrowiu to ciebie sam zabukuje na listę. A jeżeli nie masz takiej pewności to go dopilnuj o dopilnowanie tej czynności. Moim zdaniem gdybym był na miejscu makaroniarzy to na taki program bym się nie zgodził. Dlatego że uciekną ludzie o rzetelnym podejściu do pracy a zostaną mówiąc delikatnie cichociemni. I kim tu będzie popychać robotę !! ??
[quote name='man' date='16.06.2010, 13:44:47' post='304069']
"Do tej pory nie miałem szansy na zwolnienie. Teraz spróbuje się załapać na program dobrowolnych odejść. To już ostatnia taka szansa na to żeby odejść z naprawdę dobrą kasą w ręce"



Kolego nie możesz być taki pewny że w przypadku dobrowolnych odejść załapiesz się. A jeżeli twój kierownik uzna że jesteś powiedzmy abyś nie wpadał w zachwyt nad sobą przyzwoitym pracownikiem to się na to nie zgodzi. Ale jeżeli jesteś lih... rozwiń
Avatar
crx / 16 czerwca 2010 o 14:22
0
Ni mortwa si.Ino bryczki se kupta i zarabiajta na łagroturystyce.Pany z zachodu przyjyżdżać bydo i łochoco łużywac wase dziewki!
Avatar
Wiesiek / 16 czerwca 2010 o 14:17
0
Ciekawe ile osób z tych 450 na liście to ludzie z głównego biurowca. Wydaje mi się, że tam jest pies pogrzebany. Żądamy jawności list-kto z jakiego stanowiska został zwolniony!!
Avatar
man / 16 czerwca 2010 o 13:44
0
No niestety Ania ma rację. Zostanie jeszcze więcej cwaniaczków i kumotków. Związki raczej będą podejmować decyzje o zwolnieniach zawsze w taki sam sposób: Dzwonimy do wydziałowego przedstawiciela związku i pytamy czy takiego Heńka można zwolnić. Wydziałowy przedstawiciel pomyśli "z Heńkiem się dobrze chodzi na piwo po robocie" i powie że nie. Za to podsunie pewnie kogoś kogo nie lubi. Do tej pory nie miałem szansy na zwolnienie. Teraz spróbuje się załapać na program dobrowolnych odejść. To już ostatnia taka szansa na to żeby odejść z naprawdę dobrą kasą w ręce. Wczoraj w radiowęźle Majewski dał do zrozumienia że nie będą to ostatnie zwolnienia. Na pewno kolejne nie będą tak hojne jak te.
No niestety Ania ma rację. Zostanie jeszcze więcej cwaniaczków i kumotków. Związki raczej będą podejmować decyzje o zwolnieniach zawsze w taki sam sposób: Dzwonimy do wydziałowego przedstawiciela związku i pytamy czy takiego Heńka można zwolnić. Wydziałowy przedstawiciel pomyśli "z Heńkiem się dobrze chodzi na piwo po robocie" i powie że nie. Za to podsunie pewnie kogoś kogo nie lubi. Do tej pory nie miałem szansy na zwolnienie. Teraz spróbuje się załapać na program dobrowolnych odejść. To już ostatnia taka szansa na to żeby odejść... rozwiń
Avatar
7 / 16 czerwca 2010 o 11:52
0
Co ten Borys p...li ?!! Przecież tych ludzi miotła Kamińska wymiotła by z kątów i sama umieściła na liście. A że mieli czas odejść dobrowolnie a nie odeszli to teraz dostaną kopa w d...pę i za bramę. I te 70 osób to by się zgadzało 350 w pierwszej turze Odeszło 285 plus/minus 5 osób. W świetle tego nie "wywalczyli" nic !. Takie cyniczne mydlenie ludziom oczu.
Avatar
~gosc~ / 16 czerwca 2010 o 11:41
0
beduin napisał:
I ja się dołożę w wykazaniu Twojej głupoty ignorancji jeżeli chcesz coś skomentować czy dołożyć to rób to z jakąś logiką opartą na wiedzy bo dziś samo szczekanie sprowadza Cie do psa uwiązanego przy budzie który szczeka nie wiedząc dlaczego nawet na swego gospodarza co świadczy że zdurniał i stał się niebezpieczny!.Wszystko się tobie pomyliło partie -ludzie -czyny- państwa -oraz poczynania więc chyba czas byś poszedł na spacer do ludzi popytał zorientowanych zapisał pouczył się i może za jakiś czas coś Ci wyjdzie teraz to ...eh szkoda słów bo niewiele rozumiesz !.

Sam szczekasz,widocznie już do końca zdurniałeś na łańcuchu PIS-u.

Sam szczekasz,widocznie już do końca zdurniałeś na łańcuchu PIS-u. rozwiń
Avatar
adolek / 16 czerwca 2010 o 11:38
0
Związki zawodowe potrafią rozwalić każdy zakład pracy...
Avatar
Gość / 17 czerwca 2010 o 21:37
0
dobrze im, juz dawno winien ten zakład upaść a ci co tak byli za solidarnością jako pierwsi winni klepać biedę, a nie, że niewinni ludzie cierpią biedę. zwróćcie sie o pomoc do przywódcy w gdańsku, was nakarmi
Avatar
~maniek~ / 16 czerwca 2010 o 21:27
0
Co w obronie pracowników robią, te związkowe nieroby, Kość i Borys z Solidarności i Metalowców ??
Swoje sprawy u Mieczysława załatwiają... że też ludzie nie zrobią, z tym porządku!
Avatar
~mieszkaniec1~ / 16 czerwca 2010 o 18:31
0
beduin napisał:
I ja się dołożę w wykazaniu Twojej głupoty ignorancji jeżeli chcesz coś skomentować czy dołożyć to rób to z jakąś logiką opartą na wiedzy bo dziś samo szczekanie sprowadza Cie do psa uwiązanego przy budzie który szczeka nie wiedząc dlaczego nawet na swego gospodarza co świadczy że zdurniał i stał się niebezpieczny!.Wszystko się tobie pomyliło partie -ludzie -czyny- państwa -oraz poczynania więc chyba czas byś poszedł na spacer do ludzi popytał zorientowanych zapisał pouczył się i może za jakiś czas coś Ci wyjdzie teraz to ...eh szkoda słów bo niewiele rozumiesz !.

BRAAAAWO - trzeba tępić ciemnotę!

BRAAAAWO - trzeba tępić ciemnotę! rozwiń
Avatar
7 / 16 czerwca 2010 o 16:02
0
[quote name='man' date='16.06.2010, 13:44:47' post='304069']
"Do tej pory nie miałem szansy na zwolnienie. Teraz spróbuje się załapać na program dobrowolnych odejść. To już ostatnia taka szansa na to żeby odejść z naprawdę dobrą kasą w ręce"



Kolego nie możesz być taki pewny że w przypadku dobrowolnych odejść załapiesz się. A jeżeli twój kierownik uzna że jesteś powiedzmy abyś nie wpadał w zachwyt nad sobą przyzwoitym pracownikiem to się na to nie zgodzi. Ale jeżeli jesteś lihuśki w pracy a też i na zdrowiu to ciebie sam zabukuje na listę. A jeżeli nie masz takiej pewności to go dopilnuj o dopilnowanie tej czynności. Moim zdaniem gdybym był na miejscu makaroniarzy to na taki program bym się nie zgodził. Dlatego że uciekną ludzie o rzetelnym podejściu do pracy a zostaną mówiąc delikatnie cichociemni. I kim tu będzie popychać robotę !! ??
[quote name='man' date='16.06.2010, 13:44:47' post='304069']
"Do tej pory nie miałem szansy na zwolnienie. Teraz spróbuje się załapać na program dobrowolnych odejść. To już ostatnia taka szansa na to żeby odejść z naprawdę dobrą kasą w ręce"



Kolego nie możesz być taki pewny że w przypadku dobrowolnych odejść załapiesz się. A jeżeli twój kierownik uzna że jesteś powiedzmy abyś nie wpadał w zachwyt nad sobą przyzwoitym pracownikiem to się na to nie zgodzi. Ale jeżeli jesteś lih... rozwiń
Avatar
crx / 16 czerwca 2010 o 14:22
0
Ni mortwa si.Ino bryczki se kupta i zarabiajta na łagroturystyce.Pany z zachodu przyjyżdżać bydo i łochoco łużywac wase dziewki!
Avatar
Wiesiek / 16 czerwca 2010 o 14:17
0
Ciekawe ile osób z tych 450 na liście to ludzie z głównego biurowca. Wydaje mi się, że tam jest pies pogrzebany. Żądamy jawności list-kto z jakiego stanowiska został zwolniony!!
Avatar
man / 16 czerwca 2010 o 13:44
0
No niestety Ania ma rację. Zostanie jeszcze więcej cwaniaczków i kumotków. Związki raczej będą podejmować decyzje o zwolnieniach zawsze w taki sam sposób: Dzwonimy do wydziałowego przedstawiciela związku i pytamy czy takiego Heńka można zwolnić. Wydziałowy przedstawiciel pomyśli "z Heńkiem się dobrze chodzi na piwo po robocie" i powie że nie. Za to podsunie pewnie kogoś kogo nie lubi. Do tej pory nie miałem szansy na zwolnienie. Teraz spróbuje się załapać na program dobrowolnych odejść. To już ostatnia taka szansa na to żeby odejść z naprawdę dobrą kasą w ręce. Wczoraj w radiowęźle Majewski dał do zrozumienia że nie będą to ostatnie zwolnienia. Na pewno kolejne nie będą tak hojne jak te.
No niestety Ania ma rację. Zostanie jeszcze więcej cwaniaczków i kumotków. Związki raczej będą podejmować decyzje o zwolnieniach zawsze w taki sam sposób: Dzwonimy do wydziałowego przedstawiciela związku i pytamy czy takiego Heńka można zwolnić. Wydziałowy przedstawiciel pomyśli "z Heńkiem się dobrze chodzi na piwo po robocie" i powie że nie. Za to podsunie pewnie kogoś kogo nie lubi. Do tej pory nie miałem szansy na zwolnienie. Teraz spróbuje się załapać na program dobrowolnych odejść. To już ostatnia taka szansa na to żeby odejść... rozwiń
Avatar
7 / 16 czerwca 2010 o 11:52
0
Co ten Borys p...li ?!! Przecież tych ludzi miotła Kamińska wymiotła by z kątów i sama umieściła na liście. A że mieli czas odejść dobrowolnie a nie odeszli to teraz dostaną kopa w d...pę i za bramę. I te 70 osób to by się zgadzało 350 w pierwszej turze Odeszło 285 plus/minus 5 osób. W świetle tego nie "wywalczyli" nic !. Takie cyniczne mydlenie ludziom oczu.
Avatar
~gosc~ / 16 czerwca 2010 o 11:41
0
beduin napisał:
I ja się dołożę w wykazaniu Twojej głupoty ignorancji jeżeli chcesz coś skomentować czy dołożyć to rób to z jakąś logiką opartą na wiedzy bo dziś samo szczekanie sprowadza Cie do psa uwiązanego przy budzie który szczeka nie wiedząc dlaczego nawet na swego gospodarza co świadczy że zdurniał i stał się niebezpieczny!.Wszystko się tobie pomyliło partie -ludzie -czyny- państwa -oraz poczynania więc chyba czas byś poszedł na spacer do ludzi popytał zorientowanych zapisał pouczył się i może za jakiś czas coś Ci wyjdzie teraz to ...eh szkoda słów bo niewiele rozumiesz !.

Sam szczekasz,widocznie już do końca zdurniałeś na łańcuchu PIS-u.

Sam szczekasz,widocznie już do końca zdurniałeś na łańcuchu PIS-u. rozwiń
Avatar
adolek / 16 czerwca 2010 o 11:38
0
Związki zawodowe potrafią rozwalić każdy zakład pracy...
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 3 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 31 2

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 8 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!