Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

6 lipca 2015 r.
14:00

Świdnik: Urząd miasta w nowej siedzibie. Jak będzie wyglądała? (wizualizacje)

0 25 A A
Projekt elewacji zachodniej nowej siedziby Urzędu Miasta
Projekt elewacji zachodniej nowej siedziby Urzędu Miasta

W miejscu sali gimnastycznej będzie sala obrad Rady Miasta. Zaś gabinet burmistrza znajdzie się na samej górze – w dobudowanej kondygnacji. Budynek po Gimnazjum nr 2 czeka remont. Po jego zakończeniu wprowadzą się urzędnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ogłoszony przez miasto przetarg dotyczy adaptacji wraz z termomodernizacją budynku po gimnazjum przy ul. Wyspiańskiego 27. Zakres prac obejmuje – przebudowę istniejącego budynku, nadbudowę dodatkowej kondygnacji na istniejącym budynku, budynek garażu, przyłącza: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej jak też energetyczne. Wykonawca prac ma wykonać również m.in. zjazdy z dróg publicznych i parkingi jak też oświetlenie terenu i ogrodzenie.

Urząd Miasta w Świdniku mieście się przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15. Nowa siedziba wpłynie nie tylko na poprawę warunków pracy urzędników. Zmianę odczują też petenci.

– Poprawi się komfort obsługi – tłumaczy Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. – W przebudowanym budynku jest projektowana winda. Poza tym na parterze powstanie bezkolizyjne, wielostanowiskowe Biuro Obsługi Klienta.

„W skrzydle parterowym zespół pomieszczeń związany z Rada Miejską, w tym sala posiedzeń rady.” – czytamy w projekcie wykonawczym zaplanowanej inwestycji.

Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W miejscu sali gimnastycznej powstanie sala obrad Rady Miasta. Z kolei gabinety burmistrza i jego zastępców będą się mieścić na ostatnim – czwartym, dobudowanym piętrze. Na parterze poza biurem obsługi klienta znajdzie się również Urząd Stanu Cywilnego i sala ślubów.

Nowa siedziba wpłynie nie tylko na poprawę warunków pracy urzędników. Zmianę odczują też petenci

Władze Świdnika wybrały budynek po gimnazjów z dwóch powodów. – Pierwszy powód to lokalizacja – mówi zastępca burmistrza Świdnika. – Budynek jest w centrum miasta. Miejsce wręcz doskonałe. Niedaleko obecnej siedziby urzędu. Drugi powód to konieczność zagospodarowania tego budynku. Obecnie mieszczą się tutaj różne biura. Firmy prowadzą m.in. szkolenia i szkoły językowe. Z tego miejsca korzystają też sportowcy. Siedzibę ma również Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Firmy zainteresowanie wykonaniem zaplanowanych prac mogą składać swoje oferty do 21 lipca w sekretariacie Urzędu Miasta w Świdniku, do godz. 12.

Przebudowany obiekt przygotowany do przeprowadzki urzędników, z decyzją na jego użytkowanie – ma być gotowy do końca lutego 2017 r.

W tym roku na inwestycję radni zgodzili się przeznaczyć 3,5 mln zł. – Według założeń roboty budowlane mają potrwać do końca 2016 roku – dodaje Radek.

Co stanie się z dotychczasową siedzibą świdnickich urzędników? Ma służyć innym instytucjom. Władze miasta rozmawiają m.in. z prokuraturą

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefan / 9 lipca 2015 o 20:48
0

Budynek istnieje więc niewiele architektonicznie da się zrobić. Nowa siedziba władz należy się jak najszybciej przede wszystkim Świdnikowi miastu powiatowemu bo ten blaszak to trochę obciachowy. Obok budynku na dawnym boisku oby powstał duży parking na przynajmniej 200 aut tak aby każdy kto przyjedzie załatwić sprawę nie miał poroblemu z parkowaniem jak w Lublinie.

1000 aut może parking? 

ilu interesantów może w tym samym czasie załatwiać sprawy w urzędzie ?

20 , 50 ? góra.

nie przeginaj

1000 aut może parking? 

ilu interesantów może w tym samym czasie załatwiać sprawy w urzędzie ?

20 , 50 ? góra.

nie przeginaj

rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 22:32
0
Jakby Białywąs, Koledziejczyk czy doktorek Kubuś mieli jaja to by ani złotówki nie oddali tym bardziej że MEN podlega pod PSL i PO. Ale to SWOI SWOIM płacą, taka danina. A że to nie władza powiaowa teraz a administratorzy tymczasowi to ch… dupa i kamieni kupa- cytując klasyka. Prokurator to powinien wejść do starostwa i sprawdzić jak zatrudnili Wilka (brak wymaganego OBLIGATORYJNEGO doświadczenia), Zalewskiego (chłopak Cholewy z urzędy z Piask przeniesiony bez konkursu naturalnie), Sadło (tuba dr kubusia i eks redaktor gazety wybiórczej), Lubasia (modrzew narodowcowy) i Danka sekretarzyna która naczelnikiem została (laseczka od Cholewy) Czy to wszystko było w pełni legalne? Brak kwalifikacji, doświadczenia i jedynie kumoterstwo, kolesiostwo a nawet nepotyzm i oczywiście spłacanie wyborczych długów. Jedyny błąd byłych rządzących to dziewczyna Białegowąsa tzw. lizodup Lasak, który teraz na szczyty się w(s)ypina. Ale Tomuś pracuj nad składnią, ortografią bo odstajesz od nowych.
Jakby Białywąs, Koledziejczyk czy doktorek Kubuś mieli jaja to by ani złotówki nie oddali tym bardziej że MEN podlega pod PSL i PO. Ale to SWOI SWOIM płacą, taka danina. A że to nie władza powiaowa teraz a administratorzy tymczasowi to ch… dupa i kamieni kupa- cytując klasyka. Prokurator to powinien wejść do starostwa i sprawdzić jak zatrudnili Wilka (brak wymaganego OBLIGATORYJNEGO doświadczenia), Zalewskiego (chłopak Cholewy z urzędy z Piask przeniesiony bez konkursu naturalnie), Sadło (tuba dr kubusia i eks redaktor gazety wybiórczej), Lu... rozwiń
Avatar
karolina / 8 lipca 2015 o 21:05
0

EJ TY LAPSIE NIE PYSKÓJ!!!!!!!!!!!!! JAK NIE WIESZ CO I JAK TO MILCZ, NA MECZE CHODZOM LOKALNI PATRIOCI!!!!!!!!!!!! MY WALCZYMY O TO MJASTO MY JE PILUJEMY MY OCZYSZCZAMY ZE ŚMIECI I NAWET NIE RZUCAMY JUSZ TYLU BUTELEK CO KIEDYŚ!!!!!!!!!!!!! PSZYJDŹ I ZOBACZ A NIE KLAPIESZ DZIOBEM LAPSIE!!!!!!!!! CHAŁWA WIELKIEJ POLSKA!!!!!!!!!!!!! KONDOMY NIECH PENKAJOM A KARAWAN AVJI JEDZIE DALEJ!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAVJAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! ZUŁTO NIEBIESCY!!!!!!!!!!!!!!!!

fuj, to masrgines jakiś !

fuj, to masrgines jakiś !

rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 18:43
0

Nadwyżkę to trzeba będzie oddać do MEN bo króle, mańki i brzózki nie potrafili dobrze tabelek powypełniać plus zrąbana modernizacja gruntów (płacono za coś czego do tej pory nie ma). To dopiero był układ !!

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 08:47
0
Na Kusocińskiego pieniądze są ale Białywąs, dr Kubuś i Koledziejczyk przespali i zmarnowali nadwyżkę i teraz obudzili się z ręką w nocniku. Kasy im zabrakło, Jakson i spółka kasę na Kusocińskiego pozyskali i to 16 okrągłych baniek, ile dołoży POWIAT do drogi POWIATOWEJ? Odpowiedź: 0 (słownie: ZERO złotych), dlaczego? Bo zwyczajnie Białywąs, dr Kubuś i Koledziejczyk przejedli kasę albo wydali na nowych super urzędników (kolegów z układu mafijnego PSL-PO). Czas zacząć ich rozliczać z ich nędznego administrowania powiatem.
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 07:40
0
Panie jakson dobry kierunek Pan obrał. Rozbudowa Urzedu Miasta, Prokuratury. Czekamy jeszcze na wiezienie dla mieszkanców w centrum miasta. Za kilkadziesiat lat beda mieli z Pana decyzji ubaw. Teraz niestety na potrzeby mieszkanców brakuje pieniedzy.
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 18:01
0
Jeżeli mówimy o Świdniku jako o miasteczku powiatowym, to warto zwrócić uwagę w jakich warunkach ludzie pracują w starostwie, albo lepiej - w Urzędzie Pracy. Tam są dopiero dramatyczne warunki pracy - a ilu petentów, zmianę siedziby UP na centrum odczułoby wiele osób....
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 16:27
0

Kidy Jaksona wywalicie na zbity ryj???

Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 16:23
0
Megalomania władz tego PiSuarowskiego miasteczka nie zna granic !!
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 15:09
0
Jest Wysoki Sąd będzie Prokuratura no to jeszcze tylko brak będzie obiektu z kratami i już będziemy samowystarczalni .Brawo.Żyć nie umierać.
Avatar
stefan / 9 lipca 2015 o 20:48
0

Budynek istnieje więc niewiele architektonicznie da się zrobić. Nowa siedziba władz należy się jak najszybciej przede wszystkim Świdnikowi miastu powiatowemu bo ten blaszak to trochę obciachowy. Obok budynku na dawnym boisku oby powstał duży parking na przynajmniej 200 aut tak aby każdy kto przyjedzie załatwić sprawę nie miał poroblemu z parkowaniem jak w Lublinie.

1000 aut może parking? 

ilu interesantów może w tym samym czasie załatwiać sprawy w urzędzie ?

20 , 50 ? góra.

nie przeginaj

1000 aut może parking? 

ilu interesantów może w tym samym czasie załatwiać sprawy w urzędzie ?

20 , 50 ? góra.

nie przeginaj

rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 22:32
0
Jakby Białywąs, Koledziejczyk czy doktorek Kubuś mieli jaja to by ani złotówki nie oddali tym bardziej że MEN podlega pod PSL i PO. Ale to SWOI SWOIM płacą, taka danina. A że to nie władza powiaowa teraz a administratorzy tymczasowi to ch… dupa i kamieni kupa- cytując klasyka. Prokurator to powinien wejść do starostwa i sprawdzić jak zatrudnili Wilka (brak wymaganego OBLIGATORYJNEGO doświadczenia), Zalewskiego (chłopak Cholewy z urzędy z Piask przeniesiony bez konkursu naturalnie), Sadło (tuba dr kubusia i eks redaktor gazety wybiórczej), Lubasia (modrzew narodowcowy) i Danka sekretarzyna która naczelnikiem została (laseczka od Cholewy) Czy to wszystko było w pełni legalne? Brak kwalifikacji, doświadczenia i jedynie kumoterstwo, kolesiostwo a nawet nepotyzm i oczywiście spłacanie wyborczych długów. Jedyny błąd byłych rządzących to dziewczyna Białegowąsa tzw. lizodup Lasak, który teraz na szczyty się w(s)ypina. Ale Tomuś pracuj nad składnią, ortografią bo odstajesz od nowych.
Jakby Białywąs, Koledziejczyk czy doktorek Kubuś mieli jaja to by ani złotówki nie oddali tym bardziej że MEN podlega pod PSL i PO. Ale to SWOI SWOIM płacą, taka danina. A że to nie władza powiaowa teraz a administratorzy tymczasowi to ch… dupa i kamieni kupa- cytując klasyka. Prokurator to powinien wejść do starostwa i sprawdzić jak zatrudnili Wilka (brak wymaganego OBLIGATORYJNEGO doświadczenia), Zalewskiego (chłopak Cholewy z urzędy z Piask przeniesiony bez konkursu naturalnie), Sadło (tuba dr kubusia i eks redaktor gazety wybiórczej), Lu... rozwiń
Avatar
karolina / 8 lipca 2015 o 21:05
0

EJ TY LAPSIE NIE PYSKÓJ!!!!!!!!!!!!! JAK NIE WIESZ CO I JAK TO MILCZ, NA MECZE CHODZOM LOKALNI PATRIOCI!!!!!!!!!!!! MY WALCZYMY O TO MJASTO MY JE PILUJEMY MY OCZYSZCZAMY ZE ŚMIECI I NAWET NIE RZUCAMY JUSZ TYLU BUTELEK CO KIEDYŚ!!!!!!!!!!!!! PSZYJDŹ I ZOBACZ A NIE KLAPIESZ DZIOBEM LAPSIE!!!!!!!!! CHAŁWA WIELKIEJ POLSKA!!!!!!!!!!!!! KONDOMY NIECH PENKAJOM A KARAWAN AVJI JEDZIE DALEJ!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAAAVJAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!! ZUŁTO NIEBIESCY!!!!!!!!!!!!!!!!

fuj, to masrgines jakiś !

fuj, to masrgines jakiś !

rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 18:43
0

Nadwyżkę to trzeba będzie oddać do MEN bo króle, mańki i brzózki nie potrafili dobrze tabelek powypełniać plus zrąbana modernizacja gruntów (płacono za coś czego do tej pory nie ma). To dopiero był układ !!

Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 08:47
0
Na Kusocińskiego pieniądze są ale Białywąs, dr Kubuś i Koledziejczyk przespali i zmarnowali nadwyżkę i teraz obudzili się z ręką w nocniku. Kasy im zabrakło, Jakson i spółka kasę na Kusocińskiego pozyskali i to 16 okrągłych baniek, ile dołoży POWIAT do drogi POWIATOWEJ? Odpowiedź: 0 (słownie: ZERO złotych), dlaczego? Bo zwyczajnie Białywąs, dr Kubuś i Koledziejczyk przejedli kasę albo wydali na nowych super urzędników (kolegów z układu mafijnego PSL-PO). Czas zacząć ich rozliczać z ich nędznego administrowania powiatem.
Avatar
Gość / 8 lipca 2015 o 07:40
0
Panie jakson dobry kierunek Pan obrał. Rozbudowa Urzedu Miasta, Prokuratury. Czekamy jeszcze na wiezienie dla mieszkanców w centrum miasta. Za kilkadziesiat lat beda mieli z Pana decyzji ubaw. Teraz niestety na potrzeby mieszkanców brakuje pieniedzy.
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 18:01
0
Jeżeli mówimy o Świdniku jako o miasteczku powiatowym, to warto zwrócić uwagę w jakich warunkach ludzie pracują w starostwie, albo lepiej - w Urzędzie Pracy. Tam są dopiero dramatyczne warunki pracy - a ilu petentów, zmianę siedziby UP na centrum odczułoby wiele osób....
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 16:27
0

Kidy Jaksona wywalicie na zbity ryj???

Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 16:23
0
Megalomania władz tego PiSuarowskiego miasteczka nie zna granic !!
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 15:09
0
Jest Wysoki Sąd będzie Prokuratura no to jeszcze tylko brak będzie obiektu z kratami i już będziemy samowystarczalni .Brawo.Żyć nie umierać.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 27 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 25 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 155 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 419 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 10 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!