Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 lipca 2013 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Z Lublina do Świdnika nowymi klimatyzowanymi autobusami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
48 13 A A
Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin
Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin

Autobusy, które mają obsługiwać wydłużoną do Świdnika linię 55 będą niskopodłogowe i klimatyzowane – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. I rozwiewa obawy, że na trasę będą wysyłane najstarsze wozy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że linia może być obsługiwana przez gorsze pojazdy mówili nieoficjalnie prywatni przewoźnicy kursujący na tej trasie. Dla wielu z nich konkurencja z miejskim autobusem może być zabójcza.

– Do obsługi linii 55 będą kierowane nowe pojazdy wyposażone w biletomaty, klimatyzowane, które z pewnością pozytywnie wpłyną na komfort podroży – informuje Justyna Góźdź z ZTM w Lublinie. – Nie wykluczamy również, w przypadku dużego zainteresowania linią, skierowania pojazdów przegubowych.

Wydłużone kursy mają zostać uruchomione w październiku, ale okazuje się, że nie jest stuprocentowo pewne, że uda się to zrobić z początkiem miesiąca.

Radni Świdnika co prawda zarezerwowali pieniądze na dopłatę do tego połączenia, ale konieczna jest też uchwała lubelskiej Rady Miasta w sprawie zmian w cenniku biletów. Jej projekt muszą wcześniej m.in. zaopiniować związki zawodowe.

Lubelska uchwała zapadnie dopiero na najbliższej sesji – 5 września. Później cennik trafi do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, a mocy prawnej nabierze dopiero po upływie 14 dni od publikacji. A samorządy Lublina i Świdnika będą musiały jeszcze podpisać umowę wykonawczą do zawartego wcześniej porozumienia.

Bilet jednorazowy na trasie Lublin-Świdnik ma kosztować 3,80 zł, a 90-minutowy uprawniający do przesiadek w inne lubelskie linie kosztowałby 5 zł. Miesięczna przejazdówka umożliwiająca jazdę po Lublinie wszystkimi liniami i dojazd do Świdnika liniami 55 i N2 kosztować będzie 124 zł. Bilet miesięczny na samą linię 55 wyceniono na 88 zł.

– Nasza propozycja taryfy biletowej nie przewiduje biletu jednoprzejazdowego ważnego tylko w granicach administracyjnych gminy Świdnik. Osoby, które będą chciały korzystać z linii tylko na terenie Świdnika będą miały do dyspozycji bilet okresowy 30-dniowy na strefę Świdnik w cenie 50 zł – zastrzega Justyna Góźdź.

Wszystkie podane ceny dotyczą biletów normalnych, ulgowe będą o połowę tańsze.

Godziny odjazdów

Odjazdy z przystanku Świdnik Helikopter w stronę Lublina: 4,47, 5.37, 5.58, 6.15, 6.32, 6.46, 7.02, 7.32, 7.46, 14.22, 14.52, 15.21, 16.21, 16.51, 17.39.

Odjazdy w stronę Świdnika (godziny z przystanku KUL 02): 5.01, 5.46, 6.10, 13.38, 14.19, 15.19, 15.49, 16.19, 17.19.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ona / 5 lipca 2013 o 08:27
0

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...... rozwiń

Avatar
conversely estrues / 4 lipca 2013 o 16:28
0

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

rozwiń
Avatar
Maria / 4 lipca 2013 o 08:12
0

Trochę za wcześnie jest ostatni kurs z Lublina do Świdnika. Przydałby się jeszcze jakiś w okolicach godz. 19-20.

Avatar
michal / 4 lipca 2013 o 00:30
0

a co z tymi tak zwanymi zoltkami jak zmieniaja trase zamiast przez kalinowke wali kolo ogrodeg dzilkowych na rondzie tlumaczeniem ze jada skrutem niech ktos sprawdzi po 07 rano jak jezdza ludzie na kalinowce tez pracuja

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 21:20
0

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

rozwiń
Avatar
Bobcio / 3 lipca 2013 o 19:33
0

Klimatyzowane? Czy po prostu z klimatyzacją? Bo to duża różnica. Po Lublinie też jeździ wiele autobusów z klimatyzacją. Co z tego, skoro jest nieużywana?

Przy okazji - zgłaszajcie niewłączoną klimatyzację na stronie

www.klimalert.pl

Nie każdy to wie, ale przy takiej temperaturze kierowcy mają OBOWIĄZEK włączać klimatyzację.

A gdzie adres strony, na której można pochwalić kierowców za włączenie klimy... skoro nie ma robię to tu: kierowca z autosana 2378 jeżdżącego dziś na 50, na szczycie porannym, jak i popołudniowym :)

na której można pochwalić kierowców za włączenie klimy... skoro nie ma robię to tu: kierowca z autosana 2378 jeżdżącego dziś na 50, na szczycie porannym, jak i popołudniowym :)

rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 3 lipca 2013 o 17:42
0

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -... rozwiń

Avatar
mieszkaniec / 3 lipca 2013 o 16:28
0

Zbierane sa podpisy w Świdniku za odwolaniem Burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona

http://www.forum.swidnik.net/viewtopic.php?f=15&t=10281

Avatar
assa / 3 lipca 2013 o 16:11
0

Wzburzeni komentatorzy zamilkli z przerażenia :ph34r:

Ludzie  juz ponad 10 lat walcza z Soboniem o wybudowanie wielu ulic w Świdniku ( o ulicy  Kusocińskiego nawet nie wspomnę) a tu jedna linia MPK w ograniczonym zakrese 

Śmieszne i niepoważne  sa te rzady Dzaksona

Avatar
Pasażwer 88 / 3 lipca 2013 o 15:01
0

O co ten raban - to tylko 1 linia i to w ograniczonym zakresie czasowym.

Są Linie z Dworca PKP i Nr 88 z Al. Racławickich , są szynobusy - a i tak to Pasażer będzie decydował

kiedy i skąd chce jechać .

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

Avatar
ona / 5 lipca 2013 o 08:27
0

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...... rozwiń

Avatar
conversely estrues / 4 lipca 2013 o 16:28
0

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

rozwiń
Avatar
Maria / 4 lipca 2013 o 08:12
0

Trochę za wcześnie jest ostatni kurs z Lublina do Świdnika. Przydałby się jeszcze jakiś w okolicach godz. 19-20.

Avatar
michal / 4 lipca 2013 o 00:30
0

a co z tymi tak zwanymi zoltkami jak zmieniaja trase zamiast przez kalinowke wali kolo ogrodeg dzilkowych na rondzie tlumaczeniem ze jada skrutem niech ktos sprawdzi po 07 rano jak jezdza ludzie na kalinowce tez pracuja

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 21:20
0

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

rozwiń
Avatar
Bobcio / 3 lipca 2013 o 19:33
0

Klimatyzowane? Czy po prostu z klimatyzacją? Bo to duża różnica. Po Lublinie też jeździ wiele autobusów z klimatyzacją. Co z tego, skoro jest nieużywana?

Przy okazji - zgłaszajcie niewłączoną klimatyzację na stronie

www.klimalert.pl

Nie każdy to wie, ale przy takiej temperaturze kierowcy mają OBOWIĄZEK włączać klimatyzację.

A gdzie adres strony, na której można pochwalić kierowców za włączenie klimy... skoro nie ma robię to tu: kierowca z autosana 2378 jeżdżącego dziś na 50, na szczycie porannym, jak i popołudniowym :)

na której można pochwalić kierowców za włączenie klimy... skoro nie ma robię to tu: kierowca z autosana 2378 jeżdżącego dziś na 50, na szczycie porannym, jak i popołudniowym :)

rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 3 lipca 2013 o 17:42
0

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -... rozwiń

Avatar
mieszkaniec / 3 lipca 2013 o 16:28
0

Zbierane sa podpisy w Świdniku za odwolaniem Burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona

http://www.forum.swidnik.net/viewtopic.php?f=15&t=10281

Avatar
assa / 3 lipca 2013 o 16:11
0

Wzburzeni komentatorzy zamilkli z przerażenia :ph34r:

Ludzie  juz ponad 10 lat walcza z Soboniem o wybudowanie wielu ulic w Świdniku ( o ulicy  Kusocińskiego nawet nie wspomnę) a tu jedna linia MPK w ograniczonym zakrese 

Śmieszne i niepoważne  sa te rzady Dzaksona

Avatar
Pasażwer 88 / 3 lipca 2013 o 15:01
0

O co ten raban - to tylko 1 linia i to w ograniczonym zakresie czasowym.

Są Linie z Dworca PKP i Nr 88 z Al. Racławickich , są szynobusy - a i tak to Pasażer będzie decydował

kiedy i skąd chce jechać .

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 2

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 27 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.