Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 lipca 2013 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Z Lublina do Świdnika nowymi klimatyzowanymi autobusami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
48 13 A A
Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin
Do Świdnika skierowana zostanie linia 55, której trasa kończy się teraz w lubelskiej dzielnicy Felin

Autobusy, które mają obsługiwać wydłużoną do Świdnika linię 55 będą niskopodłogowe i klimatyzowane – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. I rozwiewa obawy, że na trasę będą wysyłane najstarsze wozy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że linia może być obsługiwana przez gorsze pojazdy mówili nieoficjalnie prywatni przewoźnicy kursujący na tej trasie. Dla wielu z nich konkurencja z miejskim autobusem może być zabójcza.

– Do obsługi linii 55 będą kierowane nowe pojazdy wyposażone w biletomaty, klimatyzowane, które z pewnością pozytywnie wpłyną na komfort podroży – informuje Justyna Góźdź z ZTM w Lublinie. – Nie wykluczamy również, w przypadku dużego zainteresowania linią, skierowania pojazdów przegubowych.

Wydłużone kursy mają zostać uruchomione w październiku, ale okazuje się, że nie jest stuprocentowo pewne, że uda się to zrobić z początkiem miesiąca.

Radni Świdnika co prawda zarezerwowali pieniądze na dopłatę do tego połączenia, ale konieczna jest też uchwała lubelskiej Rady Miasta w sprawie zmian w cenniku biletów. Jej projekt muszą wcześniej m.in. zaopiniować związki zawodowe.

Lubelska uchwała zapadnie dopiero na najbliższej sesji – 5 września. Później cennik trafi do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego, a mocy prawnej nabierze dopiero po upływie 14 dni od publikacji. A samorządy Lublina i Świdnika będą musiały jeszcze podpisać umowę wykonawczą do zawartego wcześniej porozumienia.

Bilet jednorazowy na trasie Lublin-Świdnik ma kosztować 3,80 zł, a 90-minutowy uprawniający do przesiadek w inne lubelskie linie kosztowałby 5 zł. Miesięczna przejazdówka umożliwiająca jazdę po Lublinie wszystkimi liniami i dojazd do Świdnika liniami 55 i N2 kosztować będzie 124 zł. Bilet miesięczny na samą linię 55 wyceniono na 88 zł.

– Nasza propozycja taryfy biletowej nie przewiduje biletu jednoprzejazdowego ważnego tylko w granicach administracyjnych gminy Świdnik. Osoby, które będą chciały korzystać z linii tylko na terenie Świdnika będą miały do dyspozycji bilet okresowy 30-dniowy na strefę Świdnik w cenie 50 zł – zastrzega Justyna Góźdź.

Wszystkie podane ceny dotyczą biletów normalnych, ulgowe będą o połowę tańsze.

Godziny odjazdów

Odjazdy z przystanku Świdnik Helikopter w stronę Lublina: 4,47, 5.37, 5.58, 6.15, 6.32, 6.46, 7.02, 7.32, 7.46, 14.22, 14.52, 15.21, 16.21, 16.51, 17.39.

Odjazdy w stronę Świdnika (godziny z przystanku KUL 02): 5.01, 5.46, 6.10, 13.38, 14.19, 15.19, 15.49, 16.19, 17.19.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ona / 5 lipca 2013 o 08:27
0

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...... rozwiń

Avatar
conversely estrues / 4 lipca 2013 o 16:28
0

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

rozwiń
Avatar
Maria / 4 lipca 2013 o 08:12
0

Trochę za wcześnie jest ostatni kurs z Lublina do Świdnika. Przydałby się jeszcze jakiś w okolicach godz. 19-20.

Avatar
michal / 4 lipca 2013 o 00:30
0

a co z tymi tak zwanymi zoltkami jak zmieniaja trase zamiast przez kalinowke wali kolo ogrodeg dzilkowych na rondzie tlumaczeniem ze jada skrutem niech ktos sprawdzi po 07 rano jak jezdza ludzie na kalinowce tez pracuja

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 21:20
0

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

rozwiń
Avatar
Bobcio / 3 lipca 2013 o 19:33
0

Klimatyzowane? Czy po prostu z klimatyzacją? Bo to duża różnica. Po Lublinie też jeździ wiele autobusów z klimatyzacją. Co z tego, skoro jest nieużywana?

Przy okazji - zgłaszajcie niewłączoną klimatyzację na stronie

www.klimalert.pl

Nie każdy to wie, ale przy takiej temperaturze kierowcy mają OBOWIĄZEK włączać klimatyzację.

A gdzie adres strony, na której można pochwalić kierowców za włączenie klimy... skoro nie ma robię to tu: kierowca z autosana 2378 jeżdżącego dziś na 50, na szczycie porannym, jak i popołudniowym :)

na której można pochwalić kierowców za włączenie klimy... skoro nie ma robię to tu: kierowca z autosana 2378 jeżdżącego dziś na 50, na szczycie porannym, jak i popołudniowym :)

rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 3 lipca 2013 o 17:42
0

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -... rozwiń

Avatar
mieszkaniec / 3 lipca 2013 o 16:28
0

Zbierane sa podpisy w Świdniku za odwolaniem Burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona

http://www.forum.swidnik.net/viewtopic.php?f=15&t=10281

Avatar
assa / 3 lipca 2013 o 16:11
0

Wzburzeni komentatorzy zamilkli z przerażenia :ph34r:

Ludzie  juz ponad 10 lat walcza z Soboniem o wybudowanie wielu ulic w Świdniku ( o ulicy  Kusocińskiego nawet nie wspomnę) a tu jedna linia MPK w ograniczonym zakrese 

Śmieszne i niepoważne  sa te rzady Dzaksona

Avatar
Pasażwer 88 / 3 lipca 2013 o 15:01
0

O co ten raban - to tylko 1 linia i to w ograniczonym zakresie czasowym.

Są Linie z Dworca PKP i Nr 88 z Al. Racławickich , są szynobusy - a i tak to Pasażer będzie decydował

kiedy i skąd chce jechać .

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

Avatar
ona / 5 lipca 2013 o 08:27
0

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...

Świdnik dzielinicą Lublina? absurd...
i tu nawet nie chodzi o urzędników ale to już by było całkiem dziadostwo w Świdniku, już wogóle by nic nie robiono bo to przeciez "kolejna dzielinca" a transport już dawno powinien być pomiędzy miastami a nie dopiero teraz... autobusy dojezdzają w tyle miejsc wokół Lublina tylko jakoś do świdnika nigdy nie było po drodze. Mam nadzieje że w końcu jednak uruchomią ta linie i transport będzie na normalnych warunkach a nie jakieś zdezelowane busiki przerobione już nie wiadomo ile razy...... rozwiń

Avatar
conversely estrues / 4 lipca 2013 o 16:28
0

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

Czy to nie przypadkiem pracownik urzedu Przemysław Kozień?

Bo tez miałem z tym młodym czlowiekiem nieprzyjemne spotkanie

rozwiń
Avatar
Maria / 4 lipca 2013 o 08:12
0

Trochę za wcześnie jest ostatni kurs z Lublina do Świdnika. Przydałby się jeszcze jakiś w okolicach godz. 19-20.

Avatar
michal / 4 lipca 2013 o 00:30
0

a co z tymi tak zwanymi zoltkami jak zmieniaja trase zamiast przez kalinowke wali kolo ogrodeg dzilkowych na rondzie tlumaczeniem ze jada skrutem niech ktos sprawdzi po 07 rano jak jezdza ludzie na kalinowce tez pracuja

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 21:20
0

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

do przewoźników apel o jazdę zgodnie z rozkładem, a nie tylko wtedy gdy uzbiera się pełny bus 

apel do urzędników o kontrolę przestrzegania rozkładów i kary z górnej półki 

i jeszcze apel do policji i itd o skasowanie tych trupów które znikły na czas kontroli, a po kontroli pojawiły się znów

dość świdnickiego dziadostwa :)

rozwiń
Avatar
Bobcio / 3 lipca 2013 o 19:33
0

Klimatyzowane? Czy po prostu z klimatyzacją? Bo to duża różnica. Po Lublinie też jeździ wiele autobusów z klimatyzacją. Co z tego, skoro jest nieużywana?

Przy okazji - zgłaszajcie niewłączoną klimatyzację na stronie

www.klimalert.pl

Nie każdy to wie, ale przy takiej temperaturze kierowcy mają OBOWIĄZEK włączać klimatyzację.

A gdzie adres strony, na której można pochwalić kierowców za włączenie klimy... skoro nie ma robię to tu: kierowca z autosana 2378 jeżdżącego dziś na 50, na szczycie porannym, jak i popołudniowym :)

na której można pochwalić kierowców za włączenie klimy... skoro nie ma robię to tu: kierowca z autosana 2378 jeżdżącego dziś na 50, na szczycie porannym, jak i popołudniowym :)

rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 3 lipca 2013 o 17:42
0

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -Felin ) do  Lublina  z  lubelskiej  DZIELNICY  ŚWIDNIK  które  by to te  dwie  linie  trolejbusowe  miały  także  przystanek  przy  lubelskim  lotnisku  Świdnik .  To   zaraz  jakiś  "urzędnik  miejski"  Świdnika  "śmierdziel" mi  naubliżał (sic?).    Ale  ja  nie  zwracam  uwagi  na  "śmierdzieli" którzy   walczą  o  swoje  posadki  tzw. MIEJSKIE  gdyż  gdyby  Świdnik  stał  się  dzielnicą  Lublina  to  straciłoby  prace  kilkunastu  tzw. "pierdzi stołków"  miejskich  a  budżet  Świdnika  zyskałby  kilkaset  tysięcy  z  Ich  pe nsji .    Dzielnicy  Świdnik  nie  chcą  również  "kombinatorzy"  z  lubelskiego  Ratusza   gdyż  to  dodatkowa  troska  o  następną  dzielnicę  Lublina  i ...  przygotowywane  są , chyba  pod  egidą  Prezydenta  Zuka ,  powstanie  PRYWATNEJ  KOMUNIKACJI   dla  której  trolejbusy  do  Świdnika  będą  kolosalną   przeszko dą  i  utratą  intrantnego  biznesu ! .  Aby  zablokować  inicjatywe  DZIELNICA  ŚWIDNIK  wciskają  ludziom  kit  z  ...KLIMATYZOWANE  AUTOBUSY  (sic?) .  Oni  cały  czas  mają  nas  Polaków  za  "durny"  Naród !. Na  Zachodzie  gdyby  firma  autobusowa  reklamowała  swoje  usługi  jako  "AUTOBUSY  Z  KLIMATYZA CJĄ"  to  by  Zarząd  tej  firmy  gęsiego  skierowany  został  do  psychiatry !.                                            DLATEGO  SUGESTIA  DO  MIESZKAŃCÓW  ŚWIDNIKA ---ZORGANIZUJCIE  REFERENDUM  ŚWIDNIK    DZIELNICA  LUBLINA-- .    To  do  was  należą  losy  Świdnika  i  jego  Mieszkańców !. Szczęść  Boże !.

---------------------------------DO    MIESZKAŃCÓW   ŚWIDNIKA ! ---------------------------------------------------- W  większości  Mieszkańcy Świdnika  pracują  czy  uczą  się  w  Lublinie  dlatego  czas  wreszcie  Abyście  wzi ęli  sprawy  Świdnika  w  swoje  ręce .    Ja  już  pisałem  na  ten  temat ,  nawet  zaproponowałem  trakcje  trolejbusową (Turystyczna , -... rozwiń

Avatar
mieszkaniec / 3 lipca 2013 o 16:28
0

Zbierane sa podpisy w Świdniku za odwolaniem Burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona

http://www.forum.swidnik.net/viewtopic.php?f=15&t=10281

Avatar
assa / 3 lipca 2013 o 16:11
0

Wzburzeni komentatorzy zamilkli z przerażenia :ph34r:

Ludzie  juz ponad 10 lat walcza z Soboniem o wybudowanie wielu ulic w Świdniku ( o ulicy  Kusocińskiego nawet nie wspomnę) a tu jedna linia MPK w ograniczonym zakrese 

Śmieszne i niepoważne  sa te rzady Dzaksona

Avatar
Pasażwer 88 / 3 lipca 2013 o 15:01
0

O co ten raban - to tylko 1 linia i to w ograniczonym zakresie czasowym.

Są Linie z Dworca PKP i Nr 88 z Al. Racławickich , są szynobusy - a i tak to Pasażer będzie decydował

kiedy i skąd chce jechać .

Do przewoźników apel o wymianę lub remont taboru !

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i opadów oraz burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 0

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 2

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 27 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 6

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?