Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Tomaszów Lubelski

22 grudnia 2019 r.
10:06

Kolejki na granicy w Ukrainą. W Hrebennem ciężarówki czekają ponad dwie doby

0 18 A A
Materiał ilustracyjny
Materiał ilustracyjny (fot. Archiwum)

Około 50 godzin w Hrebennem i 36 godzin w Dorohusku. Tyle muszą czekają kierowcy ciężarówek na przekroczenie granicy z Ukrainą. Jak podaje Punkt Informacji Drogowej GDDKiA sznur samochodów przed przejściem w Dorohusku sięga ponad 20 km, aż do miejscowości Janów Osada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W przypadku samochodów osobowych kolejka w Dorohusku jest krótsza – wynosi około 4 km, zaś czas oczekiwania to ok. 9 godzin.

Na przejściu w Zosinie kierowcy osobówek czekają ok. 8 godzin, w Hrebennem – ok. 11 godzin.

Z kolei na przejściu granicznym w Hrebennem ciężarówki oczekują na przekroczenie granicy ok. 50 godzin. Kolejka tirów liczy ok. 8,5 km aż do Lubyczy Królewskiej.

Kolejki mają związek m.in. ze zmianą przepisów po stronie ukraińskiej, które mają wpływ na obsługę ruchu granicznego, remontami na przejściach granicznych w Hrebennem i Dorohusku, a także wzmożonym ruchem przed świętami.

e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anty / 22 grudnia 2019 o 10:31
+7
To problem po stronie ukraińskiej. Reforma służb celnych i mniejsza obsada na przejściach. Pytanie retoryczne dlaczego właśnie teraz. Taki kraj.
Avatar
antygnIDA / 22 grudnia 2019 o 16:53
+5
Nie chciałbym takiego kierowcy TIR-a, który spędził 50 godzin na granicy spotkać na drodze . Pytam- czym on się będzie różnił od takiego który wypił pół litra wódki ? Na granicach takich jak ta wschodnia powinny być wielohektarowe parkingi , z hotelami , z prysznicami, restauracjami Tam też ktoś powinien dbać o to żeby taki kierowca ten hotel opuszczał dopiero kiedy niemalże z marszu będzie obsługiwany przez służby graniczne i celne żeby wyruszając w trasę był wypoczęty. Takie przekraczanie granicy powinno być obowiązkiem - kierowca koczujący na leżance w kabinie dłużej niż pół doby powinien być odsyłany na przymusowy wypoczynek.. Piszecie że na granicy pojawił się Wojewoda lubelski Sprawka - jaki był cel tej wizyty i jakie będą jej skutki ..... co ona wniesie bo nie słyszałem ???
Nie chciałbym takiego kierowcy TIR-a, który spędził 50 godzin na granicy spotkać na drodze . Pytam- czym on się będzie różnił od takiego który wypił pół litra wódki ? Na granicach takich jak ta wschodnia powinny być wielohektarowe parkingi , z hotelami , z prysznicami, restauracjami Tam też ktoś powinien dbać o to żeby taki kierowca ten hotel opuszczał dopiero kiedy niemalże z marszu będzie obsługiwany przez służby graniczne i celne żeby wyruszając w trasę był wypoczęty. Takie przekraczanie granicy powinno być obowiązkiem - kierowca kocz... rozwiń
Avatar
Tamożnik / 22 grudnia 2019 o 12:49
+5
Dlaczego GITD jeszcze jest ba stołku? Jak można było wydać 15 tys zezwolen a przejazd jednorazowo????????
Avatar
;) / 22 grudnia 2019 o 11:00
+5
Spadł śnieg?
Avatar
zxcv / 22 grudnia 2019 o 17:22
+2
Tiry na tory
Avatar
Gość / 22 grudnia 2019 o 16:57
+2
ze zmianą przepisów po stronie ukraińskiej? A CO SIE ZMIENILO? JAKIES SZCZEGÓLY? a moze znowu jakas cała zmiana ua poleciała za łapówki ? podobno szybko odprawiaja na ua tylko dlaczego nie biorą tirów? dziwne, kolejka juz jest po obu stronach Lubyczy Królewskiej i raczej rosnie niz maleje
Avatar
Prawy / 22 grudnia 2019 o 14:35
+2
Karygodna po tamtej stronie
Avatar
lessi / 23 grudnia 2019 o 22:33
+1
Bzdura,w tej chwili kierowcy ciężarówek muszą czekać ok.4 dni,wiem bo widziałem
Avatar
antyukrop / 22 grudnia 2019 o 10:52
+1
Ta granica powinna byc zamknieta i powinny zostac wybudowane zasieki pod napieciem i wieze strzelnicze. To granica z panstwem nazistowskim, ktore jawnie gloryfikuje nazistow i banderowskich zbrodniarzy i mordercow Polakow.
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 o 15:27
0
AZ DO lUBYCZY kRÓLEWSKIEJ KOLEJKA WIEC WIECEJ NIZ DWIE DOBY
Avatar
Gość / 24 grudnia 2019 o 15:27
0
AZ DO lUBYCZY kRÓLEWSKIEJ KOLEJKA WIEC WIECEJ NIZ DWIE DOBY
Avatar
lessi / 23 grudnia 2019 o 22:33
+1
Bzdura,w tej chwili kierowcy ciężarówek muszą czekać ok.4 dni,wiem bo widziałem
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 o 12:34
0
chyba to jest problem?na wjazd do Pl caly 2019 tak i nikogo to nie obchodzi
Avatar
Gość / 23 grudnia 2019 o 08:27
0
i co juz kolejka prawie do Belzca dzisiaj? ludzie ludziom zgotowali ten los a zwlaszcza ci co dali nagle tyle zezwolen transportu, zawsze sie konczyly do konca roku i mozna bylo wrocic na swieta do domu a tak niestety stoi sie tydzien w kolejce, (3 dni zeby wyjechac i 3 dni zeby wrocic)
Avatar
Gucio / 22 grudnia 2019 o 22:12
0
ale co nas to obchodzi ?
Avatar
zxcv / 22 grudnia 2019 o 17:22
+2
Tiry na tory
Avatar
Gość / 22 grudnia 2019 o 17:04
0
czemu ciagle dajecie to samo zdjecie :P fajnie by teraz wygladalo zdjecie kolejki z drona :D Panorama Lubelska tez zawsze jezdzi na Dorohusk a nie na Hrebenne mimo ze w Hrebenne jest teraz wieksza kolejka
Avatar
Gość / 22 grudnia 2019 o 16:57
+2
ze zmianą przepisów po stronie ukraińskiej? A CO SIE ZMIENILO? JAKIES SZCZEGÓLY? a moze znowu jakas cała zmiana ua poleciała za łapówki ? podobno szybko odprawiaja na ua tylko dlaczego nie biorą tirów? dziwne, kolejka juz jest po obu stronach Lubyczy Królewskiej i raczej rosnie niz maleje
Avatar
antygnIDA / 22 grudnia 2019 o 16:53
+5
Nie chciałbym takiego kierowcy TIR-a, który spędził 50 godzin na granicy spotkać na drodze . Pytam- czym on się będzie różnił od takiego który wypił pół litra wódki ? Na granicach takich jak ta wschodnia powinny być wielohektarowe parkingi , z hotelami , z prysznicami, restauracjami Tam też ktoś powinien dbać o to żeby taki kierowca ten hotel opuszczał dopiero kiedy niemalże z marszu będzie obsługiwany przez służby graniczne i celne żeby wyruszając w trasę był wypoczęty. Takie przekraczanie granicy powinno być obowiązkiem - kierowca koczujący na leżance w kabinie dłużej niż pół doby powinien być odsyłany na przymusowy wypoczynek.. Piszecie że na granicy pojawił się Wojewoda lubelski Sprawka - jaki był cel tej wizyty i jakie będą jej skutki ..... co ona wniesie bo nie słyszałem ???
Nie chciałbym takiego kierowcy TIR-a, który spędził 50 godzin na granicy spotkać na drodze . Pytam- czym on się będzie różnił od takiego który wypił pół litra wódki ? Na granicach takich jak ta wschodnia powinny być wielohektarowe parkingi , z hotelami , z prysznicami, restauracjami Tam też ktoś powinien dbać o to żeby taki kierowca ten hotel opuszczał dopiero kiedy niemalże z marszu będzie obsługiwany przez służby graniczne i celne żeby wyruszając w trasę był wypoczęty. Takie przekraczanie granicy powinno być obowiązkiem - kierowca kocz... rozwiń
Avatar
Prawy / 22 grudnia 2019 o 14:35
+2
Karygodna po tamtej stronie
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego

Lublin: Pod koniec września ma zakończyć się odbudowa Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego 0 0

Najpóźniej 30 września powinien się zakończyć drugi i zarazem ostatni etap odbudowy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego, który ostatniego lata został zniszczony przez pożar. Spłonęła wówczas konstrukcja dachu, wskutek wysokiej temperatury uszkodzonych zostało wiele instalacji, a woda z akcji gaśniczej zalała położone niżej pomieszczenia. Szczęśliwie nie ucierpiał żadnej z ponad 100 podopiecznych placówki.

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale
galeria

Edach Budowlani Lublin za trzy lata chcą walczyć o medale 0 0

Do wznowienia rozgrywek pozostały dwa tygodnie. Edach Budowlani Lublin rozegrali grę kontrolną z Pogonią Siedlce. 7 marca do Lublina przyjedzie Orkan Sochaczew.

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza"

Wody w Jeziorze Białym ubywa. "Uważnie obserwujemy poziom wody we wszystkich zbiornikach pojezierza" 8 5

Nad Jeziorem Białym chcą przesuwać pomosty w głąb akwenu, bo przy plaży zrobiło się dramatycznie płytko

Koncert The Gentlemen w Lublinie
22 października 2020, 20:00

Koncert The Gentlemen w Lublinie 0 0

Tomson, Baron, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Marcin Sójka i Tadeusz Seibert - to artyści tworzący projekt The Gentlemen, który już 22 października o godz. 20 wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Polska rewolucja śmieciowa. Dlaczego odbiór odpadów kosztuje nas coraz więcej? 3 1

Przymus rozdzielania śmieci do pięciu osobnych koszy, zmiany sposobu naliczania opłat i niekończące się podwyżki – to efekt trwającej w naszym kraju rewolucji śmieciowej. Czy opłaty za wywóz śmieci będą już tylko rosły?

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea
film

Liga Mistrzów. Lewandowski rozprawił się z Chelsea 0 0

We wtorek Chelsea Londyn i Bayern Monachium spotkały się po raz pierwszy w ramach dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa

Zmiana za sterami Portu Lotniczego Lublin? Marszałek województwa chce odwołania prezesa 3 17

Odwołania prezesa Portu Lotniczego Lublin chce marszałek województwa. I namawia do takiego rozwiązania prezydenta Lublina. Główni akcjonariusze lotniczej spółki decyzję w tej sprawie mogą podjąć już w marcu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 6 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 18 12

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 13 97

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 10

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 1 8

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?