Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

12 września 2018 r.
9:37

Mirosław Włodarczyk o wyborach burmistrza Kraśnika: Nikogo nie foruję

18 15 A A

Rozmowa z Mirosławem Włodarczykiem, burmistrzem Kraśnika, lekarzem spec. chorób wewnętrznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Czy pana obecność na konferencji prasowej pana zastępczyni Marzeny Pomykalskiej oznacza, że jest lepszą kandydatką od Kazimierza Chomy, oficjalnego kandydata PiS na burmistrza miasta? Bo na konferencji pana Chomy pana nie było.

– Na konferencję pana Kazimierza Chomy nie zostałem zaproszony. Ale bardzo cenię pana Kazimierza. To dobry i uczciwy człowiek. Natomiast w imię uczciwości powinienem być z moją zastępczynią. Przypomnę tylko, że trzy lata temu był kilkumiesięczny wakat na zastępcę burmistrza (z urzędu odszedł Jarosław Stawiarski (PiS), który został posłem - red.). Pani Marzena pracowała wówczas w szkole na stanowisku dyrektora. Wiedziałem, że żyje szkołą i tam się spełnia. Jednak kiedy poprosiłem ją aby została moją zastępczynią zgodziła się. Powiedziała: „Tak. Jestem do dyspozycji”. Więc dziś, kiedy pani Marzena określiła swoją przyszłość to trudno sobie wyobrazić aby mnie koło niej nie było. To element zwykłej ludzkiej uczciwości. Poza tym pani Marzena jest bardzo dobrą kandydatką na burmistrza. Sprawdzona w wielu trudnych sytuacjach, bardzo pracowita, potrafi zachować się z klasą. Będzie też realizować inwestycje, na które mamy już zabezpieczone finanse oraz te, na które są już gotowe projekty.

• Czy to takie „namaszczenie” kandydata na nowego burmistrza?

– Nie, to nie tak. Nikogo nie foruję. Dajmy szansę demokracji. Niech z dwóch dobrych kandydatów mieszkańcy wybiorą lepszego. Jako lekarz sportowy nie raz byłem na zawodach, m.in. zapaśniczych. Bywało, że zawodnicy z tego samego klubu musieli się ze sobą zmierzyć. Jeden i drugi wymaga sekundanta. Trenerzy modlą się, żeby któryś z nich został mistrzem, żeby wygrał. Ja mam podobne odczucia. Każdy z kandydatów jest inny, ma inną osobowość, każdy będzie mieć inny elektorat. Nikomu nie można odmówić szansy startu w wyborach. Sytuacja, którą mamy, może wydawać się nienormalna. Bo ja przez dwie kadencje startowałem jako kandydat PiS, a teraz startuje mój zastępca (i nie jest to kandydat PiS - red.). Dla mnie jednak ważniejsza jest relacja z człowiekiem niż przynależność partyjna.

• Kto pana zdaniem znajdzie się w drugiej turze?

– Myślę, że może to być Marzena Pomykalska jak i Kazimierz Choma. Choć trudno zgadywać. Niech każdy przedstawi swój program. Mieszkańcy zdecydują. Wtedy zobaczymy.

• Jest konflikt pomiędzy magistratem a osobami związanymi z PiS?

– W grę wchodzi tzw. czynnik ludzki. Każdy ma przecież swoje słabości i ambicje. Nie żywię do nikogo żadnej urazy. Radnych, z którymi przez tyle lat współpracowałem, darzę sympatią. Szanuję też Kazimierza Chomę, z którym współpracowałem kiedy był prezesem miejskiej spółki – Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego.

• A pana na których listach wyborczych zobaczymy?

– Nie podjąłem jeszcze decyzji o starcie.

• Ale raczej pan wystartuje?

– Raczej nie.

• To co dalej? Powrót do pracy w szpitalu?

– Może nie powrót, bo ja ze służbą zdrowia cały czas jestem związany. To jest niezwykły komfort bycia niezależnym w tym obszarze. Nie muszę robić sobie miękkich lądowań ani z nikim w jakiś tam sposób się układać. Będę robił to, co robiłem. Będę blisko swoich pacjentów. Mam swoje plany.

• Miejsce w kraśnickim szpitalu na pana czeka?

– Tak, cały czas. Jestem urlopowany, więc w każdej chwili mogę wrócić. I wrócę.

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na kogo zagłosujesz w wyborach na burmistrza Kraśnika?

Liczba głosów: 2202
45.37%
Wojciech Wilk
28.07%
Kazimierz Choma
22.03%
Marzena Pomykalska
4.54%
Andrzej Krasowski

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POLA / 12 września 2018 o 12:13
+20
Kraśnik to nabrzydsze miasto w Polsce. Nikt o nie nie dba. Centrum jest tak ohydne że przejeżdźając tamtędy ma się wrażenie że czas zatrzymał się tam 50 lat temu. Dziadostwo jakich mało.
Avatar
Januar / 13 września 2018 o 09:06
+12
Mirunia, znany poklepywaczu po plecach, coraz mniej ludzi wierzy w twoje słowa. Z powodu II kadencji przechodzisz do historii jako najsłabszy burmistrz po roku 1989.
Avatar
pis=socjalizm / 13 września 2018 o 15:04
+6
Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?
Avatar
gte / 12 września 2018 o 10:12
+6
tzw leżący policjant to zwolnienie też miejscami jest, a miejscami nie ma cześci. Kraszewskiego czy Asnyka w 3/4 zrobiony a 100 metrów żużlówki można by to w końcu dokończyć. No i najgorzej zapadająca się kostka... mógłby to w końcu naprawić..
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 07:42
+5
Cytat: "Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?" No właśnie jeszcze pierwszą kadencję przetrwali na hasłach o zadłużeniu jakie zostawił Czubiński, teraz już nie da się wszystkiego tłumaczyć poprzednikiem (chociaż niektórzy działacze za kasę cały czas piszą po forach). Czubiński zostawił długi, ale miasto było zadbane, a teraz? Syf wszędzie. Zarośnięte i brudne miasto. Z czego będzie zapamiętany burmistrz Włodarczyk i ta cała klika z PiSu? Jakoś nie kojarzę. Może oprócz nazywania wszystkiego imieniem Jana Pawła II i chowaniem się za Maryją, matką Jezusa. PiSowska władza w mieście będzie zapamiętana z tego, z czego w ogóle ta partia słynie i co potrafi najlepiej. Z kłótni i skłócania ludzi. Pan Stawiarski teraz próbuje przejąć Kraśnik z tylnego fotela. Ale wszyscy wiedzą, że to jest to samo dziadostwo co w ostatnich 8 latach. Przechowalnia działaczy i partyjnych kacyków. Wystarczy zadzwonić w jakiejkolwiek sprawie do Urzędu Miasta. Tam nikt nic nie wie!!! Niekompetentne miernoty, którym się nic nie chce, bo czy się stoi czy się leży - jeśli należysz do PiS - Ci się należy.
Cytat: "Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?" No właśnie jeszcze pierwszą kadencję przetrwali na hasłach o zadłużeniu jakie zostawił Czubiński, teraz już nie da się wszystkiego tłumaczyć poprzednikiem (chociaż niektórzy działacze za kasę cały czas piszą po forach). Czubiński zostawił długi, ale miasto było zadbane, a teraz? Syf wszędzie. Zarośnięte i brudne m... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 22:51
+5
Jak chcą zarządzać miastem skoro nie potrafią dojść do porozumienia wewnątrz swojego środowiska, dwóch kandydatów z PiS śmieszne to jest.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 11:37
+5
A tak w ogóle pis to pis. To zakon, na czele ktorego stoją nieudacznicy i karierowicze i oni rozdają karty ustawiając miernoty. Mocnych ludzi się boją, dlatego ich usuwają by pozostać niezagrożonymi na swych okopanych przyczókach. Niebawem będzie inaczej i ci zacni funkcjonariusze pójdą w odstawkę.
Avatar
pis już był / 12 września 2018 o 10:04
+4
W Kraśniku nawet pis nie stawia na pis. więc o czym mowa
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 10:13
+3
Jaki program ????? podwyżka cen wody i ścieków za 3lata !!!!!!!!!!!! a teraz będzie kilkanaście złotych rocznie mniej na osobę przez 3 lata ?????? teraz trzeba umieć czytać ????????? Już była deklaracja prezesa i Burmistrzowej Świty ????????????????? Prawo się zmienia, a programy w momencie pisania są już do kosza ????? diabeł tkwi w szczegółach!!!!!!!! "to element zwykłej ludzkiej uczciwości" i KTO TO MÓWI??????????????????????????????????????????????????? TABUNY ZWALNIANYCH LUDZI.
Avatar
mieszkańcy domków na fabrycznym / 12 września 2018 o 10:08
+3
Panie burmistrzu czy przed końcem Pana kadencji zostaną naprawione drogi ( zapadające się studzienki) na osiedlu domków na Fabrycznym  szczególnie Żeromskiego i ościenne. Prosimy już od roku...chyba poprawić parę kostek to nie aż taki wydatek.. niech pan odejdzie dobrze zapamętany a nie odwrotnie.. PS. znaki drogowe w tych okolicach też są wymazane w graffiti oraz wulgarne treści( jak wytłumaczyć  3 latkowi co to Penis?), cześć znaków też zakryta drzewami..cześć poprzekręcana.. nikt o to nie dba... i 3 sprawa ulice nie mają tabliczek z nazwami ulic.. tz mają ale tylko z 1 strony.. też niewielki koszt.. ale osoba z zewnątrz nie będzie szukać..
Panie burmistrzu czy przed końcem Pana kadencji zostaną naprawione drogi ( zapadające się studzienki) na osiedlu domków na Fabrycznym  szczególnie Żeromskiego i ościenne. Prosimy już od roku...chyba poprawić parę kostek to nie aż taki wydatek.. niech pan odejdzie dobrze zapamętany a nie odwrotnie.. PS. znaki drogowe w tych okolicach też są wymazane w graffiti oraz wulgarne treści( jak wytłumaczyć  3 latkowi co to Penis?), cześć znaków też zakryta drzewami..cześć poprzekręcana.. nikt o to nie dba... i 3 sprawa ulice nie mają tabliczek z nazwa... rozwiń
Avatar
grin / 25 września 2018 o 22:39
+1
Cytat: "() Wystarczy zadzwonić w jakiejkolwiek sprawie do Urzędu Miasta. Tam nikt nic nie wie!!! Niekompetentne miernoty, którym się nic nie chce, bo czy się stoi czy się leży - jeśli należysz do PiS - Ci się należy "  
Proszę nie uogólniać! W Urzędzie Miasta pracuje też wiele osób, które mają dużą widzę i którym chce się pracować rzetelnie! Faktem jest, że przynależność do aktualnie topowej grupy pozwala na bardzo wiele luzu w pracy i dodatkowe bardzo dobrze płatne prace w ramach godzin pracy. Są i tacy, których chyba głównym zajęciem są spacery po pokojach i niekończące się ploty. Taka jest brutalna prawda! Niektóre osoby zachowują się jak kameleony, zmieniając barwy w zależności od tego kiedy i z kim rozmawiają.  Najlepszym rozwiązaniem dla miasta i rzetelnych urzędników byłoby przejęcie władzy przez kogoś niezwiązanego z lokalnymi układami. Ale to takie nieziszczalne marzenie ...
Proszę nie uogólniać! W Urzędzie Miasta pracuje też wiele osób, które mają dużą widzę i którym chce się pracować rzetelnie! Faktem jest, że przynależność do aktualnie topowej grupy pozwala na bardzo wiele luzu w pracy i dodatkowe bardzo dobrze płatne prace w ramach godzin pracy. Są i tacy, których chyba głównym zajęciem są spacery po pokojach i niekończące się ploty. Taka jest brutalna prawda! Niektóre osoby zachowują się jak kameleony, zmieniając barwy w zależności od tego kiedy i z kim rozmawiają.  Najlepsz... rozwiń
Avatar
Krasniczanin / 16 września 2018 o 16:59
+2
Już nawet po gimnazjum zatrudniaja w um Kraśnik .Przez osiem ostatnich lat polek i Polaków przybyło w urzędzie miasta tylko 50 osób zatrudnionych przez dojna zmianę czyli około 50 procent więcej niż za poprzednika . A w innych spółkach ?
Avatar
krasna / 14 września 2018 o 09:18
0
Nie mogę patrzeć na to nieszczere oblicze.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 07:42
+5
Cytat: "Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?" No właśnie jeszcze pierwszą kadencję przetrwali na hasłach o zadłużeniu jakie zostawił Czubiński, teraz już nie da się wszystkiego tłumaczyć poprzednikiem (chociaż niektórzy działacze za kasę cały czas piszą po forach). Czubiński zostawił długi, ale miasto było zadbane, a teraz? Syf wszędzie. Zarośnięte i brudne miasto. Z czego będzie zapamiętany burmistrz Włodarczyk i ta cała klika z PiSu? Jakoś nie kojarzę. Może oprócz nazywania wszystkiego imieniem Jana Pawła II i chowaniem się za Maryją, matką Jezusa. PiSowska władza w mieście będzie zapamiętana z tego, z czego w ogóle ta partia słynie i co potrafi najlepiej. Z kłótni i skłócania ludzi. Pan Stawiarski teraz próbuje przejąć Kraśnik z tylnego fotela. Ale wszyscy wiedzą, że to jest to samo dziadostwo co w ostatnich 8 latach. Przechowalnia działaczy i partyjnych kacyków. Wystarczy zadzwonić w jakiejkolwiek sprawie do Urzędu Miasta. Tam nikt nic nie wie!!! Niekompetentne miernoty, którym się nic nie chce, bo czy się stoi czy się leży - jeśli należysz do PiS - Ci się należy.
Cytat: "Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?" No właśnie jeszcze pierwszą kadencję przetrwali na hasłach o zadłużeniu jakie zostawił Czubiński, teraz już nie da się wszystkiego tłumaczyć poprzednikiem (chociaż niektórzy działacze za kasę cały czas piszą po forach). Czubiński zostawił długi, ale miasto było zadbane, a teraz? Syf wszędzie. Zarośnięte i brudne m... rozwiń
Avatar
pis=socjalizm / 13 września 2018 o 15:04
+6
Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?
Avatar
Januar / 13 września 2018 o 09:06
+12
Mirunia, znany poklepywaczu po plecach, coraz mniej ludzi wierzy w twoje słowa. Z powodu II kadencji przechodzisz do historii jako najsłabszy burmistrz po roku 1989.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 22:51
+5
Jak chcą zarządzać miastem skoro nie potrafią dojść do porozumienia wewnątrz swojego środowiska, dwóch kandydatów z PiS śmieszne to jest.
Avatar
Do Poli / 12 września 2018 o 12:20
+1
No co Ty.Przecież rynek robił W.Wilk 10 lat temu
Avatar
POLA / 12 września 2018 o 12:13
+20
Kraśnik to nabrzydsze miasto w Polsce. Nikt o nie nie dba. Centrum jest tak ohydne że przejeżdźając tamtędy ma się wrażenie że czas zatrzymał się tam 50 lat temu. Dziadostwo jakich mało.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 11:37
+5
A tak w ogóle pis to pis. To zakon, na czele ktorego stoją nieudacznicy i karierowicze i oni rozdają karty ustawiając miernoty. Mocnych ludzi się boją, dlatego ich usuwają by pozostać niezagrożonymi na swych okopanych przyczókach. Niebawem będzie inaczej i ci zacni funkcjonariusze pójdą w odstawkę.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 0 1

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 0 10

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 3

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 2 9

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 0 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 0

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 10 2

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 0 15

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle 0 1

Nasz skoczek był drugi po pierwszej serii i miał sporą szansę na wygraną, ale w finałowej odsłonie spadł na czwarte miejsce. Zawody dość niespodziewanie wygrał Jewgienij Klimov z Rosji.

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie"

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie" 7 8

Przez najbliższe pięć lat powiatem w Lubartowie będzie rządzić koalicja PiS i PO. Nowym starostą na 99,99 proc., w najbliższy czwartek, podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, zostanie wybrana Ewa Zybała (PiS).

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru 2 0

Derby dla beniaminka! Huczwa znowu sprawiła niespodziankę. Przed tygodniem ekipa z Tyszowiec ograła u siebie Lubliniankę, a w niedzielę poradziła sobie z Tomasovią. Znowu wynikiem 2:1. Dizęki temu zakończyła rundę jesienną na 11 miejscu

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 19 7

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem: