Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

12 września 2018 r.
9:37

Mirosław Włodarczyk o wyborach burmistrza Kraśnika: Nikogo nie foruję

17 14 A A

Rozmowa z Mirosławem Włodarczykiem, burmistrzem Kraśnika, lekarzem spec. chorób wewnętrznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Czy pana obecność na konferencji prasowej pana zastępczyni Marzeny Pomykalskiej oznacza, że jest lepszą kandydatką od Kazimierza Chomy, oficjalnego kandydata PiS na burmistrza miasta? Bo na konferencji pana Chomy pana nie było.

– Na konferencję pana Kazimierza Chomy nie zostałem zaproszony. Ale bardzo cenię pana Kazimierza. To dobry i uczciwy człowiek. Natomiast w imię uczciwości powinienem być z moją zastępczynią. Przypomnę tylko, że trzy lata temu był kilkumiesięczny wakat na zastępcę burmistrza (z urzędu odszedł Jarosław Stawiarski (PiS), który został posłem - red.). Pani Marzena pracowała wówczas w szkole na stanowisku dyrektora. Wiedziałem, że żyje szkołą i tam się spełnia. Jednak kiedy poprosiłem ją aby została moją zastępczynią zgodziła się. Powiedziała: „Tak. Jestem do dyspozycji”. Więc dziś, kiedy pani Marzena określiła swoją przyszłość to trudno sobie wyobrazić aby mnie koło niej nie było. To element zwykłej ludzkiej uczciwości. Poza tym pani Marzena jest bardzo dobrą kandydatką na burmistrza. Sprawdzona w wielu trudnych sytuacjach, bardzo pracowita, potrafi zachować się z klasą. Będzie też realizować inwestycje, na które mamy już zabezpieczone finanse oraz te, na które są już gotowe projekty.

• Czy to takie „namaszczenie” kandydata na nowego burmistrza?

– Nie, to nie tak. Nikogo nie foruję. Dajmy szansę demokracji. Niech z dwóch dobrych kandydatów mieszkańcy wybiorą lepszego. Jako lekarz sportowy nie raz byłem na zawodach, m.in. zapaśniczych. Bywało, że zawodnicy z tego samego klubu musieli się ze sobą zmierzyć. Jeden i drugi wymaga sekundanta. Trenerzy modlą się, żeby któryś z nich został mistrzem, żeby wygrał. Ja mam podobne odczucia. Każdy z kandydatów jest inny, ma inną osobowość, każdy będzie mieć inny elektorat. Nikomu nie można odmówić szansy startu w wyborach. Sytuacja, którą mamy, może wydawać się nienormalna. Bo ja przez dwie kadencje startowałem jako kandydat PiS, a teraz startuje mój zastępca (i nie jest to kandydat PiS - red.). Dla mnie jednak ważniejsza jest relacja z człowiekiem niż przynależność partyjna.

• Kto pana zdaniem znajdzie się w drugiej turze?

– Myślę, że może to być Marzena Pomykalska jak i Kazimierz Choma. Choć trudno zgadywać. Niech każdy przedstawi swój program. Mieszkańcy zdecydują. Wtedy zobaczymy.

• Jest konflikt pomiędzy magistratem a osobami związanymi z PiS?

– W grę wchodzi tzw. czynnik ludzki. Każdy ma przecież swoje słabości i ambicje. Nie żywię do nikogo żadnej urazy. Radnych, z którymi przez tyle lat współpracowałem, darzę sympatią. Szanuję też Kazimierza Chomę, z którym współpracowałem kiedy był prezesem miejskiej spółki – Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Mieszkaniowego.

• A pana na których listach wyborczych zobaczymy?

– Nie podjąłem jeszcze decyzji o starcie.

• Ale raczej pan wystartuje?

– Raczej nie.

• To co dalej? Powrót do pracy w szpitalu?

– Może nie powrót, bo ja ze służbą zdrowia cały czas jestem związany. To jest niezwykły komfort bycia niezależnym w tym obszarze. Nie muszę robić sobie miękkich lądowań ani z nikim w jakiś tam sposób się układać. Będę robił to, co robiłem. Będę blisko swoich pacjentów. Mam swoje plany.

• Miejsce w kraśnickim szpitalu na pana czeka?

– Tak, cały czas. Jestem urlopowany, więc w każdej chwili mogę wrócić. I wrócę.

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na kogo zagłosujesz w wyborach na burmistrza Kraśnika?

Liczba głosów: 2142

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POLA / 12 września 2018 o 12:13
+18
Kraśnik to nabrzydsze miasto w Polsce. Nikt o nie nie dba. Centrum jest tak ohydne że przejeżdźając tamtędy ma się wrażenie że czas zatrzymał się tam 50 lat temu. Dziadostwo jakich mało.
Avatar
Januar / 13 września 2018 o 09:06
+12
Mirunia, znany poklepywaczu po plecach, coraz mniej ludzi wierzy w twoje słowa. Z powodu II kadencji przechodzisz do historii jako najsłabszy burmistrz po roku 1989.
Avatar
pis=socjalizm / 13 września 2018 o 15:04
+7
Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?
Avatar
gte / 12 września 2018 o 10:12
+6
tzw leżący policjant to zwolnienie też miejscami jest, a miejscami nie ma cześci. Kraszewskiego czy Asnyka w 3/4 zrobiony a 100 metrów żużlówki można by to w końcu dokończyć. No i najgorzej zapadająca się kostka... mógłby to w końcu naprawić..
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 22:51
+5
Jak chcą zarządzać miastem skoro nie potrafią dojść do porozumienia wewnątrz swojego środowiska, dwóch kandydatów z PiS śmieszne to jest.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 11:37
+5
A tak w ogóle pis to pis. To zakon, na czele ktorego stoją nieudacznicy i karierowicze i oni rozdają karty ustawiając miernoty. Mocnych ludzi się boją, dlatego ich usuwają by pozostać niezagrożonymi na swych okopanych przyczókach. Niebawem będzie inaczej i ci zacni funkcjonariusze pójdą w odstawkę.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 07:42
+4
Cytat: "Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?" No właśnie jeszcze pierwszą kadencję przetrwali na hasłach o zadłużeniu jakie zostawił Czubiński, teraz już nie da się wszystkiego tłumaczyć poprzednikiem (chociaż niektórzy działacze za kasę cały czas piszą po forach). Czubiński zostawił długi, ale miasto było zadbane, a teraz? Syf wszędzie. Zarośnięte i brudne miasto. Z czego będzie zapamiętany burmistrz Włodarczyk i ta cała klika z PiSu? Jakoś nie kojarzę. Może oprócz nazywania wszystkiego imieniem Jana Pawła II i chowaniem się za Maryją, matką Jezusa. PiSowska władza w mieście będzie zapamiętana z tego, z czego w ogóle ta partia słynie i co potrafi najlepiej. Z kłótni i skłócania ludzi. Pan Stawiarski teraz próbuje przejąć Kraśnik z tylnego fotela. Ale wszyscy wiedzą, że to jest to samo dziadostwo co w ostatnich 8 latach. Przechowalnia działaczy i partyjnych kacyków. Wystarczy zadzwonić w jakiejkolwiek sprawie do Urzędu Miasta. Tam nikt nic nie wie!!! Niekompetentne miernoty, którym się nic nie chce, bo czy się stoi czy się leży - jeśli należysz do PiS - Ci się należy.
Cytat: "Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?" No właśnie jeszcze pierwszą kadencję przetrwali na hasłach o zadłużeniu jakie zostawił Czubiński, teraz już nie da się wszystkiego tłumaczyć poprzednikiem (chociaż niektórzy działacze za kasę cały czas piszą po forach). Czubiński zostawił długi, ale miasto było zadbane, a teraz? Syf wszędzie. Zarośnięte i brudne m... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 10:13
+4
Jaki program ????? podwyżka cen wody i ścieków za 3lata !!!!!!!!!!!! a teraz będzie kilkanaście złotych rocznie mniej na osobę przez 3 lata ?????? teraz trzeba umieć czytać ????????? Już była deklaracja prezesa i Burmistrzowej Świty ????????????????? Prawo się zmienia, a programy w momencie pisania są już do kosza ????? diabeł tkwi w szczegółach!!!!!!!! "to element zwykłej ludzkiej uczciwości" i KTO TO MÓWI??????????????????????????????????????????????????? TABUNY ZWALNIANYCH LUDZI.
Avatar
pis już był / 12 września 2018 o 10:04
+4
W Kraśniku nawet pis nie stawia na pis. więc o czym mowa
Avatar
mieszkańcy domków na fabrycznym / 12 września 2018 o 10:08
+3
Panie burmistrzu czy przed końcem Pana kadencji zostaną naprawione drogi ( zapadające się studzienki) na osiedlu domków na Fabrycznym  szczególnie Żeromskiego i ościenne. Prosimy już od roku...chyba poprawić parę kostek to nie aż taki wydatek.. niech pan odejdzie dobrze zapamętany a nie odwrotnie.. PS. znaki drogowe w tych okolicach też są wymazane w graffiti oraz wulgarne treści( jak wytłumaczyć  3 latkowi co to Penis?), cześć znaków też zakryta drzewami..cześć poprzekręcana.. nikt o to nie dba... i 3 sprawa ulice nie mają tabliczek z nazwami ulic.. tz mają ale tylko z 1 strony.. też niewielki koszt.. ale osoba z zewnątrz nie będzie szukać..
Panie burmistrzu czy przed końcem Pana kadencji zostaną naprawione drogi ( zapadające się studzienki) na osiedlu domków na Fabrycznym  szczególnie Żeromskiego i ościenne. Prosimy już od roku...chyba poprawić parę kostek to nie aż taki wydatek.. niech pan odejdzie dobrze zapamętany a nie odwrotnie.. PS. znaki drogowe w tych okolicach też są wymazane w graffiti oraz wulgarne treści( jak wytłumaczyć  3 latkowi co to Penis?), cześć znaków też zakryta drzewami..cześć poprzekręcana.. nikt o to nie dba... i 3 sprawa ulice nie mają tabliczek z nazwa... rozwiń
Avatar
Krasniczanin / 16 września 2018 o 16:59
+1
Już nawet po gimnazjum zatrudniaja w um Kraśnik .Przez osiem ostatnich lat polek i Polaków przybyło w urzędzie miasta tylko 50 osób zatrudnionych przez dojna zmianę czyli około 50 procent więcej niż za poprzednika . A w innych spółkach ?
Avatar
krasna / 14 września 2018 o 09:18
0
Nie mogę patrzeć na to nieszczere oblicze.
Avatar
Gość / 14 września 2018 o 07:42
+4
Cytat: "Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?" No właśnie jeszcze pierwszą kadencję przetrwali na hasłach o zadłużeniu jakie zostawił Czubiński, teraz już nie da się wszystkiego tłumaczyć poprzednikiem (chociaż niektórzy działacze za kasę cały czas piszą po forach). Czubiński zostawił długi, ale miasto było zadbane, a teraz? Syf wszędzie. Zarośnięte i brudne miasto. Z czego będzie zapamiętany burmistrz Włodarczyk i ta cała klika z PiSu? Jakoś nie kojarzę. Może oprócz nazywania wszystkiego imieniem Jana Pawła II i chowaniem się za Maryją, matką Jezusa. PiSowska władza w mieście będzie zapamiętana z tego, z czego w ogóle ta partia słynie i co potrafi najlepiej. Z kłótni i skłócania ludzi. Pan Stawiarski teraz próbuje przejąć Kraśnik z tylnego fotela. Ale wszyscy wiedzą, że to jest to samo dziadostwo co w ostatnich 8 latach. Przechowalnia działaczy i partyjnych kacyków. Wystarczy zadzwonić w jakiejkolwiek sprawie do Urzędu Miasta. Tam nikt nic nie wie!!! Niekompetentne miernoty, którym się nic nie chce, bo czy się stoi czy się leży - jeśli należysz do PiS - Ci się należy.
Cytat: "Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?" No właśnie jeszcze pierwszą kadencję przetrwali na hasłach o zadłużeniu jakie zostawił Czubiński, teraz już nie da się wszystkiego tłumaczyć poprzednikiem (chociaż niektórzy działacze za kasę cały czas piszą po forach). Czubiński zostawił długi, ale miasto było zadbane, a teraz? Syf wszędzie. Zarośnięte i brudne m... rozwiń
Avatar
pis=socjalizm / 13 września 2018 o 15:04
+7
Dziś na sesji RM kolejna pożyczka. pis zadłużył miasto na 32 700 000 PLN jak na razie. Może zapytajmy burmistrza na co poszło tyle kasy. Drugie pytanie Jaki był poziom zadłużenia miasta gdy obejmował stanowisko?
Avatar
Januar / 13 września 2018 o 09:06
+12
Mirunia, znany poklepywaczu po plecach, coraz mniej ludzi wierzy w twoje słowa. Z powodu II kadencji przechodzisz do historii jako najsłabszy burmistrz po roku 1989.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 22:51
+5
Jak chcą zarządzać miastem skoro nie potrafią dojść do porozumienia wewnątrz swojego środowiska, dwóch kandydatów z PiS śmieszne to jest.
Avatar
Do Poli / 12 września 2018 o 12:20
+1
No co Ty.Przecież rynek robił W.Wilk 10 lat temu
Avatar
POLA / 12 września 2018 o 12:13
+18
Kraśnik to nabrzydsze miasto w Polsce. Nikt o nie nie dba. Centrum jest tak ohydne że przejeżdźając tamtędy ma się wrażenie że czas zatrzymał się tam 50 lat temu. Dziadostwo jakich mało.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 11:37
+5
A tak w ogóle pis to pis. To zakon, na czele ktorego stoją nieudacznicy i karierowicze i oni rozdają karty ustawiając miernoty. Mocnych ludzi się boją, dlatego ich usuwają by pozostać niezagrożonymi na swych okopanych przyczókach. Niebawem będzie inaczej i ci zacni funkcjonariusze pójdą w odstawkę.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 10:13
+4
Jaki program ????? podwyżka cen wody i ścieków za 3lata !!!!!!!!!!!! a teraz będzie kilkanaście złotych rocznie mniej na osobę przez 3 lata ?????? teraz trzeba umieć czytać ????????? Już była deklaracja prezesa i Burmistrzowej Świty ????????????????? Prawo się zmienia, a programy w momencie pisania są już do kosza ????? diabeł tkwi w szczegółach!!!!!!!! "to element zwykłej ludzkiej uczciwości" i KTO TO MÓWI??????????????????????????????????????????????????? TABUNY ZWALNIANYCH LUDZI.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 3

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 5 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 27 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 80 7

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 19 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 566 80

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego?

Liczba głosów: 4208
   

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego?

Liczba głosów: 4251
36.09%
Koalicja Obywatelska (PO + Nowoczesna)