Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

18 października 2018 r.
6:45

Żuk kontra Tułajew. Brutalny finisz kampanii, czyli wojna na billboardy

0 51 A A

Dwaj główni rywale do fotela prezydenta Lublina toczą wojnę na billboardy. PiS w walce o głosy wsi zarzuca ludowcom wystawianie kandydatów mających kłopoty z prawem. Na kilkadziesiąt godzin przed nastaniem ciszy wyborczej kampania wrze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Tułajew był przeciw” – billboardy z takim hasłem pojawiły się wczoraj na ulicach Lublina. Stanęły w okolicach inwestycji, przeciwko którym jako miejski radny miał głosować obecny poseł Sylwester Tułajew, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. Chodzi m.in. o: stadion Arena Lublin, remont ul. Łęczyńskiej, rozbudowę Strefy Ekonomicznej, komisariat na Tatarach czy kompleks basenów Aqua Lublin. Na wszystkich nośnikach widnieje informacja o sfinansowaniu ze środków Komitetu Wyborczego Krzysztof Żuk.

– Koncert pogardy ze strony Ratusza trwa od kilku miesięcy. Teraz mamy do czynienia z apogeum. Krzysztof Żuk zapowiadał, że będzie uprawiał politykę merytoryczną i prowadził nieagresywną kampanię. Okazuje się, że to nieprawda – komentuje radny PiS Piotr Breś.

Liczą billboardy

Zastrzeżenia do materiałów wyborczych komitetu Krzysztofa Żuka, choć nie tych opisanych powyżej, przedstawiciele PiS zgłosili komisarzowi wyborczemu.

– Zadaliśmy sobie trud, żeby policzyć to, co komitet prezydenta zaprezentował w tych wyborach i powstała z tego publikacja zawierająca zdjęcia ponad 200 billboardów i ponad 600 bannerów, które zostały umieszczone w przestrzeni miejskiej. Kiedy zaczęliśmy porównywać ceny rynkowe, doszliśmy do przekonania, że ta kampania kilkukrotnie przekracza finansowo to, co jest określone w prawie – mówi szef klubu radnych PiS Tomasz Pitucha, prezentując ponad trzystustronicowy album ze zdjęciami nośników, na których widać Żuka w pojedynkę bądź z popieranymi przez niego kandydatami do Rady Miasta. Został on przekazany komisarzowi wraz z wnioskiem o przyjrzenie się finansowaniu komitetu. – W czyim interesie jest to, żeby Żuk ponownie wygrał wybory w Lublinie i kto finansuje tę kampanię – pyta Pitucha.

– Nasza kampania jest prowadzona zgodnie z prawem i w ramach obowiązujących limitów. Wszystko zostanie ujęte w sprawozdaniu finansowym – odpowiada Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, rzeczniczka KWW Krzysztof Żuk.

Szpila dla ludowców

O ile radny Breś zarzucał Krzysztofowi Żukowi prowadzenie agresywnej kampanii, to jego partyjni koledzy nie mieli skrupułów, by zaatakować Polskie Stronnictwo Ludowe.

– W wielu samorządach PSL postawiło na kandydatów skompromitowanych – twierdzi Konrad Sawicki, rzecznik PiS w okręgu lubelskim. – Idealnym przykładem jest chociażby wójt gminy Milejów Tomasz Suryś, w sprawie którego został wydany wyrok dotyczący nieprawidłowości w umarzaniu przez niego podatków.

– Jeśli koalicja PO-PSL wypisuje sobie na koszulkach słowo „Konstytucja” i mówi, jak ważne jest państwo prawa, to chcielibyśmy, żeby panowie startujący w wyborach z komitetu PSL powiedzieli, w jakiej są kondycji prawnej – dodaje Marek Krakowski, sekretarz lubelskich struktur PiS i wymienia nazwiska Antoniego Skrabuchy i Henryka Smolarza. – Pierwszy z nich kandyduje na wójta gminy Strzyżewice, a równocześnie prokurator postawił mu zarzuty działania na szkodę Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którego był dyrektorem. Obecnie przygotowywany jest akt oskarżenia. Z kolei pan Smolarz powinien powiedzieć, że w grudniu będzie rozpatrywane zażalenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na umorzenie postępowania w sprawie dotyczącej nieprawidłowości przy pobieraniu przez niego dopłat – wylicza Krakowski.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie, europoseł Krzysztof Hetman precyzuje, że Suryś nie jest członkiem jego ugrupowania, a w wyborach startuje z własnego komitetu z poparciem ludowców. – Stawianie takich zarzutów Antoniemu Skrabusze czy Henrykowi Smolarzowi to ośmieszanie się. Po pierwsze, w naszym kraju wciąż obowiązuje zasada domniemania niewinności. Po drugie, panowie z PiS muszą mieć strasznie niskie notowania, jeśli w ten sposób personalnie atakują dwóch z kilkuset naszych kandydatów – komentuje Hetman.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gocha32 / 18 października 2018 r. o 07:30
+88
Nie wiem jak to jest możliwe że "normalny" facet nie pracuje przez prawie całe swoje życie. Kto go utrzymuje?? Wpisuje się to w kanon innych PiSowców bez kont bankowych, praw jazdy i rodzin. Nie wiem jak takie osoby jak Tułajew mogą pchać się do polityki jak nic w życiu nie robiły. Jak można głosować na takich ludzi?? Ludzie obudźcie się !!!
Avatar
Felix / 18 października 2018 r. o 07:19
+78
No ale był za??? No nie, głosował przeciw. Być pisowcem to stan umysłu. Wczoraj do znajomego który jest za pisem i za nim agituje powiedziałem "ty pisowcu" wiecie co się stało? Obraził się! Wniosk jest taki, za to określenie obrażają się nawet zwolennicy pis. Byc pisowcem to stan umysłu.
Avatar
Gość / 18 października 2018 r. o 06:49
+76
Napisanie prawdy o Tułajce jest agresją ???
Avatar
Gość / 18 października 2018 r. o 07:29
+72
Pis to partia totalitarna, skorumpowana, agresywna i nihilistyczna. Nie szukaja zgody, porozumienia, tylko wojny. W stanie wojny nie widać ich miernoty. Jedyną forma walki o dobro Polski jest siłowe usuniecie ich ze stołków. Jak tego nie zrobimy sa gotowi na wszystko. Zamach stanu, stan wojenny, sfalszowanie wyborów itp
Avatar
Kłamcy / 18 października 2018 r. o 07:22
+70
PIS to DNO. Najbardziej zakłamana partia w historii.
Avatar
mieszkaniec śródmieścia / 18 października 2018 r. o 07:07
+57
Radnego Pituchy nie interesują sprawy mieszkańców Śródmieścia,ponieważ tam nie mieszka.Dlatego nie ma mojego głosu.
Avatar
Gość / 18 października 2018 r. o 07:43
+54
Do Tułajewa nic nie mam, to grzeczny chłopak, ale jako polityk to tak jakbym słuchał zdartą płytę z przekazem partyjnym od prezesa, takich zdalnie sterowanych ludzi nam nie potrzeba, po co ? dlaczego? w żaden sposób w tej kampanii wyborczej pan Sylwek mnie nie przekonał, widziałem kilka wieców wyborczych kiedy przyjechał tu Kaczynski, Morawieckie, Szydlo, czy Gowin, Tułajew stał z tyłu, nie pewny swego, nic nie mówił, nie wiedziałem kto w końcu kandyduje, czy Szydło, czy Sylwek. Nie ma co tu dużo pisać, a nawet PO nie ma co tu rozwieszać bilboardów, pan Tułajew sromotnie przegra, a zaklinanie rzeczywistości prezesa co do swoich kandydatów jest już śmieszne, tu proponuje brać silniejsze leki na Zoliborzu.
Do Tułajewa nic nie mam, to grzeczny chłopak, ale jako polityk to tak jakbym słuchał zdartą płytę z przekazem partyjnym od prezesa, takich zdalnie sterowanych ludzi nam nie potrzeba, po co ? dlaczego? w żaden sposób w tej kampanii wyborczej pan Sylwek mnie nie przekonał, widziałem kilka wieców wyborczych kiedy przyjechał tu Kaczynski, Morawieckie, Szydlo, czy Gowin, Tułajew stał z tyłu, nie pewny swego, nic nie mówił, nie wiedziałem kto w końcu kandyduje, czy Szydło, czy Sylwek. Nie ma co tu dużo pisać, a nawet PO nie ma co tu rozwieszać bi... rozwiń
Avatar
Kleryk / 18 października 2018 r. o 07:59
+49
Sylvunio chlopaku i na co ci to było. To Cię maluszku przerosło. Siedziales sobie chłopaku u Ważnego tatula na plebanii i co źle ci było? Ech to ta jaszczurka Szydło tak ci namieszala i ten demon z Żoliborza sznurowadla ci poplatal.
Avatar
Gość / 18 października 2018 r. o 07:37
+43
Najbardziej co razi mnie człowieka 60 lat mieszkającego w Lublinie, że sekta pislam nie mająca pojęcia o żadnym rządzeniu gdyż nieudacznik i człowiek z kapelusza jest zwykłym łajdusem zieje nienawiścią, złem, kłamstwem i obrzydliwą obłudą a zarzuca innym kłamstwo ! Jak śmiecie zdrajcy i rabusie Polski iść do Kościoła i udawać katolika będąc zwykłym barbarzyńcą ! Pamiętajcie bydlaki, że PAN BÓG nie RYCHLIWY ale SPRAWIEDLIWY - belzebub z szatanem czekają na was ohydna sekta zbydlęcona !
Avatar
Gość / 18 października 2018 r. o 08:10
+41
napisanie i podanie do publicznej wiadomości kto głosował w głosowaniu jawnym za a kto przeciw projektom służącym rozwojowi miasta dla dobra i potrzeb jego mieszkańców to jest niemerytoryczne???? to jest agresywne???? Prawda boli ale prawda się zawsze obroni i prawda wyzwala.... agresywne to są raczej słowa cyt. "spieprzaj dziadu" tak mi się przynajmniej wydaje... jak Państwo sądzicie
Avatar
Gość / 19 października 2018 r. o 03:09
0
Jak zwykle same klakiery Żuczka tu wypisujà.Głosujcie na niego to będziecie mieć zielony Lublin hehe.Sytuacja ze smogiem również się poprawi jak ten oszołom zabetonuje całe miasto no,ale co tam wszystko tylko aby jakiś pisior nie był na stołku hehe...
Avatar
Strach .. coraz większy STRACH w ratuszu ... / 18 października 2018 r. o 23:17
+1
Boją się to i kasy im nie żal na plakaty ... Albo precyzyjnie to zaplanowali - wyuczyli lub bardziej prawdopodobne jakąś -firemkę PR wynajęli ... bo komentarze maszynowo stawia pro-ratuszowe, jednako głupie i powtarzające się "działać działać" "ministrant" "jestem wdzięczna" "nie pracuje" "tylko Zuk podpowiadam"
Avatar
Twój kapłan / 18 października 2018 r. o 22:19
+2
Żuk jest  obrzezanym Żydem
  A Jezus też był Zydem. Zatkało?
Avatar
Ciekawski / 18 października 2018 r. o 22:14
+2
Ja bym bardzo chciał odpowiedzi od Pana Żuka, czy jest ojcem dziecka byłej V-ce Prezydent Miasta lublina a obecnie Dyrektor na Zamku Lubelskim?
 A ja bym chciał wiedzieć czy ojcem Sylwka jest ksiądz. Bo takie słuchy chodzą po mieście.
Avatar
Gospodarz ścieku. / 18 października 2018 r. o 13:15
+3
Żuk jest  obrzezanym Żydem
 Dziękujemy za komentarz!  A teraz już spi.. j do rynsztoka z którego wypelzles.. skórka od banana nr 3 (tam gdzie średnia woń moczu). 
Avatar
Co robicie panie Tułajew / 18 października 2018 r. o 13:04
+2
W otoczeniu ludzie z PO, popiera gejów. Chłopie zmień barwy partyjne - Pis jest partią konserwatywną. Kogo ten Michałkiewicz wypromował na szkodę prawicy...
Avatar
Zakochanywlublinie / 18 października 2018 r. o 11:25
+6
Dobrze, że nie zlikwidowali urzędu pracy.Przynajmniej niepracujący kandydat Pisu ma się gdzie ubezpieczyć.
Avatar
pedrix / 18 października 2018 r. o 11:19
+4
PO był dobre ale PiS przeskoczył w głupocie wszystkich.
Avatar
Gość / 18 października 2018 r. o 11:18
+2
Członek PO Kowalewski na liście PiS w śródmieściu to kpina z wyborców.
Avatar
PLUH / 18 października 2018 r. o 11:08
+1
PRZECIW TO, TYLKO JEST NA NIE TARGOWICA RP . WSZYSTKO I NA WSZYSTKICH NA NIE ? O CZYM BREDZA
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego "lockdownu" w związku z koronawirusem

Mateusz Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego "lockdownu" w związku z koronawirusem

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów V4 z szefową KE.

Śmiertelny wypadek koło Łukowa. Kierowcy dachującego VW nie udało się uratować
galeria

Śmiertelny wypadek koło Łukowa. Kierowcy dachującego VW nie udało się uratować

Volkswagen na zakręcie zjechał do rowu i dachował. Kiedy na miejsce 51-letni kierowca nie żyje.

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku lub telefonu?

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku lub telefonu?

Urządzenia elektroniczne takie jak telefony komórkowe, komputery, laptopy czy tablety stanowią obecnie niezbędne narzędzia do gromadzenia danych, zarówno tych prywatnych, jak i potrzebnych do pracy czy nauki. Kiedy wypadek losowy spowoduje uszkodzenie nośnika, pojawia się ryzyku utraty cennych informacji czy zdjęć, zapisanych na karcie SIM lub dysku. Czy odzysk danych jest możliwy i jak go przeprowadzić?

Piłkarze nożni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej akademickimi wicemistrzami Polski

Piłkarze nożni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej akademickimi wicemistrzami Polski

To największy sukces w historii startów drużyny w tych rozgrywkach. Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Welman, który zdobył pięć bramek

Szkoły wzięły najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Lubartowie

Szkoły wzięły najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Lubartowie

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zagłosowało 3124 mieszkańców – to najlepszy wynik od początku funkcjonowania BO w Lubartowie. Do realizacji zostaną skierowane cztery projekty. Dwa z nich to inicjatywy miejscowych szkół.

Wykład Bartosza Kokosińskiego w Kazimierzu
26 września 2020, 12:00

Wykład Bartosza Kokosińskiego w Kazimierzu

Fundacja KZMRZ (ul. Tyszkiewicza 8) zaprasza na wykład Bartosza Kokosińskiego "Wspólnota wyobrażeń o gęstości". Wydarzenie odbędzie się 26 września o godz. 12.

Recykling i numerologia. Pokaz mody w DDK Czuby Południowe
galeria

Recykling i numerologia. Pokaz mody w DDK Czuby Południowe

– Jedyne tej jesieni kosmiczne wydarzenie modowe – tak DDK Czuby Południowe zapraszał na prezentację dzieł stworzonych przez uczestniczki warsztatów krawieckich.

Koronawirus w DPS-ie w Krzesimowie. Zakażony jeden z podopiecznych

Koronawirus w DPS-ie w Krzesimowie. Zakażony jeden z podopiecznych

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Domu Opieki Społecznej w Krzesimowie (powiat świdnicki) – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o jednego z podopiecznych tego domu.

Ukradły kosmetyki warte niemal 4 tys. zł. Część z nich zastawiły w lombardzie

Ukradły kosmetyki warte niemal 4 tys. zł. Część z nich zastawiły w lombardzie

Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkankom Chełma za kradzież kosmetyków i perfum z drogerii. Część ze zdobytych w ten sposób łupów kobiety zastawiły w lombardzie.

Naukowcy: Tylko jedna piąta zakażonych koronawirusem nie ma objawów
Badanie

Naukowcy: Tylko jedna piąta zakażonych koronawirusem nie ma objawów

Najnowsze badania sugerują, że większość osób zakażonych koronawirusem przynajmniej po jakimś czasie wykazuje objawy COVID-19. Zaledwie jedna piąta z nich nie ma żadnych dolegliwości.

Biała Podlaska: Prezydent Michał Litwiniuk trafił na kwarantannę

Biała Podlaska: Prezydent Michał Litwiniuk trafił na kwarantannę

Prezydent Białej Podlaskiej znalazł się na kwarantannie. Przypadek koronawirusa potwierdzono w szkole, do której uczęszczają jego dzieci.

We wrześniu w Tatrach w wypadkach zginęło osiem osób. "Duża liczba wypadków związana z ułatwieniami na szlakach"
film

We wrześniu w Tatrach w wypadkach zginęło osiem osób. "Duża liczba wypadków związana z ułatwieniami na szlakach"

Zakopane (woj. małopolskie). Od początku września w wypadkach w Tatrach zginęło aż osiem osób. Od początku wakacji ratownicy interweniowali ponad 200 razy. Najczęstszą przyczyną poważnych wypadków okazały się potknięcia i poślizgnięcia. Ratownicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz odpowiednie przygotowanie się do wycieczek w górach.

Ministerstwo Zdrowia o wzroście zakażeń: To efekt wzmożonych kontaktów międzyludzkich

Ministerstwo Zdrowia o wzroście zakażeń: To efekt wzmożonych kontaktów międzyludzkich

To efekt zwiększonych kontaktów międzyludzkich – skomentował czwartkowy, rekordowy wzrost nowych przypadków COVID-19 rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył też, że nie ma większych ognisk zakażeń, są one nieduże i rozproszone.

Lubelskie: Jechał razem z córką motocyklem i zderzył się z łosiem. Zginął, a dziewczynka jest ciężko ranna

Lubelskie: Jechał razem z córką motocyklem i zderzył się z łosiem. Zginął, a dziewczynka jest ciężko ranna

42-latek podróżował motocyklem razem ze swoją 10-letnią córką. Na drogę wybiegł łoś i motocykliście nie udało się go ominąć. Mężczyzna zginął, a dziewczynka trafiła do szpitala.

Puławy: Ciało mężczyzny w parku. To mieszkaniec Lublina

Puławy: Ciało mężczyzny w parku. To mieszkaniec Lublina

W puławskim Parku Czartoryskich spacerowiczka zauważyła leżącego na ziemi mężczyznę. Na miejsce skierowano pogotowie. Na ratunek było jednak za późno. Lekarz stwierdził zgon. Trwa ustalanie przyczyn śmierci mężczyzny.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.