Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

18 października 2018 r.
6:45

Żuk kontra Tułajew. Brutalny finisz kampanii, czyli wojna na billboardy

0 51 A A

Dwaj główni rywale do fotela prezydenta Lublina toczą wojnę na billboardy. PiS w walce o głosy wsi zarzuca ludowcom wystawianie kandydatów mających kłopoty z prawem. Na kilkadziesiąt godzin przed nastaniem ciszy wyborczej kampania wrze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Tułajew był przeciw” – billboardy z takim hasłem pojawiły się wczoraj na ulicach Lublina. Stanęły w okolicach inwestycji, przeciwko którym jako miejski radny miał głosować obecny poseł Sylwester Tułajew, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. Chodzi m.in. o: stadion Arena Lublin, remont ul. Łęczyńskiej, rozbudowę Strefy Ekonomicznej, komisariat na Tatarach czy kompleks basenów Aqua Lublin. Na wszystkich nośnikach widnieje informacja o sfinansowaniu ze środków Komitetu Wyborczego Krzysztof Żuk.

– Koncert pogardy ze strony Ratusza trwa od kilku miesięcy. Teraz mamy do czynienia z apogeum. Krzysztof Żuk zapowiadał, że będzie uprawiał politykę merytoryczną i prowadził nieagresywną kampanię. Okazuje się, że to nieprawda – komentuje radny PiS Piotr Breś.

Liczą billboardy

Zastrzeżenia do materiałów wyborczych komitetu Krzysztofa Żuka, choć nie tych opisanych powyżej, przedstawiciele PiS zgłosili komisarzowi wyborczemu.

– Zadaliśmy sobie trud, żeby policzyć to, co komitet prezydenta zaprezentował w tych wyborach i powstała z tego publikacja zawierająca zdjęcia ponad 200 billboardów i ponad 600 bannerów, które zostały umieszczone w przestrzeni miejskiej. Kiedy zaczęliśmy porównywać ceny rynkowe, doszliśmy do przekonania, że ta kampania kilkukrotnie przekracza finansowo to, co jest określone w prawie – mówi szef klubu radnych PiS Tomasz Pitucha, prezentując ponad trzystustronicowy album ze zdjęciami nośników, na których widać Żuka w pojedynkę bądź z popieranymi przez niego kandydatami do Rady Miasta. Został on przekazany komisarzowi wraz z wnioskiem o przyjrzenie się finansowaniu komitetu. – W czyim interesie jest to, żeby Żuk ponownie wygrał wybory w Lublinie i kto finansuje tę kampanię – pyta Pitucha.

– Nasza kampania jest prowadzona zgodnie z prawem i w ramach obowiązujących limitów. Wszystko zostanie ujęte w sprawozdaniu finansowym – odpowiada Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, rzeczniczka KWW Krzysztof Żuk.

Szpila dla ludowców

O ile radny Breś zarzucał Krzysztofowi Żukowi prowadzenie agresywnej kampanii, to jego partyjni koledzy nie mieli skrupułów, by zaatakować Polskie Stronnictwo Ludowe.

– W wielu samorządach PSL postawiło na kandydatów skompromitowanych – twierdzi Konrad Sawicki, rzecznik PiS w okręgu lubelskim. – Idealnym przykładem jest chociażby wójt gminy Milejów Tomasz Suryś, w sprawie którego został wydany wyrok dotyczący nieprawidłowości w umarzaniu przez niego podatków.

– Jeśli koalicja PO-PSL wypisuje sobie na koszulkach słowo „Konstytucja” i mówi, jak ważne jest państwo prawa, to chcielibyśmy, żeby panowie startujący w wyborach z komitetu PSL powiedzieli, w jakiej są kondycji prawnej – dodaje Marek Krakowski, sekretarz lubelskich struktur PiS i wymienia nazwiska Antoniego Skrabuchy i Henryka Smolarza. – Pierwszy z nich kandyduje na wójta gminy Strzyżewice, a równocześnie prokurator postawił mu zarzuty działania na szkodę Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którego był dyrektorem. Obecnie przygotowywany jest akt oskarżenia. Z kolei pan Smolarz powinien powiedzieć, że w grudniu będzie rozpatrywane zażalenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na umorzenie postępowania w sprawie dotyczącej nieprawidłowości przy pobieraniu przez niego dopłat – wylicza Krakowski.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie, europoseł Krzysztof Hetman precyzuje, że Suryś nie jest członkiem jego ugrupowania, a w wyborach startuje z własnego komitetu z poparciem ludowców. – Stawianie takich zarzutów Antoniemu Skrabusze czy Henrykowi Smolarzowi to ośmieszanie się. Po pierwsze, w naszym kraju wciąż obowiązuje zasada domniemania niewinności. Po drugie, panowie z PiS muszą mieć strasznie niskie notowania, jeśli w ten sposób personalnie atakują dwóch z kilkuset naszych kandydatów – komentuje Hetman.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gocha32 / 18 października 2018 o 07:30
+88
Nie wiem jak to jest możliwe że "normalny" facet nie pracuje przez prawie całe swoje życie. Kto go utrzymuje?? Wpisuje się to w kanon innych PiSowców bez kont bankowych, praw jazdy i rodzin. Nie wiem jak takie osoby jak Tułajew mogą pchać się do polityki jak nic w życiu nie robiły. Jak można głosować na takich ludzi?? Ludzie obudźcie się !!!
Avatar
Felix / 18 października 2018 o 07:19
+78
No ale był za??? No nie, głosował przeciw. Być pisowcem to stan umysłu. Wczoraj do znajomego który jest za pisem i za nim agituje powiedziałem "ty pisowcu" wiecie co się stało? Obraził się! Wniosk jest taki, za to określenie obrażają się nawet zwolennicy pis. Byc pisowcem to stan umysłu.
Avatar
Gość / 18 października 2018 o 06:49
+76
Napisanie prawdy o Tułajce jest agresją ???
Avatar
Gość / 18 października 2018 o 07:29
+72
Pis to partia totalitarna, skorumpowana, agresywna i nihilistyczna. Nie szukaja zgody, porozumienia, tylko wojny. W stanie wojny nie widać ich miernoty. Jedyną forma walki o dobro Polski jest siłowe usuniecie ich ze stołków. Jak tego nie zrobimy sa gotowi na wszystko. Zamach stanu, stan wojenny, sfalszowanie wyborów itp
Avatar
Kłamcy / 18 października 2018 o 07:22
+70
PIS to DNO. Najbardziej zakłamana partia w historii.
Avatar
mieszkaniec śródmieścia / 18 października 2018 o 07:07
+57
Radnego Pituchy nie interesują sprawy mieszkańców Śródmieścia,ponieważ tam nie mieszka.Dlatego nie ma mojego głosu.
Avatar
Gość / 18 października 2018 o 07:43
+54
Do Tułajewa nic nie mam, to grzeczny chłopak, ale jako polityk to tak jakbym słuchał zdartą płytę z przekazem partyjnym od prezesa, takich zdalnie sterowanych ludzi nam nie potrzeba, po co ? dlaczego? w żaden sposób w tej kampanii wyborczej pan Sylwek mnie nie przekonał, widziałem kilka wieców wyborczych kiedy przyjechał tu Kaczynski, Morawieckie, Szydlo, czy Gowin, Tułajew stał z tyłu, nie pewny swego, nic nie mówił, nie wiedziałem kto w końcu kandyduje, czy Szydło, czy Sylwek. Nie ma co tu dużo pisać, a nawet PO nie ma co tu rozwieszać bilboardów, pan Tułajew sromotnie przegra, a zaklinanie rzeczywistości prezesa co do swoich kandydatów jest już śmieszne, tu proponuje brać silniejsze leki na Zoliborzu.
Do Tułajewa nic nie mam, to grzeczny chłopak, ale jako polityk to tak jakbym słuchał zdartą płytę z przekazem partyjnym od prezesa, takich zdalnie sterowanych ludzi nam nie potrzeba, po co ? dlaczego? w żaden sposób w tej kampanii wyborczej pan Sylwek mnie nie przekonał, widziałem kilka wieców wyborczych kiedy przyjechał tu Kaczynski, Morawieckie, Szydlo, czy Gowin, Tułajew stał z tyłu, nie pewny swego, nic nie mówił, nie wiedziałem kto w końcu kandyduje, czy Szydło, czy Sylwek. Nie ma co tu dużo pisać, a nawet PO nie ma co tu rozwieszać bi... rozwiń
Avatar
Kleryk / 18 października 2018 o 07:59
+49
Sylvunio chlopaku i na co ci to było. To Cię maluszku przerosło. Siedziales sobie chłopaku u Ważnego tatula na plebanii i co źle ci było? Ech to ta jaszczurka Szydło tak ci namieszala i ten demon z Żoliborza sznurowadla ci poplatal.
Avatar
Gość / 18 października 2018 o 07:37
+43
Najbardziej co razi mnie człowieka 60 lat mieszkającego w Lublinie, że sekta pislam nie mająca pojęcia o żadnym rządzeniu gdyż nieudacznik i człowiek z kapelusza jest zwykłym łajdusem zieje nienawiścią, złem, kłamstwem i obrzydliwą obłudą a zarzuca innym kłamstwo ! Jak śmiecie zdrajcy i rabusie Polski iść do Kościoła i udawać katolika będąc zwykłym barbarzyńcą ! Pamiętajcie bydlaki, że PAN BÓG nie RYCHLIWY ale SPRAWIEDLIWY - belzebub z szatanem czekają na was ohydna sekta zbydlęcona !
Avatar
Gość / 18 października 2018 o 08:10
+41
napisanie i podanie do publicznej wiadomości kto głosował w głosowaniu jawnym za a kto przeciw projektom służącym rozwojowi miasta dla dobra i potrzeb jego mieszkańców to jest niemerytoryczne???? to jest agresywne???? Prawda boli ale prawda się zawsze obroni i prawda wyzwala.... agresywne to są raczej słowa cyt. "spieprzaj dziadu" tak mi się przynajmniej wydaje... jak Państwo sądzicie
Avatar
Gość / 19 października 2018 o 03:09
0
Jak zwykle same klakiery Żuczka tu wypisujà.Głosujcie na niego to będziecie mieć zielony Lublin hehe.Sytuacja ze smogiem również się poprawi jak ten oszołom zabetonuje całe miasto no,ale co tam wszystko tylko aby jakiś pisior nie był na stołku hehe...
Avatar
Strach .. coraz większy STRACH w ratuszu ... / 18 października 2018 o 23:17
+1
Boją się to i kasy im nie żal na plakaty ... Albo precyzyjnie to zaplanowali - wyuczyli lub bardziej prawdopodobne jakąś -firemkę PR wynajęli ... bo komentarze maszynowo stawia pro-ratuszowe, jednako głupie i powtarzające się "działać działać" "ministrant" "jestem wdzięczna" "nie pracuje" "tylko Zuk podpowiadam"
Avatar
Twój kapłan / 18 października 2018 o 22:19
+2
Żuk jest  obrzezanym Żydem
  A Jezus też był Zydem. Zatkało?
Avatar
Ciekawski / 18 października 2018 o 22:14
+2
Ja bym bardzo chciał odpowiedzi od Pana Żuka, czy jest ojcem dziecka byłej V-ce Prezydent Miasta lublina a obecnie Dyrektor na Zamku Lubelskim?
 A ja bym chciał wiedzieć czy ojcem Sylwka jest ksiądz. Bo takie słuchy chodzą po mieście.
Avatar
Gospodarz ścieku. / 18 października 2018 o 13:15
+3
Żuk jest  obrzezanym Żydem
 Dziękujemy za komentarz!  A teraz już spi.. j do rynsztoka z którego wypelzles.. skórka od banana nr 3 (tam gdzie średnia woń moczu). 
Avatar
Co robicie panie Tułajew / 18 października 2018 o 13:04
+2
W otoczeniu ludzie z PO, popiera gejów. Chłopie zmień barwy partyjne - Pis jest partią konserwatywną. Kogo ten Michałkiewicz wypromował na szkodę prawicy...
Avatar
Zakochanywlublinie / 18 października 2018 o 11:25
+6
Dobrze, że nie zlikwidowali urzędu pracy.Przynajmniej niepracujący kandydat Pisu ma się gdzie ubezpieczyć.
Avatar
pedrix / 18 października 2018 o 11:19
+4
PO był dobre ale PiS przeskoczył w głupocie wszystkich.
Avatar
Gość / 18 października 2018 o 11:18
+2
Członek PO Kowalewski na liście PiS w śródmieściu to kpina z wyborców.
Avatar
PLUH / 18 października 2018 o 11:08
+1
PRZECIW TO, TYLKO JEST NA NIE TARGOWICA RP . WSZYSTKO I NA WSZYSTKICH NA NIE ? O CZYM BREDZA
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok 0 8

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w światowej elicie na kolejny rok. „Koziołki” przegrały co prawda na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52, ale uratowała ich wygrana żużlowców z Częstochowy w Gorzowie. Sezon zakończyły na szóstej lokacie

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem 264 13

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w PGE Ekstralidze jeszcze zanim lubelscy zawodnicy wyjechali na tor w Grudziądzu. W Gorzowie Wielkopolskim tamtejsza truly.work Stal zremisowała 45:45 z forBET Włókniarzem Częstochowa. Dzięki temu "Koziołki" nie muszą się już martwić o wynik swojego starcia z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo]

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo] 13 16

Speed Car Motor Lublin powalczy dzisiaj na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz. Dla żółto-biało-niebieskich jest to niezwykle ważne spotkanie, bo zadecyduje o tym, czy utrzymają się oni bezpiecznie w PGE Ekstralidze. Jednocześnie lublinianie muszą jednak bacznie obserwować to, co dzieje się na torze w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie truly.work Stal podejmuje forBET Włókniarza Częstochowa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej 42 27

– To są listy śmierci, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu – stwierdził na inauguracji kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej poseł Marcin Duszek.

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku 8 9

Prawie 16 tysięcy złotych straciła 55-letnia mieszkanka gminy Nałęczów, która uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta.

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo 0 2

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Depułtycze Królewskie (gm. Chełm).

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę 2 8

W środę, policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Lubartowa o kradzieży z jej mieszkania pieniędzy i biżuterii. Straty oszacowała na 5 tys. złotych.

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz?

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz? 0 1

Poza derbami w weekend jeszcze jedno spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wisła Puławy zagra przed własną publicznością z liderem tabeli – Siarką Tarnobrzeg (godz. 17)

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę 7 11

Wieżę widokową z przeszklonym tarasem chce zbudować w Parchatce właściciel stoku narciarskiego i nowy najemca kawiarni Rynkowa. Sprawa pozwolenia na budowę trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego 0 2

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót leków zawierających fenspiryd.

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz 0 3

Lech Włodarski, burmistrz Łęcznej, znów skoczył, ale tym razem po duże dofinansowanie do remontu basenu. Tego samego, w którym wykąpał się w ubraniu, co wzbudziło wątpliwości miejscowego sanepidu.

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny 0 15

Derbowego początku nowego sezonu ciąg dalszy. W sobotę, w ramach czwartej serii gier Avia Świdnik zagra u siebie z Motorem Lublin (godz. 17)

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń
23 sierpnia 2019, 16:00

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń 25 6

Od piątku do niedzieli w Krasnymstawie odbywa się 49. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki 2019".

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 1

Trzecia część "Harry'ego Pottera", kolejna odsłona "X-Men" i kultowe "Gangi Nowego Jorku" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech 23 54

Jak to zobaczyłam, to stałam i się śmiałam. A inni psiarze ze mną – tak o urządzonym na Czubach nowym wybiegu dla psów opowiada nasza Czytelniczka. Nie tylko ją zastanawia, dlaczego ogrodzono tak mały teren. Okazuje się, że wszystko rozbiło się o pieniądze.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.