Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2019

19 września 2019 r.
21:29

Bury kontra Michałkiewicz. Uszczypliwości w internecie, zaczęło się od wpisu wiceministra

25 135 A A
Od lewej: Jacek Bury i Krzysztof Michałkiewicz
Od lewej: Jacek Bury i Krzysztof Michałkiewicz

Krzysztof Michałkiewicz wypomina Jackowi Buremu brak doświadczenia parlamentarnego. Bury wytyka Michałkiewiczowi, że ten nie ma osiągnięć w biznesie. Obaj panowie walczą o mandat senatora i nie szczędzą sobie uszczypliwości w internecie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W obejmującym Lublin senackim okręgu wyborczym nr 16 kandydatów jest trzech. W szranki stanęli: Krzysztof Michałkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej i Wojciech Górski z komitetu „Przywrócić prawo”. Nie ulega wątpliwości, że walkę o mandat stoczą dwaj pierwsi. Już teraz doszło między nimi do spięcia.

Zaczęło się od wpisu na Facebooku, jaki w ostatni weekend zamieścił będący obecnie posłem i wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Michałkiewicz.

- Senat to poważne miejsce, Polska to najważniejsza sprawa! Dlatego tak ważnym jest, aby jego członkami były osoby kompetentne o szerokim doświadczeniu legislacyjnym. To właśnie doświadczenie w służbie dla kraju i obywateli są gwarancją skutecznego działania Senatu. Ja od lat pracuję na rzecz naszego miasta i kraju – napisał w portalu społecznościowym.

Do wpisu dołączył grafikę, na której chwali się swoimi dokonaniami w parlamencie i wymienia: 1309 głosowań, 92-procentową frekwencję i cztery sejmowe kadencje. Przy słupkach z nazwiskiem jego konkurenta pojawiają się same zera. Trudno się temu dziwić, bo Bury nigdy nie był posłem, ani senatorem.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jacek Bury po kilku dniach, również na Facebooku, zaprezentował grafikę, w której chwali się swoimi dokonaniami jako przedsiębiorca.

Wylicza w niej, że od 2005 roku zapłacił 14,5 mln zł podatku CIT i 42,6 mln zł składek ZUS, zatrudnił 513 osób na umowę o pracę i wypracował dla regionu 3,37 mld zł. Tym razem zera pojawiły się przy nazwisku Michałkiewicza. Jedynym wyjątkiem jest rubryka poświęcona zarobkom z publicznych pieniędzy. Z obrazka wynika, że w latach 2013-2018 wiceminister otrzymał ponad 1,2 mln zł wynagrodzenia. Bury u siebie wpisał zero, bo choć od roku zasiada w sejmiku województwa lubelskiego, to zgodnie z przedwyborczą obietnicą dietę radnego przekazuje na stypendia dla zdolnych uczniów.

- Trochę mnie rozbawiło to porównanie. Ale trudno jest porównywać te dwie rzeczy czy zarzucać mi, że nie brałem udziału w głosowaniach i nie miałem frekwencji w Sejmie. W tym czasie prowadziłem inną aktywność – mówi nam Bury. I dodaje: - W parlamencie potrzebne jest życiowe doświadczenie, świadomość tego, jak wygląda gospodarka i jak funkcjonuje człowiek w realnym życiu. Nie można skupiać się na tym, kto ile razy nacisnął przycisk do głosowania.

O podobny komentarz chcieliśmy poprosić Michałkiewicza. Ten odebrał telefon, ale na pytanie o internetową utarczkę z Burym odpowiedział, że jest zajęty pracą w ministerstwie. – Kampanię prowadzę w wolnych chwilach. Proszę pytać mnie o nią, jak będę po pracy. Najwcześniej w sobotę – uciął wiceminister.

Grafika Jacka Burego
Grafika Krzysztofa Michałkiewicza
e-Wydanie

Komentarze 135

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 21:43
+37
Bury wygra! stawia na młodych!
Avatar
liberał / 19 września 2019 o 21:54
+26
Celna riposta Pana Burego!
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 21:56
+23
To my mamy takiego senatora ?? Co on zrobił dla Lublina czy województwa Lubelskiego ??
Avatar
brawo za ripostę / 19 września 2019 o 21:53
+22
Ładnie Bury zaorał PISiewicza z dojnej zmiany
Avatar
nbe / 20 września 2019 o 07:38
+20
Tow. Michałkiewicz to człowiek co najmniej miałkiego honoru i niskiej kultury ! Wydaje się spokojny ale jaki zaprzedany fałszem, kłamstwem i obłudą ! To podlec, który po powrocie z Australii zaprzedał się bolszewikom i sieje zło i nienawiść jak cał bolszewicka sekta pislam ! Do łopaty a nie do senatu !
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 23:10
+20
Niby to doświadczenie legislacyjne jest lepsze od doświadczenie na rynku? Dobre żarty.. Panie kandydacie z PiSu dla Pana wiadomości tyko posłowie i senatorowie mogą w Parlamencie głosować, więc zarzuty do Pana Burego o brak głosowań, zerową frekwencję i zero kadencji są nawet zabawne. Ktoś kto zna realia gospodarki i prowadzi swój biznes zawsze będzie o wiele cenniejszy od od kogoś który od lat zajmuję to samo miejsce... Biznes to rozwój a tego nam właśnie w Lubinie potrzeba!
Avatar
Gość / 19 września 2019 o 23:12
+19
Jacek Bury odniósł sukces w biznesie i daje gwarancję że nie idzie do Senatu po pieniądze.Jest w polityce bo nic nie musi.Ten drugi Pan od dobrych kilkunastu lat w polityce, po stanie wojennym wyjazd za granicę.Chcial bardzo do sejmu, ale Prezes palcem senat wskazał a wiek już ma zdecydowanie emerytalny i wątpliwe lata świetności dawno przeminęły. Wybór zgoła oczywisty dla ludzi rozumnych.
Avatar
JankoMuzykont / 20 września 2019 o 07:45
+17
I tak plebs wybierze Michałkiewicza. Czemuś biedny boś głupi. Czemuś głupi boś biedny...
Avatar
Gość / 20 września 2019 o 06:25
+17
Michalkiewicz-zawód polityk
Avatar
katolik / 20 września 2019 o 01:05
+14
Niby katolicki PiS ale przecież jest to partia rozwodników  może trochę honoru bo zasady katolickie obowiązują a tutaj tolerancja dla rozwiedzionych a szczególnie kiedy zostawiają żony wstyd nigdy prawdziwy katolik nie powinien oddać głosu na Michałkiewicza
Avatar
Gość / 15 października 2019 o 12:48
+1
Teresa Kanclerz poznała swoje miejsce w szyku i w szeregu. Naiwni ci, co oddali te 3700 głosów. Czas teraz na odpowiedzialność za decyzje i działania w Fundacji OIC Poland, Konwencie WSEI, we władzach WSEI. Czas na wyjaśnienie kontrowersji finansowych i personalnych. Jeszcze nie emerytura.
Avatar
Gość / 12 października 2019 o 00:00
+1
Wobec tylu kontrowersji.... Totalne zafiksowanie na władzę. Nawet Kuchciński, Banaś czy Neuman wiedzieli kiedy się wycofać. Teresa Kanclerz... Palikot, Żakowski, Hetman, Sosnowski, Żuk. Afera Powiśla. Kpiny z katastrofy smoleńskiej przez osoby ze ścisłego kierownictwa. Kontrowersje z odwołaniem i ponownym powołaniem rektora. Bezpardonowe rozgrywki z fundatorami Fundacji OIC Poland, członkami konwentu WSEI. Zwrot pieniędzy za nieprawidłowo wypłacone stypendia dla Ukraińców. HENPOL.
Avatar
Gość / 2 października 2019 o 00:23
+1
Czekamy teraz na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2019/2020. Data nie jest przypadkowa, trzy dni przed wyborami... Swoją obecnością zaszczyci to wydarzenie min. Jarosław Gowin. Będzie to doskonała okazja do rozliczeń z przeszłością, rzecz jasna "kandydata do Sejmu tego Państwa...". Proszę sobie wyobrazić, że swego czasu studenci z Ukrainy, otrzymywali stypendia. Przyznawane były nieprawidłowo i Pani Teresa Kanclerz musiała zwrócić do Ministerstwa ponad dwie grube bańki...
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 22:34
+6
Ale jak to jest, że Teresa Bogacka posiada poparcie w wyborach od ministra nauki Gowina . Prywatna uczelnia z bezpośrednim poparciem ministra resortu któremu podlega???
Avatar
Gość / 22 września 2019 o 18:42
-4
obaj kandydaci sa do bani ,powinien zwyciężyć trzeci ! Jan Bury jego brat przekret wszech czasów ,działacz PSL-owski,a ten nie inny tylko reprezentuje najwyższej klasy złodziei.Michałkiewicz to zwykły niedorajda typowy bmw.
Avatar
le mundo wąsaty / 22 września 2019 o 13:01
+1
Czwartek 19 września br. Siedziba Fundacji OIC Poland, ulica Gospodarcza. Zebranie fundatorów. Instytucja, która powołała do istnienia WSEI i wyniosła do rangi Kanclerza Teresę Bogacką. Na zebranie nie zostają wpuszczeni założyciele fundacji, w tym Pan Prezydent Janicki. Gangsterskie porachunki w najczystszym wydaniu. Wynajęci ochroniarze oraz pracownicy Fundacji OIC, dbają aby nikt z nieprzychylnych osób Pani Teresie Kanclerz nie wszedł na zebranie. Przepychanki z ochroną poskutkowały wezwaniem Policji. Notatki służbowe zostały sporządzone na miejscu. Jest również stosowny materiał, zarejestrowany telefonem komórkowym. W tym czasie na zebraniu fundatorów, Teresa Bogacka przeprowadza ekspresowy wybór nowej rady nadzorczej. Cel jest prosty, eliminacja niepożądanych fundatorów i bezwzględne umocnienie władzy Teresy B. Czy pochwali się Pani Kanclerz swoim sukcesem na profilu wyborczym na FB?
Czwartek 19 września br. Siedziba Fundacji OIC Poland, ulica Gospodarcza. Zebranie fundatorów. Instytucja, która powołała do istnienia WSEI i wyniosła do rangi Kanclerza Teresę Bogacką. Na zebranie nie zostają wpuszczeni założyciele fundacji, w tym Pan Prezydent Janicki. Gangsterskie porachunki w najczystszym wydaniu. Wynajęci ochroniarze oraz pracownicy Fundacji OIC, dbają aby nikt z nieprzychylnych osób Pani Teresie Kanclerz nie wszedł na zebranie. Przepychanki z ochroną poskutkowały wezwaniem Policji. Notatki służbowe zostały sporządzone ... rozwiń
Avatar
gonic POKO / 22 września 2019 o 07:25
-2
Platformiarze tyle narobiły,że hej a co ????-podnisli wiek emerytalny do 67 lat, zabrali nam polakom pieniadze z OFE 270 mld zł. pozwolili kra ść miliiony a małym przedsiębiorcom nasyłali kontrole i likwidowali zakłady rodzinne. Jestem tego przykladem.
Avatar
mundek / 22 września 2019 o 00:16
-7
Ja wybieram Panią Teresą Bogacką. Bez problemu zdobyłem dyplom na WSEI i chcę się odwdzięczyć. Najlepsza kandydatka, gwarancja przeniesienia standardów lubelskich na grunt krajowy! Tak trzymać!
Avatar
Ryszard / 21 września 2019 o 05:40
-8
Wybierzcie kandydata z Konfederacji by pogodzić walczących !
Avatar
Gość / 20 września 2019 o 23:24
-5
O co chodzi z drugą żoną Burego ? Wyznaje islam czy jak jest ? Podobno Allach pozwala na 4 żony ale żeby polak patriota i senator ?
Zobacz wszystkie komentarze 135

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie przejedziesz pod mostem. Zamknął drogę obok ul. Janowskiej

Nie przejedziesz pod mostem. Zamknął drogę obok ul. Janowskiej 0 0

Na dwa dni zamknięty ma być przejazd pod przebudowywanym mostem kolejowym obok ul. Janowskiej. Droga ma być zamknięta od godz. 8 rano w środę do godz. 20 w czwartek, ale jest szansa, że prace uda się zakończyć wcześniej.

Były piłkarz Motoru Lublin doniósł na siebie do prokuratury. Jest decyzja ws. śledztwa

Były piłkarz Motoru Lublin doniósł na siebie do prokuratury. Jest decyzja ws. śledztwa 2 3

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego obstawienia u bukmacherów wyniku jednego z meczów piłkarskiego Motoru Lublin. Sam na siebie doniósł śledczym były kapitan lubelskiej drużyny

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.10.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.10.2019 0 0

Zmarł Onufry Koszarny, od 20 lat grał hejnał na balkonie ratusza w Lublinie
galeria
film

Zmarł Onufry Koszarny, od 20 lat grał hejnał na balkonie ratusza w Lublinie 4 1

Zmarł Onufry Koszarny, który przez ponad 20 lat, codziennie o godzinie 12 na balkonie lubelskiego Ratusza, grał hejnał na trąbce

We wtorek otwarcie stołówki UMCS. Tak tu było kilkanaście lat temu [zdjęcia]
galeria

We wtorek otwarcie stołówki UMCS. Tak tu było kilkanaście lat temu [zdjęcia] 0 8

- Jadając w tej stołówce obiady, zaglądałem też z zaciekawieniem za kulisy, gdzie nieupoważnionym wstęp jest zwykle wzbroniony. Pani Irena Nawrot załatwiła mi pismo, taki list polecający od rektora, które kulisy te przede mną otworzyło - wyjaśnia autor zdjęć

Zgwałcił znajomą, bo chciała wrócić do domu?

Zgwałcił znajomą, bo chciała wrócić do domu? 0 4

46-latek z gminy Leśniowice odpowie za gwałt. Miał zaatakować kobietę, z którą przez kilka dni imprezował w jednym domu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Robot z Kraśnika przed dużym wyzwaniem w Dubaju

Robot z Kraśnika przed dużym wyzwaniem w Dubaju 1 3

Drużyna robotyczna z Kraśnika leci na Mistrzostwa Świata do Dubaju. – Jesteśmy jedyną ekipą, która dwukrotnie pod rząd stanęła na podium – mówi Dariusz Głuchowski, jeden z mentorów Spice Gears. – Brakuje nam tylko złota. Mamy nadzieję, że tym razem się uda

"USG jak gwałt w ciemnej uliczce". Slajd na szkoleniu lekarzy wywołał burzę na Facebooku

"USG jak gwałt w ciemnej uliczce". Slajd na szkoleniu lekarzy wywołał burzę na Facebooku 53 9

Wykonywanie badania USG jest jak gwałt w ciemnej uliczce. Nie należy liczyć na dłuższą grę wstępną i wyrafinowane pieszczoty – to fragment prezentacji jednego z wykładowców Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii w Zamościu, która prowadzi kursy dla lekarzy.

Lublin: Wybrano firmę, która dostarczy 15 trolejbusów

Lublin: Wybrano firmę, która dostarczy 15 trolejbusów 0 7

ZTM rozstrzygnął dwa postępowania na zakup 5 i 10 sztuk trolejbusów przegubowych. Łącznie 15 "przegubowców" dostarczy firma Solaris

Lublin: Wymienią tabliczki z nazwami ulic. Będą w stylu staromiejskim

Lublin: Wymienią tabliczki z nazwami ulic. Będą w stylu staromiejskim 60 14

Do końca roku na Starym Mieście zmienią się tabliczki z nazwami ulic. Wyglądem mają pasować do numerycznych, projektowanych na wzór międzywojennych

Kraty wokół drzew w Lublinie. Wymyślili je architekci z Katowic. "To smutny symbol"

Kraty wokół drzew w Lublinie. Wymyślili je architekci z Katowic. "To smutny symbol" 35 31

– Uderzyło nas to, jak skandalicznie w Lublinie traktowana jest zieleń – mówi architektka z Katowic. Przy kilku drzewach instalowane są właśnie metalowe klatki. – To minirezerwaty przyrody i zarazem manifest – tłumaczy

SP nr 6 w Puławach nie do poznania. Nowe boiska, zieleń i parkingi [zdjęcia]
galeria

SP nr 6 w Puławach nie do poznania. Nowe boiska, zieleń i parkingi [zdjęcia] 0 9

Otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników w ciągu dwóch ostatnich miesięcy przeszło znaczącą metamorfozę. Na miejscu powstał nowy kompleks sportowy za prawie 3,5 mln zł. Trwają ostatnie prace brukarskie i ogrodnicze.

Minimalna porażka futsalistów AZS UMCS w Bochni

Minimalna porażka futsalistów AZS UMCS w Bochni 0 0

Po wyrównanym i zaciętym meczu AZS UMCS Lublin uległ na wyjeździe drużynie BSF Bochnia 1:2. Dla lubelskiej drużyny była to trzecia porażka w trwającym sezonie

Dym unosi się nad miastem. Czytelnik: Nie można otworzyć okna, ani wyjść na spacer
alarm24

Dym unosi się nad miastem. Czytelnik: Nie można otworzyć okna, ani wyjść na spacer 0 20

Działkowcy i właściciele prywatnych domów skutecznie zatruwają życie mieszkańcom osiedli Bobrowniki i Niepodległości – taką skargę otrzymaliśmy od naszego czytelnika z Łęcznej. Chodzi o jesienne palenie liści i resztek roślin po uprawach. Dym najbardziej daje się we znaki osobom z uczuleniami, czy astmą

Lublin: Młodzieżowa Rada Miasta. Nie udało się wybrać lidera

Lublin: Młodzieżowa Rada Miasta. Nie udało się wybrać lidera 0 7

W poniedziałek w ratuszu spotkali się młodzi miejscy radni. To uczniowie, którzy utworzą na kolejną kadencję Młodzieżową Radę Miasta. Mieli wybrać władze, ale nikt z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości głosów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.