Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

wybory2019

20 maja 2019 r.
11:34

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców

25 81 A A
(fot. Krzysztof Kurasiewicz)

- Przeanalizowaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod kątem tych osób, które są w stanie zawalczyć o Polskę i polski transport w Europie. Na tej krótkiej liście znalazł się, między innymi, poseł Krzysztof Hetman – podkreśla Jacek Bury, który – jak sam zapewniał – pojawił się na konferencji prasowej w roli przedsiębiorcy, a nie polityka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jacek Bury, wspólnie z bratem Bogdanem, od 27 lat prowadzi firmę, która zajmuje się działalnością na rynku handlu owocami i warzywami, transportem oraz serwisowaniem pojazdów ciężarowych i autobusów MAN. – Lubelszczyzna stoi transportem. Jeżeli my to zaniedbamy, to setki firm i tysiące ludzi, którzy korzystają z tego naszego udziału w Unii Europejskiej, stracą środki do życia – przestrzega radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Jak dodaje, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski oraz Radzyń Podlaski to miasta, które są „zagłębiami transportowymi” w Polsce. – Unia Europejska jest skoncentrowana na gospodarce i polityce. Jest to swego rodzaju spółka. Każda spółka troszczy się o dobro wspólne, ponieważ jest ono najwyższym dobrem wszystkich wspólników. Natomiast każdy ze wspólników ma swoje partykularne interesy – mówi Bury i wskazuje Krzysztofa Hetmana (PSL) jako osobę, która potrafi się zatroszczyć o sprawy naszego regionu.

Parlament Europejski proceduje obecnie rozporządzenia z – zdaniem lidera lubelskich „ludowców” – niekorzystnymi dla Polski zapisami. Chodzi o tzw. pakiet mobilności, który został przyjęty w pierwszym czytaniu. Dotyczy on kwestii delegowania kierowców, ich zasad pracy i odpoczynku oraz inteligentnych tachografów i dostępu do rynku przewoźnika.

Jako przykład takiego niekorzystnego zapisu „jedynka” z lubelskiej listy Koalicji Europejskiej podaje współpracę z zagranicznymi firmami. – Jeżeli ktoś rozwozi towary dla jakiegoś kontrahenta z Niemiec po całej Unii Europejskiej, to w rozporządzeniu jest napisane, że siedzibę swojej firmy powinien mieć w tym kraju, co jego kontrahent. Dla polskich przewoźników ten rynek zostanie ograniczony. Firmy będą bankrutować i zwalniać kierowców – wyjaśnia europoseł z PSL.

e-Wydanie

Komentarze 81

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 11:49
+25
Ten kasztan dopiero się obudził i spadł.gdzie był dotychczas???To jest fircyk i naciagacz!!Jemu zależy i tylko na korycie!!!
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 11:41
+22
Dlaczego 4 lata się obijał, nagle go oświeciło gdzie ludziom wstawić kit.
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 12:38
+21
Teraz Pan sobie przypomniał??????? a co Pan zrobił przez te lata w Brukseli ?????
Avatar
Edi / 20 maja 2019 o 15:27
+19
Ogłaszam plebiscyt! Gdzie wyląduje Ten wybitny specjalista Pan Hetman po tym jak nie dostanie się do parlamentu europejskiego? Ja obstawiam UM Lublin i jakieś specjalnie dla niego utworzone dyrektorskie stanowisko, którego dotąd jeszcze nie było. A jak Wy sądzicie?
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 14:14
+19
Najbardziej smiesza mnie plakaty wyborcze Karpinskiego razem z Zukiem. Ten buc ktory jak wiadomo juz sie wypowiedzial " H*j z ta Polska wschodnią" ma jeszcze na tyle bezczelnosci aby z tego regionu glosowac!!
Avatar
Luka / 20 maja 2019 o 12:19
+18
Przecież wy *** sprzedalyscie w Brukseli polskich kierowców
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 11:44
+18
Tęczowy Krzysztof !!!
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 12:04
+17
Za rządów PO-PSL przepisy zmieniano by utrudnić życie kierowcom. Teraz się obudzili?
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 15:59
+15
Popij wodą, 4 lata na to miałeś! A niemiecki proszek po ile? Bo w Polsce tego drugiego gatunku pewnie nie kupujesz?
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 11:49
+14
POKO ufać nie wolno, każdego dnia mówią coś innego, ostatecznie zaglosują jak każą niemiaszki.
Avatar
juz nie w psl. / 21 maja 2019 o 16:17
+1
Trzeba dodac do tego tematu, zachowanie Kamysza przy obrażaniu koscioła w warszawie bił brawo, no i pojście opod wspólnym hasłem do wyborów z PO,SLD i inni ,gdzie wartości które wytyczały drogę PSL-owi przez tyle lat.
Avatar
ZSL - wyprowadzić sztandar / 21 maja 2019 o 11:22
+4
Rzecznik rządu PO-PSL Paweł Graś przyznał, że „Władysław Kosiniak-Kamysz przeprowadził dwie najgorsze reformy w wolnej Polsce, tj. podniesienie wieku emerytalnego i OFE”
Avatar
po 25 latach Świerzyński odszedł z PSL / 21 maja 2019 o 11:18
+4
Po wejściu PSL do Koalicji Europejskiej, lider gminnych struktur PSL z 25 letnim stażem i lider zespołu Bayer Full napisał, że nie wyobraża sobie głosować na LGBT i lewicę. "Partia której hymnem jest Rota (PSL), idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców?" - powiedział na pożegnanie z PSL pan Świerzyński
Avatar
80 tysiecy ojro rocznie - ale za co ? / 21 maja 2019 o 09:37
+6
O co i dla kogo wy chcecie walczyć w tej Brukseli? - przykład: głosowanie przeciwko dyrektywie PE zakazujacej nieuczciwych praktyk i podwójnych standardy produktów sprzedawanych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na Zachodzie Europy.   Hetman Kalinowski Siekierski - wszyscy z PSL jak zagłsowali ??? nie wstyd wam?
Avatar
sprzedajne gumofilce / 21 maja 2019 o 09:35
+6
Przecież TO WŁASNIE ONI  sprzedali w Brukseli polskich kierowców!!
Avatar
Gość / 21 maja 2019 o 09:21
+2
Nie o prawa polskich kierowców, raczej o to, aby właścicielom firm transportowych nie było gorzej - a to dwie różne sprawy.
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 22:41
+8
W środę na targu znowu plecaki będzie rozdawał? Żenada
Avatar
Sylwek / 20 maja 2019 o 21:46
+7
Teraz zagłosuję na Zjednoczoną Prawicę a nie na Zjednoczoną Targowicę
Avatar
powiedzenie ludowe z zsl-u / 20 maja 2019 o 21:46
+8
miałeś Krzysztof zielony róg, ostał ci się tęczowy sznr
Avatar
Gość / 20 maja 2019 o 19:02
0
oj zapomniałem docinka bucha ,ha .ha
Zobacz wszystkie komentarze 81

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych
Lublin

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych 1 12

Likwidacji ogrodów działkowych przy ul. Bluszczowej obawia się część mieszkańców Ponikwody. Sądzą, że teren może zostać sprzedany deweloperowi, bo obowiązujący plan zagospodarowania przeznacza go pod budowę bloków. Protestujący domagają się zmiany planu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019 0 0

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół 81 19

We wsi Hanna (pow. włodawski) wprowadzono czasową prohibicję. Wszystko przez rekonsekrację miejscowego kościoła.

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami 1 9

Radni Białej Podlaskiej udzielili absolutorium prezydentowi Michałowi Litwiniukowi (PO). Wiele słów krytyki posypało się na raport o stanie miasta.

W środę dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję
galeria

W środę dzień prawdy dla górek czechowskich. Prezydent Lublina ma ogłosić decyzję 38 130

W środę prezydent Lublina ma ogłosić decyzję ważną m.in. dla górek czechowskich. Chodzi o projekt studium przestrzennego, które określi przeznaczenie tego terenu. Jeśli prezydent przekaże dziś projekt radnym, trafi on pod obrady już 27 czerwca. Nieoficjalnie wiadomo, że Ratusz chce umożliwić tutaj budowę blokowisk

Gala Lubelskich Przedszkolaków w Parku Naukowo-Technologicznym [zdjęcia]
galeria

Gala Lubelskich Przedszkolaków w Parku Naukowo-Technologicznym [zdjęcia] 6 0

We wtorek w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie odbyła się Gala Lubelskich Przedszkolaków

Lubelskie: Fotoradary w tych miejscach upolowały najwięcej kierowców. Wkrótce kolejny
lista

Lubelskie: Fotoradary w tych miejscach upolowały najwięcej kierowców. Wkrótce kolejny 17 6

Fotoradary w Starej Dąbi, Kolonii Rudnik i Polichnie „upolowały” w pierwszym kwartale roku najwięcej piratów drogowych – w sumie 5700! Lada dzień rozpocznie pracę urządzenie w Anusinie na drodze krajowej Lublin–Chełm

Atak na zakład kamieniarski w Wąwolnicy. Już wiadomo kto mógł go zdewastować. Są zarzuty
galeria

Atak na zakład kamieniarski w Wąwolnicy. Już wiadomo kto mógł go zdewastować. Są zarzuty 11 12

Były prezes lokalnej wspólnoty gruntowej i kandydat na radnego gminy Wąwolnica z ramienia PSL-u jest podejrzany o sobotni atak koparką na zakład kamieniarski. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Otrzymał policyjny dozór i zakaz zbliżania się do poszkodowanych.

Wynalazek naukowców z Lublina zbiera nagrody. Wkrótce pojawi się na rynku

Wynalazek naukowców z Lublina zbiera nagrody. Wkrótce pojawi się na rynku 78 10

Jest ekologiczny i pozwala zwiększyć plony nawet o 40 proc. Innowacyjny bionawóz opracowany przez naukowców z UMCS obecnie zbiera nagrody, a niedługo pojawi się na rynku.

Zmiany w opłatach w car sharingu. Panek wprowadza subskrypcje

Zmiany w opłatach w car sharingu. Panek wprowadza subskrypcje 6 0

25 czerwca szykuje się mała rewolucja w Panek CarSharing. Firma wprowadzi pakiet zniżek. Będzie dostępny po aktualizacji aplikacji w zakładce „Koszyk Korzyści”.

W środę Czuby świętują. Będą tańce i zabawa

W środę Czuby świętują. Będą tańce i zabawa 1 0

DJ Embe, Czarne Lwy z Przedmieścia i Junior Stres z zespołem D'Roots Brothers – zagrają w środę na Święcie Dzielnicy Czuby Południowe.

Avia Świdnik zmienia trenera. Wojciech Białek nie przedłuży umowy?

Avia Świdnik zmienia trenera. Wojciech Białek nie przedłuży umowy? 0 12

Szykuje się sporo zmian w Avii Świdnik. Z klubem żegna się trener Tomasz Bednaruk. Nie wiadomo także, czy w zespole zostanie najlepszy strzelec Wojciech Białek

Lublin: Co dalej z miejskimi mieszkaniami w tym miejscu? Plan budowy utknął w martwym punkcie

Lublin: Co dalej z miejskimi mieszkaniami w tym miejscu? Plan budowy utknął w martwym punkcie 2 8

W martwym punkcie utknął plan budowy miejskich mieszkań przy ul. Składowej (boczna Łęczyńskiej). Spółka, która miała postawić tutaj dwa bloki nie dostała jeszcze decyzji o przyznaniu pieniędzy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Bez takiego finansowania nie ma szans na szybkie rozpoczęcie inwestycji.

Wege Festiwal w Lublinie
22 czerwca 2019, 0:00

Wege Festiwal w Lublinie 0 0

Już po raz drugi w Lublinie zagości Wege Festiwal, podczas którego można spróbować dań wegańskich i wegetariańskich restauracji z całej Polski. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 22-23 czerwca w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15).

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie ma raka gardła
film

Jeden z najpopularniejszych gitarzystów na świecie ma raka gardła 0 0

Dave Mustaine ma raka gardła. Lider zespołu Megadeth i były gitarzysta Metalliki wydał oświadczenie. - Blisko współpracuję z lekarzami. Opracowaliśmy plan leczenia, który ich zdaniem ma 90% szans na powodzenie - napisał. Wszystkie koncerty zespołu zostały odwołane.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!