Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

wybory2019

18 maja 2019 r.
20:17

Konwencja Konfederacji w Lublinie. Korwin-Mikke: "Unia Europejska wyraźnie umiera. W Polsce prawica się odradza!"

196 50 A A

Janusz Korwin-Mikke, Kaja Godek, czy Robert Winnicki pojawili się na scenie na pl. Litewskim, gdzie w sobotę trwała konwencja partii Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Po drugiej stronie placu kilkanaście osób bębniło i krzyczało "Nacjonalizm! To się leczy!"

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W konwencji wziął udział m.in. Janusz Korwin-Mikke, Kaja Godek, Robert Winnicki oraz kandydaci do Europarlamentu
z okręgu lubelskiego. Zaproszony był także Grzegorz Braun, ale nie dotarł. Połączono się z nim telefonicznie.

Rozpoczęła Kaja Godek, jedna z najbardziej rozpoznawalnych bojowniczek antyaborcyjnych, kandydatka na europosłankę. - Państwo dzisiaj nie chroni życia ludzi. Wystarczy podejrzenie że ktoś jest niepełnosprawny żeby go brutalnie zabić. Pokroić na kawałki i wyrzucić do śmietnika albo dusić przedwczesnym porodem i zostawić na wielogodzinną śmierć. Dzieci w 5 i 6 miesiącu rodzą się bo takie mamy przepisy. Odkłada się je żywe na stolik i one tam umierają. Zgłaszamy takie przypadki, a prokuratura umarza sprawę, bo nie ma podstaw żeby postawić zarzuty mordercom, którzy tego dokonali - mówi Godek,

- Partia która jest uznawawna za konserwatywną nie może się zająć projektem obywatelskim... Ten projekt gnije w sejmowej szufladzie. PiS nie boi się swojego elektoratu. Idziemy to zmienić - dodaje.

Przed scenę na placu Litewskim przyszło ok. 150 osób. Były hasła: "Bóg, honor, ojczyzna", "Wolność i niepodległość" oraz flagi Konfederacji.

Wśród przemawiających był także Janusz Korwin-Mikke. - Unia Europejska w tej chwili wyraźnie już umiera. Zalewają ją rozmaici nachdoźcy z różnych krajów, dzieci się nie rodzą. A w Polsce jeszcze ludzie chcą walczyć, prawica się odradza mimo, że postanowiono, że jej już nigdy nie będzie - mówi Korwin-Mikke.

Po drugiej stronie placu zebrała się grupa kilkunastu osób z bębnami i banerami, m.in. "Uczelnie wolne od faszyzmu", "Moją ojczyzną jest człowieczeństwo". Wystąpienie Korwin-Mikkego przerywały okrzyki "Nacjonalizm - to się leczy!". - Akurat to nie do mnie, bo ja nie jestem nacjonalistą. Także nie pójdę się leczyć, przepraszam bardzo - odpowiedział.

- Chcemy pokazać swój sprzeciw wobec homofobicznych, antyeuropejskich, nacjonalistycznych postulatów komitetu, który ma tu konwencję wyborczą. Na szczęście frekwencja nie jest zbyt wysoka - mówi Jakub Karpiński. - Z niepokojem obserwujemy to, że ta partia notuje coraz lepsze wyniki w sondażach. Mamy nadzieję, że ta passa się skończy - dodaje.

e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obywatel gorszego sortu / 18 maja 2019 o 20:53
+8
po co Korwin został europosłem ?
 Tak samo nie wiem po co pani co coś tam coś potrafi też się tam pcha. To w końcu jej kolega z partii piSS nazwywa ,,wyimaginowaną wspólnotą''  a jej koleżanka flagę ,,unijną szmatą''.
Avatar
Gość / 18 maja 2019 o 20:55
+7
Lepszy Korwin niż Mucha.
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 19:03
+4
jedyna partia ,co zrobiła coś przeciw 447 i jawnym wrogom Polski , chamanom z usa i israela,już za to macie mój głos ,ale Kaja coś ostatnio chyba przypakowała? ona jedyna mi tu nie pasuje ,nie lubie nawiedzonych
Avatar
czarnowidz / 19 maja 2019 o 12:53
+4
Prawica w Polsce nie byla u wladzy od mniej wiecej Przewrotu majowego i nic nie wskazuje na to zeby ta wladze objela. Sa ku temu dwa zasadnicze powody: nieprzemijajacy sentyment do Pilsudskiego oraz socjalistyczna mentalnosc przecietnego Polaka, ktory wierzy w socjalistyczne brednie o "rownosci" czy "sprawiedliwosci spolecznej" oraz daje sie przekupic takimi tandetnymi swiecidelkami jak 500+ itp.; nie ma tez nic przeciw zlodziejstwu i traktuje je jako forme zaradnosci zyciowej. Postsolidarnosciowcy tez sa skazeni nie tylko "komunizmem" ale tez socjalizmem Solidarenosci (byl to zwiazek zawodowy, ktory chcial wiecej socjalizmu w socjalizmie a pozniej objal wladze jako "prawicowcy").
Prawica w Polsce nie byla u wladzy od mniej wiecej Przewrotu majowego i nic nie wskazuje na to zeby ta wladze objela. Sa ku temu dwa zasadnicze powody: nieprzemijajacy sentyment do Pilsudskiego oraz socjalistyczna mentalnosc przecietnego Polaka, ktory wierzy w socjalistyczne brednie o "rownosci" czy "sprawiedliwosci spolecznej" oraz daje sie przekupic takimi tandetnymi swiecidelkami jak 500+ itp.; nie ma tez nic przeciw zlodziejstwu i traktuje je jako forme zaradnosci zyciowej. Postsolidarnosciowcy tez sa skazeni nie tylk... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 12:46
+4
Od kiedy 6 osób ( lewacy) to kilkanaście osób ?!? Dziennik Wschodni wstyd ! oj wstyd!
Avatar
narodowy / 19 maja 2019 o 12:22
+4
"Uczelnie wolne od faszyzmu" - zacznijmy od tego, ze ci maloletni lewaccy imbecyle nie znaja definicji i nie rozrozniaja takich pojec jak: faszyzm, nazizm, rasizm. Zastanawia mnie, ze zawsze maja czas i pieniadze na zaklocanie jakichkolwiek prawicowych zebran czy konferencji a robia to bardzo halasliwie i czesto wyjatkowo wulgarnie. Co od odradzajacej sie prawicy to jestem bardzo sceptyczny co do slow JKM; PiS i jego przydupasy to socjalisci a uwazaja sie za prawice; wielu tz. "prawicowcow" do tej pory kultywuje mit socjalisty i bandyty Pilsudskiego (swego czasu nawet sprofanowano nazwe Endecja i zalozono pod ta nazwa jakas pilsudczykowska agitke); sa tez takie rodzynki jak "prawicowcy", ktorych "prawicowosc" ma polegac jedynie na nienawisci do Rosji (odsylam ich do pism i przemowien Dmowskiego), czyli politycy PiS ale tez tacy jak byly bramakarz w Grafitti Kowalski (nazywa siebie narodowcem ale to zwykly prostak i choragiewka na wietrze), ktory na upierdliwego bramkarza w klubie moze i sie nadawal ale do polityki brak mu inteligencji i charakteru; dla tekiej "prawicy" kaza antyukrainska czy prorosyjska wypowiedz swiadczy o tym, ze ktos jest pacholkiem Rosji i Putina, obcym agentem, ruskim trolem itp. Konfederacja jest zbyt podzielona jest tam pelno ludzi, ktorzy jedynie pragna wladzy i stolkow a to nie wrozy dobrze prawicy i narodowcom.
"Uczelnie wolne od faszyzmu" - zacznijmy od tego, ze ci maloletni lewaccy imbecyle nie znaja definicji i nie rozrozniaja takich pojec jak: faszyzm, nazizm, rasizm. Zastanawia mnie, ze zawsze maja czas i pieniadze na zaklocanie jakichkolwiek prawicowych zebran czy konferencji a robia to bardzo halasliwie i czesto wyjatkowo wulgarnie. Co od odradzajacej sie prawicy to jestem bardzo sceptyczny co do slow JKM; PiS i jego przydupasy to socjalisci a uwazaja sie za prawice; wielu tz. "prawicowcow" do tej pory kultywuje mit socja... rozwiń
Avatar
książę Adam Jerzy Czartoryski / 19 maja 2019 o 12:03
+4
W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie” – niekoronowany król Polski, książę Adam Jerzy Czartoryski
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 11:15
+4
Polityczny plankton i folklor
Avatar
AB / 18 maja 2019 o 23:25
+4
Znamy w Polsce jedną Konfederacja jak Konfederacja Targowicka ....
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 12:37
+3
lewackie gówna jak minusują hehe
Avatar
hmm / 20 maja 2019 o 11:38
0
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. To jest środowisko kryminogenne. Na plakatach pani Skrzydlewska jest z prezydent Łodzi Zdanowską, która jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu.Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka
 Ale Polacy wolą być sterowani medialnie i chcą się czuć modnie, tak europejsko.. lubią jak im się wmawia, że Polska to biedny kraj i trzeba pracować aż do śmierci, lubią wierzyć, że nie ma na nic kasy w budżecie, że nie można w nic stategicznie przyszłościowego inwestować co da owoce za kilka pokoleń (mierzeja, cpk). Tak nam mówią, że wszyscy tylko nie PiS, tak nakazuje moda, nauka, autorytety europejskie, więc nie chcemy PiS-u!
 Ale Polacy wolą być sterowani medialnie i chcą się czuć modnie, tak europejsko.. lubią jak im się wmawia, że Polska to biedny kraj i trzeba pracować aż do śmierci, lubią wierzyć, że nie ma na nic kasy w budżecie, że nie można w nic stategicznie przyszłościowego inwestować co da owoce za kilka pokoleń (mierzeja, cpk). Tak nam mówią, że wszyscy tylko nie PiS, tak nakazuje moda, nauka, autorytety europejskie, więc nie chcemy PiS-u! rozwiń
Avatar
Adam z Lublina / 20 maja 2019 o 11:25
-3
Od dziś głosuję na Zjednoczoną Prawicę a nie na Zjednoczoną Targowicę. Myliłem się przez wiele lat. Przepraszam.
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 23:41
+1
Co do interwencji policji zastanawiam się czy jedna drugiej chłopaka odbiła czy dziewczynę?
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 21:08
-6
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. To jest środowisko kryminogenne. Na plakatach pani Skrzydlewska jest z prezydent Łodzi Zdanowską, która jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu.Tak wyglądały ich rządy że mieliśmy najdroższe stadiony i autostrady w europie. Na dodatek ta "opozycja" chce sparaliżować państwo wzniecając niepokoje np strajki nauczycieli lub wykorzystując do tego osoby niepełnosprawne. Pamietacie jak za rządów SLD i PO było dwu cyfrowe bezrobocie? Chcecie aby to wróciło? Mało tego członkowie koalicji europejskiej popierają ACTA 2. Na ludzi od Korwina też radzę uważać bo są prorosyjscy. Tu mówią że są za wolnym rynkiem, a z kolei popierają Putina, który z kolei popiera Maduro skrajnego komuniste z Wenezueli. Dziwna mieszanka
Dla mnie PiS jest póki co jedyną odpowiednią opcją która powinna sprawować realną władze. Ma osiągnięcie w gospodarce nie zamiata afer pod dywan o czym świadczy afera z misiewiczem czyli potrafią rozliczać swoich. Walczy o reparacje dla naszego kraju za zniszczenia w czasie II wojny światowej. W przeciewieństwie do PO,PSL,SLD. Teraz przecież wychodzi na jaw jak za PO przyzwalano na wyłudzanie VAT. To jest środowisko kryminogenne. Na plakatach pani Skrzydlewska jest z prezydent Łodzi Zdanowską, która jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu.Tak... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 19:03
+4
jedyna partia ,co zrobiła coś przeciw 447 i jawnym wrogom Polski , chamanom z usa i israela,już za to macie mój głos ,ale Kaja coś ostatnio chyba przypakowała? ona jedyna mi tu nie pasuje ,nie lubie nawiedzonych
Avatar
Santi / 19 maja 2019 o 15:49
-7
Wszystko się zgadza oprócz tego że Ziuk Piłsudski był agentem austriackiego H - Stelle. Dlatego np w Poznaniu i Wielkopolsce pomniki Ziuka i ul. są rzadkie bo ta go dobrze poznali szczególnie że Wielkopolska miała być w Reichu, w przeciwieństwie do lubelskiego zadupia gdzie większość ma go za bohatera.
Avatar
narodowy / 19 maja 2019 o 13:02
-7
Do CWP: powtarzam: Pilsudski byl mordeca, bandyta i prawdopodobnie obcym (niemieckim) agentem; rozpetal pieklo na Wschodzie a pozniej w czasie bitwy warszawskiej byl gotowy do ucieczki z kochanka do Szwajcarii (zrzekl sie funkcji marszalka ale Witos jej niestety nie przyjal), prawdziwych autorow zwyciestwa nad bolszewikami osadzil po zamachu stanu w wiezieniach (gen. Rozwadowski) lub kazal zamordowa. Cos masz do dodania socjalistyczny naiwniaku?
Avatar
CWP / 19 maja 2019 o 12:55
+2
To wróć do szkoły i się dokształć miernoto z zerową wiedzą historyczną
Avatar
czarnowidz / 19 maja 2019 o 12:53
+4
Prawica w Polsce nie byla u wladzy od mniej wiecej Przewrotu majowego i nic nie wskazuje na to zeby ta wladze objela. Sa ku temu dwa zasadnicze powody: nieprzemijajacy sentyment do Pilsudskiego oraz socjalistyczna mentalnosc przecietnego Polaka, ktory wierzy w socjalistyczne brednie o "rownosci" czy "sprawiedliwosci spolecznej" oraz daje sie przekupic takimi tandetnymi swiecidelkami jak 500+ itp.; nie ma tez nic przeciw zlodziejstwu i traktuje je jako forme zaradnosci zyciowej. Postsolidarnosciowcy tez sa skazeni nie tylko "komunizmem" ale tez socjalizmem Solidarenosci (byl to zwiazek zawodowy, ktory chcial wiecej socjalizmu w socjalizmie a pozniej objal wladze jako "prawicowcy").
Prawica w Polsce nie byla u wladzy od mniej wiecej Przewrotu majowego i nic nie wskazuje na to zeby ta wladze objela. Sa ku temu dwa zasadnicze powody: nieprzemijajacy sentyment do Pilsudskiego oraz socjalistyczna mentalnosc przecietnego Polaka, ktory wierzy w socjalistyczne brednie o "rownosci" czy "sprawiedliwosci spolecznej" oraz daje sie przekupic takimi tandetnymi swiecidelkami jak 500+ itp.; nie ma tez nic przeciw zlodziejstwu i traktuje je jako forme zaradnosci zyciowej. Postsolidarnosciowcy tez sa skazeni nie tylk... rozwiń
Avatar
Gość / 19 maja 2019 o 12:46
+4
Od kiedy 6 osób ( lewacy) to kilkanaście osób ?!? Dziennik Wschodni wstyd ! oj wstyd!