Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

wybory2019

29 kwietnia 2019 r.
13:32

Żmijan: Pieniądze na budowę A2 z puli CEF - "Łącząc Europę"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 27 A A
(fot. E.Burda)

Budowa autostrady A2 do granicy państwa to priorytet rozwoju naszego regionu – uważa poseł Stanisław Żmijan (PO), kandydat Koalicji Obywatelskiej do Europarlamentu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Poseł z Międzyrzeca Podlaskiego ma pomysł, jak sięgnąć po środki na budowę autostrady. – Nie mamy gwarancji, że w następnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej przyznane zostaną nam tak duże środki jak dotychczas. Ale jest instrument finansowy nazywający się CEF – "Łącząc Europę"– mówi Żmijan. – O przyznaniu tych środków decyduje Komisja Europejska, Rada Europy oraz Parlament Europejski. To są duże kwoty, często wykorzystywane – zaznacza poseł. Jego zdaniem z tej puli mógłby być sfinansowany odcinek A2 z Siedlec do granicy państwa.

Przypomnijmy, że trwają prace nad koncepcją programową odcinka z Białej Podlaskiej do granicy państwa. Efekty mają być znane do końca tego roku. – Zanim znaleźliśmy się w tym miejscu, musieliśmy pokonać długą drogę. Ale nie mamy gwarancji że do 2023 roku, jak zapewniał m.in. senator Grzegorz Bierecki pojedziemy autostradą do Białej. Mamy ambicje aby stało się do 2025 roku.

Prace przygotowawcze trwają długo– podkreśla kandydat do Europarlamentu. – Chcę wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe i wystartować do Parlamentu Europejskiego, żeby właśnie znaleźć środki na ten odcinek. A z kwot krajowych powinniśmy skupić się na realizacji dróg szybkiego ruchu, których mamy do wykonania jeszcze ponad 5 tys. kilometrów– tłumaczy Żmijan.

Z kolei Bogusław Broniewicz przewodniczący rady miasta z Białej Samorządowej, przypomina o początkach starań o budowę autostrady A2. – W 2014 roku podjęliśmy obywatelską inicjatywę zmierzającą do tego aby budowa tego szlaku komunikacyjnego została wpisana do rządowego programu dróg krajowych i autostrad. Akcja zakończyła się sukcesem, bo w 2015 roku ukazał się program i autostrada została wpisana – przypomina Broniewicz. – W 2017 roku jako mieszkańcy miasta i powiatu byliśmy zaskoczeni, bo dowiedzieliśmy się o dziwo, że inicjatywa została podjęta po raz drugi i wpisana do rządowego programu. Byliśmy zdziwieni jak można coś wpisać dwukrotnie do tego samego programu – zauważa przewodniczący rady. Przypomnijmy że w 2017 roku, rząd PiS przyjął aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023. Ogłoszono wówczas, że znalazły się dodatkowe pieniądze na autostradę A2 z Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej. Ówczesny prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk (PiS) podkreślał że to m.in. dzięki zabiegom senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Obecnie w realizacji są dwa odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy, od węzła "Lubelska" do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, o łącznej długości 14,8 kilometrów Z kolei, autostrada A2 pomiędzy Białą Podlaską a Terespolem to odcinek o długości 32 kilometrów. Będzie przebiegać na północ od obecnej drogi krajowej nr 2. Droga będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. 

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monika / 29 kwietnia 2019 o 17:28
+18
Broniewicz mówił, że miasto trzeba odpartyjnić , to co on w takim razie robi z Litwiniukiem i Żmijanem? Myślę ,że ten kłamca i dyletant polityczny, nie mający żadnego poparcia wśród bialczan , zdaje sobie sprawę , że nadaje się jedynie do sadzenia krokusow . A za te perfidne kłamstwa , wystawimy mu laurkę. Kiedy darmowa komunikacja miejska o której gardłowałeś przed wyborami mości Broniewicz ?
Avatar
Barnaba / 29 kwietnia 2019 o 17:21
+18
A Broniewicz to nie przypadkiem ten co w wyborach prezydenckich dostał ledwie 10 procent ? To nie ten który mówił, że nie poprze w wyborach Lutwiniuka? To nie ten który jednak okłamał mieszkańców i poparł Colgatea , ale miał to już zrobić bez zadnego stołka ? To nie ten który po raz drugi złamał słowo i w końcu jednak ten stołek przyjął ? Dziękuję ale ten pan to może sobie na meblach kantować i to najlepiej w swojej rodzinie ,ale nie Nas , bialczan .
Avatar
Leszek / 29 kwietnia 2019 o 16:49
+18
Żenada panowie! Każdy pierwszy żeby przypisywać sobie zasługi, tymczasem żaden z nich nie miał najmniejszego wpływu na decyzje dotyczące tej inwestycji. "Akcja zakończyła się sukcesem"....hahaha, śmiech na sali ale z perspektywy żaby studnia jest oceanem.
Avatar
Obserwator. / 29 kwietnia 2019 o 16:45
+15
Taki makaron POKO to u siebie w partii możecie nawijać na uszy zebrali się trzej muszkieterzy Boguś,Goguś i Żmijoguś wy to możecie obiecywać i zrobić pod siebie
Avatar
Fidel / 29 kwietnia 2019 o 17:13
+14
Broniewicz darł się wniebogłosy , że ulica Warszawska jest za wąska. Nawet organizował tam medialne jasełka. Jak prezydentem został Litwiniuk , który współrzadził miastem cztery lata, ulica nie została przebudowana a Bronek już nie protestuje. Stanowisko przewodniczącego rady miasta dane na tacy Bodowi , nie sprawiło bynajmniej cudu w kwestii poszerzenia ale mordeczkę skutecznie zamknęło . 
Avatar
Renia / 29 kwietnia 2019 o 15:58
+13
Broniewicz zapomniał jak krytykował Żmijana?
Avatar
Romek / 29 kwietnia 2019 o 16:32
+12
No raczej to Via Carpatia, ale ten orzeszek tego nie może ogłosić bo by poparł rządzących:-) PO jak zwykle - na złość mamie odmrożę sobie uszy....
Avatar
Wrona / 29 kwietnia 2019 o 15:34
+12
Zwykły buc i tyle. Teraz wypełz gad z PO bagna.
Avatar
Gość / 29 kwietnia 2019 o 15:02
+11
Obudził się kręt z PO/PSL jaki teraz aktywny jak rządzi PIS, gdzie byłeś przez 8 lat? wiem czekałeś na ochłapy.
Avatar
ar2r / 29 kwietnia 2019 o 22:25
+10
Przecież według PO autostrada do granicy jest niepotrzebna.
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 06:47
0
Oj, bo powiat przeniosą do Międzyrzeca i nie będzie koalicji LB+LBI, może jakieś LMI. ;-)
Avatar
Janek / 4 maja 2019 o 18:18
0
Ma mój głos!!!
 Przez lata jak jego opcja rządziła nie ściągnął kasy na A2. Łudzisz się,że teraz to zrobi? Jeżeli mu się uda to zmienię o nim zdanie. Nawiasem, Międzyrzec Podlaski będzie miał 3-cią obwodnicę, my w Białej nie możemy doczekać się południowej...
Avatar
Lepszy sort !!! XD / 2 maja 2019 o 19:02
+1
Wysylajcie drodzy bialczanie pieniądze dalej do Torunia !!! Zmijan nic nam nie pomoże !!! Tadeusz naszym wybawca !!! Dalej ogladajmy jedynke !!! Dalej bądźmy durniami do manipulowania przez jedyneczke !!! Głosujmy na naszych Pisowskich braci i siostry startujących do Parlamentu Europejskiego !!!pomóżmy im w ucieczce z Polski !!! Niech nie odpowiadają za swoje błędy!!!pomóżmy im uciec z kraju drodzy bialczanie !!! Głosujmy na naszych oszukancow !!! Pamiętajcie jesteśmy lepszym sortem !!! Haha najlepsza propaganda Pisowska :-D
Avatar
Ja lepszy sort / 2 maja 2019 o 17:45
-4
eniądze na budowę A2 z puli CEF - "Łącząc Europę" Podziel się Zdjęcie autora Ewelina Burda (fot. E.Burda) Budowa autostrady A2 do granicy państwa to priorytet rozwoju naszego regionu – uważa poseł Stanisław Żmijan (PO), kandydat Koalicji Obywatelskiej do Europarlamentu. e-Wydanie Poseł z Międzyrzeca Podlaskiego ma pomysł, jak sięgnąć po środki na budowę autostrady. – Nie mamy gwarancji, że w następnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej przyznane zostaną nam tak duże środki jak dotychczas. Ale jest instrument finansowy nazywający się CEF – "Łącząc Europę"– mówi Żmijan. – O przyznaniu tych środków decyduje Komisja Europejska, Rada Europy oraz Parlament Europejski. To są duże kwoty, często wykorzystywane – zaznacza poseł. Jego zdaniem z tej puli mógłby być sfinansowany odcinek A2 z Siedlec do granicy państwa. Przypomnijmy, że trwają prace nad koncepcją programową odcinka z Białej Podlaskiej do granicy państwa. Efekty mają być znane do końca tego roku. – Zanim znaleźliśmy się w tym miejscu, musieliśmy pokonać długą drogę. Ale nie mamy gwarancji że do 2023 roku, jak zapewniał m.in. senator Grzegorz Bierecki pojedziemy autostradą do Białej. Mamy ambicje aby stało się do 2025 roku. Prace przygotowawcze trwają długo– podkreśla kandydat do Europarlamentu. – Chcę wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe i wystartować do Parlamentu Europejskiego, żeby właśnie znaleźć środki na ten odcinek. A z kwot krajowych powinniśmy skupić się na realizacji dróg szybkiego ruchu, których mamy do wykonania jeszcze ponad 5 tys. kilometrów– tłumaczy Żmijan. Z kolei Bogusław Broniewicz przewodniczący rady miasta z Białej Samorządowej, przypomina o początkach starań o budowę autostrady A2. – W 2014 roku podjęliśmy obywatelską inicjatywę zmierzającą do tego aby budowa tego szlaku komunikacyjnego została wpisana do rządowego programu dróg krajowych i autostrad. Akcja zakończyła się sukcesem, bo w 2015 roku ukazał się program i autostrada została wpisana – przypomina Broniewicz. – W 2017 roku jako mieszkańcy miasta i powiatu byliśmy zaskoczeni, bo dowiedzieliśmy się o dziwo, że inicjatywa została podjęta po raz drugi i wpisana do rządowego programu. Byliśmy zdziwieni jak można coś wpisać dwukrotnie do tego samego programu – zauważa przewodniczący rady. Przypomnijmy że w 2017 roku, rząd PiS przyjął aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023. Ogłoszono wówczas, że znalazły się dodatkowe pieniądze na autostradę A2 z Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej. Ówczesny prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk (PiS) podkreślał że to m.in. dzięki zabiegom senatora Grzegorza Biereckiego (PiS). Obecnie w realizacji są dwa odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy, od węzła "Lubelska" do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, o łącznej długości 14,8 kilometrów Z kolei, autostrada A2 pomiędzy Białą Podlaską a Terespolem to odcinek o długości 32 kilometrów. Będzie przebiegać na północ od obecnej drogi krajowej nr 2. Droga będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Czytaj więcej o: polityka Stanisław Żmijan wybory 2019 Komentarze 23 · Avatar Gość 53 minuty temu 0 Żmijan to najwiekszy faryzeusz z PO.W czasie gdy premierem był Tusk,to Żmijan go przekonywał ,że nie ma potrzeby wydawać tak dużych pieniędzy na autostradę do granicy.Wystarczy ekspresówka.Taką wersję przyjęto,bo Żmijan wówczas pełnił funkcje przewodniczącego infrastruktury.Co sie stało ,że ten faryzeusz zmienił raptem front??? Pewnie ma okazję poużywać sobie na nowych kombinując jakąś wersję.Apeluje do wyborców ,czas skończyć z tym opasłym cwaniakiem,bo jemu tylko chodzi o koryto! Avatar Gość dzisiaj o 08:12 0 Panowie radni, najpierw SIDORSKA ok. !!!!!!! Także Warszawska, odcinek Zawąska - Orlen.Jak chodzić lub jechać rowerem ?Przystanki przecież tam są, pobocza brak. Avatar Gość dzisiaj o 07:49 0 Lata lecą a rękawów ostrzegających przed hulającym wiatrem na DK2 w dalszym ciągu brak. Avatar Lepszy sort wczoraj o 17:13 +1 Wysylajcie drodzy bialczanie pieniądze dalej do Torunia !!! Zmijan nic nam nie pomoże !!! Tadeusz naszym wybawca !!! Dalej ogladajmy jedynke !!! Dalej bądźmy durniami do manipulowania przez jedyneczke !!! Głosujmy na naszych Pisowskich braci i siostry startujących do Parlamentu Europejskiego !!!pomóżmy im w ucieczce z Polski !!! Niech nie odpowiadają za swoje błędy!!!pomóżmy im uciec z kraju drodzy bialczanie !!! Głosujmy na naszych oszukancow !!! Pamiętajcie jesteśmy lepszym sortem !!! Haha
eniądze na budowę A2 z puli CEF - "Łącząc Europę" Podziel się Zdjęcie autora Ewelina Burda (fot. E.Burda) Budowa autostrady A2 do granicy państwa to priorytet rozwoju naszego regionu – uważa poseł Stanisław Żmijan (PO), kandydat Koalicji Obywatelskiej do Europarlamentu. e-Wydanie Poseł z Międzyrzeca Podlaskiego ma pomysł, jak sięgnąć po środki na budowę autostrady. – Nie mamy gwarancji, że w następnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej przyznane zostaną nam tak duże środki jak dotychczas. Ale jest instrument finansowy na... rozwiń
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 16:50
-1
Żmijan to najwiekszy faryzeusz z PO.W czasie gdy premierem był Tusk,to Żmijan go przekonywał ,że nie ma potrzeby wydawać tak dużych pieniędzy na autostradę do granicy.Wystarczy ekspresówka.Taką wersję przyjęto,bo Żmijan wówczas pełnił funkcje przewodniczącego infrastruktury.Co sie stało ,że ten faryzeusz zmienił raptem front??? Pewnie ma okazję poużywać sobie na nowych kombinując jakąś wersję.Apeluje do wyborców ,czas skończyć z tym opasłym cwaniakiem,bo jemu tylko chodzi o koryto!
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 08:12
+2
Panowie radni, najpierw SIDORSKA ok. !!!!!!!
 Także Warszawska, odcinek Zawąska - Orlen.Jak chodzić lub jechać rowerem ?Przystanki przecież tam są, pobocza brak.
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 07:49
+2
Lata lecą a rękawów ostrzegających przed hulającym wiatrem na DK2 w dalszym ciągu brak.
Avatar
Lepszy sort / 1 maja 2019 o 17:13
0
Wysylajcie drodzy bialczanie pieniądze dalej do Torunia !!! Zmijan nic nam nie pomoże !!! Tadeusz naszym wybawca !!! Dalej ogladajmy jedynke !!! Dalej bądźmy durniami do manipulowania przez jedyneczke !!! Głosujmy na naszych Pisowskich braci i siostry startujących do Parlamentu Europejskiego !!!pomóżmy im w ucieczce z Polski !!! Niech nie odpowiadają za swoje błędy!!!pomóżmy im uciec z kraju drodzy bialczanie !!! Głosujmy na naszych oszukancow !!! Pamiętajcie jesteśmy lepszym sortem !!! Haha
Avatar
Hector / 1 maja 2019 o 11:25
+2
HiPOkryzja posła Żmijana przkracza wszelkie granice. To ja przypomnę, że jego platfusy kiedy rządzili przez lat osiem, nie zaprojektowali nawet A2 na wszchód od Warszawy, ponieważ POliczyli (ciekawe jak to zrobili?), ze w ciagu doby, nie przejeżdża przez DK2 1700 samochodów. No ale po kłamcach prawdy się nie spodziewam, a wtedy Żmijan jakoś nie protestował, teraz za to fruwa jakiś PObudzony, nie dziwota, zbliżają się przecie wybory. Nie wierzę platfusom jak psom, chociaż nie - nawet wierzę, tylką tę wiarę muszę obrócić o 180 stopni w stosunku co platfusy głoszą wszem i wobec.
HiPOkryzja posła Żmijana przkracza wszelkie granice. To ja przypomnę, że jego platfusy kiedy rządzili przez lat osiem, nie zaprojektowali nawet A2 na wszchód od Warszawy, ponieważ POliczyli (ciekawe jak to zrobili?), ze w ciagu doby, nie przejeżdża przez DK2 1700 samochodów. No ale po kłamcach prawdy się nie spodziewam, a wtedy Żmijan jakoś nie protestował, teraz za to fruwa jakiś PObudzony, nie dziwota, zbliżają się przecie wybory. Nie wierzę platfusom jak psom, chociaż nie - nawet wierzę, tylką tę wiarę muszę obrócić o 180 stopni w stosunk... rozwiń
Avatar
jeden z wielu / 30 kwietnia 2019 o 23:45
0
Z pomysłów pana posła było zwężenie pasa jezdni aby spowolnić kierujących przykład 19 bez poboczy utwardzonych , autostrada nie jest potrzebna tak jak drogi i ulice lokalne Sidorska ,Jana Pawła II Warszawska dojazd z K-2 na lotnisko Ps pomyślcie o stworzeniu strefy przeładunkowej dla kontenerów na bialskim lotnisku to będzie tańsze i da miejsca pracy