Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2019

13 października 2019 r.
9:14

Wybory parlamentarne: Duże kolejki przy lokalach wyborczych. O 21.00 koniec głosowania [relacja, zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora pat toma pab dudi
8 23 A A
Kolejka do lokalu przy al. Spółdzielczości Pracy
Kolejka do lokalu przy al. Spółdzielczości Pracy (fot. Maciej Kaczanowski)

Od 7.00 na terenie całego kraju odbywa się głosowanie. W wyborach wybieramy 460 posłów i 100 senatorów. Potrwa ono do 21.00, wtedy również kończy się cisza wyborcza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

21:00

Wybory 2019 - wyniki wyborów do Sejmu i Senatu. Kto wygrał wybory parlamentarne? PiS: 43,6 proc.

20:45

W Lublinie w lokalu przy ul. Relaksowej w kolejce jeszcze ponad 150 osób - relacjonuje Anna Gmiterek-Zabłocka, reporterka radia TOK FM. - O godz. 21 członek Komisji stanie na końcu kolejki, co ma umożliwić wszystkim stojącym zagłosowanie. Zajmie to jeszcze pewnie około godziny.

 

20:26

Czechów, ul. Harnasie. Kolejka przed lokalem

(fot. KW)

19:50

Kolejka przed komisją przy ul. Koralowej

19:30

Taka kolejka jest przed komisją w przedszkolu przy ul. Onyksowej w Lublinie:

(fot. Dominik Smaga)

19:19

Na godz. 17 frekwencja w województwie lubelskim wyniosła 44,65 proc. Gminy w których była największa frekwencja to: Godziszów (59,10 proc.), Chrzanów (54,75 proc.) i Konopnica (51,11 proc.).

Czytaj więcej: Frekwencja we wszystkich gminach woj. lubelskiego

18:48

Jak poinformowała PKW, w całym kraju zanotowano 51 incydentów wyborczych, a cztery z nich zakwalifikowano jako przestępstwa. W miejscowości Kozy w woj. śląskim sprawca malował na budynku komisji wyborczej hasła noszące znamiona agitacji.

W Warszawie i Giżycku odnotowano przypadki wyniesienia kart wyborczych z lokalu. W Toruniu podobną próbę podjął jeden z wyborców, ale gdy mu to uniemożliwiono, podarł kartę i w tej postaci wrzucił ją do urny. Członkowie PKW nie informowali o zdarzeniach z terenu woj. lubelskiego.

18.40

PKW podało frekwencję z godziny 17. W skali kraju było to 45,94 proc. To więcej o 6,97 proc. niż w wyborach parlamentarnych cztery lata temu.

Czytaj więcej: Wybory parlamentarne: Frekwencja w Polsce 45,94 proc.

18.24

Przed niektórymi lokalami wyborczymi ustawiają się bardzo duże kolejki chętnych do głosowania. Tak było około godz. 17 przed lokalem przy ul. Relaksowej w Lublinie:

(fot. Alarm 24)

18:03

O godz. 18.30 Państwowa Komisja Wyborcza zaprezentuje najnowsze dane na temat frekwencji z godziny 17. Konferencję będzie można oglądać tutaj:

17:24

Duży ruch w komisji przy ul. Mickiewicza w Lublinie. Po karty do głosowania trzeba stać w kolejce 15-20 minut. Idących na głosowanie wita przed lokalem wyborczym baner jednego z kandydatów. Po drugiej stronie ul. Mickiewicza, między Kunickiego a Czerniejówką, ktoś zniszczył czarnym sprayem wszystkie banery jednego z komitetów.

17:13

Pojawiają się kolejne sygnały dotyczące banerów jednego z kandydatów, rozwieszonych tuż przed wejściami do wielu lokali wyborczych w Lublinie. Nasz Czytelnik informuje o takiej sytuacji przed Obwodową Komisją Wyborczą nr 159 przy ul. Nałkowskich.

– Członkowie komisji, którzy w tym czasie wyszli obejrzeć baner, po moim pytanie stwierdzili, iż nie jest to zgodne z prawem – pisze pan Jacek.

Co najmniej dziesięć podobnych zgłoszeń wpłynęło do Miejskiej Komisji Wyborczej.

– Wskazywano nam dokładne lokalizacje. Staraliśmy się wszędzie wysłać Straż Miejską w celu weryfikacji i wykonania dokumentacji. Według przepisów takie materiały nie mogą znajdować się na terenie nieruchomości, w których mieszczą się lokale wyborcze. We wskazanych przypadkach są one rozmieszczone przed tym terenem, więc członkowie komisji nie mogą ich usuwać. Do wyjaśnienia pozostaje kwestia tego, czy sztab kandydata miał zgodę na ich umieszczenie w tych miejscach. Według mojej wiedzy, takich pozwoleń mogło nie być – mówi Łukasz Mazur, pełnomocnik prezydenta ds. wyborów. I dodaje, że jeśli te przypuszczenia się potwierdzą, sprawa zostanie przekazana policji. – Niezależnie od tego w tej sytuacji Zarząd Dróg i Mostów może prowadzić swoje postępowanie w celu naliczenia ewentualnych kosztów i kar – podsumowuje Mazur.

16:37

W Krakowie Para Prezydencka zagłosowała w wyborach parlamentarnych.

(fot. Kancelaria Prezydenta RP)

16:33

Posłanka Joanna Mucha głosowała z synem:

(fot. FB / Joanna Mucha)

15:58

Miejscy radni Tomasz Pitucha i Michał Krawczyk również już po głosowaniu.

Radny Rady Miasta Lublin Michał Krawczyk już po głosowaniu (fot. Michał Krawczyk / Facebook)
Radny Rady Miasta Lublin Tomasz Pitucha również zagłosował (fot. Tomasz Pitucha / Facebook)

15:08

Na godz. 12 frekwencja w województwie lubelskim wyniosła 18,38 proc. Gminy w których była największa frekwencja to: Godziszów (27,58 proc.), Wilkołaz (25,24 proc.) i Rossosz (23,85 proc.).

Sprawdź frekwencję we wszystkich gminach woj. lubelskiego: Wybory parlamentarne: Frekwencja w gminach woj. lubelskiego. Gdzie głosowało najwięcej osób?

14.55 

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk i radna rady miasta Marta Wcisło również już zagłosowali

(fot. facebook/marta wcisło)

14.38

Kolejka chętnych do oddania głosu w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 7 przy ul. Popiełuszki w Lublinie sięga drzwi wejściowych do budynku.

– Przed chwilą ludzie stali na dworze – mówi jedna z głosujących.

– Piękny widok. W takich kolejkach warto stać – dodaje inna z czekających kobiet.

Kolejka chętnych do oddania głosu w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 7 przy ul. Popiełuszki w Lublinie sięga drzwi wejściowych do budynku. (fot. Tomasz Maciuszczak)

14.25

PKW podało frekwencje wyborów do godz. 12. Zagłosowało 18,14% Polaków

Największa frekwencja w woj. lubelskim jest w powiecie janowskim (20,45 proc.), zaś najmniejsza w powiecie chełmskim (15,63 proc.).

14.18

Policjanci sprawdzili sygnał Fundacji Wolności dotyczący baneru jednego z kandydatów na znaku drogowym przy al. Długosza. Ich zdaniem nie doszło do wykroczenia. - Rzeczywiście, baner jest powieszony w tym miejscu, ale nie zasłania samego znaku. Znajduje się metr poniżej. Ustalamy natomiast, czy został zamontowany przed nastaniem ciszy wyborczej, czy w jej trakcie - mówi Anna Kamola z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

14.02

W Lublinie do południa na wybory poszło 19,77 proc. uprawnionych osób.

13.45

Państwowa Komisja Wyborcza odnotowała od godz. 6 do godz. 10 rano 30 incydentów w związku z naruszeniem ciszy wyborczej – poinformował Arkadiusz Despot-Mładanowicz, członek PKW.

Despot-Mładanowicz przekazał także, że 16 wykroczeń dotyczyło usuwania lub uszkadzania ogłoszeń wyborczych.

Odnotowano także dwa przypadki stawienia się członków komisji po spożyciu alkoholu. Jeden z takich przypadków był w Lublinie w okręgu nr 121, gdzie do komisji wyborczej stawił się członek komisji pod wpływem alkoholu.

PKW: 30 incydentów związanych z naruszeniem ciszy wyborczej do godz. 10:00

Wideo: TVN24 / x-news

13.15

Głosowanie w komisajch nr 124 i 122 przy al. Spółdzielczości Pracy:

12.30

Jak informuje nas biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, dziś rano policja otrzymała zgłoszenie o busie oklejonym materiałami wyborczymi, zaparkowanym obok jednego z lokali wyborczych w gminie Biała Podlaska. Policjanci ustalili, że samochód został tam ustawiony jeszcze przed rozpoczęciem ciszy wyborczej. Auto został stamtąd zabrane.

12.09

Krzysztof Jakubowski, Fundacja Wolności: Od wczoraj docierały do nas sygnały, że jeden z kandydatów powiesił swoje banery tuż przy wejściach do lokali wyborczych. Z przesłanych zdjęć oraz z oględzin wykonanych przez osoby z naszej fundacji wynika, że faktycznie te banery wiszą tuż przy lokalach, najczęściej na barierkach przy ulicy. Przy czym wiemy, że ZDiM od kilku lat nie wyraża zgody na wieszanie na nich materiałów wyborczych. Dokumentujemy te miejsca celem zgłsozenia zawiadomień do ZDiM. Ponadto przy al. Długosza baner wisiał na znaku drogowym, co zgłosiliśmy policji.

11.45

Swój głos oddał poseł Sylwester Tułajew

(fot. twitter/Sylwester Tułajew)
Duża kolejka do urn w lokalu przy ul. Radzyńskiej (fot. Agnieszka Kasperska)

Mieszkańcy Białej Podlaskiej już stoją w kolejce

Mieszkańcy Lublina głosują również w lokalu na ul. Zakopiańskiej (fot. Paweł Buczkowski)

Komisje Wyborcze przy ul. Onyksowej, w Centrum Kultury, przy ul. Ogrodowej, Wieniawskiej oraz przy ul. Lipowej

10.09

Przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz podczas konferencji prasowej podaje przykłady incydentów wyborczych. Wczoraj i minionej nocy odnotowano 64 przypadki złamania ciszy wyborczej. Najwięcej w Białymstoku - 15 i Szczecinie - 10. Dotyczyły one usuwania i niszczenia ogłoszeń wyborczych.

9.46

– Na ten moment cisza i spokój – mówi dyrektor delegatury KBW w Lublinie Daniel Drzazga.

9.27

Już o godz. 10.00 rozpocznie się pierwsza konferencja prasowa PKW. Będzie dotyczyła rozpoczęcia i przebiegu wyborów.

9.15

W całej Polsce uprawnionych do głosowania jest 30 111 281 wyborców. Spośród 5112 kandydatów wybierzemy 460 nowych posłów na Sejm, a także 100 nowych senatorów w jednomandatowych okręgach wyborczych.

7.00

Rozpoczęły się wybory parlamentarne. Lokale wyborcze zostały otwarte o godz. 7. Cisza wyborcza będzie trwać do 21.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SUWEREN / 13 października 2019 r. o 15:51
+9
URZEDNIK Z WYROKIEM NSA I KANDYDATKA PLATFORMY NA ZDJECIU - T0 JAWNA AGITACJA WYBORCZA
Avatar
xxx / 13 października 2019 r. o 13:58
+7
Przed lokalem wyborczym Zimowa 5 (adm. Kolejarz) piękny baner kandydata przy samiutkich schodkach prowadzących do budynku. Biedny, taki samotny tam sobie wisi, nie ma nikogo do towarzystwa...
Avatar
Gość / 13 października 2019 r. o 11:38
+7
Czy ktoś wie w jakiej odległości od lokalu wyborczego mogą wisieć banery promujące kandydatów? Byłam przed chwilą głosować i na drzewie przed lokalem wyborczym wisiał taki baner. Lokal mieści się w bursie szkolnej.
Avatar
miki / 13 października 2019 r. o 14:44
+5
lokal komisji w Chełmie przy Włodawskiej to jakaś jednoosobowa klitka - kiedyś w PRD było godnie i z powagą a teraz ?
Avatar
filuś / 13 października 2019 r. o 10:31
+5
Zaraz wybieram się do Monachium na głosowanie ;) Przynajmniej nie mam tak daleko do lokalu (bo tylko pół godziny jazdy autostradą) jak ten gość z Syberii... jechać 33 godziny?! Pełny szacunek. Terza głupio jest nie pojechać i zagłosować ;) Trzeba ruszyć te swoje przysłowiowe 4 litery :p
Avatar
Szym / 13 października 2019 r. o 19:18
+4
Na Relaksowej w komisji wyborczej numer 100 przydało by się więcej osób w komisji , jest bardzo długa kolejka. Kto nie głosował to niech się pospieszy, żeby zdążył oddać głos.
Avatar
Ja / 13 października 2019 r. o 12:56
+4
Jak siedzisz w monachium to siedz i nie decyduj za tych , którzy żyją w Polsce.
Avatar
Gość / 13 października 2019 r. o 19:13
+3
Jest i misterra mucha a syn nie mogl jej podpowiedziec ze nie ma 3 ligi w hokeja
Avatar
zniesmaczony / 13 października 2019 r. o 18:20
+3
Dwoje z kandydatów tu przedstawionych na zdjęciuach powinni się wstydzić ale oni wstydu za grosz nie mają. Mało brakuje by się ze swoimi banerami do kościołów władowali albo do ich przedsionków przytnajmniej. Zwłaszcza ta bani, wyjątkowo bezczelna pd tym względem. 
Avatar
Japolan / 13 października 2019 r. o 20:46
+2
Czy ktoś wie w jakiej odległości od lokalu wyborczego mogą wisieć banery promujące kandydatów?  Byłam przed chwilą głosować i na drzewie przed lokalem wyborczym wisiał taki baner.  Lokal mieści się w bursie szkolnej.
Reklama wyborcza w budynkach (zwłaszcza publicznych) z lokalami wyborczymi jest zakazana. Niestety, części kandydatów i sztabów brakuje wyczucia - np. blisko Szkoły Podstawowej nr 30 pojawiły się reklamy człowieka, których może czekać na to, by go ktoś zaprosił do swej rodziny.
Avatar
mixia / 13 października 2019 r. o 21:42
0
Polska D jak zwykle na PiS Dlaczego na PiS głosują głównie ludzie prości z wykształceniem podstawowym lub niepełnym podstawowym? No ale nie wszyscy bo Rydzyk ma zawodowe. Odpowiedz nasuwa się sama - prostemu ludowi można gadać co się chce bo i tak tego nie sprawdza. PiS owi są potrzebni jedynie do zagłosowania i do szczekania bo im bardziej tępy element , tym więcej ujada.
Avatar
Japolan / 13 października 2019 r. o 20:46
+2
Czy ktoś wie w jakiej odległości od lokalu wyborczego mogą wisieć banery promujące kandydatów?  Byłam przed chwilą głosować i na drzewie przed lokalem wyborczym wisiał taki baner.  Lokal mieści się w bursie szkolnej.
Reklama wyborcza w budynkach (zwłaszcza publicznych) z lokalami wyborczymi jest zakazana. Niestety, części kandydatów i sztabów brakuje wyczucia - np. blisko Szkoły Podstawowej nr 30 pojawiły się reklamy człowieka, których może czekać na to, by go ktoś zaprosił do swej rodziny.
Avatar
Japolan / 13 października 2019 r. o 20:42
0
URZEDNIK Z WYROKIEM NSA I KANDYDATKA PLATFORMY NA ZDJECIU - T0 JAWNA AGITACJA WYBORCZA
Można by pomyśleć, że to promocja zespołu "Stare Dobre Małżeństwo".
Avatar
Gość / 13 października 2019 r. o 20:17
+2
widzicie marta w. ma paszport...
Avatar
filuś / 13 października 2019 r. o 20:16
-2
W Monachium kolejka była na 2,5 godziny dla osób spoza Monachium. Ci co mieszkali w Monachium mieli drugi lokal i tam o dziwo nikt nie czekał. Jak opuszczałem lokal przed 17:00 kolejka była jeszcze dłuższa. Gdyby podjechał tam jakiś catering to by się obłowił. Szczerze nie rozumiem tak kiepskiej organizacji. Wystarczyło postawić biletomat i każdy wiedziałby, że za 2 godzinki może wrócić z miasta. Tak ciężko ruszyć głową? Ja pierwszy raz tak głosuję zagranicą. Poprzednio wystarczyło wysłać swój głos pocztą. Zaskoczyła mnie lista na posłów w formie... książeczki. A w tv ciągle chwalono się, że wszystko udało się upchać na jednej stronie. Organizacja głosowania zagranicą to istna porażka. Widząc obrazek matki z dzieckiem przed lokalem wyborczym zagranicą, która twierdzi że wszystko przebiegło szybko i sprawnie?! Owszem jej tak, reszta czekała w kilkugodzinnej kolejce, bo byli bez dziecka, są sprawni i nie byli w ciąży. Rownież osoby z zaświadczeniem pisemnym do głosowania mieli lżej. Powtórze. Organizacja wyborów poza granicami panstwa to istna porażka. Tak samo było przed rokiem i... brak wniosków?! Może rejestracja godziny przybycia na głosowanie, tj. w przychodniach? Ludzie mają dostęp do internetu! Nie wiem, kto w Komisji Wyborczej ma interes, by zniechęcić Polaków do głosowania zagranicą? Czy przy kolejnych wyborach też będzie taki syf? W kolejce stały starsze osoby i dzieci. I nikt nie pomyślał o wystawieniu ławek. Słońce dziś też pięknie przypiekało. O wodzie do picia nikt nie pomyślał. Wspaniała organizacja. Tylko pogratulować. Dobrze, że ludzie wytrwali inie dali się zniechęcić ;)
W Monachium kolejka była na 2,5 godziny dla osób spoza Monachium. Ci co mieszkali w Monachium mieli drugi lokal i tam o dziwo nikt nie czekał. Jak opuszczałem lokal przed 17:00 kolejka była jeszcze dłuższa. Gdyby podjechał tam jakiś catering to by się obłowił. Szczerze nie rozumiem tak kiepskiej organizacji. Wystarczyło postawić biletomat i każdy wiedziałby, że za 2 godzinki może wrócić z miasta. Tak ciężko ruszyć głową? Ja pierwszy raz tak głosuję zagranicą. Poprzednio wystarczyło wysłać swój głos pocztą. Zaskoczyła mnie lista na posłów w f... rozwiń
Avatar
swidniczanin / 13 października 2019 r. o 19:36
+2
W Świdniku na Wyszyńskiego przed lokalem wyborczym stoi oklejony samochód jednego z kandydatów....
Avatar
Szym / 13 października 2019 r. o 19:18
+4
Na Relaksowej w komisji wyborczej numer 100 przydało by się więcej osób w komisji , jest bardzo długa kolejka. Kto nie głosował to niech się pospieszy, żeby zdążył oddać głos.
Avatar
Gość / 13 października 2019 r. o 19:13
+3
Jest i misterra mucha a syn nie mogl jej podpowiedziec ze nie ma 3 ligi w hokeja
Avatar
zniesmaczony / 13 października 2019 r. o 18:20
+3
Dwoje z kandydatów tu przedstawionych na zdjęciuach powinni się wstydzić ale oni wstydu za grosz nie mają. Mało brakuje by się ze swoimi banerami do kościołów władowali albo do ich przedsionków przytnajmniej. Zwłaszcza ta bani, wyjątkowo bezczelna pd tym względem. 
Avatar
Gość / 13 października 2019 r. o 17:38
-2
Dlaczego lewactwo tak załosnie kwiczy?
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji
galeria

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji

Ponad 66 tys. zł udało się uzbierać dzięki trwającym przez ostatnie dwa tygodnie licytacjom w ramach „Walentynek dla Ninki”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) niespełna dwuletniej Niny Słupskiej z Lublina, która potrzebuje „najdroższego leku świata”. To wciąż kropla w morzu potrzeb, bo do zebrania zostało jeszcze niespełna 7 mln zł.

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?
galeria

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?

Arena Lublin ponownie może być miejscem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski. O takiej szansie poinformował wczoraj prezydent miasta Krzysztof Żuk. Powołał się przy tym na rozmowę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku
Zdjęcia
galeria

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku

W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert „Chwała Bohaterom!".

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Była lubelska radna PiS mimo prawomocnego rozstrzygnięcia sądu nie zamierza przepraszać za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD”. Anna Jaśkowska złożyła wniosek o kasację wyroku. Jej pełnomocnik ocenia, że publikacja przeprosin może kosztować aż 8 mln zł.

Słony koszt spacerów po parku Ludowym w Lublinie
galeria

Słony koszt spacerów po parku Ludowym w Lublinie

Na 74 tys. zł oszacowane zostały przez Ratusz koszty naprawy nowej fontanny w parku Ludowym. Mowa o wodotrysku urządzonym w miejscu amfiteatru, gdzie zamiast sceny jest niecka z dyszami w postaci srebrzystych kul.

Kraśnik. Tankowali i nie chcieli płacić. Audi było przygotowane do takiej akcji

Kraśnik. Tankowali i nie chcieli płacić. Audi było przygotowane do takiej akcji

Tablica rejestracyjna była zasłonięta. Nie było też naklejki na przedniej szybie. To miało zapewnić bezkarność dwóm mężczyznom.

Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

We wtorek rozpocznie się kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi, pieczy zastępczej oraz placówek wsparcia dziennego. Rejestracja potrwa do środy (3 marca). Szczepienia są dobrowolne.

Domy w miejscu pól

Domy w miejscu pól

Dziś upubliczniony miał być projekt nowego planu zagospodarowania dzielnicy Szerokie. Na terenach przeznaczonych dotąd pod produkcję rolną wyznaczone mają być nowe strefy pod zabudowę.

Michał Żewłakow prowadził pod wpływem alkoholu. Dyrektor sportowy Motoru Lublin oskarżony

Michał Żewłakow prowadził pod wpływem alkoholu. Dyrektor sportowy Motoru Lublin oskarżony

Nowe wieści w sprawie dyrektora sportowego Motoru Lublin Michała Żewłakowa. Chodzi o sytuację z grudnia 2020 roku, kiedy były kapitan reprezentacji Polski został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. W ostatnich dniach lutego prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

W Puławach pamiętają o Niezłomnych. Kwiaty i znicze przy krzyżu
Dużo zdjęć
galeria

W Puławach pamiętają o Niezłomnych. Kwiaty i znicze przy krzyżu

Minęło dziesięć lat od ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W poniedziałek w Puławach odprawiono mszę w ich intencji. Puławianie tradycyjnie spotkali się przed krzyżem przy ul. Centralnej, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Ogień buchał pod niebo. Spłonął warsztat samochodowy w Turce
zdjęcia

Ogień buchał pod niebo. Spłonął warsztat samochodowy w Turce

Już w momencie, kiedy na miejsce dotarły pierwsze wozy strażackie, płonęło całe wnętrze i dach.

Senator z Lublina z koronawirusem

Senator z Lublina z koronawirusem

Jacek Bury, senator ruchu Hołowni ma koronawirusa.

Radni Białej Podlaskiej zdecydowali: Jeśli cyrk, to bez zwierząt

Radni Białej Podlaskiej zdecydowali: Jeśli cyrk, to bez zwierząt

Jeśli przedstawienia cyrkowe, to bez zwierząt. Takie nowe prawo uchwaliła właśnie rada Białej Podlaskiej. Ale zakaz dotyczy tylko terenów miejskich. – Czy uchwała ma uzasadnienie, skoro 90 proc. przedstawień cyrkowych odbywa się na prywatnych działkach? – zastanawia się radny Bartłomiej Kuczer.

Nie żyje Urszula Radek. Jedna z legend „S” w Świdniku

Nie żyje Urszula Radek. Jedna z legend „S” w Świdniku

W lipcu 1980 r., podczas protestu w WSK Świdnik, została członkiem Komitetu Strajkowego. Urszula Radek odeszła w wieku 87 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.