Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wypadki

8 sierpnia 2019 r.
20:29

Kolejna śmierć na tej ulicy, ten sam scenariusz. Jak powstrzymać czarną serię?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
26 56 A A

62-letni kierowca zginął w nocy ze środy na czwartek na feralnym zakręcie ul. Nadbystrzyckiej koło skrzyżowania z Romantyczną. Jego rozpędzona skoda wypadła z drogi i rozbiła się o słup. To kolejna taka tragedia na tej jezdni. Czy uda się powstrzymać czarną serię?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło po godz. 1.30 w nocy. Kierowca skody rapid poruszał się od strony ul. Zana w kierunku ul. Jana Pawła II. Na wysokości zjazdu w os. Skarpa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup trakcji trolejbusowej. Zakleszczonego we wraku mężczyznę musieli oswobodzić strażacy. Długa reanimacja okazała się bezskuteczna. 62-latek zmarł.

To nie pierwszy śmiertelny wypadek na tym samym odcinku ul. Nadbystrzyckiej, a konkretnie na tej samej jezdni. Tylko w zeszłym roku życie straciły tutaj trzy osoby. Przebieg wypadków był za każdym razem podobny: kierowca jadący od strony ul. Zana wypada z zakrętu i rozbija się o słup.

Mieli stawiać fotoradar

Już w czerwcu władze miasta zaproponowały ustawienie przed zakrętem fotoradaru. Jego użytkownikiem miałaby być Inspekcja Transportu Drogowego, a samorząd był gotów sfinansować urządzenie lub przekazać leżący bezczynnie fotoradar, którego jeszcze kilka lat temu używała Straż Miejska.

– 18 czerwca prezydent zwrócił się do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego z prośbą o montaż stacjonarnego urządzenia rejestrującego prędkość chwilową pojazdu na ulicy Nadbystrzyckiej – potwierdza Karol Kieliszek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. – Ponadto Urząd Miasta zapewnił, że jest w posiadaniu urządzenia, którego wcześniej używała Straż Miejska i że podległe jednostki są gotowe do opracowania niezbędnej dokumentacji związanej z budową przyłącza i projektem organizacji ruchu.

W odpowiedzi na ten apel inspekcja poprosiła władze Lublina o informacje na temat zagrożeń na wspomnianym odcinku Nadbystrzyckiej. – 6 sierpnia wysłaliśmy zestawienie wypadków za lata 2016, 2017 i 2018 – dodaje Kieliszek. Niecałe dwa dni po wysłaniu pisma doszło tu do kolejnej tragedii.

Ograniczeń nadal nie ma

Do dziś nie została spełniona czerwcowa zapowiedź ograniczenia do 40 km/h dozwolonej prędkości na tym odcinku ul. Nadbystrzyckiej. Wolniejszą jazdę miałoby tu wymusić również wykonanie na jezdni specjalnych, wypukłych pasów, które trzęsą pojazdem. Takie oznakowanie miało się pojawić w pobliżu trzech przejść dla pieszych. Dodatkowo planowano montaż słupków z łańcuchami i barierek mających choć trochę ochronić pieszych idących chodnikiem bezpośrednio przyległym do jezdni prowadzącej do centrum.

Na razie nie ma ani ograniczeń, ani pasów, ani barierek. Wszystko pozostaje na papierze. – Projekt zmian w organizacji ruchu został opracowany i przekazany do Zarządu Dróg i Mostów – informuje Kieliszek. Kiedy projekt doczeka się realizacji? – Rozważymy to po wakacjach.

e-Wydanie

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 21:49
+37
w mieście jest 50 i jak by tyle jechał to by zyl
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 21:41
+34
A może by tak zaczęli jeździć jak należy a nie zap....ć??!!! Pewnie ilość wypadków by spadła niemal do zera.
Avatar
Jo! / 8 sierpnia 2019 o 20:40
+31
Dwa tygodnie kontroli policyjnej, o różnych porach doby. 10 mandatów i się zwijają. Potem powtarzać raz na dwa tygodnie. Problem rozwiązany. Nie trzeba projektów, pozwoleń i pism. Można załatwić od ręki. Wystarczy jeden znak i jeden patrol dziennie. Rozwiązanie autorskie przekazuję gratis.
Avatar
Top / 8 sierpnia 2019 o 20:42
+26
Wolniej. Żadna filozofia.
Avatar
setka / 9 sierpnia 2019 o 07:49
+24
W mieście można jechać 50, więc przy tej prędkości się nie ginie.
Avatar
. / 8 sierpnia 2019 o 22:10
+24
"Kolejna śmierć na tej ulicy, ten sam scenariusz. Jak powstrzymać czarną serię?" Jak? Ano po prostu: skupić się na jeździe (a nie np. na sr.jphonie) i nie za.ierdalać jak debil. Proste? Proste!
Avatar
Cogito / 8 sierpnia 2019 o 20:41
+24
Jestem za fotoradarem. Chropowate pasy też byłyby OK. Ale ograniczenie do 40 km/h nie jest potrzebne. Wystarczy, że wyegzekwują obowiązujące 50 km/h.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 20:36
+24
Jeździć przepisowo ?
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2019 o 20:34
+24
Z jaką prędkością jechał ten kierowca?
Avatar
tadaaam / 8 sierpnia 2019 o 20:57
+21
A po co powstrzymywać...? Wariaty się same eliminują więc po co psuć...? Normalna naturalna selekcja i siła napędowa ewolucji!!! Postawicie fotoradar, to tu zwolni a gdzie indziej zabije niewinnych. Mówię poważnie! Jedynie postawić betonowe zapory żeby przypadkowy pieszy jakąś częścią nie oberwał...
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 23:18
+7
Po co ograniczenie do 40 skoro wolno tam jechać 50 i wszystko na temat.Sprawnym samochodem na suchej nawierzchni pokonuje się ten zakręt setką bez problemu .Ile jeżdżą wpadajacy na słupy nie wiem. Chyba za szybko.
Avatar
Ja / 10 sierpnia 2019 o 18:53
+5
Gumowe krawężniki , szykany , progi zwalniające, fotoradary czy światła nic nie zmienią. Trzeba myśleć za kierownicą.
Avatar
tbg / 10 sierpnia 2019 o 07:37
0
mistrz na starym ruplu i co gorsze "skodziarz",kontra słup!,1:0 dla słupa !! mistrz nauczył się jeździć po słupach! Teraz umie! Już nie zniszczy żadnego innego słupa i to jest dobra wiadomość! zrobiło się bezpieczniej!!
Aleś głupi. Gdybyś czytał poprzedni artykuł to byś wiedział, że gość jechał  skoda rapid , ile lat może mieć takie auto? Oczywiście skąd może to wiedzieć kretyn używający jedynie "ctrl+c i ctrl+v"?
Ja Skodą Rapid jeździłem 20 lat temu, a już wtedy miała w granicach piętnastaka. Wiedzialem, że ktoś "przypomni" tą generację rapida (z lat 80tych). Jednak ta ze zderzenia z latarnią w żaden sposób nie wygląda na tamtą wersję....
 
  rozwiń
Avatar
Racjonalnie nie boli / 9 sierpnia 2019 o 18:00
+2
Potrzebna barierka energo chłonna najlepiej wykonana z lin stalowych zakotwiczonych na całej długości łuku.. To dość prymitywne i skuteczne rozwiązanie nie uchroni przed wypadkiem ale przed śmiercią uczestnika owszem.
Avatar
Zezem na wprost / 9 sierpnia 2019 o 16:55
+11
Pokonywałem ten zakręt może ze dwieście razy i w słoneczny dzień i deszczowy i dniem i nocą iiiiiii żyję. Sprzęt jest dla ludzi którzy myślą - natomiast idioci po prostu się zabijają . Tak było i jest z tymi którzy chcą przechytrzyć prawa fizyki. Z jaką prędkością jechał ????? 50 km/h
Avatar
Zenek z Abramówka / 9 sierpnia 2019 o 15:04
-1
Sygnalizacja świetlna na każdym przejściu i skrzyżowaniu!!!! Tylko to uratuje Lublin przed zagładą!!!!!
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 14:02
+10
Lepiej zróbcie poprawnie i czytelnie oznaczenia zjazdów i wjazdów na obwodnicę lublina ! Wjazd na obwodnicę od strony Elizówki i oznaczenie na tablicy zaraz przy wjeździe , w prawo S12 Chełm , S17 Zamość , S12 Radom, S17 Warszawa !!! Za tablicą wjazd i nagle rozdzielenie na Dwa Nie Oznaczone !!! Ciężko wstawić tabliczki w prawo Chełm i Zamość ! Prosto i potem w prawo na pętle Radom i Warszawa ??? To samo z drugiej strony , dojazd do Elizówki od strony Biała Podlaska , zjazd w prawo Radom i Warszawa , mijasz zjazd zaczynają się barierki po prawej stronie i za nimi widzisz tabliczkę w Prawo Chełm, i Zamość !!! Wtedy jest już za Późno !!!! Ktoś od dróg w Lublinie nad tym panuje czy Dyrekcja Nie Ogarnia ???
Lepiej zróbcie poprawnie i czytelnie oznaczenia zjazdów i wjazdów na obwodnicę lublina ! Wjazd na obwodnicę od strony Elizówki i oznaczenie na tablicy zaraz przy wjeździe , w prawo S12 Chełm , S17 Zamość , S12 Radom, S17 Warszawa !!! Za tablicą wjazd i nagle rozdzielenie na Dwa Nie Oznaczone !!! Ciężko wstawić tabliczki w prawo Chełm i Zamość ! Prosto i potem w prawo na pętle Radom i Warszawa ??? To samo z drugiej strony , dojazd do Elizówki od strony Biała Podlaska , zjazd w prawo Radom i Warszawa , mijasz zjazd zaczynają się barierki po pr... rozwiń
Avatar
Janek / 9 sierpnia 2019 o 13:44
+11
Wczoraj rano al. Jana Pawła jechała drogówka i wszyscy grzecznie jechali. Powiem wam, że ta podróż trwała bardzo długo i była nudna. A spróbujcie przejechać przez miasto 50km/h to was strąbią itp. itd. Na tej drodze nie potrzeba kolejnych ograniczeń tylko trzeba ludzi nauczyć, żeby nie zap...li ile fabryka dała. Chyba tylko odcinkowy pomiar prędkości albo liczne kontrole prędkości są w stanie to wyegzekwować, bo fotoradar działa tylko na małym odcinku i robią się niebezpieczne sytuacje. Ludzie przed fotoradarem ostro hamują a za nim dalej gniotą ile wlezie.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 12:18
+2
Na tym łuku, przy wilgotnej nawierzchni i niestety ZA DUŻEJ prędkości wystarczy nogę z gazu zdjąć i można wpaść w poślizg. Auto na początku zjazdu jest "wyrzucane w powietrze" i realny nacisk na koła (a zatem i przyczepność) jest dużo mniejsza. Można mieć ABS, ASR itp. ale one działają na pojazd jadący a nie "lecący". FIZYKA.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 11:32
+8
Sorry, ale gdyby jechał wg znaków.... A nawet według tego co widzi przed sobą.... To by się tak nie skończyło ..
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 0:1. Zmarnowali trzy "patelnie"

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 0:1. Zmarnowali trzy "patelnie" 0 0

Mecz walki można było w niedzielę obejrzeć w Hrubieszowie. Tamtejsza Unia uległa Kryształowi Werbkowice 0:1.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 sierpnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 sierpnia 2019 r. 0 0

Lublinianka – Łada Biłgoraj 0:1. Falstartu ciąg dalszy

Lublinianka – Łada Biłgoraj 0:1. Falstartu ciąg dalszy 0 0

Trzeci mecz z rzędu bez strzelonej bramki, a co za tym idzie bez zwycięstwa. Lublinianka niespodziewanie w niedzielę przegrała u siebie z Ładą Biłgoraj 0:1.

Tomasovia - Granit Bychawa 2:1. Przeciętny, ale bramkowy debiut

Tomasovia - Granit Bychawa 2:1. Przeciętny, ale bramkowy debiut 0 0

Tomasovia pokonała w niedzielę Granit Bychawa 2:1. Jednego z goli dla gospodarzy zdobył Wesley Cain – Kanadyjczyk i najnowszy nabytek niebiesko-białych

Lekarze z woj. lubelskiego wystawiają najwięcej elektronicznych recept

Lekarze z woj. lubelskiego wystawiają najwięcej elektronicznych recept 0 1

Blisko 2,5 miliony elektronicznych recept wystawili od początku roku lekarze w całej Polsce. W województwie lubelskim było ich blisko 560 tysięcy.

Spektakle, warsztaty, spotkania. Startuje nowy sezon w Teatrze Andersena
26 sierpnia 2019, 0:00

Spektakle, warsztaty, spotkania. Startuje nowy sezon w Teatrze Andersena 0 0

Przedstawienia dla dzieci w różnym wieku, premiery, spotkania z artystami i warsztaty tematyczne - to wszystko czeka na gości Teatru Andersena w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się już we wrześniu.

Szeryf na drodze ukarze cię srodze. Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość”
Alarm 24

Szeryf na drodze ukarze cię srodze. Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość” 13 17

Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość”. Na drogach zaroiło się od samozwańczych „szeryfów”

AZS UMCS Lublin zdominował mistrzostwa Polski w Radomiu!

AZS UMCS Lublin zdominował mistrzostwa Polski w Radomiu! 0 0

Mistrzostwa Polski w Radomiu dla akademików. Klub z Lublina wygrał klasyfikację medalową z dorobkiem ośmiu krążków, w tym aż pięciu złotych

Świdniczanka – Avia 8:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Świdniczanka – Avia 8:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 6

Świdniczanka Świdnik Mały rozgromiła kolejnego rywala. Tym razem w meczu derbowym rozbiła rezerwy Avii Świdnik aż 8:0

Tęcza Bełżyce – MKS Ryki 2:1. Piękny sen beniaminka

Tęcza Bełżyce – MKS Ryki 2:1. Piękny sen beniaminka 0 1

Beniaminek z Bełżyc zaliczył fantastyczny start i po trzech kolejkach ma komplet punktów. W sobotę wygrał z MKS Ryki, choć kończył mecz w dziewiątkę

Pogoń – Igros 3:3. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń – Igros 3:3. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Wielkie emocje w meczu beniaminków z Krasnobrodu i Łaszczówki. Losy meczu zmieniały się jak w kalejdoskopie i gdy wydawało się że po wygraną sięgną miejscowi goście w ostatnich sekundach doprowadzili do remisu

Lublin: W tym miejscu dochodziło do śmiertelnych wypadków. Jest nowa organizacja ruchu, miasto liczy na fotoradar

Lublin: W tym miejscu dochodziło do śmiertelnych wypadków. Jest nowa organizacja ruchu, miasto liczy na fotoradar 17 10

Na najbardziej niebezpiecznym odcinku ul. Nadbystrzyckiej wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Na obu jezdniach pojawiło się oznakowanie mające skłonić kierowców do wolniejszej jazdy. Wprowadzono też ograniczenie prędkości. Zbyt szybka jazda jest tu główną przyczyną śmiertelnych wypadków.

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu 34 11

Tyle podpisów zebrał społeczny komitet „Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”. To przeciwnicy inwestycji Veolii Wschód, która chce rozbudować ciepłownię. W poniedziałek na sesji też będzie mowa o terenie przy ul. Hrubieszowskiej. Chodzi o zmiany, które uniemożliwią tu utylizację odpadów komunalnych.