Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 lutego 2011 r.
15:46
Edytuj ten wpis

Aby przetrwać, szkoła w Turkowicach musi zaciskać pasa

0 12 A A
W Liceum Ekonomiczno-Administracyjnym kształci się obecnie w czterech klasach 96 uczniów. W szkole p
W Liceum Ekonomiczno-Administracyjnym kształci się obecnie w czterech klasach 96 uczniów. W szkole p

Trzeba szukać oszczędności. Do końca kwietnia dyrekcja Zespołu Szkół im. Juliusz Poniatowskiego w Turkowicach musi wykazać się planem naprawczym. To jedyna szansa, by uratować placówkę przed likwidacją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pod koniec stycznia radni powiatu hrubieszowskiego podjęli uchwałę intencyjną o zamiarze likwidacji szkoły. – To jest najdroższa szkoła w powiecie – mówi starosta hrubieszowski Józef Kuropatwa.

Podkreśla, że w ub. roku na jej utrzymanie wydano ponad 1,4 mln złotych, a subwencja oświatowa wyniosła tylko ok. 600 tys. złotych. – Resztę trzeba było dołożyć z budżetu powiatu – wskazuje Kuropatwa i dodaje, że zarząd i radnych trapi również poziom nauczania, który miał się ostatnio obniżyć.
Szkoła dostała trzy miesiące na przygotowanie planu naprawczego. – To ma zmobilizować wszystkich do podjęcia konkretnych działań w celu szukania oszczędności – mówi starosta.

Jeżeli dyrekcja wykaże oszczędności, które zaakceptują radni i zarząd powiatu, szkoła nie będzie zamykana. Jeżeli to się nie uda, uczniowie zostaną przeniesieni do Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie.
W ostatni piątek odbyło się zebranie w tej sprawie. – Uchwała o zamiarze likwidacji szkoły jest decyzją intencyjną, ale już wiadomo, że potrzeba poświęcić dużo czasu w celu odkręcenia tej informacji – powiedział Stanisław Lis, dyrektor szkoły.

Rodzice chcą bronić szkoły. – Co musimy zrobić, aby przekonać władze powiatu, by nie likwidowały szkoły? – pytała Zdzisława Łukasiuk. – Trzeba robić wszystko, aby skrócić czas na przygotowanie planu naprawczego z 3 do 2 miesięcy, bo w przeciwnym razie zostanie mało czasu na przeprowadzenie rekrutacji do klas pierwszych – dodała.

Dyrektor zamierza zaprosić radnych do Turkowic, by na miejscu zapoznać ich z przygotowanym planem naprawczym. Do tej pory ogrzewająca szkołę kotłownia pracowała na olej opałowy. – Chcemy wstawić do szkoły bezobsługowy piec opalany na pelet, z możliwością pracy na eko-groszek, przez co wyłączy się długą, bo 300-metrową linię przesyłową, na której są duże straty ciepła – mówi Lis.

Z tego samego pieca ogrzewana byłaby sala gimnastyczna, ale specjalnymi nagrzewnicami i to od poniedziałku do środy, bo w tych dniach odbywałyby się zajęcia wychowania fizycznego (w pozostałe dni tygodnia sala nie musiałaby być ogrzewana). Szkoła chciałaby otrzymać dofinansowanie do inwestycji z Banku Ochrony Środowiska.

Przeniesiono już kuchnię i stołówkę z internatu do szkoły. – Przez to wyłączy się ok. 500 mkw. ogrzewania – mówi dyrektor.

Od poniedziałku w szkole wydawane są posiłki. – To wszystko ma zmniejszyć koszty utrzymania szkoły o połowę – mówi dyrektor Lis, który wierzy, że szkoła dalej będzie funkcjonować.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
:) / 14 maja 2012 o 12:17
0
witam! Też uczęszczałam do tej szkoły i bardzo miło ja wspominam, i nie ma co tu wypisywać głupot bo to jest po prostu śmieszne!!!
Avatar
Pan.... / 27 lutego 2011 o 23:17
0
Witam wszystkich serdecznie
Wszyscy tutaj mowicie tylko o tym ze szkoła w turkowicach zostaje zamknieta ale to juz jest nie uniknione . Mamy ten niz demograficzny i juz nic na to nie poradzimy. Oczywiscie doskonale rozumiem pracownikow szkol, bo tak naprawde te szkoly to sa jedyne placowki ktore daja prace w turk.. a wiadomo ze nawet i w innych miejscowociach w dzisiejszych czasach nie latwo o prace. Wiec moim zdaniem trzeba stworzyc jakies nowe miejsca pracy a mianowcie turkowice maja bardzo dobre walory turystyczne, wiem ze jest planowany zalew w turkowicach to juz by w pewnym stopniu przyciagnelo ludzi na wypoczynek a wiec moze pujsc w tym kierunku i zrobic osrodek rekreacyjno turystyczny ktory by napewno dal wielu ludziom prace i nie pozwolic oddac czy sprzedac za symboliczne pieniadze kolejnego majatku POLSKIEGO Ablowi gdyz on napewno nieda ludziom pracy........
Pozdrawiam
Witam wszystkich serdecznie
Wszyscy tutaj mowicie tylko o tym ze szkoła w turkowicach zostaje zamknieta ale to juz jest nie uniknione . Mamy ten niz demograficzny i juz nic na to nie poradzimy. Oczywiscie doskonale rozumiem pracownikow szkol, bo tak naprawde te szkoly to sa jedyne placowki ktore daja prace w turk.. a wiadomo ze nawet i w innych miejscowociach w dzisiejszych czasach nie latwo o prace. Wiec moim zdaniem trzeba stworzyc jakies nowe miejsca pracy a mianowcie turkowice maja bardzo dobre walory turystyczne, wiem ze jest plan... rozwiń
Avatar
Anita / 25 lutego 2011 o 20:46
0
We wszystkich szkołach jest mała zdawalność matury. Popatrzcie z jakim poziomem uczniowie już wychodzą z podstawówki - marnym.Przechodzą do gimnazjum- tam przebimbają 3 lata, a baty otrzymuje szkoła średnia. Zacznijmy od odpowiedniego poziomu nauczania już w podstawówce. Analfabetę który przeszedł podstawówkę, gimnazjum w szkole średniej mają uczyć czytać i pisać. Ludzie zastanówcie się!Jeśli chodzi o matury, widzicie tylko Turkowice a ZS nr 1 w Hrubieszowie, Dołhobyczów dlaczego tego nikt nie napisze- TAJEMNICA.
Avatar
Konrad / 25 lutego 2011 o 20:38
0
Jestem uczniem ZS Turkowice, jak można pisać, że tam uczniowie tylko ćpają i piją. Oburzające.Pisze tak tylko ten kto nie chodził tam do szkoły. Nauczyciele trzymają nas pod lupą. Jak tylko coś nie tak to ,,WON ZE SZKOŁY" i delikwenta nie ma.Bursa w ZS nr 1 Hrubieszów dwa razy w tygodniu policja. W Turkowicach nie.
Avatar
anka / 23 lutego 2011 o 17:46
0
Zadał sobie ktoś trud żeby sprawdzić ilu uczniów się za te 1,4 mln kształci i na jakim poziomie? Z tego co wiem to mniej niż 90 uczniów (wszystkich). Maturę też podobno niewielki odsetek zdaje
Avatar
greg_ / 23 lutego 2011 o 17:07
0
Czyżby był chętny na piękne budynki szkoły i internetu w Turkowicach i stąd konieczność zamymania szkoły w samym środku roku szkolnego?Zamiast cieszyć się, że powiat ma szkołę średnią, jest płacz, bo szkoła kosztuje...
Avatar
SYLWEK / 23 lutego 2011 o 14:57
0
Od wielu lat mowa była o dokładaniu pieniędzy z innych szkół na Turkowice- a teraz LIKWIDACJA. Jak ustaliło Starostwo , tak będzie .Przez te lata można było przygotować do stworzenia uczelni lub wprowadzić nowe kierunki np.pszczelarstwo,hotelarstwo czy zarządzanie.To tak jak w piosence Życie,życie jest nowelą .............
Avatar
ByłemZnamWiem / 22 lutego 2011 o 21:12
0
Ludzie. Ta szkoła to patologia. Wiem cos o tym mam tam znajomych! . Tylko cpaja.pija i nic nie robia ! nie raz było głosno o ćpaniu w turkowicach ! tam uczniowie sie marnuja !
Avatar
cytelniczka / 22 lutego 2011 o 21:02
0
Toż ci uczniowie zginą w Staszicu(ZS nr 2), tygodnia tam nie przetrwają...z taką( praktycznie żadną) wiedzą i z takim poziomem nauki...to tak jakby gimnazjaliście kazano maturę pisać...smutne to, ale prawdziwe.
Apeluję: trochę realnego podejścia, drodzy radni skoro - skoro tak koniecznie chcecie ich przenieść, wiecie jaki jest poziom nauki w Turkowicach, a jaki w ZS nr 1 w Hrubieszowie...mądrego pomyślunku życzę
Avatar
Agata / 22 lutego 2011 o 20:51
0
Tam jest tak niski poziom nauczania że krzywdę sie uczniom robi nie zamykając tej szkoły. Lepiej jakis osrodek wypoczynkowy tam zorganizować albo zielona szkołę.
Avatar
:) / 14 maja 2012 o 12:17
0
witam! Też uczęszczałam do tej szkoły i bardzo miło ja wspominam, i nie ma co tu wypisywać głupot bo to jest po prostu śmieszne!!!
Avatar
Pan.... / 27 lutego 2011 o 23:17
0
Witam wszystkich serdecznie
Wszyscy tutaj mowicie tylko o tym ze szkoła w turkowicach zostaje zamknieta ale to juz jest nie uniknione . Mamy ten niz demograficzny i juz nic na to nie poradzimy. Oczywiscie doskonale rozumiem pracownikow szkol, bo tak naprawde te szkoly to sa jedyne placowki ktore daja prace w turk.. a wiadomo ze nawet i w innych miejscowociach w dzisiejszych czasach nie latwo o prace. Wiec moim zdaniem trzeba stworzyc jakies nowe miejsca pracy a mianowcie turkowice maja bardzo dobre walory turystyczne, wiem ze jest planowany zalew w turkowicach to juz by w pewnym stopniu przyciagnelo ludzi na wypoczynek a wiec moze pujsc w tym kierunku i zrobic osrodek rekreacyjno turystyczny ktory by napewno dal wielu ludziom prace i nie pozwolic oddac czy sprzedac za symboliczne pieniadze kolejnego majatku POLSKIEGO Ablowi gdyz on napewno nieda ludziom pracy........
Pozdrawiam
Witam wszystkich serdecznie
Wszyscy tutaj mowicie tylko o tym ze szkoła w turkowicach zostaje zamknieta ale to juz jest nie uniknione . Mamy ten niz demograficzny i juz nic na to nie poradzimy. Oczywiscie doskonale rozumiem pracownikow szkol, bo tak naprawde te szkoly to sa jedyne placowki ktore daja prace w turk.. a wiadomo ze nawet i w innych miejscowociach w dzisiejszych czasach nie latwo o prace. Wiec moim zdaniem trzeba stworzyc jakies nowe miejsca pracy a mianowcie turkowice maja bardzo dobre walory turystyczne, wiem ze jest plan... rozwiń
Avatar
Anita / 25 lutego 2011 o 20:46
0
We wszystkich szkołach jest mała zdawalność matury. Popatrzcie z jakim poziomem uczniowie już wychodzą z podstawówki - marnym.Przechodzą do gimnazjum- tam przebimbają 3 lata, a baty otrzymuje szkoła średnia. Zacznijmy od odpowiedniego poziomu nauczania już w podstawówce. Analfabetę który przeszedł podstawówkę, gimnazjum w szkole średniej mają uczyć czytać i pisać. Ludzie zastanówcie się!Jeśli chodzi o matury, widzicie tylko Turkowice a ZS nr 1 w Hrubieszowie, Dołhobyczów dlaczego tego nikt nie napisze- TAJEMNICA.
Avatar
Konrad / 25 lutego 2011 o 20:38
0
Jestem uczniem ZS Turkowice, jak można pisać, że tam uczniowie tylko ćpają i piją. Oburzające.Pisze tak tylko ten kto nie chodził tam do szkoły. Nauczyciele trzymają nas pod lupą. Jak tylko coś nie tak to ,,WON ZE SZKOŁY" i delikwenta nie ma.Bursa w ZS nr 1 Hrubieszów dwa razy w tygodniu policja. W Turkowicach nie.
Avatar
anka / 23 lutego 2011 o 17:46
0
Zadał sobie ktoś trud żeby sprawdzić ilu uczniów się za te 1,4 mln kształci i na jakim poziomie? Z tego co wiem to mniej niż 90 uczniów (wszystkich). Maturę też podobno niewielki odsetek zdaje
Avatar
greg_ / 23 lutego 2011 o 17:07
0
Czyżby był chętny na piękne budynki szkoły i internetu w Turkowicach i stąd konieczność zamymania szkoły w samym środku roku szkolnego?Zamiast cieszyć się, że powiat ma szkołę średnią, jest płacz, bo szkoła kosztuje...
Avatar
SYLWEK / 23 lutego 2011 o 14:57
0
Od wielu lat mowa była o dokładaniu pieniędzy z innych szkół na Turkowice- a teraz LIKWIDACJA. Jak ustaliło Starostwo , tak będzie .Przez te lata można było przygotować do stworzenia uczelni lub wprowadzić nowe kierunki np.pszczelarstwo,hotelarstwo czy zarządzanie.To tak jak w piosence Życie,życie jest nowelą .............
Avatar
ByłemZnamWiem / 22 lutego 2011 o 21:12
0
Ludzie. Ta szkoła to patologia. Wiem cos o tym mam tam znajomych! . Tylko cpaja.pija i nic nie robia ! nie raz było głosno o ćpaniu w turkowicach ! tam uczniowie sie marnuja !
Avatar
cytelniczka / 22 lutego 2011 o 21:02
0
Toż ci uczniowie zginą w Staszicu(ZS nr 2), tygodnia tam nie przetrwają...z taką( praktycznie żadną) wiedzą i z takim poziomem nauki...to tak jakby gimnazjaliście kazano maturę pisać...smutne to, ale prawdziwe.
Apeluję: trochę realnego podejścia, drodzy radni skoro - skoro tak koniecznie chcecie ich przenieść, wiecie jaki jest poziom nauki w Turkowicach, a jaki w ZS nr 1 w Hrubieszowie...mądrego pomyślunku życzę
Avatar
Agata / 22 lutego 2011 o 20:51
0
Tam jest tak niski poziom nauczania że krzywdę sie uczniom robi nie zamykając tej szkoły. Lepiej jakis osrodek wypoczynkowy tam zorganizować albo zielona szkołę.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 1

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 3 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 11 9

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 178 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 443 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!