Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 kwietnia 2010 r.
11:08
Edytuj ten wpis

Cegielnia w Markowiczach ma nowego właściciela. Załoga boi się o pracę

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 13 A A

Zakład Ceramiki Budowlanej w Markowiczach został sprywatyzowany. 85 proc. kapitału zakładowego kupiła spółka Leier Polska. Nie pomogła m.in. interwencja posła Sławomira Zawiślaka z PiS. – Jesteśmy teraz pełni obaw – martwią się pracownicy cegielni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ZCB w Markowiczach ma znakomitą renomę. Produkowane są tutaj pustaki m.in. stropowe i szczelinowe oraz cegły.

Spółka co roku wypracowuje wielomilionowe zyski. ZCB objął jednak ministerialny program prywatyzacyjny. To oznacza, że nadzór nad zakładem straci Skarb Państwa a zakład przejmą prywatni inwestorzy.

Pracownicy ZCB chcieli to wykorzystać. Zawiązali własną spółkę i stanęli w wyścigu o akcje. Odpadli, bo oferowali za niską cenę.

O interwencję poprosili Sławomira Zawiślaka, zamojskiego posła. Ten zwrócił się do ministra skarbu z wnioskiem o unieważnienie procedury prywatyzacyjnej.

Według niego znalazły się tam błędy formalne (m.in. niedostateczne informowanie załogi o postępowaniu) oraz ekonomiczne (wykluczenie spółki pracowniczej może w przyszłości skazać załogę ZCB na bezrobocie).

"W przypadku negatywnej decyzji, rozważę możliwość skierowania całej sprawy do odpowiednich organów ścigania i kontroli” – zagroził w tym piśmie poseł Zawiślak.

Nie przyniosło to skutku. Kilka dni temu 85 proc. akcji kupiła spółka Leier Polska. Zapłaciła za nie ok. 14,6 mln zł.

Nabywca zobowiązał się także m.in. do dokonania w ZCB inwestycji za ok. 8 mln zł (w terminie do 5 lat od zawarcia umowy prywatyzacyjnej).

15 proc. akcji firmy otrzymają nieodpłatnie uprawnieni pracownicy spółki.

– Decyzję ministerstwa oceniam negatywnie – mówi poseł Zawiślak. – Ministerstwo nie uwzględniło interesu załogi. Zakład był perełką gospodarczą naszego regionu… Został tez sprzedany zbyt tanio. Co dalej? Zastanawiam się nad tym. Decyzję podejmę w ciągu kilku dni.

Czy pracownicy ZCB mają się czego obawiać?

– Na pewno nie – zapewnia tymczasem Lesław Paciorek, prezes Leier Polska. – Jesteśmy inwestorem branżowym. Zależy nam na utrzymaniu produkcji, a nawet na jej poszerzeniu. Chcemy tam zainwestować. W naszej grupie działa ok. 30 zakładów, także na Węgrzech i Słowacji. I radzą sobie na rynku bardzo dobrze.

Ale zmiany w ZCB jednak będą… – Zostaną w zakładzie tacy pracownicy, którzy nie boją się intensywnej pracy i kreatywnego myślenia – ucina prezes Paciorek.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zenon / 25 kwietnia 2010 o 15:47
0
DLACZEGO NAS NIENAWIDZĄ?

22.04.2010

Gdy zapytać wśród elit politycznych o Samoobronę RP, usłyszymy całkiem sporo inwektyw. A, że to partia "chamów", że to ludzie "niewykształceni", że tylko "barbarzyńcy" albo, że w ogóle cała Samoobrona to "wstyd". Jak nietrudno zauważyć wszystkie te argumenty są wyzbyte jakiejkolwiek merytorycznej wartości. Za co więc nas tak nienawidzą? Dlaczego tak bardzo zależy mediom i politykom by w oczach wyborców ośmieszyć Samoobronę?

Weźmy pierwszy, często powtarzany zarzut, że Samoobrona RP jest partią "chamów". Swego czasu jeden z opiniotwórczych dzienników tak właśnie nazwał naszych wyborców. Kim są więc te "chamy"? Oczywiście chodzi o tych ludzi, o których Andrzej Lepper wraz z naszą partią, jako jedyni mieli odwagę się upomnieć - ludzi ze wsi, małych miast i miasteczek. Tak właśnie nazywają swoich rodaków elity - chamami! Czy to jest właśnie język, jakim się posługują elity? Ci, którzy tak głośno potrafią krzyczeć o dyskryminacji na salonach, tak samo traktują z pogardą ludzi ze względu na miejsce zamieszkania. Dla części "jaśnie nam panujących" rolnicy to po prostu niewychowani, niezaradni, a pewnie nawet i nieumiejący czytać i pisać ludzie. Taki sposób myślenia wyśmiał śp. Stanisław Bareja (słynna scena – „bo to pijak i złodziej bo każdy pijak to złodziej”). My jednak uważamy inaczej, to nie wina rolników, że przez 20 lat traktowano ich po macoszemu, to nie wina mieszkańców wsi, że siedzący w rządowych agendach działacze PSL interesują się tylko posadą, a nie pracą na ich rzecz. Wreszcie to nie wina naszych rodaków w małych miastach, że państwo interesuje się jedynie tworzeniem "warunków rozwoju" dla zagranicznego kapitału, a nie losem człowieka pracy. Jeżeli to, że walczymy o godność dla tych ludzi robi z nas "chamów" to owszem, jesteśmy chamami i jesteśmy z tego dumni, bo mieszkańcy mniejszych miejscowości mają takie samo prawo do zabierania głosu jak samozwańczy "panowie" z salonów! Samoobrona RP była, jest i będzie partią otwartą na tych ludzi, jesteśmy wolni od takich uprzedzeń, a człowiek nie jest dla nas maszynką do głosowania, małe społeczności są jedną z ostatnich ostoi Polskości w czasach ślepego kopiowania amerykańsko-zachodnich wzorców! A ludziom "elity" mogę powiedzieć tylko tyle, iż po tym się poznaje człowieka kulturalnego, że ma SZACUNEK dla swoich rodaków bez względu na różnice majątkowe!

Następnym powszechnym zarzutem jest nasz rzekomy brak wykształcenia. Możemy to podsumować w dwojaki sposób. Po pierwsze to niejako wynika z naszej historii. Jesteśmy jednym z nielicznych autentycznych w Polsce ruchów społecznych, który zrodziła potrzeba. To zwykli ludzie założyli Samoobronę i to się właśnie niektórym nie podoba! Elity opowiadając bzdury o powstaniu Samoobrony doszły w końcu to absurdu, a Pan Jan Maria Władysław Rokita wykrztusił z siebie na żywo w Radiu Zet, że "Andrzeja Leppera szkolono na Syberii i w Niemczech". Tu potrzebny jest już psychiatra, a nie argument.... Wróćmy jednak do kwestii wykształcenia. Nie odmawiamy Polakom członkostwa w Samoobronie bez względu na wykształcenie. Jesteśmy partią, która do zwykłych ludzi wyciąga rękę, bo sama w dużej mierzę się z nich składa. Nie jest dla nas powodem do śmiechu, że ktoś nie ma ukończonych wyższych studiów - tacy ludzie też mają prawo mieć swoją reprezentację, bo na tym polega demokracja! Od 20 lat polskimi finansami rządzą sami ociekający tytułami naukowymi Panowie i jak wygląda polski budżet? Rząd PO posikuje się dziś naszym programem by ratować państwo od bankructwa, bolesne jest jednak to, że robi to nieudolnie, bo nasz program zakłada wykorzystywanie zysku NBP na fundusze rozwojowe, a nie na przepuszczenie jak to robią Platformersi. Skąd, więc Samoobrona ma takie rozwiązanie w swoim programie? To proste, ale niestety przemilczane przez media - program Samoobrony RP tworzony był przez specjalistów z dziedziny ekonomii. Bazuje na badaniach noblisty profesora Josepha Stiglitza, jest nowoczesny i nastawiony na pobudzanie gospodarki narodowej, ale także na to by ludzie pracy mieli z tego realną korzyść. Liberałowie potrafią albo zatrzymać wzrost (co zrobiły rządy AWS-UW a dzisiaj PO) albo zapewnić z niego dochody jedynie wąskiej garstce bogaczy (co zrobił PiS, a przeciwko czemu protestowała Samoobrona). Nasi specjaliści pokazali już zresztą swoją skuteczność. Proszę szanownych czytelników sprawdzić wskaźniki gospodarcze w resortach, którymi sterowała Samoobrona (rolnictwo, budownictwo, praca i polityka społeczna).

Kto to są w takim razie ci "barbarzyńcy" w szeregach Samoobrony? A no to ci, którzy "mieli czelność" wyjść na ulicę i protestować, ci, którzy ryzykowali własne zdrowie i wolność po to by bronić jakości importowanego do nas zboża (które jemy wszyscy!). Typowy człowiek warszawskich salonów uważa bowiem, że "chłop powinien odrabiać pańszczyznę i siedzieć cicho" i nie ma moralnego prawa do protestu. Elitarna pseudointeligencka wywodzi się bowiem z oddalonych od szarej, polskiej rzeczywistości pałaców w których siłą rzeczy nie mogła doświadczyć doli człowieka pracy. Nasz kandydat na Prezydenta RP - Andrzej Lepper wie co to znaczy ciężka praca, doświadczył tego przez kilkadziesiąt lat pracy na roli, doświadczył tego wychowując się w licznej rodzinie, wie jak ciężko żyje się przeciętnym Polakom. Naród, który przez swoich rządzących jest pomiatany ma moralne prawo do protestu i z tego prawa korzystać będzie! Jeżeli to powoduje, że jesteśmy "barbarzyńcami" - nazywajcie tak nas!

Nie da się jednak ukryć, że atmosfera wytwarzana przez media sugeruje Polakom, że być w Samoobronie - to wstyd. To jest właśnie działanie elit, które ma w zarodku dusić gotowość narodu do protestu. Najśmieszniejsze jest jednak, że ci sami ludzie chwalą aktywnych młodych obywateli, gdy jednak ta aktywność przejawia się w Samoobronie - wybuchają durnym śmiechem. Samoobrony nie uda się jednak zdławić. Samoobrona jest osiągnięciem Narodu Polskiego i takim pozostanie. Samoobronę stworzyły te elity, które tak jej nienawidzą. A nienawidzi się nas za to, że mówimy głośno prawdę. Nienawiść ta prowadzi do obsesji, która objawia się w tzw. seksaferze gdzie stek bzdur stanowi podstawę do wydania wyroku. Obsesja naszych politycznych przeciwników mobilizuje sejm do blokowania wszelkiej drogi dla powrotu Andrzeja Leppera i Samoobrony. Jednakże te mądrale zapędzone w pluciu jadem na nasz
DLACZEGO NAS NIENAWIDZĄ?

22.04.2010

Gdy zapytać wśród elit politycznych o Samoobronę RP, usłyszymy całkiem sporo inwektyw. A, że to partia "chamów", że to ludzie "niewykształceni", że tylko "barbarzyńcy" albo, że w ogóle cała Samoobrona to "wstyd". Jak nietrudno zauważyć wszystkie te argumenty są wyzbyte jakiejkolwiek merytorycznej wartości. Za co więc nas tak nienawidzą? Dlaczego tak bardzo zależy mediom i politykom by w oczach wyborców ośmieszyć Samoobronę?

W... rozwiń
Avatar
Wyborca PIS / 20 kwietnia 2010 o 21:51
0
To poczekajcie jak Donald sprzeda KGHM .Kopalnie miedzi której ceny stale rosną .Kghm oraz BOgdanka to jedyne kopalnie które odnotowały w 2009 roku przychód. Na dodatek tak wysoki ,że pokryły długi wszystkich pozostałych kopalń w Polsce . Wpłynęło do skarbu Państwa 150 mln zł .Poczekajcie na sprzedaż energetyki która też co roku odnotowuje mld przychody(w roku 2009 3,5 mld zł ) . (chętni do kupna w promocji są Francuzi ) .Niech Polsce zostaną te deficytowe kopalnie(których działanie ,opłaca się tylko 3 RP _ i przedsiebiorstwa , krus oraz Zus .Rządzący dowalą nam 40 % podatku Vat i wszyscy przeniesiemy się do ziemianek . Wyborcy Po będą dalej bić brawo i krzyczeć ze mamy drugą irlandię ,szkoda że z czasów ŚW.Patryka .
To poczekajcie jak Donald sprzeda KGHM .Kopalnie miedzi której ceny stale rosną .Kghm oraz BOgdanka to jedyne kopalnie które odnotowały w 2009 roku przychód. Na dodatek tak wysoki ,że pokryły długi wszystkich pozostałych kopalń w Polsce . Wpłynęło do skarbu Państwa 150 mln zł .Poczekajcie na sprzedaż energetyki która też co roku odnotowuje mld przychody(w roku 2009 3,5 mld zł ) . (chętni do kupna w promocji są Francuzi ) .Niech Polsce zostaną te deficytowe kopalnie(których działanie ,opłaca się tylko 3 RP _ i przedsiebiorstwa , kru... rozwiń
Avatar
ciemnowidz / 20 kwietnia 2010 o 21:33
0
1 Będzie wybór,związki zawodowe,albo praca.
2 Jeden pracownik na dwóch stanowiskach.
3 Zakaz palenia,pod groźbą zwolnienia dyscyplinarnego.
4 Maszyny zabrane ze złomu w niemczech (lata 60-te,70-te),odmalowane,z grubsza wyremontowane,(Prasa)
5 Porządki,porządki,porządki,straszenie,straszenie,straszenie aż do znudzenia.
6 Traktowanie pracownika jak g....
To z grubsza,ale gwarantuje,że nie będzie wesoło
Avatar
STYX / 20 kwietnia 2010 o 16:40
0
Chwila chwila bo nie rozumiem. Poseł Zawiślak zaprzysięgły fan obecnej katodemokracji występuje przeciw jej zdobyczom czyli prywatyzacji ???? Noż to kuźwa hipokryzja całą mordą ! Skoro poseł ma coś przeciw to zapraszamy do SLD ! Tam może z czystym sumieniem występować przeciwko prywatyzacji bo ten obecny protest to łgarstwo panie pośle.
Avatar
adam / 20 kwietnia 2010 o 15:47
0
Marek_ napisał:
A mnie męczy jak po raz kolejny słyszę takie bzdety. A jaki zdrowy na umyśle inwestor będzie kupował spółki przynoszące straty? No poza tymi co planują kupić taniej, zlikwidować spółkę i posprzedawać to co zostanie?


Spólki ze stratami kupują biznesmeny z PIS.
Avatar
adam / 20 kwietnia 2010 o 15:45
0
Jęczą jak zwykle związkowcy i PIS bo oni najlepiej lubią wszystko skonsumować i zajmować sie historią a po nich nawet potop.Taki zakład potrzeba unowocześnić i przystosować do konkurencji na przyszlośc.Teraz taniej pustaki można przywieśc z Niemiec czy Słowacji niz z Markowicz ,ale Pisuary niczego oprócz mieszania ludziom w głowach nie potrafią.Rządzili i Polacy im podziękowali i ich koalicjantom więc pa pa.
Avatar
Marek_ / 20 kwietnia 2010 o 14:57
0
Rozsądny. napisał:
Mnie tylko męczy to że prywatyzuje się spółki te które przynoszą zyski .

A mnie męczy jak po raz kolejny słyszę takie bzdety. A jaki zdrowy na umyśle inwestor będzie kupował spółki przynoszące straty? No poza tymi co planują kupić taniej, zlikwidować spółkę i posprzedawać to co zostanie?
Avatar
Rozsądny. / 20 kwietnia 2010 o 14:43
0
Problem Polski jest taki ze brakuje tu ludzi z kapitałem .Stąd Państwo sciaga kapital zagraniczny .Mnie tylko męczy to że prywatyzuje się spółki te które przynoszą zyski .Owszem głównym celem prywatyzacji jest pozyskanie pieniędzy przez państwo albo spółkę na inwestycje , ale czego tak słabo wycenia się podmioty gospodarcze idace na sprzedaż .Co było z PGE , z Bogdanką , której 40 % udziałow sprzedano za 1 mld zł , pomimo że spólka podpisala z elektrownia Kozienice kontrakt na wartość 10 mld zł? .Właściciel ograniczy teraz liczbe pracowników do minimum , a pozostali będą tyrać za 2 .Państwo będzie obciążone zasiłkiem dla bezrobotnych , a wlaściciel, zaoszczędzone pieniądze na wynagrodzeniach załogi prześle na zagraniczne konta .
Problem Polski jest taki ze brakuje tu ludzi z kapitałem .Stąd Państwo sciaga kapital zagraniczny .Mnie tylko męczy to że prywatyzuje się spółki te które przynoszą zyski .Owszem głównym celem prywatyzacji jest pozyskanie pieniędzy przez państwo albo spółkę na inwestycje , ale czego tak słabo wycenia się podmioty gospodarcze idace na sprzedaż .Co było z PGE , z Bogdanką , której 40 % udziałow sprzedano za 1 mld zł , pomimo że spólka podpisala z elektrownia Kozienice kontrakt na wartość 10 mld zł? .Właściciel ograniczy teraz liczbe... rozwiń
Avatar
szymon / 20 kwietnia 2010 o 14:38
0
Czyli odpadną ci najstarsi, najsłabsi, najbardziej potulni. Taka polityka "socjalna".
Avatar
Stan / 20 kwietnia 2010 o 14:25
0
Obawy załogi są uzsadnione. Przykład? Zamojska Delia. Przejął ją prywatny inwestor i zaczęły się kłopoty. Gdzie jest teraz ten zakład?
Avatar
Zenon / 25 kwietnia 2010 o 15:47
0
DLACZEGO NAS NIENAWIDZĄ?

22.04.2010

Gdy zapytać wśród elit politycznych o Samoobronę RP, usłyszymy całkiem sporo inwektyw. A, że to partia "chamów", że to ludzie "niewykształceni", że tylko "barbarzyńcy" albo, że w ogóle cała Samoobrona to "wstyd". Jak nietrudno zauważyć wszystkie te argumenty są wyzbyte jakiejkolwiek merytorycznej wartości. Za co więc nas tak nienawidzą? Dlaczego tak bardzo zależy mediom i politykom by w oczach wyborców ośmieszyć Samoobronę?

Weźmy pierwszy, często powtarzany zarzut, że Samoobrona RP jest partią "chamów". Swego czasu jeden z opiniotwórczych dzienników tak właśnie nazwał naszych wyborców. Kim są więc te "chamy"? Oczywiście chodzi o tych ludzi, o których Andrzej Lepper wraz z naszą partią, jako jedyni mieli odwagę się upomnieć - ludzi ze wsi, małych miast i miasteczek. Tak właśnie nazywają swoich rodaków elity - chamami! Czy to jest właśnie język, jakim się posługują elity? Ci, którzy tak głośno potrafią krzyczeć o dyskryminacji na salonach, tak samo traktują z pogardą ludzi ze względu na miejsce zamieszkania. Dla części "jaśnie nam panujących" rolnicy to po prostu niewychowani, niezaradni, a pewnie nawet i nieumiejący czytać i pisać ludzie. Taki sposób myślenia wyśmiał śp. Stanisław Bareja (słynna scena – „bo to pijak i złodziej bo każdy pijak to złodziej”). My jednak uważamy inaczej, to nie wina rolników, że przez 20 lat traktowano ich po macoszemu, to nie wina mieszkańców wsi, że siedzący w rządowych agendach działacze PSL interesują się tylko posadą, a nie pracą na ich rzecz. Wreszcie to nie wina naszych rodaków w małych miastach, że państwo interesuje się jedynie tworzeniem "warunków rozwoju" dla zagranicznego kapitału, a nie losem człowieka pracy. Jeżeli to, że walczymy o godność dla tych ludzi robi z nas "chamów" to owszem, jesteśmy chamami i jesteśmy z tego dumni, bo mieszkańcy mniejszych miejscowości mają takie samo prawo do zabierania głosu jak samozwańczy "panowie" z salonów! Samoobrona RP była, jest i będzie partią otwartą na tych ludzi, jesteśmy wolni od takich uprzedzeń, a człowiek nie jest dla nas maszynką do głosowania, małe społeczności są jedną z ostatnich ostoi Polskości w czasach ślepego kopiowania amerykańsko-zachodnich wzorców! A ludziom "elity" mogę powiedzieć tylko tyle, iż po tym się poznaje człowieka kulturalnego, że ma SZACUNEK dla swoich rodaków bez względu na różnice majątkowe!

Następnym powszechnym zarzutem jest nasz rzekomy brak wykształcenia. Możemy to podsumować w dwojaki sposób. Po pierwsze to niejako wynika z naszej historii. Jesteśmy jednym z nielicznych autentycznych w Polsce ruchów społecznych, który zrodziła potrzeba. To zwykli ludzie założyli Samoobronę i to się właśnie niektórym nie podoba! Elity opowiadając bzdury o powstaniu Samoobrony doszły w końcu to absurdu, a Pan Jan Maria Władysław Rokita wykrztusił z siebie na żywo w Radiu Zet, że "Andrzeja Leppera szkolono na Syberii i w Niemczech". Tu potrzebny jest już psychiatra, a nie argument.... Wróćmy jednak do kwestii wykształcenia. Nie odmawiamy Polakom członkostwa w Samoobronie bez względu na wykształcenie. Jesteśmy partią, która do zwykłych ludzi wyciąga rękę, bo sama w dużej mierzę się z nich składa. Nie jest dla nas powodem do śmiechu, że ktoś nie ma ukończonych wyższych studiów - tacy ludzie też mają prawo mieć swoją reprezentację, bo na tym polega demokracja! Od 20 lat polskimi finansami rządzą sami ociekający tytułami naukowymi Panowie i jak wygląda polski budżet? Rząd PO posikuje się dziś naszym programem by ratować państwo od bankructwa, bolesne jest jednak to, że robi to nieudolnie, bo nasz program zakłada wykorzystywanie zysku NBP na fundusze rozwojowe, a nie na przepuszczenie jak to robią Platformersi. Skąd, więc Samoobrona ma takie rozwiązanie w swoim programie? To proste, ale niestety przemilczane przez media - program Samoobrony RP tworzony był przez specjalistów z dziedziny ekonomii. Bazuje na badaniach noblisty profesora Josepha Stiglitza, jest nowoczesny i nastawiony na pobudzanie gospodarki narodowej, ale także na to by ludzie pracy mieli z tego realną korzyść. Liberałowie potrafią albo zatrzymać wzrost (co zrobiły rządy AWS-UW a dzisiaj PO) albo zapewnić z niego dochody jedynie wąskiej garstce bogaczy (co zrobił PiS, a przeciwko czemu protestowała Samoobrona). Nasi specjaliści pokazali już zresztą swoją skuteczność. Proszę szanownych czytelników sprawdzić wskaźniki gospodarcze w resortach, którymi sterowała Samoobrona (rolnictwo, budownictwo, praca i polityka społeczna).

Kto to są w takim razie ci "barbarzyńcy" w szeregach Samoobrony? A no to ci, którzy "mieli czelność" wyjść na ulicę i protestować, ci, którzy ryzykowali własne zdrowie i wolność po to by bronić jakości importowanego do nas zboża (które jemy wszyscy!). Typowy człowiek warszawskich salonów uważa bowiem, że "chłop powinien odrabiać pańszczyznę i siedzieć cicho" i nie ma moralnego prawa do protestu. Elitarna pseudointeligencka wywodzi się bowiem z oddalonych od szarej, polskiej rzeczywistości pałaców w których siłą rzeczy nie mogła doświadczyć doli człowieka pracy. Nasz kandydat na Prezydenta RP - Andrzej Lepper wie co to znaczy ciężka praca, doświadczył tego przez kilkadziesiąt lat pracy na roli, doświadczył tego wychowując się w licznej rodzinie, wie jak ciężko żyje się przeciętnym Polakom. Naród, który przez swoich rządzących jest pomiatany ma moralne prawo do protestu i z tego prawa korzystać będzie! Jeżeli to powoduje, że jesteśmy "barbarzyńcami" - nazywajcie tak nas!

Nie da się jednak ukryć, że atmosfera wytwarzana przez media sugeruje Polakom, że być w Samoobronie - to wstyd. To jest właśnie działanie elit, które ma w zarodku dusić gotowość narodu do protestu. Najśmieszniejsze jest jednak, że ci sami ludzie chwalą aktywnych młodych obywateli, gdy jednak ta aktywność przejawia się w Samoobronie - wybuchają durnym śmiechem. Samoobrony nie uda się jednak zdławić. Samoobrona jest osiągnięciem Narodu Polskiego i takim pozostanie. Samoobronę stworzyły te elity, które tak jej nienawidzą. A nienawidzi się nas za to, że mówimy głośno prawdę. Nienawiść ta prowadzi do obsesji, która objawia się w tzw. seksaferze gdzie stek bzdur stanowi podstawę do wydania wyroku. Obsesja naszych politycznych przeciwników mobilizuje sejm do blokowania wszelkiej drogi dla powrotu Andrzeja Leppera i Samoobrony. Jednakże te mądrale zapędzone w pluciu jadem na nasz
DLACZEGO NAS NIENAWIDZĄ?

22.04.2010

Gdy zapytać wśród elit politycznych o Samoobronę RP, usłyszymy całkiem sporo inwektyw. A, że to partia "chamów", że to ludzie "niewykształceni", że tylko "barbarzyńcy" albo, że w ogóle cała Samoobrona to "wstyd". Jak nietrudno zauważyć wszystkie te argumenty są wyzbyte jakiejkolwiek merytorycznej wartości. Za co więc nas tak nienawidzą? Dlaczego tak bardzo zależy mediom i politykom by w oczach wyborców ośmieszyć Samoobronę?

W... rozwiń
Avatar
Wyborca PIS / 20 kwietnia 2010 o 21:51
0
To poczekajcie jak Donald sprzeda KGHM .Kopalnie miedzi której ceny stale rosną .Kghm oraz BOgdanka to jedyne kopalnie które odnotowały w 2009 roku przychód. Na dodatek tak wysoki ,że pokryły długi wszystkich pozostałych kopalń w Polsce . Wpłynęło do skarbu Państwa 150 mln zł .Poczekajcie na sprzedaż energetyki która też co roku odnotowuje mld przychody(w roku 2009 3,5 mld zł ) . (chętni do kupna w promocji są Francuzi ) .Niech Polsce zostaną te deficytowe kopalnie(których działanie ,opłaca się tylko 3 RP _ i przedsiebiorstwa , krus oraz Zus .Rządzący dowalą nam 40 % podatku Vat i wszyscy przeniesiemy się do ziemianek . Wyborcy Po będą dalej bić brawo i krzyczeć ze mamy drugą irlandię ,szkoda że z czasów ŚW.Patryka .
To poczekajcie jak Donald sprzeda KGHM .Kopalnie miedzi której ceny stale rosną .Kghm oraz BOgdanka to jedyne kopalnie które odnotowały w 2009 roku przychód. Na dodatek tak wysoki ,że pokryły długi wszystkich pozostałych kopalń w Polsce . Wpłynęło do skarbu Państwa 150 mln zł .Poczekajcie na sprzedaż energetyki która też co roku odnotowuje mld przychody(w roku 2009 3,5 mld zł ) . (chętni do kupna w promocji są Francuzi ) .Niech Polsce zostaną te deficytowe kopalnie(których działanie ,opłaca się tylko 3 RP _ i przedsiebiorstwa , kru... rozwiń
Avatar
ciemnowidz / 20 kwietnia 2010 o 21:33
0
1 Będzie wybór,związki zawodowe,albo praca.
2 Jeden pracownik na dwóch stanowiskach.
3 Zakaz palenia,pod groźbą zwolnienia dyscyplinarnego.
4 Maszyny zabrane ze złomu w niemczech (lata 60-te,70-te),odmalowane,z grubsza wyremontowane,(Prasa)
5 Porządki,porządki,porządki,straszenie,straszenie,straszenie aż do znudzenia.
6 Traktowanie pracownika jak g....
To z grubsza,ale gwarantuje,że nie będzie wesoło
Avatar
STYX / 20 kwietnia 2010 o 16:40
0
Chwila chwila bo nie rozumiem. Poseł Zawiślak zaprzysięgły fan obecnej katodemokracji występuje przeciw jej zdobyczom czyli prywatyzacji ???? Noż to kuźwa hipokryzja całą mordą ! Skoro poseł ma coś przeciw to zapraszamy do SLD ! Tam może z czystym sumieniem występować przeciwko prywatyzacji bo ten obecny protest to łgarstwo panie pośle.
Avatar
adam / 20 kwietnia 2010 o 15:47
0
Marek_ napisał:
A mnie męczy jak po raz kolejny słyszę takie bzdety. A jaki zdrowy na umyśle inwestor będzie kupował spółki przynoszące straty? No poza tymi co planują kupić taniej, zlikwidować spółkę i posprzedawać to co zostanie?


Spólki ze stratami kupują biznesmeny z PIS.
Avatar
adam / 20 kwietnia 2010 o 15:45
0
Jęczą jak zwykle związkowcy i PIS bo oni najlepiej lubią wszystko skonsumować i zajmować sie historią a po nich nawet potop.Taki zakład potrzeba unowocześnić i przystosować do konkurencji na przyszlośc.Teraz taniej pustaki można przywieśc z Niemiec czy Słowacji niz z Markowicz ,ale Pisuary niczego oprócz mieszania ludziom w głowach nie potrafią.Rządzili i Polacy im podziękowali i ich koalicjantom więc pa pa.
Avatar
Marek_ / 20 kwietnia 2010 o 14:57
0
Rozsądny. napisał:
Mnie tylko męczy to że prywatyzuje się spółki te które przynoszą zyski .

A mnie męczy jak po raz kolejny słyszę takie bzdety. A jaki zdrowy na umyśle inwestor będzie kupował spółki przynoszące straty? No poza tymi co planują kupić taniej, zlikwidować spółkę i posprzedawać to co zostanie?
Avatar
Rozsądny. / 20 kwietnia 2010 o 14:43
0
Problem Polski jest taki ze brakuje tu ludzi z kapitałem .Stąd Państwo sciaga kapital zagraniczny .Mnie tylko męczy to że prywatyzuje się spółki te które przynoszą zyski .Owszem głównym celem prywatyzacji jest pozyskanie pieniędzy przez państwo albo spółkę na inwestycje , ale czego tak słabo wycenia się podmioty gospodarcze idace na sprzedaż .Co było z PGE , z Bogdanką , której 40 % udziałow sprzedano za 1 mld zł , pomimo że spólka podpisala z elektrownia Kozienice kontrakt na wartość 10 mld zł? .Właściciel ograniczy teraz liczbe pracowników do minimum , a pozostali będą tyrać za 2 .Państwo będzie obciążone zasiłkiem dla bezrobotnych , a wlaściciel, zaoszczędzone pieniądze na wynagrodzeniach załogi prześle na zagraniczne konta .
Problem Polski jest taki ze brakuje tu ludzi z kapitałem .Stąd Państwo sciaga kapital zagraniczny .Mnie tylko męczy to że prywatyzuje się spółki te które przynoszą zyski .Owszem głównym celem prywatyzacji jest pozyskanie pieniędzy przez państwo albo spółkę na inwestycje , ale czego tak słabo wycenia się podmioty gospodarcze idace na sprzedaż .Co było z PGE , z Bogdanką , której 40 % udziałow sprzedano za 1 mld zł , pomimo że spólka podpisala z elektrownia Kozienice kontrakt na wartość 10 mld zł? .Właściciel ograniczy teraz liczbe... rozwiń
Avatar
szymon / 20 kwietnia 2010 o 14:38
0
Czyli odpadną ci najstarsi, najsłabsi, najbardziej potulni. Taka polityka "socjalna".
Avatar
Stan / 20 kwietnia 2010 o 14:25
0
Obawy załogi są uzsadnione. Przykład? Zamojska Delia. Przejął ją prywatny inwestor i zaczęły się kłopoty. Gdzie jest teraz ten zakład?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie!
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie! 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 1 0

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 0

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 10 7

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 171 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 439 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 32 12

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.