Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 listopada 2019 r.
12:46

"Mamo, bardzo ci dziękuję". Mieszkanka Zamościa pomyliła się, to nie był jej syn

48 9 A A

75-letnia mieszkanka Zamościa była przekonana, że pomaga własnemu synowi. Okazało się jednak, że kobieta przekazała oszustom ponad 12 tys. zł. Policja apeluje, by zawsze zweryfikować osobę, która się z nami kontaktuje i prosi o pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na telefon stacjonarny zamościanki zadzwonił mężczyzna, który podawał się za jej syna. Przekonywał on 75-latkę, że spowodował wypadek i ciężko ranił kobietę. Następnie do rozmowy włączyła się osoba podszywająca się pod adwokata. Poinformowała ona mieszkankę Zamościa, że jej "syn" może uniknąć odpowiedzialności karnej, ale to będzie kosztować.

"Adwokat" zapytała starszą kobietę, ile pieniędzy w gotówce posiada w domu. Potem przedstawiła jej dokładne instrukcje, jak ma przekazać umówioną kwotę swojemu "synowi".

Do mieszkania zamościanki - zgodnie z wytycznymi oszustów - zgłosił się kurier, który odebrał od niej pieniądze w polskiej i obcej walucie - w sumie ponad 12 tys. zł. Po przekazaniu gotówki kobieta usłyszała w słuchawce telefonu "Mamo, bardzo ci dziękuję".

Po rozłączeniu się 75-latka zadzwoniła do swojego syna. Ten był jednak zdziwiony całą sytuacją i zapewnił, że nie spowodował żadnego wypadku. Kobieta powiadomiła o sprawie zamojskich policjantów.

Policja apeluje: "Pamiętajmy! Jeśli ktoś zadzwoni i poprosi nas o pieniądze zawsze należy zweryfikować osobę, która prosi o finansowe wsparcie. Jeśli odbierzemy telefon, który wzbudzi nasze podejrzenie zawsze reagujmy, o swoich wątpliwościach natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc na nr 112!".

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 5 listopada 2019 r. o 14:48
Aż się nie chce wierzyć, że kiedy tyle się o tym trąbi, co kilka dni ktoś daje się nabrać na tak oklepany numer.
Avatar
do LLB / 5 listopada 2019 r. o 15:30
Ocenianie obcej, 75 letniej osoby i określenie jej w taki sposób "pusta baba" lub "nie poznala wlasnego syna... to niezla mamusia.." jest co najmniej nie na miejscu. Nie znając okoliczności prosze nie zabierać głosu a powyższe określenia zachować dla własnej, mam nadzieję wspanialej matki. Życzę lotnego umysłu w każdym wieku !
Avatar
Olka / 5 listopada 2019 r. o 16:13
A nie mogła zadzwonić na komórkę syna przed przekazaniem pieniędzy a nie po??
Avatar
Aga / 5 listopada 2019 r. o 15:16
Do tych co się dziwią, że tyle się o tym trąbi i dalej dają się nabrać. A czy wasze 75 letnie mamy/babcie korzystają z Facebooka i czytają te wszystkie ostrzeżenia? Bo w TV takich ostrzeżeń nie widać, a z fejsa leciwe osoby nie korzystają. Tyle w temacie. To dzieci powinny uświadamiać i przekazywać takie informacje, bo babcia na Fejsie nie przeczyta!!!
Avatar
mądry dziadek / 5 listopada 2019 r. o 17:54
...urwa mać mam 75 i se myślę czy te babcie i dziadki nie maja rozumu? Czy ich mózgi są w zaniku? Tyle się pisze i mówi a Ona dzwoni do syna po oszustwie . No chyba się zaśmieję ze śmiechu jak pszczoła. Jluż jeszcze dziadków i babć da się zrobić w konia? A może Prezydenci miast niech organizują jakieś pogadanki , spotkania dla tych babć i dziadziów ? Mogę być wykładowcą.
Avatar
HI / 5 listopada 2019 r. o 15:42
co za pusta baba... na tyle co sie o tym mowi, wszedzie!!! nie poznala wlasnego syna... to niezla mamusia... nie oszukujmy sie 75 lat to nie jest stary czlowiek zeby tak sie zachowywac, rozumiem 95 lat ale tu...?! az trudno uwierzyc że nadal ludzie sa bezmyslni...
 "(...) az trudno uwierzyc że nadal ludzie sa bezmyslni..."+++"W rzeczy samej" - chciałoby się powiedzieć, myśląc o autorze powyższego :(
Avatar
Henio / 5 listopada 2019 r. o 19:07
Do tych co się dziwią, że tyle się o tym trąbi i dalej dają się nabrać. A czy wasze 75 letnie mamy/babcie korzystają z Facebooka i czytają te wszystkie ostrzeżenia? Bo w TV takich ostrzeżeń nie widać, a z fejsa leciwe osoby nie korzystają. Tyle w temacie. To dzieci powinny uświadamiać i przekazywać takie informacje, bo babcia na Fejsie nie przeczyta!!!
 A po co jakiś Fejs? Wystarczy czytać gazety. Tak, jak "mądry dziadek".
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 12:59
,,odpwoeidzalności'' ???
Avatar
llb / 5 listopada 2019 r. o 13:21
co za pusta baba... na tyle co sie o tym mowi, wszedzie!!! nie poznala wlasnego syna... to niezla mamusia... nie oszukujmy sie 75 lat to nie jest stary czlowiek zeby tak sie zachowywac, rozumiem 95 lat ale tu...?! az trudno uwierzyc że nadal ludzie sa bezmyslni...
Avatar
Henio / 5 listopada 2019 r. o 19:07
Do tych co się dziwią, że tyle się o tym trąbi i dalej dają się nabrać. A czy wasze 75 letnie mamy/babcie korzystają z Facebooka i czytają te wszystkie ostrzeżenia? Bo w TV takich ostrzeżeń nie widać, a z fejsa leciwe osoby nie korzystają. Tyle w temacie. To dzieci powinny uświadamiać i przekazywać takie informacje, bo babcia na Fejsie nie przeczyta!!!
 A po co jakiś Fejs? Wystarczy czytać gazety. Tak, jak "mądry dziadek".
Avatar
mądry dziadek / 5 listopada 2019 r. o 17:54
...urwa mać mam 75 i se myślę czy te babcie i dziadki nie maja rozumu? Czy ich mózgi są w zaniku? Tyle się pisze i mówi a Ona dzwoni do syna po oszustwie . No chyba się zaśmieję ze śmiechu jak pszczoła. Jluż jeszcze dziadków i babć da się zrobić w konia? A może Prezydenci miast niech organizują jakieś pogadanki , spotkania dla tych babć i dziadziów ? Mogę być wykładowcą.
Avatar
Olka / 5 listopada 2019 r. o 16:13
A nie mogła zadzwonić na komórkę syna przed przekazaniem pieniędzy a nie po??
Avatar
HI / 5 listopada 2019 r. o 15:42
co za pusta baba... na tyle co sie o tym mowi, wszedzie!!! nie poznala wlasnego syna... to niezla mamusia... nie oszukujmy sie 75 lat to nie jest stary czlowiek zeby tak sie zachowywac, rozumiem 95 lat ale tu...?! az trudno uwierzyc że nadal ludzie sa bezmyslni...
 "(...) az trudno uwierzyc że nadal ludzie sa bezmyslni..."+++"W rzeczy samej" - chciałoby się powiedzieć, myśląc o autorze powyższego :(
Avatar
do LLB / 5 listopada 2019 r. o 15:30
Ocenianie obcej, 75 letniej osoby i określenie jej w taki sposób "pusta baba" lub "nie poznala wlasnego syna... to niezla mamusia.." jest co najmniej nie na miejscu. Nie znając okoliczności prosze nie zabierać głosu a powyższe określenia zachować dla własnej, mam nadzieję wspanialej matki. Życzę lotnego umysłu w każdym wieku !
Avatar
Aga / 5 listopada 2019 r. o 15:16
Do tych co się dziwią, że tyle się o tym trąbi i dalej dają się nabrać. A czy wasze 75 letnie mamy/babcie korzystają z Facebooka i czytają te wszystkie ostrzeżenia? Bo w TV takich ostrzeżeń nie widać, a z fejsa leciwe osoby nie korzystają. Tyle w temacie. To dzieci powinny uświadamiać i przekazywać takie informacje, bo babcia na Fejsie nie przeczyta!!!
Avatar
Henio / 5 listopada 2019 r. o 14:48
Aż się nie chce wierzyć, że kiedy tyle się o tym trąbi, co kilka dni ktoś daje się nabrać na tak oklepany numer.
Avatar
llb / 5 listopada 2019 r. o 13:21
co za pusta baba... na tyle co sie o tym mowi, wszedzie!!! nie poznala wlasnego syna... to niezla mamusia... nie oszukujmy sie 75 lat to nie jest stary czlowiek zeby tak sie zachowywac, rozumiem 95 lat ale tu...?! az trudno uwierzyc że nadal ludzie sa bezmyslni...
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 r. o 12:59
,,odpwoeidzalności'' ???
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2022 r.

Англійська онлайн - 5 способів вивчити мову

Англійська онлайн - 5 способів вивчити мову

П'ять способів ненудно вчити англійську онлайн і досягати хороших результатів без зайвих зусиль.

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!
galeria

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.