Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 października 2009 r.
13:26
Edytuj ten wpis

Mieszkaniec Szczebrzeszyna walczy ze spółdzielnią o parking

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 8 A A

Ta inwestycja narusza przepisy, zagraża moim budynkom i została wykonana, żeby zrobić mi na złość – przekonuje Henryk Bielecki. Zdaniem spółdzielni, wszystko jest w porządku, bo kłopotliwy parking, to…nie parking.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mężczyzna jest właścicielem domu przy ul. Zielonej w Szczebrzeszynie. Jego działka przylega do terenów należących do miejscowej spółdzielni mieszkaniowej. To utrapieniem pana Henryka.

Dlaczego? Uważa, że ten sąsiad jest złośliwy i uciążliwy.

– Mam dwa wyjazdy z działki, jeden od strony gruntów spółdzielni – tłumaczy Henryk Bielecki. – Jakiś czas temu zastawiono mi go kontenerami na śmieci. To była czysta złośliwość! Starałem się, żeby je odstawili. Interweniowałem gdzie się dało. W końcu kontenery przesunięto… o trzy metry.

Spółdzielnia dopatrzyła się też, że blaszany garaż mężczyzny stoi zbyt blisko należących do niej gruntów. Zażądała jego usunięcia.

– Co im to przeszkadzało? – dziwi się Bielecki. – Jednak garaż przeniosłem na drugą stronę działki. Także dlatego, że SM zagroziła mi mandatem w wysokości 50 tys. zł. I co? Teraz spółdzielnia sama naruszyła przepisy. Brak na to słów.

Chodzi o parking, który wybudowano właśnie wzdłuż płotu pana Henryka. Mężczyzna twierdzi, że według przepisów, powinien powstać nie bliżej niż trzy metry od jego posesji. A jest zaledwie kilkadziesiąt centymetrów.

– To nie wszystko – denerwuje się Bielecki. – Spadek wody z parkingu liczącego ok. 440 mkw. urządzono w taki sposób, że wszystko będzie płynęło do mnie. Na mojej działce i tuż obok niej, będą się tworzyły prawdziwe jeziora. Zagrożony jest nie tylko mój płot, ale nawet dom. To wszystko będzie podtopione. Tej inwestycji nikt ze mną nie konsultował. Skandal!

Dlatego nasz Czytelnik domaga się rozebrania parkingu. Pisał w tej sprawie już m.in. do Starostwa Powiatowego i inspektora nadzoru budowlanego.

– A jeśli to nic nie da, ta sprawa znajdzie się w sądzie! – zapewnia Bielecki. – Postawię na swoim!

Adam Czechoński, wiceprezes SM w Szczebrzeszynie oraz jednocześnie… prezes SM w Bodaczowie i miejscowy radny zapewnia, że wszystkie zarzuty Bieleckiego są bezpodstawne.

– Wszystko zrobiono zgodnie z przepisami – zapewnia. – Bo nie wybudowaliśmy parkingu, a tylko utwardziliśmy teren. Dlatego jest to tak blisko płotu.

Ale na tym utwardzonym terenie parkują samochody. Został on wybrukowany kostką i łudząco przypomina właśnie parking…

– To nic – zapewnia wiceprezes. – Nie ma w tym nic złego. Panu Bieleckiemu na pewno nie dzieje się krzywda.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kruk / 14 listopada 2009 o 11:12
0
Panie Bielecki!!!
Niech Pan nie przejmuje się dennymi wpisami numer nr."2" "6" "7". Tchórz i szur to gryzoń, nie podpisze się pod swoim tekstem. Muchy najwięcej bzyczą jak zdychają. Żmije gdy czują zagrożenie atakują. Wpisem numer 6 powinna zająć się policja z uwagi na treść ( zastraszanie). Pozdrawiam!!
Avatar
elcka / 12 listopada 2009 o 09:58
0
w końcu dzieje sie w szczebrzeszynie coś pozytywnego a tu facet daje takie problemy. W miecie jest ładniej i tak być powinno. Co do "parkingu" - z tego co pamiętam od zawsze stały tam samochody. problemem było to, iż stały w błocie, dziurach itp. - wyjezdzając spod bloku robiły paskudny bałagan w okolicach. popieram utwardzenie tego terenu
Avatar
szczebrzeszak / 2 listopada 2009 o 18:25
0
Panie Bielecki mniej pazernosci.Siostre, brata Pan wydziedziczył i mało i mało a sam Pan niedawno smierci z pod kosy uciekł zajmij się soba mniej chytrości na Boga!!!!
Avatar
100 g. / 22 października 2009 o 09:23
0
urzędnik za nic nie odpowiada i wszystko olewa. Jego jedynym zadaniem jest oczekiwanie na wypłatę.
Avatar
eko / 22 października 2009 o 07:30
0
Parking to parking. Nad czym się tu zastanawiać?
Avatar
brak słów / 21 października 2009 o 23:53
0
Pan Henryk ma racje. Zarząd spółdzielni bezprawnie i złośliwie robi z niego głupka. Każdy zarząd SM to złośliwe i wredne towarzystwo. A sądy tu nie pomogą. To jest jedno komusze towarzystwo!
Avatar
rozśmieszony / 21 października 2009 o 22:15
0
Po co to głupkowate gadanie Pana Henryka, jak jest pewien swego niech idzie do sądu ?
Ale coś mi się widzi że niekoniecznie wygra. Niczego niezgodnego z przepisami prawa na granicy działki spóldzielnia nie postawiła, zatem nie wiem o co temu Panu chodzi.
Ale jak jest pewien niech podaje spółdzielnię do sądu, po co o tym pisać w gazetach - to zupełnie prywatna sprawa.
Avatar
Dok / 21 października 2009 o 15:25
0
Ze spółdzielniami trzeba zrobić porządek! Zarządy tych molochów są jak bogowie, a lokatorzy którzy dają im pracę są niczym.
Avatar
Kruk / 14 listopada 2009 o 11:12
0
Panie Bielecki!!!
Niech Pan nie przejmuje się dennymi wpisami numer nr."2" "6" "7". Tchórz i szur to gryzoń, nie podpisze się pod swoim tekstem. Muchy najwięcej bzyczą jak zdychają. Żmije gdy czują zagrożenie atakują. Wpisem numer 6 powinna zająć się policja z uwagi na treść ( zastraszanie). Pozdrawiam!!
Avatar
elcka / 12 listopada 2009 o 09:58
0
w końcu dzieje sie w szczebrzeszynie coś pozytywnego a tu facet daje takie problemy. W miecie jest ładniej i tak być powinno. Co do "parkingu" - z tego co pamiętam od zawsze stały tam samochody. problemem było to, iż stały w błocie, dziurach itp. - wyjezdzając spod bloku robiły paskudny bałagan w okolicach. popieram utwardzenie tego terenu
Avatar
szczebrzeszak / 2 listopada 2009 o 18:25
0
Panie Bielecki mniej pazernosci.Siostre, brata Pan wydziedziczył i mało i mało a sam Pan niedawno smierci z pod kosy uciekł zajmij się soba mniej chytrości na Boga!!!!
Avatar
100 g. / 22 października 2009 o 09:23
0
urzędnik za nic nie odpowiada i wszystko olewa. Jego jedynym zadaniem jest oczekiwanie na wypłatę.
Avatar
eko / 22 października 2009 o 07:30
0
Parking to parking. Nad czym się tu zastanawiać?
Avatar
brak słów / 21 października 2009 o 23:53
0
Pan Henryk ma racje. Zarząd spółdzielni bezprawnie i złośliwie robi z niego głupka. Każdy zarząd SM to złośliwe i wredne towarzystwo. A sądy tu nie pomogą. To jest jedno komusze towarzystwo!
Avatar
rozśmieszony / 21 października 2009 o 22:15
0
Po co to głupkowate gadanie Pana Henryka, jak jest pewien swego niech idzie do sądu ?
Ale coś mi się widzi że niekoniecznie wygra. Niczego niezgodnego z przepisami prawa na granicy działki spóldzielnia nie postawiła, zatem nie wiem o co temu Panu chodzi.
Ale jak jest pewien niech podaje spółdzielnię do sądu, po co o tym pisać w gazetach - to zupełnie prywatna sprawa.
Avatar
Dok / 21 października 2009 o 15:25
0
Ze spółdzielniami trzeba zrobić porządek! Zarządy tych molochów są jak bogowie, a lokatorzy którzy dają im pracę są niczym.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze 0 0

Puławska firma "Klinkier" z ul. Kolejowej zbuduje brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze wiślanym. To inwestycja wybrana w trakcie zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Miasto wyda na ten cel ponad 160 tys. zł.

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię"
film

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię" 0 0

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Pauli S., 24-letniej mieszkanki Szczecinka, która w ubiegłym roku, zaraz po porodzie, wyrzuciła swojego synka z pierwszego piętra.

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 1

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 3 6

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 1 2

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie 3 0

Konserwy, makaron, cukier, mąkę, kakao, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia można przynosić do Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa zbiórka dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne 191 17

Dom to nie filia szkoły – pod taką nazwą ruszyła akcja zachęcająca nauczycieli, by nie zadawali prac domowych lub robili to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę 0 6

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie nie rezygnują z zaplanowanej na piątek blokady ul. Betonowej. Skarżą się, że uliczka jest rozjeżdżana przez ciężarówki, których kierowcy nie powinni tu wjeżdżać. Na miejsce wysłano drogówkę, ale zdaniem protestujących mieszkańców, nie rozwiązało to problemu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018 0 0

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne
17 listopada 2018, 15:00

Kazimierskie Zaduszki Artystyczne 0 0

W sobotę, 17 listopada o godz. 15 w Starej Plebanii w Kazimierzu Dolnym odbędzie się spotkanie poświęcone Andrzejowi Siemińskiemu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!